Bliksem slaat in in huis Stavenisse 'De molen is het gezicht van het dorp' 'Bibliobus moet blijven', vinden alle leerlingen van De Schalm Auto rijdt van dijk tegen knotwilg Van Houte Interieur® Schipper kan niet langer wachten op plan Noord Drie basisscholen in Oud-Vossemeer ondersteunen actie in Stavenisse Fietsexcursie langs VVD meet met 2 maten Donderdag 28 mei 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Brandweer rukt uit voor bomen en wateroverlast De brandweer van Stavenisse is in de nacht van maandag op dinsdag uitgerukt voor een brand in een nieuwbouw woning aan de Dr. Bernhardistraat 55. De brand was even na drie uur ontstaan door blikseminslag. De bewo ner rook onraad en merkte dat er rook op de zolder was. Hij alarmeerde de brandweer. Rukwinden Kleinste molen Bureaucratie De Rooij beoordeelt jonge muzikanten De biebbus moet blijven. Jammer dat de bus weggaat. Wij gaan jullie missen. De kin deren van de openbare basisschool De Schalm in Stavenisse maakten dat gisteren dui delijk toen de bibliobus voor de school stond. Elke groep had een protestbord van kar ton gemaakt. Ze stonden er eigenlijk ook voor leerlingen van de drie basisscholen in Oud-Vossemeer, want ook daar gaat de bus verdwijnen. De leerkrachten, ouderraad en de medezeggenschapsraad van de peuterspeelzaal 't Stavertje en de Schalm schreven een brief.aan b. en w. Zij maken zich zorgen over de leefbaarheid in het dorp. Thoolse zuidkust Dierenspeciaalzaak Opslagcontainers bij Nestaan Tholen Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Volgens brandweercommandant J. de Feijter was de bliksem in 'de schoorsteen geslagen en had via het zink aan de kopgevel het spouwblad van de vrijstaande woning in brand gezet. De brandweer bluste de brand. De woning staat aan de rand van het bestemmingsplan Post- straat-Zuid en is de eerste woning die in het uitbreidingsplan is ge bouwd. In Sint Philipsland rukte de brand weer tegen half vier uit na een melding van een brand in een land- bouwschuur aan de Lange Kruis weg. De Feijter: „Door de contante bliksem die op dat moment heen en weer ging, leek het op het Hakke ren van vlammen. De eigenaar dacht dat er brand was in de schuur, maar dat was niet zo." De brandweer kon terug naar de kazer ne. Om even over vier ruimde de brandweer uit Tholen twee bomen over de Langeweg op, in de buurt van het industrieterrein. Het bleef door het zware onweer en de harde rukwinden onrustig, want om twintig voor vier werd de brand weer van Sint-Maartensdijk naar de Provincialeweg gestuurd richting Scherpcnisse, waar grote takken op de rijbaan lagen. Een paar minuten voor vier uur ging de brandweer uit Sint-Annaland op pad na een mel ding dat er water in de woning aan Crooswijck 36 was gelopen. De blusgroep hielp bij het leegma ken van het huis. Ruim een uur later verwijderde de brandweer uit Tho len een boom die ter hoogte van de Hiksedijk 6 in Oud-Vossemeer over de weg was gevallen. In het Herten kamp in Tholen gingen twee bomen tegen de vlakte. De brandweer haal de ze rond zes uur 's morgens weg. VERVOLG VAN MOLENS Van den Boogaart vertelt dat met de restauratie van de molen mogelijk de waarde van zijn zelfgebouwde woning stijgt. „Daar heeft Van Gor- sel het telkens over." Hij hoopt dat dat het geval is. „We hebben zes kinderen en er woont er nog maar één thuis. Het huis wordt zo langza merhand een beetje te groot voor ons." Wat Van den Boogaart wel zeker weet, is dat het drukker met toeris ten zal worden in de Vlasmarkt. „Het was al druk, maar ik denk dat het nu zal toenemen." Er zijn vooral veel buren en stads bewoners onder het publiek, maar er zijn ook mensen speciaal naar Tho len gekomen. Zoals molenaarsleer ling Mare Polderman uit Stavenisse. Hij is in de leer bij Gatze de Moed van de molen in Stavenisse. En vrij willig molenaar van De Twee Vrien den in Bergen ,op Zoom, Ab de Laater, is ook komen kijken. Van