n Heenetrechtschool haalt 2059 euro op J Plaatselijk nieuws 2 Vrijdag 22 mei 2009 Luchten bu rgseweg Geen aalgoot Hulp aan ambulance Eetgelegenheid Molen krijgt kap Concert Mendelssohn Doedag Ter Tolne Leijdekkers vangt paling Kolijn wint klaverjassen Poging inbraak Orgelconcert Mans Kinderkoor- en samenzangavond Inbraak Visstraat Fancy fair Tholenaar gearresteerd Dijk Van Haaftenpolder Pierre Goossens kampioen Prijzen majorette Opènluchtdienst Cake aan huis Clubkampioenen Jamsessie met lokaal talent Avondvierdaagse I Geslacht in eigen slagerij Geslaagd voor EHBO Kijkdag zorgcomplex Grond Provincialeweg Loos alarm Strandjutten Bezoek aan basiliek Optreden van Zussen Turegluren Opbrengst wandelen Afval in brand Openluchtrepetitie Kap gaat op molen Vijftig kramen bij Zeeuwse Tuinkamers Astmafonds Sam's kledingactie Agenda Tholen Alleen het gedeelte van de Luchten- burgseweg dat van de gemeente is, is tijdelijk afgesloten. Dat heeft hoofd ingeland C. Koopman te horen ge kregen in de commissie waterkerin gen en wegen van het waterschap. Het stuk vanaf de Windsingel fun geert als bouwweg en daarom is een inrijverbod ingesteld. Fietsers kun nen hun gebruikelijke route blijven gebruiken: langs de Nieuw Postweg, oversteken van de Eeweg naar de Luchtenburgseweg en halverwege die weg naar het fietspad richting de beide scholen voor voortgezet on derwijs. Voor de bewoners van de bestaande woningen aan de Luch tenburgseweg heeft het geen gevol gen, aldus het waterschap. Voorzieningen om de visstand te re gelen zijn bij gemaal De Eendracht niet nodig, omdat er voldoende wa- terinlaatpunten zijn. Waterschaps ambtenaar J.A. Dees heeft dat in de commissie waterbeheer van Zeeuwse Eilanden gezegd. Hij reageerde op een vraag van hoofdingeland Q. Smeele of bij het opknappen van het gemaal ook een vispassage of een aalgoot wordt meegenomen. De commissie ging akkoord met het kre diet van 940.000 euro dat voor het ombouwen van het gemaal nodig is. De brandweer rukte maandagavond om tien over acht uit om assistentie te verlenen aan het personeel van de ambulance die een patiënt op een brancard van de bovenverdieping van een huis aan Cromvliet moest vervoeren. De gemeente heeft geen concreet verzoek gehad van een ondernemer om een eetgelegenheid te beginnen in de binnenstad. Dat schrijven b. en w. aan de fractie van de Christenu nie. Er is enkel een telefonisch con tact geweest met een ondernemer die had geïnformeerd naar de mogelijk heden. 'Er is verder geen mondeling of schriftelijk verzoek ingediend.' En daarom konden b. en w. ook geen standpunt innemen. Dat was de vraag van de CU dié verwees naar de toekomstvisie waarin is opgeno men dat de binnenstad aantrekkelij- i ker moet worden gemaakt voor de p bezoeker. Als het om concrete ver zoeken gaat. dan zullen b. en w. dat positief benaderen. Dan zal er ook een planologisch en milieutechni sche toetsing plaats moeten vinden, aldus b. en w. De kap van molen De Verwachting aan de Vlasmarkt wordt dinsdag, als het niet te hard waait, geplaatst. Naar verwachting worden de kap en de 23 meter lange wieken tussen tien uur en half één gemonteerd. De werkzaamheden beginnen al eerder: om zeven uur worden de wieken ge bracht en tussen half negen en tien uur worden de koningsspil en de bo- venschijfloop aangebracht. Om on geveer twee uur wordt de 12 meter lange staartbalk geplaatst. De molen werd in 1930 ontmanteld en van kap, wieken, staart en stelling ont daan. Na 79 jaar gaat dit er allemaal weer op. De planning is dat eind juni 2009 de molen weer volledig maal- vaardig gerestaureerd zal zijn. Omdat 2009 is uitgeroepen tot het Mendelssohnjaar brengt het christe lijk kamerkoor Chantez Dieu o.l.v. dirigent Paul Heijboer een aantal werken van deze beroemde compo nist ten