Groen licht voor plan recreatie aan zuidkant Schorrefestival trekt aandacht door variatie en droog weer Weer Nieuw-Vossemeerse band kampioen Grote kortiogen tot «.I 50% z0lo 10% 40% 20% WWW.ARDIKEUKENS.NL Bezuinigen in het najaar KEUKENS Veiling brengt bijna 1100 euro op en grote inzet vrijwilligers Donderdag 16 juli 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT SGP en RFT tegen aanleg jachthaven Gorishoek De plannen voor recreatie en woningbouw in de Geer- truidapolder bij Scherpenisse en de aanleg van een jacht haven bij Gorishoek mogen verder worden ontwikkeld. De gemeenteraad ging er donderdagavond in meerder heid mee akkoord. SGP en RFT stemden tegen. De Ko ning Wessels vastgoed b.v. kan nu gaan onderzoeken of een jachthaven met 600 ligplaatsen, tussen Tuttelhoek en Gorishoek, haalbaar is. Te vroeg Impuls Erfenis Klappermelk Trommelvel Geduld op de proef Dijkgraaf stopt volgend jaar 13 Van Dis wint Raad wacht op meer duidelijkheid rijksuitkering Burgemeester en wethouders moeten bij het opstellen van de begroting 2010 varianten aanbieden voor het tref fen van minder ingrijpende maatregelen om het begro tingstekort terug te dringen. En bij de begrotingsbehan deling, in het najaar, moet het college met voorstellen en varianten komen om de tekorten in de jaren daarna weg te werken of te verminderen naar een aanvaardbaar ni veau. Die opdracht gaf de gemeenteraad in een motie die unaniem werd gesteund. De motie kwam van VVD en SGR Maar de CU kon die volledig onderschrijven en trok daarom het amendement in dat ze zelf had voorbe reid. Oud-Vossemeer naast dorpentocht bezet met braderie en dweilmuziek Verburgh Stapeldagen Audio - TV - LCD - Pl«™ PVD 30% 20% 30% Kijk voor meer aanbiedingen op www.verburgh.nl Verburgh Het Case mb root koor was één van de deelnemende koren aan het Schorrefestival. Het Schorrefestival in Sint-Annaland is volgens de organisatoren 'een overweldigend succes' geworden. Ondanks wat dreigende wolken, bleef het droog, de stemming was goed en wat betreft bezoekersaantallen schatte de voorzitter van het organiserende Schorrekoor, André van Ast, van drie uur 's middags tot tien uur 's avonds circa 1000 bezoe kers. Het programma liep alleen bijna twee uur uit. Een veiling met prijzen als onder andere een zeiltocht bracht bijna 1100 euro op. Ook wordt een milieu-effectenrap port opgesteld. De kosten zijn voor rekening van de projectontwikke laar. De PvdA en VVD omarmden het plan. Het CDA werd door een brief van de natuurvcreniging over de streep gehaald (behalve voor het plan voor een grote jachthaven). SGP en RFT wezen het af, CU was kritisch. Volgens ABT moet de ge meente proberen de ligplaatsen bin nen te halen. J.J.P.A. Boulogne zei namens zijn fractie dat de ligplaat sen anders naar Zierikzee gaan. Hij reageerde daarmee op de kritiek van M.J. Klippcl (RFT). Hij noemde de jachthaven misplaatst in een gebied dat in de eerste plaats is aangewezen als natuurgebied, het nationaal park Oosterschelde. „Dit kost ons een offer dat je niet meer even goed maakt." Hij vond ook dat de inwo ners van Scherpenisse er niet op zit ten te wachten. Hij verwees naar de horecanota waarin het dorp samen met Sint-Maartensdijk als ontwikke lingskern wordt genoemd. „Toeris me. winkelen en uitgaan worden als functie bijna niet genoemd. Wij heb ben daar niets aan toe te voegen." Volgens Boulogne lijkt een aantal van 600 ligplaatsen veel. maar is het niet altijd druk met recreanten om dat gebleken is dat gemiddeld op een dag 35 procent van de booteige naren uitvaart. Klippel zei dat hij geen boodschap heeft aan het feit dat de ligplaatsen naar Zierikzee zouden gaan als Tholen ze niet zou aanvragen. Volgens H. Nieuwenhuis (PvdA) varen de jachten over de he le Oosterschelde. Ook als ze in Zierikzee hun thuishaven hebben. P.W.J. Hoek (SGP) noemde de