Uitbreiding Striene met tien woningen Willem Drenth: 'Ik heb er nog helemaal niets voor hoeven doen' Verkeer kan weer over Grindweg OPRUIMING PvdA neemt voortouw bij afwijzen windmolens HALVE PRIJS OF MINDER* 30-50% KORTING* Heemkundekring Philippuslandt huldigt 500ste lid Donderdag 16 juli 2009 Wethouder verwacht [financiële kleerscheuren Voor vele betrokkenen zal de raadsvergadering van don derdagavond 9 juli nog lang naklinken. Om negen uur nam de meerderheid van de raad het besluit om geen nieuwe windmolens bij Stavenisse te bouwen. Een meerderheid, PvdA, CU, ABT en RFT haalde een streep door, het plan van Zeeuwind. R. en w. vrezen nu voor schadeclaims. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Eigen waarheid Verbijstering Vijf maanden cel wegens bankbreuk 'Verkeerssituatie niet overzichtelijk' Er was donderdagavond in de gemeenteraad een schor sing nodig om het bestemmingsplan camping de Striene vast te kunnen stellen. Het was wethouder KA. Heijboer die er zelf om vroeg nadat J.L. Hage (CU) vragen had over het aantal uit 'te breiden plaatsen van de camping. Het 500ste lid is nog niet gehuldigd of de heemkunde kring van Sint Philipsland, Philippuslandt, is dat aantal alweer voorbij. Daarmee is de heemkundekring op dit moment de snelst groeiende vereniging van Tholen te noemen, want die is in paar maanden tijd gegroeid van zo'n 325 naar 513 leden. En er komen er nog steeds bij. Dinsdagmiddag is Willem Drenth gehuldigd voor zijn vrouw Marianne. Zij was eigenlijk het 500ste lid, maar omdat zij verhinderd was, nam Willem als 501ste lid de honneurs waar. Daarbij gaf kandidaat-voorzitter Fons Vleghels te kennen dat hij graag wil proberen de leiding van de heemkundekring op zich te nemen. Een op de vijf Weegbrug Fluplands Raad voor ruimer horecabeleid Haestinge DAMESAFDELING HERENAFDELING den Engelsman <q^van Driel Op de publieke tribune klonk geen gejuich of applaus maar slaakten tegenstanders, Stavenissenaars en leden van de natuurvereniging Tho- len, een zucht van verlichting. Pro jectleider J. Springer van Zeeuwind zonk de moed in de schoenen toen elf raadsleden zich tegen het plan keerden. Aan dc collegetafel van burgemeester en wethouders werd ook gezucht. Niet duidelijk is wat de financiële gevolgen voor de ge meente zullen zijn. De fracties van de SGP, VVD en CDA probeerden de schade te beperken door drie in plaats van vier windmolens toe te staan. 'Ze vertegenwoordigden zes zetels omdat G.J. Hoek van de VVD niet aan de stemming deel nam omdat hij zelf betrokken is bij de bouw van vier windmolens van Zeeuwind in Sint-Maartensdijk. De PvdA speelde een cruciale rol. Lang was de fractie voorstander van het plan om aan de zuidkant van het dorp nieuwe molens toe te staan omdat windenergie hoog in het vaandel van de partij staat. Nu kwam de fractie met steun van de CU en RFT met een amendement om geen vierde windpark toe te staan. Volgens E. van der Wal-Ver- meulen (PvdA) is het vermogen van 22,5 Mw dat in 2003 is afgespro ken, bereikt. En zijn ook de provin ciale en landelijke doelstellingen gehaald. „We zien ze liever langs de snelwegen in plaats van dicht bij de dorpen. Ook voor recreanten is het niet aantrekkelijk. We willen niet verder gaan dan de reeds vergunde molens." P.W.J. Hoek (SGP) was het wel eens met het voorstel van het college van b. en w. om de windmolens te plaat sen, maar vond vier te veel bij Sta venisse; „De molen aan de Poes- dreef moet uit het plan verdwijnen om de gevolgen voor