gehore. Het concert wordt op 13 juni gehouden in de koorkerk van de Grote Kerk. Op het program ma staan onder andere Te Deum, Psalm 43, Psalm 91 en Drei Motet ten. Organist is Eric Quist. De avond begint om kwart voor acht en kaar ten zijn verkrijgbaar bij de kassa. De kinderen van basisschool Ter Tolne hebben maandag een doedag. Het thema is Ter Tolne danst. De leerlingen hebben 's morgens knut sel- en dansworkshops en 's mid dags wordt er gerepeteerd voor een voorstelling. Die voeren ze om half vier op in Meulvliet voor ouders en belangstellenden. De korte inhoud van het verhaal: op Ter Tolne is maar één leerkracht, zij is nogal verward. Het is feest, maar er is niemand. Ge lukkig belt er een postbode die sa men met zijn collegapostbodes wel uitnodigingen wil versturen. Met hulp van obers en elektriciens wordt de feestzaal klaargemaakt en kan het feest compleet met gasten en de har monie toch gevierd worden. De heer Leijdekkers van hengelclub De Pieterman heeft afgelopen week end een paling van 60 centimeter ge vangen en dat bleek de grootste vis van de dag te zijn. De vissers vingen platvissen, steenbolken en puitalen in de Dortsmanplaat. De heer Spa pen had aan het eind van de dag de meeste vis met 270 centimeter. Ver der uitslag: 2. dhr. Hanser 205 cm; 3. dhr. Wolvekamp 181 cm; 4. dhr. Hamelink 174 cm; 5. dhr. Bosman 156 cm. Geen Kolijn heeft de meeste punten gehaald bij de wekelijkse wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Hij haalde 5055 punten. Joan Kon werd tweede met 5025 punten. De rest klaverjaste onder de 5000 punten: 3. Leen Hage 4984 p.; 4. Rinus Moeliker 4965 p.; 5. Henk Snep vangers 4888 p. Inbrekers hebben zaterdag tussen 2.15 uur en 14.30 uur geprobeerd een slot van een café te verbreken. Dat is niet gelukt. Organist Martin Mans verzorgt op 30 mei om acht uur 's avonds een concert op het Van Dam orgel in de Grote Kerk. Het programma bestaat uit .improvisaties en tevens bevat het programma klassieke werken en is er ook ruimte voor samenzang. Kaarten voor dit concert zijn uit sluitend te koop bij de ingang van de kerk op 30 mei. Voor meer info. www.missionmusicconcerten.nl. De Rehobothkerk houdt op 30 mei om half acht een kinderkoor- en sa menzangavond. De opbrengst van deze avond is ten bate van het depu- taatschap hulpverlening Bijzondere Noden welke noodhulp verleend in diverse plaatsen in de wereld. Dhr M. Last, voorlichter van het depu- taatschap. komt spreken. Het jeugd koor David uit Yerseke o.l.v. Hen- riëtte de Bat en het jeugdkoor Sjaloom uit Tholen o.l.v.Martijn Bakker zullen hun medewerking aan deze avond verlenen. Het orgel wordt bespeeld door Jacco Goud en René Polderman. Inbrekers hebben in de nacht van vorige week woensdag op donder dag een woning in de Visstraat be zocht. Ze braken rond 2.10 uur in en namen duizenden euro's en kunstvoorwerpen met onbekende waarde mee uit de woning. De toe gang tot de woning is geforceerd, het totale schadebedrag is onbe kend. Peuterspeelzaal De Fabeltuin houdt woensdag tussen twee en vier uur een fancy fair op het terrein aan de Oudelandsepoort 1Voor de kinde ren zijn er diverse gratis spelletjes, waaronder een springkussen. Ver der is er een loterij en de verkoop van tweedehands speelgoed. De politie heeft een man van 18 jaar uit Tholen aangehouden in de Schoolstraat in Bergen op Zoom nadat hij in de Potterstraat op een agent inreed. Agenten zagen de man vorige week woensdagmiddag rond kwart over vijf in de Potter straat op een brommer rijden die veel lawaai maakte. Toen één van de pblitiemensen hem een stopte ken gaf, reed de man op de agent in. Hij raakte de fiets van de agent, die zeker vijftien meter werd meegeno men. De politieman zelf kon ter nauwernood opzij springen. De ver dachte viel door de