Gorsel leert óp'dé Bèrgse molen het van voor molenaar. De Laater: „Ik heb ook in Rilland een kap geplaatst zien worden, maar dat maak je niet zo vaak mee in je leven." Hij heeft er vrij voor genomen. Het plaatsen van de kap is rond tien uur gepland, maar Van Gorsel legt uit dat de mannen constant aan het werk zijn geweest en eerst even moeten pauzéren. Tegen elf uur is het dan wel zover. Een grote stalen balk wordt aan de kraan gemonteerd en met veel precisie worden er ban den om de kap gedaan. Èr wordt eerst uitgebreid gekeken of de 14 ton wegende kap in balans in de banden hangt, alvorens hij wordt opgetild. Jan van Gorsel en zijn vrouw Iza slaan een arm om elkaar heen. Het gebons van hun harten is bijna hoorbaar. De sfeer in de Ven kelstraat en Vlasmarkt is geladen. Boven in de molen staan mannen met walkietalkies aanwijzingen te geven. Als de kap uiteindelijk boven de molen hangt, knijpt Van Gorsel hem even. De witte balken waaraan straks de baard (het naam- en jaar talbord) komt, raken even heel zachtjes de stenen. „Als het iets har der was, dan was er schade ge weest", zegt hij. De kap zakt verder geruisloos op de top van de molen. De toeschouwers zijn al die tijd vrijwel stil en gespannen, maar zo dra de kap 'zit' is er applaus. Van Gorsel is lyrisch over het nieu we uiterlijk van zijn molen. „Wat een mooie kleuren hé? Dat rood komt overal in terug." Het ontwerp is niet nieuw. Van Gorsel vertelt dat zijn molen een kopie is van De Vier Winden in Sint-Annaland. „Waar schijnlijk is die door dezelfde mo lenbouwer gebouwd." Wie dat was, is niet bekend. „Deze molen is van 1848, toen wisten ze wel wie dat was. De molenbouwer die hem nu weer heeft opgebouwd is Adriaens uit Weert." Voor de Fluplandse molen, die in het bezit van de gemeente Tholen is, is een andere molenbouwer aange trokken: Verbij uit Hoogmade. Die arriveert rond half een met de kap bij het kleinste molentje van Zee land. En dan. gaat in tegenstelling tot de berichtgeving van de gemeen te, een half uur later de kap erop en niet pas om half drie. Waarschijnlijk om die reden, maar ook vanwege het weer (het waait, miezert en het is fris), staat er slechts een tiental mensen bij de molen. Hans Quist is één van hen. „Ik ging toevallig kij ken hoever het stond, want ik woon toch vlakbij." Quist vertelt dat het van een leien dakje ging. „Hij zat er zo op, binnen tien minuten was het gebeurd. Hij ligt er gewoon los op." Molenaar Jan Reijngoudt is de grote afwezige bij het plaatsen van de kap. De meeste toeschouwers snap pen er niets van. Reijngoudt legt la ter telefonisch uit waar hij dan wel was. „Ik moest met mijn vrouw naar de dokter. Die afspraak stond al en dat vind ik op dat moment be langrijker." Maar ook hij is verbaasd dat de kap er al op zit, als hij om drie uur terug is in zijn dorp. Hij dacht dat het pas rond drie uur zou gebeuren. Maar rond die tijd zijn de werk zaamheden nog niet klaar. De staartbalk, schoren en roeden wor den nog gemonteerd en later op de middag wordt de molen compleet gemaakt met de wieken. Bij het praathuisje op de dijk staat rond drie uur een groepje mannen dat al op leeftijd is. Ze zijn allemaal trots op hun molen. „Die hoort bij Flupland. Ik zou het niet leuk vin den als ie wegging. Het is het gezicht van het dorp", zegt Leen Reijngoudt. K. van den Berg be aamt dat. „Als ik de molen zie, dan is het goed." Hij koester de molen. „Hij heeft een goede dienst bewe zen in de oorlog. Toen zat iedereen met een varken op het dorp en we moesten allemaal meel hebben." De mannen klagen dat ze niet in het praathuisje kunnen, want het slot is geforceerd. „De jeugd ruïneert tel kens het slot, en daarom moeten wij nu in de kou staan", zegt Reijn goudt. Maar even later zitten ze toch lekker binnen. Ze hebben er een goed zicht op de molen. Ook de werkzaamheden aan De Hoopt trekken de belangstelling van mensen buiten het eiland. De heer Van der Sanden uit Valkenswaard is wegens zijn interesse voor molens naar Flupland afgereist. 