PERSONEEL edudelta Langer wachten bij de balie Jachthaven Gorishoek zit in plan, ontsluiting Tholen niet PAK MEE Attentie akkerbouwers, veehouders, contract ben van der heiden optiek sterkte LUZERNETEELT, na granen, vroege aardappelen, uien en tulpen (de z.g.n vroeg ruimende gewassen). Aardappelen te kust en te keur r cËppGff' iL Dgmerk B B visspecialist is op zoek naar een Administratiekantoor Slager ADMINISTRATIEF MEDEWERKER M/V Kortgene Kan ook voor u interessant zijn. Voor inzaai in 2009 zijn er twee mogelijkheden: - Zaait u luzerne vanaf juni tot en met begin september 2009,dan heeft u in 2010 een volledige opbrengst van 3 sneden. - gezaaid voor 15 juligeeft in 2009 nog 1 snede en in 2010 een volledige opbrengst van 3 sneden. Wilt u meer weten over bovengenoemde mogelijkheden, bel dan met. M.J. Timmerman, tel. 06 - 53 42 88 80 Dutch Flower Arrangements 1 (DFA 1) Advanced Dutch Flower Arrangements 1 Art of Design Dynamic Design - Gewasbescherming - Basisveiligheid (VCA) - Bedrijfshulpverlening - Motorkettingzagen/Bosmaaien tiÉÉ EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Gemeente werkt aan toekomst via West-Brabant Moloch de opticien die je kent www.oogmerk.nl Gaat u deze zomer met de auto op vakantie? Neem dan de eerste afslag naar onze winkel voor een check van uw ogen. Zo gaat o veilig en gerust op reis. Donderdag 16 juli 2009 Kellebeekcollege Roosendaal ROC Zeeland, Goes Diversen Pleister ie€p W R.A.LP.H [OXUB^KBJSiay VAÜIflttOXO] v.a. 17 jaar voor op de zaterdag. Ons bedrijf is actief in België en ons werk bestaat uit verkoop van vis en visproducten op de Belgische markten. Verwerking, opslag en voorbereiding vinden plaats in ons bedrijfspand op industrieterrein Welgelegen te Tholen. Zie je een job in de "vis" wel zitten ben je bereid om vroeg "uit de veren" te komen om op zaterdag te werken bereid om een interne opleiding te volgen bij goede prestaties is verdere groei voor meerdere uren per week mogelijk richt dan je sollicitatie aan Frans en Jolanda Bout, Eendrachtsweg 15, 4691 EK Tholen De werkzaamheden van ons kantoor te Stavenisse bestaan uit het verzorgen van belastingaangiften, opstellen van jaarrekeningen, loonadministraties en advieswerkzaamheden die gericht zijn op het midden- en kleinbedrijf, agrarische ondernemingen, vrije beroepen en particulieren. Het kantoor is aangesloten bij de Nederlandse Orde van Administratie- en Belastingdeskundigen. Voor ons team van 8 personen zijn wij op zoek naar De werkzaamheden in deze functie bestaan uit: - coderen en verwerken administraties - verzorgen loonadministraties, aangiften loonheffingen en omzetbelasting - verzorgen fiscale aangiften particulieren - het onderhouden van contacten met cliënten, belastingdienst enz. Opleidingsniveau: MEAO/HEAO/MBO administrateur niveau 4 of soortgelijke opleiding. Kandidaten met kennis en ervaring op het vakgebied hebben een pré. De vacature betreft een fulltime dienstverband. Wij zoeken voor genoemde functie enthousiaste kandidaten, die beschikken over een servicegerichte en flexibele instelling en een uitstekende mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Hebt u interesse in deze leuke, afwisselende baan, stuur dan binnen 14 dagen uw schriftelijke sol licitatie naar: Administratiekantoor