de inwoners draaglijk te houden." Hij wees de tegenstanders op de risico's. „Als de rechter beslist dat er toch vier moeten komen, dan zal er schade moeten worden vergoed. Maar vol gens J.L. Hage (CU) was daar geen sprake van omdat er alleen maar om een planologische medewerking is gevraagd. Hoek erkende dat, maar zag toch gevaren: „Het is geen for mele aanvraag, wel een voorne men." Van der Wal wees Hoek op het be reikte vermogen met de huidige windmolens en het feit dat het her overwogen had moeten worden als dat verhoogd zou worden. Op dit punt verschilde de SGP met de PvdA van mening, zei Hoek. Volgens SGP was de heroverweging gebaseerd op het ruimtelijk beleid, het aantal windparken. „Er lagen in dertijd vele aanvragen. We hebben toen afgesproken er vier te realise ren." F.J.A. Hommel (VVD) zag de bui al hangen als de raad de bouw bij Sta venisse af zou blazen. „Of we nou linksom of rechtsom gaan, we zul len op de Kneuterdijk bij de Raad van State terecht komen." Hij wilde weten tot welk bedrag de verzeke ring de schadeclaims denkt. De tegenstanders bleven hameren op het in 2003 door de gemeenteraad afgesproken aantal megawatt. „Het wemelt van de feiten, maar het col lege van burgemeester en wethou ders heeft een eigen waarheid. Het beleid van 2003 is leidend. Nu wordt dat losgelaten. Deze gekozen vrij heid kunnen wij niet ondersteunen." Voor de CU heeft de gemeente haar steentje bijgedragen aan het opwek ken van stroom uit windmolens. J.P. Bout (CDA) vond dat het be langrijker is om zorg te hebben over de uitstoot van C02 als gevolg van het gebruik van fossiele brandstof fen en niet over molens in het land schap. Volgens hem is 22,5 Mw niet leidend, maar het milieu. „Dat is nu een ondergeschoven kindje gewor den. Op deze manier worden we voor onze energie afhankelijk van politiek instabiele landen." J.J.P.A. Boulogne (ABT) verwees dat naar de prullenmand. Er wordt maar 1,2 procent stroom geleverd door wind energie, zei hij. Ook volgens ABT had er een andere besluit moeten komen. Hij vond dat b. en w. in ge breke waren gebleven. De fractie voorzitter ging zelfs zover dat het vertrouwen in b. en w. een 'flinke deuk' had opgelopen door af te wij ken van het raadsbesluit, maar ook door de handelwijze met de Dee- hoeve. Verder wees hij er op dat ABT in 2003 al niet akkoord was gegaan met het uitbreiden van het aantal windmolens. „We krijgen steeds meer steun voor onze stand punten" Boulogne haalde een brief aan van Zeeuwind waarin wordt gewezen op een convenant tussen het rijk en de provincie, maar dat legde hij naast zich neer. „Er zijn geen afspraken gemaakt, er zijn alleen wensen uit gesproken." M.J. Klippel (RFT) zei vast te houden aan het vastgestelde beleid. En 'wat met de Thoolse be volking' is afgesproken. Hij zei niet bang te zijn voor schadeclaims om dat er geen uitspraken van de raad zijn waaraan de exploitanten van windturbines rechten kunnen ontle nen. Hij ontraadde de motie van de SGP om van vier naar drie windmo lens te gaan: „Dat is geen keuze tus sen goed en kwaad, maar een keuze tussen kwaad en erger. Tegenwer kend meewerken. En passant wordt het mooie open gebied bij Stavenis se toch aangetast." Klippels betoog kreeg door middel van een applaus je bijval vanaf de publieke tribune. Wethouder K.A. Heijboer zei dat de raad het beleid kan heroverwegen aan de hand van het voorstel. Daar waren CU en VVD het niet mee eens. Volgens deze fracties had dat al eerder moeten gebeuren. Heij boer vond het