plan nen te grootschalig. Zijn fractie is tegen de aanleg van een jachthaven bij Gorishoek. Het heeft volgens hem grote gevolgen voor de 'rust en ruimte' in het gebied. Vooral de zon dagsrust in de woonkernen wordt er door aangetast. Nieuwenhuis zei dat zijn fractie zeer enthousiast is. Hij vertelde dat hij regelmatig aan de haven van Tholen vertoeft en dat hij daar mensen van reformatorische huize spreekt die er hun jacht afme ren. „Ze vragen dan waar de Gere formeerde kerk staat. Ik vroeg of ze speciaal naar Tholen waren geko- j men om te kerken? Dat werd be- „Over de financiële situatie moeten we niet in paniek raken. Maar we moeten ook niet achterover leunen, en passende maatregelen nemen. Kijken welke taken de gemeente kan afstoten", zei F.J.A. Hommel. Zijn fractie had nog geen concrete voorstellen, maar wil eerst de ont wikkelingen landelijk rond de alge mene uitkering uit het gemeente fonds afwachten. Vooruitlopend daarop zou het gemeentebestuur, wat de VVD betreft, kunnen kijken naar bezuinigingen die makkelijk te realiseren zijn omdat ze niet zo in grijpend zijn. 'Laaghangend fruit' noemde Hommel dat. Als voorbeel den gaf hij de fractievergoeding, en binnen het gemeentelijk apparaat het papierverbruik en flexplekken. PvdA'er J. Oudesluijs had ook al opgemerkt dat zijn fractie de ver goeding (1500 euro per fractie) niet meer hoeft. „Ik hoor steun van de VVD", zei hij. ABT'er J.J.P.A. Boulogne had er zo zijn gedachten over. „We hebben dat nagetrokken. Sommigen gebruiken de vergoe ding niet en dan is het gemakkelijk om die af te staan", zei hij. Voor concrete bezuinigingsvoor stellen was het ook in de ogen van de PvdA te vroeg. Die fractie zal wél de ontwikkelingen bij de afde ling sociale zaken in de gaten hou den, (wndat ze verwacht dat een groeiend aantal inwoners een be roep zal doen op een uitkering, zei Oudesluijs. CU en ABT vonden dat er sneller naar bezuinigingen ge zocht zou moeten worden, maar Oudesluijs verwees naar de begro tingsbehandeling. Ook volgens de SGP kan daar pas het échte debat worden gevoerd. Maar dat er be zuinigd zal moeten worden, en am bities worden bijgesteld, is volgens P.W.J. Hoek duidelijk. Boulogne zei dat de financiële risico's zeker mi de begroting tot uitdrukking moeten komen, en hij vroeg b. en w. om de raad steeds te informeren als er meer over de financiële situ atie bekend is. Hommel stelde voor om de begroting voortaan op basis van de septembercirculaire in aamd. Zondags liggen ze in Yerseke en niet in Zierikzee. Ik wil maar zeggen dat ook reformatorische kringen op vakantie gaan met een boot." Maar Hoek geloofde er niet veel van. „Op welke dag komen ze dan?" Nieuwenhuis zei dat ze op zaterdag binnenvaren en maandag weer vertrekken. „Ik zou er zeker mee adverteren." Volgens Hoek is dat echter een hele kleine minder heid: één op de tien. J.L. Hage (CU) zei dat er een land schapsplan moet worden gemaakt. Volgens hem moet de gemeente op een rijtje zetten van alle ontwikke lingen en de kwetsbare gebieden binnen de gemeente. Daar moeten grote plannen aan getoetst worden. Hage plaatste kanttekeningen bij het grote aantal woningen (volgens wethouder Van Dis ongeveer 750 in de Geertruidapolder, Wulpdal en re creatieterrein de Pluimpot). Net als de SGP wil de CU dat b. en w. na gaan of er wel draagvlak is bij de inwoners. En of een en ander goed ingepast kan worden. Volgens Hage moet gemeente en ontwikkelaar het plan samen exploiteren. Over een plan voor het landschap wilde Hoek wel praten, maar apart in de com missie ruimte. G.J. Hoek (VVD) was nog enthou siaster dan de PvdA: „Een grotere impuls kunnen we niet krijgen. Het is goed voor de werkgelegenheid en een grote verbetering voor de leef baarheid. Zeker als er een overdekt zwembad komt. Dat leeft bij onze inwoners." J.P. Bout (CDA) zei ook de plannen