TIIOLEN Verkeersmaatregelen door aanleg rotonde in Tholen Vacature jongerenraadslid voor jongerenraad Tholen V Partners in peuterspeelzaalwerk A Donderdag 18 juni 2009 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 25 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE De jongerenraad is op zoek naar een enthousiaste jongere tussen de 12 en 23 jaar die bovenstaande aanspreekt. gemeente Tholen vragen uw aandacht voor het Peuter Plus Programma 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1.U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl USE ■Tssn In verband met de aanleg van een rotonde op de Grindweg in Tholen, ter hoogte van de oprit van de Thoolse brug, zullen er enkele verkeersomleidingen plaatsvinden. Van 22 juni tot en met 31 juli zullen de volgende omleidingen gelden: Auto's komende vanuit Bergen op Zoom Automobilisten die naar Tholen willen, worden omgeleid via de stoplichten op de Postweg. Bedrijventerrein Welgelegen/ Slabbecoornpolder zijn bereikbaar, alsmede de weg richting Oud- Vossemeer. Auto's naar Bergen op Zoom Automobilisten komende vanuit de kern Tholen, worden omge leid via de stoplichten op de Postweg. Automobilisten vanuit Welgelegen/Slabbecoornpolder/Oud- Vossemeer kunnen via de aangelegde noodontsluitingsweg wel via de brug richting Bergen op Zoom. Auto's vanaf het eiland Tholen Automobilisten die vanaf het eiland naar Slabbecoorn/Welgelegen willen, worden omgeleid over de brug heen, via de afrit en de oprit terug richting Tholen. Bussen De bussen van Connexxion volgen een kleine omleiding via de Deltaweg, Slabbecoornweg, Eendrachtsweg, Ten Ankerweg en vice versa. Fietsers Fietsers worden net als de bussen omgeleid via de Deltaweg, Slabbecoornweg, Eendrachtsweg, Ten Ankerweg en vice versa. Inrijverbod Om de veiligheid van fietsers zoveel mogelijk te garanderen, wordt op de weg onder de brug in beide richtingen een tijdelijk inrijverbod ingesteld, met uitzondering van bussen van Connexxion en fietsers. Omleidingsroulo autoverkeer richting Oud-Vossemecr Bergen op Zoom I Omleidingsroute autoverkeer richting Tholen Omleidingsroute lietsverkeer richting Oud-Vossemeer liergen op Zoom Omlerdingsroute lietsverkeer richting Tholen Voor de jongerenraad van Tholen zijn wij op zoek naar een enthousiaste jongere die plaats wil nemen in de jongerenraad J0TH. Als jongerenraadslid van de jongerenraad Joth: Geef je advies aan B&W over zaken die jongeren raken in de gemeente Tholen. Dit gebeurt gevraagd en ongevraagd; Draag je zelf ideeën aan op het gebied van jeugdza ken binnen de gemeente Tholen; Organiseer je met het hele team activiteiten voor de jeugd op de 9 kernen van de gemeente Tholen. De gemeente Tholen biedt jou: Een mogelijkheid om iets voor de jeugd van Tholen te beteken samen met een enthousiaste groep jonge ren; Teambuildingsactiviteiten om van de jongerenraad een goed team te maken; Verschillende trainingen om het werk in de jongerenraad mogelijk te maken; Alle onkosten die je maakt worden vergoed; Begeleiding door de jeugd- en jongerenwerkers van de gemeente Tholen. Voor vragen kun je contact opnemen met leden van de jongerenraad (voor gegevens kijk www.jongeren- raadtholen.nl. Wie zijn wij?) of met Ingrid Bras (jongerenwerker gemeente Tholen) 06- 51776440. Lijkt het jou leuk om iets te betekenen voor de jongeren van de gemeente Tholen en denk jij datje een bij drage kan leveren om Tholen nog leuker te maken, stuur dan een mailtje naar ibr@tholen.nl vóór 3 juli 2009. De peuterspeelzalen in de gemeente Tholen hebben de afgelopen jaren een professionaliseringsslag gemaakt Daarbij zijn de leidsters verder/aanvullend opgeleid om de peuters nog meer te stimuleren in hun ontwikkeling. Peuters, die een extra steuntje in de rug nodig hebben, mochten hierbij een derde keer zonder extra kosten naar de peuterspeelzaal komen voor het Peuter Plus programma. Dit is nu uitgebreid met een vierde extra dag deel*. Daarnaast geldt voor peuters die in aanmerking komen voor het Peuter Plus Programma tevens een inko mensafhankelijke ouderbijdrage, in plaats van een vaste ouderbijdrage. Tijdens de extra dagdelen wordt er met name aandacht besteed aan de stimulering van de taal- en motorische ontwik keling van