Leden willen geen debat voor kiezen van lijsttrekker 'Ze noemen ons de vier J's, maar we horen er helemaal bij Gouden speld en rode rozen voor twee jubilarissen PvdA Van Houte Interieur® Piet Lagerwerf: Ik ben nog wel eens boos op de partij' Van SGP naar VVD Vrijdag 22 mei 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Ondernemer Philip Wouterse ook op groslijst WD voor gemeenteraad De lijst met kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezin gen van de Thoolse VVD is de twintig gepasseerd. Op de ledenvergadering in café Havenzicht in Sint-Annaland maakte secretaris Piet Stouten bekend dat ondernemer Philip Wouterse uit Sint-Maartensdijk aan de groslijst is toegevoegd zodat er nu 21 potentiële kandidaten be schikbaar zijn. Wouterse is het tiende nieuwe gezicht. De afdeling verwelkomde de 25-jarige Ruben Steketee uit Sint-Annaland als nieuw lid. Er komt geen lijsttrekkers debat zoals tussen Rutte en Verdonk. Hommel lijsttrekker Noodzaak Braderiën Ze zijn 22 jaar geleden met zijn drieën gestart in Tholen: Joop van der Dussen, Jan Rinses en Jaap IJzerman. Alle maal hebben ze een leuke baan, maar ze willen daarnaast iets meer betekenen voor de samenleving. Als ze in deze krant een vacature zien voor de vrijwillige politie, solli citeren ze alle drie. In datzelfde jaar, maar dan op een an dere plaats, schrijft Janna Risse zich ook in bij de reser visten, zoals dat dan nog heet en sinds een jaar zit ze ook in het Thoolse politieteam. De drie Tholenaren en Smur- diekenaar Rinses, zijn vorige week, voor het eerst in Zeeland, onderscheiden met de Van Vollenhovenpen- ning. Een cadeau van de politie als blijk van waardering voor hun vrijwillige inzet. Onderscheiding vrijwillige Thoolse agenten Janna, Jan, Jaap en Joop Gek Hoofdagent Knop op nul Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Rechts rood Oorlog Lozen De liberale aanhang op Tholen en Sint-Philipsland groeit want Stouten meldde dat er nu meer dan zestig le den zijn. Nieuw was ook Jack Werkman uit Scherpenisse die eer der actief was in de gemeenteraad van Steenbergen voor de SGP/CU, maar zich nu op een verkiesbare plek bij de Thoolse VVD wil plaat sen. Voorzitter Gré Boelhouwers was trots dat er zoveel kandidaten op de lijst staan en wilde eigenlijk ook al Steketee bewegen om zijn naam toe te voegen, maar die hield de boot af. „Ik word voor het blok gezet," zei hij lachend. Steketee was eerder lid van de afdeling in Rei- merswaal waar hij een half jaar woonde. Sinds hij in Sint-Annaland woont, heeft hij zich overgeschre ven naar de Thoolse afdeling. Pr- man Karei Saris was in zijn nopjes met de overschrijving want Steketee is onder veel jongeren op Tholen en Sint-Philipsland bekend omdat hij ongeveer zes jaar in café Haven zicht 'achter de bar heeft gestaan.' Boelhouwers wilde de boel niet for ceren. „De beslissing ligt helemaal bij jou, hoor." Steketee zei het in be raad te nemen. „Ik kan nog tot 1 ok tober op de lijst." Boelhouwers zou het geweldig vinden als hij dat zou doen maar ze was sowieso wel in haar nopjes met een jonge liberaal in de gelederen. De gemiddelde leeftijd van de leden is landelijk- 57 jaar, zei ze. Alle leden gingen akkoord met de voorlopige kandidatenlijst. Wel was er discussie over het feit of de afde ling een lijsttrekker moet kiezen. Boelhouwers zei dat ze dat niet van plan was, maar Werkman wilde we ten waarom. Volgens Boelhouwers is de selectiecommissie er capabel genoeg voor. Oud-statenlid Henny Polderman-Martin verwees naar de positieve ervaringen van andere commissies. Maar volgens penningmeester An ton van Oost kan het wel als de ver gadering het wil. „De statuten staan dat toe." Ook Rinus de Korte uit Tholen vond het beter - uit demo cratisch standpunt gezien - als de leden de lijsttrekker kiezen. Secreta ris Piet Stouten zag vooral prakti sche bezwaren omdat er dan een ex tra