Vergaderingen raadscommissies Mexicaanse griep Donderdag 18 juni 2009 vervolg Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen Gemeente Tholen week 25 i i i i i i i i i i i i i i i i i i i i I Raadscommissie Ruimte Raadscommissie Samenleving Raadscommissie Bestuurszaken Spreekrecht voor inwoners Inzage agenda's De WHO heeft 11 juni jl. fase 6 afgekondigd voor de Nieuwe Influenza A (HlNl). Dit betekent dat er officieel wereldwijd sprake is van een grieppandemie, met versprei ding op meerdere continenten. Ook in Nederland zien we een toename van het aan- f tal besmettingen. Op dit moment is bij 35 personen de ziekte vastgesteld waarvan 9 personen het in Nederland hebben opgelopen. Nauwe contacten worden geïnventari- seerd en zo nodig behandeld. Mensen die terug zijn gekomen uit de VS of Mexico en koorts (38 graden of hoger) en griepklachten hebben of binnen 7 dagen ontwikkelen, moeten contact opnemen met hun huisarts. Mensen die in andere landen zijn geweest waar de nieuwe griep circuleert (overzicht WHO website) en contact hebben gehad met zieke personen, dienen zich ook te melden bij de huisarts als zij deze verschijnselen hebben. Er is op dit moment nog geen vaccin beschikbaar tegen Nieuwe Influenza A (HlNl). Maar omdat de verspreiding van het griepvirus gaat via praten, hoesten of niezen, kunt u uzelf beschermen door niet te dicht in de buurt te komen van patiënten met griepachtige verschijnselen. Daarnaast kunt u de volgende maatregelen treffen: - Houd uw hand of zakdoek voor uw mond als u niest of hoest; - Was regelmatig uw handen met water en zeep; - Raak zo min mogelijk uw mond, neus of ogen aan; - Gebruik papieren zakdoeken of tissues bij hoesten, niezen of snuiten en gebruik ze eenmalig. Gooi ze daarna in de vuilnisbak. - Maak voorwerpen zoals deurklinken regelmatig schoon; - Ventileer woon- en slaapruimten. v Op de website van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (www.minwvs.nl) kunt u inhoudelijke informatie vinden over de Mexicaanse griep. Actuele reisinformatie vindt u op www.LCR.nl. Het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering volgt het advies van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Op de website van het RIVM (www.rivm.nl) vindt u alle actuele informatie over de Mexicaanse cjriep. Indien u niet over internet beschikt kunt een afdruk van deze veelgestelde aanvra gen via de cluster Brandweer en Rampenbestrijding, telefoon: 0166-668312. De commissie Ruimte vergadert op 29 juni 2009 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan o.a. de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders - Antwoord B&W op vraag 09.05916 fractie WD over welstand Wozoco Scherpenisse. - Antwoord B&W op vraag 09.07711 fractie ABT over beleidsvisie windenergie en ont wikkeling initiatief Tholen. Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken - Project havengebied Sint-Annaland. - Voorstel om de beleidsnota "Tholen voor de Wind" uit te voeren conform het vaststel lingsbesluit van 13 maart 2003. - Voorstel tot kennisnemen van de verschil lende scenario's en initiatieven met betrek king tot de recreatieve gebiedsontwikke- ling Sint-Maartensdijk/Scherpenisse. - Voorstel tót vaststelling van het Milieuverslag 2008. - Voorstel om in te stemmen met de gewij zigde gemeenschappelijke regeling afval- stoffenverwijdering Zeeland en te onderte kenen. - Voorstel tot 1. instemmen met de jaarreke ning 2008 van O.L.A.Z. 2. niet in te stem men met de begroting 2010 van O.L.A.Z. - Voorstel tot kiezen voor een huis-aan-huis inzameling van kunststofafval afkomstig van verpakkingen uit huishoudens en in te stemmen met het voorgestelde afvalbeleid. - Voorstel tot het ontvankelijk, deels gegrond en deels ongegrond verklaren van de tegen het bestemmingsplan camping de Striene ingediende zienswijzen en het bestemmingsplan gewijzigd vaststellen. - Voorstel tot het ontvankelijk, deels gegrond en deels ongegrond verklaren van de tegen het bestemmingsplan Kom Scherpenisse, le herziening, ingediende zienswijzen en het bestemmingsplan onge wijzigd vaststellen. - Voorstel tot vaststelling van de grondex ploitatieberekening voor het exploitatiege- bied "Oost", 2e fase te Scherpenisse. - Voorstel tot vaststelling van de herziene grondexploitatieberekening voor het exploitatiegebied "Vroonstede" te Sint- Annaland. - Voorstel tot wijziging van de Verordening VR0M Starterslening 2008. - Voorstel tot instemming met het concept inspiratiedocument en het concept visiedo cument voor de Ruimtelijke Visie West- Brabant 2030. De commissie Bestuurszaken vergadert op 30 juni 2009 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voor lopige agenda staan o.a. de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders - Antwoord B&W op vraag 09.03480 fractie WD over Betho kredietcrisis. - Antwoord B&W op vraag 09.03857 fractie CDA over ESF-gelden. - Antwoord B&W op vraag 09.05002 fractie RFT over huisvesting schietvereniging. Ingekomen stukken en mededelingen - Voortgangsrapportage nieuwbouw Haestinge d.d. 29 april 2009 (zie de ter inzage liggende stukken). - Jaarverslag 2008 Cliëntenraad Tholen (zie de ter inzage liggende stukken). Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken - Voorstel om kennis te nemen van het jaar verslag 2008 en in te stemmen met de jaar rekening 2008, de gewijzigde begroting 2009 en de conceptbegroting 2010 van de gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool. - Voorstel tot vaststelling van de regionale nota gezondheidsbeleid 2009-2012. - Voorstel om in te stemmen met de 2e begrotingswijziging van de GGD Zeeland - Voorstel tot wijziging van de gemeenschap pelijke regeling (gr) samenwerkingsver band welzijnszorg Oosterschelderegio. - Voorstel tot wijziging van de statuten van Stichting De Weezen Armen van Sint- Annaland. Door leden van de commissie ingebrachte onderwerpen - Evaluatie jeugdbeleid - Werkplan minderhedenbeleid 2009 De commissie Samenleving vergadert op 1 juli 2009 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis irt Tholen. Op de voor lopige agenda staan o.a. de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders - Antwoord B&W op vraag 09.08742 fractie ABT over verlaging energieprijzen Delta per 1 april 2009. Ingekomen stukken en mededelingen - Jaarverslag 2008 Rekenkamercommissie (zie de ter inzage liggende stukken). - Uitslag klanttevredenheidsonderzoek (KT0) benchmark Publiekszaken (zie de ter inza ge liggende stukken). - Resultaten enquête thema Wonen en Verkeer (Masterplan Tholen) (zie de ter inzage liggende stukken). Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken - Voorstel tot vaststelling van de program marapportage per 1 mei 2009. - Voorstel om het Masterplan Tholen vast te stellen en als kader voor verdere ontwikke lingen te hanteren. - Voorstel tot instemmen met de jaarreke ning 2008 en de begroting voor1 het jaar 2010 van SaBeWa. - Voorstel tot vaststelling van de horecanota 2009. - Voorstel om kennis te nemen van de het Jaarplan 2009 en 2010 en tot het instem men met de ontwerpbegroting 2010 en de ontwerp-le begrotingswijziging 2010 van de Veiligheidsregio Zeeland. - Voorstel tot het vaststellen van de Verordening presentiegeld leden stembu reaus. - Voorstel tot het vaststellen van de Verordening Gemeentelijke Basisadmini stratie persoonsgegevens 2009. De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maxi maal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commissieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het algeme ne spreekrecht bij commissievergaderingen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aan melden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agendapunt. Per agenda punt is er discussie mogelijk met de commis sieleden. Als u gebruik wilt maken van dit spreekrecht, wordt het op prijs gesteld als u dit van tevoren doorgeeft aan het griffiese cretariaat telefoon: 0166-668350. De (voorlopige) agenda's met bijbehorende voorstellen liggen voor iedereen van maan dag tot en met vrijdag tijdens de openings uren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audio- notulen (in MP3-formaat) van deze vergade ringen beluisteren. Indien u niet de beschik king heeft over een computer of een inter netverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, telefoon: 0166-668350. ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestemmingsplan en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Abraham Beeckmanlaan 8 te Tholen: het plaatsen van een kunstwerk (2009/126); Vanaf 19 juni 2009 tot en met 30 juli 2009 ligt de ont werpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het College van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 562 668 363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Ontheffingen en bouwvergunningen Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Zuiddijk 76a te Sint Philipsland: het veranderen van een hekwerk (2008/0468); Vanaf 19 juni 2009 tot en met 31 juli 2009 ligt de beschikking ontheffing en bouwvergunning met de daar bij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroep schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voor ziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer M. Oudesluijs, Hogeweg 65 te Sint- Maartensdijk, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het oprichten en in werking hebben van een landbouwbedrijf, gelegen aan de Hogeweg 65 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie K, nummer(s) 616, die zij hebben ontvangen op 26 november 2008 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aange merkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 juni 2009 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toe lichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Indien het collgge daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kun nen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeente huis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inza ge bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerpver- gunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schrif telijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voor keur voor 17 juli 2009 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage- Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Kennisgeving van mededeling besluit Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de arti kelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men danwel zoveel mogelijk te beperken, op 8 juni 2009 is besloten aan Nestaan Holland B.V., Postbus 32 te Tholen een definitieve nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning ingevolge artikel 8.4 Wet milieubeheer te ver lenen, met uitzondering van het onderdeel betreffende de overloopopslag van 400 vaten MDI. Voor dit onderdeel wordt de vergunning definitief geweigerd. De inrichting voor de productie van polyurethaanschuim- blokken en het samenstellen en verhandelen van grond stoffen voor isolatiedoeleinden, is gelegen aan de Slabbecoornweg 31 en 33 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummers 123, 125, 203 en 390. Er zijn zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ont werpbesluit. In het besluit zijn wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 juni 2009 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668336). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inza ge is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt een besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin een vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt een besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 31 juli 2009 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het college van burgemeester en wethouders heeft op 8 juni 2009 de volgende besluiten genomen. Het aanwijzingsbesluit op grond van artikel 4.13 lid 1 en 3 van de Algemene plaatselijke verordening (Apv) van de gemeente Tholen is vastgesteld. Het aanwijzingsbesluit zal inwerking treden op de dag dat het wordt bekendge maakt. Bij dit aanwijzingsbesluit hoort ook een meldingsformu lier. Dit is eveneens op 8 juni 2009 vastgesteld. Door inwerkingtreding van het aanwijzingsbesluit is de "Gedoogregeling tijdelijke opslag van vaste mest(stoffen) op landbouwgronden" achterhaald. Het college van B W heeft deze gedoogregeling dan ook ingetrokken. Het aanwijzingsbesluit, het meldingsformulier en de ingetrokken gedoogregeling liggen voor u vanaf 18 juni 2009 gedurende 6 weken ter inzage in de publieke lees ruimte van het gemeentehuis aan het Hof van Tholen 2, 4690 AB te Tholen. Toelichting De Wet milieubeheer en het Besluit landbouw milieube heer vormen het algemeen kader voor het stellen van regels aan activiteiten die gevolgen voor het milieu kun nen hebben. Tot deze activiteit behoort onder andere het opslaan van vaste meststoffen en het handelen met afvalstoffen. Voor de opslag van vaste meststoffen min der dan 10 m3 en de vaste meststoffen van meer dan 10 m3, maar die korter dan 14 dagen worden opgeslagen is er wettelijk niets geregeld, vandaar dit aanwijzingsbe sluit. De "Gedoogregeling tijdelijke opslag van vaste mest(stoffen) op landbouwgronden" is achterhaald en wordt vervangen door dit aanwijzingsbesluit. Dit aanwijzingsbesluit stelt voorschriften ter voorkoming van overlast en ontsiering van het landschap en ter bescherming van het milieu wanneer vaste mest wordt opgeslagen korter dan 14 dagen. Als u vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de behandelend ambtenaar mevrouw S. de Kort te bereiken via telefoonnummer 0166-668 381 (op dinsdag en woens dag) of mevrouw C.L.P.M. Mulders te bereiken via tele foonnummer 0166-668 335. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt krachtens aan hem verleend mandaat bekend dat bij de gemeente Tholen een aanvraag is binnengekomen voor het vergroten van het bouwblok aan de Langeweg 53 te Sint Philipsland van 1,21 ha naar 1,5 ha ten behoe ve van de uitbreiding van de melkveehouderij aldaar. Burgemeester en wethouders willen in principe medewer king verlenen aan dit plan. Voor de vergroting van het bouwblok naar 1,5 ha is het noodzakelijk een wijzigings procedure van het bestemmingsplan "Buitengebied" over eenkomstig artikel 11 WR0 (oud), juncto artikel 45 van de bestemmingsplanvoorschriften te volgen. Na het door lopen van die wijzigingsprocedure zijn burgemeester en wethouders voornemens van de gegeven bevoegdheid "gebruik te maken. Daartoe ligt een ontwerp van het benodigde wijzigings- besluit alsmede de bovengenoemde aanvraag met ingang van 19 juni 2009 gedurende een periode van vier weken ter inzage tijdens de openingsuren in de openbare lees ruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens is het plan in te zien via www.tholen.nl, onder Actueel, bekendmakingen, bestemmingsplannen. Gedurende de genoemde termijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen. Een schriftelijke zienswijze moet worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ THOLEN. Als u een mondelinge zienswijze wilt indienen, kunt u contact opnemen met de heer M. de Koeijer, tel. 0166-668560. Bekendmaking Op 12 juni 2009 het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling op grond van door burgemeester en wet houders aan hem verleend mandaat besloten een onthef fing ex artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening te verlenen van het bestemmingsplan Kom Stavenisse ten behoeve van de tijdelijke vestiging-van een winkeltje in de garage bij de woning Poststraat 36 te Stavenisse. De ontheffing geldt voor een periode van maximaal 5 jaar. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na datum van afkondiging bezwaar maken bij het College van burgemeester en wethouders, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam, adres en woonplaats van belang hebbende, een omschrijving geven van besluit waartegen het is gericht alsmede de gronden van het bezwaar aan geven. Register kinderopvang In dit register worden de instellingen voor kinderopvang vermeld, welke in de gemeente Tholen geregistreerd zijn op basis van de Wet Kinderopvang. Het gehele register is in te zien via de gemeentelijke website, www.tholen.nl. U vindt het register via "wonen en welzijn" en "onderwijs en kinderopvang". De inspectierapporten GGD van de locaties zijn beschik baar op de website van de gemeente Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 14