kunnen steunen. Zijn fractie was ge steund door een brief van de natuur- vereniging Tholen die ook positief staat tegenover de meeste plannen, zei hij. Hij voegde er aan toe dat de aanleg van een jachthaven bij Goris hoek echter niet door de natuurver- eniging wordt gesteund. Bout was het eens met Hage om een land schapsplan te maken. Maar volgens Van Dis komt de landschappelijke inpassing volop aan bod omdat elk plan wordt Vastgelegd in een be stemmingsplan. „En daar kunt u op reageren." plaats van de meicirculaire op te stellen, omdat er dan betrouwbaar der cijfers over de rijksuitkering bekend zijn. M.J. Klippel (RFT) was het daar mee eens. maar vroeg zich af of het haalbaar is. Volgens Hommel kan dat. Het CDA liet voorstellen tot aan passing van de kadernota achter wege, zei J.P. Bout. Wel vroeg hij aandacht voor de sociaal zwakke ren. En hij gaf aan, té hechten aan het op het gewenste niveau houden van het onderhoud aan straten en openbaar groen. Daar storen veel inwoners zich aan, zei A.G. van de Sande (CU). „Als we Tholen als product willen verkopen, dan is er werk aan de winkel." Van RFT mag er wel degelijk al onderzocht worden waar extra in komsten te halen zijn en wat er uit gesteld of versoberd kan worden. Klippel vond datje het als gemeen teraad niet kunt maken om een nieuw gemeentebestuur - dat na de verkiezingen van maart aantreedt - op te zadelen met de erfenis van meerjarenramingen met grote te korten. Temeer daar de gemeente er vanuit het rijk steeds meer werk bij krijgt, wat leidt tot knelpunten. Klippel citeerde uitvoerig uit een artikel van dr. H. Klink in de Kerk bode van de hervormde gemeenten in Tholen, waarin deze ingaat op de economische crisis in relatie tot het christelijk gedachtegoed. Gezien de huidige situatie kozen alle fracties er, de een met meer moeite dan de ander, voor om de tekorten in de meerjarenraming voorlopig te accepteren. En pas over maatregelen te besluiten als de omvang van de tekorten defini tief bekend is. Ten aanzien van de motie van VVD en SGP zei wet houder Heijboer dat eind augustus een sluitende begroting gereed zal zijn, en dat eventuele aanpassingen in een begrotingswijziging gevat zullen worden. Geprobeerd zal worden het meerjarenperspectief zoveel mogelijk siuitend te laten zijn, daarom achtte hij de motie overbodig. Van Ast blikte terug op 'een gewel dig evenement.' „Er is geen wan klank gevallen. De EHBO hoefde niet in actie te komen en mede dank zij de sponsors en de gemeente Tho len, zijn we financieel niets tekort gekomen." Daarnaast roemde de voorzitter de medewerking van de familieleden van de koorleden en andere vrijwilli gers. „Als het koor moest optreden, werden de plaatsen aan de kramen en de lotenverkoop, noem maar op. ingevuld door de partners, de kinde ren. neven en nichten. Kortom ieder een hielp mee er een enorm feest van te maken. Het enthousiasme was groot Het Havenplein was voor het door gaande verkeer afgesloten. Er was een groot terras van gemaakt met ta fels en stoelen, zodat de luisteraars niet hoefden te blijven staan. Het Schorrekoor zette onmiddellijk de toon met een lied over een dame die al vroeg de kroeg in schoot, zich een stuk in de kraag dronk en haar roes in het park ging uitslapen. Tij dens de uitreiking van de cd enkele jaren geleden adviseerde burge meester W. Nuis de vereniging om. met het wijzigen van het repertoire toch het oude niet te vergeten. Dat betekende op de lessenaar het shan- tynummer Wieringen, dat door een flink aantal bezoekers luidkeels werd meegezongen. Het koor had zich van de medewer king verzekerd van de dameszang groep Kir Royal, het Casembroot- koor, ensemble Toeval en het Trompet Kwaajer uit Tholen. Een uitstekende keuze, zo bleek uit de reacties van het publiek. Het Casem- brootkoor staat onder leiding van Ju lie Diemei en Carla