botsing van zijn brommer en ging er te voet van door. Na een korte achtervolging konden agenten hem aanhouden. Hij is in verzekering gesteld voor verder onderzoek. Oud- Vossemeer De sleenbekleding op de buitendijk van de Van Haaftenpolder wordt vol gend jaar vervangen en versterkt. Het gaat om een lengte van 1550 meter, vanaf de Krabbenkreekweg in westelijke richting tot dijkpaal 740. De aansluitende dijk van de Hollae- repolder, tot aan de Sluispolder, valt buiten het project omdat ze niet met steenbekleding is bezet. Voor de ver sterking worden betonzuilen ge bruikt, en op twee gedeelten gekan telde Haringmanblokken. De onderhoudsstrook die op de storm vloedberm wordt gelegd, zal niet worden opengesteld voor fietsers. Pierre Goossens is kampioen ge worden in de onderlinge competitie van biljartvereniging De Treffers. Pierre won 20 van de 26 wedstrij den en haalde een puntentotaal van 250,645. Tweede werd Johan de Koning met een 244,444 punten ge volgd door Nico Rooijakkers met 242,241. Verder uitslag: 4. Karei Hommel 238,571 p.; 5. Cees Bur gers 237,368 p.; 6. Jos Hommel 237.037 p.; 7. Han van Daalen 233,714 p.; 8. Sjaak Etienne 226,923 p.; 9. Arjan Hommel 225,25 p.; 10. Thedo de Reus 218,074 p.; 11. Henk Rensink 215 p.; 12. Robert de Jonge 210,222 p.; 13. Maarten Klijnsmit 196,563 p.; 14. Piet de Leeuw 178 p. Ook wer den er nog prijzen uitgereikt voor het beste verbeterde gemiddelde, de hoogste serie en de kortste partij. Best verbeterde gemiddelde: Pierre Goossens en Johan de Koning; de hoogste serie: Jos Hommel met 21 caramboles; kortste partij: Thedo de Reus en Karei Hommel met 14 beurten. De prijzen werden op de door Arjan Hommel en Robert de Jonge geor ganiseerde feestavond in de Vossen- kuil aan de winnaars ovethandigd. Miss Tamara ten Hove heeft zater dag met 76,95 punten een tweede plaats in de wacht gesleept op het majorettefestival in Sommelsdijk. Zij deed mee aan deze jaarlijkse wedstrijd samen met andere leden van de Oud-Vossemeer's Muziek vereniging. Er kwamen drie groe pen in actie van de in totaal 49 groepen op het festival. De tweede groep van OVM kwam uit in jeugd twee basis grote groep sectie A. De ze tien dames onder leiding van miss Martine Bout grepen met een verschil van 0,05 punten net naast de hoofdprijs. Ze kregen de tweede prijs met 84 punten. Bij de meest ervaren groep van OVM moest in- structrice Lian Vroegop zelf deel nemen aan de show omdat Annette Havermans met een blessure aan de hand af had moeten haken. Miss majorette Chantal Boer kon aan het eind van de dag een vierde prijs in ontvangst nemen. Bij jeugd 1 grote groep sectie A kwamen de jongste dames van de vereniging in actie, vijftien zeer jonge dames gingen de strijd aan waarvan een groot aantal voor de eerste keer. De katholieke, de Gereformeerde en de Hervormde kerk houden op eerste Pinksterdag om vier uur een openluchtdienst in de boomgaard van de familie Van Dijk aan de Lan- geweg 4. De dienst heet Meer dan genoeg. De organisatie adviseert om op de fiets te komen en zelf een klapstoeltje mee te nemen. De zendingsclub van de Hervormde Kerk organiseert op woensdag en donderdag een actie waarvan de op brengst bestemd is voor de kerk. Op deze dagen wordt er huis-aan-huis cake verkocht. Sint-Annaland Hanna Moerland. Jolita Meijnderts, Ruud Schot en Curtis Goedege- buure zijn de clubkampioenen dub belspel van de tennisclub. Moerland en Meijnderts werden dat maandag nadat ze met 6-1, 3-6 en 7-6 Elisca de Jonge en Angelique Goedege- buure versloegen. Gisteren werd de finale en de laatste wedstrijd van het clubkampioenschap gespeeld tussen de gemengd dubbels. Het was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend of de clubti- tel naar Anja de Jong en Rien van Renswoude ging of naar André en