m 'Ik vind het een echte klimaatolifant' f 1 Plaatselijk nieuws Trix Laanen beschildert beeld voor Elephantparade EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 juli 20(19 Zwembad goed Ambtenaar voor 1 dag Kinderopvang de Kraal Met lof geslaagd Project water op De Kraal Man trapt deuk in politieauto Aanrijding Nieuwe Postweg Rommelmarkt Koop brandweerkazerne Musical voor Zonnebloem en Anbo Kamp Die Heenetrechtschool Tuinstraat na vakantie Kassen 40 m verder Nog geen dominee Overleg met hangjongeren Student komt niet Opbrengst statiegeld 1 teè' Geslacht in eigen slagerij Kunst- en hobbymarkt Ober Hotel Kom! ONZE SHOWROOM WORDT VERNIEUWD DEZE WEEK!! Potter Keukens Schade door brand Statiegeldbonnenactie Juffendag Plan Kom akkoord Struinen door Plan Tureluur Grondexploitatie Oost Creatief Kruytenburg Auditie MusicaIXpres Bord is onvoldoende Ouderling en orgel I Agenda Beroep Van Veen 2 Tholen Badmeester Ko Stoutjesdijk en ook alle zwemmers kunnen gerust zijn. De controle van de provincie Zee land op de veiligheid en de hygiene in zwembad de Spetter aan de Zoek weg hebben geen vraagtekens opge leverd. De zweminrichting voldoet volgens toezichthouder P. Valk van de afdeling handhaving natuur en milieu van de provincie aan de ei sen. B. en w. hebben mevr. W.C.J.M. Lambers-Huigen voor 1 dag be noemd tot buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand in verband met het voltrekken van een huwelijk op 28 augustus. B. en w. hebben Montessorischool de Kraal toestemming gegeven om een deel van het gebouw te verhuren aan Toerdeloo voor buitenschoolse kinderopvang. Een eindje verder is er al buitenschoolse opvang in de kantine van voetbalvereniging Tho- lense Boys, maar dat gaat uit van een andere stichting: Kobalt. Als een school een deel van het pand voor kinderopvang verhuurt, moet daar voor eerst toestemming komen van het gemeentebestuur. Rob van der Dussen 18) is zaterdag met lof geslaagd voor zijn orgelexa men bij de Zeeuwse Muziekschool. Hij heeft zijn 9-jarige studie afgeslo ten met een open examen op het Van Dam orgel in de Grote Kerk. Alle belangstellenden waren welkom. Ook orgel leraar Jos Vogel was aan wezig. De examinatoren de heer Van de Kerkhoven en mevrouw Poppe gaven hem voor alle onderdelen een negen. Van der Dussen werd onder andere beoordeeld op voordracht en techniek. Hij speelde in totaal zes werken, waaronder 'Erbarm dicli mein, O Herre Gott' van Heinrich Scheidemann. 'Allein Gott in der Höh sei Ehr' van Jan Pietersz. Sweelinck en werken van J.S. Bach. R. Schumann en O. Messiaen. De kinderen van basisschool de Kraal hebben een maand gewerkt aan het project water. Voor de aftrap mochten leerkrachten, ouders en kinderen de schoenen en sokken uit doen en even met de voeten in een badje water gaan staan. Juf Suzanne had voor deze gelegenheid zelfs haar duikpak aan getrokken. Tijdens de kosmische lessen (aardrijkskun de. natuurkunde en geschiedenis in één) stond het thema water centraal. In de bovenbouw werd er onder an dere gesproken over de water snoodramp van 1953. Individueel mochten de kinderen zich verdiepen in alles wat leeft rondom en in het water. De leerlingen van groep 8 kregen zei lies van zeil instructeur Eric van Dommelen. Er volgen nu nog drie theorie en praktijklessen. De middenbouw leerde over de ver schillende functies van water. Ook de werking van een sluis werd be sproken. In de onderbouw leerden de kinderen begrippen als eb en vloed, land en water, meren en zeeën en zoet en zout water. En wel ke dieren er in het water leven. De kleuters gingen een ochtend naar de Oesterdam waar zij zelf al spelende het opkomende water konden erva ren. De mosselman (Arthur Oostin- ga) werd bezocht op zijn mossel boot. Bij de afsluiting van het project op