Mooi seizoen SPS eindigt in mineur Ruucstoppelen ongeslagen kampioen Meisjes Smerdiek in het nieuw gestoken 1 -*-1 i - Twee jeugdkampioenen voor Noad '67 Gunstig einde dames Spookhuisje Tennissers Setalland opgelucht Reisduif sterk op vroege vlucht Koersballen Vrijdag 22 mei 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Ruucstoppelse dames in middenmoot Tennis Derde team Middenmoot Jeugd Fikse toeloop dames bij S.V. Smerdiek Tours Mourlincourt Smash 3 blijft in vijfde klasse Tholense Boys wint twee bekers Succes Bevelander Britt mag naar F3 Scherpenisse mag naar Duitsland De droom van SPS is uit. Net als vorige week bij FSV leed de formatie van Rien Voshol tegen Spui een 2-1 nederlaag. Daardoor is het avon tuur in de nacompetitie snel voorbij en blijft SPS vierdeklasser. Het verlies tegen de Zeeuws-Vlamingen kwam hard aan, vooral omdat de rood-witten het betere voetbal op de mat legden. De kansen werden echter niet benut, iets wat de bezoekers wel deden. Zwaar teleurgesteld zocht SPS de catacomben op. Ook coach Voshol was aangeslagen. „Op deze manier verliezen doet pijn. Twee keer zijn we de betere ploeg en toch gaan we de teil in." In de cruciale fase van het seizoen moest SPS de nodige tegenvallers incasseren. Ook voor de partij tegen Spui waren er personele problemen. Basisspelers als Hilbert van Akke ren, Sjaak Quist en Jasper Slooten waren niet beschikbaar. Martin Quist haakte in de aanloop naar het duel met een opnieuw gekwetste knie ook af. Lichtpuntje was de ren tree van Jan Deij die aan de rechter kant van het middenveld startte. SPS had gekozen voor een systeem met twee spitsen, Willem Bevelan der en Ramon Voshol. In de rug werden zij gesteund door de diepe middenvelder Bart Vane. De eerste kans van de middag was voor Leo nard Quist. De controleur in de mid denlinie leek te schrikken van het feit dat hij al zo vroeg in de wed strijd oog in oog met de doelman verscheen en verprutste de kans. De thuisclub bleef de meest gevaarlijke ploeg, in het besef dat er met flinke cijfers gewonnen moest worden. Ramon Voshol en Willem Bevélan der kregen goede mogelijkheden op de openingstreffer maar ook zij wis ten de trekker niet over te halen. In de 35e minuut was het wel raak. Na goed doorgaan van Bevelander luk te het Bart Vane om de I -0 achter de Zeeuws-Vlaamse goalie te werken. Op slag van rust hielden de suppor ters van SPS even de adem in. Bijna schoot de in het nauw gebrachte Leo Vroegop de bal in eigen doel. Gelukkig verdween de inzet juist naast de kooi van Peter van der Ma le, zodat de thuisclub kon blijven geloven in de promotiekansen. On middellijk na de pauze ging het mis. Op het middenveld werd slordig balverlies geleden en meteen sloeg Spui toe: 1-1. Niet veel later wist SPS dat het aan een onmogelijke missie bezig was. Met een fraaie omhaal brachten de bezoekers de stand op 1 -2. Voshol voelde zich op dat moment door de grond zakken. „Als voetballerliefhebber kon je niet anders dan genieten van zo'n mooi doelpunt. Voor ons voltrok zich het noodlot. Het geloof ebde weg, hoe wel we op zich goed bleven voetbal len. De echte overtuiging was er echter niet meer." Bij de thuisclub kwamen Leander Rijstenbil, Joey van Akkeren en Colin van der Slikke nog binnen de lijnen. Leo Vroegop, Jan Deij en Leonard Quist konden de teleurstelling vroegtijdig van zich afspoelen onder de douche. De wis sels zorgden niet voor de gehoopte ommekeer, zodat SPS gedeprimeerd naar het einde sukkelde. „Je zag het kaarsje langzaam uitgaan", aldus Voshol. Een verklaring voor het fa len in de nacompetitie had de coach niet paraat. „We moeten eerst nog maar eens met de jongens praten. Ie dereen zit nu kapot. Het is zaak om hier lering uit te trekken." Het voornemen om de competitie goed af te sluiten heeft het eerste da mesteam van