1 N Twaalf mille voor dorpskerk Scherpenisse Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 mei 2009 Subsidie Wereldwinkel Pompinstallatie Vergroten woning Containers Nestaan Fraaie oplossing Meulvliet Moeilijk hoekje Man thuis opgepakt Anthonisse wint Barokensemble Fietsen met boottocht Fietstocht Hemelvaart Kettelerij in Terneuzen Inbraak bedrijven Reünie Anthoniusschool Open ochtend Pluus Kinderdienst Scholen december klaar Indeling akkoord i Geslacht in eigen slagerij Dwarskap Zang/muziek Vroonhof Meer ruimte DEV Schoolbestuur compleet Touwtrekken en strandvolleybal Fancy fair Nieuwbouw Kerkstraat Bestel-/Bedrijfsauto's Subsidie SAS Grondwater viskweek Blusvijver camping Astmafonds Hartstichting 4 Thoien Dc Wereldwinkel heeft samen met andere vestigingen in Zeeland een subsidie van 2500 euro gekregen van de provincie. Het geld. dat be stemd is voor fondsenwerving en voorlichtingsactiviteiten, komt uit de stimuleringspot ontwikkelingssa menwerking. Het geld kan o.a. be steed worden aan een cursus voor vrijwilligers die in de Wereldwinkel werken, een voorlichtingsavond over eerlijke handel en het organise ren van een zogenaamde .Fair Trade week' op 31 oktober. Vier weken na afloop van de activiteit wil de pro vincie een kort inhoudelijk verslag ontvangen. Aan de haven wil de watersportver eniging De Kogge aan Contr' Escar- pe een vuilwaterpomp plaatsen. Ei genaren van zeiljachten en motor boten kunnen er hun toiletten mee leegmaken. De welstandscommissie werd om advies gevraagd maar had geen moeite met de blauwe installa tie. Aan de Polderstraat 19 wil J.C. Scheermeijer zijn woning vergroten. De welstandscommissie had er geen moeite mee. Ook niet met het ver nieuwen van een berging aan de Vossemeersepoort 24 van H. Ottema dat binnen het beschermd stadsge zicht ligt. En A. den Hamer wil aan Slikkenburg een dakkapel plaatsen. Die voldoet aan de sneltoetscriteria waarvoor geen bouwvergunning no dig is. Nu de aanvraag wel als zoda nig was ingediend keek de commis sie ernaar en stelde voor om de zijkanten van de dakkapel in een donkere, dekkende kleur uit te voe ren. De welstandscommissie wil dat Nestaan aan de Slabbecoornweg 33 de twee opslagcontainers afschermt. De commissie had er al eerder ad vies over uitgebracht maar werd ge vraagd het standpunt te heroverwe gen. Volgens voorzitter M. Onrust zijn containers tijdelijke bouwwer ken en zijn ze vergunningspliehtig. Het is een bedrijventerrein waar minder eisen worden gesteld, maar de welstandsnota rept over 'handha ving of versterking van de basiskwa liteit.' Onrust vond het met de con tainers zelfs achteruit gaan. zei hij. Burgerlid L. Deurloo zei zich be zwaard te voelen om het bedrijf te verplichten de containers achter een scherm te plaatsen. Zeker gelet op wat er allemaal al op het terrein aan containers staat. Onrust was het deels met hem eens. ..Hoe ver gaan we met zoiets. Ik vind dat er iets omheen wordt gebouwd, bijvoor beeld in de kleur van het wand van de fabrieksloods." Op het dak van de grote zaal van Meulvliet komt een luchtkoelinstal- latie. Het wordt minder hoog dan in het eerste plan die de gemeente pre senteerde en het wordt achter een scherm geplaatst. Voorzitter M. On rust van de welstandscommissie noemde het een fraaie oplossing. Het apparaat wordt anderhalve me ter hoog en steekt 120 centimeter boven de rand van het dak uil. De gemeente moet de zaal aanpassen om het .geluid te dempen. Daarvoor moeten de spanten van de construc tie worden