donderdag zongen de kleuters: 'Zeg, ken jij de Mossel man? Hij woont in Tholen city!' De kinderen van de middenbouw kwa men verkleed als groep stoere pira ten. Zij lieten een piratenlied en het Engelse 'Row, row row your boat' in canon horen. De bovenbouw kin deren zongen voor de ingang van de school stoere zeemansliederen. La ter op de avond hielden zij nog een veiling voor de ouders van al hun zelfgemaakte werkstukken zoals miniatuur zeilbootjes. Leerling Jan na de Smet liet zich zien als een heuse veilingmeesteres. Met z'n al len wisten zij nog een aardige duit binnen te halen. Een 28-jarige man uit Tholen heeft vrijdagavond om tien over zeven on der toeziend oog van agenten een deuk in een politieauto getrapt. De auto stond geparkeerd in de Simon Lindhoutstraat. De man is aange houden voor vernieling en beledi ging en hij werd in de cel gezet. Een 29-jarige Roemeen is vrijdag morgen rond tien voor half tien ach terop een 75-jarige automobilist uit Tholen gereden. Hij kreeg geen voorrang van de Tholenaar toen die via de oprit van dé Nieuwe Postweg de Nieuwe Postweg kwam oprijden. De Roemeen kwam vanaf de rich ting van de brug en kon de invoegen de auto niet meer ontwijken. Beide auto's raakten beschadigd. Oud- Vossemeer De Hervormde Kerk houdt op 25 juli een rommelmarkt op het plein aan de Raadhuisstraat. De verkoop van allerlei gebruikte spullen, tweede hands kleding, bloemen en fruit be gint om negen uur en duurt tot half drie. Ook kan men op het terras eten en drinken. Voor de kinderen zijn er diverse spelletjes. Bruikbare spullen of kleding voor deze rommelmarkt kunnen morgen en vrijdag 24 juli worden ingeleverd bij de loods van de familie van Gorsei. Krommedrecf 4. Informatie bij Peter Geene 672856, Rudi van Putten 672231 of Hans Krijger 617149. De gemeente zal mevrouw C. Sital- Naipal helpen bij het zoeken naar een ander onderkomen voor haar be drijf Surinaamse Roti. Dat zegde wethouder F.J. Goossen donderdag toe in de gemeenteraad op een vraag van J..I.P.A. Boulogne (ABT). Hij wilde weten of ze geholpen wordt bij het zoeken naar een andere ruim te. De onderneemster huurt de voor malige peuterspeelzaal aan de Bou Kooimanstraat, maar de gemeente wil het pand slopen. Volgens de wet houder is het voor de onderneemster financieel moeilijk om een andere ruimte te kopen of te huren. „Maar alle alternatieve locaties worden be keken." De gasten van de Zonnebloem en de leden van de Anbo kunnen dinsdag de musical Hi Bye bijwonen. Die wordt om half twee in De Vossen- kuil uitgevoerd door leerlingen uit groep 7/8 van de Sint Anthonius- school. De toegang is gratis en in de pauze trakteert de Zonnebloem op koffie en thee. De leerlingen uit groep 7/8 van Die Heenetrechtschool zijn op school kamp in Hoeven geweest. Twee leer lingen. Roxanna Wijs en Mart ij n de Wilde, hebben de avonturen bijge houden in het volgende verslag: 'Op woensdag 1 juli vertrokken we vanaf liet voetbalveld op de fiets naar het kamp in Hoeven. Wij moesten 37 km fietsen met een stop in Kruisland in zaal Koch. Daar hebben wij wat gedronken en lekker gedanst. De meeste kinderen waren onder de in druk van het zelf spelende orgel. We kwamen rond twaalf uur aan. Toen hadden we pannenkoeken en wat te drinken gekregen. Daarna hebben wij de slaapzalen bekeken en inge- richt. Toen hebben we nog even op het terrein gespeeld. En daarna zijn we naar Seppe geweest. Dat was heel interessant, het ging over vlieg tuigen. 