Geen Tholenaren door hoger niveau, wel Thoolse zoenen voor winnaar Op 't êne stikje stong fluks vee wind Verlies, maar toch punten Emergo wint op thuisveld Spannend slot tennisdames Twintig ploegen aan de start bij Omloop van Tholen Rien Fonteijne wint Peronne Dames Ruucstoppelen in gevaar Ruucstoppelen wint van Smurdiek Wielerreünie op Thoolse fietsdag Donderdag 14 mei 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Weer winst Derde team Hof van Hollandbokaal in Vosmeer De Omloop van Tholen wordt .dit jaar op 23 mei verre den. Dat is vroeg voor 'deze wielerwedstrijd, maar dat heeft uiteraard een reden. De ronde wordt onder het hoedje van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU) georganiseerd en niet, zoals vorig jaar, Trim- belangen Midden Zeeland (TMZ). We trokken organisa tor Maikel Goudzwaard aan zijn jasje om hem te vragen naar het hoe en waarom van deze editie. Geen criterium Wielrennen Potappel vijftiende in Classic Thoolse jeugd in ronde Nieuwdorp Begroting Doorkomsten Duivensport Paardensport Winst Akkermans Reserve en jeugd De dames dinsdag van tennisclub Sint-Annaland houden het tot op het laatst spannend. Ze hadden dinsdag een moeilijke dag tegen de nummer vier in de eerste klas se, Sjef uit Aardenburg. Het werd 1-3, zodat de beslissing over de gradatie op de laatste speeldag valt. Dinsdag ontmoeten ze daar voor het sterke damesteam uit Bruinisse, dat tot op dit moment nog mJar een wedstrijd heeft ver loren. Ondanks het geringe verschil op de ranglijst, (een punt) hadden de Sint- Annalandse dames niet alleen moei te met de harde wind maar ook met de tegenstander. Gerda van Vossen en Hanna Moerland, begonnen sterk aan hun partij, maar moesten uitein delijk het onderspit delven met 4-6 en 2-6. Irene Verheul en Carina Droogen- dijk waren kansloos in hun partij. In de tweede partij speelde Gerda van Vossen met Carina Dróogendijk. Zij kwamen vrij snel op een 4-1 voor sprong. De technisch betere Zeeuws-Vlaamse dames kwamen echter steeds beter in hun spel en wisten deze voorsprong ongedaan te maken: 4-6, 2-6. Meer succes had den Hanna Moerland en Irene Ver heul en met 6-4 en 6-2 haalden zij het voor de competitie zo broodno dige punt binnen. De dames zaterdag hadden Middel burg op bezoek. Met een koffie en een bolus als brandstof versloegen de Thoolse tennisters met 4-2 Dau- wendaele 1Dat betekende voor de derde keer op rij een winstpartij. De tweedeklassers staan hiermee op de derde plaats in de competitie. Marion van Houdt won vrij gemak kelijk met 6-3, 6-2. Het leek er even op dat Marion Quist haar partij ging verliezen. Maar na een achterstand van 5-2 in de derde set won ze toch met 6-3, 4-6 en 7-5. Voor Anja de Jong was de Middelburgse iets te sterk en zij verloor met 4-6, 3-6. Jo- lita Meijnderts had juist weinig moeite met het spel en won vol overgave met 6-0 en 6-2. Marion Quist en Anja de Jong moesten in hun dubbel een punt in leveren: 4-6. 5-7. Met Marion van Houdt en Jolita Meijnderts ging het moeizaam in de eerste set van de dubbel. Maar ze haalden dit in de tweede en derde set ruimschoots in door te winnen met 3-6, 7-6-en 6-2. De Ruucstoppelse tennisdames zijn dinsdag met 0 punten vanuit Zier- ikz.ee teruggestuurd naar Flupland Het eerste damesteam heeft het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt voor de laatste competitiedag die dinsdag plaatsvindt tegen Ovezande. Ze moesten punten scoren om uit de gevarenzone te blijven, maar dat is niet gelukt. De dames moeten dinsdag op de eigen baan winnen om niet te degraderen. koploper Kapelle I. Ln dit team speelt Leni Verwijs en Betsie Huijsmans gingen in de eerste set gelijk op en de spannende tie-break wisten ze met 11-13 te winnen. Ook in de tweede set waren de speelsters aan elkaar gewaagd en op de stand 6-5 achter werd alles op alles gezet om er weer een tie-break uit te slepen. Helaas lukte dit niet en er kwam een derde set aan te pas om de wedstrijd te beslissen. Over en weer werden er, mede door de harde zijwind, veel fouten gemaakt en met 6-3 werd de ze partij gewonnen door Zierikzee. Lijdie Kot en Elly