verzwaard. De kleur van het scherm rond het apparaat wordt grijs. Het vergroten van de woning van J.M. Uijl aan de Kruittoren 3 is geen gemakkelijke zaak, zo stelde de welstandscommissie vast. Het huis staat scheef. Door de geplande uit breiding komt de achtergevel van het huis voorbij het pand van de buur man waardoor er volgens voorzitter Onrust een vreemd zicht ontstaat. Een oplossing is volgens hem om de nok- en de goothoogte van het huis van de buurman aan te-houden. Dan betekent wel dat er een knik in de nok van de uitbreiding komt. Een 56-jarige man uit de gemeente Tholen is vrijdagmiddag rond half één door de politie in zijn woning aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht even daarvoor een 39-jarige man met een stok te hebben gesla gen. Die liep daarbij hoofd- en rug letsel op. De aanleiding is een langer lopend conflict tussen de verdachte en een familielid van de 39-jarige man die beiden ook uit de gemeente Tholen komen. De politie onder zoekt de zaak. Met 5451 punten heeft Wim Antho nisse de wekelijkse speelronde van klaverjasclub Stad Tholen gewon nen. Aad Volwerk werd tweede met 5309 punten en Han Visser volgde met 5177 punten. Rinus Moeliker werd vierde met 4895 punten en Leen Hage is als vijfde geëindigd met 4842 punten. De stichting Anlhonie Keldermans Concerten organiseert op 23 mei om kwart over acht een concert in het voormalige stadhuis aan de Hoog straat. Het programma heet Musika- lische Frühlings-Früehte en wordt uitgevoerd door het gelauwerde ba rokensemble La Suave Melodia o.I.v. clavecinist Pieter Dirksen. Het ensemble speelt muziek van o.a. D. Buxiehude, S. Weiss, G.Ph. Tele- mann en J.S. Bach. La Suave Melo dia werd in 1998 opgericht om de triosonates van Dietrich Buxtehude en de 'Pièces de Clavecin en Con certs' van Jean-Philippe Rameau te spelen. Het ensemble werd nog in hetzelfde jaar prijswinnaar op het Van Wassenaer Concours voor oude muziek. La Suave Melodia wordt gevormd door Rachael Beesley (ba- rokviool), Cassandra Luckhardt (viola da gamba en barokcello), Regina Albanez (theorbe en barok- gitaar) en Pieter Dirksen (clavecim- bcl en orgel). Deze musici zijn allen internationaal actief, zowel in en- sembleverband. alsook solistisch en als leraar. Het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie, houdt van 23 juni tot en n\et 25 juni een driedaagse vaar- en fietstocht langs de Ooster- schelde. De start is in Tholen, waar om tien uur wordt verzameld bij de Bergsediepsluis. Van daaruit wordt naar Sint-Annaland gefietst met tus sendoor een koffiestop. In Sint-An naland wordt aan boord gestapt voor een vaartocht terug naar de sluis die tot vijf uur duurt. Deelnemers kun nen er zelf voor kiezen om een dag of meerdere dagen mee te doen. Voor overnachting en een fiets dient zelf te worden gezorgd. De andere dagen zijn in Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland. Meer informa tie bij het IVN afdeling Zeeuwse Delta. tel. 0113-301883, e-mail ivn@zeelandnet.nl of www.ivn/be- velanden. Er dient vooraf gereser veerd te worden vanwege de beperk te capaciteit van de boot. Vandaag 14 mei haalt de zending oud papier op in plaats van op Hemelvaartsdag 21 mei. Advertentie I.M. De christelijk gemengde zangver eniging Immunuel .organiseert op Hemelvaartsdag een fietstocht over het eiland. De route gaat langs het hoogste en het laagste punt van Tho len. Er is onderweg een versnape ring. De afstanden zijn 15 en 25 ki lometer en de start is om twee uur bij