Tholenderwijs Wespen? Profiteer nu Ill Raadsbesluiten vergadering 9 juli 2009 Jolanda van/ Jijke Raadsbesluiten vergadering 18 juni en 7 juli 2009 Gemeentegids op internet, altijd actueel. www.tholen.nl 00 00 vervolg Openbare bekendmakingen Van Steenis Auto's Van de Breevaart www.vkdakcentnim.com week 29 Donderdag 16 juli 2009 Van Zielst WWW.VANZIELST.COM Meubelstoffeerderij Kussenatelier Scheepssstoffeerderij (Scheeps) matrassen Grote collectie meubelstoffen Polyether: elke maat, elke dikte Wat is uw volgende stap? Lood Dakgoten *Hemelwaterafvoeren toebehoren Daken in: platte daken/ natuurlei/shingle's/pannen e.d. Daken gevels design *Prefab in lood en zink Geïnteresseerd? Bel ons vK m 0164-67 47 02 IN.' ALLATlt 1 c IN SANITAIR TEG Artikel 3.10 van de Wet ruimtelijke ordening - Langeweg 12 te Sint-Annaland: het gewijzigd uit voeren van een tuinbouwkas (2009/223) - Langeweg 10 te Sint-Annaland: het bouwen van een corridor(2009/404) Vanaf 17 juli 2009 tot en met 27 augustus 2009 lig gen de ontwerpen van de projectbesluiten en de bouw vergunningen met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis. Binnen de genoemde inzagetermijn kan door een ieder mondeling of schriftelijk een'zienswijze over de ont werpbeschikking worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668 355. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Kennisgeving van mededeling besluit Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuurs recht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen danwel zoveel mogelijk te beperken, op 6 juli 2009 een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer aan La Solitude v.o.f., Hogeweg 2 te Sint Philipsland in ver band met het veranderen van de inrichting, gelegen aan de Hogeweg 2 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie G, nummer(s) 956. Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp besluit. In het besluit zijn geen wijzigingen aange bracht ten opzichte van het ontwerp. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieube heer. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 17 juli 2009 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kun nen de stukken gedurende zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van he.t gemeente huis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt een besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin een vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrich ting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt een besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is ver leend. Het beroepschrift moet voor 28 augustus 2009 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een ver zoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoem de afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt krachtens aan hem verleend mandaat bekend dat bij de gemeente Tholen een aanvraag is binnengekomen voor het middels een planwijziging realiseren van een nieuwe economische drager in het buitengebied op de locatie Molenweg 41 te Sint-Annaland ten behoeve van jeugdopvang. Burgemeester en wethouders hebben aangegeven in principe medewerking te willen verlenen aan deze plan wijziging. Na het doorlopen van die wijzigingsprocedure zijn burgemeester en wethouders dan ook voornemens van de gegeven bevoegdheid gebruik te maken. Daartoe ligt een ontwerp van het benodigde wijzigings- besluit alsmede de bovengenoemde aanvraag met ingang van 17 juli 2009 gedurende een periode van zes weken ter inzage tijdens de openingsuren in de open bare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens is het plan in te zien via www.tho- len.nl, onder Actueel, bekendmakingen, bestemmings plannen. Gedurende de genoemde termijn kunt u een schriftelij ke of mondelinge zienswijze indienen. Een schriftelijke zienswijze moet worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ THOLEN. Als u een mondelinge zienswijze wilt indienen, kunt u contact opnemen met de heer M. de Koeijer, tel. 0166-668560. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, bekend dat met ingang van 17 juli 2009 op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht ter inzage ligt het ont- werp-bestemmingsplan Buitengebied, 6e herziening. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt gedurende zes weken ter inzage tijdens de openingsuren in de open bare leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens is het ontwerp-bestemmingsplan in te zien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, rubriek Actueel, onderdeel Bekendmakingen. Genoemde herziening betreft het toepassen van de 'ruimte voor ruimte'-regeling in het buitengebied van de gemeente Tholen. De belangrijkste reden daartoe is dat middels de 'ruimte voor ruimte'-regeling het sane ren van detonerende of in onbruik geraakte agrarische bebouwing kan worden gesaneerd. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze over het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad van Tholen, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Voor inlichtingen over een en ander of voor het maken van een afspraak omtrent het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer ing P. Quist van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668235. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, bekend dat met ingang van 17 juli J009 op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht ter inzage ligt het ont werp-bestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen, 2e herziening. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt gedurende zes weken ter inzage tijdens de openingsuren in de open bare leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens is het ontwerp-bestemmingsplan in te zien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, rubriek Actueel, onderdeel Bekendmakingen. De 2e herziening van het bestemmingsplan Slabbecoornpolder-Welgelegen betreft een bestem mingsplan welke tot doel heeft het bedrijventerrein Welgelegen II te Tholen uit te breiden met ca 6,2 ha uit- geefbaar terrein aansluitend op het bestaande terrein. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze omtrent de ontwerpen kenbaar maken bij de gemeenteraad van Tholen, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Voor inlichtingen over een en ander of voor het maken van een afspraak omtrent het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u tijdens kantooruren bellen naar de de heer drs. ing. G.H. Kooiker van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668 302. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemees ter en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 9 juli 2009 grond van artikel 3.1 Wro de bestemmingsplannen Camping de Striene en Kom Scherpenisse, le herzie ning, vastgesteld. Het bestemmingsplan Camping de Striene is gewijzigd vastgesteld en betreft de herstruc turering en kwaliteitsverbetering van camping De Striene te Poortvliet. Bestemmingsplan Kom Scherpenisse, le herziening, is ongewijzigd vastgesteld en heeft betrekking op de bouw van woningen en uit breiding van de begraafplaats aan de zuidkant van Scherpenisse, nabij de Maluslaan en de Molenweg. Met ingang van 17 juli 2009 liggen de raadsbesluiten, tezamen met de vastgestelde bestemmingsplannen, gedurende 6 weken tijdens de. openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, telefoonnummer 0166-668327. Gedurende bovengenoemde termijn van 6 weken kan door belanghebbenden beroep worden ingesteld tegen het besluit van de raad bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's- Gravenhage. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs kan worden ver weten dat hij geen zienswijzen bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht. Het raadsbesluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien gedurende de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening, bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is gedaan, wordt de werking van het besluit opge schort totdat op het verzoek is beslist. Bij toewijzing van het verzoek geeft de voorzitter van de afdeling aan op welke onderdelen van het plan de voorlopige voorziening betrekking heeft. Het beroepschrift moet worden gezon den aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE te 's-Gravenhage. Bekendmaking Op 13 juli 2009 heeft het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling op grond van door burgemees ter en wethouders aan hem verleend mandaat besloten een ontheffing ex artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening te verlenen van: het bestemmingsplan Kom Sint-Annaland ten behoeve van de tijdelijke vestiging van een detailhandel in dierbenodigdheden en bloemen en planten in het pand Hoenderweg 99 te Sint-Annaland; het bestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen ten behoeve van de tij delijke vestiging van een kantoor in het pand Welgelegen 2 te Tholen; het bestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen ten behoeve van de tij delijke vestiging van een fitnesscentrum in het pand Stevinweg 1 te Tholen; De ontheffingen geldt voor een periode van maximaal 5 jaar. Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten binnen zes weken na datum van bekendmaking bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam, adres en woon plaats van belanghebbende, een omschrijving geven van het besluit waartegen het is gericht alsmede de gronden van het Jjezwaar aangeven. Ongediertebestrijding 0166-610480 06-47037346 Verkoop nieuw en gebruikt Reparatie - Onderhoud - APK Schakelweg 2A 4695 RD Sint-Maartensdijk Tel.: 0166-66 23 97 Fax: 0166-66 22 75 REPARATIE-ADRES Voor al uw schades, reparatie en vervanging glasschades Tevens steunpunt ZLM reparateur De raad heeft in zijn vergadering van 9 juli jl. een groot aantal besluiten genomen, f U vindt hier een overzicht van deze besluiten: Programmarapportage De raad heeft besloten tot vaststelling van de Programmarapportage per 1 mei 2009. Masterplan Tholen De raad heeft besloten om het Masterplan Tholen vast te stellen en als kader voor verdere ontwikkelingen te hanteren. Horecanota De raad heeft besloten tot vaststelling van de horeca nota 2009. Gezondheid De raad heeft besloten tot vaststelling van de regio nale nota gezondheidsbeleid 2009-2012. De raad heeft besloten om in te stemmen met de 2e begrotingswijziging van de GGD Zeeland. Windenergie 1. De beleidsvisie Tholen voor de Wind, welke is vast gesteld door de gemeenteraad op 13 maart 2003, uit te voeren conform het vastgestelde besluit, waarbij de beoogde doeleinden zijn: Maximaal vier locaties; Maximale masthoogte van 80 meter; Het aantal