BAL Bewoners en wielercomité willen Hiksedijk niet afsluiten Kinderen klussen voor sportrolstoel Slachtveld is niet niet langer geschikt Kunststof verpakking wordt apart ingezameld De Supermarkt van Halsteren Starterslening 20 mille hoger Braderie in Stavenisse ^3 - Donderdag 16 juli 2009 65e jaargang no. 35 Profiteer van de jubileumacties AUTOBEDRIJF tlDOOjLJÜ Grote opkomst bezwaarmakers verrast Jaap de Jager van waterschap De boodschap is duidelijk. De Hiksedijk in Oud-Vosse- meer moet open blijven voor het verkeer. Een gedeelte afsluiten voor een nieuwe op- en afrit voor de woonwijk Welhoek is niet nodig. Bewoners uit Oud-Vossemeer die maandag de inloopavond van het waterschap Zeeuwse Eilanden bezochten waren het in grote lijnen met elkaar eens. De insprekers vrezen dat het eerder gevaarlijker wordt dan veiliger. Voordelen Afremmen Flauwekul Elke maand in plastic zakken huis-aan-huis Geen windmolens bij Stavenisse zie www.plus.nl De kinderen van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse hebben 1500 euro opgehaald voor de rolstoelhockeyende broers Joel en Aron Beurkens uit hetzelfde dorp. Dit deden ze op verzoek van Witte en Lennard Andriesse, die zich inzetten om geld op te halen voor twee elektrische sportrolstoelen. Joël en Aron hebben een spierziekte waardoor ze in een rolstoel zitten. Ze houden erg van hockeyen, alleen hun elektrische rolstoel is daar niet echt geschikt voor. De kinderen tot en met groep 6 hebben geld opgehaald door middel van een klussenkaart. Ze gingen langs bij familie, vrienden en kennissen en deden allerlei klusjes zoals afwassen, boodschappen doen en de stoep vegen. Groep 7 en 8 hebben geld opgehaald door spullen met winst te verkopen. Ze kregen een startbedrag van vijf euro en kochten hier bijvoorbeeld snoeprollen en kaar ten van die ze doorverkochten. Joël en Aron Beurkens werden op de school uitgenodigd om het bedrag sym bolisch via een cheque in ontvangst te nemen. Deze week Verbouwing van kiemschuur illegaal Rotonde Grindweg morgen open Nog geen kopers woningen raadhuis Nieuwe supermarkt in Tholen bij Timpa 7 S M Wattstraat 3, Tholen Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,90 per halfjaar, 30,50 per jaar, per post 54,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Ballonnen bij opening Markt in Sint-Maartensdijk Op de inloopavond van het waterschap in de Vossenkuil geven inwoners hun reacties op het plan om de Hiksedijk gedeeltelijk af te sluiten. De opkomst verraste de bestuurder Jaap de Jager en kantonnier Marco Berkeij van het waterschap. Er kwa men zo'n dertig bewoners naar de Vossenkuil waar verkeersdeskundi- ge Cees Slabbekoorn van het water schap uitleg gaf over de voorgestel de verkeersmaatregel. Volgens Slabbekoorn is er in 2000 met de gemeente en de projectont wikkelaar Stienstra van de wijk af gesproken dat er later - als de wijk nagenoeg is volgebouwd - gekeken zou worden hoe het verkeer afge wikkeld moet worden. Om het ver keersveiliger te maken, zou er een nieuwe aansluiting van de wijk op de Hiksedijk moeten komen. Het waterschap bedacht een nieuwe op en afrit vanuit de wijk op de dijk waardoor er ongeveer 200 meter van de Hiksedijk afgesloten zou kunnen worden. (Dat is ook ge beurd aan de Roolandsedijk bij de splitsing met de Zwarteweg in Poortvliet) Voor de Welhoek is via de Kennedy- straat geen ontsluiting mogelijk voor het verkeer. Als er een nieuwe op- en afrit zou komen en een deel van de dijk zou worden afgesloten, dan zouden er volgens het waterschap twee 'kruispunten' op de Hiksdedijk minder zijn. Dat zou de verkeersvei ligheid bevorderen. Slabbekoorn: „We willen weten wat jullie er van vinden? Doen we er wat mee of gooien we het onderin de la? Daar gaat het vanavond om." Hij had al een paar keer opnieuw het plan toegelicht dat op de tafel lag: een luchtopname met daarop ingetekend de nieuwe situatie. Om dat er steeds meer mensen kwamen, werd de kaart op de wand geplakt zodat meer mensen tegelijk mee konden kijken. H.W. van Efferen die zegt de Hikse dijk dagelijks te gebruiken, vond dat de situatie er alleen maar gevaarlij ker door zal worden. „Al het ver keer gaat dan van de dijk af. Als je met de auto uit de richting van de Dorpsweg komt, dan