De Ruucstoppelen met een 4-0 overwinning goed uitge voerd. Ze speelden dinsdag tegen rode lantaarndrager Ovezande. Hier door eindigt het team toch nog in de middenmoot (vijfde plaats), terwijl er vorige week nog aan degraderen werd gedacht. Leni Verwijs, Anja Jansen, Lijdie Kot, Betsie Huijsmans en Elly van Dijke gaan volgend jaar voor het zesde jaar op rij de uitdaging weer aan om in de hoofd klasse te blijven. Anja Jansen en Leni Verwijs beten het spits af en hadden het heel zwaar tegen de dames uit Ovezan de. Er werden van weerskanten lange rally's gespeeld en in de eer ste set hadden Anja en Leni de langste adem. In de tweede set wa- I ren het de gasten die aan het lang ste eind trokken en de derde set werd een ware slijtageslag waarbij vooral Anja, die het meeste loop werk verrichtte, er op een gegeven moment bijna doorheen zat. Won derwel kwam ze hier overheen en mede door de rake klappen van Leni viel na twee en een half uur dan toch het winnende punt voor De Ruucstoppelen. De setstanden waren: 6-4, 4-6 en 7-5. Lijdie Kot en Elly van Dijke had den even moeite om in de partij te komen maar dat cluurde niet lang want ze kregen hun tegenstanders al snel in hun greep en met goed samenspel gaven ze hen ook geen kans meer om nog terug te komen. Ze wonnen vrij eenvoudig met 6- 2, 6-3. Anja Jansen en Betsie Huijsmans die ook meestal een goed koppel vormen, waren goed op dreef en er werden geen kansen weggeven. Ze waren te sterk voor de Ovezandse dames en wonnen met twee keer 6-3. Leni Verwijs en Elly van Dijke kwamen in de eerste set goed uit de startblokken en met 5-3 voor sprong leek deze set naar de Flu- planders te gaan. Maar zoals het zo vaak gaat met tennis, het kan zo weer omdraaien en dat gebeur de dus ook nu weer eens. Met 5-7 lieten ze de set uit hun handen glippen. Natuurlijk lieten ze dat niet op zich zitten en werd er met 6-2 in de tweede set orde op zaken gesteld. Hoewel de stand anders doet ver moeden, ging dit echter niet zo eenvoudig cn ook in de derde set werden er voornamelijk vanaf de baseline lange rally's gespeeld. Leni, die er al een driesetter op had zitten, kreeg op het laatst last van krampverschijnselen en kon niet veel meer doen maar gelukkig speelde Elly deze keer een puike wedstrijd en zij wist de ballen goed te plaatsen waardoor Leni ze aan het net af kon maken. Uitein delijk werd de derde set gewonnen met 6-3. Het derde team deed dinsdag het zelf de kunstje als het eerste damesteam. De dames van Ruucstoppelen 3 waren in Heinkenzand waar ze Tebo met 0-4 versloegen. De Sint-Philipslandse ten- nisters hadden een punt nodig om niet te degraderen uit de tweede klasse. Ze zijn met tien punten op de zesde plaats beland en komen volgend seizoen te rug in dezelfde klasse. Lia van Dijke en Anja Everaers speel den de eerste partij, en walsten com pleet over de dames van Tebo heen, ondanks de lange netspeelster die ook nog eens een hele goede backhand had. Na een goed half uur konden ze aan de kant gaan zitten kijken naar hun teamgenoten met setstanden van 6-1 en 6-0. Het eerste punt was binnen, dus degraderen konden de Fluplanders niet meer. Joke Bomas en Els van der Giesen moesten nog wel wennen aan het kunstgras en aan de tretorn lite ballen. Ze wonnen met 6-7 en 2-6. Anja Ever aers en Els van der Giesen hadden geen moeite met Tebo: ze wonnen overtuigend met 6-1 en 6-2. Bij Joke Bomas en Lia van Dijke was het het zelfde verhaal, hoewel ze wel wat lan gere rally's hadden was Ruucstoppelen te sterk voor Tebo. zij wonnen met 6-2 en 6-3. De dames dinsdag van tennisclub Sint-Annaland zijn als zesde geëindigd in de eerste klasse. Ze werden dinsdag met 0-4 verslagen door kampioensteam Bru-ten 1 uit Bruinisse. De Schouwen-Dui- velanders waren ongeslagen en hadden daarom de titel vorige week al binnen. Voor