van Dijke waren in de eerste set nog niet zo goed op dreef en verloren deze met 6-3. In de tweede set konden ze iets meer tegen stand bieden maar ook in deze wed strijd speelde de wind een belangrijke rol en de tegen-standsters wisten daar net iets beter mee om te gaan, want ook nu konden Lijdie en Elly niet echt overtuigen en verloren met 6-4. Lijdie Kot en Betsie Huijsmans speelden tegen het sterkste koppel van dit Zierikzeese team. De eerste set ging gelijk op maar bij de stand 5-4 achter konden ze niet gelijk ko men waardoor er met 6-4 verloren werd. In de tweede set kwamen ze knap terug van een achterstand en kwamen 3-4 vó<ir te staan. Maar de Eastvrouwcn bogen de stand om. ijdie en Betsie véffitféh met 7-5. Alle hoop was nu gevestigd op Leni en Elly om toch nog een punt mee naar huis te nemen. Ze begonnen voortvarend, maar in drie sets ging ook het laatste punt verloren: 1-6, 6- 4, 6-3. De dames van Ruucstoppelen 3 hebben twee weken achter elkaar gelijkge speeld: >2-2. Dinsdag speelden ze tegen een dame met speelsterkte 5, terwijl bij Ruucstoppelen Anja Everaers speel sterkte 6 heeft, en de rest van de dames 7. Het waaide behoorlijk hard. maar niet zo erg als vorige week in Vlissingen. Anja Everaers en Els van der Giesen speelden de eerste partij, en het viel hen nog niet tegen om tegen de sterke 5 te spelen. Het ging tegen elkaar op tot 4-4. De setwinst was voor Kapelle: 4-6. In de tweede set speelde Kapelle hoge ballen over de netspeler heen, en tegen de wind in was dit niet goed genoeg te retourne ren. De netspeelster van Kapelle kon hier vaak een punt mee scoren en Ruuc stoppelen verloor ook de tweede set met 3-6. Lia van Dijke en Joke Bomas spelen vaak samen en hadden erg lange rally's. Van Dijke bracht alle ballen goed terug, de eerste set wonnen ze met 6-4, de tweede set was voor Kapelle hoewel ze toch vaak deuce hadden was het 2-6 voor Kapelle, dus moest er een derde set aan te pas komen. Ruucstoppelen won die met 6-4. Els van der Giesen en Joke Bomas verlo ren met 6-11-6 en 4-6 hun partij en An ja Everaers en Lia van Dijke moesten het verschil maken. Ze gingen tegen de ster ke 5 speelster de strijd aan en dwongen hun winst af met 7-6 en 6-1 De dames speelden vorige week in Vlis singen tegen Dos 2. Het was spelen te gen de elementen, want het waaide erg hard. Deze tennisvereniging ligt direct achter de duinen, en de wind-stond schuin op de baan. Anja EveraeVs èn Jo ke Bomas verloren met 6-4, 4-6 en 6-2. Lia van Dijke en Els van der Giesen wonnen met 4-6 en 3-6. Na de pauze met koffie en een appelflap was het nog har der gaan waaien. Joke Bomas en Els van der Giesen gingen goed van start, maar hadden toch wel heel veel last van de wind en verloren met 6-3 en 6-1 De appelflap was niet goed gevallen bij Anja Everaers die samen met Lia van Dijke speelde, en de wind hielp ook niet mee. Het werd desondanks 4-6 en 3-6 voor Ruucstoppelen. De Thoolse kraker in de tweede klasse herentennis is in het voor deel van De Ruucstoppelen uitge vallen. De Fluplandse tennissers versloegen zaterdag met 5-1 het tweede herenteam van Jacoba van Beieren op de kunstgrasbaan in Sint-Maartensdijk. Hiermee blijft Ruucstoppelen koploper met nog één wedstrijd te gaan en twee punten voorsprong op naas te concurrent Kruiningen. Jacoba van Beieren staat derde. Alex Wischlinski speelde de eerste single tegen Sniurdiekenaar Niels Bijl. Bijl, gezegend met een harde service en dito forehand, maakte het Wischlinski knap lastig. Na diverse servicebreaks over en weer plaatste Wischlinski echter op 4-5 de beslis sende break in de eerste set. Het ba- selinespel van Wischlinski was ook in de tweede set net iets sterker en met zijn handelsmerk, een mooie stopvolley, maakte 'Mr. Reach' het karwei af4-6,4-6. Invaller Stephan van de Peel speelde tegen Raymond Schrauwen. In een prachtige wedstrijd speelde Van de Peet met zijn karakteristieke inside- out forehands Schrauwen in de eer ste set volledig van de mat (6-2). Schrauwen tapte in de tweede set met veel terugbrengwerk uit een an der vaatje. Na een 4-5 en 5-6 achters tand wist Van de