'Elk huis onder water is er één te veel' Iflllfel m p tot KORTING n DIRECT BESCHIKBAAR!! VAN DEN OUDEN AFSLUITING N57 (BRÜUWERSDAM) 'Geweldige ervaring om overal met mensen in debat te gaan' Podiumplaatsen zussen De Korte EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT Donderdag 18.juni 2008 Doré 41 cent Niels v.d. Berge eerste reserve GL in Brussel Niels van den Berge uit Tholen blijft, achter de schermen bij GroenLinks, werken aan een groener en socialer Eu ropa. „Dat deed ik al, en ik zal er vol overtuiging mee doorgaan." De nummer vier op de kandidatenlijst voor het Europees parlement zal het vertrouwen waarmaken van de 4588 kiezers die hem hun stem gaven. „Zo'n aan tal. dat is niet niks", zegt hij. Knokken In debat met PVV Bewoners Waterfront uiten kritiek Rijkswaterstaat moet aan het begin van de Thoolse haven desnoods dammen met afsluitbare deuren bouwen om te voorkomen dat huizen aan het Waterfont onder water lopen. Dat schrijft ing. S.H. Teirlink namens zeven families aan de Schelderijnweg in Tholen als inspraakreactie op de startnotitie waterberging Volkerak-Zoommeer. De bewoners sturen de brief ook naar het gemeentebe stuur om hun bezorgdheid te uiten en vragen b. en w. en de gemeenteraad om een standpunt in te nemen. Opwarming t Recreatie Gorishoek in Brabant promoten THOLEN Vraagprijs: 139.500,00 k.k. excl. btw TUSSEN AANSLUITINGEN GROENEWEG WEST-NIEUWLANDSEWEG (OUDDORP) EN DE STOOFWEG SEROOSKERKE (SCHOUWEN) vrijdag 26 juni 19.00 uur t/m zaterdag 27 juni 04.00 uur zaterdag 27 juni 12.00 uur t/m zondag 28 juni 04.00 uur DMLEIDINGSROUTES Rijkswaterstaat nederland moet door. (ygnAnggr Beter) 18 Hel aanbod van nieuwe aardappelen is nauwelijks van invloed op de prijs. Dal bleek op de veiling in Sint-Annaland. Gisteren werd daar bijna veertig ton minder aangevoerd dan in de voorgaande dagen, en vrij dag ging er - na de fikse buien van donderdag - slechts 26 ton over de klok. Ondanks dat zijn de prijzen dagelijks gezakt. Doré bracht giste ren negen cent minder op dan een week eerder, de prijs bleef op 41 cent steken. Première en Frieslander deden drie cent minder. Eigenhei mer maar liefst 28 cent. Woensdag: Doré 35-41. Première 26, Frieslander 19-28. Eigenheimer 52-58. bonken 40, drielingen 13. kriel 35-47. Aanvoer 69 ton. Dinsdag: Doré 40-45, Première 22-26, Frieslander 22-30, Eigen heimer 63-69, drielingen 13, kriel 40-50. Aanvoer 108 ton. Maandag: Doré 40-53, Première 25, Frieslander 23-31, Eigenheimer 65-72. drielingen 13-16. kriel 46- 51. Aanvoer 106 ton. Vrijdag: Doré 46-50, Première 25- 28, Frieslander 25, drielingen 14- 15, kriel 42-48. Aanvoer 26 ton. Donderdag: Doré 51 -54, Première 25-27. Gloria 28, Frieslander 25- 31, Eigenheimer 85-86. drielingen 15-16. kriel 45-61. Aanvoer 101 ton. In heel de gemeente Tholen kreeg varing om door het hele land te rei de enige Thoolse kandidaat twee weken geleden 184 stemmen, dat waren er zelfs meer dan de lijsttrek ker van GroenLinks. En in Zeeland maakten 711 kiezers het hokje rood voor de naam van Van den Berge. „Ik ben er trots op dat ik op Tholen veel stemmen gehaald heb, en ik wil alle inwoners bedanken die op mij gestemd hebben", zegt hij in een re actie. Niels van den Berge is be leidsmedewerker bij GroenLinks in Brussel en studeert ook bos- en na tuurbeheer in Wageningen. In de weekenden is hij .vaak op Tholen. „Om te zeilen, en om vrienden en familie op te zoeken. Ik weet dus goed wat er speelt op Tholen, en die kennis neem ik mee bij het maken van Europees beleid." Dat zijn partij op Tholen een goede uitslag maakte - liefst 68 procent groei ten opzichte van vijf jaar gele den - doet Van den Berge goed. GroenLinks wil investeren in groe ne innovaties en zo de klimaat- en de economische crisis in één keer aanpakken. „Een Green Deal voor Europa. We hebben berekend dat we zo vijf miljoen nieuwe banen kunnen