vergadering moet worden belegd. Polderman zei bang te zijn voor een strijd zoals die zich tussen Oud-SGP'er Jack Werkman uit Scherpenisse wil op een verkiesbare plek voor de gemeenteraadsverkiezing komen. Hij werd lid van de Thoolse VVD, maar zat van september 2004 tot maart 2006 als lid en fractievoorzitter van de SGP/CU in de gemeenteraad van Steenbergen. Hij was tussentijds in de fractie gekozen. Hij was secretaris van de SGP-Noord Brabant en secretaris/penningmeester van de SGP in zijn woonplaats, Twee jaar geleden verhuisde hij naar Scherpenisse. „Ik ben hier helemaal opnieuw begonnen. De situatie hier is heel erg ver schillend van die in Steenbergen. Daar was 85 procent katholiek en vormden we een minderheid. Hier is de SGP heel groot. Ik noem ze de nee-fractie op Tholen," zegt Werkman over de verrassende keuze voor de liberalen. Binnen de VVD is hij lid van de landelijke partijcommis sie binnenlandse zaken en koninkrijkrelaties. In het bestuur zijn Boelhouwers en Van Dalen herkozen. Ze waren bei den aftredend en na twee periodes niet herkiesbaar. Bij wijze van uit zondering werden ze herkozen. Dat kan door gebruik te maken van een artikel uit de statuten 'na gebleken noodzaak'. Die noodzaak zit hem in de komende gemeenteraadsver kiezing, waarna 'wellicht verschui vingen kunnen optreden in de func tie van een aantal bestuurders.' Ze werden met applaus herkozen. Met de Europese verkiezingen voor de deur werd de vergadering ge vraagd welk affiche de afdeling gaat gebruiken op de borden die in de woonkernen zijn geplaatst. Saris had een aantal voorbeelden meege nomen VVD Nederland Opnieuw was er een van. Maar die werd al snel afgewezen omdat niet duidelijk was wat daar nu precies mee be doeld wordt. Polderman: „Dan moet je er bij gaan staan om het uit te leg gen." Ook het gezicht van europarlemen tariër Hans van Baaien vond geen genade bij de leden. Het werd 'de neutrale VVD-affiche'. Het plaksel van de vorige verkiezingen had Sa- ris nog staan. Affiches plakken is het enige dat de Thoolse afdeling doet aan de verkiezing van het Eu ropese parlement op 4 juni. Boel houwers stelde vast dat het in Ne derland niet leeft, maar wel in Polen waar ze onlangs was in het kader van de stedenband met Itawa. „Daar werd een speciale Europacfag ge houden. Er werd veel aandacht aan besteed. Er waren vertegenwoordi gers van allerlei landen: Fransen, Duitsers, Litouwers, zelfs Turken. (De VVD is tegen de uitbreiding van de EU met Turkije -red.) Het wordt er intens beleefd. Hier in Ne derland niet maar we gaan natuur lijk wel allemaal stemmen." Haar buurman aan de bestuurstafel - Van Oost - was dat helemaal niet van plan. zei hij. „Ik ga tegen Europa stemmen." Boelhouwers: „Nou, moet je niet mijn speech onderuit halen. Ik ga iedereen aanspreken om het wel te doen." De afdeling houdt elke jaar twee po litieke cafés, maar dit jaar maar één zodat er vlak voor de gemeente raadsverkiezing op 3 maart 2010 nog eentje kan worden belegd. De VVD is de laatste jaren ook actief op de braderieën van Tholen en Sint-Annaland, maar Polderman wilde weten waarom de afdeling ook niet eens in Sint-Maartensdijk aandoet. Dat was echter twee jaar geleden wel gebeurd. Een voorstel om ook eens de braderieën in de kleine dorpen te bezoeken, haalde het niet. Volgens Boelhouwers moet er wel publiek zijn. Stouten vond dat er ook naar het rendement moet worden gekeken. En die ligt in Tho len hoger omdat daar veel publiek op af komt. Mare Rutte en Ria Verdonk afspeel de en die niet goed uitpakte voor de partij. Maar volgens De Korte zal dat op Tholen nooit zo'n vaart lo pen. „We zitten hier niet in Den Haag." Maar Boelhouwers zag niets in een discussie tussen verschillende kan didaten. „Nu is Frank Hommel lijst trekker. Als er dan een andere bij komt dan moeten ze met elkaar in debat." De twee huidige raadsleden Frank Hommel en