kinderen die dat nodig hebben. De groepsleiding van de peuterspeelzaal bepaalt of er noodzaak bestaat om het kind het Peuter Plus Programma te laten volgen. Deelname aan het programma vergroot de ontwikkelingskansen van een kind, zodat het beter voorbereid aan de basisschool kan beginnen. Aanpassing ouderbijdrage Een andere nieuwe ontwikkeling is de aanpassing van de ouderbijdrage, als de peuter in aanmerking komt voor het Peuter Plus Programma. De ouders betalen dan een inkomensafhankelijke ouderbijdrage. Deze bijdrage ligt voor de laagste inkomens rond de 15,-. Voor ouders waarvan de peuter enkel twee dagdelen de peuterspeelzaal bezoekt, blijft de reguliere ouderbijdrage van kracht. Met deze financiële maatregel zet de gemeente Tholen reeds een stap in de voorbereiding op de landelijke wetgeving, welke naar verwachting "op 1 augustus 2009 van kracht wordt. Op basis van deze landelijke wetgeving zijn gemeenten in de toekomst verplicht de ouderbijdrage voor de peuterspeelzaal inkomensafhankelijk te maken voor kinderen die een extra steun in de rug kunnen gebruiken. Professionele organisatie Een peuterspeelzaal is een professionele organisatie wadr kinderen in groepen van maximaal 16 kinderen met 2 vaste leidsters twee vaste dagdelen per week samen spelen. Zo kunnen ze spelenderwijs hun ervaringswereld uitbreiden. Meer informatie Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met Stichting Peuterspeelzalen Tholen, 0166-610188. De stichting is maandag en dinsdag de gehele dag telefonisch bereikbaar en woensdag alleen 's ochtends. U kunt ook mailen naar info@sptholen.nl. Uitgezonderd Sint-Annaland BOUWEN Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 22 juni 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 11.00 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 18 en vrijdag 19 juni 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer- pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Stoofstraat 36 te Poortvliet: het plaatsen van een dak- kapel: verzonden 09-06-2009. - Paasdijkweg 16 te Poortvliet: het wijzigen van de voor gevel en vernieuwen van het dak: verzonden 09-06- 2009. - Ring 34 te Sint-Annaland: het plaatsen van een schuur/berging: verzonden 09-06-2009. - Kerkstraat 13 te Scherpenisse: het vernieuwen van de zijgevel: verzonden 09-06-2009. - Kalfdamseweg 6 te Poortvliet: het plaatsen van een loods, verzonden 11-06-2009. - Langeweg 64 te Sint Philipsland: het plaatsen van een zwembad: verzonden 11-06-2009. - Kotterstraat te Tholen: het vernieuwen van een fiets- voetgangersbrug: verzonden 11-06-2009. - Contr' Escarpe ongenummerd: het plaatsen van een vuilwaterpompinstallatie: verzonden 11-06-2009. - Vossemeersepoort 24 te Tholen: het vernieuwen van een berging: verzonden 11-06-2009. - Slikkenburg 6 te Tholen: het plaatsen van een dakka pel op het voordakvlak: verzonden 11-06-2009. - Van Overveststraat 9 te Oud-Vossemeer: het veranderen van de voorgevel garage: verzonden 11-06-2009. Verleende sloopvergunningen - Zoekweg 8 te Tholen: het slopen van asbesthoudende vensterbanken, plafond en deurbeplating: verzonden 11-06-2009. - Patrijzenweg 52 te Oud-Vossemeer: het slopen van een schuur: verzonden 11-06-2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel. 0166-668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 29 mei tot en met 11 juni 2009 de volgende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 3 elzen, Hoogaarsstraat t.h.v. huisnummer 46/48 De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk ken baar maken bij het College van burgemeester en wethou ders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 29 mei tot en met 11 juni 2009 de volgende kapvergunning(en) hebben verleend: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 perenboom, Regentessestraat t.h.v. achterzijde huisnummer 32/44 Tegeri de verleende vergunning (en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het col lege van Burgemeester en Wethouders, Postbus 52, 4690 AB Tholen. Van de vergunning (en) mag pas gebruik wor den gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is ver streken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de termijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13