's Avonds hadden we een zeskamp. De tweede dag aten we 's ochtends een eitje en een boterham. We zijn ook nog naar de basiliek ge weest, een nagebouwde kerk van de echte basiliek in Rome. Dat was heel interessant. Die middag zijn we ook naar bosbad Hoeven geweest. Ieder een vond het erg leuk. Toen we terug kwamen hebben we gebarbecued en daarna de bonte avond gedaan met allerlei toneelstukjes van groep 7 en 8. moppen, dansjes enzovoorts. De juffen en meesters hadden de bonte avond afgesloten met Hollands Got Talent, het toneelstuk. We hebben de avond met een kussengevecht afge sloten. De volgende dag zijn we nog in Hoeven wezen shoppen. Daarna zijn we terug naar huis gefietst. Met twee pauzes. In zaal Koch en een lekker ijsje in Steenbergen.' Sint-Annaland De Tuinstraat gaat op de schop om de parkeerdruk van auto's aan te pakken. Na de zomervakantie be steedt de gemeente het werk aan. Die geruststellende woorden van wethouder Van Dis kreeg CDA-frac- tievoorzitter J.R Bout te horen in de gemeenteraad. Bout had begrepen dat het probleem pas in de loop van volgend jaar aangepakt zou worden en dat vond hij te Iaat. B. en w. hebben met twee projectbe- sluiten de procedure gestart voor een vervolg op de aan de gang zijnde kassenbouw aan de Langeweg, te genover de veiling. Twee bouwaan- vragen worden gewijzigd. Groot- scholte is nu bezig met de eerste 8 ha van de in totaal 12 ha aange vraagde glasoppervlakte. De 8 ha liggen rechts van de watergang, ge zien vanaf de Langeweg. Het ene projectbesluit is bedoeld voor de laatste 4 ha, die gewijzigd worden uitgevoerd ten opzichte van dc in 2007 verleende bouwvergunning. De verandering betreft het ca. 40 meter opschuiven van de kas naar links. Tussen deze kas en de watergang is dan plaats voor de bedrijfsloods. Er komt een corridor over de watergang tussen de bedrijfsloods en de eerste 8 ha. Ds. C.J.P. van der Bas uit Wouden berg heeft bedankt voor het beroep dat de kerkenraad van de Hersteld Hervormde Gemeente op hem had uitgebracht. Daardoor blijft de vaca ture die ontstond na het vertrek van ds. P.C. Hoek naar Hoevelaken nog bestaan. De jongeren die gebruikmaken van de welter shelter, de hangplek aan de Hoenderweg, hebben maandag in de Wellevaete een overleg gehad met buurtbewoners. Wethouder Velthuis leidde het gesprek en er was een ver tegenwoordiger van de politie aan wezig. De gebruikers waren met acht mensen en de buurtbewoners met vier. Er werd een aantal punten besproken zoals rotzooi, vernielin gen en geluidsoverlast. Hier moch ten beide zijden hun reactie op ge ven. Het gesprek verliep rustig. De grootste ergernis was rotzooi. Het kwam erop neer dat als de gebrui kers alles opruimen dc bewoners het allemaal best vinden. De gebruikers hebben gevraagd om een grotere prullenbak en extra zitplckken. Stavenisse Student P. van Veen te Hazerswoude heeft bedankt voor het beroep dat hij ontving van de Oud Gereformeerde Gemeente. Hij heeft ook bedankt voor het beroep dat hij ontving van de gemeente uit Sint-Philipsland. Hij gaat naar Benthuizen. Zaterdag 18 juli organiseert SC Stavenisse de jaarlijkse braderie met kermis vanaf 10.(1(1 uur. Advertentie I.M De door het comité van Woord Daad gehouden statiegeldbonnenac- tie bij de Golff supermarkt heeft 76,65 euro opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor hulp aan hiv/aids- slachtoffers in India. Bij dit project wordt de juiste zorg gegeven aan mensen die hiv besmet zijn. Het gaat hierbij om huisbezoeken, bewust wordingscampagnes op scholen en verstrekken van voedsel en medicij nen. De opbrengst wordt verdubbeld door subsidie via het ICCO/Prisma. Het comité wil alle gevers heel har telijk dankzeggen voor hun bijdrage. I Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag I Dikke riblappen 3 pond 10,00 Rundergehakt 1 kg 4,75 Eigen cordon bleu 500 gr. 4,45 Schouderkarbonade 1 kg 4,95 Kip krokant- Magere speklappen mei zwoerd I schnitzels 100 gr. 1,00 1 kg 5,00 Eigen gekookte ham 100 gr. 1,20 D"t'"u150 gr. 1,20 Blinde vinken Boterhamworst Snijworst Bourgondische 100 gr. 1,20 5 halen 4 BETALEN! 