verenigingsgebouw De Wingerd. Bij slecht weer wordt er uitgeweken naar Tweede Pinksterdag. Kunstenaar Jan Kettelerij houdt tot en met 20 juni een duo-expositie met Adri Geelhoed in de kunstuit leen in Terneuzen. De tentoonstel ling heet Een tweede natuur. Onder deel van de expositie is een poëzie-avond op 29 mei, waarbij drie Zeeuwse dichters voordragen uit eigen werk. Meer info via wvyankettelerij.nl. Bij twee bedrijven aan de Slabbe coornweg zijn maandagmorgen in braken ontdekt. Enkele rollen sig naalkabel, roestvrijstaal- en koperafval zijn weggenomen van het terrein van het ene bedrijf. De waar de van de gestolen waar loopt tot in de honderden euro's. Bij het naast gelegen bedrijf werden twee kunst stof containers, stapelkratjes en der tig h veertig jerrycans gestolen. M Oud- Vossemeer Voor de reünie van de Sint Anthoni usschool, op vrijdagavond 19 juni, hebben zich tot nu toe 87 oud-leer lingen aangemeld. „Vooral de laatste weken komen er nogal wat bij. Het valt op dat er veel ouderen bij zijn, de jongere oud-leerlingen laten het wat afweten", zegt directeur Piet Soffers. Belangstellenden, ook oud leerkrachten en oud-bestuurs/com- missieleden, kunnen zich nog steeds aanmelden via de website www.sin- tanthonius.nl. Daarop is ook na te le zen wie zich al hebben opgegeven. De rooms-katholieke basisschool sluit met de reünie de viering van het eeuwfeest af. Peuterspeelzaal De Pluus houdt za terdag van tien tot twaalf uur een in loopochtend. Deze ochtend is be doeld voor ouders met peuters in de leeftijd vanaf 1,5 jaar. Bezoekers kunnen zien hoe de peuters spelen derwijs leren en vrijblijvend spelen. De leidsters zijn aanwezig om infor matie te geven en om vragen te be antwoorden. De peuterspeelzaal zit aan de Bou Kooijmanstraat 50, en de ingang is bij de Vossenkuil. De Hervormde Gemeente houdt zondagmiddag om vier uur een kin derdienst met medewerking van het kinderkoor Matthanja en dominee P. de Graaf uit Zevenbergen. Het the ma is 'Vriendendienst'. Er wordt ge zongen onder begeleiding van een speciaal voor deze dienst samenge steld combo. Deze jeugddienst is ge richt op de jonge kinderen, maar an dere belangstellenden mogen de dienst ook bijwonen. Ook de kinde ren van de zondagschool, de basis scholen en de kinderen in de kerk worden actief bij deze kinderdienst betrokken. Het doel voor de collec teopbrengst is verbetering van het kleuteronderwijs in Nepal. Sint-Annaland De twee nieuwe basisscholen wor den in december opgeleverd. Moge lijk kan er al in de kerstvakantie ver huisd worden, afhankelijk of de bestrating gereed is. Anders wordt het de voorjaarsvakantie. „We lig gen voor op het bouwschema", zei bestuurslid Maarten de Vos maan dagavond op de ledenvergadering van de chr. school. Dc 'plaatselijke aannemer gebr. Moerland legt het buitenterrein in vijf fasen aan, te be ginnen met de Schoolstraat, gevolgd door het schoolterrein aan de kant van de Hoenderweg en een deel van Crooswijck. Fase 3 is Crooswijck en het schoolterrein, fase 4 dc Raiffei- senstraat en het plein van de chr. school. De vijfde en laatste fase is de kruising Schoolstraat/Raiffeisen- straat met het plein van de Casem- brootschool. De chr. school investeert 167.000 euro uit eigen middelen in de nieuw bouw. Het grootste deel, 135 mille, is bestemd voor een extra lokaal. Bij een teruglopend leerlingenaantal kunnen dc onderwijsdoeleinden dan toch verwezenlijkt worden. Zweef- deuren in 6 lokalen kosten de school 27.000 euro en dankzij een legaat