's Morgens is hij dan ook al bij De Verwachting wezen kijken. „Ik ben geen mole- naar, maar ik ben wel lid van de ver eniging De Hollandsche Molen en het vrijwillige molenaarsgilde." En de heer Mulder uit Den Bommel laat de gebeurtenis ook niet onge zien aan zijn neus voorbijgaan. Hij is molenaar op de Goereese molen De Bommelaer. Molenliefhebber Gatze de Moed en zijn leerling Mare staan er ook bij. Ze genieten, ondanks het ruige weer. Restauratiearchitect D.A. Haak uit Nieuwerkerk- is in 2005 begonnen met het schrijven van het bestek: wat er moest gebeuren en wat de kosten zijn. „We kwamen erachter dat de molen er slechter aan toe was dan we aan de buitenkant konden zien. Toen dachten we, we kunnen het beter aanpassen nu het nog kan." De kap viel tegen en de stalen roede werd afgekeurd. Omdat dat in eerste instantie niet was meegenomen in de subsidieaanvraag, is het werk aan de molen met een jaar vertraagd. „We werden het niet eens met de Rijksdienst voor monumenten en door bureaucratie hebben we er een jaar langer over gedaan", zegt Haak. Het resultaat is wel een vrijwel nieuwe molen. De buitenkant is vol ledig vernieuwd met nieuwe houten planken en een frisse gele verflaag, alle liggende delen zijn vervangen, de kap is voor 75 procent ver nieuwd. de staart en het kruiwerk voor 90 procent. De wieken zijn splinternieuw en aan het gaande- werk, waaronder de tandwielen, zijn kleine reparaties verricht. Binnenin de molen zijn de meelpijpen het zelfde gebleven. „We hebben alles zoveel mogelijk authentiek gehou den", aldus Haak. Als het aan Jan Reijngoudt ligt, die al 30 jaar molenaar is op De Hoop, gaat hij heel snel weer malen. „Met een maand kan hij misschien alweer draaien, maar wanneer hij echt op geleverd wordt, weet nog niemand." Reijngoudt vindt alle restauraties fantastisch. „Iedereen zegt: Jan, wat is het weer mooi. Het is echt prach tig" Vermoedelijk gaat er ook een aantal maanden overheen voordat molen De Verwachting kan gaan draaien. Ook andere molens op Tholen wor den binnenkort aangepakt. De Ko renbloem in Scherpenisse staat bij de gemeente als eerstvolgende op de lijst voor restauratie. Daar gaat over een aantal maanden de kap af. Ook de particuliere molens De Ja ger in Oud-Vossemeer en De Vier Winden in Sint-Annaland staan op de nominatie voor een opknapbeurt. De kinderen van de Schalm in Stavenisse laten met borden weten dat de bibliobus moet blijven. Monique de Rooij uit Sint-Anna land is één van de panelleden die in september de deelnemers beoor deelt van de jeugdproms voor ko perblaasinstrumenten en percussio nisten. De Rooij is trompettiste bij de Marinierskapel. Ook speelt ze bij Euterpe in Sint-Maartensdijk en ze is dirigente van het leerlingcnorkest van Accelerando in Sint-Annaland. De jeugdproms wordt op 26 sep tember gehouden in het Zwincolle ge in Oostburg. Blazers- en slag- werkleerlingen en jeugdleden tot 20 jaar van alle muziekverenigingen in Zeeland, en leerlingen van de mu ziekscholen in de provincie, kunnen meedoen. De bedoeling is dat zij op de jeugdproms als solist, duo, trio enz. hun muziek in een door hen zelf gekozen genre ten gehore bren gen. Een panel beoordeelt de uit voering, geeft adviezen en handrei kingen. Er worden geen punten voor gegeven, noch zijn er prijzen te winnen. Het uiteindelijke doel van de jeugdproms is om meer jonge leerlingen te interesseren voor blaas- of percussiemuziek. Naast Monique de Rooij bestaat het panel uit baritonsaxofonist Jari Menu, die een eigen band Dig d'- Diz heeft en begeleider is van Laura Fygi, Greetje Kaufeld en Fay Claas- sen. Ook slagwerker/percussioniste bij het Zeeuws Orkest Cora Delle- beke maakt er deel van uit. Opgave voor deelname aan de jeugdproms kan tot 20 juni via jeugdproms® zeelandnet.nl of tel. 0117-720309. Directeur Johan Ebbers van de Schalm