Waalse bomen zinken in Thoolse klei Tholenderwijs promotie campings Moeite met afscheid nemen? Bijna 40 mille voor www.cvkoopjes.nl Bert Kramer Afsluiting Kotterstraat te Tholen Zwemvierdaagse 2009 Vergadering raadscommissie Bestuurszaken B 0 R awerf Wij komen bij u aan huis met de nieuwste stalen Bel vrijblijvend: 06-22375157 Donderdag 28 mei 2009 Donderdag 28 mei 2009 Toeristisch profiel week 22 Fox nu v.a. 8.745,- Nieuwe Polo nu v.a. 10.790,- Golf nu v.a. 15.450,- U rijdt al een U rijdt al een nieuwe U rijdt al een Fox v.a. 149,- p.m. Polo v.a. 189,- p.m. Golf v.a. 249,- p.m. Oosterschelde De provincie subsidieert uit twee potten 27.862 en 12.000 euro voor promotie van de Thoolse campings. Het gaat om een rapport over verblijfsrecratie op Tholen, het maken van websites, huisstijl, logo's, brochures, fol ders en een webcam. Uit een Europees fonds komt 27.862 euro, de provincie zelf voegt er 12 mille aan toe, dus totaal bijna 40.000 euro. SERVICEPUNT THOLEN Reparatie van Witgoed en elektrische apparatuur. Levering van onderdelen voor witgoed apparaten. www.ServicepuntTholen.nl Ontvang 2.500,- afscheidspremie voor uw oude auto. Voor project- woningstoffering tapijt vinyl gordijnen marmoleum (buiten)zonwering laminaat Arie Visser geeft zijn collega op de kraan aanwijzingen om de houten palen zo recht mogelijk in de aarde te drukken. De Samenwerkende Recreatie Tho- len (SRT) wil de onderlinge samen werking versterken, meer bezoekers Subsidie discriminatie. Een sym posium voor de Oosterschelderegio over discriminatie op 28 mei krijgt een subsidie van 8080 euro van de provincie Zeeland. Het rijk betaalt er 9529 euro aan mee. In verband met de vervanging van een brug aan de Kotterstraat wordt de Kotterstraat op 4 juni aanstaan de afgesloten. De verwachting is dat in de loop van de middag de werkzaamheden klaar zullen zijn. De Aldi is bereikbaar via de Hoogaarsstraat. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met de heer W. van Vossen, telefoon: 06 - 28765028. Kees Menheere van camping Stavenisse is een van deelnemers aan de promotiecampagne. Er moeten er zo'n 2000 de grond in. Houten palen voor de fundering van de kas van Grootscholte aan de Langeweg in Sint-Annaland. Nou ja palen, beter gezegd boomstammen. ,Je moet er wel Frans tegen praten, want het zijn naaldbomen uit de Belgische Ardennen", zegt Arie Visser. Hij is samen met zijn collega Dirk Eindhout op het perceel aan het werk om de stammen in de grond te drukken. De mannen werken beiden voor de firma Hoogendoorn in Ouderkerk aan de IJssel en zelf komen ze ook uit die contreien. De heer Schot, Schutsebewoner en voormalig Poort- vlietenaar, slaat geïnteresseerd het werk gade, al leunend op zijn fiets. Zodra de kraan zich verplaatst, loopt hij mee met zijn fiets aan de hand. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT wikkelen en verwijzen naar de afzon derlijke websites. In eerste instantie zal gewerkt worden aan het nivelleren van SuDSlulC de verschillen. ook wat folders. pWVltlCie C/2 huisstijl en web cam betreft. Die vragen om uniformiteit om als een heid op te trekken. Volgens Schuurbiers 'lijkt een raadsvoorstel voor een financiële bijdrage door een ruime meerder heid te worden gedragen.' De Muie en de Pluimpot maken ook deel uit van de Oosterscheldecam- pings, samen met vijf campings van Schouwen-Duiveland en Noord en Zuid-Beveland. Dit samenwer kingsverband bestaat twee jaar en heeft o.a. in eigen beheer een websi te gemaakt. Begin dit jaar werd op uurbasis een coördinator aangesteld om meer structuur aan te brengen in de samenwerking. De zeven Ooster- scheldecampings ontwikkelen een gezamenlijk promotieplan en bera den zich op de keuze van een rechtsvorm. Vdll Afgelopen winter hebben ze meege- LlirOpa daan aan een cursus gastheerschap. De zeven bedrijven wil len de binding met het beeldmerk Oosterschelde zowel inhoudelijk als in promotionele zin. verder uitbrei den. Op elke camping komen cr pa nelen met informatie over het Oos- terscheldegebied. Een gezamenlijke website met promotie van het beeld merk is de eerste activiteit om de sa menwerking naar buiten uit te dra gen. De provincie ondersteunt de ontwikkeling van vernieuwende toeristische produkten. Vandaar de bijdrage van 12 mille uit de pot pro vinciaal sociaal-economisch be leidsplan en nog 27.862 euro uit een grote Europese pot van totaal 163.405 euro voor de stichting Pro motie Zeeland, die de projecten