Rommelmarkt voor ontspanning gehandicapten brengt 7050 euro op Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 mei 2009 Bodemsanering Kaay Wandelvierdaagse Kringloopwinkel Pinksterconcert Tantes testament Jaarmarkt Ger. Gem. Uitbreiding gymzaal Rommelmarkt kerk Fietsen voor adoptiekind Eeuwfeest Anthoniusschool Straatspeeldag Bezwaren Cureestraat Riool De Heul I Tafeltennissers trappen balletje Casenibrootschool viert feestje mi Zaterdag dorpsfilm Geslacht in eigen slagerij Olieafscheider goed Imkers op school Sieraden gestolen Riolering Laban Deurloo 1267 euro SPS-jeugd Geslaagde verkoopdag Bestel-/Bedrijfsauto's Werken in Kameroen Prins Hendrikstraat Collectanten in zonnetje I I 2 Tholen In opdracht van de provincie zijn er maandag werkzaamheden uitgevoerd in verhand met de bodemsanering op de plaats van de voormalige gasfa briek aan de Kaay, Een lans van 32 mm doorsnede werd onder druk in de grond geduwd, waarna onder druk een vloeistof in de bodem werd ge bracht. Het injecteren van protamy- lasse met behulp van de Geoprobe leverde weinig overlast op. Al in 2003 maakte nutsbedrijf Delta met Castria Wonen afspraken over de biologische grondwatersanering aan de Kaay. Ieder jaar werden er mon sters van het grondwater genomen om de resultaten te controleren. Daaruit bleek dat de verontrcini- gingsvlek kleiner is geworden, maar nog onvoldoende om de sanering als afgerond te kunnen beschouwen. De verontreiniging is op 10 meter bene den het maaiveld geconstateerd met verspreiding naar diepere lagen tot 27 meter. Omdat de verontreiniging zo diep zit. is er volgens de provincie geen risico voor omwonenden. Het verschil van de nieuwe koolstofinjec tie met die uit 2003 was dat nu op meer punten is geïnjecteerd. Van 15 tot en met 18 juni organiseert wandelsportclub Vosmeer de avond wandelvierdaagse. Dagelijks kan er in Meulvliet tussen half zeven en ze ven uur gestart worden, het inschrijf- bureau is op de eerste avond open vanaf zes uur. Deelnemers kunnen kiezen uit routes van vijf eatien kilo meter, en krijgen onderweg een ver snapering. Wie drie van de vier avon den wandelt, krijgt een herinnering. Daarnaast zijn er bekers voor de grootste groep en de oudste deel nemer. Vorig jaar trok het wandele venement 481' deelnemers. Voorin schrijving is mogelijk bij L. Pland- soen, tel. 0166-672953, email cn.wscv@zeelandnet.nl. De kringloopwinkel in het voormali ge Timpagebouw aan de Wattstraat is zaterdag weer open. Tussen half tien en half vier kan men er terecht voor bijvoorbeeld meubelen, kampeer- spullen. huishoudelijke artikelen, speelgoed, curiosa en tweedehands boeken. Ook kunnen spullen voor de verkoop ingeleverd worden. Ook op woensdagmorgen van 9 uur tot half twaalf is de kringloopwinkel geo pend. De bekende organist Martin Mans bespeelt zaterdagavond het Van Damorgel in de Grote Kerk. Het pinksterconcert wordt georganiseerd door Mission Music. Mans improvi seert, speelt klassieke werken en er is ook ruimte voor samenzang. Het concert begint om acht uur, de kerk is open vanaf kwart over zeven en toegangskaarten zijn uitsluitend bij de ingang van de kerk verkrijgbaar. Is het zinvol om een testament te la ten maken? Kun je misschien toch maar beter trouwen dan een samen levingscontract laten maken? Kun je iemand ook onterven? En hoeveel successierechten moetje nu eigenlijk betalen? Misschien is het soms zelfs beter een nalatenschap te weigeren? Al deze onderwerpen kwamen on langs in Meulvliet aan bod bij de plattelandsvrouwen. Notaris W. Cor- nelissens was gastspreker en wist overal antwoord op. De soms toch wat saaie, droge materie wist hij op een originele manier te verlevendi gen. Ook las hij een 'gedicht voor over 'tantes testament'. De leden sta ken er heel wat van op en waren van tijd tot tijd zichtbaar geamuseerd. Genoeg stof om over na te denken. Als afsluiting van dit seizoen gaan de leden op woensdag 10 juni naar de Sequoiahof in Vlake. In en om de