Westdorp. Twee dames die aanvankelijk enige moeite hadden de naar schatting 50 kinde ren op het podium stil te krijgen. Want 50 kinderen betekenen ook 50 ouderparen, oma's en andere fami lieleden waar natuurlijk even naar moest worden gezwaaid en geroe pen. Maar toen het eenmaal zover was, klonk schitterend het lokale loflied 'Er gaat niets boven Sint-An- naland.' Gevolgd door 'Klappermelk met suiker' dat werd begeleid door Hanna Koevoets uit Stavenisse, een van de accordeonistes van het bege leidingsorkest van Het Schorrekoor. met Merels moeder Astrid en haar broertje en zusje speelgoed. Ze heb ben rond drie uur 's middags nog niets verkocht, maar ze houden goe de moed. „We weten nog niet wat we met het geld gaan doen." De zeven bands die meededen aan de dweilbandwedstrijd speelden op het podium aan de Ring (Stasse Mispit), in café De Hoop en op het plein aan de Raadhuisstraat. De Oud-Vossemeerse Neutekraekers hadden zich al warmgedraaid door wandelaars op de Zevendorpentocht te begeleiden. Ook de Lamsöören lieten van zich horen en daarmee was de Thoolse inbreng rond. Wel heeft muziekvereniging OVM de af trap gegeven voor de dweilorkesten- strijd met een concert op de Stasse Mispit. Uit Halsteren kwam vrou wenband Toontje erbij en uit Hans- weert de Scheldedwcilers. Du Bent uit Veghcl moest wegens ziekte ver stek laten gaan. Bergen op Zoom le verde twee winnende bands: de Leutige Krabben en Besta Nie. De eerste won de muziekprijs voor de kwaliteit van spelen en het repertoi re. Besta Nie won de leutprijs die staat voor het onderlinge plezier en de aantrekkelijkheid voor het pu bliek. Zoals eerder vermeld, sleepte De Vosseblaozers het kampioen- I Een begeleidingsorkest dat tevens het Casembrootkoor ondersteunde in andere nummers en een orkest waar het koor trots op kan zijn. De vijf le den bleken niet alleen uitstekende begeleiders. Samen met de interim dirigent van het koor, Rien de Jongh. lieten ze zich ook op een aantrekke lijke manier solistisch horen in onder meer de Wim Sonneveldpotporie. En als het gaat om de interim-diri gent, was het ook van Heieen Bout van Kir Royal een fraaie prestatie om deze dameszanggroep aan te voeren. Zowel over Het Schorre koor, als over Kir Royal zwaait Pier re van Broekhoven uit Sint-Anna- land de scepter. Die is door een ingrijpende operatie zeker tot sep tember uitgeschakeld. Dan is het noch voor de verenigingen, noch voor de dirigenten eenvoudig om zangers en zangeressen op de be staande rails te houden. Zeker als het gaat om een evenement dat zoveel bezoekers trekt en je op zijn best schap in de wacht. De dweilband schreef de titel al meerdere malen op zijn naam. wilt presenteren. Heieen Bout dirigeerde alsof ze al jaren met het koor nummers als Big Spender en Africa had uitgevoerd. Ze vuurde de trommelaarsters op de djembee's zo fanatiek aan dat een van hen dwars door het trommelvel sloeg. Rien de Jongh durfde het aan om met Het Schorrekoor een nieuw nummer te brengen. Yesterday van de Beatles, in een bewerking van Pierre van Broekhoven. Geen sim pele harmonie, maar de zangers le verden met de uitvoering een presta tie van formaat. Terecht beloond met een flink applaus. Dat gold ook voor het Casembroot koor. 'Bij mij moet je zijn', 'Een zwaar bestaan', 'Honderd kleine Feestjes' en 'Op vakantie naar Frankrijk', een bijkans onuitputtelijk repertoire waaraan niet minder dan acht solisten meewerkten. In 't Is een zwaar bestaan' waren dat Iona Westdorp. Beau Jacobs, Myrthe Da- ke en Frederieke Tazelaar uit groep 4. Scholiertjes Anne Duine en Linda Snoep uit groep 7 zongen wat er al lemaal gebeurt tijdens een vakantie in Frankrijk en In Honderd kleine feestjes soleerden Charlotte Guequi- erre en Sharon van Iwaarden uit groep 8. Doordat groep acht naar het voortgezet onderwijs gaat, wisselt de samenstelling van het