Sint-Anna- land waren de uitslagen van de andere wedstrijden bepalend en die vielen gunstig uit. De dames van Bru-ten werden gefeliciteerd en in de bloemetjes gezet. Carina Droogendijk en Gerda van Vossen waren niet tegen het sterke Bru opgewassen en verloren met 6- 0 en 6-1. Hanna Moerland en Irene Verheul begonnen hun partij heel goed en ze wonnen de eerste set dan ook met 6-4. In de tweede set ging het wat moeizamer en die verloren ze met 6-2, zodat een derde set de beslissing moest brengen. Deze was heel spannend en ging gelijk op tot bij een stand van 4-4 en 30-30. Ire ne werd plotseling getroffen door een zweepslag en kon niet meer ver der spelen. Na een korte pauze speelde Hanna samen met Carina. In de eerste set kwamen de dames op een 4-1 voor sprong, de set ging echter toch naar de tegenstander met 6-4. De tweede set was qua puntcnverloop een exacte kopie van de eerste set. In verband met de blessure van Ire ne speelde Marrie Quist voor het eerst sinds jaren weer een competi tiewedstrijd. Samen met Gerda V speelde ze een partij met mooie ral ly's en lange games, maar de winst ging uiteindelijk toch naar de tegen standers. De dames zaterdag zijn in de mid denmoot van de tweede klasse geëindigd op een gedeelde derde plaats. Ze speelden hun laatste com petitiewedstrijd thuis tegen koplo per De Bongerd uit Kloetinge. Die won met 0-6 en werd kampioen. Jacquelien Bruynzeel en Anja West dorp verloren hun wedstrijd met 1-6 en 2-6. Bij Marion Quist en Anita Goedege- buure ging het bij beide sets tot 3-3 gelijk op. Ook zij verloren hun wed strijd met 3-6 en 3-6. Hilde Wiel aard speelde een spannende eerste set. Na mooie rally's bracht Hilde het tot 6-6 waarna een tiebreak volgde. Uiteindelijk gingen de pun ten naar haar tegenstander. Zo ook de tweede set met 2-6. Marion speelde haar wedstrijd rus tig en gedegen. Wederom ging het tot 3-3 gelijk op. Uiteindelijk ver liest ook Marion met 3-6 en 3-6. Door onder andere een sterke servi ce van de tegenstander had Anita weinig kans en zij verloor haar en kelspel met 1-6 en 3-6. Jacquelien won haar eerste set met 6-4, maar verloor de tweede met 2-6. Ze hoopte dat ze de eer zou redden maar ook haar laatste set ging naar haar tegenspeelster met 0-6. Het eerste herenteam van tennisvereniging De Ruucstoppelen is win naar van de Zeeuwse districtscompetitie in de tweede klasse. Zaterdag won het Fluplandse team met 2-4 van Schenge 2 in Arnemuiden. Voor afgaand aan de wedstrijd had de Thoolse ploeg twee punten voor sprong op Kruiningen 1. De Bevelanders versloegen die dag met 0-6 Ee- gedima in Tholen en kwamen daarmee met 33 punten gelijk te staan met de koploper. Het onderlinge resultaat gold en daarom ging de titel naar De Ruucstoppelen met zes overwinningen en een gelijkspel. Herenteam 1 met Alex Wischlinski, Jack Neele, Michiel van der Est en de gebroeders Roland en Patrick Walpot is kampioen. Het kampioensteam bestaat uit een vast vijftal met Alex Wischlinski. Jack Neele, Michiel van der Est en de gebroeders Roland en Patrick Walpot. Er werd voor het eerst dit seizoen ook buitenshuis begonnen met de dubbels wat altijd een voor deel is gebleken van De Ruucstop pelen. Ook nu begonnen de inge speelde koppels Wischlinski-Walpot en Neele-Van der Est voortvarend in hun partij door allebei vrij vlot de eerste set te pakken. Wischlinski en Walpot pepten elkaar nog eens extra op en kregen zodoende slechts twee punten in hun wedstrijd tegen waar in ze hun favoriete spelletje van aanvallend service-volleyspel kon den spelen en goed druk konden zetten vanuit het achterveld. De set standen waren 6-2, 6-0 en het eerste punt was dus binnen. Neele en Van der Est daarentegen werden ietwat te euforisch na het behalen van die eerste set en begon nen een beetje afwachtend te spe len. Daardoor