licht ook namens Die Hee- nentrecht, de Sint Anthonius en de Ark in Oud-Vossemeer toe het raads besluit te betreuren om de bibliobus niet meer naar Stavenisse en Oud- Vossemeer te laten rijden. „Erg jam mer omdat er geen goed alternatief wordt geboden. Bijvoorbeeld een uit- leenpost. of het werken met een wis selcollectie op school waar kinderen boeken kunnen lenen. Maar het is on mogelijk voor een kleine school om een eigen bibliotheek op peil te hou den. En daar is geen geld voor." Volgens Ebbers is het juist voor klei ne dorpen als Stavenisse en Oud-Vos- semeer belangrijk dit soort voorzie ningen te behouden. De directeur onderstreept het belang van lezen. „Dat blijkt steeds weer uit onderzoe ken. Kinderen die goed kunnen le zen, hebben daar in hun verdere leven groot voordeel van. Ook in de digita le samenleving is het van groot be lang dat kinderen goed kunnen le zen." Ebbers begon op 1 april op De Schalm. Op die dag werd ook het proefproject gestart van de Biblioos- terschelde onder de naam kunst van lezen. „Leesplezier vergroot de lees vaardigheid. Daarom wordt er bij ons veel werk van gemaakt en daarom doen we ook mee aan het project. Dat kan omdat het rijk met een flinke pot geld komt. Eén ochtend in de week komt juffrouw Saskia den Otter naar school om bij de kinderen het lees plezier te bevorderen. De bibliobus is er een geweldige aanvulling op. Het is vreemd: aan de ene kant trekt het rijk er een hoop geld voor uit, aan de andere kant haalt de gemeente de bus weg. Het is jammer dat er van het budget voor de bibliotheek veel in Tholen wordt besteed waar een grote collectiê boeken is. Ik denk niet dat er veel ouders zijn die van hier naar Tholen gaan om boeken te lenen." Volgens de directeur zijn de meeste kinderen van De Schalm lid van de bibliotheek. „Zij vinden het ook erg dat de bus gaat verdwijnen. Dat is wel aan de borden te zien die ze ge maakt hebben." De leerkrachten, ouderraad en de me dezeggenschapsraad van peuterspeel zaal 't Stavertje en De Schalm laten b. en w. weten bezorgd te zijn door het verdwijnen van de bibliobus in Stavenisse. 'Aangezien deze door al le leeftijdsgroepen wordt bezocht, verbaast het ons ten zeerste dat u de ze voorziening stopzet. In uw kernbe- zoek heeft u meerdere keren beloofd, dat u er alles aan zult doen om de leefbaarheid binnen de kleine kernen in stand te zullen houden', schrijft H. Oosdijk namens de m.r.-oudergele- ding. 'In deze tijd waar het toch al zo moeilijk is om Idnderen aan het lezen te krijgen, zaten we in Stavenisse met het leesproject enorm in de lift.' Vol gens de briefschrijver betekent het verdwijnen van de bus 'ook weer het noodgedwongen inleveren van een stukje leefbaarheid van Stavenisse." De raad wordt gevraagd om het be sluit te herzien. Het Oudeland, de 17de eeuwse Ket tinghoeve, een dijkcoupure en karren- velden, die komen de deelnemers aan een fietsexcursie zaterdag tegen. De fietstocht wordt georganiseerd door Staatsbosbeheer en ze voert langs bij zondere plaatsen aan de Thóolse zuidkust. Het buitendijkse fietspad zit in de route, waar vandaan men bin nendijks de 'nieuwe natuur' ziet in de Schakerloo- en de Scherpenissepol* der. Op verschillende plaatsen wordt gestopt, en uitleg gegeven over dé ontstaansgeschiedenis van het gebied. Ook is er aandacht voor de vogels in het gebied en worden de uitkijkpun ten in de Scherpenissepolder bezocht. De tocht onder leiding van een na- tuurgids is ongeveer 20 kilometer lang en duurt zo'n drieënhalf uur. Het vertrek is om half twee vanaf het praathuisje aan de haven in Tholen. Deelnemers moeten zich vooraf aan melden bij de VVV in Sint-Maar tensdijk. Ze moeten zelf voor een fiets en voor eten en drinken zorgen. Kwijtschelding. In verband met kwijtschelding heeft het waterschap vorig jaar aan verontreinigingsheffing 700.000 euro niet geïnd, en aan inge- zetenenomslag 200.000 euro. VERVOLG VAN PAGINA Schipper