van mevr. M. van Vossen kan de chr. school voor 5000 euro vloerverwar ming aanleggen. De inrichting van het speellokaal voor kleuters met kunststof en aluminium speeltoestel len vergt 15 mille. Directeur Theo Baaij streeft ernaar vrijwel alles nieuw te nemen. Hiervoor is 163.000 euro begroot. Het oude schoolmeubilair gaat naar scholen in Roemenië en Hongarije. De accoun tant ging er overigens niet mee ak koord om alles in 2008 af te schrij ven; dat moest verdeeld worden over twee jaar, inclusief 2009. De uit 2002 daterende computers worden vervangen. Er komen ook digitale schoolborden. De krijtjes zijn straks historie, maar de nieuwe schoolbor den kosten wel tusseiwle 4000 en 6000 euro. Dc welstandscommissie isiakkoord met de uitbreiding van de woning van G.J. Bosman aan de Burg. Baas straat 33. De eigenaar volgde het ad vies van de commissie op. De dak kapel aan de voorzijde was te groot. Hij wordt nu kleiner. Ook de inde ling in de gevel is aangepast. Die is nu volgens de commissie evenwich tiger. De ramen komen op dezelfde plaats te zitten. Aan de Burg. Baasstraat I wil W.J. Heijbo'er een bijkeuken bouwen en de gevelbekleding vernieuwen. De commissie had er geen bezwaren te gen. De nieuwe beplating tegen de gevel is van kunststof en wordt don kerblauw. Architect J. Jansen zei be- Donderdag, vrijdag en zaterdag ^^Maandag, dinsdag en woensdag Malse bieflappen 500 gr. Varkensschnitzels 500 gr. Bami- of nasivlees 500 gr. Roerbakreepjes 500 gr. 6,25 4,25 3,25 4,25 1 I I 6,25 Hawaiischijf NU 4 1 GRATIS! Gegrilde kipfilet 100 gram 1,39 Kipgehakt 100 gram 1,25 Leverkaas 100 gram 0,99 Asperge-hamsalade 100 gram 1,25 Dunne lende/ entrecöte 500 gr Speklappen z.w/gek, 500 gr 2,75 Kippenbouten 1 kg 2,95 Aspergeschnitzel 3 1 GRATIS! I I I I I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. nieuwd te zijn hoe de straat er over tien jaar er uit zal zien nu steeds meer woningen worden vergroot of aangepast. Aan de Julianastraat 21 wil M. de Jonge zijn woning aan de achterzij de uitbreiden met een slaapkamer en een badkamer. Daardoor veran dert het zijaanzicht aanzienlijk. Op de uitbreiding komt volgens voor zitter M. Onrust een bijna 'plat pan nendak.' Volgens de voorzitter is dat een oneigenlijk gebruik van een pannendak. De uitbreiding wordt volgens hem heel dominant. Hij stelde voor er een dwarskap van te maken. Volgens de Jonge wordt de uitbreiding dan wel veel duurder. Zijn bouwkundig ontwerper A.H. den Oude zag geen 'formeel argu ment waarom het niet met zo'n plat dak kon worden uitgebreid.' Onrust noemde het 'de meest geëi gende oplossing'. Bovendien zal de waarde van het huis er mee stijgen, zei hij. Den Oude gaf toe dat het ui terlijk wel fraaier is maar dat het fi nancieel niet haalbaar is. Onrust hield vast aan het advies er een dwarskap aan te bouwen. Vroonhof, het wooncomplex naast zorgcentrum de Schutse, viert het tweede lustrum met zang en mu ziek. Woensdagavond om half acht treedt het mannenkoor DEV op en daarmee zal het atrium gelijk goed gevuld zijn. Dit is een voorproefje op de feestelijke woensdag 3 juni. Dan is het 's morgens koffie met ge bak plus een andere verrassing. Daarna kan men even rusten voor het koud en warm buffet dat om half vijf in de recreatiezaal van de Schutse begint, 's Avonds om half acht musiceren de jeugdleden van Accelerando in het atrium van de tienjarige Vroonhof. In.de hervormde kerk zijn de twee voorste banken van het midden schip permanent verwijderd om meer ruimte te geven