kwamen ze binnen het half uur op een 5-1 achterstand te staan. Ze kwamen net op tijd weer in hun ritme en pakten een 6-5 voorsprong waarin ze zelf mochten serveren. Toch bleek de druk te groot want deze game werd op love verloren en er moest een tiebreak aan te pas komen om de set te be slissen. Met geweldige volleys cn loeihard serveerwerk van Michiel van der Est werd de tiebreak met 7- 1 gewonnen. De setstanden waren derhalve 7-5 en 7-6. Roland Walpot speelde voor het eerst dit jaar de eerste single uit eën tactisch oogpunt omdat de eerste man van Arnemuiden vrij sterk zou zijn. Dit was inderdaad het geval en Walpot werd bestookt met harde services cn een iets 'te hoog tempo waardoor hij geen grip kreeg op zijn tegenstander en niet zijn favo riete verdeel en heers spelletje kon spelen. Na krap een uur verloor hij dan ook met de setstanden 6-2 en 6- 3. Wischlinski trof een opponent die. niemand graag tegen zich krijgt; een fore- en backhandslicer die niet veel meer deed dan de ballen sim pel terug brengen maar wel erg snel en constant. Wischlinski liet zich hier niet door in de war brengen en walste met zevenmijlslaarzen met 6-1 over zijn tegenstander heen. In de tweede set moest hij flink aan de bak en kwam zelfs op een 5-2 ach terstand te staan. Hij zette alles op alles om een derde set te voorko men en veroverde de tweede set met 7-5. Michiel van der Est verloor zijn en kelspel met 6-4, 3-6 en 4-6. Patrick Walpot moest ervoor zorgen dat het beslissend vierde punt in handen kwam voor De Ruucstoppelen om zodoende het lang verwachte kam pioenschap binnen te halen Walpot speelde zoals hij altijd speelt; hard en met veel risico vanuit het achter veld. Hij won met 6-2, 6-4. De heren van tennisclub Sint-An naland zijn nipt ontsnapt aan de gradatie. Ondanks dat er geen en kele overwinning (drie keer gelijkspel) werd geboekt mogen ze volgend jaar gewoon weer meespe len in de tweede klasse. Zaterdag kwam de verlossende uitslag na de uitwedstrijd tegen Slagvast in Kamperland. Die verloren ze wel iswaar met 1-5, maar het begeerde puntje was binnen. Alles hing al leen nog af van het resultaat van concurrent Yerseke. Die verloor met 1-5 van koploper Animo en daarmee bleef Sint-Annaland het punt voorsprong houden. Vol goede moed werd begonnen met de enkelspelen. Curtis Goedegebuure trapte af en stond al snel met 0-3 ach ter in de eerste set. Toch wist hij terug te komen tot een 5-4 voorsprong met zelfs enkele setpoints, maar uiteinde lijk verloor hij door sterk spel van zijn tegenstander en veel eigen fouten de set met 5-7. In de tweede set was het een soortgelijk scenario. Na weer een 0-3 achterstand kwam Curtis nog wel terug maar bij 4-5 was het ge daan en verloor hij de wedstrijd en het eerste punt. Robert van 't Hof verloor de eerste set snel met 0-6. De tweede set was spannender maar toch moest Robert ook in deze set het onderspit delven met 5-7. André Verheul en William Quist be haalden ook geen winst in hun enkel spelen. André en zijn tegenstander waren gelijkwaardig aan elkaar maar op de juiste momenten was de Kam- perlander doeltreffend en met twee maal 3-6 zette hij zijn team op een 0- 3 voorsprong. William verloor met tweemaal 0-6. André en William konden in het dub belspel hun tegenstander tot 3-4 goed bijhouden maar daarna moesten zij de Noord-Bevelanders laten gaan. Robert van 't Hof en Curtis Goedege buure begonnen de dubbel scherp en wonnen de eerste set met 6-3. Maar daarna zakten zij in. De tegenstan ders kwamen langszij en eroverheen en namen een 2-5 voorsprong. Even leek het ergst denkbare scenario van de dag waarheid te worden, maar met veel strijd en opeens veel onno dige fouten van de Kamperlanders wisten ze de stand weer gelijk te trek ken tot 5-5 en zelfs de set nog te win nen met 7-5. De jeugd woensdagmiddag