Casem brootkoor regelmatig. Van enig na deel was daarvan zaterdag niets te merken. De nummers zaten er 'ge heid' in en de tekst werd charmant ondersteund door expressieve hand gebaren. Juf Julie eri Juf Carla gaven het ritme aan en met een beleefde buiging namen de kinderen afscheid van het enthousiaste publiek. Dat enthousiasme viel ook het en semble Toeval ten deel. Oorspronke lijk ontstaan op initiatief van de ge broeders Arie en Nico Neef, nu verrassend aangevuld met zang van Adriana van den Berge, die, als het gaat om het vooral Ierse repertoire van Toeval, een stem heeft die daar uitstekend bij past. Het ensemble schaamt zich niet om, als een inzet niet in orde is, die ge woon over te doen en draait de hand ook niet om, om een nummer uit te voeren dat pas een avond daarvoor is ingestudeerd. De slagwerkgroep van de koninklij ke fanfare Accelerando tapte uit een Terneuzenaar W.A. (Wim) Gosse- laar stopt uiterlijk I maart volgend jaar als dijkgraaf van het water schap Zeeuwse Eilanden. Daardoor maakt hij het mogelijk dat een nieu we voorzitter wordt benoemd van het gezamenlijk overleg dat de fusie tussen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen voorbereidt. Dijkgraaf De Graaf van laatstge noemd waterschap vertrekt op I no vember van dit jaar. Met een nieuwe interim-voorzitter wordt het gemak kelijker voor beide schappen om ge zamenlijk het beleid vast te stellen. In de aanloop naar de voor 2011 voorziene fusie vergaderen zowel de dagelijkse als de algemene bestu ren van beide waterschappen in toe nemende mate gezamenlijk. Er wordt inmiddels druk gewerkt aan de financiële afstemming, terwijl de ambtelijke fusie al per 1 januari a.s. is voorzien. Zeeuwse Eilanden le- ander vaatje. Onder leiding van Jo- han van Vossen werden nummers gespeeld die je ook kunt horen van de bekende slagwerkgroep Slagerij van Kampen. Veel variatie in het re pertoire, want ook in nummers met een sterke Japanse inslag voelt de groep zich thuis. Het geduld van de plaatselijke fanfa re werd zwaar op de proef gesteld, want pas 1,5 uur na 'het geplande tijdstip volgens het programma, mochten de blazers in actie komen. Ze wekten wederom veel bewonde ring van de toen 200 luisteraars. Het orkest treedt vaak op en heeft onder leiding van Clemens Rosmulder, on der andere leerling van de voormali ge dirigent van de Marinierskapel Jaap Koops, een hoog niveau be reikt. De aandachtige luisteraar zal bij het horen van bijvoorbeeld 'Eres tu' het kippenvel op de armen heb ben gekregen. Het Schorrefestival kende een aantal aardige intermezzi. Zoals een veiling o.l.v. Harry Weijler van bijzondere prijzen, waaronder een vistocht of tuinlieden thuis en een dag lang een loodgieter en een timmerman. De veiling bracht bijna 1100 euro op. Daarnaast was er het eerste Setalland- se flessenmuziekconcours. Tweede kamerlid Luuk Blom. aannemer Leo Vroegop, wethouder Kees van Dis en vrijwilligster Hanna Moerland waren gestrikt om in competitieverband 'Va der Jacob' op met water gevulde fles sen te spelen. Dat lukte de een beter dan de ander. Maar met hulp van het publiek, dat spontaan het 'Bim-Bam- Bom' inzette als er sprake was van enige twijfel, mocht Van Dis van de jury (Pierre van Broekhoven. David Barnes en Henri Bungener) de eerste prijs, een kistje wijn, mee naar huis nemen. De slotmanifestatie omstreeks half tien groeide uit tot een geweldige apotheose. Bijna 200 muzikanten hieven aan het einde van de avond onder aanvoering van de meest re cente muzikale aanwinst van Tho len, Trompet Kwaajer, het volkslied 'Jan Klaassen de Trompetter' van de prins aan. waarna samen met het pu bliek de Setallandse hymne werd ge zongen en tot slot het emotionele 'Er gaat niets boven Sint-Annaland', de avondlucht werd ingestuurd. Dat het vrijdag voor het festival en zondag ema regende en het zaterdag