kerk van de Gerefor meerde Gemeente wordt op 20 juni voor de tweede keer een verkoop-, rommel- en activiteitenmarkt geor ganiseerd. De opbrengst van deze jaarmarkt is bestemd voor de kerk, naast diverse schenkingen aan stich tingen zoals zending en de jeugd bond. Rondom het thema 'water' worden de kramen speciaal opgetuigd. Ver der is een grote diversiteit aan pro ducten te koop. En er zijn activiteiten zoals spijkerslaan. terwijl een ruimte is gereserveerd waar peuters zich kunnen vermaken. Bezoekers kun nen zich inschrijven voor een natuur- tocht van Rijkswaterstaat, en voor een tocht met de mosselkotter TH 48 op 27 juni. Meerdere organisaties presenteren zich mèt een informatie stand. En er zijn demonstraties re animatie en inzet AED, en blusmid delen. Doorlopend worden concerten gegeven op het Van Oeckelenorgel in de kerk. De jaarmarkt is tussen tien en vier uur. eeuwfeest af op vrijdag 19 juni. 's Morgens is er een gebedsdienst in de r.k. Willibrorduskerk. „Daarin staan de kinderen centraal. Gaat het over het goede in een ander zien, en over het verhaal van de H. Anthonius", vertelt directeur Piet Soffers. De leerlingen kunnen daarna in De Vos- senkuil genieten van entertainment, een optreden van Paul Weiss. Aan het einde van de middag is er in de school aan de Burg. Versluijsstraat een officiële receptie. En 's avonds is daar een reünie waarvoor zich in middels ruim 130 oud-leerlingen van de rooms-katholieke basisschool hebben aangemeld. Timek, het bouwadviesbureau van oud-inwoner Paul Timmermans, gaat de uitbreiding van de gymzaal aan de Bou Kooijmanstraat voorbereiden. B. en w. beschouwen dit als een proef. De gymzaal wordt uitgebreid om een repetitieruimte te maken voor muziekvereniging OVM, die zaal Odéon in de Veerstraat in ver band met ruimtegebrek en de milieu- eisen ten aanzien van geluidhinder. De Hervormde Gemeente kan nog spullen, zowel klein als groot, ge bruiken voor de rommelmarkt ten bate van de kerk op 25 juli. Ze kun nen elke vrijdagavond tussen zeven en acht uur gebracht worden bij fam. Van Gorsel, Krommedreef 4. Ook tweedehands kleding wordt op de rommelmarkt verkocht. Die kan elke werkdag tussen zes en zeven uur 's avonds (of na overleg, tel. 672800) afgegeven worden bij fam. Van Dij- ke, Pr. W. Alexanderstraat 8. Voor vragen of vervoer kan gebeld wor den met Peter Geene, tel. 672856. De fietstocht van de Hervormde Ge meente was vorig jaar een succes. Een groep van ruim veertig deelne mers reed enthousiast over het ei land. Achteraf bleken er meer men sen gemotiveerd. Zij krijgen nu de kans om mee te doen, want op zater dag 6 juni wordt opnieuw een fiets tocht georganiseerd. Het vertrek is om half vier vanuit het verenigings gebouw aan de Ring. Na afloop is er daar soep en brood voor de deelne mers, die zich tot donderdag kunnen aanmelden. Dat kan bij Leida van Beusichem (tel. 672437) of Eefje Burger (tel. 604605). De opbrengst is bestemd voor de adoptiekindjes van de diaconie. Al langere tijd heeft de diaconie Haoua geadopteerd, sinds kort is daar Mark Austin Ca- balhin bijgekomen, in 2003 geboren in de Filipijnen. H| Sint-Annaland De Sint Anthoniusschool sluit het i Stalland in Harmonie organiseert op woensdagmiddag 10 juni de natio nale straatspeeldag in het doip. Tus sen een en vijf uur zijn er verschil lende activiteiten op de Ring. zoals een grote zandbak, een springkussen en stoepkrijten. Alle kinderen zijn welkom voor een leuke middag. Het komt niet zo vaak voor dat er bezwaren ingediend worden tegen een vergunning voor een gehandi captenparkeerplaats. Ten aanzien van het besluit van b. én w. voor Cu reestraat 16 is dat wel het geval. Er zijn drie bezwaren ingediend: 1. de gereserveerde gehandicaptenpar keerplaats is voor de aanvrager niet nodig; 2. de aanvrager wenst zijn au to alleen voor zijn huisdeur te parke ren; 3. er is nader onderzoek nodig ten aanzien van de verlening van de vergunning. B. en w. hebben naar aanleiding