heeft met 12-0 van De Klappers uit Krabbendijke gewonnen. Als eerste gingen de mixen de baan op. Romy Bruynzeel en Pim Fa se wonnen de thuispartij met 10-2. Nikki Giljam en Coen Fase versloegen de gas ten met 9-1. Pim had weinig tegenstand in zijn enkelspel en won de partij met 19-0. Coen speelde leuke rally's die uit eindelijk 11-2 winst opleverden. De meisjes deden het ook goed met 6-3 voor Romy en 7-3 in het voordeel van Nikki. V.l.n.r.: Marianne van 't Hof, Jan de Viet, Cecillia Kooijman, Tessa Pham, Romy Lindhout, Bert Lindhout, Lindsay Vermeulen, Michelle Rouffaer, Kimberly van Houdt en Frans Ista. Zittend v.l.n.r: Jamie-Leigh Voshol, Sanne de Viet, Chanel Brinkman, Cynthia van 't Hof en Danielle Ista niet op de foto: Wendy Poot). Advertentie I.M. Het meisjes C-team van voetbalclub Smerdiek is in het nieuw gestoken. De geste werd gedaan door v.o.f. De Hofstede van de familie Van 't Hof uit Sint-Annaland en thuiskapster Cecillia Kooijman, onder de naam Cecil. Marianne van 't Hof van De Hofstede is tevens leidster van het Smerdiekse jeugdteam. De gulle gevers werden door Jan de Viet van de sponsorcommissie bedankt met een boeket. Het meidenteam wordt getraind door Bert Lindhout, Carlo Opree en Frans Ista. In de voor jaarscompetitie eindigde de ploeg op een gedeelde eerste positie met BSC. Smerdiek is nog steeds op zoek naar meisjes met interesse voor de voetbal sport en in het bijzonder in de leeftijdsklasse van 14 t/m 16 jaar. Een training meedoen kan natuur lijk altijd. Het jongens Dl-team van Noad is kampioen. Voetbalclub Noad '67 heeft twee jeugdkampioenen. Zowel de D- jongens als D-meisjes hebben de titel in de wacht gesleept. De jon gens D werden kampioen in Putte na een knappe uitoverwinning te gen naaste concurrent Grens wachter. Tegen hekkensluiter We- meldinge moest vooral veel gescoord worden en dat deden de meiden van Noad D2. Met maar liefst 17-0 was de zege binnen. Na een 1-1 ruststand trok Noad Dl in de tweede helft de titel naar zich toe. Met een prachtige goal tekende Ton van Nieuwenhuizen de voor sprong op het scorebord aan. Noad hield de zaak achterin op slot door geconcentreerd te verdedigen. Spits René Vos gaf de kampioensklus glans met nog twee fraaie doelpun ten. De vele meegereisde ouders en supporters vierden een mooi feestje op het veld in Putte en thuis was er een warm welkom in de Noadkanti- ne. Na een spannende competitie heeft het team van Glen Moerland en Iman Fase de titel te pakken. De spelers die kampioen zijn geworden: keeper Niels van Oeveren, Youri Snoep, Jos Boon, Wouter Fase, Koen Spijker, Kjeld Snoep, Justin Moerland, Ton van Nieuwenhuizen, Joey Verbraeken.Werner Mol, Bas Quist, Rene Vos en inleenkracht van de E pupillen: Marijn Vos. De trai ningen werden verzorgd door Antoi- ne Quist en Martijn Reijngoudt. De meisjes zijn vo.rig seizoen gestart en dit seizoen al kampioen gewor den. Er pakten zich donkere wolken samen over de titel na het verlies in Welberg, maar in de laatste wed strijd tegen Wemeldinge werd dal meer dan rechtgezet. Na een 8-0 voorsprong in de rust, stond de teller na twee keer een half uur op 17-0. Toen werd het spannend, want de wedstrijd van Borgvliet tegen direc te concurrent Welberg was begon nen. In de rust stond Welberg al met 5-0 voor. Het verlossende telefoon tje: De Welbergmeisjes wonnen met i 0-0 en dat betekende dat het doel saldo van de Noadmeisjes beter was. Er werd een flink feestje gevierd in de Noadkantine door de spelers van het team: Iris van Starkenburg, Lotte Tichem, Milena Verkerke, Monique Kosten, Anneloes van Kolthoorn, Claudia Neele, Robin v.d. Gaag, Emmelien Kot, Ayla v.d. Ree. De leidsters waren dit seizoen: Nelian Doorn en Tessa Gorissen en de trai ners: Frank den Engelsman en Step- han v.d. Peet. De meisjes uit het D2-team