Gabri Hoek mengden zich niet in de discussie. De Korte vond het wel mooi als er een debat komt waarna de leden de kopman of vrouw mogen kiezen. Het voorstel om de lijsttrekker niet door de leden te laten kiezen, werd aange nomen. Alleen De Korte, Werkman en Van Oost stemden tegen. In de commissie die de definitieve lijst samenstellen, zitten Corine van Dalen, Anton van Oost, Sjoerd Bleijerveld en Piet Stouten. Vier van de tien verse kandidaten die op de algemene vergadering, v.l.n.r Bram van Westen, Henk Noteboom, Jack Werkman en Ellie Adriaansen. Alleen Jaap IJzerman en Jan Rinses zijn aanwezig op het politietrai- ningscentrum in Nieuwdorp om de penning in ontvangst te nemen uit handen van hun chef Koos den Rooijen. De andere twee Tholena ren, zijn verhinderd in verband met hun werk. Zij krijgen de onder scheiding op een ander tijdstip. Alle vier zijn ze erg blij met de bronzen penning. Die heeft een doorsnede van 50 millimeter en draagt de af beelding van de erevoorzitter van de vrijwillige politie professor meester Pieter van Vollenhoven. Onder die afbeelding staat Semper Fidelis, dat 'altijd trouw' betekent. Op de ande re zijde staat 'reservepol itie 1948 - 2008 vrijwillige politie'. Het ver schijnsel vrijwillige politie bestaat bijna 61 jaar, maar aanvankelijk worden de vrijwilligers reservepoli- tie of reservisten genoemd, waarin onderscheid is gemaakt in de reser ve rijkspolitie en de reserve ge meentepolitie. Op 1 april 1994 zijn de beide reserve politiekorpsen op gegaan in de vrijwillige politie. De vrijwilligers zien de penning als datgene waar die ook voor bedoeld is: als blijk van waardering. „Het is een complimentje naar de vrijwilli gers, er wordt aan ons gedacht", zegt Janna. „Het is een mooie ma nier van waardering op een speciale manier", zegt Joop. „Wij helpen te proberen om de normen en waarden staande te houden. Mensen hebben niet het besef dat je er zoveel tijd in steekt." Met die mensen bedoelt hij de gewone burgers en niet zijn poli tiecollega's. „De beroeps zeggen je moet wel een beetje gek zijn, omdat je het in je vrije tijd doet", zegt Jan Rinses. Maar juist daarom krijgen ze ook veel waardering van de be taalde politiemensen zeggen ze. „We zitten in Tholen in een heel leuk team." Volgens de vrijwilligers is het enige verschil tussen de beroepsmensen en hen dat ze er niet voor betaald krijgen. „We hebben dezelfde be voegdheden als beroepsagenten. We doen hetzelfde en we komen dezelf de problemen tegen." Maar is een vrijwillige politieagent misschien niet geschikt om beroeps te zijn? „We worden bij de vrijwillige poli tie net zo hard gecontroleerd als bij de beroeps. Er worden dezelfde se lecties gemaakt." Waarom dan vrij willig en niet betaald agent? Jan heeft ooit gesolliciteerd voor be roepsagent, maar hij is destijds niet aangenomen. Volgens hem kwam dat omdat hij aan het einde van de dag zat en de aantallen al gehaald waren. „Ik ben toen heel bops ge worden en heb dat ook kenbaar ge maakt. Je komt daar bij zo'n stel of ficieren na de hele dag hebben zitten wachten, en je merkt gewoon dat het al is gebeurd." Jan had geen zin om te wachten op de volgende solli citatieronde, maar de politie is hem wel blijven trekken. Daarom re ageerde hij direct toen hij de vacatu re voor de vrijwilligers zag. Hij verdient de kost als kanton nier/toezichthouder bij de provincie, „Als ik nu beroeps zou worden bij de politie, zou ik minder gaan ver dienen", lacht hij. Het werk bij de provincie en dat bij de politie gaat goed samen, vindt hij. „Het heeft al lebei niet calamiteiten te maken." Voor Jaap is dat anders. „Mijn werk als vrijwilliger en mijn baan hebben niets met elkaar te maken." Hij is werkvoorbereider bij vliegtuigon- derhoudbedrijf Fokker in Hooger- heide. Ook hij denkt er niet aan om te solliciteren voor beroepsagent. „Ik heb er nooit bij stilgestaan. Nu zou je