Tijd voor een zuchtje Zeeland en Vitaal zuchtje Zeeland uitvoert. Van maandag 8 juni t/m vrijdag 12 juni 2009 worden in de gemeentelijke zwembaden De Spetter te Tholen en Haestinge te Sint-Maartensdijk de jaarlijkse zwemvierdaagse gehouden. De zwemtijden waarop gezwommen kan worden zijn: 07.30 uur - 09.00 uur 15.00 uur - 17.00 uur 18.30 uur - 20.00 uur Inschrijving vanaf heden tot op de dag zelf aan de balie van het zwembad. •De kosten zijn 4,00. Er kan gekozen worden om 10 banen (250 meter) 20 banen (500 meter) 40 banen (1000 meter) te zwemmen. Dit jaar wordt er gezwommen voor Unicef. Unicef zet zich in voor kinderen in arme landen. Sponsor dit goede doel en je ontvangt hiervoor een attentie. Ben jij degene die het meeste geld hiervoor inzamelt dan ontvang je een leuke prijs. Tijdens de rondetafelconferentie die de gemeente Tholen organiseerde voor aanpak van de economische crisis, kondigde Joost Bakker van camping de Muie namens de Thool se recreatie-ondernemers plannen aan voor promotie. In opdracht van de regio VVV Zuid-Beveland en Tholen maakte Ad Schuurbiers het rapport Achter de dijken van de Oosterschelde. Daarin komt naar voren, dat de toeristische onderne mers op Tholen ervoor zorgen dat er gasten het eiland bezoeken die voor een niet onbelangrijk deel ook de middenstand steunen. Specifieke cijfers voor Tholen zijn er niet, maar in heel Zeeland zou 13% van de totale omzet van de detailhandel door toeristen ingebracht worden. De levensmiddelenzaken nemen eenderde voor hun rekening. Ook de bouw, groothandel en de dienstver lening hebben baat bij het toerisme. Van de totale toeristische toege voegde waarde komt 15% terecht bij de verblijfsaccommocaties zoals campings, 20% bij de horeca, 20% bij de detailhandel en 40% bij het overige bedrijfsleven. trekken en promotie geven aan het hele eiland. Volgens Schuurbiers heeft Tholen behoefte aan een dui delijk toeristisch profiel, een identi teit en vooral ook een boodschap. Voor de aansturing van dit proces is een samenhangende promotiestrate gie nodig, waarbij ook de gemeente en de VVV worden betrokken. Bin nen de SRT moet gewerkt worden aan professionaliteit door o.a. en thousiast te zijn en instructie te ge ven aan medewerkers. De samenwerkende campings (de Striene en Kruytenburg in Poortvliet, de Hoeve, de Zeester. Gorishoek en de Pluimpot te Scherpenisse, dc Muie te Sint-Maartensdijk en Stavenisse) willen een gezamenlijke website ont- De commissie Bestuurszaken vergadert op 10 juni 2009 om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan o.a. de volgen de punten: Ingekomen stukken en mededelingen - Jaarverslag 2008 werkgroep Planning en Control Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken - Voorstel tot vaststelling van het jaarverslag en de jaarrekening 2008 en bestemming van het positieve saldo van 60.682,00. - Voorstel om in te stemmen met de splitsing van Delta N.V. - Voorstel om geen wijziging aan te brengen in de hef fing van de hondenbelasting. - Voorstel om kennis te nemen van de evaluatie van het Kleine Kernen budget. - Voorstel tot vaststelling van de Kadernota 2010. Bakstraat 6,4691 EA Tholen Tel .0166604C 0166604002 Afscheid nemen van uw oude auto is niet altijd even makkelijk. Maar het wordt al een stuk eenvoudiger als u er een behoorlijk bedrag voor terug krijgt. Met de speciale Volkswagen afscheidspremie* wordt een nieuwe Volkswagen wel heel erg voordelig. Zo ontvangt u nu tot 2.500,- retour én kunt u kiezen voor de tijdelijk extra aantrekkelijke financieringsmogelijkheden met het Volkswagen Zorgeloos Compleet Pakket. Ga naar www.afscheidspremie.nl voor meer informatie. Brandstofverbruik 4,2 - 7,3L/100km (1L op 13,7 - 23,8km), C02 uitstoot 109 -173 g/km. IOOSKNDAAI I ISIOEN Of ZOOM Auto Borchwerf Roosendaal B.V. AutoStrada Borchwerf Vlierwerf 10 Roosendaal 0165 - 556 888 Auto Borchwerf Bergen op Zoom B.V. Bedrijventerrein Oude Molen Steenspil 40 Halsteren 0164 - 650 230 www.autoborchwerf.nl - info@autoborchwerf.nl Dil bedrag is inclusief de nationale sloopregeling. Vanafprijzen auto's zijn inclusief BTW en BPM, exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Getoonde afbeeldingen kunnen meeruitvoeringen bevatten. Kijk voor alle aanbiedingen en voorwaarden op www.volkswagen.nl. Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Tei. 0164 680582 Alles voor centrale verwarming tegen bodemprijzen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 12