van Noad zijn nog maar twee seizoenen bezig en hebben nu al de titel binnen. Bij Smerdiek hebben zich de afgelo pen weken al 26 nieuwe speelsters aangemeld voor de damesafdeling. Dat méldt coach Wim Scherpenisse. „En er komen er nog bij uit Goes en Zeeuws-Vlaanderen. Maar eerst moe ten de overschrijvingsformulieren binnen zijn", houdt hij een slag om de arm. Het recent afgesproken samen werkingsverband met SPS, Vosmeer en WHS heeft zestien speelsters op geleverd die de overstap maken naar de blauw-zwarte club. Van Vosmeer komen Eva Potappel. Tiny Smit, Patty Kokshoorn, Naomi van Mierlo en Le- onie Mosch; van WHS Monique Be velander, Danique Fase. Bonnie Hui- brechts. Iris Kodde, Jolanda v.d. Repe, Marjolein Scherpenisse, Colin- da Vaders en Carmen Wesdorp; van SPS Janita Elenbaas, Jacobina Schot en Samantha Vroegop. „De afspraak bij de samenwerking is dat deze da mes op woensdag bij Smerdiek trai nen, en een tweede avond bij de eigen club", zegt Wim Scherpenisse. Als er in Sint-Maartensdijk onvoldoende ruimte is, kan naar een van de andere clubs worden uitgeweken. Dat geldt straks ook voor competitiewedstrij den, want er wordt een derde dames team ingeschreven. Versterking krijgt de eersteklasser ook van enkele speelsters uit West- Brabant. En van een drietal van de gedegradeerde hoofdklasser Stedo- co uit het Zuid-Hollandse Hoor naar. Daarbij is de 28-jarige Irini Brouwer-Papathanasiou. voormalig Grieks international, de opvallend ste naam. De technische staf van Smerdiek wordt eveneens uitge breid, met Irini's man Servaas Brouwer én Jan Nuts. Laatstge noemde. wiens vader uit Oud-Vos- semeer afkomstig was, had sinds de winterstop de dames van Oostka- pelle onder zijn hoede en trainde voorheen het Roosendaalse BSC. Op 30 mei staat in Sint-Maartensdijk het jaarlijkse damestoemool op het programma. Naast Smerdiek 1 en 2 (dat voor de beker met 1-2 van Sleeuwijk verloor) zijn de deelne mers: Kaapverdië, Nieuwdorp. Wil- helmina '08, Olympia '60, KV Me- chelen, IJzendijke. Merksem. MVV '27, Hoogstraten en Sinaai. De Thoolse duiven moesten zaterdag af vroeg uit de veren. Hun baasjes zetten ze zaterdag in bij twee vluch ten vanuit Frankrijk: de ongeveer 230 kilometer lange vlucht vanuit Mourlincourt, lostijd vijf over half acht en de rond 530 kilometer verre vlucht vanuit Tours waarbij de dui ven al om tien voor zeven de lucht in gingen. Op de langste afstand had Leen Hage van De Reisduif uit Scherpenisse de snelste Thoolse duif en de op één na snelste duif van het samenspel Tholen/Sint-PhiIipsland/ Schouwen-Duiveland. Het dier vloog met 1795,022 meter per mi nuut naar zijn hok in Poortvliet. Van uit Mourlincourt deed zijn clubge noot A. Moerland de beste zaken, want hij werd met een score van 1820,312 meterl per minuut ook tweede van het samenspel. De volle dige uitslag van De Reisduif ont breekt. Van de andere clubs komen Kees Rijnberg en Dick Vaders (2 x), Rinus Laban, D. Noom en Adri Ca- pelle (2x) in de'top tien van Tours voor. De Trouwe Duif Tholen, 43 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 11.51.24 u. is 1747,168 m/min. Laatste duif 12.14.20 u. is 1623,626 m/min. M.J. Laban 1, 11; D. Noom 2, 8, 10: P. Laban 3, 6; Mario de Graaf 4. 7, 9; C. Moeliker 5. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 238 duiven van 21 deelnemers. Eerste duif 11.48.27 u. is 1775,529 m/min. Laatste duif 12.39.21 u. is 1499,041 m/min. K. Rijnberg 1, 23, 38, 41, 47, 52. 57: D. Vaders 2, 3, 6. 17. 35; A. Capellc 4,5. 15. 18. 19. 22. 29, 50, 56; A. Havermans 6, 34,43,49,55.58; J. Capelle 7.26.44,53. 59; T. de Koning 9; S. Berkey 10, 28,45; J.'Toetenel 11, 12. 25,33; P. Vis 13; J. van de Berge 14.40; R. Vaders 16, 21,27, 36, 42; Comb. Hommel-Walpot 20; M. de Ja ger 24, 31.51; H. Rensink 30; R. Fontey- ne 32, 37, 48. 