onderaan moeten beginnen en dat maakt hét niet aantrekkelijk meer." Joop is buitengewoon opsporings ambtenaar (boa) in Midden- en West-Brabant. Hij houdt van de af wisseling die er is met de twee be roepen, ofschoon er veel raakvlak ken zijn. „Hoewel ik doordeweeks ook bekeuringen uitdeel, vind ik het leuk om op vrijdagavond mee te doen met een politiecontrole voor verkeer." Zijn betaalde functie en zijn vrijwil- ligersbaan zijn niet met elkaar te vergelijken vindt hij. „In mijn be roep heb ik vaak met overtredingen te maken, zoals afval dat ergens ge dumpt is en niet met misdrijven, bij voorbeeld diefstal, zoals bij de poli tie." Janna is de enige van de vier die als beroepskracht heeft gewerkt. „Ik ben hoofdagent geweest bij de spoorwegpolitie." Die functie heeft ze verruild voor weginspecteur bij Rijkswaterstaat in Bruinisse. „Dat leek mij een uitdaging." Ze is de po litie erg gaan missen, heeft zich daarom aangemeld als vrijwilliger. „Dat is een hele leuke stap om er weer een beetje bij te horen." Ze woont sinds vier jaar in Tholen en heeft zich vorig jaar aangesloten bij de Thoolse club van politievrijwilli- gers. Ze is overigens op een bijzon dere manier met het fenomeen vrij willige politie in aanraking gekomen. „Ik werkte in het zieken huis in Rotterdam en raakte toen be smet met de MRSA bacterie. Dit is een bacterie die ongevoelig is voor de meeste, gangbare antibiotica en besmetting hiermee is vooral ge vaarlijk voor mensen met een erp- stig verminderde weerstand. Janna kreeg een andere baan aangeboden als telefoniste bij de meldkamer van de politie. „Maar ik snapte niets van het vakjargon. Mijn chef raadde mij daarom aan om bij de vrijwillige politie te gaan. Dat was in 1987." Dat Janna eerst beroepskracht is ge weest, maakt volgens haar niets uit. Ze voelt zich niet meer dan een vrij willige agent. „Ik merk geen ver schil in kennis met vrijwilligers. Dat ik beroeps ben geweest, zie ik als extra bagage in mijn rugzakje. Dat is mooi meegenomen." Ze is zeer enthousiast over de groep politie collega's in Tholen. „Het is een hele leuke groep. Ze noemen ons de vier J's. Het waren al de drie J's en toen kwam ik erbij. Maar wé horen er wel gewoon bij. We worden overal bij betrokken, ook personeelsuit jes." Janna hoort er binnenkort ze ker weer helemaal bij. want ze heeft weer gesolliciteerd als beroeps kracht. „Als alles goed gaat, zit ik in juli bij de havenpolitie in Vlissin- gen." Het aantal uur dat de vrijwilligers meedraaien bij de politie, verschilt per persoon. Jaap en Jan zijn het vaakst op pad. „We zitten met zijn tweeën op een auto. Dat werkt goed, maar dat mag ook wel na twintig jaar", zegt Jan. Ze draaien in drukke tijden, zoals 's zomers als er veel evenementen zijn, wel eens zestig uur voor de politie. Dat is naast hun gewone baap. Ze krijgen er wel eens vrij voor, maar hun gewone werk gaat voor. Joop probeert het te be perken naar een gemiddelde van zestien uur per maand. „Dat zijn diensten inclusief de cursussen die je ervoor moet doen, zoals schietoe feningen. Ik neem vrij voor het poli tiewerk als mijn dienst het toelaat." Janna denkt dat het aantal uur dat Joop noemt overeen komt met de tijd die zij aan de vrijwillige politie besteed. In elk geval komen de vier altijd een keer in de twee weken twee uur bij elkaar om te oefenen. Bij hun politiediensten maken ze het een en ander mee. „Ook dodelij ke ongevallen van mensen die dicht bij je staan", vertelt Jan. Hoe hij daar op dat moment mee omgaat? „Dan gaat de knop op nul." Jaap vertelt dat het niet zo is dat het hen niets doet. „Je vergeet het nooit, maar het houdt je niet wakker." Mocht dat wel het geval zijn, dan krijgen ze hulp. „Altijd als er zoiets gebeurt, krijg je een telefoontje. Hoe het met je is, of je erover wil praten. Je krijgt hulp als dat nodig is. Dat is het fijne van de politie. Je krijgt er veel