aan grotere koren. Dat is precies op tijd voor het lustrumconcert, zaterdagavond van het christelijk mannenkoor Door Eendracht Verbonden. Dirigent Koos van der Slikke hanteert hel stokje vanaf half acht voor een ge varieerd programma met muzikale begeleiding van een panfluit, viool, piano, dwarsfluit en orgel. Sopraan Annemet Lems is solist en kandi daat RM. van 't Hof verzorgt de opening en sluiting. Voor het flink gegroeide DEV werd de ruimte voor de preekstoel in de loop der ja ren te krap. In verband met het hoogteverschil is de vlonder aange past en de grotere .tuin' opnieuw gestoffeerd. Het bestuur van de School met de Bijbel is maandagavond tijdens de ledenvergadering in het Trefpunt compleet gemaakt. Andre Guiljam en Gerard Aret vulden de vacatures van Hans Snoei ee Peter Pipping in. Voorzitter Hans van Dijkc zei erg blij te zijn met een voltallig bestuur te kunnen werken, want de vacature Pipping kon vorig jaar niet vervuld worden. En nu lukte dat nog op het nippertje en dan nog met l kandi daat. terwijl de statuten twee man nen voorschrijven. Dc 23 leden keurden echter de enkele kandidaat stelling goed. Voor de vacature Snoei was het een nek-aan-nek-race tussen de neven André en Leon Guiljam, waarbij de eerste met 13 tegen 10 stemmen de meerdarheid kreeg. Aret werd met 19 stemmen gekozen. Hans Snoei werd na vijf bestuursjaren bedankt met een boek. een enveloppe en bloemen. In de kascommissie maakte Theo den Engelsman - die inmiddels lid is van de medezeggenschapsraad - plaats voor Gertjan Molenaar. De voorzitter opende de vergadering aan de hand van Jakobus 1:1-7, het vertrekkende bestuurslid Snoei sloot af. De kerkdienst voor de school zal. nu aan het begin van het nieuwe schooljaar, dinsdag 8 sep tember, worden gehouden o.I.v. ds. Versluis.» De vereniging telt 215 leden. 1 ere voorzitter, 51 begunstigers,*7 onder- schrijvers en 19 personeelsleden. De onderwijsinspectcur voelde in december voor het eerst het bestuur aan de tand i.v.m. de bewaking van de kwaliteit en de financiën. Voor heen werd alleen de directie ge hoord met enkele leerlingen. De in specteur constateerde geen tekortkomingen. De chr. school telt 178 leerlingen. In het weekend van 12 en 13 juni wordt een stuk van het Havenplein omgetoverd tot een gezellig strand. Er wordt een hoop zand neergelegd om zo touwwedstrijden en een strandvolleybal toernooi te kunnen gaan houden. Op vrijdag organi seert de ijsclub touwtrekwedstrijden met als inzet de Havenpleincup. Teams van zes personen nemen het tegen elkaar op en kijken wie het sterkst is. Op zaterdag wordt voor de eerste keer een strandvolleybal- toernooi georganiseerd. Iniatiefne- mer is dc werkgroep die elk jaar het Siems zaalvoetbaltoernooi organi seert. Er wordt vier tegen vier ge speeld. Teams die mee willen doen aan touwtrekken of strandvolleybal kunnen zich opgeven bij café An de Slööve of via e-mail avanast@zee- landnet.nl. De Casembrootschool houdt woensdag een fancy fair- van half vijf tot zeven uur. Deze bestaat uit een rommelmarkt, een terras met di verse versnaperingen en allerlei ac tiviteiten. De opbrengst is bestemd voor het schoolplein bij het nieuwe schoolgebouw in de brede school. Spullen voor de rommelmarkt kun nen vanaf maandag worden ingele verd bij de school. Stavenisse De welstandscommissie ging maan dagochtend niet akkoord met de schets voor de bouw van een woning aan dc Kerkstraat 28b van J. Polder man. Volgens voorzitter M. Onrust van de commissie zijn de verhoudin gen tussen de ondergevel en de bo- vengevel niet goed. Hij vond dat alle ramen doorgetrokken moesten wor den tot dc verdiepingsvloer. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De stichting Stavenisse actief (SAS) is nog steeds op zoek naar sponsors voor het programma voor de viering van het 410- jarig bestaan van het dorp. SAS krijgt 2500 euro subsi die van de gemeente en niet 3500 euro zoals vorige week is vermeld. De provincie legt groente- en vis- kwekerij Cornelisse een aanslag van 1010,60 euro op wegens het ont trekken van 36.749 kubieke meter grondwater in 2008. Dit ten behoe ve van de vis- en groenteteelt aan de Keetenweg. De provincie rekent 0,0275 euro per kubieke meter. C. Menheere van camping Stavenis se heeft van de provincie vergun ning volgens de ontgrondingswet gekregen voor de aanleg van een blusvijver aan de Scheldseweg. De werkzaamheden zijn al uitgevoerd, maar de procedure duurt nog tot en met 18 juni. Naar aanleiding van de ontwerp-vergunning zijn geen zienswijzen ingediend. De maxima le ontgrondingsdiepte is - 1 meter NAP, de totale oppervlakte is 800 m2, waarbij 800 kubieke meter grond is ontgraven. De vrijkomende grond is gebruikt voor de aanleg van een grondwal rond de uitbrei ding van de camping. Gemeente, waterschap en rijkswaterstaat had den geen bezwaren. ZIE VERDER PAGINA 8 De trampolines waren in trek bij de jeugd op de activiteitenmarkt in Scherpenisse. Predikbeurten De verkoping met activiteitenmarkt van de Hervormde Gemeente Scherpenisse heeft on geveer 12.000 euro opgebracht. „We waren er allemaal stil van toen dat zaterdag aan het ein de van de middag bekend werd gemaakt", zegt I.ydia Suurland van de activiteitencommissie. Het was voor het eerst dat de verkoping zó grootschalig werd opgezet. De opbrengst is be doeld voor de restauratie van het interieur van de dorpskerk, die in volle gang is. Op het voorterrein van de loods aan de Veer- dijkseweg kon de jeugd zich vermaken met verschillende attracties. Binnen was een keur aan producten te koop; van koek tot tweede hands boeken. Ouders konden hun kind in Vo- lendamse dracht laten fotograferen. Het werd een gezellige drukte, het weer werkte daar ook prima aan mee. Om 12 uur was er een bruids modeshow. Jeugd toonde bruidskleding vanaf de jaren veertig tot nu. Ook bruidskinderen waren er bij. „Het was heel leuk. We gaven er ook een toelichting bij", vertelt Lvdia Suur land. Er was een verkoping bij opbod van tweedehands artikelen, orgelbespelingen en een koffiehoek. Ook een succes waren de activiteiten voor de jeugd. Die kon zich, tegen betaling, de hele dag vermaken inclusief iets te eten. Jarigen kon den hun kinderfeestje op de activiteitenmarkt komen vieren en kregen dan een cadeautje. „Er zijn tussen de negentig en honderd kinde ren geweest." Trampoline springen, pony rij den, skelterbaan, steltlopen, springkussen en basketballen waren enkele van de activiteiten die de jeugd kon doen. „We hebben er heel veel positieve reacties op gekregen, 's Middags hebben we voor de jeugd van 6 tot 12 een vos senjacht in het dorp gedaan. De kinderen van 4 en 5 jaar konden spelletjes op het terrein doen, en reden een rondje mee in een echte jeep." Heel veel gemeenteleden staken een handje toe als vrijwilliger, maar ook andere inwoners bo den hun diensten aan. „Het hele dorp kwam helpen. Het was gezellig en erg leuk, een soort dorpsactiviteit. Ik zou alle vrijwilligers willen bedanken", aldus Lydia Suurland. De restauratie van de kerk zal in augustus ge reed zijn. Met overheidssubsidies, het eigen on- derhoudsfonds en steun van diverse fondsen is het merendeel van de kosten - bijna 4,5 ton - gedekt. Het restant moet komen uit zelfwerk zaamheid én van acties. Het resultaat van de verkoping vormt een mooie aanzet. Zondag 17 mei en Hemelvaarts dag donderdag 21 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Scheurwater. Oud-Vos semeer. 