10 - 50% korting B Thoolse leerlingen winnen wedstrijd roeien met zelfgemaakte houten boot Plaatselijk nieuws C/)r fjfy/nne/i/ttht EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT Donderdag 9 juli 2009 Laatste kringloopwinkel Mestsilo Groene weg vctgo Opruiming op op Afsluitingsconcert Concordia Loos alarm Nestaan Eerste beroep Hersteld Hervormd Rijbewijs kwijt Hoek eerste prijs Zomerconcerten in oude stadhuis Aanrijding brommer Graffiti skatebaan Grijze bak in brand Kinderen Heenetrecht op reis Woning voor kas Bruidjes bij molen Beroep Ger. Gem. Luchthaven Wellevaete i Geslacht in eigen slagerij Veiling op festival Inbraak in zwembad Subsidie de Rieburch ONZE SHOWROOM WORDT VERNIEUWD DEZE WEEK!! Potter Keukens Dronken achter stuur Vrouwen smullen op barbecue Voetballen Scaldisstraat Parkeerverbod Gorishoek Laatste fotodag Informatiebord Buitenbrand na vuurwerk Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuwe ouderling Mooie opbrengsten SGP: strip oorlog voor basisonderwijs Sloopvergunning 2 Tholen Zaterdag 18 juli is de kringloopwin kel voor het laatst open voor de zo mervakantie. Van half tien tot half vier kan men in het Timpa-gebouw aan de Wattstraat terecht. Aan de Groeneweg 9 mag een mestsi lo gebouwd worden. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben daarvoor dinsdag een "verklaring van geen be zwaar verleend. Er was een artikel 19 procedure voor gevoerd en volgens de provincie had de gemeente voor een goede ruimtelijke onderbouwing ge zorgd. Ook de inspectie van het mi nisterie van Vrom had geen bezwaren. bloemdecoraties woon cadeauwinkel Bloem Se VRxuxtecoreite Thalsn Eendrachtsweg 8-10 4691 EK Tholen, tel. 0166-602662 606382 Advertentie I.M. Muziekvereniging Concordia luidt de zomervakantie in met een afslui tingsconcert. Het harmonieorkest treedt samen met het jeugdorkest op 17 juli om half acht op. Vanaf het pleintje aan de Kaaij brengen ze mu ziek uit de musical Joseph, popnum mers waaronder ook een nummer van Michael Jackson. De orkesten o.l.v. Marcel Hartendorp en Andrea van de Velde spelen ook een aantal stukken apart. De toegang is gratis. Gisterochtend tegen half vijf is de brandweer uitgerukt na een branda larm bij Nestaan bv aan de Slabbe- coornweg 33. Het bleek een loze melding te zijn. De Hersteld Hervormde Gemeente gaat samen mpt de zustergemcente uit Kruiningen eind augustus een be roep uitbrengen op dominee P. den Ouden uit Wouterswoude. Het is het eerste beroep dat de gemeente, die samenkomt in het Calvijncollege. uitbrengt. Dominee Den Ouden zal op woensdagavond 9 september pre ken. Hij is de broer van predikant N. den Ouden die in de Hervormde Ge meente van Tholen heeft gestaan en nu ook tot de Hersteld Hervormde Gemeente behoort. Een 43-jarige automobilist uit de ge meente Tholen heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren om dat hij veel te hard reed. Hij reed rond elf uur over de N289 bij Ril land. Zijn snelheid werd na correctie gemeten op 131 kilometer per uur, 'terwijl de toegestane snelheid op die weg 80 kilometer per uur is. Een 30- jarige automobilist uit Bergen op Zoom mocht zondagmorgen rond kwart over twee ook zijn roze be- wijsje inleveren. Hij werd op de Eendrachtsweg betrapt op rijden on der invloed. De man had meer dan drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Adriaan Hoek heeft vorige week za terdag het Govert van Wijn orgelcon cours in Maassluis gewonnen. Vorig jaar werd de amateurorganist nog tweede op hetzelfde concours. Hoek nam het op tegen elf anderen die een verplicht werk naar keuze en een vrij werk mochten spelen. 