1 kipsalade 100 gr. 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Op dc Markt is elke zaterdag van de ze maand iets te doen naar aanlei ding van de opening van het ver nieuwde plein, vorige week vrijdag. Deze zaterdag is er van tien tot vier uur een kunst- en hobbymarkt. Voor de kinderen is er een vrijmarkt waarbij ze hun spulletjes kunnen verkopen. In het verslag over de opening van Hotel Kom! in deze krant en onder de foto met de werkpaarden stond abusievelijk dat Arjaon Rijnberg ober was in de Gouden Leeuw. Dat moet zijn Arjaon Hartog. Keukens, badkamers inbouwapparatuur IN DE OPRUIMING! Bij aankoop van een Combimagnetron nu een Stoomoven GRATIS Sanitair Installatie www.potterkeukens.nl Bij een brandje onlangs in de keu ken van de familie Van Bloppoel aan de Zuidsingel 29 is schade ont staan aan de slang van de wasemkap en een deur van een keukenkast, en door roet en rook. De bewoners wa ren niet thuis toen de brand uitbrak. Dankzij het feit dat dc rookmelder afging, konden buren op tijd ingrij pen door 112 te bellen en zelf het vuur te blussen met een tuinslang. Daarvoor moest wel eerst de ruit van de achterdeur in worden gesla gen. Volgens brandweercomman dant J. de Feijter was er op het gas fornuis een kunststof dienblad gaan smeulen doordat er een pitje was blijven branden. „Dc buurman heeft snel kunnen handelen. Er zit nogal wat kunststof in de keuken. Dan kan het snel gaan. De eerste minuten zijn kostbaar. Het vuur zat nog niet in de gordijnen. Dankzij de oplet tende buren is erger voorkomen." De brandweer bracht een kooitje met vogeltjes naar huiten. De kooi werd door de zoon van het echtpaar opgehaald. Bij de Spar supermarkt wordt doorlo pend een statiegeldbonnenactie ge houden. In de supermarkt staat na mens de stichting Woord Daad een bus. met daarbij de mogelijkheid om het ontvangen statiegeldbonnetje van de ingeleverde lege flessen in deze bus te doen voor het goede doel. De opbrengst is bestemd voor hulp aan hiv/Aidsslaehtoffers in India. Het gaat hierbij om de juiste zorg voor men sen die hiv besmet zijn: bezoeken, bewustwordingscampagnes, voedsel en medicijnen. Dc opbrengst wordt verdubbeld door het ICCO/Prisma. De Stichting Woord en Daad is actief op het gebied van drinkwater, voed selhulp, gezondheidszorg, onderwijs en werkgelegenheid in ontwikke lingslanden. Ook bereikt ze via tinan- ciële adoptie rechtstreeks meer dan 34.000 (kans)arme kinderen. Meer informatie over deze actie of over het werk van Woord Daad bij het plaatselijk comitélid Sjaan Meeuwis- sen, tel. ,662264 of www.woorden- daadtholen.nl Zes kleuterjuffen van De Rieburch hebben vorige week woensdag hun verjaardag met de kinderen gevierd. De juffen werden op de zogeheten Juffendag 's morgens in de kring toegezongen door alle kleuters en ze kregen leuke tekeningen, cadeautjes en een bon van een tuincentrum. Daarna gingen de kinderen aan de slag met het versieren van eierkoe ken met onder andere hagelslag en dropveters. Een beker limonade er bij en smikkelen maar. In een lange optocht liepen ze naar Haestinge om te spelen aan de touwen, ringen, klimrekken. lange mat. ballen, hoe pels en meer. Ook het springkussen was een succes. Na een korte pauze met limonade en een snoepje kon den de kinderen niet wachten om weer verder te spelen. Alle kinderen kregen na afloop een cadeautje van de juffen-en gingen moe naar huis. Scherpenisse De meerderheid van de gemeente raad heeft donderdagavond inge stemd met het herzien van het be stemmingsplan Kom. Dat maakt de bouw van 21 woningen mogelijk. De fracties van de RFT en ABT wa ren tegen. Zij houden vragen over de afstand van de te bouwen huizen en grondverzetbedrijf Hage die op twee plekken aan de Molenweg ac tief is. Volgens M.J. Klippel (RFT) wordt