moet je het verkeer dat uit de wijk komt, dus van rechts, voorrang geven. Het is dezelfde situatie als bij de Dorps weg. Daar moet je ook vreselijk op passen om niet van de weg te ra ken." Hij begreep ook niet dat het water schap over kruisingen sprak, omdat het geen kruispunten zijn, maar af slagen, zei hij. Slabbekoorn lichtte toe dat het veiliger is om zo weinig mogelijk aansluitingen op wegen te hebben. Dat is het streven van het waterschap voor heel het gebied waarin ze wegen beheert. Ook I.C. Hage (oud-waterschapsbe stuurder) vroeg zich af of het afslui ten van een gedeelte van de dijk, geen nadeel heeft voor het doorgaande ver keer. Dat maakt volgens hem immers nu gebruik van de dijk. Hij zei te vre zen dat het verkeer zal stagneren als al het wegverkeer onderlangs de dijk langs de woonwijk wordt geleid. Ook hij vergeleek het met de af- en oprit bij de Dorpsweg. „Het lijkt me toch handiger dat het doorgaande verkeer bovenlangs gaat." Slabbekoorn zei die voordelen ze ker te zien, maar wees er ook op dat er hard wordt gereden op de dijk. „Als het verkeer naar beneden moet. dan haalt dat wel de snelheid eruit. Het is nu een 60 kilometer weg." Voorgesteld werd ook nog om de Hiksedijk langs het dorp binnen de bebouwde komgrens te brengen waardoor er minder hard mag wor den gereden. Volgens mevrouw Uyterlinde uit de Dorpsweg lost het afsluiten van de dijk niets op. „De Kennedystraat en de Hofstraat zijn een ramp. Via de Hiksedijk kun je tenminste even rond het dorp. We moeten niet nog meer muizenvallen hebben zoals in de Ka- lisbuurt. de Dorpsweg en Onder de Molen. Ik zie hier geen heil in." Vrijwilliger A. Gelok van VVN zag wel een voordeel in het plan wat be treft het afremmen van het verkeer, maar verder liep ook hij niet warm voor het veranderen van de ver keerssituatie. Namens het wielercomité Oud-Vos- semeer bracht F. Hommel bezwaren naar voren. Hij zei de nadelen groter te vinden dan de voordelen. „Het wordt voor de wielerronde moeilijk om het parkoers te beveiligen. Men sen uit de wijk willen toch weg. Straks moeten de renners, komend van de Kalisbuurt, ook naar bene den rijden. Dat wordt erg lastig. Dlin moeten auto's die de wijk uit willen, zich op gaan stellen in de wijk. Als de situatie zo blijft dan kunnen de renners gewoon boven langs gaan. En is het ook makkelij ker om auto's door te laten." Hommel, maar ook andere bewo ners uit de Welhoek, wezen er op dat er langs de waterpartijen bij de huidige op- en afrit vaak veel kinde ren spelen. Het doorgaande verkeer dat onderlangs wordt geleid, zal er dan voor meer gevaar zorgen, vre zen ze. „Het is een populaire plek. Er is daar nu juist wat ruimte voor de kinderen en dat gaat dan verlo ren." Ook mevrouw Smit van de Hikse dijk ziet bezwaren in het plan. De familie Smit heeft een fruitbedrijf. Als de dijk wordt afgesloten dan vreest ze dat het verkeer via de smalle Nieuweweg naar de Hikse- weg zal gaan. ZIE VERDER PAGINA 3 Aanvankelijk steunde de PvdA de motie van de ChristenUnie, maar de fractie kwam er na een schorsing op terug. Het vertrek van ClüOO van de Eendrachtweg naar de Postweg was een aderlating voor het centrum. Maar volgens Heijboer is Slachtveld niet meer geschikt als plek voor een supermarkt. Volgens hem was dat 'als waarheid boven water'gekomen. Het punt is volgens de wethouder dat daar te weinig ruimte is voor een su permarkt. „Ze hebben veel meer ruimte aan vloeroppervlakte nodig dan tien jaar geleden. Het maakt de exploitatie van de supermarkt daar onmogelijk. Bovendien kunnen we dan ook de Vest niet doortrekken." J.J.P.A. Boulogne (ABT) nam daar niet zomaar genoegen mee. Hij wilde daar meer van weten en vroeg om ge gevens uit het onderzoek dat de ge meente daar naar had gedaan. Heij boer zegde die toe. Maar niet eerder dan eind september. En in november verwacht hij meer te kunnen vertel len over de vestiging van een super markt in het gebied. A.G. van de Sande (CU) wilde weten of het aan de hand van het onderzoek duidelijk wordt of vestiging aan het Slachtveld wel of niet mogelijk is. Maar Heijboer zêi dat nu al duidelijk is dat het 'op grond van de opper vlakte die nodig is voor de super markt' niet mogelijk is. Hij ontraadde de motie. Daarin staat