van de bezwaren de aan vraag nogmaals onder de loep geno men. Daarbij bleek dat er een vergis sing gemaakt was met de duur. Het college had de parkeerplaats ver leend tot 2014, maar de gehandicap- tenkaart van de bewoner was maar geldig tot 2011. B. en w. hebben daarom het derde bezwaar gegrond verklaard, maar de eerste twee be zwaren zijn ongegrond verklaard. Volgens de keuring door een onaf hankelijke arts, dit jaar, heeft de be woner tot 17 februari 2011 recht op een gehandicaptenparkeerplaats. De gemeente is begonnen met het vervangen van het regenwaterriool in De Heul. Het gaat om 45 meter ri ool lussen de Hoenderweg en de Winkelzeese watergang. Het riool moet vervangen worden, omdat het door de ontwikkelingen in de buurt te klein is geworden om de grote hoeveelheid regenwater af te voeren. De verwachting is dat de werkzaam heden over 2 3 weken afgerond zijn. Het vervangen van dit riool maakt deel uit van een groter project, waar bij ook in de Hoenderweg, de Schoolstraat en Crooswijck een re genwaterriool wordt aangelegd, naast het afvalwaterriool. Dit project houdt verband met de bouw van de twee basisscholen. Als het gehele karwei afgerond is, zal er jaarlijks meer dan 5 miljoen liter regenwater via dit schoonwaterriool recht streeks naar de Winkelzeese water gang gevoerd worden. Op deze ma nier zal dit schone regenwater niet meer vermengd worden met het vui le afvalwater. Tafeltennissers van Smash '76 reis den zaterdag naar Geldrop voor het jaarlijkse voetbaltoernooi voor tafel- tennisteams. Er deden achttien teams mee, waarvan twee van Smash dat met veertien leden aant rad. Team 1, bestaande uit Marnix v.d. Graaf. Merijn v.d. Klooster. Je roen Oostdijk, Rudi Hage, Eric Bruijnzeel. Job Moerland en Jochem v.d. Klooster, trof een zware poule. Spelverdeler Jeroen Oostdijk, eigen lijk geen tafeltennisser maar WHS'er. nam het team op sleeptouw- maar kon niet voorkomen dat Smash één puntje tekort kwam om door te gaan naar de volgende ronde. Smash 1 werd achtste. Team 2, met Matthijs v.d. Graaf. El- dert Besseling, Dinand van Walsem, Renico Vroegop, Anné van Dijke, Jan Willem van Vossen en Laurens den Engelsman, begon in de poule met een gelijkspel en een overwin ning. Maar de andere duels verloor men. Ook liep Anné van Dijke een flinke knieblessure op. Uiteindelijk eindigde Smash als dertiende. Op zaterdag 6 juni komen de batjes weer uit de sporttas, want dan staat het tafeltenniskampioenschap van Midden-Zeeland op. het programma, in Kapelle. Op de De Casembrootschool is woensdag de verjaardag gevierd van alle juffen en meesters. Ze wer- dep 's morgens toegezongen door alle kinderen en er werd afgesloten met een polonaise op het plein. Daarna ging iedereen terug naar de eigen klas. Cadeautjes werden daar niet uitgepakt, want iedereen had een kleine bijdrage gevraagd voor de inrichting van het nieuwe plein van de school die in februari wordt opgeleverd. Deze actie leverde bij na 700 euro op. Vervolgens deden alle kinderen spelletjes in en om de school. Aan het einde van de middags begon de fancy fair op het zonovergoten plein en in de binnentuin van de school aan de F.M. Boogaardweg. Er waren allerlei spelletjes en ook aan de inwendige mens was ge dacht; hamburgers, saté en pannen koeken vonden gretig aftrek. Een rit je op een pony was voor veel kinderen het hoogtepunt van de dag. Ook de opbrengst van de fancy fair is voor het nieuwe schoolplein. De ouderraad kijkt terug op een ge slaagde middag. Stavenisse Zaterdag tussen drie uur 's mid dags en tien uur 's avonds is voor het eerst de tentoonstellingle zien van de stichting Actief Stavenisse. In dorpshuis de Stove zijn trouw foto's en plaatjes van inwoners in uniformen te zien. Totaal gaat het om 300 tot 500 foto's. Verder is de dorpsfilm van 1966 te zien, waar volgens Flip de Rijke tweederde van de inwoners in beeld gebracht wordt. Tweede pinksterdag is de expositie van twee tot tien uur open, woensdag 