Irene Verheul. Stichting Tholen Rockt en café An de Slööve organiseren 30 mei om acht uur een jamsessie met open podium. Met de jamsessies in het café wil de stichting een podium bieden aan het muzikale talent in de regio. De organisatie'geeft als tip aan de muzikanten om een gitaar kabel mee te nemen en te zorgen dat gitaren gestemd zijn voordat ze op het podium gaan staan. De avond wordt geopend door een aan tal sets met leerlingen van zang- en gitaarlerares Ester van der Linden uit Sint-Philipsland. Ook de band ElektricA treedt op. Voetbalclub WHS organiseert van Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag Haaskarbonade Kalkoenschnitzels ■Varkensfilet 1 kg 6,50 500 gr. 4,50 500 gr. 4,25 Kip gezond of kipblokjes 500 gr. 4,25 I I I I I Magere runderlappen 1 kg 8,50 Hachee- of soepvlees 500 gr. Vet spek of spekblokjes 500 gr. €2,50 Slavinken 5 halen 4 BETALEN! I I I I 3,75 I Snijworst 100 gram 1,20 Palingworst 100 gram 1,00 Runderrollade 100 gram 1,50 Eisalade 100 gram 1,00 N Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annatand Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. maandag tot en met donderdag de avondvierdaagse. Op deze avon den kunnen 5 en 10 kilometer ge lopen worden. De start (om half zeven) en finish zijn op het sport park De Waaje. Op de laatste avond leggen de lopers het laatste stuk af samen met muziekvereni ging Accelerando. Inschrijven kan vanaf morgen in de kantine van WHS. Maandag 25 mei wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De groepen acht van de basisscho len hebben het afgelopen jaar les gehad in jeugd-EHBO en zestig leerlingen zijn daar afgelopen maandag voor geslaagd. De diplo ma's worden maandag tussen half twee tot half vier uitgereikt in De Wellevaete. Van de Casembroot- school ontvangen 40 kinderen het certificaat EHBO-A en van de School met de Bijbel krijgen 20 kinderen dat. Ook wordt deze mid dag nogmaals de kennis van de kinderen getest door middel van een paar ongevallen. De slacht offers worden gespeeld door leden van de Lotusgroep Zeeland. De lessen werden verzorgd door Cori- na Dekker en Sylvia Menheere van de EHBO-vereniging Sint-Anna- land. Stavenisse De bouwplaats van het ouderen zorgcomplex aan de C.J. Moer landstraat is vanmiddag open voor bezoekers. Toekomstige bewoners en belangstellenden kunnen van half twee tot drie uur een kijkje ne men. Donderdag 28 mei wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie LM. Sint-Maartensdijk Het waterschap heeft van de pro vincie 3.09.10 hectare grond bij de Provincialeweg gekocht. Het wordt deels gebruikt om de oevers van waterlopen te herstellen, en deels als compensatie voor andere aan kopen. Maandagavond rukte de brandweer uit na een melding van brand bij Goedhart Cooling Equipment aan de Nijverheids weg. Het bleek een los alarm. Een natuurgids neemt kinderen en hun ouders woensdagmiddag om één uur mee op ontdekkingstocht over het strand. Startplaats is strandje De Pluimpot. Voor de vei ligheid is het belangrijk om water schoenen of laarzen mee te nemen. Een emmertje komt van pas om de gevonden schatten goed te bekij- kefl. Aanmelden is verplicht en kan via IVN Consulentschap Zeeland (Oil 3-2 ll 675). De plattelandsvrouwen afdeling Sint-Maartensdijk hebben met 29 leden de basiliek van Oudenbosch bezocht. Een gids vertelde hen over de ontstaansgeschiedenis van het kerkgebouw. De stichter is pas toor Willem Hellemons (1810- I884). Zijn priesterstudie in Rome was van beslissende betekenis voor het ontstaan van de basiliek in de Brabantse plaats. Na zijn terugkeer uit Rome werd hij in 1834 aange wezen als assistent en in 1842 werd hij benoemd tot pastoor in de parochie te Oudenbosch. In de ja ren '60 was hij in gedachten volop bezig met de bouw van een