TliOLEN De gemeenteraad vergadert Gedeelte havenplateau Stavenisse afgezet Evenementen en collectes in juli Extra vergadering gemeenteraad 7 juli 2009 Beperkte dienst verlening afdeling Werk en Inkomen Openbare bekendmakingen Donderdag 25 juni 2009 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 26 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het b estuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie:0166 - 668 350- Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Uit onderzoeksgegevens van Ingenieursbureau Westenberg BV is gebleken dat de toestand van het oude gedeelte van de damwand van het havenplateau in Stavenisse zodanig is, dat het uit het oogpunt van veilig heid gewenst is dat een gedeelte van het wegdek niet lan ger belast wordt met het gewicht van motorvoertuigen. Het College van Burgemeester en Wethouders wil geen enkel veiligheidsrisico lopen en heeft besloten om uit voorzorg onmiddellijk maatregelen te treffen. Besloten is een bepaalde strook van genoemd gedeelte van het havenplateau, voor verkeer, met uitzondering van voetgangers, af te sluiten, en daartoe een tijdelijke verkeersmaatregel te nemen. Het betreffende gedeelte van het havenplateau wordt met behulp van dranghekken (en tijdelijk met linten) afgezet. Op het overige gedeelte mag geparkeerd wor den. Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers- Vreede,,telefoon: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Fototentoonstelling in Scherpenisse aan het Lenteplein 18 Zaterdag 27 juni t/m zaterdag 11 juli Thoolse Dag van de Fiets Zaterdag 4 juli om 9.00 uur Openbaar tennistoernooi te Tholen Zaterdag 4 juli Afrikadag bij de Wereldwinkel te Tholen Zaterdag 4 juli Braderie te Oud-Vossemeer Bureau De Markten Zaterdag 11 juli Open Zeeuwse kampioenschappen voor dweilorkesten Dweilorkest De Lamsöören Zaterdag 11 juli Zevendorpentocht - WSC Vosmeer Zaterdag 11 juli Zomerconcert Schorrefestival Zaterdag 11 juli Kermis Stavenisse - Dhr. v.d. Vorst Woensdag 15 t/m zaterdag 18 juli Braderie Stavenisse - SC Stavenisse Zaterdag 18 juli Rommelmarkt op het Raadhuisplein te Oud-Vossemeer Zaterdag 25 juli Hollywoodstuntshow met monstertrucks te Tholen Maandag 27 juli van 19.30 tot 21.00 uur Athletics in Action aan de Oesterputten te Tholen Maandag 27 juli tot en met vrijdag 31 juli Muziekfestival - O.V. Smalstad Woensdag 29 t/m vrijdag 31 juli Kermis Sint-Maartensdijk Woensdag 29 juli t/m zaterdag 1 augustus 0p 9 juli 2009 om 19.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan o.a. de volgende voorstellen: Bespreek/hamerstukken Voorstel tot vaststelling van de Programmarapportage per 1 mei 2009 Voorstel om het Masterplan Tholen vast te stellen en als kader voor verdere ontwikkelingen te hanteren Voorstel tot instemmen met de jaarrekening 2008 en de begroting voor het jaar 2010 van SaBeWa Voorstel tot vaststelling van de horecanota 2009 Voorstel om kennis te nemen van de het Jaarplan 2009 en 2010 en tot het instemmen met de ontwerpbegroting 2010 en de ontwerp-le begrotingswijzi ging 2010 van de Veiligheidsregio Zeeland Voorstel tot het vaststellen van de Verordening presentiegeld leden stembureaus Voorstel tot het vaststellen van de Verordening Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens 2009 Voorstel om kennis te nemen van het jaarverslag 2008 en in te stemmen met de jaarrekening 2008, de gewijzigde begroting 2009 en de conceptbegroting 2010 van de Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Muziekschool Voorstel tot vaststelling van de regionale nota gezondheidsbeleid 2009-2012 Voorstel om in te stemmen met de 2e begrotingswijziging van de GGD Zeeland Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling (gr) Samenwerkingsverband welzijnszorg Oosterschelderegio Voorstel tot wijziging van de statuten van Stichting De Weezen Armen van Sint-Annaland Voorstel om de beleidsnota "Tholen voor de Wind" uit te voeren conform het vaststellingsbesluit van 13 maart 2003 Voorstel tot kennisnemen van de verschillende scenario's en initiatieven met betrekking tot de recreatieve gebiedsontwikkeling Sint- Maartensdijk/Scherpenisse Voorstel tot vaststelling van het Milieuverslag 2008 Voorstel om in te stemmen met de gewijzigde Gemeenschappelijke regeling afvalstoffenverwijdering Zeeland en te ondertekenen Voorstel tot 1. instemmen met de jaarrekening 2008 van O.L.A.Z. 2. niet in te stemmen met de begroting 2010 van O.L.A.Z. Voorstel tot kiezen voor een huis-aan-huis inzameling van kunststofafval afkomstig van verpakkingen uit huishoudens en in te stemmen met het voor gestelde afvalbeleid Voorstel tot het ontvankelijk, deels gegrond en deels ongegrond verklaren van de tegen het bestemmingsplan Camping de Striene ingediende zienswijzen en het bestemmingsplan gewijzigd vaststellen Voorstel tot het ontvankelijk, deels gegrond en deels ongegrond verklaren van de tegen het bestemmingsplan Kom Scherpenisse, le herziening, ingediende zienswijzen en het bestemmingsplan ongewijzigd vaststellen Voorstel tot vaststelling van de grondexploitatieberekening voor het exploita- tiegebied "Oost", 2e fase te Scherpenisse Voorstel tot vaststelling van de herziene grondexploitatieberekening voor het exploitatiegebied "Vroonstede" te Sint-Annaland Voorstel tot wijziging van de Verordening VR0M Starterslening 2008 Voorstel tot instemming met het concept inspiratiedocument en het concept visiedocument voor de Ruimtelijke Visie West-Brabant 2030 Op 7 juli 2009 om 19.30 uur ^craétriegemeen teraad van Tholen een extra Openbare vergade ring in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staat het volgende voorstel: Bespreekstuk: - Voorstel tot vaststelling van de Kadernota 2010, met daarin verwerkt de gevolgen van de meicirculaire 2009 van het gemeentefonds In verband met een training op 2 juli aanstaan de zal er sprake zijn van beperkte dienstverle ning door de afdeling Werk en Inkomen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Schoolstraat 18 te Oud-Vossemeer: het uitbreiden van de woning; - Hikseweg 3 te Oud-Vossemeer: het vergroten van een garage; - Markt 58 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een schuur; - Weststraat 12 te Scherpenisse: het plaatsen van een schuur; - Hofstraat 29 te Oud-Vossemeer: het gewijzigd uitvoeren van een reeds verleende vergunning; - Langestraat 5-7 te Poortvliet: het verbouwen van een woning; - Molenweg 7 te Scherpenisse: het vernieuwen van de voorgevel; - Oostvest 34 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een nieuwe garagedeur; - Weststraat 37 te Sint-Annaland: het bouwen van een garage; - Paasdijkweg 25 te Poortvliet: het plaatsen van een vlonder en pergola; - Randweg 3 te Poortvliet: het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning. Ingekomen sloopaanvragen - Bram Groenewegeweg 4 te Poortvliet: het slopen van asbesthoudende dakpannen; - Sportlaan 2E te Sint-Maartensdijk: het slopen van een clubgebouw; - Sportlaan 2D te Sint-Maartensdijk: het slopen van een clubgebouw; - Geulweg, Nijverheidsweg, Pluimpotweg het slopen van een bedrijfsverzamelgebouw Geulweg 1 t/m 31(oneven), Nijverheidsweg 10t/ml4D(even), Pluimpotweg 36t/m48(even); - Slabbecoornweg 1 te Tholen: het slopen van een slibla- gune en betonplaat. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 6 juli 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:?0 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 2 en vrijdag 3 juli 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/ schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Ring 20 te Sint-Annaland: het plaatsen van een dakkapel en aanpassen van de achtergevel: verzonden 16-06-2009. - Molenweg 4 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een garage/berging: verzonden 16-06-2009. Verleende sloopvergunningen - Stoofweg 4 te Sint-Annaland: het slopen van een schuur: verzonden 16-06-2009. - Wilhelminastraat (ong.) te Stavenisse: het slopen van een schuur berging: verzonden 16-06-2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telelefoon: 0166-668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 11 tot en met 18 juni 2009 de volgen de aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Sint-Annaland Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 els en i popu lier, F.M. Boogaardweg t.h.v. resp. achterzijde huisnum mer 7 en 15 De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor ieder een ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het College van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. ONTHEFFING VERGUNNING EN BOUW- Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn een projectbesluit als bedoeld in artikel 3:10 van de Wet ruimtelijke ordening te nemen en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvra gen om bouwvergunning: Nieuwlandseweg 112 te Sint-Annaland - het uitbreiden van een recreatiewoning Nieuwlandseweg 146 te Sint-Annaland - plaatsen van een tuinhuis bij een recreatiewoning Nieuwlandseweg 30 te Sint-Annaland - plaatsen van een chalet met berging Nieuwlandseweg 102 te Sint-Annaland - plaatsen van een chalet met berging Geèrtruidaweg 3 te Scherpenisse - plaatsen van een tuinberging bij een recreatiewoning Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffingen van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunningen te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Oostsingel 70 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een veranda (2009-152); Koningin Julianastraat 105 te Tholen: het bouwen van een aanbouw (2009-570); Vanaf 26 juni 2009 tot en met 9 juli 2009 liggen de ont werpbeschikkingen ontheffingen en bouwvergunningen met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbe schikking naar voren brengen. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Oudelandsedijk 2 te Stavenisse: het plaatsen van een tuinhuis (2007/392); Sportlaan 12 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een hekwerk (2009/96); Koningin Julianastraat 45 te Tholen: het bouwen van een garage (2009/246; Veerhoekseweg ongenummerd te Sint-Maartensdijk: het vernieuwen van een schuur (2009/407); Meliasweg 2 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een paardenstal (2009/467); BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat: Het verkeersbesluit van 26 april 2000 (nummer 2910/IIIow/13) inzake de gesloten verklaring van motor voertuigen van zaterdag 21.00 uur tot zondag 04.00 uur in de Voorstraat te Sint-Annaland wordt ingetrokken. Het besluit ligt vanaf 26 juni 2009 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de openba re leesruimte ter gemeentesecretarie. Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende nadat de termijn van zes weken is verstreken. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster Communicatie wordt toegezonden. Register kinderopvang In dit register worden de instellingen voor kinderopvang vermeit^, welke in de gemeente Tholen geregistreerd zijn op basis van de Wet Kinderopvang. Het gehele register is in te zien via de gemeentelijke website, www.tholen.nl. U vindt het register via "wonen en welzijn" en "onderwijs en kinderopvang". De inspectierapporten GGD van de locaties zijn beschik baar op de website van de gemeente Tholen. U

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 9