droog weer was, kwam het slagen van het Schorrefestival mede ten goede. vert op dit moment al de interim-se cretaris/algemeen directeur van het gezamenlijk overleg. Het bestuurlijk overleg gaat nu een concept-functieprofiel opstellen voor een interim-voorzitter, wat eind augustus met de fractievoorzit ters van beide waterschappen wordt besproken. Tevens zal met hen over de procedure worden gesproken. Op 2 september neemt het bestuurlijk overleg een definitief standpunt in over zowel het functieprofiel als de procedure. Uiteindelijk doet dit overleg een aanbeveling, waarna ge deputeerde staten de interim-voor zitter benoemen. Inmiddels hebben provinciale staten het besluit genomen om Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen op te heffen, en per 1 januari 2011 het nieuwe waterschap Scheldestromen in te stellen. Voor het bestuur van dit waterschap zullen in de tweede helft van 2010 nieuwe verkiezingen wor den gehouden. De verwachting is, dat dit bestuur tot 2016 in functie zal blijven. Oud-Vossemeer was zaterdag druk bezet met een braderie, dweilbandfestival en de Zevendorpentocht. Even leek Oud-Vossemeer het rustig te krijgen met 'alleen' de Zeven dorpentocht. Maar omdat carnavalsvereniging De Vlooientrappers het open Zeeuws kampioenschap dweilorkesten niet voorhij wilde laten gaan en ook de organisatie van de braderie uit handen is gegeven, was het zaterdag een gezellige drukte in het Thoolse dorp. Zowel voor als achter dorpshuis De Vossenkuil klonk muziek, het eerste hoorde bij de wandeltocht, het andere hij de wedstrijd voor dweilorkesten. Die werd gewonnen door De V'ossehlaozers uit Nieuw-Vossemeer. Het dorp lever de vorig jaar ook al een winnaar. Toen werden De Stoeprakkers eerste. Dweilband De Lamsöören hield de De kramen waren niet allemaal be- BAO, Imm, Bra, Hmttz, JBL, Htrum Ktrita, JVC, Oaky*. PUIIp, Pit51, QwJnl B40, Um, Bmi, Mtmrti, JBL. Otky», JVC Etectronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www.verburgh.nl Pi 141, Bra, Mimt;, Qiadnl, JBL. JVC, Mft, PMHft, Himai KirOa, BAO, LmM, Pïtji, Bmi, Hint», QuJnl, JBL RiHp organisatie van het dweilorkestkam pioenschap vorig jaar na afloop voor gezien, wegens gebrek aan tijd en mensen. Ivo Slokkers is zowel lid van de dweilband als van de carnavals vereniging en hij vond dat het festival niet verloren nuxht gaan. „Ik zei bij de carnavalsvereniging, kunnen we dat niet overnemen? Ik weet nu wel hoe het werkt." Er is voor gekozen om de braderie door een organisatie bureau te laten opzetten. Er stonden 32 kramen op de. in tegenstelling tot vorig jaar. vertrouwde plaatsen rond de Hervormde Kerk, langs de Ring. de V(K)rstraat en de F.D. Roosevelt- straat. De grote tent in de Raadhuis straat heeft plaatsgemaakt voor een kermisattractie en kramen. „Voor de rest is de opzet wel hetzelfde geble ven", denkt Ivo Slokkers. Vorig jaar was de opstelling verschoven naar onder andere de Schoolstraat en de Bou Kooijmanstraat. zet door marktkooplui. Bij organisa tiebureau De Markten uit Wouw lag door blikseminslag het internet eruit en daardoor zijn ze wat inschrijvin gen misgelopen. Buurtbewoners mochten de lege kramen opvullen met hun rommelmarktspulletjes. De verenigingen kregen ook een kraam toebedeeld. Zo stond Vosmeer 600 met promotiemateriaal. Verder was er een bloemenstand. werden er kousen verkocht, rubberen klompen (namaak 'crocs'), gereedschap en decoratieartikelen. De marktorganisator zegt veel posi tieve reacties te hebben ontvangen van bewoners en noemt de eerste keer in Oud-Vossemeer een succes. Ze zijn al gevraagd om volgend jaar weer de braderie te verzorgen. Ook Merel de Rater (9) en Kiki van Galen, die vandaag 10 jaar wordt, kregen tot hun verbazing een kraam toegewezen. Ze verkochten samen Advertentie I.M. I I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13