3 tot en met zater dag 6 juni kan men er weer tussen drie en tien uur terecht. Donderdag, vrijdag en zaterdag PINKSTERAANBIEDINGI Malse rosbieflapjes 500 gr. 6,25 I Tartaartjes 4 1 GRATIS! Superzachte runderhaas 100 gr. 3,49 Runderhaas spies 100 gr. €2,99 I I I I I Achterham 100 gram 1,39 Zeeuws spek 100 gram 1,00 Kaasgehakt 100 gram 1,00 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Dinsdag en woensdag Hamlappen 1 kg Nasi of bami 500 gr. Babi pangang 400 gr. Kip cordon bleu of kipschnitzels 4 1 GRATIS! I I I I I I Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de gebreken die de toezichthouder van de provincie bij de vestiging aan de Oudelandseweg had gecon stateerd, opgelost. Het ging om het ledigen en reinigen van de olieaf scheider en de slibvangput, waar voor het waterschap in maart een waarschuwing had gekregen. Twee imkers waren onlangs te gast op basisschool De Ricburch. Ze kwamen van alles over bijen vertel len en laten zien aan de groepen 3 en 7. De kinderen vonden het erg leuk en hebben veel geleerd. Bij voorbeeld hoe het komt dat de ko ningin groter is dan de andere bijen, en dat ze vaak een gekleurde stip krijgt om haar sneller te kunnen vinden. De imkers hadden naast een hoop materialen ook echte bijen meegenomen. De kinderen mochten na afloop alles van dichtbij bekij ken. Scherpenisse Op klaarlichte dag is er vrijdag inge broken in een woning aan de Lange- weg. De daders vernielden 's mid dags een ruit om binnen te komen. Ze gingen er vandoor met sieraden, waarvan de waarde niet bekend is. Gelijktijdig met het bouwrijp ma ken van het terrein voor het woon zorgcentrum wordt het bestaande ri ool in de Laban Deurloostraat vervangen en een schoonwaterriool aangelegd. In eerste instantie wordt het straatwerk tijdelijk teruggelegd. Zodra de bouw van het woonzorg centrum gereed is, wordt het defini- tieve straatwerk aangebracht. Poortvliet De sponsorloop van de SPS-jeugd bracht zaterdag 1267 euro in het laatje. Dat geld wordt gebruikt voor de inrichting van jeugdhonk D'n Aekerhut en voor de aanschaf van trainingsballen. Jeugdcoördinator Mark Smits gaf 's morgens op het sportpark het start sein voor de loop. De B-junioren en D-pupillen liepen rondom het hoofdveld. de E- en F-pupillen en smurfen liepen kleinere ronden. Ze gingen fanatiek van start en liepen heel wat rondjes. Bij de smurfen had Mathijs Goense de meeste: 62. Bij de andere teams waren de top pers Meivin Lisseveld (F) 71, Kevin Uijl (E) 55, Emiel Hage (D) 28 en Leon Hubert (B) 31. De spelers hadden vooraf een schatting ge maakt van de totale opbrengst van de sponsorloop. Teun v.d. Werf zat er met 1200 euro dichtbij en kreeg daarvoor een gesigneerd wedstrijds hirt van SPS 1. Artjan Feijtel won, met zijn schatting van 1140 euro, de tweede prijs: een SPS-sjaal. Kas en Erna Stolk kijken terug op een geslaagde 'fair' bij De Zeeuwse Tuinkamers aan de Hogeweg. Er was veel publiek en dat stemde de 58 standhouders tot tevredenheid. Het weer werkte goed mee en er was een flinke diversiteit aan pro ducten. Ook traden de Singing Lady en de groep Cuatro Emil y Jo op. De aanwezige ganzenhoeder kreeg de hele dag veel aandacht van de bezoekers. x Sint-Philipsland Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Al vele jaren werken een aantal ge handicapte zusters aan de opvang en scholing van gehandicapte kinderen in Kameroen. Zij hebben voor deze kinderen een hal gebouwd die ze graag willen inrichten, maar daar voor ontbreekt het gdd. Om aan dacht voor het project te vragen, brengen twee zusters woensdag een bezoek aan Anna Jacobapolder. In Ons Dorpshuis geven ze uitleg over hun werk in het Afrikaanse land. Verder willen ze graag leren hoe we in Nederland met elkaar kerk zijn. De avond begint om acht uur. De bewoner van Prins Hendrikstraat 20 heeft zonder vergunning een dakopbouw gemaakt. B. en w. heb ben hem aangeschreven om het ille gale bouwwerk te verwijderen. Agenda THOLEN tot 