dat het MKB Reva rapport van juli 200I heeft aan gegeven dat het Slachtveld de meest voor de hand liggende locatie is voor een supermarkt. En dat ook de Thtxdse middenstand er voor is. In het masterplan zelf wordt een super markt aan het Slachtveld als 'trekker' voor de stad genoemd. Maar volgens Heijboer is in de raam overeenkomst met de betrokken par tijen afgesproken dat de supermarkt op het Timpa terrein komt. „Als we nu de supermarkt naar het Slachtveld verplaatsen, dan zijn we terug bij af en zullen onze partners in Noord af haken. Dan wordt de exploitatie van het plan Noord onmogelijk". ln het masterplan voor Tholen moet volgens M.J. Klippel (RFT) de huis vesting van de scholen bovenaan staan. Dat vond ook de SGR Volgens Klippel zullen de problemen er al leen maar groter worden als de be volking toeneemt. Als er een brede school komt, dan zal de reformatori sche Eben Haëzer daar een eigen in vulling aan moeten kunnen geven, zei hij. Hij vroeg aandacht voor de grondwateroverlast in de Dalempol der. Het stimuleren van recreatie en toerisme saxirt bij RFT laag tot zeer laag. Klippel vond het flauwekul om de straten en pleinen in de binnenstad beter te onderhouden dan in de ande re woonkernen. „Dat kunnen we niet maken. Daar doen wij niet qan mee." ZIE VERDER PAGINA 5 De gemeente gaat kunststof verpakkingen apart inzamelen. Elke maand zal er een wagen gaan rijden om het kunststof op te halen. In de polders wordt het tegelijk opgehaald met de groene en grijze container. Mocht één keer per maand te weinig zijn, dan zal de vuilniswagen vaker gaan rijden. De gemeente is verplicht vanaf janu ari het kunststof gescheiden in te za melen. In 2009 moet in Nederland het hergebruik stijgen van 38 procent nu naar 42 procent in 2012. Het spul wordt in doorzichtige zak ken opgehaald. Volgens de toelichting op het voorstel hoeft het invoeren niks te kosten en kan het inleveren zelfs geld opleveren. Via de afval stoffenheffing kan dat dan weer terug worden gegeven aan de inwoners. Er is voor het omhulsel betaald via de verpakkingsbelasting. De regeling vóór het gescheiden inza melen loopt tot eind 2012. Mogelijk dat het dan niet meer hoeft omdat de techniek dan zo verbeterd is dat het kunststof gemakkelijk uit de grote berg afval gehaald kan worden, in de commissie ruimte reageerden de fracties positief. Wel werd er ge waarschuwd voor overlast bij harde wind. G.J. Hoek (VVD) was bang dat de plastic zakken dan over straat zul len waaien. J.J. van 't Hof (ABT) maakte zich zorgen over het inzame len in het buitengebied. „Als zo'n zak wegwaait en in de klepel van het wa terschap terecht komt, dan geeft dat een enorme troep." Volgens wethouder C.L. van Dis zal de praktijk leren hoe het zal gaan lo pen. Over het wegwaaien van de plas tic zakken in het buitengebied zei hij dat het vermeden kan worden als de zak tussen de twee containers (grijs en groen) ingeklemd wordt. Daar had hij een voorbeeld van gezien. Buiten de bebouwde kom worden de beide containers tegelijk opgehaald. In de bebouwde kom gaat dat apart gebeu ren. De wethouder verwacht dat het op den duur niet meer nodig is om het gescheiden op te halen. „Er is dan geen sprake meer van bronscheiding maar van nascheiding. Het heeft het zelfde effect." Hij denkt dat één keer in de vier we ken ophalen van kunststof verpakkin gen voldoende is. Mocht dat te wei nig blijken te zijn, dan zal er om de twee weken ingezameld gaan wor den. Er komen geen windturbines bij Stavenisse. De meerderheid in de gemeenteraad stemde donderdag avond tegen het plan van b. en w. om vier nieuwe turbines van Zeeuwind te plaatsen. PvdA, CU, ABT en RFT, goed voor 11 zetels, vonden dat er genoeg energie wordt opgewekt. De SGP stelde voor om drie in plaats van vier molens te plaatsen, maar daar was onvoldoen de steun voor. Het is een overwin ning voor het comité van verontrus te Stavenissenaars van Rinus Geuze dat al twee jaar tegen de komst van de nieuwe molens ageert. B. en w. vrezen nu voor schadeclaims. Zie verder pagina 5. PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren PLUS Tel: 0164 68 32 71 Prinstererschool steunt Beurkens met 1500 euro Titia Geuze kwart eeuw bij opticien Ben van der Heiden De kinderen van de