niet terecht dat er al leen naar het vermogen wordt geke ken. Het gaat volgens hem ook en vooral om de ruimtelijke aspecten. Het aspect van de 22,5 Mw is maar één onderdeel. Het schrappen van de windmolens getuigt volgens hem niet van een betrouwbare overheid. „We hebben ons te houden aan het beginsel van behoorlijk bestuur." De raad zou volgens hem een nieu we doelstelling kunnen formuleren. Maar Hommel vond dat dit b. en. w. zelf had dan moeten doen. Heijboer was het er niet mee eens. Hommel: „Als we niks invullen, dan blijft het beleid dat 22,5 Mw het maximale is, staan. Dan kan het toch nooit vergund worden?" Volgens Van der Wal is het aantal te plaatsen molens afhankelijk van het beoogde aantal Mw. „Waarom dan alleen het aantal turbines meene men?" Volgens de wethouder is er in 2003 een plan gemaakt voor vier windparken op grond van de toen bekende kennis van het vermogen van de windmolens. „We wilden geen bos van molens, maart sinds dien is wel de techniek voortge schreden." De wethouder kon geen inschat ting maken van de eventuele scha declaims, maar zei er wel ernstig rekening mee zullen te houden. Volgens Hoek heeft de gemeente de Raad van State 'niet aan het lijntje'. „Die onzekerheid wil onze fractie niet. De gevolgen zijn niet te overzien." Klippel zei met 'ver bijstering' te hebben geluisterd. „Als raad voelen we ons niet seri eus genomen. Maar Hoek nam b. en w. in bescherming: „Juist uit uw woorden blijkt weinig vertrou wen." Heijboer wilde de PvdA op andere gedachten brengen door er op te wijzen dat door de koerswij ziging (door geen windmolens te plaatsen) de 'financiële kleer scheuren' niet gering zullen zijn. „De vraag naar herbezinning is heel belangrijk. Het is niet verstan dig om een onomkeerbare beslis sing te nemen. Stel uw besluit uit en onderzoek het. Wij ontraden de motie." Op verzoek van Hommel werd de vergadering geschorst maar de kaarten waren al geschud. De op roep van Heijboer zette niemand op andere gedachten. Het amende ment van PvdA, CU en RFT om geen medewerking te verlenen aan het windenergie zoals verwacht ge steund door ABT. Tegen waren SGP, VVD en CDA. De SGP bracht daarop de motie om in Sta venisse drie in plaats van vier windmolens te plaatsen, niet meer in stemming. De 41-jarige J. E. uit Valkens- waard is wegens bedrieglijke bankbreuk veroordeeld tof vijf maanden cel. De rechtbank in Middelburg vond bewezen dat de man bankbreuk had gepleegd bij de overname van Phoenix Sint Phi- lipsland bv, dat in 2004 op het punt stond failliet te gaan. Daarbij had E. inkomsten uit de boedel van Phoenix verzwegen aan de curator. Een leidinggevend echtpaar uit Sint Philipsland had een privé- schuld van 81.000 euro in Phoenix BV zitten toen E. namens een stichting in Zaandam de aandelen van de BV voor het symbolische bedrag van een euro overnam. De privé-schuld werd daardoor kwijt gescholden. Verder was er een re kening-courantschuld van een ton. De curator deed aangifte toen hij vermoedde dat er gelden waren onttrokken aan de BV en verder ontbrak het aan een overnameba lans. E. bood zich via advertenties in landelijke dagbladen aan als be stuurder van verschillende stich tingen voor het opkopen van ven nootschappen met schulden. De man geniet een kwalijke reputatie door de bv's na een overname snel door te verkopen. Hij heeft eerder straffen uitgezeten voor oplichting en verduistering, fn de strafmaat werd ook de bedrieglijke bank breuk bij twee andere vennoot schappen in de Randstad meege