Stichting Actief Stavenisse I Geluk Schilders DatdByte.NL Oüt Cafe de <Pomp 9 hertel Bewoners kijken rond in zorgcomplex in aanbouw aan rand van Stavenisse Hairstyiing Manet organiseert in verband met het 410-jarig bestaan binnenkort deze activiteiten: Dl Cofé 't Tapperijke Zoete melodieën in hal voormalig Thools stadhuis Goedhart BUDELPACK t A Bijna 10.000 euro voor A4 Zeilschool TG 17 langer in haven Op één na alle appartementen inmiddels toegewezen Donderdag 28 mei 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Nacht van gebed vervolgde christenen Broeksedijk en Eeweg opgeknapt Veel toekomstige bewo ners van het ouderenzorg- complex in Stavenisse maakten vrijdagmiddag van de gelegenheid ge bruik om een kijkje te ne men. De bouw is zodanig gevorderd, dat er al een in druk is van hoe het wordt. Kinderen, en soms ook kleinkinderen, kwamen mee naar de open middag. Een enkeling 'haalde het meetlint al voor de dag. Van de twaalf woningen is er één nog niet verhuurd. „Maar er staan nog drie gegadigden op de lijst", zegt secretaris Mulder van de stichting Ouderenzorg. 4 Sierbestrating Van Haatten 30 mei t/m 6 juni: Fototentoonstelling met als thema 'Stavenissenaren in uniform en Trouwfoto's van Stavenissenaren van toen tot nu'. Tevens met vertoning van historische film van Stavenisse uit 1966. 27 juni: 22 augustus: 5 september: 16 oktober: 7 november: 12 december: Muziekdag Havendag Spelletjesdag Lampionoptocht Speciale playbackshow in de Stove Zangavond in de Ned. Hervormde Kerk Fa. van 't HOF a 11 viin i jn/ Uw vertrouwenonze zorg! Deze bedrijven steunen ons eveneens: Kapsalon de Barbier Kapsalon Mariëlle Van Rossum fruit De Pooter olie Tandarts Bomas - www.tandartsbomas.nl Leunis Makelaars Ffr 31 Energieweg 38 4691 SG Tholen Tel. 0166-692758 Fax 0166-692979 Slagerij op den Brouw COMBI-ISOLATIE VERJflflL De aanhangwagenspecialist van Tholen! Stoofdijk 7 7 4696 RK Stavenisse 06-25175510 Voorstraat 26 Stavenisse 0166-72 01 74 www.cafedepomp.com JUWELIER - HORLOGER KANTOORBOEKHANDEL Schildersbedrijf de Rijke Zn. kapt »re Restaurant 't Veerhuis Bosters van Wezel b.v. Tijdens de nacht van gebed, op 5 en 6 juni, wordt ook in Tholep gebeden voor vervolgde christenen. Tussen vrijdagavond 10 uur en zaterdag morgen 2 uur gebeurt dat in gebouw De Oesterschelp, van de Christen gemeente, aan de Simon Lindhout- straat in Tholen. ledereen is wel kom, ongeacht de kerkelijke achtergrond. De nacht van gebed is een initiatief van de interkerkelijke organisatie Open Doors, die zich wereldwijd inzet voor ondersteuning van chris tenen in landen waar sprake is van verdrukking of vervolging. Van het 's nachts bidden zijn voorbeelden te vinden in de Bijbel, men wil ermee laten zien dat het bidden ernst is en dat het iets mag kosten. De 'nacht' is zó opgezet dat de aan dacht van de deelnemers niet zal verslappen. Korte dvd-presentaties informeren en motiveren tot voor bede, waarna steeds een gebedsron de volgt. Dit jaar staat de nacht van gebed vooral in het teken van 'ge heime gelovigen' in de moslimwe reld. De ochtenddienst van de Christen gemeente op zondag 7 juni staat eveneens in het tekep van de lijden de kerk. Spreker is dan Alex Pothof, medewerker van Open Doors. Aan de Broeksedijk bij Oud-Vosse- meer, en de Eeweg en Luchtenburg- seweg bij Tholen wordt de komende weken onderhoudswerk uitgevoerd. Ze worden voorzien van veilig en comfortabel asfalt, waarbij het wa terschap probeert de overlast voor het verkeer tot een minimum te be perken. Het werk wordt uitgevoerd door Dura Vermeer Rotterdam, dat ook enkele wegen bij Zierikzee, Scharendijke en Ovezande onder handen neemt. Tholen op DVD. De provincie geeft de Economische Impuls Zee land 18.850 euro subsidie voor de presentatie van de Zeeuwse ge meenten, waaronder Tholen, op DVD. In het complex aan de Wethouder C.J. Moerlandftraat neemt het echtpaar Luijk de toekomstige driekamerwoning op. Nu nog een kale en niet volledig afgewerkte ruimte. Mevrouw Luijk heeft al een duidelijk idee hoe ze de douche wil, en ook kijkt ze samen met haar man waar er kastjes aan de muur kunnen komen. De kale ruimte oogt