1 juli Expositie De Zeeuwse boerderij, hal gemeentehuis, ma t/m vr 8.30-17 u. en do 18-20 u. 30 mei Kledinginzameling Dorcas, Regentessestraat 50,9-12 u. 30 mei Fietsexcursie, met gids. Staatsbosbeheer, aanmelden VVV, start praathuisje haven, 13.30 u. 30 mei Verkoop, kringloopwinkel Wattstraat, 9.30-15.30 u. 30 mei Kinderkoor- en samen- zangavond, Rehobothkerk, 19.30 u. 30 mei Orgel- en samenzangcon- cert. Martin Mans, Mission music, Grote Kerk, 20 u. 5 jun Nacht van gebed. Oester schelp S. Lindhoutstraat, 22 u. 10 jun Comm. bestuurszaken, gem.huis, 19.30 u. 10 jun Verkoop, kringloopwinkel Wattstraat, 9-11.30 u. 10 jun Plattelandsvrouwen naar Se quoiahof. 11 jun Borstvoedingsinfobijecn- komst, LLL, Stoofstr. 8, 20-22 u. 13 jun Mendelssohnconcert. Chan- tez Dieu, Grote Kerk, 19.45 u. 15 t/m 18 jun Avondwandelvier daagse, wsc Vosmeer. Meulvliet, 18.30 u. OUD-VOSSEMEER 9 jun Openbare jongerenraadsver- gadering, de Vossenkuil. 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities Oud speel goed en Hoe de was was, streekmu seum De Meestoof, Bierensstr., di t/m za 14-17 u. t/m 28 mei Avondwandelvierdaag se, WHS. 30 mei Jamsessie, stichting Tholen Rockt, café An de Slööve, 20 u. 3 jun Feestdag Vroonhof, v.a. 10.30 u. 10 jun Straatspeeldag. Ring, 13-17 u. 12 en 13 jun Trouwtrekken en strandvolleybal. Havenplein. 20 jun Orgelconcert, Ines Maidre, Herv. kerk, 10.30 u. STAVENISSE 30 mei t/m 6 juni Expositie trouw foto's en Stavenissenaren in uni form, De Stove, za en wo t/m za 15-22 u., ma 14-22 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 1 aug Expositie aquarellen, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. 27 mei Jutten langs het strand Pluimpot, met gids, aanmelden IVN Zeeland. 13 u. 28 mei Zussen van den Enden, op treden. Maartenshof. 14.30 u. 30 mei Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9.30-12 u. 6 jun Orchideeëntocht, excursie met gids Staatsbosbeheer, aanmel den VVV Tholen. start Scaldis Na turalis, 13.30 u. SCHERPENISSE 4 jul Thoolse Dag van de Fiets. SINT-PHILIPSLAND 3 jun Openluchtrepetitie, Concor dia, Het Kompas. 19-20 u. 8 t/m 11 jun Avondwandel vierdaag se, start café 't Durp, 19 u. Bezoekers aan de rommelmarkt in Scherpenisse bekijken het glaswerk. Predikbeurten De vrijwilligers van de stichting Ontspanning Gehandicapten zaten er al enige jaren op te wachten, maar zaterdag gebeurde het. Aan de stijging van de jaarlijkse opbrengst van de rommelmarkt kwam een einde. Met een totale opbrengst van 7050 euro is secretaris Ria Rijs- tenbil heel tevreden, maar het is 350 euro min der dan vorig jaar. „Het is natuurlijk nog heel goed. We zijn er erg blij mee. We zaten de laat ste jaren alleen maar in de lift. Op een gegeven moment zou dat toch een keer stoppen." Dat gebeurde. De opbrengst van de rommelmarkt was 6960 euro. De afdeling van de PvdA vulde het bedrag aan tot 7050 euro, zegt Rijstenbil. De loods van de familie Quaak aan de Veerdijkseweg in Scherpenisse stond weer vol met spullen. Het aanbod was weer enorm. Ook was er weer veel volk naar de rommelmarkt gekomen. „Ook nogal wat gasten van de campings, want daar hangen we ook papieren op." Dit jaar werden er ook weer spullen bij opbod verkocht. Onder meer een hobbelpaard, serviesgoed, een kralen snoer (granaten), vier petroleumlampen en een ouderwetse pick-up. De stichting zoekt elk jaar 65 tot 70 vrijwilli gers voor de rommelmarkt. „Dat gaat elke keer weer goed. Als de een niet kan, dan kan de an der wel weer." Het geld is bestemd voor de we kelijkse soosavonden van de gehandicapten in Ons Huis. Elke keer komen er ongeveer 21 deelnemers en tien begeleiders. De spullen voor de rommelmarkt worden opgeslagen in de loods en het schuurtje bij Ons Huis. De week voor de rommelmarkt worden alle spullen uit gepakt en met een trekker en twee wagens van de Langeweg naar de Veerdijkseweg vervoerd. De volgende verkoping is de boekenmarkt, op zaterdag 7 november. Pinksteren zondag 31 mei en 2e Pinksterdag maandag 1 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Blom, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Zeedijk, Stavenisse. ma 9.30 u. kand. Van Eijsden. Drie- bruggen. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 11 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 18.30 u. kand. Donselaar, Ooster- land. ma 9.30 u. kand. Kater, Kruinin- gen. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. v.d. Heuvel. GEREF. KERK zo 10 u. mevr. Littel-van Dommele, Willemstad, m.m.v. Canticum. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. prof. dr. Cossee, Rot terdam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater. 16 u. ds. De Graaf, Zevenbergen, openluchtdienst boomgaard fam. Van Dijk, Langeweg. ma 10 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Boer, 's-Gravendeel. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. De Mots, Goedereede. ma 10 u. ds. Geuze, Nunspeet. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. kand. Kater. Kruiningen. 16 u. kand. Donselaar, Oosterland. ma 10 u. onbekend. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Quist, Scheveningen. ma 10 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. dhr. Van Houdt. do 4/6 19.30 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, St.- Maartensdijk. ma 9.30 u. ds. Joppe, St. Maartens dijk. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. ma 9.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. vr 29/5 14.30 u. ds. Bakker, huwe- lijksdienst. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. ma 9.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Gielen. 18 u. ds. Van Wijk. ma 10 u. ds. Gielen. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lingen, Sommelsdijk. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. v.d. Ziel, Ooltgensplaat, ma 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Hakvoort. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) zo 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ma 10 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Lolkema, Roosendaal. De dames Van der Kleijn uit de Hoogaarsstraat en de Meanderlaan in Tholen zijn in het zonnetje ge zet door het Astmafonds. Beide dames collecteren al meer dan 25 jaar in hun woonplaats. Als blijk van waardering voor hun inzet kregen ze een horloge en bloe men. De jaarlijkse collecte bracht in Tho len 1914,73 euro op. Coördinator Linda Aarnoudse had verschillende nieuwe collectanten bereid gevon den, zodat in alle straten .gecollec teerd kon worden. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS. za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VPTZ VRIJWILLIGERS PAL- LI ATII VI TERMINALE ZORG WEST-BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 mei t/m vrijdag 5 juni. donderdag 28 7.05 - 19.29 vrijdag 29 7.57 -20.22 zaterdag 30 8.55 -21.17 zondag 31 9.52 -22.17 maandag 1 11.02 -23.22 dinsdag 2 12.12 - woensdag 3 0.32 -13.17 donderdag 4 1.37-14.12 vrijdag 5 2.32 -15.05 zo 31/5 5.23 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda +film+++film+++film+++film+ Bergen op Zoom CINEM'ACTUEEL: 17 again -vr 18.45 u., za 13.45 en 18.45 u., zo, ma en wo 13.45 u. Angels and Demons - do, di en wo 20 u., vr 18.45 en 20.45 u., za en zo 16, 18.45 en 20.45 u., ma 16 en 20 u. Beverly Hills Chihu ahua - za, ma en wo 13.45 en 16 u., zo 13.45 u. Fast and furious 4 - vr t/m zo 18.45 u. II y a long- temps que je t'aime - zo 19 u. Li- mo - za t/m ma en wo 16 u. Mon sters vs. Aliens -za t/m ma en wo 13.45 u. Night at the museum 2 - do en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u., ma en wo 13.45, 16 en 20 u. Slumdog millionaire - ma en di 20.30 u. Star Trek: The futu re begins - do en di 20 u., vr t/m zo 21.15 u. Terminator: Salvation - wo 16 en 20 u. X-men origins: wolverine - do, ma en wo 20 u., vr en za 21.15 u., zo 16 en 21.15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2