nomen. Van valsheid in geschrifte werd hij vrijgesproken. Het Open baar Ministerie had acht maanden gevangenisstraf geëist. Het Flup- landse echtpaar moest zich eerder voor faillissementsfraude verant woorden: de man werd tot een werkstraf veroordeeld, terwijl de vrouw werd vrijgesproken. Onder toeziend oog van bestuursleden is Willem Drenth gehuldigd, in de plaats van zijn vrouw Marianne, als 500ste lid van de heemkundekring Philippuslandt. V.I.n.r.: Esther van der Vlies, Jan en Jannie Kempeneers, Willem Drenth, Pieter den Braber en Fons Vleghels. In de tuin van de kandidaat-voorzit ter aan de Oostdijk in Sint Philips land werd Drenth onder toeziend oog van een aantal bestuursleden verwelkomd als nieuw lid dat heeft bijgedragen tot het overschrijden van de 500-leden grens. Hij kreeg een toespraak van Vleghels, waarin niet alleen hij werd bedankt voor zijn lidmaatschap, maar ook Jan en Jannie Kempeneers. Jan voor zijn actieve bijdrage in de ledenwerving en Jannie voor het bijhouden van het ledenbestand in de administra tie. „Met (enigszins gechargeerd) een verdubbeling van het ledenbe stand komt er veel werk terecht op de schouders van een ledenadmini strateur", zei Vleghels. Jannie over handigde op verzoek van de kandi daat-voorzitter een cadeautje en een bos bloèmen aan Drenth: „In vergelijking tot andersoortige verenigingen mag de heemkunde kring zich landelijk tot een mid delgrote vereniging rekenen, het geen bijzonder is voor een dorp met nog geen 3000 inwoners." Vleghels stelde dat ongeveer een op de drie huishoudens in Sint- Philipsland lid is van de heemkun dekring. „Sint-Philipsland kent bijna 1200 huishoudens en onge veer een op de vijf inwoners is lid van heemkundekring, de leden van buiten het dorp niet meegere kend." Vanwaar ineens die grote be langstelling voor de streekclub? Vleghels wijst vooral naar Jan Kempeneers. Die kent zijn kracht. „Ik was een poos druk met het verwezenlijken van het monument van stoottroeper Piet Avontuur in Anna Jacobapolder. Ter her denking van oorlogsslachtoffers. Daardoor stond het een poosje stil met de leden" Op de braderie in Sint Philipsland is hij weer fana tiek aan de slag gegaan met men sen informeren over de heemkun dekring en vragen of ze lid wilden worden. Ook bij de scholen en de kerk deed hij een wervingsronde. En Kempeneers zocht zelfs men sen thuis op. Zo ook Drenth. „Ongeveer anderhalve week gele den ging bij ons de deurbel. Jan Kempeneers kwam op bezoek. Hij vertelde van alles over de heem kundekring en vroeg aan het eind van zijn verhaal of wij lid wilden worden. Toen zijn mijn vrouw en ik lid geworden." Drenth is er een beetje verlegen van dat hij geëerd wordt voor die daad. „Ik heb er nog helemaal niets voor hoeven doen. Ik kreeg een telefoontje of ik hier wilde komen opdraven. Nu krijg ik de cadeaus en degenen die zich enorm inzetten krijgen niets." Drenth was al langer van plan om lid te worden. „De behoefte was er al een tijdje. Mijn vroegere buur man de heer Blaak was ook actief in het bestuur en zo wist ik van de heemkundekring. Maar voordat ik actie kon ondernemen, stond Kem peneers al voor de deur." Kempeneers denkt dat de dreigen de verdwijning van de weegbrug ook heeft bijgedragen aan de toe stroom van leden. De vereniging is namelijk voor behoud van dit historisch erfgoed bij het haven plateau. „En de weegbrug, dat lééft in Flupland. Iedereen is er van gecharmeerd. Er is een ge bruik: 'Waar vertrekken we? Bij de weegbrug'. Dat is een begrip