Groen van Prinstererschool hebben de handen uit de mouwen gestoken om geld op te halen voor.hun gehandicapte dorpsgenoten. Tholenaren met een smalle beurs die een eigen woning willen kopen, kunnen van een^ ruimere financiële regeling van de gemeente gebruik maken. De zogeheten starterslening wordt namelijk verhoogd van 160.000 euro naar 180.000 euro. Dat is een van de maatregelen die de gemeente treft nu het slecht gaat met de economie. Met het verrui men van de regeling hoopt de ge meente de bouwactiviteiten te sti muleren. Werd er voorheen een renteloze lening van 20.000 euro verstrekt, voortaan wordt dat 30 mil le. De gemeenteraad ging er donder dagavond mee akkoord. Eigenaar M. van den Enden heeft ten onrechte zijn kiemschuur aan de Mosselhoekseweg in Tholen ver bouwd. De Raad van State heeft dat gisteren beslist in een hoger beroep dat door Van den Enden was inge steld. De rechtbank in Middelburg kwam eerder al tot hetzelfde oordeel. De houtbewerker kocht de vervallen schuur enkele jaren geleden voor de opslag van hout en ramen. Daarvoor knapte hij de schuur flink op. Toen de gemeente daarvan op de hoogte raakte, werd de eigenaar opgedragen om onmiddellijk de verbouwing te staken. Volgens de gemeente was voor de verbouwing geen vergun ning aangevraagd. Die kon ook niet worden verleend, omdat het nieuwe gebruik van de oude agrarische schuur verboden is volgens het gel dende bestemmingsplan. Van den Enden maakte bezwaar, omdat de schuur al tientallen jaren met medeweten van de gemeente an ders werd gebruikt dan is toege staan. Maar de Raad van State heeft de bezwaren van de schuureigenaar afgewezen. Volgens de Raad was in derdaad een bouwvergunning ver eist. Die kan echter niet worden ver leend. omdat de gemeente geen ander gebruik van de schuur wenst dan een agrarisch gebruik. De schuureigenaar zal de verbou wing moeten aanpassen in overleg met de gemeente. Maar een opslag van hout en ander materiaal zit er niet meer in. Voetbalvereniging Stavenisse orga niseert zaterdag de jaarlijkse brade rie met kermis op de Voorstraat en het Van der Lek de Clercqplein in Stavenisse. Het organisatiecomité is erin geslaagd om deze straten vol met kramen en andere attracties te krijgen. Zelf verzorgt de organisatie een rommelmarkt met daarnaast on der meer enveloppen trekken, het rad van avontuur, een kinderbrade rie, een schiettent en er zijn mensen om de bezoekers te schminken. De braderie begint om tien uur en duurt tot ongeveer zeven uur. Morgen be gint de kermis op het havenplateau en deze duurt tot en met zaterdag. De rotonde aan de Grindweg in Tholen gaat morgen (vrijdag) weer open. Een week eerder dan gepland. Door de goede weersomstandighe den en de strakke planning van de aannemer kan de rotonde openge steld worden voor het verkeer, meldt de gemeente. Al het verkeer kan er gebruik van maken. De om leidingsroutes worden morgen ook opgeheven. De rotonde is aangelegd voor de bouw van de brandweerka zerne en om de verkeersveiligheid op de Grindweg te verbeteren. De open dag in de appartementen in het voormalige gemeentehuis in Sint-Maartensdijk heeft zaterdag wel kijkers getrokken, maar nog geen kopers. Er was een modelwo ning te bezichtigen die uitkijkt op de binnentuin en de achterzijde van het monumentale gemeentehuis aan de Markt. Eigenaar Nieuwenhuis uit Rijssen heeft een makelaar aange- trokkendjerecreat^ T«K)Jïï!7!I^K)l^iagma7^~ Anne de Groen haalt diploma op aan Calvijn college EN VERDER... Gemeente speelt geen rol bij coördineren evenementen Record aantal wandelaars op Zevendorpentocht Langer wachten bij balie voor reisdocumenten ZIJ DIE DE MENSEN MINACHTEN WANEN ZICH GROTE GEESTEN Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Advertentie I.M. Advertentie l.M. De nieuwe supermarkt in Tholen komt op de plek waar de hal van de Timpa staat en niet aan het Slachtveld. Dat/.ei wethouder K.A. Heijboer donderdag in de gemeenteraad naar aanleiding van een motie van de CU. De fractie w ilde juist dat de raad in het masterplan Tholen een on derzoek instelt om een of meerdere supermarkten op het Slachtveld te plaatsen. Volgens de CU zou dit het w inkelbestand in de stad versterken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 1