Slager, t.a.v. dhr. J.l. Slager p/a Bartelmeetweg 9, 4691 PP Tholen Telefoon kantoor (0166) 69 70 10 f Edudelta Contract te Goes organiseert komend schooljaar de avond-vakopleiding Bloemschikken: Praktijk en de dagopleidingen: De informatiebijeenkomst voor dag- en avondopleidingen Bloem wordt voor de regio Zeeland gehouden op dinsdag 15 september 2009, aanvang 20.00 uur, in het Edudelta College, Stationspark 39 te Goes. Voor de regio Zuid Holland is de informatiebijeenkomst op woensdag 9 september, aanvang 19.00 uur, in het Edudelta College, Rijnstraat 3 te Barendrecht U bent van harte welkom. Edudelta Contract organiseert ook: Voor een overzicht van alle cursussen: vraag onze folder Voor meer informatie of aanmelding bel voor regio Zeeland met: Anneke van Groningen, 0113 272241 Voor regio Zuid Holland met Corinne de Vries, 0187 480561 of mail naar cbozeeland@edudelta.nl nesewe biul Op donderdagavond is het druk in de hal van het gemeentehuis met inwoners die een reisdocument aanvragen. Rechtsachter in de hal is de pasfotocabine. Tholenaren moeten langer wachten op hun reisdocumen ten. De gemeente kan bij piekuren en tijdens de open stelling op donderdagavond maar drie balies inzetten. Dat komt omdat ze van ministerie van binnenlandse za ken maar drie zogeheten aanvraagstations hebben gekre gen om de aanvragen te verwerken. Het wordt vanaf 21 september nog langer wachten als er ook vingerafdruk ken moeten worden afgenomen, verwacht Leo Quist, chef burgerzaken van de gemeente. De vingerafdrukken worden dan in de chip van het reisdocument opgenomen. Nu de vakanties voor de deur staan is het donderdag avond bij de pasfotocabine in de hal van het gemeente huis heel druk. Er staat een rij van ongeveer tien perso nen die allemaal een pasfoto willen laten maken. Ze worden geholpen door een ambtenaar die aanwijzingen geeft voordat het gordijntje dicht gaat. Vooral kinderen laten zich niet makkelijk kieken volgens de eisen die aan de pasfoto worden gesteld. Bijvoorbeeld niet lachen en recht in de lens kijken. Voor kleinere kinderen moet het stoeltje ook steeds op de juiste hoogte worden ge bracht anders bestaat de kans dat er maar een deel van het hoofd in beeld komt. Niet bruikbaar. Quist: „Het is lastig, maar ook druk. Het blijkt dat veel mensen geen pasfoto hebben als ze een reisdocument aanvragen. Ze doen dat dan hier terwijl er maai- één ca bine beschikbaar is. Toen we nog in Sint-Maartensdijk zaten zonder pasfotocabine, konden we ze naar twee' adressen sturen om pasfoto's te maken. Die foto's waren ook altijd meteen goed. maar in Tholen zit geen foto graaf meer." Kinderen, jonger dan zes jaar, kunnen geen gebruik maken van de cabine. Ook voor sommige ge handicapten Ls het lastig of niet mogelijk het apparaat te gebruiken. Quist raadt deze mensen aan naar een vakfo tograaf te gaan. Voor de piekuren zou hij wel een twee de cabine in de hal kunnen gebruiken, maar het is de vraag of die er komt. De kansen voor vvaterrecreatie in de vorm van een jachthaven bij Gorishoek worden opge nomen in de toekomstvisie voor West-Brabant. Dat heeft de gemeenteraad in meerderheid besloten. De gemeente Tholen bouwt via het samenwerkingsverband met 18 gemeenten in West-Brabant aan haar toekomst. 