kerk. In een drietal preken heeft de pastoor zijn parochianen op de hoogte ge bracht van zijn plannen en in 1865 is men met de bouw begonnen. Dit was mede mogelijk door een schenking van 30.000 gulden door de burgemeester van Oudenbosch. De beroemde architect Cuypers was de bouwmeester, onder ande ren ook de bouwer van het Rijks museum en het Centraal Station te Amsterdam. In 1880 wer^l de bouw van de basiliek voltooid en de bouwkosten bedroegen 248.357 gulden. Zo werd deze grote koepel kerk gebouwd naar het voorbeeld van de Sint Pieter te Rome. Na de toelichting van de gids hebben een aantal dames de 144 treden be klommen om naar de koepel van de kerk te gaan en anderen zijn de trap afgedaald om te winkelen. De Zussen van den Enden geven donderdagmiddag om half drie een optreden in de recreatiezaal van Maartenshof. Zij brengen liederen ten gehore en lezen tussendoor korte en komische verhaaltjes voor. Scherpenisse Staatsbosbeheer organiseert mor gen samen met Natuurvereniging Tholen op een voorjaarsexcursie in de Scherpenissepolder. De excursie start om half twee vanaf de voor malige kruising Platteweg/Gat- weg/Schoondorpseweg. Een gids van Staatsbosbeheer vertelt we tenswaardigheden van dit grote na tuurgebied en haar bewoners en wijst de weg. De tocht duurt onge veer anderhalf uur en de hond mag aangelijnd mee. Informatie, aan- melden en kaartverkoop aan de balie van VVV Tholen, Haven 10 in Sint-Maartensdijk, telefoon 663771 en bij de gids ter plaatse. De organisatie adviseert een verre kijker mee te nemen. Poortvliet De wandcldriedaagse heeft 182,50 euro opgeleverd voor de rolstoelactie voor Joël en Aaron Beurkens uit Scherpenisse. Van het inschrijfgeld werd vijftig cent opzij gelegd voor de actie en stond er een collectebus. De jongste deelnemer op de vijf ki lometer was Wesley Uijl'van 3 jaar. De oudste wandelaar op die afstand was de 71 -jarige Corrie van Kem pen. De jongste op de 10 kilometer was Indra Matthijssen (10) en de oudste Piet Slootmal;er (67). Sint-Philipsland De brandweer rukte dinsdagavond uit voor een buitenbrandje in de buurt van de Philipsdam. Het bleek om een hoopje afval te gaan dat in brand was gestoken. Muziekvereniging Concordia houdt op woensdagavond 3 juni tussen ze ven en acht uur een openluchtrepe- titie op het schoolplein van Het Kompas in Anna Jacobapolder. Op deze avond zullen de slagwerk groep, fanfare en blokfiuitleerlingen laten zien waar ze de afgelopen pe riode op gerepeteerd hebben. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het schoolgebouw. Molen De Hoop krijgt dinsdag zijn kap terug. Die wordt rond half drie met een kraan geplaatst. In verband met die gebeurtenis is een deel van het havenplateau van maandag tot en met woensdagavond afgesloten. Als het weer niet meewerkt, wordt er uitgeweken naar woensdag om de kap te plaatsen. Een vijftigtal standhouders is zater dag aanwezig op de 'fair aan de Ho- geweg' in Poortvliet. Bij De Zeeuwse Tuinkamers is een keur aan mooie, leuke, lekkere en te gekke dingen te koop. Er zijn diverse stands met bro- cante, planten en kunst. Zeeuwse producten kunnen geproefd worden, houten meubelen gekeurd. Een stoe- lenmatter en een kaarsenmaker zijn aan het werk te zien. verder geeft een ganzenhoeder met zijn hond demon straties. En kinderen kunnen een ritje maken op een pony. De bazaar wordt voor de derde keer gehouden en duurt van tien tot vijf uur. De collecte voor het Astmafonds heeft in Sint-Maartensdijk 621.27 euro opgebracht. De collectanten gingen langs de deur vanwege de na tionale collecteweek van het fonds. Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood heeft 800 kilo kleding opgele verd. In Tholen werd zaterdag 300 kilo en in Oud-Vossemeer 500 kilo opgehaald. De opbrengst van de in zamelingsactie komt grotendeels ten goede aan een project in Kenia waarin geholpen wordt de mensen minder kwetsbaar te maken in pe riodes van droogte. Meer info: www.samskledingactie.nl of 073- 6871060. Leerlingen van Die Heenetrechtschool holden gisterenmorgen voor het goede doel. Predikbeurten De leerlingen van Die Heenetrechtschool renden en huppelden gisteren morgen dat het een lieve lust was. Op het sportveld in Oud-Vossemeer hadden ze een sponsorloop voor het goede doel. Die begon met een geza menlijke warming-up, waarna er groepsgewi js rondjes over het veld wer den gelopen. Na ieder rondje moesten de kinderen een kaart laten afteke nen. Ouders, grootouders en medeleerlingen moedigden de lopers aan. f ff De sponsorloop bracht 2059 euro op. Het grootste gedeelte daarvan is bestemd voor de stichting AAP te Almere. Dat is een opvangcentrum voor uitheemse dieren. Het gaat vaak om dieren die ernstig mishandeld of verwaarloosd zijn. Bij AAP krijgen ze de verzorging die nodig is om hen op verhaal te laten komen. Na de sponsorloop vulden de kinderen de rest van de ochtend met spelletjes in de buitenlucht. f Zondag 24 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Blom, Ridderkerk, openbare geloofsbelijdenis. 18.30 u. ds. Van Dijk, Ede. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.45 u. ds. V.d. Want, Schiedam. 14.3Q u. ds. Juffer. Arnemuiden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband". GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst: CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Beek, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Den Boer, St. Philips- land. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen. Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Bilthoven. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend. 15.30 u. kand. Kos, Barneveld. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Mourik, Sommels dijk. 18 u. ds. Van der Heijden, Dirks- land. OUD GEREF. GEM. 9.30," 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Meijer, Werkendam. 19 u. ds. Broere, Tholen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. ds. Schultink. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, Hars kamp. GEREF. GEM. 9.30. 14 en518.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 29 mei donderdag 22 2.19 - 14.47 vrijdag 23 3.02 -15.32 zaterdag 24 3.52 -16.19 zondag 25 4.37 -17.05 maandag 26 5.25 -17.52 dinsdag 27 6.15 -18.42 woensdag 28 7.05 - 19.29 donderdag 29 7.57 - 20.22 vrijdag 30 8.55 -21.17 zo 24/5 14.12'NM Tijden' gelden voor Stavenisse. Voor Gorishock steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Bijl. GEREF. KERK 10 u. dr. v.d. Graaf, Rotterdam. 14.30 u. ds. Mesu, Nieuw en Sint Joosland. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. ds. van Krimpen. 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Jongeneel, Oud-Al- blas. 17 u. ds. Scheurwater, Oud-Vosse meer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Heer. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies. ma 25/5 19 u. dienst in kader van Pinksterketen. THOLEN tot 1 juli Expositie De Zeeuwse boerderij, hal gemeentehuis, ma t/m vr 8.30-17 u. en do 18-20 u. 23 mei La Suave Melodia, baroken- semble, sticht. A. Keldermans con certen, pude stadhuis, 20.15 u. 27 mei Fancy fair. De Fabeltuin, 14- 16 u. 30 mei Kledinginzameling Dorcas, Regentessestraat 50, 9-12 u. 30 mei Fietsexcursie, met gids, Staatsbosbeheer, aanmelden VVV, start praathuisje haven, 13.30 u. 30 mei Kinderkoor- en samenzang avond, Rehobothkerk. 19.30 u. 30 mei Orgel- en samenzangcon- cert. Martin Mans, Mission music, Grote Kerk, 20 u. 10 jun Comm. bestuurszaken, gem.huis, 19.30 u. 11 jun Borstvoedingsinfobijeen- komst, LLL, Stoofstr. 