bij veel Fluplanders." Ook het dreigende uiteenvallen van de club heeft veel leden aange trokken. Een aantal bestuursleden stopte ermee, door gezondheidsre denen, verhuizing of drukte. Spon taan meldden zich nieuwe be stuursleden. Prieneke van Hoeven nam de taak van Jans dochter Anja als penningmeester over en kreeg Pieter den Braber als hulppenning meester. Bram Quist is benoemd als secretaris en Marieke Wolse is bestuurslid geworden. Toen Fons Vleghels lid werd, ontbrak er nog een voorzitter en vanwege zijn be stuurlijke ervaring bij de voetbal club Dosko in zijn voormalige woonplaats Bergen op Zoom, werd hij voor die functie benaderd. Ook weer door Jan Kempeneers. Hij werd er door een ander lid op ge wezen. „Ik heb gezegd. Jan, ik wil daar over nadenken." Dat heeft hij inmiddels gedaan. Hij wil graag voorzitter worden, maar stelt daar wel voorwaarden bij. „Ik ga mee draaien in het bestuur en kijken of het me bevalt, maar ik ga ook kij ken of anderen met mijn manier van werken en denken uit de voe ten kunnen." De eerstvolgende be stuursvergadering is in september en Vleghels zal die leiden als voor zitter. „Dan houden we ook met een een evaluatie wat mensen er van vonden." Tot die tijd noemt Vleghels zichzelf kandidaat-voor zitter. De heemkundekring heeft nu een zevenkoppig bestuur. Nog niet daarbij genoemd zijn vice-voorzit- ter Bram Wisse en bestuurslid Est her van der Vlies, die lange tijd sa men met Anja Neele-Kempeheers de club met zijn drieën leidden. Wat Willem Drenth gaat doen voor de club, weet hij nog niet. „Ik heb echt nog geen idee." Via de heemkundekring worden leden op de hoogte gehouden van het cultureel historisch erfgoed en de geschiedenis van hun streek. Jan Kempeneers schrijft daarvoor drie keer per jaar het ledenblad De Croniecke vol. Hij doet dat nu nog alleen, maar hij hoopt op verster king. „Ik heb al wat toezeggingen gehad." Twee keer op een jaar houdt de vereniging een ledenver gadering en er zijn werkgroepen. Zo is er een fotowerkgroep die zich bezighoudt met het verzame len van oude foto's, ze op naam stellen en in de computer invoe ren. Er is een groep die zich bezig houdt met de archeologische vondsten in de streek en Van der Vlies leidt een dialectgroep. „Daarbij zetten we teksten om in het Fluplands." Aan de Grindweg in Tholen is de rotonde al goed zichtbaar. Het werk is acht dagen eerder gereed. Hij kwam aan de hand van de be schikbare stukken op een ander aan tal uit. maar met hulp van de cam pingeigenaar Rob Duijm werd duidelijk om hoeveel plaatsen het ging. Hage had een verschil ontdekt tussen wat in het bestemmingsplan wordt genoemd en wat er in de sa menwerkingsovereenkomst is be paald. Volgens Heijboer was het be- stemmingspan leidend, maar volgens Hage was dat de samenwer kingsovereenkomst. Na overleg met sectorhoofd Y. Gerritsma en Duijm werd de kwestie opgeklaard. De PvdA had eerder een voorbe houd gemaakt naar aanleiding van de reacties van de bewoners van het gehucht. Maar H. Nieuwenhuis zei 'namens de fractie dat de sociaal de mocraten voor het voorstel waren om de camping uit te breiden met tien zomerwoningen. Nieuwenhuis was er gaan kijken en had met be woners gesproken. „De verkeerssi tuatie is niet overzichtelijk. Daar moet wel het een en ander gebeu ren." Bezoekers aan het haventje moeten de weg nemen die de camping in twee helften scheidt. Boven de weg heeft Duijm een bord gemaakt om aan te geven dat daar de camping is. Dat werkt volgens de bewoners ver