I Verkoping goed voor 5500 euro Plaatselijk nieuws f [m OPRUIMING Drie Thoolse musicalsterren Strandje Flupland al drie keer ontdaan van oesterschelpen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 juni 2009 Vergroten garage Geluidsscherm Toerdeloo Kunstwerk Westerpoort Vrijdagavond zang Ruzie Wilhelminastraat Visie vestingwallen Nieuw lid zending Milieu Nestaan Borstvoeding Meanderlaan Dave Feenstra Vergroten woning Boksbal kermis stuk Naar de eendenkooi Ui. Mishandeling Opvolger ds. Hoek Statuten Weezen Armen Zaterdag zeilschepen Openbare repetitie Naar v isserij museum Beplating tegen containers Wel even wennen Wasstraat Schakelweg Veranda kleiner Open dag kinderopvang ONZE SHOWROOM WORDT VERNIEUWD Potter Keukens Haren recht overeind i Geslacht in eigen slagerij 1 Slapen op straat Bezwaren Kom Serre moet weg Barbecue binnen Bromfietser gewond Geen boeiboord Diaken bedankt Flipje in Tiel In de rij voor suikerspin Kleur Luysterzicht Julianaschool schenkt straatkinderen 2300 euro Schuur Langeweg Ango begint maandag Epilepsiefonds „Voor de gemeente is het op dit moment een onbegonnen werk om de oesterschelpen bij Sint-Philipsland te bestrij den", aldus b. en w. op vragen van de CDA-raadsfractie. I f I 2 Tholen De welstandscommissie ging on langs akkoord met het vergroten van de garage van J. Zwagemaker aan de Van Beaumontstraat 5. Er komt een kap op de bestaande garage. Kinderopvang Toerdeloo wil een schutting, berging met overkapping plaatsen op het terrein aan de Post weg 4. Daar wordt momenteel het voormalige café De Tol verbouwd voor een nieuwe voorziening voor kinderopvang. Aan de achterzijde komt een geluidsscherm (een kokos mat in metalen frame) om de hinder van buitenspelende kinderen voor de buurtbewoners te beperken. Bij het Westerpoortcollege aan de Abraham Beeckmanlaan komt een kunstwerk. Het R.O.C. West-Bra bant uit Etten-Leur heeft hiervoor een bouwvergunning aangevraagd bij de gemeente. Eerst moet het be stemmingsplan hiervoor nog aange past worden, maar b. en w. hebben besloten hiervoor ontheffing te ver lenen. Zangvereniging Immanuel organi seert vrijdag om acht uur in de Grote Kerk een kooravond. De samenzang wordt geleid door Lennart Knops. Marielle Klavers en Henk Quist. Daarnaast zingen er twee koren; het Strijens christelijk gemengd koor en zangvereniging Immanuel. Naast de samenzang geeft Lennart Knops een orgelsolo op het mooie van Dam orgel. Iedereen is hartelijk welkom. De toegang is gratis, er wordt wel een collecte gehouden voor de on kosten. In de Koningin Wilhelminastraat ontstond vrijdagavond ruzie. Een 36-jarige man maakte aanmerkingen op een 55-jarige automobilist die de straat inreed, hoewel dat verboden was. De Koningin Julianastraat is opgebroken en daarom is de Kon. Wilhelminastraat tijdelijk afgeslo ten. Over en weer werden er bedrei gingen geuit en de 36-jarige kreeg een klap. Die sloeg op zijn beurt en kele keren tegen de autoruit van de 55-jarige. Beiden deden aangifte bij de politie. B. en w. zijn akkoord gegaan met de doelstellingen van de visie op de vestingwallen'en het vervolg van het planproces. R.A. Muijt is benoemd tot lid van de zendingscommissie van de Gerefor meerde Gemeente. Hij komt in de plaats van J.C.T. Akershoek. De zen dingscommissie kreeg via de jaar lijkse rondgang onder de leden 8016,59 euro binnen en dat is iets minder dan vorig jaar. De milieuvergunning in verband met het veranderen van de bedrijfsvoe ring bij Nestaan Holland aan de Slabbecoornweg willen b.