'Herr Gott, nun schleuss den Himmel auf' van Johann Sebastian Bach was het verplichte werk dat Hoek koos. Hij speelde ver volgens 'Variations sur un Noël' van Marcel Dupré. Dé prijswinnaars ver zorgen volgens traditie volgend jaar gezamenlijk het Laureatenconcert. In samenwerking met de gemeente Tholen geeft organist-clavecinist Jan de Viet een viertal concerten in het oude stadhuis. Op het Thomas Hof- meyer secrétaire-orgel en het twee- klaviers clavecimbel wordt muziek gespeeld uit de barok en klassieke periode. Elk concert draagt een the ma, zoals de componisten Henry Purcell, George Frederic Handel en Joseph Haydn. Eveneens wordt een programma gewijd aan de 18de eeuwse Franse claveeimbelmuziek. Het eerste zomerconcert is zaterdag en de volgende zijn op 25 juli, 8 au gustus en 22 augustus. Alle concer ten beginnen om drie uur en de toe gang is gratis. Een brommer en een auto zijn vrij dagavond rond zeven uur op elkaar gebotst op de Eendrachtsweg. De 16-jarige bromfietser uit de gemeen te Tholen reed. met een 17-jarige jongen uit dezelfde gemeente ach terop. vanaf de Ten Ankerweg links af de Eendrachtsweg op. Daar reed een 22-jarige automobilist uit Ber gen op Zoom. Die zag de bromfiets over het hoofd, waardoor er een aan rijding ontstond. De bromfietser liep beenletsel op en de passagier raakte gewond aan zijn arm. jj£ Oud-Vossemeer De politie heeft een melding binnen gekregen van vernielingen op de skatebaan aan de Patrijzen weg. Er is tussen donderdag 25 juni cn maan dag 29 juni graffiti aangebracht op en rond de skatebaan en er is een hekwerk vernield. Het schadebedrag is onbekend. Zondagavond om tien voor twaalf is de brandweer van Tholen uitgerukt om een brand in een grijze container te blussen aan Onder de Molen. Toen de brandweer arriveerde was de emmer aan het smeulen. Volgens de brandweercommandant J. de Fe- ijter was er iets ingegooid dat te heet was waarna de inhoud van de emmer is gaan smeulen. Klimmen, klauteren, glijden, tram poline springen, fietsen, rijden op de skelters, bungeejumpen, in de ballen bak spelen en in het zand scheppen en graven. Dat hebben de kinderen uit groep 1 en 2 van Die Heene- trechtschool vorige week maandag gedaan tijdens hup schoolreisje naar 't Klok'uus in 's Heer-Arendskerke. 's Middags stond er voor de kinderen een kabouterspeurtocht met opdrach ten op het programma. Groep 3, 4, 5 en 6 zijn de volgende dag naar Duin- rell in Wassenaar geweest. Na een gezellige busreis met twee bussen hebben de leerlingen de hele dag gé- noten van allerlei attracties. De kin deren gingen in groepjes, met bege leiding, het pretpark in. De populairste attractie was toch wel de kikkerachtbaan. Ook ronddraaien in het reuzenrad, hard trappen in de monorail en kletsnat worden in de splash vonden ze erg leuk. Enkele kinderen van groep 5/6 zijn in de nieuwste achtbaan van Duinrell ge weest: Falcon. Niet met de bus. maar met hun eigen fiets ging groep 7 en 8 vorige week woensdag op de fiets naar De Koekenshoeve in Hoeven voor het driedaagse schoolkamp. Het was erg warm. maar dat mocht de pret niet drukken. Tijdens het kamp zijn het vliegveld Seppe, de basiliek in Oudenbosch en bosbad Hoeven bezocht. Verder is er een zeskamp gespeeld door de kinderen en de lei ding en was er op donderdagavond een barbecue met bonte avond. De kinderen en de leiding hadden enorm hun best gedaan op de diverse optredens. De school heeft foto's van de reizen op de eigen website staan. Sint-Annaland Aan de Zoetwaterweg wordt een tuinbouwkas van 1350 m2 gesloopt om plaats te maken voor een huis. De initiatiefnemer maakt gebruik van de ruimte voor ruimte-regeling, die in het leven geroepen is om de kwaliteit van het landelijk