accountants is al heel lang bezig om samen met andere bedrij ven in Tholen naar een modern kan toorpand te zoeken. Om gedeeltelijk aan de ruimtenood tegemoet te ko men, werd begin 2007 de woning Oudelandsestraat 5 bij het kantoor aan de Markt getrokken. Daarvoor gaf de gemeente een tijdelijke ont heffing van 5 jaar. „Maar ons perso neelsbestand blijft groeien door de toename van het aantal klanten", zegt Raimond Bal. „We zitten nu met 16 medewerkers aan de Markt. Verschillende opties hebben we on derzocht om meer werkruimte te scheppen. Een verbouwing zou ech ter te hoge kosten opleveren voor te weinig kantoorruimte, en dan zou den we onze keuken nog kwijtra ken." Schipper keek ook naar het pand naast Bal/Labo, waar voorheen in stallatiebedrijf KSZ zat. „De ge meente roept steeds: wacht op plan Noord, maar zolang kunnen wij niet wachten", zegt Bal. Daarom viel het oog uiteindelijk op de showroom waar voorheen keuken bedrijf Den Engelsman zat, in het voormalige pand van Van der Harst op de kop van Welgelegen langs de Oud-Vossemeersedijk. „Daar kun nen we de bovenverdieping huren van eigenaar Van de Merbel uit Din- teloord. We gaan er van 545 m2 nu aan de Markt naar straks 980 m2. Delta legt er een glasvezelkabel aan, waar straks het hele bedrijventerrein Welgelegen van kan profiteren. Door overnames willen we verder groeien en dat kunnen we op deze plek." Schipper gaat het huis Oudeland sestraat 5 verkopen, want daar komt de woonbestemming weer terug. Over het kantoor aan de Markt is nog geen beslissing genomen, maar daar kan wat het bestemmingsplan betreft zowel een kantoor als een winkel komen. Ook dierenspeciaalzaak Amigo en bloemenwinkel 't Blommetje op de hoek Raiffeisenstraat/Nieuwstraat in Sint-Annaland is uit het pand ge groeid. En dat al na vier jaar. „We zitten tot aan de nok toe vol en onze ontwikkeling wordt geremd omdat we niet alle producten kunnen laten zien", vertellen Jacky en Sabrina Polderman. „Alleen het hoognodige staat nu in de winkel." Het bedrijf gaat tijdelijk naar de Hoenderweg, waar de voormalige pootaardappel- handel van Adri Breure - inmiddels eigendom van Johan Slager - is ge kocht. Alleen het voorste deel. want de achterkant is aan een ander ver kocht die er oude auto's opknapt. De nieuwe ruimte is 1,5 keer zo groot als de winkel aan de Raiffeisen- straat. „Aan de Hoenderweg kun je alles gemakkelijker indelen en ook de buitenruimte kunnen we veel meer benutten." De parkeergelegen heid is er veel beter dan aan de Raiffenstraat. waar alles nu tjokvol staat. Aan de Hoenderweg krijgen zowel de dierenspeciaalzaak als de bloemenwinkel meer armslag. Het bestaande pand blijft in gebruik als showroom, mqgazijn en bovenwo ning. Uiteindelijk willen Jacky en Sabrina Polderman naar het Haven plein. waar een ambitieus plan met woningen en winkels in de steigers staat. Maar zover is het nog lang niet. Eerst willen ze aan de Hoen derweg verder doorgroeien om de basis te verstevigen. Voor zowel Amigo, Schipper als het fitnesscentrum geldt dat de gemeen te nog een vrijstellingsprocedure moet voeren, maar b. en w. hebben de drie verzoeken al goedgekeurd na raadpleging van de provincie. Na het doorlopen van de procedures en verbouwingen zal het tot het najaar aanlopen voordat de drie bedrijven kunnen verhuizen of beginnen. Hulpverleners ontfennen zich in het talud van de Molendijk over de bestuurster van de auto. Een 58-jarige vrouw uit De Heen is dinsdagmiddag met haar auto van de Molendijk bij Oud-Vossemeer gereden. Ze is per ambulance, met een hoofdwond en andere verwondingen, naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor vijf. De vrouw reed richting Sint-Annaland en kwam in een bocht naar rechts in de berm. Daarbij verloor ze de macht over het stuur, reed de weg over en aan de zuidkant de dijk af. Halverwege het talud kwam de auto tegen een knotwilg tot stilstand. De brandweer moest er aan