-en w. ge deeltelijk weigeren en deels ook ver lenen. Vandaag, donderdag, wordt er om tien uur een voorlichtingsmorgen over borstvoeding gehouden op het adres Meanderlaan 214. Voorheen gebeurde dat altijd 's avonds, maar voor sommige moeders blijkt dat lastig te zijn, zegt organisator Ria Verheul. Zowel zwangere vrouwen als pas bevallen moeders kunnen hier terecht. Er wordt informatie ge geven over het aanleggen, de melk- produktie en de groei van de baby. Er is ook alle gelegenheid om vra gen te stellen en ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomst duurt tot half twaalf. Blues/rocker Dave Feenstra treedt zondagavond om half tien op in the Sixties aan de Kaaij. De gepassio neerde muzikant is op steeds meer podia in het lande te bewonderen. Naast de bekende blues/rock-songs zal hij ook aandacht besteden aan het wat meer bekende poprepertoire. De toegang is gratis. Aan de Hikseweg 3 wil R.M.L. van Vossen zijn woning vergroten. Er komt een Franse kap op het pand. De welstandscommissie ging er on langs mee akkoord, maar vond de dakhelling wel wat Hauw. Er komen twee dakkapellen in het dak in plaats van één. Een 19-jarige man is in de nacht van vrijdag op zaterdag om 2.24 uur aan gehouden wegens het vernielen van een boksbal op de kermis. Hij schopte ertegen, waardoor het appa raat omviel en zowel de buiten- als de binnenkant beschadigd werd. Groep 6 van de Sint Anthonius- school ging maandag naar de een denkooi in Anna Jacobapolder. Mevr. De Ruiter vertelde hoe er wil de eenden gevangen worden en ge ringd. De hond Fleur helpt daarbij. Na een wandeling door het natuur gebied werd er gepauzeerd. Daarna werden de leerlingen in twee groe pen verdeeld en keken ze naar een film die in verschillende jaargetijden was opgenomen. Vervolgens maak ten de kinderen er nog leuke op drachten over. Juf Gerda Plompen sprak over een leuke en leerzame ochtend. Sint-Annaland Een 24-jarige vrouw deed bij de po litic aangifte van mishandeling in de nacht van zaterdag op zondag. Haar rechter hand en haar rechter pols waren gekneusd, waarvoor zij zich bij de huisartsenpost moest laten be handelen. De politie heeft drie getui gen gehoord in deze zaak, die nog verder in onderzoek is. Er zou ook een man mishandeld zijn, maar daar van is nog geen aangifte binnen. De vrouw wilde de man - haar zwager - mee naar huis krijgen, waarna de twee uitsmijters van Havenzicht in grepen met alle gevolgen van dien. De Hersteld Hervormde Gemeente brengt morgen een beroep uit op ds. Van de Bas uit Woudenberg. Op 31 mei was daar een hoorcommissie aanwezig, waarna I juni de kerken raad een positief besluit nam. De be roepen predikant gaat zondagmid dag 28 juni in de Bethelkerk voor. Tijdens de periode van de scheuring in 2004 sprak ds. Van de Bas in Poortvliet. Voor 10 juli moet hij be slissen over het beroep. B. en w. hebben ingestemd met de statutenwijziging van de stichting de Weezen Armen van Sint-Annaland. Het college wil dat de stichting meer op eigen benen gaat staan. Zo hoe ven de bestuursleden bijvoorbeeld niet meer door de gemeenteraad be noemd te worden. Van de gelegen heid wordt gebruik gemaakt om de statuten via notariskantoor Schot in Tholen aan te passen aan de heden daagse eisen. Alleen blijven de his torische doelstellingen - de steun aan wezen - wel in de statuten opge nomen. Ook wordt de naam weer met drie e's geschreven om daarmee ook de geschiedenis van deze oude instelling te bewaren. B. en w. stel len de gemeenteraad voor het stich tingsbestuur te machtigen om de sta tuten te wijzigen en deze ook goed te keuren volgens het concept. Wie van oude zeilschepen houdt, kan zaterdagmiddag tussen twee uur en half vier terecht langs de Krab- benkreek. waar de schout- en sche penenrace plaatsvindt. Zo'n 25 hoogaarzen en hengsten zijn er te zien met burgemeester en wethou ders van diverse gemeenten uit Zee land. Brabant en Zuid-Holland als opvarenden. Ook commissaris van de koningin Karla Peijs vaart mee. Zij reikt de prijzen uit. Dinsdagavond a.s. zet de koninklijke fanfare Accelerando de deuren van haar repetitieruimte in de Wellevaete open voor een openbare repetitie. Deze duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Ook belangstelling om een instru ment te gaan bespelen of gewoon zin om lekker te komen luisteren'? U bent van harte welkom. De plattelandsvrouwen sluiten woensdagmiddag a.s. het seizoen af met een excursie naar het visserij- museum in Bruinisse. Om kwart over een wordt bij de Wellevaete vertrokken. Na het museumbezoek wordt er in het wok-restaurant te Scherpenisse nagepraat en gegeten. Aan de Sportlaan 4 gaat R.J. Wegge- mans beplating aanbrengen tegen vier containers op het terrein. De be staande