met 50 meter afstand voldaan voor het ene deel van het bedrijf, maar voor het andere deel aan de Molenweg 46 niet. Volgens Klippel mag de gemeente wel afwijken van de zonering, maar moet dat wel goed onderbouwd zijn. Dat is vol gens hem niet gebeurd. En gezien de recente uitspraken van de Raad van State was Klippel bang dat de gemeente bankzeil haalt. Hij was er nog niet uit en stemde tegen. ABT steunde hem. Volgens wethouder K.A. Heijboer is de zaak uitvoerig onderzocht en zijn er geen proble men te verwachten. Klippel vroeg ook of de wethouder kon garande ren dat de afstand voldoet aan de nieuwe wet ruimtelijke ordening, maar de wethouder zei daar voor zichtig mee te zijn. Staatsbosbeheer organiseert zater dag om half twee een excursie door de Scherpenissepolder die onder deel uitmaakt van Plan Tureluur. Belangstellenden kunnen zich voor af aanmelden bij VVV Tholen aan de Haven 10 in Sint-Maartensdijk, tel. 663771Een gids van natuurver- eniging Tholen vertelt wetenswaar digheden van dit natuurgebied en wijst de weg. Deelnemers worden geadviseerd hoge laarzen aan te trekken en een verrekijker mee te nemen. De tocht duurt ongeveer twee uur en vertrekt vanaf de voor malige kruising Platteweg/Gal- weg/Schooodorpseweg. De volgen de wandeling is op 22 augustus. De RFT en ABT stemden tegen het vaststellen van de grondexploitatie berekening voor de uitbreiding van het dorp aan de oostkant met 21 wo ningen. De looptijd van de exploita tie is tot 2015. Volgens burgemees ter en wethouders zou de exploitatie met een winst van 330.000 euro kunnen worden afgesloten. De grondprijs bedraagt 188 euro per vierkante meter. Omdat de RFT en ABT zich niet konden vinden in de door b. en w. gehanteerde afstand varr de huizen ten opzichte van grondverzetbedrijf Hage, konden ze hier ook geen medewerking aan verlenen. Poortvliet Landschapscamping Kruytenburg organiseert op 26 juli van elf tot vijf uur Creatief Kruytenburg bij de ee- terij op de camping. Op die dag la ten creatievelingen en kunstenaars Trix Laanen uit Sint-Annaland heeft een olifant beschilderd die straks in Amsterdam staat voor de Elephant parade en daarna wordt geveild voor het behoud van de Aziatische olifant. Het is <le eerste keer dat Trix Laanen een beeld beschilderd heeft. „Maar ik vond het echt leuk om te doen," I)e Setallandse kunste nares maakt normaalgesproken schilderijen, maar nu heeft ze een anderhalf meter hoog beeld van een olifant beschilderd. Voor het goede doel: The Elephant Family. Het kunst werk is tot eind augustus te bewonderen in Woonboulevard Poortvliet. Daarna gaat het naar Amsterdam om deel uit te maken van de Elephantparade, een openlucht tentoonstel ling van gedecoreerde olifanten, waarna de beelden worden geveild om geld in te zamelen voor het behoud van de Aziatische olifant. Dc meubelzaak heeft één van de 99 exemplaren geadopteerd. Het model werd kaal aangeleverd en Kees den Herder van de woonboulevard heeft Laanen benaderd om een ontwerp voor het beeld te maken. „We wilden een lokaal iemand, want dat is ook leuker voor de bezoekers. Daarbij heb ben we ook gekeken naar de vraag aan wie gun nen we het en wie kan het. We kenden Trix al van ander werk voor onze winkel en daarom hebben we haar gevraagd." De olifant staat op de eerste verdieping tussen de meubels van het merk Topform. Want via dat merk is de olifant bij Bouman Potter terecht ge komen. Het is een manier om aandacht te geven aan het goede doel. Topform heeft in totaal 32 olifanten geadopteerd die over meubelzaken door het hele land zijn verspreid. Alle olifanten worden in september verzameld in de straten van Amsterdam voor de openluchllentoonstelling en daarna worden ze geveild onder leiding van Christie's in de Zuiveringshal op het