54; F. Bal 39; A. van Luijk 46.60. De Zwaluw Sint-Maartensdijk. 145 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 11.55.24 u. is 1720,734 m/min. Laatste duif 12.46.54 u. is 1466,185 m/min. C. Potappel I. 14. 23; D. de Wilde 2, 4, 21, 24, 36; L. van de Berge 3, 13. 16, 17, 18,30,34; A. Bijl 5, 19; A.J. Scheipenisse 6, 8. 9, 11, 12. 15, 20. 22; D. Bentschap- Knook 7,26.27.29,31,32.33.35; H. van Hemert-Rijnberg 10.25; J. de Rijke 28. De Vredesduif Sint-Philipsland, 148 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 11.59.46 u. is 775 m/min. Laatste duif 12.40.08 u. is 1522.513 m/min. Comb. Hoek 16.7,2136; L. Reijngoudt 2, 13. 23. 24. 34; P. Wagemaker 3. 5, 8, 15, 16, 18, 31. 33; R. Vermaas 4; Comb. Vermaas 9, 20, 28. 32. 35; A. Gouds zwaard 10, 29; R. Reijngoudt 11; Comb. Reijngoudt 12, 30; M. Meijer 14, 17, 19, 25, 26; I. Quist 22, 27; Comb. Reijn- goudt&zn 37. De Trouwe Duif Tholen, 68 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 9.52.17 u. is 1712,229 m/min. Laatste duif 10.12.27 u. is 1492,395 m/min. D. Noom I. 7, 15; P. van Driel 2, 6, 16; MJ. Laban 3, 4, 5. 8. 9, 11, 14; P. Laban 10.13; C. Moeliker 12,17. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 260 duiven van 21 deelnemers. Eerste duif 9.5038 u. is 1743,980 m/min. Laatste duif 10.21.42 u. is 1427,841 m/min. R. Vaders 1; H. Rensink 2, 38; T. de Ko ning 3, 8. 9, 58; P. Vis 4, 28. 41. 57; P. Hommel 5. 15, 37,51,64; J. Capelle 6, 7. 18, 29. 30. 32. 36,44, 50: M. de Jager 10. 42, 60: Comb. Hommel-Walpot 11. 20, 59; A. Havermans 12, 13. 25. 34, 40, 45; R. Fonteyne 14, 21, 22: D. Vaders 16, 19, 26, 27.35,46,55,61,62; T. de Graaft' 17, 23, 48; K. Rijnberg 24, 54; F. Bal 31. 52; J. Toetenel 33; S. Berkey 39. 43, 47, 56; A. van Luijk 49; P. de Wilde 53, 65; A. Capelle 63. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 169 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 9.49.31 u. is 1733,891 m/min. Laatste 1 Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Meulviiet: 1. mevr. L. Verschoor en mevr. L. van Bale 23 p.; 2. mevr. R. Bolier en mevr. C. Sprenkels 20 p.; 3. mevr. J. Bos en mevr. H. Schot, én mevr. D. Lindenberg en W. Deurloo 18 p.; 5. mevr. B. Schot en mevr. N. Deurloo 17 p.; 6. mevr. E. v.d. Boogcrt cn H. Kakum 11 p.; 7. J. Sprenkels cn W. Bijl 9 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar- teasdijk: 1mevr. A. Bocxe en mevr. C. van Mierlo, én W. Bijl en C. van Gorsel 33 p.; 3. mevr. M. Dane en T. Goode 23 p.; 4. W. Kloet en J. Bijnag- te 20 p.; 5. mevr. J. Nijstad en C. Breure 19 p.; 6. mevr. T. Breure en mevr. B. Bijnagte 12 p.; 7. mevr. L. Wielaard en A. Poot 11 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. R. van Driel en mevr. C. van Mierlo 33 p.; 2. mevr. C. Havermans en mevr. L. van Poortvliet 28 p.; 3. mevr. R. Nagte- gaal en mevr. L. Weezenaar, én mevr. N. Moerkerken 27 p.; 5. mevr. C. Wil- sing en mevr. M. van Poortvliet 15 p. Het derde seniorenteam van tafeltennis vereniging Smash '76 is vrijdagavond voorlaatste geworden in de vijfde klasse. De Setallanders speelden in Bergen op Zoom in de hal van Het Markiezaat te gen Kapclle 3, de nummer twee uit de zesde klasse. Smash won 7-3. Al bij de 6-2 voorsprong van Smash in het degradatieduel, was het team zeker van behoud. Leen Guiljam was weer goud waard en bleef ongeslagen. In het dubbelspel verloor hij samen met Ellen Hage. Hage en Anky Vroegop wonnen in het enkelspel elk tweemaal. De voor jaarscompetitie is nu echt ten einde. Al leen op 6 juni is er nog een toernooi, namelijk de kampioenschappen van Midden Zeeland te Kapelle. Clubleden kunnen zich nog aanmelden bij de wed strijdsecretarissen Peter Bazen en Chris Hage. Zaterdag is er geen tafeltennis in de sportzaal van De Wellevaete. Op 'sportpark Haestinge streden de junioren van de Thoolse