creëren in vijfjaar tijd. Daar zullen we op Tholen ook de vruch ten van plukken. Ik b^n blij dat de inwoners van Tholen ons steunen in het uitvoeren van deze plannen." De partij kreeg méér steun, want ze sleepte een derde zetel, één van de vier restzetels, in de wacht in Brus sel. Als vierde op de lijst is Niels van den Berge de eerste reserve. Dat verandert voor hem niet zoveel, om dat hij als beleidsmedewerker al bo venop de fractie zat. „Achter de schermen blijf ik knokken voor mijn idealen. In het bijzonder zal ik me inzetten voor de Green Deal. een groene en diervriendelijke land bouwsector waarin boeren een eer lijke prijs voor hun producten krij gen. en een menswaardig asiel- en migratiebeleid." De Tholenaar kijkt met genoegen terug op de voorbije drukke cam- pagnetijd. „Aan de ene kant ben ik wel blij dat ik nu weer iets meer tijd heb voor andere dingen dan poli tiek. Aan de andere kant mis ik het ook wel. Hel was een geweldige er- zen en om overal met mensen in de bat te gaan. Dat laatste blijf ik doen, maar buiten de campagnetijd wordt er toch altijd een stuk minder geor ganiseerd." Dat overal debatteren, het fanatiek bloggen op zijn website www.niclsvandenberge.nl. en alle media-aandacht voor Neerlands jongste - 24 jaar - kandidaat, maak ten dat hij overal zichtbaar was. Van den Berge denkt dat hij daardoor in alle kieskringen mensen heeft weten te overtuigen om op hem te stem men. Want zijn stemmen haalde hij overal, blijkt uit het volgende over zicht: kieskring Middelburg 711. Tilburg 452, Arnhem 375, Utrecht 342, Dordrecht 292, Leiden 269, Amsterdam 242. 's-Hertogenbosch 232. Zwolle 216, Haarlem 193. Rot terdam 193, Maastricht 187. Den Helder 180, Groningen 173, 's-Gra- venhage 144, Nijmegen 143, Leeuwarden 109, Lelystad 70 en kieskring Assen 65 stemmen. Niels van den Berge noemt de uitslag van de Europese verkiezing in ons land duidelijk. „Partijen die een hel der verhaal hadden over Europa en waar ze met Europa naartoe willen, hebben gewonnen. Dat geldt voor GroenLinks, maar ook voor D66 en de PVV. Partijen die onduidelijk wa ren en zwalkten, zoals de PvdA en in iets mindere mate het CDA, hebben verloren. PvdA en CDA waren bei den niet duidelijk over de vraag wat ze nu precies met Europa willen. Het ene moment waren ze heel kritisch en het volgende moment heel posi tief over Europa. Veel stemmen van de PvdA zijn naar ons toegekomen. Wij zijn door de kiezer beloond voor ons heldere verhaal, namelijk dat wij willen werken aan een groen en soci aal Europa." De winst voor de PVV van Geert Wilders vindt Van den Berge teleurstellend, omdat die partij volgens hem niet met oplossingen komt en verschillende bevolkings groepen tegen elkaar opzet. „Dat brengt ons alleen maar verder van huis. Ik zie het als een grote uitda ging voor mijn partij om steeds het debat met de PVV aan te gaan. Wij moeten de kiezer laten zien dat de PVV geen problemen oplost, maar problemen creëert." Rijkswaterstaat overweegt om het Volkerak- Zoommeer te gebruiken voor de opvang van water uit het Hollands Diep. Dat zou dan gebeuren in een uitzonderlijke situatie, namelijk als de storm vloedkeringen in Zuid-Holland gesloten zijn en er grote hoeveelheid rivierwater het land binnen stroomt. Daarmee wordt voorkomen dat de dijken langs de Dortse Kil. het Hollands Diep en Haring vliet verhoogd moeten worden. De waterstand op het Volkerak Zoommeer kan dan tot 2,5 meter bo ven NAP stijgen. Teirlinck wijst er op dat in de no titie niet duidelijk is gemaakt dat er 'heel veel hui zen in dit gebied tot 1,5 meter onder water komen te staan'. Ook ontstaan er afvoerproblemen op West-Bra bantse rivieren. Tijdens het bergen van het water kan er ook niet geloosd worden uit het Volkerak- Zoommeer. Dat kan twee tot acht dagen duren. Het is volgens de bewoners ook niet duidelijk wanneer zoiets zich voor kan doen. Studies spreken over 1 keer per 1400 jaar op korte termijn. 