'Ruimtelijke kwaliteit en kwaliteit van leven' in West- Brabant en dus ook in Tholen is daarbij het uitgangspunt. De regio moet een belangrijke rol blijven ver vullen tussen de beide wereldhavens Rotter dam en Antwerpen. Er wordt, in de gemeenten die samen optrekken, al een poosje gepraat over een visie voor een langere termijn, tot 2030. De plannen van Tholen zijn er ook in verwerkt. De gemeenteraad ging er donderdag avond op de laatste bijeenkomst voor de zo mervakantie mee akkoord. Maar dat ging niet van een leien dakje. Eerder in de commissie ruimte hadden verschillende fracties er op ge wezen dat ze een aantal zaken misten in het do cument dat richting moet geven aan de regio. Zo wees G.J. Hoek (VVD) op het ontbreken van de mogelijk te realiseren jachthaven bij Sint-Maartensdijk. En hij had gelezen dat de zoetwatervoorziening alleen voor Tholen was opgenomen. Volgens Hoek was Sint-Philips- land vergeten. Maar volgens wethouder K.A. Heijboer was dat inmiddels al door de gemeen te ingebracht. Hoek maakte ook gebruik van de gelegenheid om te pleiten voor een hetere ont sluiting van 'het oosten van Tholen'. Hij doel de op de verbinding vanaf de Oesterdam bij Tholen richting Oud-Vossemeer en Steenber gen. Heijboer zei daar eerst overleg over te moeten voeren met de provincie om het daarna pas in het document op te kunnen nemen. In de gemeenteraad kwam het weer ter sprake maar voor burgemeester Nuis wa§ niet duidelijk of het nu wel of niet bij het voorstel hoorde. Nuis schorste - duidelijk geïrriteerd - de vergade ring. Volgens F.J.A. Hommel (VVD) moest het ingebracht worden. Het zou de VVD veel waard zijn, zei hij, dat dit in het document wordt opgenomen. De liberalen brachten het vervolgens in als mondeling amendement. L.J. van Doorn (ABT) vond dat het 'een rommel tje' werd, maar volgens Nuis was dat niet zo. Het ging er hem om meer duidelijkheid te scheppen om er een besluit over te kunnen ne men. Van Doorn stelde voor om het uit te stel len naar een volgende commissievergadering, maar daar voelde Nuis niets voor. Heijboer ontraadde het amendement. Hij zei dat liet bij de provincie 'heel gevoelig' ligt. Het voorstel van de VVD kreeg alleen de steun van de SGR In de commissie ruimte wees J.L. Hage (CU) op het ontbreken van de plannen voor de Speelmansplaten bij de Oesterdam. Hij vroeg zich af hoe de lijst met projecten die in het ont werp voor de toekomstvisie terecht zijn geko men. Want niet alle plannen voor onder meer Sint-Maartensdijk zijn door de provincie goed gekeurd. M.J. Klippel (RFT) was kort in zijn reactie. Hij zei dat hij de visie ook had gelezen en dat die er zo goed uitzag dat de toevoeging van b. en w. voor de ontwikkeling van een jachlhaven bij Gorishoek er niet in hoefde. De fractie van de SGP was het met Klippel eens. De uitbreiding van de recreatie is voor de SGP juist een bezwaar, liet P.W.J. Hoek weten. „Het zal leiden tot verstoring van de zondagsrust." Het gezamenlijk aanpakken van zaken 'als er lo kaal de noodzaak voor is' kan een voordeel zijn, zei hij. „Maar het mag geen moloch worden (iets waaraan alles wordt opgeofferd - red.) De PvdA, CDA en ABT waren het wel eens met de aanvulling van b. en w. over de jachtha ven bij Gorishoek. Hage vond het niet terecht dat de plannen voor Sint-Maartensdijk er al in opgenomen zijn omdat er nog geen besluiten