Westergas- terrein. Er werken kunstenaars en bekende personen uit zowel binnen- als buitenland mee aan het pro ject. Ook meubelmaker Jan des Bouvrie heeft een olifant beschilderd, net als kunstenaars Ans Markus en Corneille. Wie graag zo'n olifant in huis heeft, maar geen plek heeft voor zo'n groot exemplaar kan bij be steding van een bepaald bedrag aan Topform meubels bij de woonboulevard een miniatuur mee naar huis krijgen. De woonboulevard heeft 32 replica's van de grote olifanten, waaruit klan ten kunnen kiezen. Ook die van Laanen zit ertus sen, daarvan zijn er twee formaten. En van de kunstenaar, van de Cobra-beweging: Corneille. „Maar die houden we even apart, want die geven wc niet zomaar weg", /.egt Den Herder. Elke kunstenaar heeft naar eigen inzicht een ontwerp mogen maken. Ze kreeg de olifant met een vrachtwagen thuisbezorgd, en nadat ze het beeld had bewerkt, werd het opgehaald om in Poortvliet tentoon te staan. „Ik heb gekozen voor het probleem klimaatverandering. Ik heb de olifant verenigd met de ijsbeer en hem in het water gezet, vanwege de stijging van het zeespiegel." De olifant heeft op zijn rug een grote geschilderde ijsbeer, die als het ware de olifant omhelst. Zijn kop ligt tussen de oren van de olifant. De poten en de slurf van de oli fant zijn beschilderd alsof ze een stukje in het water staan. „Ik heb het symbolisch gehouden, ik ben geloof ik de enige die dat gedaan heeft", zegt Trix. „De rest heeft er meer een bonte oli fant van gemaakt." De olifanten hebben ieder een naam gekregen. Die van Trix heet Respect our World. „Ik vind het een echte klimaatoli fant." Predikbeurten Zondag 19 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. Me ijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 18 u. kand. Kater. Kruiningen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Egas. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn, openluchtdienst in Steenbergen. R.K.-KERK zo II u. eucharistieviering. ()l)D-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D. en 18.30 u. ds. Scheur water. GEREF. KERK 10 u. dhr. Lemsom. Renesse. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Egas, Middelharnis. GEREF. GEM IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANN ALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u.onbekend. 15 u. ds. Juffer, Arnemuiden. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Ginkel. Goes. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Bouman, Nieuw- en St. Joosland. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Veldman, St. Anthonie- polder. 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Steen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein, Hei- en Boeicop. 17 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJs- sel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 21/7 19.30 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies. hun werk zien. Zo is er een zilver smid, keramiek, mozaïek, glaskra len, schilderen (doek en xuan pa pier) en een culinaire creatieveling. Belangstellenden kunnen kijken, kopen en doen. De stichting MusicaIXpres houdt op 21 september een auditiedag. Be langstellenden kunnen zich hier voor nog inschrijven via jorina@musicalxpres.nl of 06- 21106839. Tijdens deze auditie wordt gekeken in welke productie groep leerlingen plaats kunnen ne- Sint-Philipsland Volgens J.P. Bout (CDA) is het bord dat de gemeente bij het strandje heeft geplaatst om te waarschuwen tegen scherpe oes terschelpen niet afdoende. Dat zei hij donderdag in de gemeenteraad. Hij had ook kritiek op het ant woord van b. en w. als zou het strandje zijn schoongemaakt en dat de schelpen er niet terecht zijn gekomen door het opspuiten. „De mensen voelen zich niet serieus genomen. Op 5 juni is er weer een machine in de weer geweest om ze op te ruimen. Dat was hard nodig. Het strandje lag nog bezaaid met schelpen. Wij vinden dat de ge meente het niet kan afdoen met het plaatsen van een waarschu wingsbord." Wethouder F.J. Goos sen zei dat het strandje is schoon gemaakt en zegde toe dat er regelmatig naai; zal worden geke ken. D.J. Vorstelman is door de man nelijke leden van de Gereformeer- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom c.