warrend. Bezoekers aan de haven nemen daarom de Havenweg die dood loopt op het parkeerterrein. P.W.J. Hoek (SGP) stemde ook in. De fractie is voor het verbeteren van de kwaliteit, zei hij. De uitbreiding valt weg tegen de plaatsen die ver dwenen zijn op camping Hartog. Vanwege 'specifieke omstandighe den' kon de fractie het voorstel steu nen. J.P. Bout (CDA) noemde het een gedurfd plan, maar M.J. Klippel (RFT) zei er geen steun aan te kun nen verlenen. Alle andere fracties waren voor het wijzigen van het bestemmingsplan waardoor de camping uit kan brei den. De rotonde aan de Grindweg in Tholen gaat morgen (vrijdag) open en is acht dagen eerder klaar dan gepland. Dat zei wethouder FJ. Goossen donderdagavond in de gemeenteraad op een vraag van M.J. Klippel (RFT). Die had begrepen dat bedrijven aan de Edisonweg door de werkzaamheden moeilijk bereikbaar waren en minder omzet hebben. Hij vroeg zich af of b. en w. rekening houden met schadeclaims. „Er was gezegd dat het tot de risico's van de normale bedrijfsvoering hoort. maar er zijn ondernemers die minder winst maken." Bij Goossen zijn er echter geen klachten bekend, zei hij. „We houden vast aan het feit dat het tot de normale bedrijfsvoering behoort." Klippel zei na de vergadering Goossen verder te zullen informeren over de klachten die hij wel had vernomen. De rotonde wordt aangelegd voor de bouw van dc nieuwe brandweerkazerne aan de Grindweg bij de oprit naar de brug over het Schelde-Rijnkanaal. Het gemeentelijk horecabeleid wordt verruimd. De meerderheid van de gemeenteraad stemde daar donderdagavond voor. Er komt een platform dat aanvragen voor de ves tiging van horecabedrijven gaat be oordelen om het college van burge meester en wethouders van advies te kunnen voorzien. Bij de vestiging van cafés en restaurants wordt uit gegaan van concentratie in het cen trum, maar andere plekken daarbui ten zijn niet meteen uitgesloten. En gronden waarop campingkantines staan, kunnen een horecabestem- ming krijgen. Dat geldt ook voor kantines van watersportverenigin gen. Verder zal de gemeente mede werking verleden aan de vestiging van een grootschalig horecabedrijf. En om verschraling te voorkomen zal het huidige horeca-aanbod in de woonkernen als minimum be schouwd worden. De gemeente ziet graag zogeheten lichte horeca ko men, het liefst met een terras. Groei mag maar dat moet wel beperkt zijn en het moeten bedrijven zijn van hoge kwaliteit en ze moeten zich onderscheiden van de reeds be staande horeca. Alleen de SGP en RFT stemden te gen de nota. De CU liet bij monde van A.G. van de Sande weten geen medewerking te willen verlenen aan de vestiging van nieuwe bedrijven en het huidige aantal als maximum aantal te zien. Het mogelijk maken van de vestiging van een grootscha lig horecabedrijf was ook voor de SGP en RFT een pijnpunt. P.W.J. Hoek (SGP) noemde dat een nega tieve ontwikkeling. Van de Sande zei dat de inwoners er niet op zitten te wachten als het aan de rand van een woonkern zou komen. M.J. Klippel (RFT) vond dat het toelaten van een grootschalig horecabedrijf niet rijmt met het beleid om het ge bruik van alcohol te matigen. Hij noemde dat een kromme redene ring. En dat bij wijze van proef bij grote evenementen langer door mag worden gefeest, zag de RFT niet zit ten. „Wij zien meer in vroeg op stap." Volgens burgemeester W. Nuis gaat het bij een grootschalige horecabe drijf niet om 'een broodjeszaak zo als bij Bouman-Potter. „Maar als er een passend verzoek komt, willen