8, 20-22 u. 13 juni Mendelsohnconcert, Chan tez a Dieu, Grote Kerk, 19.45 u. 18 jun Gemeenteraadsvergadering, gem.huis, 14 u. 20 jun Orgelconcert, Ines Maidre, Ichthuskerk, 12 u. en 15 u. 23 jun Fiets- en vaartocht, eerste tocht van fietsdriedaagse IVN, Bergsediepsluis, 10-17 u. 29 jun Comm. ruimte, gem.huis, 19.30 u. 30 jun Comm. samenleving, gem.huis, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER t/m 24 mei Hof van Hollandbokaal, bandstoten en driebanden, Vossen- kuil, do en vr 19 u„ za 12 u., zo 13.30 u. 9 jun Openbare jongerenraadsver gadering, de Maagd, 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities Oud speel goed en Hoe de was was, streekmu seum De Meestoof, Bierensstr., di t/m za 14-17 u. 25 t/m 28 mei Avondwandelvier daagse, WHS. 30 mei Jamsessie, stichting Tholen Rockt, café An de Slööve, 20 u. 3 jun Feestdag Vroonhof, v.a. 10.30 u. 12 en 13 jun Trouwtrekken en strandvolleybal. Havenplein. 20 jun Orgelconcert, Ines Maidre, Herv. Kerk. 10.30 u. STAVENISSE 22 mei Open middag bouwplaats ouderenzorgcomplex, C.J. Moer- landstraat, 13.30-15 u. 30 mei t/m 6 juni Expositie trouw foto's en Stavenissenaren in uni form, De Stove, za en wo t/m za 15- 22 u., ma 14-22 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 1 aug Expositie aquarellen, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. 27 mei Jutten langs het strand Pluimpot, met gids, aanmelden IVN Zeeland, 13 u. 28 mei Zussen van den Enden, op- treden, Maartenshof, 14.30 u. 30 mei Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9.30-12 u. 6 jun Orchideeëntocht, excursie met gids Staatsbosbeheer, aanmelden VVV Tholen, start Scaldis Natura lis, 13.30 u. SCHERPENISSE 23 mei Turegluren, met gids Staats bosbeheer, aanmelden VVV Tholen, start kruising Platteweg/Gatweg/ Schoond.weg 13.30 u. 23 mei Rommelmarkt, stichting Ontspanning Gehandicapten, Veer- dijkseweg"4, 13.30-17 u. 4 jul Thoolse Dag van de Fiets. POORTVLIET 23 mei Fair, Zeeuwse Tuinkamers, Hogeweg. 10-17 u. SINT-PHILIPSLAND 24 mei, Excursie Slikken van de Heen, Zeeuws Landschap, start scherpe bocht Campweg, 14 u. 3 jun Openluchtrepetitie, Concor dia, Het Kompas, 19-20 u. 8 t/m 11 jun Avondwandelvierdaag se, start café 't Durp, 19 u. BERGEN OP ZOOM t/m 30 okt Monumentenseizoen, stadhuis, synagoge, Gevangenpoort en de Sint Gertrudiskerk, VVV Bra bantse Wal. 22 mei Zenga, muziektheater, de Maagd, 20 u. 23 mei Open huis van het concert koor, Den Enghel, 10-17 u. 23 mei Top 100 aller tijden, theater concert, de Maagd, 20 u. 24 mei De Vertraging, minifestival oude muziek, Capella Pratensis, div. locaties, v.a. 13.30 u. 24 mei Wipneus en Pim, familie voorst., de Maagd, 14.30 u. 26 en 27 mei Footloose, musical, de Maagd, 20 u. 27 mei Terreinfeest, GGZ WNB, landgoed Vrederust, 13 u. 29 mei Cabarestafette, de Maagd, 20 u. 31 mei Latijnse Hoogmis, Hortus Musicus Religiosus, Gertrudiskerk, lOu. 3 jun Whipla(shinfoochtend, Whi- plashinfocentrum Europa, Lievens- berg, 10-12 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 17 again -vr en za 13.45 en 18.45 u„ zo en wo 13.45 u. Angels and Demons -vr t/m zo 16, 18.45 en 20.45 u., ma t/m wo 20 u. Beverly Hills Chihuahua - vr, za en wo 13.45 en 16 u., zo 13.45 u. Fast and furious 4 - vr t/m zo 18.45 u. Limo - vr t/m zo en wo 16 u. Monsters vs. Aliens - vr, za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 16 u. Night at the museum 2 - vr l/m zo 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u-, ma en di 20 u., wo 13.45, 16 en 20 u. Premier jour du reste de ta vie - zo 19 u. Star Trek: The futu re begins - vr t/m zo 21.15 u., wo 20 u. The curious case of Benjamin Button - ma en di 20.30 u. X-men origins: wolverine - vr en za 21.15 u., zo 16 en 21.15 u., ma en wo 20 u. J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2