voor terug. Ook zulk soort dingen." Dat Jan bij de vrijwillige politie is gegaan, heeft hem vrienden gekost. „Een paar mensen wilden niets meer met mij te maken hebben. Zo leer je wel je vrienden kennen." Jaap legt uit dat hij wel eens kwaad wordt aangekeken. „Soms moet je impopulaire maatregelen nemen. Dat hoort erbij." Jan vult hem aan: „En dan ben je een klootzak." Toch heeft hij veel plezier in het politie werk. „Het is soms ook wel eens kicken. Bij een knokpartij of zo, dat jij ze uit elkaar mag halen." Jaap: „Dat doe je als gewone burger niet zo snel." De twee hebben door hun veelvuldi ge inzet ook privileges verworven. „De politiemensen die je op Prins jesdag in Den Haag ziet, zijn voor negentig procent vrijwilligers. Wij hebben er ook al een paar keer ge staan en daarom mochten we afge lopen keer op een voorkeursplek staan. Waar Beatrix op het bordes staat te zwaaien. Dat is heel leuk om te doen." Piet Lagerwerf (74) en Wullem de Viet (87) vierden zaterdag dat ze een halve eeuw lid zijn van de Partij van de Arbeid. PvdA-wet- houder Marianne Velthuis was voor hen naar de Vossenkuil in Oud-Vossemeer gekomen om de jubilarissen het gouden partijin signe op te spelden en ze een bos rode rozen te overhandigen. Velthuis feliciteerde het tweetal en memoreerde dat er in die 50 jaar heel wat binnen de PvdA is gebeurd. Ook dat er binnen de Thoolse PvdA soms met verbazing wordt gekeken wat ze 'in Den Haag nu weer aan het uitspo ken zijn.' Lokaal, zo zei ze, is het een kwestie van geven en nemen. „Wij kunnen in Tholen aiiet zelf voor hon derd procent de koers bepalen. Daar naast is het financieel een kwestie van woekeren met de centjes." Een echte toespraak had de wethou der niet. „Laten de heren zelf hun verhaal maar vertellen. Dat is beter dan dat ik hier een speech ga afste ken", legde ze de circa 15 familiele den uit die samen met de jubilarissen genoten van de koffie en het gebak. Dus schoof Piet Lagerwerf uit Oud- Vossemeer bij De Eendrachtbode aan tafel en zei dat hij zich bij tijd en wijle behoorlijk boos kon maken op zijn partij. „In de periode dat de-Pv dA instemde met een verlaging van de WAO-uitkeringen heb ik zelfs overwogen mijn lidmaatschap op te zeggen." Ook nu is hij het met een aantal za ken niet eens. „Ik las in de krant dat leden van de PvdA die in een bestuur van een ontwikkelingsorganisatie zitten, zich daarvoor flink laten belo nen. Heel flink zelfs. Een bedrag van meer dan een ton voor dat werk, vind ik absurd. Daar kom ik tegen in op stand. Dan denk ik dat er ook binnen onze partij zakkenvullers zitten." Lagerwerf komt niet uit wat je noemt een rode familie. „Ik ben in Rhoon Advertentie I.M. geboren en mijn ouwelui stemden op de Christelijk Historische Unie. Dat is nu allemaal CDA. Ik weet nog dat er iemand aan de deur kwam om een abonnement op Het Vrije Volk te verkopen. Mijn moeder heeft die man bijna van de trap gegooid. Ze wilde niks met die linkse krant te maken hebben." Later bleek dat zijn moeder als een blad van een boom was gedraaid. De reden weet hij niet meer. Zelf is Lagerwerf in Rotterdam actief geweest voor de partij. „Ik bracht folders rond en hielp bij de verkiezingscampagnes." Hij volgt de politiek in Tholen nog wel. „Ik vind dat de PvdA hier wei nig in de melk te brokkelen heeft. Het is allemaal SGP wat de klok slaat. Ik hoop dat we volgend jaar bij de gemeenteraadsverkiezingen een goede beurt maken." (De PvdA is nu de grootste met 6 raadszetels, de SGP heeft er 4 - red.) Wat hem betreft wordt het probleem met hangjeugd dan het eerst aange pakt. „We moeten de kinderen van de straat zien te houden." Wullem de Viet was 37 toen hij lid ^verd van de PvdA. Waarom hij lid werd, weet hij niet meer. „Ik kom uit een rechts rood nest", weet hij wel. „Wat dat is? Vroeger had je in Am sterdam dominee Buskens. Die was voorganger in een protestante kerk. maar hij