rode containers krijgen een donkerblauwe plaat, de andere een grijze. Gelet op de situatie ging de welstandscommissie er onlangs mee akkoord. Het gaat om een lengte van 19,5 meter. „Het is wel even wennen", zei me vrouw Nooren toen ze bij welstands commissie met een nieuwe tekening kwam voor de ingrijpende uitbrei ding van de woning aan de Provin- cialeweg 26, op hoek met de Veer- hoekseweg. Het plan is ten opzichte van de allereerste opzet flink veran derd. In april zat ze ook al bij de welstandscommissie om -toen sa men met haar man- over de uitbrei den met een grotere keuken en een nieuw dak te praten. De commissie was het niet op alle onderdelen eens met het plan. De commissie vond dat het aanzicht wat rustiger moet worden. Mevr. Nooren bracht nu een tekening mee die nagenoeg overeen kwam met de suggestie die de com missie had gedaan. „Dit is een goed ontwerp." zei voorzitter M. Onrust. Na nauwelijks vijf minuten was de zaak nu rond. De gemeente gaat be kijken hoe het plan verder moet wor den behandeld omdat hel in hel bui tengebied ligt (net aan de rand van het dorp bij de dr. Tazelaarstraat). De welstandscommissie gaat ak koord met het veranderen van de ge vel van Van Steenis Auto's aan de Schakelweg 2a. Van Steenis wil een wasstraat in het gebouw maken. Aan de Oostsingel wil J. Rinses ach ter de woning een veranda maken. De welstandscommissie had er geen bezwaar tegen, maar volgens het be stemmingsplan moest het kleiner worden dan de eigenaar aanvanke lijk had voorgesteld. Het wordt nu 6,2 bij 3.5 meter. Woensdagmiddag tussen half twee en vier uur is er open huis bij kinder opvang Toerdeloo aan de Noord poort. Voor de kinderen is er een springkusseri en die kunnen ook ge schminkt worden. De ouders kunnen een indruk krijgen van de mogelijk heden voor dagopvang en buiten schoolse opvang. Bij de dagopvang gaat het om kinderen van 0-4 jaar, bij de voor-, tussen- en naschoolse opvang om kinderen van 4-12 jaar. Diverse keukens en badmeubelen in de Sanitair Installatie www.potterkeukens.nl Advertentie I.M. Groep 5 en 6 van obs de Rieburch zijn donderdag op schoolreis ge weest naar het Technopolis in het Belgische Mechelen. De kinderen vermaakten zich met allerlei leerza me, leuke en soms ook vreemde proeven. Sommigen mochten zelfs een echte auto besturen en anderen stonden onder stroom (statische elektriciteit) waardoor hun haren recht overeind stonden. Na het eten vervolgden zij de reis naar het na- tuureducatief centrum De Vroente op de Kalmthoutse heide Daar leid den drie natuureducators de groepen over de hei op zoek naar konijnen sporen. De tocht werd afgesloten met een heus konijnenkeutelspel waar de kinderen ondanks de regen veel plezier in hadden. Na een gezel lig busreis waren ze rond half zes te rug bij de Rieburch. N I Magere runderlappen of sucade 1 kg 8,50 Ribkarbonade 1 kg 6,00 Verse kipschnitzels 500 gr.4,50 Biefstukreepjes 250 gr. 3,95 I I I I I Katenspek Schouderham Gegrilde kipfilet Sellerie salade 100 gram 150 gram 100 gram 100 gram 1,00 1,20 1,39 1,00 I Rundvlees met randje 1 kg 7,00 Boerenhamlappen 1 kg 5,50 Kippenbouten 1 kg 2,50 I Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! j I j VADERDAGRECLAME: Varkenshaas 500 gr. voor 6,00 5 Vaderdag gehakt- schnitzels halen, 4 BETALEN! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Een 45-jarige man is zaterdagavond om elf uur door de politie slapend op de Veerdijkseweg aangetroffen. Hij bleek veel te veel gedronken te hebben. Hij lag midden op de rij baan naast zijn fiets te slapen. De politie haalde de man van de weg en schreef een bekeuring uit wegens openbare dronkenschap. De bezwaren die tegen de eerste herziening van "bestemmingsplan Kom zijn ingediend, willen b. en w. deels gegrond en gedeeltelijk ook ongegrond verklaren. Het gaat om uitbreiding van de begraafplaats en de nieuwbouw van huizen. De ge meenteraad neemt hierover in juli een beslissing. Voor de tweede fase van plan Oost hebben b. en w. een grondexploita- tieberekening vastgesteld. B. en w. leggen hierover een voorstel voor aan de gemeenteraad. De serre aan de