gebied te behouden en te verbeteren. Het ruimtelijk beeld wordt erdoor ver sterkt. Ter compensatie van de sloop van bedrijfsgebouwen mag een wo ning gebouwd worden met een be paalde inhoud op een bepaalde ka velgrootte. De provincie heeft in oktober 2006 de regeling vastgesteld in het omgevingsplan 2006-2012. Julian de Jonge is op zoek naar fo to's van bruidsparen bij de standerd molen. De vrijwillig molenaar zou de foto's graag exposeren in het mo lenkot, tijdens de open monumen tendag in september. „Het is voor mensen leuk om dat te zien. En ik wil de gelegenheid bieden om de fo to nog eens over te doen, uiteraard niet in de trouwkleding van toen", zegt De Jonge. Wie zijn of haar trouwfoto tijdelijk wil afstaan, kan bellen naar 653151. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op student K. Broeder uit Enkhuizen. De twee groepen 8 van de Casem- brootschoQl voerden vrijdag de mu sical Take-Off op. Daarvoor was de Wellevaete veranderd in een aan komst- en vertrekhal van een vlieg veld, compleet met detectiepoortje. Het verhaal ging over een klein vliegveld dat overgenomen zou wor den door een hele grote concurrent. Natuurlijk lieten de werknemers dat niet doorgaan en dankzij de hulp van een miljonair, die door motorpcch per ongeluk op het kleine vliegveld verzeild raakte, kwam het allemaal toch weer goed. Daar doorheen lie pen verhalen van een ontluikende liefde en een familie die een reisje heeft gewonnen bij de bingo. Het personeel van de Casembrootschool kreeg op het podium les om hun vliegangst te overwinnen. Na de mu sical zongen alle kinderen van groep 1 tot en met 7 de schoolverlaters toe met een door groep 6 en 7 gemaakt afscheidslied, gevolgd door een po lonaise door de zaal. Maandag 13 juli haalt de koninklij ke fanfare Accelerando oud papier op. Donderdag, vrijdag en zaterdag Malse rosbieflapjes 500 gr. 6,25 I Tartaartjes Varkenslever Kip Siamreepjes KipTopolino Porc rib Komkommersalade Gevuld stokbroodje I I I 4 1 GRATIS 500 gr. 1,90 500 gr. 4,25 100 gr. 1,20 100 gr. 1,10 100 gr. 0,99 p st.. 1,75 HEEL DE WEEK Dikke riblappen 3 pond Eigen cordon bleu 500 gr. Kip krokant - schnitzels 100 gr. Eig. gekookte ham 100 gr. Boterhamworst 150 gr. Sn ij worst 100 gr. Bourgondische kipsalade 100 gr. 4,45 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I I I 10,- I I 1,20 I 1,20 1,00 I I I 1,- 1,20 rl/üioucldl *tO Ofill nififaianu 'ci. v/iuu Advertentie I.M. Op het Schorrefestival, dat zaterdag van drie uur tot half negen op het Have'nplein wordt gehouden, wor den vijf diensten via een veiling aan geboden. De hoogste bieder kan een middag zeilen, vissen, een loodgie ter of elektricien laten komen of le den van het Schorrekoor in de tuin laten werken. Daarnaast is er een dienst naar keuze bij opbod verkrijg baar. De veiling begint om vijf uur en wordt geleid door veilingmeester Harry Weijler. De muziekoptredens van onder meer Het Schorrekoor en Kir Royal beginnen om drie uur. Verder zijn er kraampjes met allerlei waren, een raadspel met prijzen en de jeugd kan zich onder anderen la ten schminken, grabbelen en zich uitleven op een springkussen. Staven isse Braderie met kermis Zaterdag 18 juli a.s. organiseert voetbalvereniging S.C. Stavenisse de jaarlijkse braderie, op de Voorstraat en het Van der Lek de Clercqplein. Het organisatie comi- tee is er in geslaagd om boven staande straten vol met kramen en andere attracties te krijgen. Wij als organisatie verzorgen zelf o.a. rommelmarkt, enveloppen trek ken, rad van avontuur, kinderbra derie, schiettent, schminken etc. De braderie begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 19.00 uur. Op vrijdag 17 juli