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HUI.P 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 juli. donderdag 16 10.12 -22.32 vrijdag 17 11.17-23.42 zaterdag 18 12.27 - zondag 19 1.02-13.42 maandag 20 2.12 - 14.47 dinsdag 21 3.17-15.49 woensdag 22 4.12 -16.40 donderdag 23 5.07 - 17.29 vrijdag 24 5.55 -18.15 wo 22/7 4.35 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 17 jul Concert Concordia, Kaaij, 19.30 u. 18 jul Kringloopwinkel, Wattstraat 1, 9.30-15.30 u. 19 jul Fietsexcursie, fietstocht van ca. 20 km. Staatsbosbeheer, VVV Tholen, start praathuis haven, 13.30 u. 25 jul, 8 en 22 aug, Zomerconcer- ten, klavecimbel en secrétaire orgel, Jan de Viet, oude stadhuis, 15 u. OUD-VOSSEMEER 21 jul HiBye, musical Sint Anthoni- usschool voor gasten Zonne- bloem/Anbo. Vossenkuil. 13.30 u. 25 jul Rommelmarkt Hervormde Gemeente. Raadhuisstraat, 9-14.30 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities Oud speel goed en Hoe de was was, streekmu seum De Meestoot', Bierensstr., di t/m za 14-17 u. 25 en 29 juli Natte laarzentocht, slikkenexcursie natuurver./Staats- bosbeheer, VVV Tholen, vertrek eind Sluispolderdijk. 25 jul 11 u. en 29 jul 14.30 u. STAVENISSE 17 en 18 jul Kermis, havenplateau. 18 jul Braderie, Voorstraat en Van der Lek de Clercqplein, 10-19 u.. SINT-MAARTENSDIJK t/m 1 aug Expositie aquarellen, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. t/m 25 jul Fototentoonstelling boer derijen, heemkundekr. Stad en Lan de, oude gem.huis, za 10-16 u. 18 jul Kunst- en hobbymarkt en kindervrijmarkt. Markt, 10-16 u. 18 jul Smerdiek-RBC, diverse voet balwedstrijden, voetbalveld, 15, 17 en 19 u. SCHERPENISSE 18 jul en 22 aug Excursie Plan Tu reluur, Staatsbosbeheer, VVV Tho len, start kruising Platteweg/Gatweg 13.30 u. 20 jul Openbare vergadering jonge- renraad. Holland Huis, 19.30 u. POORTVLIET 26 jul Creatief Kruytenburg, cre atieve markt, eeterij camping Kruy tenburg, 11-17 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Beverly Hills Chihuahua - za, zo en wo 13.45 u. Briino - do, vr, ma en di 13.45, 18.30 en 21.15 u., za, zo en wo 18.30 en 21.15 u. Harry Pot ter and the half-blood prince - do t/m wo 13.30, 15.45. 18.30 en 20.45 u. Het geheim van Mega Mindy - do t/m wo 13.45 en 16 u. Ice age 3: Dawn of the dinosaurs (NL) - do en zo t/m wo 13.30 en 16.15 u., vr en za 13.30, 16.15 en 18.30 u. Ice age 3: Dawn of the dinosaurs (ov) - do t/m wo 16.15, 18.30 en 21.15 u. Mammoth - ma 20.30 u. The pro posal - do t/m zo, di en wo 2115 u. Transformers: Revenge of the fallen - do en zo t/m wo 18.30 u. de Gfemeente gekozen tot ouder ling. Tevens werd besloten om een nieuw elektronisch orgel aan te kopen. Na een proef van enige weken met het Monarcke orgel ty pe Ruysdael werd vanwege de prachtige klank de knoop doorge hakt. De levertijd bedraagt drie maanden. Iedere maand wordt een extra collecte gehouden om deze aanschaf mogelijk te maken. Het bestaande pijporgel wordt ver kocht. De heer P. van Veen uit Hazerswou de heeft bedankt voor het beroep dat de Oud Gereformeerde Ge meente in Nederland op hem had uitgebracht. Student Van Veen heeft het beroep van de gemeente Bent huizen aangenomen. Hij had ook een beroep ontvangen van de Oud Gereformeerde Gemeente in Stave nisse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2