te pas komen om de beknelde bestuurster te bevrijden. Twee ambulances kwamen naar de onheilsplek en ook de traumahelikopter werd nog op geroepen, maar vervolgens geannuleerd. Het verkeer werd tijdelijk omgeleid via de Boshoeveweg en de Molenweg. Stemmen van lezers Ik wil reageren naar aanleiding van het artikel in de Eendrachtbode van 22 mei betreffende het nieuw te re aliseren hoogspanningsnet vanaf Borssele naar 'de landelijke ring'. In genoemd artikel laat de VVD Tholen van zich horen omdat raads lid G.J. Hoek 'verontrust' is t.a.v. de kaart die bij de startnotitie getoond wordt. Op de kaart is 'meer dan tweederde' van het eiland Tholen aangewezen als zoekgebied ten be hoeve van deze hoogspanningslei ding. Hoek heeft daadwerkelijk aan b. en w. gevraagd stappen te onder nemen om te voorkomen dat de masten (van de hoogspanningska bels) op Tholen worden geplaatst. 'Het zou grote gevolgen hebben voor de recreatie en de woning bouw', zo worden de woorden van Hoek geciteerd. Tot zover ben ik het geheel eens met bovengenoemde stellingname. Dat kan mijn steun ook volledig krij gen. Echter heeft iedereen ook kun nen lezen dat de VVD Tholen vóór meer windturbines in de gemeente Tholen stqat. Dit naar aanleiding van een artikel m.b.t. nieuwe wind molens in de gemeente Tholen en met name de discussie rondom de molens bij Stavenisse. De twee artikelen naast elkaar be zien, moet de conclusie getrokken worden dat de VVD op Tholen met twee maten meet. Het is namelijk om het even of er grote elektrici- teitsmasten ofwel windmolens staan. Daarbij hebben windmolens de onhebbelijkheid de aandacht te trekken omdat ze nu eenmaal bewe gen. Molens zullen per definitie dus meer de rust en ruimte verstoren dan stilstaande masten die super slank gebouwd zijn uit stalen vak werken. Een en ander vraagt om uit leg. De spagaat die hier door de VVD Tholen getoond wordt, lijkt me het volgen meer dan waard. Ver der verwacht ik natuurlijk dat de VVD zijn standpunt t.a.v. de nieuwe windmolens op Tholen herziet en we een stem méér hebben om Tho len de rust en ruimte te laten houden die zo uniek is/wordt in Nederland. J. Hout, Stavenisse. Het bedrijf Nestaan mag twee opslagcontainers op het terrein aan de Slabb- coornweg-33 in Tholen plaatsen zonder dat ze aan het zicht worden onttrok ken. De containers zijn voorzien van schuifdeuren en worden geverfd in de kleur van het hoofdgebouw. De welstandscommissie ging er maandagoch tend mee akkoord. Eerder had de commissie gevraagd de containers af te schermen. Het bedrijf vroeg om een heroverweging gezien het gebruik van de ruimtes. Gelet op de specifieke situatie kon de commissie er mee leven. VERVOLG VAN BOOM De snelle boot Mistral van Fast-sup port uit Stavenisse, in charter voor bergingsbedrijf Multraship Terneu- zen, moest maandagavond uitruk ken voor een zeiljacht in moeilijk heden op de Oosterschelde. De Good Vibrations 2, met acht perso nen aan boord, strandde rond half tien bij windkracht negen op de zandbank Vuilbaard net voorbij de Zeelandbrug ter hoogte van Zierik- zee. De berger was rond tien uur ter plaatse om te proberen het vijftien meter lange zeiljacht los te trekken. De Duitse opvarenden waren erg bang. Het was uitzonderlijk slecht weer, er vielen op een gegeven mo ment hagelstenen van ruim twee centimeter doorsnee. Met veel moeite lukte het om een sleepver- binding tot stand te brengen en rond twintig over tien lag de Good Vibra tions in diep water. Toen bleek dat het roer defect was geraakt, waarop de Mistral het jacht naar Zierikzee sleepte. Dat nam ruim een uur in beslag, de weersomstandigheden maakten het bijna onmogelijk. De bemanning had net vóór het nood weer - dat vroegtijdig was aange kondigd door zowel het KNMI als de verkeerspost Wemeldinge - in Zierikzee willen zijn, maar dat was niet gelukt. GORDIJNEN? Advertentie I.M, F

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 5