behoorlijk ruim. In deze vleu gel zijn de vloeren al bestreken, aan de andere kant van de hoofdin gang liggen alle leidingen nog bloot. Waar de ramen moeten ko men, zitten nu nog flinke stukken plastic. Ook de deur naar het terras wordt volledig glas, zegt Mulder. Het echtpaar Luijk heeft de eigen woning aan de Prinses Beatrix- straat inmiddels verkocht. Dat is vlot gegaan, zegt hij. „Als we hier maar gezond naar toe mogen ko men." De keuze voor het zorgcom- plex is ingegeven door de leeftijd en het feit dat ze zelf geen kinderen hebben. Aan het einde van de gang is J. Klippel druk met zijn meetlint in de weer. Hij vindt het appartement op zich mooi, en het uitzicht - zo de straat in - ook. Maar de grootte van de slaapkamers valt hem erg tegen. Oorzaak van die kleinere ruimten is dat de zijgevel van de hoekwoning schuin loopt. Dat is op de tekening - op grond waarvan de kandidaten .1 r v nbva CEA Goedhart B V. Nijverheidsweg 6,4695 RC Sint-Maartensdijk. Flexibele oplossingen Te| 0166665 Fax 0166698 in Koelen en Vriezen www.goedhart.nl,info.goedhart.nl@geagroup.com BUDELPACK FOOD CO-PACKER ÉN PRO-ACTIEVE PARTNER VOOR VERPAKKINGSINNOVATIES www.budelpackfood.com Pilootweg 5 (naast het sportveld) 4696 RJ Stavenisse Tel.: 0166-692977 www.sierbestratingvanhaaften.nl kees@sierbestratingvanhaaften.nl ma t/m vr 8.30-21 .CXI uur z a 7.30-18.00 uur SNSv|R'9ioBnnk Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet T: 101661 61 25 09 F 101661 61 29 12 Postbus M7 4690 RR Tholen E: lnfo@overbeeke.nl I: uiujiii.overbeeke.nl Everzekeringen Qfinanciële diensten I hypotheken E pensioenen Uw odres voor: Aluminium ramen, deuren, schijf-en winkelpuien... op moot en in elke kleur. nSeÜi Automatische schuif- en draaideuren |f|* Zonwering en rolluiken Honen :T— Aluminium zetwerk in elke kleur Alle soorten beglazing Service, kwoliteit, advies op moot en precisie Slabbecoornweg 21,4691 RZ Tholen, tel. 0166-604140 fox 0166-604123 E-moil: info@hofol.nl Sint-Philipsland 0167 - 57 7200 Bruinisse 0111 - 48 3200 www.gelukgroep.nl i aai Vers is heel gewoon. Markt 10, 4695 CE St.-Maartensdijk Tel. (0166) 66 25 39 SPECIAALZAAK Molendijk 3-4 STJWAARTENSDUK Tel.(0166) 66 23 15 www.verjaal.nl Wassen - Drogen - Vriezen - Koelen - Home Cinema LCD/Plasma - Huishoudelijk apparatuur - Digitaal foto en film Digi tale TV - Computer accessoires - Installatietechniek Professioneel geluid - Eigen Service dienst VAN DER MAARL-WALHOUT MARKT 22 SINT-MAARTENSDIJK TELEFOON 0166-66 24 86 Tel. 0166-663207 www.vofdencngelsman.nl Fax 0166-663029 Kaaistraat 14695 CJ Sint-Maartensdijk Tel./Fax: 0166-66 2917 Schilder- en behangwerken Enkel glas en isolerende beglazing Plafond- en wandafwerking Poststraat 710, Stavenisse, Tel. 0166-693162 Rabobank www.rabobank.nl/oosterschelde salon do knipsel». Poststraat 12, Stavenisse Tel. 0166-697197 kl Ooscersch. Veerhuis Hotel Oosterschelde Rijksweg 5 - Anna Jacobapolder Eric Karin Moerland Tel. 0167-576046/ www.restaurantveerhuis.nl Meer dan 30 jaar werkend aan uw veiligheid Molenweg 29 4698 AW Oud-Vossemeer Tel. 0166-672623 Fax 0166-672805 www.elonbrandbeveiliging.nl E-mail: info@elonbrandbeveiliging.nl SINT MAARTENSDIJK Onder de Linden 7 telefoon 0166 - 66 24 69 www.voeljethuisoptholen nl accountants bolMtingadviHU» bodtijtudviMur, loonadvitour» poitonoolcmanasa Het aangename voorjaarsweer is zaterdagavond in het voormalige Thoolse stadhuis smaakvol gevierd met een concert dat de toepasselijke titel 'Musikalische Frühlings-Früchte' had meegekregen. De stichting Anthonie Keldermans Concerten had een barokensenible van naam uitgenodigd: La Suave Melodia, wat 'de zoete melodie' betekent. Het bracht een boeiend en afwisselend programma met werken van beken de en minder bekende Duitse componisten. De typische contrastrijke barokke deze stelling overtuigend. De Duitse 17de eeuwse muziek van D. Becker, gambiste Cassandra Luckhardt speel- J.Ph. Krieger en D. Buxtehude werd de met Pieter Dirksen aan het klave- door het ensemble met fijnzinnige de- cimbel een van Bachs drie sonates tails in het grote muzikale gebaar voor deze combinatie. Met grote