over zijn genomen. Hij vond dat dit aangepast moest worden. De Speelmansplaten moeten er wel in worden opgenomen. Volgens Hoek (SGP) was het al vastgesteld en hoefde het niet in de toekomstvisie te worden opgenomen. Volgens projectleider Vermeulen van het samenwerkingsverband volgen er nog allerlei regionale bijeenkomsten en zal er op 23 september in Zevenbergen een discussie plaatsvinden met de colleges van burgemeester en wethouders, raadsleden, waterschapsbe stuurders, maatschappelijke organisaties, pro vincie en andere betrokkenen. Op 7 oktober zal het worden vastgesteld. Op de aardappelveiling in Sint-Annaland blij ven de prijzen laag. Wie een goedkope maal tijd wil hebben, kan gerust een kilootje aard appelen extra kopen. En ze zijn er in alle soorten en maten. De aanvoer is groter dan vorige week, toen de regen het rooien belem merde. Woensdag 15 juli: Dore 15-17, Premiere 12, Gloria 12, Frieslander 12-15, Nicola 19-20, Eigenheimer 25, Bildtstar 18-21, Anais 10, bonken 35-40, drielingen 9, kriel 65-75, aan voer 178 ton. Dinsdag 14 juli: Dore 15-19, Premiere 12, Gloria 12, Frieslander 12-14, Nicola 19-23, Eigenheimer 20-24, Bildtstar 20-21, bonken 40-42, aanvoer 171 ton. Maandag 13 juli: Dore 16-19, Premiere 12, Frieslander 13-15, Nicola 19. Eigenheimer 23, Bildtstar 22-23, bonken 45-48, drielingen 9, kriel 77-79, aanvoer 73 ton. Vrijdag 10 juli: Dore 16-19, Premiere 12, Gloria 13, Frieslander 11-14, Nicola 20-23, Eigenheimer 20, Bildtstar 24-25, bonken 51, drielingen 9, kriel 51-77, aanvoer 89 ton. Donderdag 9 juli: Dore 16-18, Gloria 13, Frieslander 13-14, Ei genheimer 21-23, Bildtstar 23-25, bdnken 52- 47, drielingen 9, kriel 51-79, aanvoer 129 ton. Éh s\ y V M' Markt 6, Tholen, tel: oi66 - 604947 Dorpsstraat 128, Halsteren, tel: 0164 - 682160 Aan het Kellebeekcollege in Roosendaal zijn de volgende Thool- se leerlingen geslaagd voor hun mbo-examen: APOTHEKERSASSISTENT Oud-Vossemeer: Leyla Almahm- oudi, Sonja Jansen. ASSISTENT MOBILITEITS BRANCHE (BOL) Sint-Annaland: Michael Wassink. ECONOMIE EN HANDEL (BOL) Tholen: Josine van der Straten, Jor- dy van der Veren. Sint-Annaland: Mitchell van den Berge. Poortvliet: Kimberley Dullaart. ZORG EN WELZIJN (BOL) Stavenisse: Naomi Vermaas. De volgende Thoolse leerlingen hebben hun mbo-diploma behaald: PEDAGOGISCH WERKER (BOL) Oud-Vossemeer: Michelle Verwijs. SOCIAAL PEDAGOGISCH WER KER (BOL) Tholen: Marleinc Bal. Sint-Maartensdijk: Astrid Nelisse. BASISGROEP WELZIJN (BBL) Sint-Annaland: Suzanne Poot. SCHOONHEIDSVERZORGING Sint-Annaland: Melanie Hage. Niet Julie maar Carlijn Diemei uit Sint-Maartensdijk is geslaagd voor lerares basisonderwijs. Ze heeft het pabo-examen gemaakt aan de hogeschool Zeeland in Vlissin- gen. In de vorige Eendrachtbode waren de namen van moeder en dochter per abuis verwisseld. Car lijn werkt inmiddels op basisschool De Gezellehoek in Roosendaal. Haar moeder mag al langer lesge ven en doet dat in Sint-Annaland aan de Casembrootschool. Natasja van Dijke is geslaagd voor haar opleiding tot onderwijzeres, ook aan de hogeschool Zeeland in Vlissingen. Mark Mosch uit Oud-Vossemeer is geslaagd aan het Cios in Goes voor de opleiding OBAW (Ortho bewe- gingsagogisch werk) als bcwegings- agoog psychiatrie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 8