we dat tegen het licht houden. Het gaat om de bereidheid om er naar te kijken." VERVOLG VAN SLACHTVELD Ook zag hij niks in het 'opgeklopte verhaal over watersport en vesting werken'. RFT voelt meer voor het onder de aandacht brengen van de visserij en de landbouw. Voor de visserij brak mevrouw C. Laban on langs een lans in de commissie be stuurszaken. Ze woonde nu ook de discussie over de toekomst van haar woonplaats bij. Wethouder F.J. Goossen zegde toe in gesprek te gaan met de visserijsector. J.P. Bout (CDA) was het niet eens met Klippel wat betreft de recreatie. Volgens Bout had Klippel al eerder 'erkend dat toerisme muntjes' ople vert, maar Klippel ontkende dat. De VVD is enthousiast over het plan. Volgens F.J.A. Hommel zet het de trend voor heel de gemeente. Plan Noord is in de ogen van de SGP een van de belangrijkste pun ten. Volgens P.W.J. Hoek moeten er naar concrete knelpunten worden gekeken. Voor de stad moet de rust en vooral de zondagsrust worden behouden. Ook hier zit de SGP op één lijn mot RFT. Beide fracties zien niets in het vestiging van een theater. Volgens Klippel hoeft het er nooit te komen. Volgens Boulogne kan Tholen niet blijven zoals het is. „Je zult toch ook inkomsten moeten genereren. Dat moet toch ook binnen jullie principes mogelijk zijn." Maar vol gens Hoek wordt het uitbreiden van de recreatie een doel op zich. Hij zag liever dat de gemeente meer be drijven werft om op die majiier in komsten te krijgen. Volgens J. Oudesluijs (PvdA) zal het uitvoeren van het plan langer duren vanwege de recessie. „Maar toch toont het aan dat de gemeente vooruit wil." Zijn fractie vond dat de binnenstad snel aangepakt moet worden. Het aantrekken van de re creatievaart is daarvoor belangrijk. Hij prees de mooie havenover gang', de brede trap die het centrum beter toegankelijk moet maken. Oudesluijs vroeg zich af of de bouw van een tweede sporthal in Tholen van invloed is geweest voor de grootte van de zaal in het nog nieuw te bouwen Haestinge in Sint-Maar tensdijk. Volgens wethouder C.L. van Dis zijn er in Tholen de meeste knelpunten. „Nu al zijn er proble men met het gebruik van Meulvliet voor de gymnastieklessen van de ba sisscholen. Er wordt nu al gebruik gemaakt van het gymlokaal aan de Zoekweg en het gymlokaal van het Westerpoortcollege." Oudesluijs leidde daar uit af dat wellicht vol staan kon worden met een tweede gymlokaal. Maar de wethouder gaf ook aan dat het voor sportverenigin gen die in competitieverband spelen, ook al problemen geeft. Volgens Ou desluijs komt dat ook omdat 'vereni gingen uit andere woonkernen in Tholen spelen'. Bijvoorbeeld de korfbalvereniging Emergo uit Sint- Maartensdijk. „Als Haestinge groter was gemaakt, dan was de bouw van een tweede sporthal niet nodig ge weest?" Maar volgens Van Dis blijft Tholen groeien tot ongeveer 10.000 inwoners. „Gezien dat feit is het in Tholen hard nodig. In Sint-Maar tensdijk zou de hal alleen 's avonds bezet zijn, maar overdag grotendeels ongebruikt blijven." De PvdA wees na de schorsing de motie van de CU af. Volgens Oude sluijs is de plek van de Timpa 'een essentieel onderdeel van het plan.' „We willen het niet de verkeerde kant op sturen." De CU kreeg alleen RFT mee, de andere fracties van PvdA. SGP, VVD, CDA en ABT waren tegen. Uitgezonderd basis- en nieuwe collectie Voorstraat 15, 4697 EH Sint Annaland, tel. en fax (0166) 65 24 90 woensdagmiddag gesloten, vrijdagavond koopavond Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 5