18.30 u. ds. Wüllschleger, Middel burg, H.D. do 9.30 u. ds. Blom. Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Van der Palm, Nieuw en Sint Joostland. 18 u. ds. Hoek, Hoevelaken, do 10 u. kand. Schinkelshoek, Krim pen aan de Lek. HERV. GEM. 1MMANUEL zo 10 u. ds. Den Hollander, Oostka- pelle. do 19 u. mevr. v.d. Meer, gez. dienst in Ichthuskerk. GEREF. KERK zo 10 u. da. Zouwen-van Haaften, Dordrecht. do mevr. ds. v.d. Meer, gez. dienst Immanuel. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Den Boer. 14.30 u. ds. Schenau. do 9.30 u. ds. Den Boer, gez. dienst met gem. Oud-Vossemeer. GEREF. GEM. zo 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse, do 10 u. dhr. van Yperen. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. do 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. ds. Roos, Leiden. OUD-VOSSEMKKR HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 16 u. ds. De Graaf, Zevenbergen, kinderdienst. do 10 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Knibbe, Delft. do 10 u. ds. De Goede. Werkendam. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. do 9.30 u. gez. dienst in Tholen. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. do 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering in Tholen. vr 9 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. kand. Van 't Hof. 18 u. ds. Versluis, do 10 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. onbekend. 16 u. kwd. Diepeveen, Stellendam, do IQ y, kand. Diepeveen, Stellen dam. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. do 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Blom, Ridderkerk. 18 u. ds. Zeedijk, do 10 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. do 14/5 19.30 u. dhr. Van Houdt, zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9.30 en 14.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. do 9.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. dhr. Poppe, dienst van de ZEC. 19 u. ds. Van Vliet, Zaamslag. do 10 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. do 14/5 19.30 u. ds. Van Prooijen, HJ. Ambacht. zo 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.3Ö u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 13 u. ds. Van Kooten, huw.bev. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. do 9.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. do 9.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Schinkelshoek. 18 u. ds. Hoek. do 10 u. ds. Gielcn. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. do 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 10 en 14.30 u. ds. Van Krimpen. 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Lugthart, Dirksland. 17 u. ds. Den Boer. do 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 20/5 19.30 u. ds. Meeuse, He- melvaartdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. do 14/5 19.30 u. ds. Zwartbol, We- kerom. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van Veen, Ha- zerswoude. 14.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (BV.) zo 10 en 18 u. ds. Van der Meer. do 10 u. ds. Van der Meer. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 mei. donderdag 14 7.32 -19.37 vrijdag 15 8.02 -20.12 zaterdag 16 8.47 -20.57 zondag 17 9.37 -21.52 maandag 18 10.47 -23.07 dinsdag 19 12.02 - woensdag 20 0.25 - 13.07 donderdag 21 1.27 - 14.02 vrijdag 22 2.19 -14.47 zo 17/5 9.28 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 15 mei t/m 30 juni Expositie De Zeeuwse boerderij, hal gemeentehuis, ma t/m vr 8.30-17 u. en do 18-20 u. 16 mei Open dag, basisschool De Kraal. 11-13 u. 16 mei Interculturele dag, Meulvliet, 13.30-17 u. 16 mei Reünie Youth for Christ, Het Visnet, 14 u. 16 mei Weense klanken, symfonieor kest Jacob Obrecht, Grote Kerk, 20 u. 21 mei Fietstocht, zangver. Immanuel, start de Wingerd, 14 u. 23 mei La Suave Melodia, baroken semble, sticht. A. Keldermaris concer ten, oude stadhuis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 16 mei Inloop ochtend De Pluus, peu terspeelzaal, 10-12 u. 20 mei Sponsorloop, Die Heenetrecht- school, sportpark, v.a. 8.45 u. 21 t/m 24 mei Hof van Hollandbokaal, bandstoten en driebanden, Vossenkuil, do en vr 19 u., za 12 uv, zo 13.30 u. SINT-ANNALAND 16 mei •Jubileumconcert DEV, man-, oenkoor. Hervormde kerk, 19.30 u. 19 mei Diploma-avond, gevorderden tafeltennis. Smash, Wellevaete, 19 u. STAVENISSE 16 mei Snuffel- en rommelmarkt, Herv. Gemeente, De Schuilplaats, 9.30-15 u. SINT-MAARTENSDIJK 16 mei Kangoeroe Klup, korfbalken nismaking voor peuters, Emergo, veld Haestinge, 9.30-10.30 u. 16 mei Orchideeënexcursie, met gids, Staatsbosbeh.. aanmelden VVV Tho len. start Scaldis Naturalis 13.30 u. SINT-PHILIPSLAND 16 mei Pleintjesfeest, werkgroep Dorp AJP, Hel Kompas, 11-15 u. 18 mei Openluchtrepetitie Concordia, Volkerakstraat, 19-20 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 17 again - do 20 u.. vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. An gels and Demons - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 20.45 u., za en zo 16, 18.45 en 20.45 u. Beverly Hills Chihuahua - za, zo en wo 13.45 en 16 u. DtJubt - zo 19 u. en ma 20.30 u. Fast and furious 4 - vr t/m zo 2115 u. He's just not that into you - vr t/m zo 18.45 u. Limo - za en zo 13.45 u, wo 16 u. Monsters vs. Aliens -za, zo en wo 13.45 u. Night at the museum 2 - wo 13.45, 16 en 20 u. Star Trek: The future begins - do en ma t/m wo 20 u., vr 21.15 u., za en zo 16 en 21.15 u. The duchess - di 20.30 u. X-men ori gins: wolverine - do en ma t/m wo 20 u.. vrt/mzo 18.45 en 21.15 u. Van 4 tot en met 9 mei werd de lan delijke collecte gehouden voor het Astmafonds dat dit jaar 50 jaar be staat. Op het eiland gingen collec tanten op pad om geld op te halen voor onderzoek en het uitvinden van nieuwe medicijnen om alle mensen die deze benauwende ziekte hebben te helpen. De bewoners van Sint-Philipsland en Anna Jacoba- polder schonken samen 25 euro meer dan vorig jaar: 996,55 euro, waarvan 217,56 euro afkomstig was uit Anna Jacobapolder. De collecte heeft in Stavenisse 468,34 euro op gebracht. t Dc collecte die gehouden is in de stad Tholen voor de Hartstichting heeft 2551,92 euro opgebracht. Dc Hart stichting strijdt tegen en investeert in onderzoek naar hart- en vaatziekten in Nederland. Ook geeft de stichting voorlichting over een gezonde leef stijl en initieert innovatieve verbete ringen in preventie en zorg. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. da. De Jager, Haren. do 10 u. ds. Klap.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2