Sluiswegeling 2 is al jaren een geschilpunt tussen de gemeente en de eigenaar. B. en w. hebben nu een last onder dwangsom opgelegd om de zonder vergunning gebouwde serre te verwijderen. Ge beurt dat binnenkort niet, dan moet eigenaar D. Teeuw een boete beta len. De plattelandsvrouwen/vrouwen van nu organiseerden woensdag hun jaarlijkse barbecue bij de fami lie. Hage aan de Gorishoeksedijk. De 23 dames waren om vijf uur aanwezig in de schuur, want door de weersomstandigheden konden ze jammer genoeg niet buiten vertoe ven. Desondanks genoot iedereen van het vlees, salades en stokbrood. Met een glaasje wijn en een sapje was het toch een gezellige bijeen komst, die rond negen uur werd af gesloten met een kopje koffie. De leden gaan nu genieten van de zo mervakantie. De volgende bijeen komst is de spelletjesavond op 16 september. Poortvliet De 16-jarige bromfietser die op vrij dagochtend 5 juni op het fietspad langs de Postweg op een fietser bot ste, raakte wel degelijk gewond bij het ongeval. De jongen brak zijn el- lepijp. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd waar hij aan de onderarm werd geopereerd. De politie meldde dat er wel materiële schade was, maar dat beiden geen letsel hadden opgelopen. Aan het nieuwe stuk van De Poort- hove van Marsaki-Castria komt op advies van de welstandscommissie geen boeiboord. De zijgevel wordt volgens de commissie nu eenduidi ger voortgezet. De tot diaken gekozen J.L.M.C. Noom heeft bedankt, zodat er in de Gereformeerde Gemeente een vaca ture blijft bestaan. Een bus met 37 leden van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen/vrouwen van nu uit Poortvliet, Sint-Annaland en Scherpenisse maakte 4 juni een reis naar Tiel. De organisatie was in handen van de af deling Poortvliet. De eerste stop was in Alphen a/d Maas waar een tingieterij werd bezocht. Na de kof fie/thee werd op humoristische wij ze uitleg gegeven over het delven, gieten en verwerken van de tin. Er werd uit een rond plaat tin een vaas je gedraaid en dit werd een van de leden vervolgens aangeboden als cadeautje. In Tiel werd gegeten om vervolgens daar het Flipje museum te bezoe ken. Onder begeleiding van een gids werd het een interessante rond leiding. De geschiedenis (-an Tiel kwam aan de orde, naast het ver werken van fruit tot jam. Daarna kon er vrij door Tiel gewandeld worden en om half 5 vertrok de bus richting Dussen voor het afsluitende diner De dames waren om 21.00 uur weer thuis. De volgende aktivi- teit is dinsdag 23 juni als afsluiting van het seizoen een stadswandeling in Willemstad. Het Activiteiten Comité Poortvliet organiseerde woensdagmiddag i.s.m. Veilig Verkeer de nationale straatspeeldag. Ondanks twee regen buitjes kan het comité terugzien op een geslaagde middag. Een kleine 200 kinderen bezocht de voor het verkeer afgezette straten in het dorp. Oudhollandse spelletjes als hoepe len, touwspringen en skippyballen konden voor één middagje vrijuit op straat beoefend worden. Een spring kussen, een grote berg speelzand, een echte auto vol kleur krijten, skelter rijden, een rondje op een paardje rijden en lekker spelen met een grote bal zorgden voor veel ple zier bij de kinderen. Dit natuurlijk mede dankzij de medewerking van alle bewoners die voor deze gele genheid hun auto elders parkeerden. Klap op de vuurpijl was dit jaar de verrassing van een echte suikerspin machine. De vrijwilligers van het ACP draaiden met veel plezier voor ieder kind zo'n heerlijke roze ver snapering. Tot aan het einde van de middag stonden kinderen ervoor ge duldig in de rij. Sint-Philipsland Voor de bovenste appartementen (penthouses) van het complex Luysterzicht aan de Eendracht- straat wil Castria Wonen een ge velbeplating van trespa aanbren gen in plaats van gelakt hout. Dit vanwege het onderhoud en het be heer van het complex. Opzichter W. Snoep kwam met een monster naar de welstandscommissie van de kunststof kozijnen voor het he le gebouw. Die worden wit. Vol gens Snoep was het ook de bedoe ling om het trespa ook in een witte kleur uit te voeren, maar de com missie was het er niet mee eens. Voorzitter