was ook lid van de toenma lige SDAP." De Viet was vorige week in gezel schap van acht familieleden. „Ze stemmen allemaal PvdA. Mijn schoondochter stemde eerst VVD. Maar zij ij helemaal gedraaid. Mijn oudste dochter werkt op een bank. Met ongeveer I (X) collega's. Zij is de enige die PvdA stemt." De Viet, vader van 4 kinderen en opa van 7 kleinkinderen en twee achter kleinkinderen, is geboren in Sint- Maartensdijk. „Een echte rooie ge meente." Daar woont hij weer na jarenlang in Scherpenisse te hebben gewoond. Nu woont hij in Maartens- hof. Veel contacten met andere be woners heeft hij niet. „Mijn vrouw heeft problemen met haar gezond heid. Ik ga drie maal per dag naar haar toe. Dan blijft er niet veel tijd over." Wullem de Viet krijgt de gouden speld van wethouder M.A.E. Velthuis. Tussen hen in Lagerwerf. VERVOLG VAN VVD Noteboom was sceptisch over de steun van de overheid die miljoenen in banken steekt om de balans in evenwicht te houden. Maar als dat bijvoorbeeld niet bij de ABN Amro was gebeurd, dan was die ook 'om gevallen en dan waren ook andere banken daarvan de dupe geworden.' De staatsleningen die zijn verstrekt, zijn fictief, zei hij. Dat is geen geld. Het wordt geleend op de geldmark ten in China en van de Arabische olielanden." Aan de hand van een grafiek liet hij zien waar verschillende financiële crises in het verleden toe hebben ge leid. Dat was een somber beeld. Oorlog lag al snel om de hoek. In de vorige eeuw waren dat de Eerste en Tweede Wereldoorlog, de Viet- namoorlog en de Golfoorlog. „Ik verwacht geen oorlog, maar wel ge bieden in de wereld waar het onrus tig gaat worden." Noteboom verwacht ook niet veel steun van cle overheden. „Ze roepen wel dat ze investeringen naar voren halen, maar ik zie het nog niet." De bankman verwacht dat de effec ten van de crisis de komende jaren pas duidelijk worden. Het diepte punt moet volgens hem nog komen. „Verschillende bedrijven en banken hebben nu hun kwartaalcijfers ge publiceerd en die zijn niet best: 2009 en 2010 worden echte crisisja ren." Dat er meer vertrouwen is in de eco nomie - vooral uitgesproken door politici - gelooft Noteboom niet. Piet §jouten ziet dat wel. Er zijn volgens hem signalen die op herstel wijzen. De scheepsvracht trekt aan. „Op het Schelde-Rijnkanaal is het weer drukker." Maar Noteboom ziet dat als een tij delijke opleving. „Het oproepen om vertrouwen te hebben, is een oproep om meer geld uit te geven. De trans portsector heeft het zwaar. De vraag naar producten is niet toegenomen. De werkloosheid neemt toe en dan is er ook minder geld om te kopen." Volgens Andy van de Velde uit Tho len zoekt het midden- en kleinbe drijf nu naar personeel. Noteboom zei dat hij andere ervaringen heeft. Bedrijven die belastingachterstand hebben en geen geld meer krijgen van de bank. „Banken zijn bezig minder goede bedrijven te lozen. Dat gebeurt heel actief. Voor bedrij ven is dat heel moeilijk, want er is geen andere bank te vinden die kre diet wil verstrekken." Het goede nieuws was dat de infla tie in Nederland meevalt. Dat de waarde van de woningen weer wat gestegen is en dat de werkloosheid in Zeeland niet dramatisch stijgt. Van de Velde stipte de sterkere posi tie aan van bedrijven en banken die in duurzame producten doen. Note boom bevestigde dat. „ASN, Trio- dosbank. projecten die duurzaam zijn, daar hoor je niet over. Het blijkt een goed fundament onder een bedrijf. Misschien is dat wel de basis van het succes." Of de Thoolse politiek duurzaam heid moet promoten? Noteboom: „Er kan veel meer. Kijk maar naar Duitsland. Maar hoe het moet, we ten wij ook niet. Zeker is er niks." Jaap IJzerman (links) en Jan Rinses hebben in het trainingscentrum in Nieuwdorp de Van Vollenhovenpenning ontvangen. Janna Risse en Joop van der Dussen konden die avond er niet bij zijn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 5