turbines (12-23), afhankelijk van de capaciteit Te realiseren 22,5 MW via windenergie 2. Geen medewerking te verlenen aan het wind energiepark Stavenisse Bestemmingsplannen De raad heeft besloten tot kennisnemen van de ver schillende scenario's en initiatieven met betrekking tot de recreatieve gebiedsontwikkeling Sint- Maartensdijk/Scherpenisse. De raad heeft besloten tot het ontvankelijk, deels gegrond en deels ongegrond verklaren van de tegen het bestemmingsplan Camping de Striene ingediende zienswijzen en het bestemmingsplan gewijzigd vast stellen. De raad heeft besloten tot het ontvankelijk, deels gegrond en deels ongegrond verklaren van de tegen het bestemmingsplan Kom Scherpenisse, le herzie ning, ingediende zienswijzen en het bestemmingsplan ongewijzigd vaststellen. De raad heeft besloten tot vaststelling van de grond exploitatieberekening voor het exploitatiegebied "Oost", 2e fase te Scherpenisse. De raad heeft besloten tot vaststelling van de herzie ne grondexploitatieberekening voor het exploitatiege bied "Vroonstede" te Sint-Annaland. Ruimtelijke Visie West-Brabant 1. In te stemmen met het concept inspiratie- en visie document ten behoeve van de Ruimtelijke visie West-Brabant 2030; 2. richting Programmabureau West-Brabant op te mer ken dat ook ten zuiden van Sint-Maartensdijk zich kansen voordoen met betrekking tot waterrecreatie en te vragen dit op te nemen in de Ruimtelijke visie West-Brabant als binnen gemeentelijk beleid verankerde en voorgenomen projecten die (nog) niet in procedure zijn genomen; 3. richting Programmabureau West-Brabant op te mer ken dat op Speelmansplaten aan de Oesterdam recreatieve ontwikkelingen plaats gaan vinden en te vragen dit op te nemen in de .Ruimtelijke visie West-Brabant als op uitvoeringsniveau door de gemeenteraad vastgesteld project, formeel goedge keurd door de provincie. Samenwerkingsverbanden/Gemeenschappelijke Regelingen De raad heeft besloten om in te stemmen met de jaar rekening 2008 en de begroting voor het jaar 2010 van SaBeWa. De raad heeft besloten om kennis te nemen van het Jaarplan 2009 en 2010 en tot het instemmen met de ontwerpbegroting 2010 en de ontwerp-le begrotings wijziging 2010 van de Veiligheidsregio Zeeland. De raad heeft besloten om kennis te nemen van het jaarverslag 2008 en in te stemmen met de jaarreke ning 2008, de gewijzigde begroting 2009 en de con ceptbegroting 2010 van de Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Muziekschool. De raad heeft besloten tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling (gr) Samenwerkingsverband welzijnszorg Oosterschelderegio. De raad heeft besloten om in te stemmen met de gewijzigde Gemeenschappelijke regeling afvalstoffen- verwijdering Zeeland en te ondertekenen. De raad heeft besloten tot instemmen met de jaarre kening 2008 van O.L.A.Z. Stichting De Weezen Armen De raad heeft besloten tot wijziging van de statuten van Stichting De Weezen Armen van Sint-Annaland. Presentiegelden stembureaus De raad heeft besloten tot het vaststellen van de Verordening presentiegeld leden stembureaus. GBA De raad heeft besloten tot het vaststellen van de Verordening Gemeentelijke Basisadministratie per soonsgegevens 2009.. Milieu De raad heeft besloten tot vaststelling van het Milieuverslag 2008. Afval De raad heeft besloten tot kiezen voor een huis-aan- huis inzameling van kunststofafval afkomstig van verpakkingen uit huishoudens. Starterslening De raad heeft besloten tot wijziging van de Verordening VR0M Starterslening 2008. De raad heeft in zijn vergadering van 18 juni en 7 juli jl. een aantal besluiten genomen. U vindt hier een overzicht van deze besluiten: Raadsvergadering 18 juni 2009 Jaarrekening 2008 De raad heeft besloten tot vaststelling van het jaarverslag en de jaarrekening 2008 en bestemming van het positieve saldo van 60.862,00. Delta N.V. De raad heeft besloten in te stemmen met de splitsing van Delta N.V. Kleine Kernen De raad heeft besloten om kennis te nemen van de evaluatie van het Kleine Kernen Budget. Raadsvergadering 7 juli 2009 Kadernota 2010 De raad heeft besloten tot vaststelling van de Kadernota 2010, met daarin verwerkt de gevolgen van de meicirculaire 2009 van het gemeentefonds. Provincialeweg 11 4695 RM Sint-Maartensdijk www.bootkussens.com T/F: 0166-697155 M: 06-53788035 's maandags gesloten en zaterdag na 14.00 uur Cl keukens badkamers vloeren "Vat* viaer tot fae%^eet yeneyelet! Canadaweg 12a 4661 PZ Halsteren T 0164 630 329 www.vdbkeukens.nl Ondernemen is plannen maken, bouwen aan de organisatie. Neemt u binnenkort grote of kleine beslissingen? Visser Visser en Willemsen Accountancy in Oosterland staan u terzijde. Met dienstverlening die een stap verder gaat. Bel (0111) 643 586 om eens vrijblijvend van gedachten te wisselen. Een stap verder akmaxmtm Vanwege de kredietcrisis zijn prijzen als nooit tevoren!! rvs/staal/alu/etc. in zink - koper - lood (spouw-muur-loketlood e.d.) *Dakmaterialen e.d. Van Keulen dak- prefabeentnim Noordstraat 2 Ossendrecht Van Keulen ambachtelijke dakwerken www.vankculen-loodgietcrs.iil T WERK(T) Gevelreciame bouwborden autobelettering bewegwiizering displays vlaggen reclameborden JMC SIGNMAKERS GOED GEZIEN Technologieweg 11 4311 RV Bruinisse 0111 485 485 www.iwcsignmakers.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 10