begint de ker mis op het Havenplateau en duurt tot en met zaterdag 18 juli. Advertentie I.M. In het kantoortje van zwembad Ha- estinge is tussen zondagavond zes uur en maandagochtend zeven uur ingebroken. Voor zover bekend, zijn er alleen drinkwaren meegenomen. Advertentie I.M. Nadat de toegang van het kantoortje was geforceerd, werden diverse kas ten opengebroken. De schade be draagt een paar honderd euro. Openbare basisschool de Rieburch krijgt 375'euro subsidie van de pro vincie voor het project ANWB/ Streetwise ter bevordering van de verkeersveiligheid. Keukens, badkamers inbouwapparatuur ZN DE OPRUIMING! Bij aankoop van een Combimagnetron nu een Stoomoven GRATIS Sanitair Installatie www.potterkeukens.nl Advertentie I.M. Een 18-jarige automobilist uit de gemeente Tholen is in de nacht van zaterdag op zondag rond kwart over twaalf door de politie aan de kant gezet op de Sportlaan. Hij zat dron ken achter het stuur en moest zijn rijbewijs inleveren. De plattelandsvrouwen van de plaat selijke afdeling hebben vorige week zaterdag gebarbecued in Scaldis Na- turalis. Er werd 's middags behoor lijk getwijfeld door het bestuur of de tafels binnen of toch buiten gedekt moesten worden. Er werd uiteinde lijk besloten het toch maar binnen te doen. en zo konden de dertig mensen die op de uitnodiging waren ingegaan hun vlees buiten braden en binnen opeten. Het bestuur had zelf voor de salades gezorgd en iedereen liet het zich goed smaken. Men bleef onder de klanken van nostalgische muziek en een grappig verhaal van de Voor zitter zitten tot het bestuur om twaalf uur besloot dat het voor iedereen tijd was om naar huis te gaan. Scherpenisse Er mag weer gevoetbald worden in de Scaldisstraat. Het bord 'verboden te voetballen' dat in de wadi staat, ha- lenf b. en w. weg. Het college zegt dat er geen gevaar is voor overlast en/of schade door voetballende kinderen. Aan de oostzijde van de Gorishoek- sedijk heeft waterschap Zeeuwse Eilanden een parkeerverbod inge steld. Tot en met 17 augustus ligt dit verkeersbesluit met bijbehorende stukken ter inzage op het hoofdkan toor in Middelburg. Voor een mon delinge toelichting kan men een af spraak maken. Zaterdag is de laatste kans om de fototentoonstelling van Kees Klep- pe aan het Lenteplein 18 te zien. Vandaag, donderdag, kan men te recht van twee tot acht uur, vrijdag van elf tot negen uur en zaterdag van tien tot vijf uur. Poortvliet Voor verkeersmaatregelen en het verplaatsen van een informatiebord hebben b. en w. 25.000 euro uitge trokken. Voor het saneringsproject De Groen aan de Paasdijkstraat heeft het college 35.075 euro opgeno men. Sint-Philipsland De politie onderzoek de oorzaak van de buitenbrand die zaterdag avond is ontstaan aan de blokken- dam bij de werkhaven aan de Krab- benkrcckweg. Om negen over half twaalf meldde een voorbijganger dat er band was bij de werkhaven. Volgens brandweercommandant J. dc Fcijter is een dik pak met ver weerd en verdord materiaal op en tussen de stenen in brand gevlogen. De brandweer is er drie keer voor terug geweest omdat het vuur steeds weer oplaaide. „Het was een heel hardnekkige brand omdat er onder de blokken een veenachtige laag zit." Volgens De Feijter is het vuur niet spontaan ontstaan. „Aan dc overkant op het strandje bij Sint-Philipsland was een feestje waar vuurwerk is afgestoten." Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. A.M. den Braber is gekozen als nieuwe ouderling van de Hervorm de Gemeente als opvolger van P. Quist. die in verband met verhui zing na zijn huwelijk met zijn ker- kenwerk moest stoppen. Hij deed ook de ledenadministratie en die taak is overgenomen door Mariet Vccnstra omdat het niet perse een lid van de kerkenraad hoeft te zijn. De hervormde vrouwenvereniging deed goede zaken op de braderie. Niet alleen thee- en kraamboeket- ten werden verkocht, maar toch kwam er al 1411,75 euro binnen. De rommelmarkt en de fruitkraam waren nog eens goed voor 1117,60 euro, zodat de vrijwilligers eer hadden van hun inzet. De SGP wil de hoogste groepen van de Thoolse basisscholen volgend jaar een boekje cadeau doen over dc oorlog. Aanleiding is de herdenking van 65 jaar bevrijding. De fractie stelde dat dinsdag voor in de gemeenteraad en kreeg steun van de PvdA. De Anne Frankstichting geeft sinds enkele jaren twee stripboekjes uit. De Ontdekking belicht de belangrijkste feiten over de Tweede Wereldoorlog, De Zoektocht gaat over de jodenvervolging. „Ze zijn bedoeld voor de groe pen 7 en 8 van het basisonderwijs en het eerste jaar van het voortgezet on derwijs", legde H.W. van Eenennaam uit. Hij zei dat er in de gemeentebe groting ongeveer 3500 euro voor vrijgemaakt zou moeten worden. Leerlingen van het Westerpoortcollege op weg naar de overwinning op de Binnenschelde met hun zelfgemaakte boot. Nu kwam het erop aan: blijft de zelfgemaakte boot drijven? Jawel, en hoe. De leerlingen van het Westerpoortcollege in Tholen hebben hun boot getest in een roeiwedstrijd met andere scholen die ook zelf een boot hebben gebouwd. Het ging ze goed af, want ze werden vorige week woensdag eerste in de strijd op het water van de Binnenschelde bij Bergen op Zoom. Een schooljaar lang hebben de leerlingen van de derde en vierde klas bouwtechniek een ware sloep gebouwd. Als bouwpakket werd de boot af geleverd op school. Aan de hand van bouwteke ningen werd de boot langzaam maar zeker opge bouwd. De leerlingen van de eerste en tweede klas werden ook bij dit project betrokken. Zij hebben de roeispanen en de kikkers gemaakt. De schoo'lboot is een onderdeel van een project waar een zevental scholen aan meededen. Elke school bouwde een sloep en het resultaat was woensdag te zien in de botenstrijd. De boot van het Westerpoortcollege werd ge sponsord door verschillende bedrijven uit de re gio. Die bekeken alvorens de wedstrijd begon, met verbazing naar de school boten. Ze waren volgens docent Ad Wijmans vol verwondering en vonden het stuk voor stuk juweeltjes geworden. „Onderling hoorde je ze zeggen dat er wel dege lijk vakmanschap wordt onderwezen op de Vm- bo-scholen." Het'roeiteam van hét Westerpoortcollege startte onder dc naam De vliegende Hollanders met Omar Boudou, Dennis Polderman, Marco Moer land, Khalil Barghout en Umhammed Tihani. Dit team nam het op tegen leerlingen van Het Mar- kiezaatcollege uit Bergen op Zoom, het Mollerly- ceum uit Steenbergen en Ossendrecht. het Da Vinei college uit Roosendaal, het Munnikenhei- decollege uit Rucphen en Het Marklandcollege uit Oudenbosch. Na een korte uitleg hoe ze moesten varen op de Bergse plaat viel rond kwart over drie het startsein. Als een speer schoten de boten over het water en op de eerste 50 meter was er bijna geen verschil te zien. Langzaam maar zeker tekende zich tegen de horizon zich tweetal boten af die de leiding namen. Het Westerpoortcollege lag in tweede po sitie. Bij het nemen van de eerste boei maakte de stuur man van het Westerpoortcolleg een foutje: hij zette in op een verkeerde boei. Zijn roeigenoten hadden hem binnen enkele seconden duidelijk gemaakt dat het roer om moest. De achtervolging werd weer op de koploper ingezet en bij het pas seren van boei nummer twee hadden de Vliegen- 4 de Hollanders de koppositie overgenomen. Wij mans: „Je kon zien dat ze voor de overwinning gingen. Ze werkten als een