M. Onrust stelde een houtsoort voor (Western red ce dar) waar geen onderhoud aan no dig is. Burgerlid L. Deurloo noemde als variant een 'cement- ge- bonden' plaat. Het belangrijk ste was echter dat het niet in wit wordt uitgevoerd maar juist in een donkere kleur, 'middengrijs of donkerder.' Zaterdagochtend was het een ge zellige drukte in en rond de Koningin Julianaschool. Ter gele genheid van de feestelijke inge bruikname van de uitbreiding van de school, waren tal van activitei ten georganiseerd. Hiermee werd geld ingezameld voor Kimon, de stichting Kinderhulp Mondiaal, die vanuit christelijk oogpunt we reldwijd hulp aan straatkinderen geeft. De netto opbrengst was 2300 euro. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om ook het nieuwe lokaal, directiekamer en -ruimten voor extra zorg aan leer lingen te bekijken. Hel zijn prakti sche, lichte ruimten, waarmee de school naar de toekomst toe haar taken goed aan kan. Walpot bouw- consult uit Tholen, die ook het ontwerp van de vorige uitbreiding in 2002 verzorgde, was nauw be trokken bij de totstandkoming van deze uitbreiding. Directeur Chris van 't Hof kijkt heel tevreden te rug op de open dag. ..Het was mooi weer en we hadden veel be langstelling. Ook niet direct bij de school betrokkenen kwamen kij ken. Daarmee bleek deze activiteit een samenbindend element in het dorp." De directeur is behalve met de vernieuwde huisvesting ook blij met de kwaliteit van het on derwijs. ..We hebben al jarenlang goede rapporten van de onderwijs inspectie", aldus Chris van 't Hof. Met een ontheffing van het bestem mingsplan willen b. en w. in princi pe medewerking verlenen aan de bouw van een schuur bij Lanaeweg 66. Predikbeurten Vanaf een open wagen werden spullen bij opbod verkocht. Jacob Voshol toont hier een 'petroliestel.' De verkoping met rommelmarkt van de Her steld Hervormde Gemeente in Poortvliet die zaterdag werd gehouden op het terrein van de familie Heijboer aan de I'aasdijkweg leverde 5500 euro op. I)at is hetzelfde bedrag als vorig jaar, meldt Jan de Graaf. Hij stond het ver keer te regelen bij de ingang van het terrein. Al voor aanvang van de verkoping stonden er auto's geparkeerd in de berm terwijl er vol doende parkeergelegenheid was aan de Paas- dijkstraat, onder meer op het terrein van Bu- delpack. Praktisch het hele terrein stond vol met kra men voor de rommelmarkt. Vanaf een open wagen werden spullen bij opbod verkocht. Ti- nie Hage was de veilingmeester terwijl Jacob Voshol de spullen aan het publiek toonde. Van een 'petroliestelletje' tot een koffer met bestek, van kruiken tot fietsen. Er waren geen echte topstukken bij maar het opbieden is een geani meerde aangelegenheid. Voor een petroleum stel werd met twee euro begonnen, maar het ging uiteindelijk voor dertig euro weg. Het was prachtig weer. Veel bezoekers namen ook de tijd om op het terras te gaan zitten om koffie of limonade te drinken. De verkoop van Zondag 21 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vos, Wijk en Aalburg, H.A. 18.30 u. ds. Siebelink, Reeuwijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Donselaar, Ooster- land. 15 u. kand. Van den Brink. Ede. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. dhr. Riemens, Arnemuidcn. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grievink. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMF.ER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Doornebal, Benschop. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. mevr. Droogers, Oud-Vosse- meer. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Zwan, Sliedrecht. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. gezinsviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Groot. Oud-Beijer- land. 18 u. ds. Van Bennekom. Sommels- dijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16.30 u. ds. Hoek, Hoevela ken. GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. wo 24/6 19.30 u. ds. Mulder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45. 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, Oud-Vosse- meer. 18 u. ds. v.d. Berg, Klaaswaal. OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Hoek. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en I8.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18.30 u.' ieesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van 't Hof, Sint-An naland. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNAJtCOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 09(X)-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8.za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. BcVallingcnlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE fill ISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VPTZ (VRIJWILLIGERS PAL- LIATIEVE TERMINALE ZORG) WEST-BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490. ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL di 23/6 CWI. Hof van Tholen 2, Tholen. 9-12 u„ afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 juni. donderdag 18 12.12 - vrijdag 19 0.35 -13.15 zaterdag 20 1.37 -14.09 zondag 21 2.35-15.07 maandag 22 3.29 - 16.02 dinsdag^ 23 4.22 -16.52 woensdag 24 5.15 -17.42 donderdag 25 6.07 - 18.30 vrijdag 26 6.59 -19.19 ma 22/6 21.36 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor uitgebreidere infor matie bel het KNMI tel. 0900- 9771. Van 22 tot en met 27 juni wordt de nationale collecte van de algeme ne Nederlandse gehandicapten or ganisatie Ango gehouden. Er zijn bijna twee miljoen mensen met een handicap en de Ango is met 17.500 leden de grootste or ganisatie voor mensen rriet een functiebeperking of chronische ziekte. De nationale collecte voor het epi lepsiefonds heeft in Sint-Annaland 762,29 opgebracht. Drie Thoolse musicalsterren deden zaterdag in de Bergse schouwburg de Maagd voor 2000 bezoekers mee aan Sister Act. Het verhaal van de nachtclubzangeres die in een klooster terecht komt, zorgde voor veel zang en dans door 35 jonge talenten. Onder hen Marieke Verkamman en Maud Muller uit Tholen en Carlijn Diemei uit Sint-Maartensdijk. Regisseur Henk van den Broek had van de twee films een prachtig ver haal geschreven en ook de dwarse pubers van de naastgelegen school ontbraken niet en zongen en dansten dat hét een lieve lust was! De Mu- siCompany zorgt over twee jaar voor een nieuwe musicalverrassing. cake, roombroodjes, pannenkoeken, friet en snacks liep goed. Een deel van de schuur op het terrein was ingeruimd met meubels, de rest werd in beslag genomen door kramen met onder meer stoffen, kleding en gereedschap. Voor kinderen was een nieuw onderdeel be dacht. Aan een van de tafels konden mokken worden geschilderd of beplakt met schelpen. De mokken waren afkomstig uit de collectie voor de rommelmarkt. Dominee Gielen zelf verkocht buiten in een van de kramen bij de ingang groente- en fruit. Er waren onder meer nieuwe aardappelen en kersen te koop. Op de strandjes te Stavenisse en Sint-Annaland heeft de gemeente geen oesterschelpen geconstateerd en daar zijn ook geen klachten ont vangen. Wel bij Sint-Philipsland en dal probleem is over dc gehele Oosterschelde aanwezig en neemt alleen maar toe. Dat het Flupland- se strandje bezaaid ligt met schel pen, is geen gevolg van het opspui ten van het strandje. Op de diepte waar het zand gewonnen is, bevin den zich (nagenoeg) geen oesters. Het probleem ligt niet aan het op gespoten zand. Op de laagwater- lijn van het strandje lagen en lig gen een grote hoeveelheid oesters. De gemeente heeft geprobeerd om die te verplaatsen, zodat die bij een bepaalde stroming en wind niet op het opgespoten strandje terecht ko men. Dat bleek echter niet moge lijk omdat ze allemaal aan elkaar vastzitten en de grond ter plaatse niet geroerd mag worden. Alleen de lege schelpen komen los. Vrij dag 29 mei is het strandje ontdaan van oesterschelpen. Op 4 juni is een waarschuwingsbord geplaatst en op 5 en 12 juni is het strandje opnieuw ontdaan van oesterschel pen. Voor de bestrijding en oprui ming van de oesters is al eerder overleg geweest met Rijkswaters taat. maar die doet voorlopig niets, mede gezien het feit dat de Ooster schelde beschermd natuurgebied is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2