voetbal clubs afgelopen weekeinde om de Tholencup. Achttien ploegen kwa men daarbij in actie. De C-junioren al op' vrijdagavond. Hier was Smer diek de sterkste, bij de A en de B op zaterdag ging de beker naar Tholen se Boys. En bij de meisjes won No ad '67 het toernooi. De eindstanden zijn als volgt. A-junioren: 1. Tholense Boys 6 p; 2. WHS 3 p; 3. Smerdiek nul pun ten. B-junioren: 1. Tholense Boys BI 13 p; 2. Tholense Boys B2 10 p; 3. Smerdiek 9 p; 4. Vosmeer 8 p; 5. WHS 6 p; 6. SPS 6 p; 7. Noad 5 p. C-junioren: 1. Smerdiek 10 p; 2. Noad 9 p; 3. Tholense Boys Cl 7 p; 4. WHS 3 p; 5. Tholense Boys C2 nul punten. Meisjes: INoad B 4 p; 2. Tholense Boys C 3 p; 3. Smerdiek C 1 p. Lieke Bevelander heeft de dressuurwed- strijd in Oud-Beijerland zondag succes vol afgesloten. De Sint-Annalandse amazone kwant met een eerste prijs en twee winstpunten naar huis. Ze rijdt met haar paard Orchidee voor de Thoolse rij- vereniging De Eendrachtruiters. In de eerste proef reed de combinatie naar een puntentotaal van 187 punten in de klasse B en in de tweede proef kregen ze de 182 punten vergezeld van de eerste prijs. Britt Vijfhuizen heeft zondag de eerste prijs gehaald bij de FNRS-wedstrijd op manege Knape in Ouddorp. Ze reed met haar pony Sarine mee in de F2 en haalde met een hele nette proef 236 punten, ruim boven de marge van de benodigde 210 punten voor een promotiepunt. Ze slaag de ook voor haar theorie en mag daarom de volgende keer een F3-proef rijden. Britt was erg trots op haar 'Saartje'. Turnster Melissa Scherpenisse uit Sint- Annaland is tweede geworden op de laatste plaatsingswedstrijd in Deventer. Ze mag nu door naar de wedstrijd in het Duitse Bergisch Gladbach op 23 mei. Voor de wedstrijd in Deventer had ze 's morgens nog een korte training. Ze be gon op balk. Daarbij heeft ze een nieuw element in haar balkoefening, een hurk- hoeksprong. Ze is een keer gevallen met een pirouette, maar ze vond het best goed gaan. Melissa was ook redelijk te vreden over het vloerondcrdeel, maar ze denkt dat het beter kan. Op sprong was het eigenlijk de bedoe ling om overslag hoeksalto met halve draai te doen, alleen met haar wed strijdsprong ging het niet helemaal naar wens. Toch heeft ze nog een goede sprong neergezet. Op het begin van haar brugoefening heeft ze zolendraai hand stand cn vrij wappertje erbij in gedaan. De andere elementen zoals ginger en los-om hele draai gingen heel goed. Me lissa kreeg een puntentotaal van 50,966. duif 10.32.12 u. is 1315,757 m/min. H. van Hemert-Rijnberg 1. 5, 13, 16, 22, 27, 28; J. Heijboer 2, 3, 15. 24, 30, 38; C. Potappel 4, 33; J. de Rijke 6,7.18,31 34. 35, 37. 39: J. Benningshof 8, 36, 41; A.J. Scherpenisse 9.11, 12. 14. 19,20,26. 32.42: D. de Wilde 10, 17, 23, 29.40; A. Bijl 25. De Vredesduif Sint-Philipsland. 554 duiven van 22 deelnemers. Eerste duif 9.54 u. is 1740,738 m/min. Laatste duif 10.40.09 li. is 1307,491 m/min. K. van Dommelen 1.7. 15, 18, 28,50,58, 61, 76, 78. 82, 103. 121, 125, 137; Comb. Hoek 2, 13,22. 23, 26,47,48.49, 57,63. 64, 74. 75. 77. 89, 92, 93, 111, 127, 129, 131; Gebr. Reijngoudt 3, 6, 10, 12, 42, 88, 124: Comb. Reijngoudt 4. 29, 32, 33, 62, 85. 126, 133; R. Reijngoudt 5, 8. 11. 17. 36, 51, 52, 53, 114; 1. Quist 9. 24, 25, 43, 44. 45. 46, 70, 71. 72. 80. 87, 96. 99. 104, 105. 113: J.H. Lindhout 14. 116; J.D. Quist 16. 31, 55. 59, 65. 66. 109, 115. 134, 138: A.W.A.P. Bolijn 19,21.94, 107; R. Vermaas 20.68; J. Zuidweg 27,123: A. Goudzwaard 30, 38, 39, 54, 56. 67. 79, 81. 106, 122. 128, 130; K. de Frel 34, 35, 83. 84. 95. 101, 135; M. Meijer 37, 41. 117, 139; Comb. Bolijn 40. 60. 90, 97, 100. 108, 118. 132; Comb. Reijngoudt&zn 69, 91: Comb. Vermaas 73. 110, 112. 136; C. Verwijs 86; J.C. Ver wijs 98, 102; J. Zuidweg 119. 120.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13