1 keer op 230 jaar als er geen maatregelen worden genomen. Daarbij wordt uitgegaan van modellen van het in tergouvernementele panel van klimaatverandering. Die gaat uit van een stijging van de temperatuur van 2 graden per eeuw, en 60 centimeter stijging van de zeespiegel. Teirlinck wijst echter ook op een schrijven van het bureau benedenrivieren. Die zegt dat de kans tot waterberging eens in de 1600 jaar zou kunnen zijn. met 1,5 tot 2 meter water ho ger dan gemiddeld in het Volkerak-Zoommeer. Volgens Teirlinck hoeft het zover niet te komen omdat de afvoer van water door de rivieren al da gen of zelfs weken van te voren bekend is. Dat geldt in mindere mate voor zware noordwester stormen, maar ook die zijn volgens hem te voor spellen. Hij vraagt zich dan ook af of de situatie niet al door het inzetten van de kustwerken. te be slechten is. Het bezwaar van de briefschrijvers is dat er geen andere opties zijn bekeken. Teirlinck dacht dat de optie voor waterberging in het Volkerak-Zoom- meer snel zou worden losgelaten, als niet realis tisch. 'Dit omdat ik het onvoorstelbaar vindt dat rijkswaterstaat die ons moet beschermen tegen wa teroverlast. deze maatregel toch door zou zetten en daarmee vele huizen rondom het meer bewust on der water zet.' Verder wijst hij er op dat klimatologen een versnel ling van de opwarming vaststellen. Daarmee stijgt de zeespiegel met 130 centimeter deze eeuw. En dat een uitzonderlijke situatie zich ook al volgend jaar kan voordoen.'Ovcr emotionele problemen die bewoners zullen hebben als bewust hun huizen on der water worden gezet, wordt volgens Teirlinck niet gesproken. En bij tie bouw en verkoop van de woningen is voor 17 november 2007 niets gemeld over waterberging. De onroerend goed waarde zal volgens hem worden aangetast. De vergoeding moet in de verdere studie worden meegenomen. Het kan ook helemaal voorkomen worden als het water in het meer bij dreiging eerder wordt ver laagd (voorspuien). Denise de Korte won zaterdag een eerste prijs op een sterk bezet toernooi in Best. De Thoolse judoka was uit genodigd door het district Zuid-Nederland van de judo- bond. In een poule waarin een afvalsysteem werd gehan teerd. won Denise haar eerste partij met een ippon. Vervolgens trof ze een tegenstander uit Rosmalen, waar van ze in de finale van het districtskampioenschap had verloren. Het werd een spannende partij, waarin de Bra bantse twee keer een yuko scoorde en een straf tegen kreeg. Met een fraaie binnenwaartse haak scoorde Deni se ook hier een ippon en daarmee de overwinning. In de finale stond de Thoolse tegenover een grote, sterke en taaie judoka uit Maastricht. Denise domineerde. Na drie kwart wedstrijd had ze haar tegenstander in de houd greep en deze kwam er niet meer uit. Daarmee ging de eerste prijs naar Tholen. Op tweede pinksterdag beleefde Denise bij Arashi in Breda een heel wat saaier toernooi. Ze won alle vier B. en w. van Tholen willen in West-Bra bant meer bekendheid geven aan de plan nen voor uitbreiding van de recreatie aan de zuidkant van Tholen, tussen Scherpenis- se en Sint-Maartensdijk. Daarom stelt het 'college de gemeenteraad voor om het pro grammabureau West-Brabant erop te wij zen dat zich ook ten zuiden van Sint-Maar tensdijk kansen voordoen met betrekking tot de waterrecreatie. Dit moet volgens b. en w. opgenomen worden in de ruimtelijke visie West-Brabant, hoewel Tholen tot de provincie Zeeland behoort. Het college heeft ingestemd met het concept inspiratie- en visiedocument ruimtelijke visie West- Brabant 2030. De Koning Wessels vast goed heeft scenario's opgesteld voor de zuidkant van Tholen. Een .kwaliteitsteam' heeft hierover ook een advies gegeven. De gemeenteraad krijgt daarover binnenkort informatie. wedstrijden in haar poule met het grootste gemak