team samen en het liep gesmeerd. Aan wal, waar de beste stuurlui staan, hoorde je ze fluisteren 'als ze dit tempo maar volhouden'." Ook bij boei nummer 3 en 4 bleven ze de koppo sitie houden en alles werd uit de kast gehaald om de koppositie niet meer uit handen te geven. Maar nummer twee dreigde de koplopers in te halen. „Je kon van de gezichten aflezen dat ze ka pot waren. Nadat Marco de kaderand had aange tikt en ze wisten dat ze de race hadden gewonnen, viel er een zucht van verlichting. De blaren op hun handen waren maar bijzaak geworden", al dus Wijmans. Onder het genot van een ijsje en enkele verfris sende drankjes werden na afloop de prijzen uitge reikt. Het Da Vinei college werd tweede en Het Markiezaatcollege kreeg de derde prijs. Het project krijgt wellicht een vervolg als het aan mede-initiatiefnemer Samenwerkingsver band Praktijkopleiding Bouw (SPB) ligt. In elk geval gaat het Westerpoortcollege het volgend schooljaar verder aan de slag met de boot. Wij mans: „We gaan proberen er een zeilboot van te maken." Predikbeurten Zondag 12 juli THOLF.N HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. 18.30 u. ds. Versluis, Sint-Anna land. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, Sint-Maartens dijk. 16 u. kand. Kater, Kruiningen. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. V.d. Ham. 18.30 u. ds. Kieviet. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. OlID-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoffman. Halsteren. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 1 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF..KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. van der Ham. Dor drecht. GEREF. GEM. IN NED. 10, !4.30cn 18.30 u. leesdienst. wo 15/7 19.30 u. ds. Schultink. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Groenendijk, Bruchem. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Oorschot, Stellendam. 15.30 u. ds. Verheul, Woudenberg. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 15/7 19.30 u. ds. Hakvoort. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Willemsen, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst. 19 u. drs. Bos, Serooskerke. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9/7 19.30 u. ds. Klok, Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Gielen. 18 u. ds. Oorschot, Stellendam. GEREF. KERK 10 u. da. Hummel. Rotterdam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 9/7 19.30 u. ds. v.d. Heiden, H.D. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOI.DER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap, dienst met school. VERVOLG VAN DEEHOEVE Recent zijn weer mensen in de leeg staande en dichtgetimmerde woning geweest. Daarom heeft de gemeente met Van der Wel overlegd, en die toonde zich bereid het pand alvast voor zijn rekening te laten slopen. Dat is zodanig uitgevoerd, dal het pand niet meer betreden kan wor den. Het sloopm'ateriaal wordt bin nenkort verwijderd, aldus het me mo. Boulogne vond het vreemd dat Van der Wel een sloopvergunning had gekregen terwijl hij nog geen eige naar was. Maar volgens de wethou der is dat een misverstand: de ver gunning is afgegeven aan de gemeente zelf. De ABT'er vond dat de raad onvoldoende was geïnfor meerd en noemde het gevoerde be leid 'totaal in strijd met de doelstel lingen'. Hij vroeg om meer duidelijkheid, een financieel over zicht en informatie over de ambte lijke tijd die in dit project is gesto ken, en wilde er in een extra raadsvergadering over spreken. Ook kondigde Boulogne een amende ment aan, waarin zijn fractie voor stelt om - in afwachting van de dis cussie in de raad - de 327 mille