strij- neergezet, waarbij de virtuositeit van kerssouplesse en inzicht in de struc- violiste Lidewij van der Voort bepaald tuur van het werk voerde zij dit rijpe indruk maakte. De Braziliaanse lui- stuk uit. De logische cirkelgang van tiste Regina Albanez soleerde met het programma werd gesloten met twee composities van Kapsberger, een zeer vroege vioolsonate van Bach een Duitser die geheel in Italiaanse die door zijn 17de eeuwse kenmerken stijl componeerde. De theorbe - een aansluiting vond bij de eerdere sona- snaarinstrument - van Regina vulde tes van de avond. Ook dit stuk voerde de hal met aangenaam ruisend sna- La Suave Melodia met begrip voor renspel. In de soli kwam het instru- barokke clair-obscur uit, waar nodig ment tot zijn recht, maar op andere kleurrijk zangerig, dan weer met ver momenten werd het door de viool rassende ritmische impulsen, overstemd. Met een bruisende jonge Tijdens het warme applaus kregen de Bach en een iets bezadigder oudere musici van bestuursleden van de Bach werd het concert bekroond. Pie- stichting Anthonie Keldermans Con- ter Dirksen speelde een vroege klave- certen fraaie lenteboeketten overhan- cimbeltoccata in d die, volgens de digd. Het publiek, ruim dertig belang- toelichting, in belang mag wedijveren stellenden, heeft de voorjaarsvruchten met de bekende orgeltoccata in d. Zijn met smaak geproefd en keerde vol- uitvoering van dit werk onderstreepte daan huiswaarts. De gemeente gaat 9.975 euro steken in het onderzoek naar de ontwikke lingsmogelijkheden van de omgeving van de A4 als de verbinding helemaal klaar is. De gemeente besluit er een overeenkomst voor te ondertekenen met de gemeente Bergen op Zoom, Steenbergen en Woensdrecht. Doel van het onderzoek is om een gezamenlijke visie te maken op de nieuwe we'g, die volledig op Brabants grondgebied ligt. Het nog ontbrekende stuk tussen Halsteren en Dinteloord wordt binnen enkele jaren aangelegd. Doorgaand verkeer vanuit Tholen naar Roosendaal maakt al dankbaar gebruik van het gedeelte A4 dat er sinds vorig jaar ligt. De toekomst van de zeilschool TG 17 is niet zeker. De zeilschool van L. Al- mekinders verkaste van de Speelmansplaten naar de haven van Tholen waar de eigenaar een steiger huurt bij Van Duivendijk. De gemeente verleent hem opnieuw een tijdelijke vergunning voor een jaar. De zeilschool moest weg aan de Speelmansplaten vanwege de plannen om het gebied opnieuw in te richten voor de bouw van vakantiewoningen. Almekinders zou er weer te rug kunnen, in de nieuwe jachthaven aan de Speelmansplaten, maar vreest dat de huur dan veel te hoog wordt. B. en w. hebben hem toestemming ver leend voor één jaar en na een jaar zou worden bezien of de toestemming zou worden verlengd. Dat is nu gebeurd. De zeilschoolhouder is uitgenodigd voor een gesprek over de toekomst van de zeilschool. Het echtpaar Priem(rechts) neemt poolshoogte in de toekomstige woning in het zorgcomplex. Links dochter Sandra Potappel met haar zoon. Tussen hen in secretaris Mulder van de stichting Ouderenzorg. hun keuze hebben gemaakt - goed te zien. „Het valt me gewoon tegen. Terwijl ik meer huur moet betalen omdat het een hoekwoning is", houdt Klippel vol. Zijn vrouw denkt dat het allemaal wel goed komt, zegt ze tegen een kennis. In weer een andere ruimte kijkt de familie Priem rond. Voor hen wordt het een hele verandering, want nu wonen ze aan de Provincialeweg buiten het dorp. „We hebben een grote tuin. Maar je wordt ouder en dan gaat het bijhouden allemaal niet meer", zegt de heer Priem die de tachtig inmiddels is gepasseerd. De kleinkinderen vinden het prach tig dat oma en opa straks vlakbij wonen, vult een dochter aan. Ver schillende bezoekers reageren po sitief op het bericht dat De Schutse in Sint-Annaland straks de zorg voor de bewoners op zich neemt. Langs de appartementen loopt een behoorlijk brede gang, met grote ramen zodat er een flinke lichtinval zal zijn. De bouw van het zorgcom plex ligt goed op schema. De ople vering is in september voorzien, een maand later kunnen de bewo ners er naar verwachting in trek ken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 17