en kwam met de eerste prijs naar huis. Voor haar zus Esra was het een stuk spannender. Zij won haar eerste partij vlot met een houdgreep, en de tweede door een beslis sing van de scheidsrechter. Daarna trof dc Thoolse de la tere toernooiwinnares. Ze kwam een yuko voor, maar vrij snel maakte ook haar opponent een yuko. Het ging gelijk op, maar vlak voor tijd lag Esra in een houdgreep en kwam daar niet meer uit. Haar laatste partij won ze weer wél. en ze ging uiteindelijk met de tweede prijs naar huis. Ook van een toernooi in het Belgische Berendrecht brachten beide zussen De Korte een prijs mee. Esra won twee partijen op rij door een houdgreep. In de partij voor de eerste plaats trof ze een tegenstander die een kop gro ter en behoorlijk zwaarder was. Hoewel Esra de hele wedstrijd het initiatief had. scoorde ze niet. Maar de scheidsrechter wees de Thoolse als winnaar aan. Denise won haar eerste en derde partij vlot door een houdgreep. Haar beide andere gingen wat moeizamer, maar ook die besliste ze met een houdgreep en dat betekende ook voor haar de eerste prijs. Beide dames wacht nog het examen bij hun judoclub, waarna een succesvol seizoen ten einde is. aoazifezEg) MOD Opzoeknaareen representatieve bedrijfsruimte loods? Leest u dan aandachtig onderstaande beschrijving door. Deze unit is gelegen op bedrijventerrein "Welgelegen II" te Tholen. Het bedrijventerrein is gunstig gesitueerd en heeft goede verbindingen richting de Randstad en/of Antwerpen. Via de rijksweg A- 29 en A-4 staat u binnen ca. 40 autominuten op de plaats van bestemming. Indeling: Unit is volledig zelfvoorzienend en voorzien van een meterkast (krachtstroom), overheaddeur (b4.00xh4.20), aparte loopdeur en werkbank. 1e Verdieping: Middels een vaste trap te bereikenverdiepingmetopslagmogelijkheden, toiletgroep en kantine/kantoorruimte (4.89 x 5.98). Bestemming van het object valt onder het bestemmingsplan "Bedrijvengebied Slab- becoornpolder-Welgelegen" (nadere info verkrijgbaar). Voor deze unit is er een privé-parkeerterrein aanwezig. Begane grond/verdieping beide 125 m2. MAKELAARDIJ Nieuwstraat 18 4311 AN Bruinisse VBO j MAKELAAR Tel. (0166) 60 69 26 Een mooie vloer geeft iedere ruimte zijn eigen sfeer. Imabo Esselink toont een royale collectie natuursteen en tegels voor uw woonkamer, keuken, badkamer, entree of kantoor. Imabo Esselink zorgt ook voor het zetten en leggen van natuursteen en tegels. Dat kan ook op een bestaande tegelvloer, zodat hak- en breekwerk niet nodig is! Onze afdeling tegeltechniek heeft alle kennis en kunde in huis! In verband met het Concert at Sea is van vrijdag 26 juni 19.00 uur tot en met zaterdag 27 juni 04.00 uur en van zaterdag 27 juni 12.00 uur tot en met zondag 28 juni 04.00 uur de N57 tussen de aansluitingen Groeneweg West-Nieuwlandseweg [Ouddorp) en de Stoofweg Serooskerke (Schouwen) afgesloten voor alle verkeer. Houdt u rekening met een langere reistijd van circa 30 minuten. Verkeer vanuit Rotterdam (Stellendam) richting Middelburg vanaf Ted Jansenplein via de N215, N59, N256 en N255. Volg omleidingsroute M Verkeer vanuit Middelburg (Haamstede) richting Rotterdam (Stellendam) via de N59 en de N215. Volg omleidingsroute R 20 50% Uitsluitend bestemmingsverkeer Brouwersdam anders dan. Concert at Sea verloopt via de Binnen Parallelweg. Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie, www.rijkswaterstaat.nl Openingstijden showroom: di t/m do 08.00 tot 17.00 uur vrij 08.00 tot 16.30 uur, 19.00-21.00 uur, za 09.30 tot 16.00 Imabo Esselink Middelharnis (Ind terrein Oostplaat II) Kijk voor meer informatie op www.esselink.nl INFORMATIE: WWW VANANAARBETER.NL - TELETEKST - RADIO - TELEFOON 0800-8002 (GRATIS) Kerkplein 10, Yerseke, tel. 01 13 - 57 15 65 Weststraat I ISint-Annaland, tel. 0166 - 65 22 50 SCHOENEN PODOLOGIE J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 18