voor dc ruiling niet in de kadernota op te nemen. De meeste fracties wilden eerst een reactie van b. en w„ alvorens zich over het amende ment uit te spreken. Wél vonden ze, dat ze meer informatie moeten krij gen. En of er in het openbaar over deze kwestie gesproken moet wor den, daarvan waren meerdere frac ties evenmin overtuigd. Niet echter M.J. Klippel (RFT). „Ik zou graag horen welke beperkingen er zouden zijn ten aanzien van de openbaar heid", zei deze. Uiteindelijk trok ABT het amende ment in, nadat de wethouder volle- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel.* 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, za 11-12 u. DIERENARTS YV. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG» Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personcn(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platforin, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. TELEEON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 juli. donderdag 9 5.47 - 17.57 vrijdag 10 6.22 -18.32 zaterdag 11 6.57 -19.02 zondag 12 7.32 - 19.37 maandag 13 8.02 -20.12 dinsdag 14 8.39 -20.49 woensdag 15 9.25 -21.35 donderdag 16 10.12-22.32 vrijdag 17 11.17-23.42 wo 15/7 I1.54LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 9 jul Borstvoeding in de zomer, infobijeenkomst LLL, Stoofstr. 8, 20-22 u. 9 jul Yergadering gemeenteraad, ge meentehuis, !9.30u. II en 25 jul, 8 en 22 aug, Zomer concerten, klavecimbel en secrétai re orgel, Jan de Viet, oude stadhuis, 15 u. 17 jul Concert Concordia, Kaaij, 19.30 u. 18 juli Kringloopwinkel, Wattstraat 1, 9.30-15.30 u. OUD-VOSSEMEER 11 jul Zevendorpentocht, wandel sportclub Vosmeer, start De Vossen- kuil v.a. 7 u. 11 jul Braderie. 11 jul Open Zeeuws kampioen schap voor dweilorkesten, 14-19 u. 25 jul Rommelmarkt Hervormde Gemeente, Raadhuisstraat. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities Oud speel goed en Hoe de was was, streekmu seum De Meestoof, Bierensstr., di t/m za 14-17 u. 11 jul Schorrefestival, muziek en kramen. Havenplein, 15-20 u. 11 en 25 juli Natte laarzentocht, slikkenexcursie natuurver/Staats bosbeheer, VVV Tholen, vertrek eind Sluispolderdijk 11 u. STAVENISSE 17 en 18 jul Kermis, Havenplateau. 18 jul Braderie, Voorstraat en Van der Lek de Clercqplein, 10-19 u.. SINT-MAARTENSDIJK t/m 1 aug Expositie aquarellen, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Beverly Hills Chihuahua - za en zo 13.45 u. Brii- no - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 2115 u„ wo 16 en 20 u. Delta - di 20.30 u. Harry Potter and the half- blood prince - wo 13.30, 15.45 en 20 u. Het geheim van Mega Mindy - vr 18.45 u„ za, zo en wo 13.45 en 16 u. Ice age 3: Dawn of the dinos aurs (NL) - vr 18.45 u„ za 13.45, 16 en 18.45 u„ zo en wo 13.45 en, 16 u. Ice age 3: Dawn of the dinos aurs (ov) - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 13.45, 16, 18.45 cn 21.15 u„ wo 13.45 en 20 u. Mamma mia! - zo 19 u. en ma 20.30 u. Night at the museum 2 -za en zo 18.45 u. The proposal - do, ma en wo 20 u., vr t/m zo 21.15 u. Transformers: Revenge of the fallen - do en di 20 u„ vr t/m zo 20.45 u. dige informatie had toegezegd, als mede bespreking in de eerstvolgen de commissie ruimte. „U krijgt de informatie, en dan kan in de com missie beslist worden of er al dan niet in het openbaar over wordt ge sproken", vulde de burgemeester - die de wethouder tijdens de beant woording verschillende keren om verduidelijking vroeg - aan. Pv- dA'er J.P.M. Heshof wilde nog we ten of het bedrag van 327 mille nog kan veranderen. „Naar alle waar schijnlijkheid niet", zei Heijboer. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2