Peet, tot ontsteltenis van de Smurdiekenaren, de resulte rende tiebreak met 7-5 te winnen. In de derde single speelde de dit jaar nog ongeslagen Jack Neele te gen de eveneens nog ongeslagen Ruud Schot. Schot, die' voor de kunstgras banen zeer effectieve vlakke slagen heeft, was in de ge- lijkopgaande eerste set net iets ster ker dan de wat onwennige Neele. die weinig rendement uit zijn spin- ballen kon halen. Schot denderde in de tweede set door naar 4-1Wisch linski moedigde Neele vanaf de kant aan en Neele ging een tandje beter spelen. Hij won daarop vijf games op rij en daarmee de tweede set. De zwaar aangeslagen Schot (hij gooide uit frustratie zijn racket zelfs op de baan bij de verbaasde Neele) was toen rijp voor de sloop. Het killersinstinct liet Neele echter in het begin van de derde set lelijk in de steek. Breakpoints op 0-0 en 1-1 werden niet benut, waarna Schot zijn eerste kans wel pakte en de wedstrijd solide uitspeelde 6-4, 4-6 en 6-3. Michiel van der Est speelde tegen Bas Vroegop van Jacoba van Bei eren. Van der Est, die de avond daarvoor lang in het ouderlijke café had gewerkt, was door de korte nachtrust echter nog niet goed wak ker en stond voor hij het wist 6-3, 3- 2 achter. Nadat hij eens goed in zijn ogen had gewreven kwam hij beter op dreef en won hij de tweede set met 3-6. De derde set was om van te smullen. Van der Est plaatste op 2-4 na een rally van 26 slagen de beslis sende break. De daarna met nog weinig zelfvertrouwen spelende Vroegop sputterde nog een game te gen maar ging toch met 3-6 ten on der. Gelegenheidsduo Wischlinski/Van de Peet speelde tegen Smurdiekena ren Bijl en Martijn van Nijnatten. De gewezen Bergenaar en de ex- Rotterdammer speelden superieur tennis. Soeverein aan het net, dicte rend vanaf de baseline en leunend op hun ijzersterke service kwamen de heren geen moment in de proble men, 2-6 en 2-6. In de laatste dubbel speelden Flu- planders Neele en Van der Est tegen Schrauwen en Martijn van der Graaf. Het werd een spectaculaire driesetter in het voordeel van Ruuc stoppelen: 6-2, 5-7, 7-6. René Koetsier strijdt vanaf volgende week donderdag tot en met zondag in zijn eigen dorp om de Hof van Hollandbokaal. De wed strijd bandstoten en driebanden wordt op die dagen gehouden in De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Koetsiers concurrenten komen van buiten het eiland. Het zijn Ron van Eekelen uit Nieuw-Vossemeer, Riny Poulos uit Stabroek. Piet van Steen en Mark Reijnders uit Fij naart, Marius van Nispen en Henk Schepers uit Bergen op Zoom, Alvaro Schepers uit Madrid, Urbain Oppenbrouwers uit Halsteren en Michael Zwakenberg uit Ossendrecht. Wethouder Cees van Dis opent het biljarttoernooi met een aquitstoot. De aanvangstijden zijn op donderdag en vrijdag om zeven uur, op zaterdag om twaalf uur en zondag wordt de finale gespeeld om half twee. Organisator Maikel Goudzwaard staat in de vernieuwde Stoofstradt in Poortvliet. Daar start de omloop niet dit jaar, wel in de Deestraat. ,.We proberen als organisatie een beetje te groeien en we kregen van de KNWU een uitnodiging om grotere wedstrijden te organiseren. Dat is aantrekkelijker voor sponsoren, je krijgt meer publiek en meer media- aandacht. Dan pakken we dat natuur lijk met beide handen aan", verklaart Goudzwaard. Omdat de KNWU de Thoolse omloop in de agenda moest inpassen, kreeg Goudzwaard een da tum toegewezen. Dat is dus 23 mei geworden. „Dat paste bij ons ook." Dit is de der de keer dat de wielerronde wordt ge houden. „De eerste keer was op 21 juli er^ het jaar daarop verhuisden we naar 13 september, omdat er anders niet genoeg politiebegeleiding kon zijn. Dat is ook de reden dat we nu eerder starten, om twaalf uur in plaats van twee uur. De verkeerspolitie moet die dag ook bij een ander wie- Ierevenement zijn." Het was niet de opzet, maar er is bij deze omloop geen plaats voor een criterium. De categorie van vorig jaar, de A- en B-amateurs en de mas ters, kan niet onder de KNWU wor den verreden. „We wilden op 22 mei een criterium organiseren, maar TMZ had al een wedstrijd op onze ronde datum gepland. Als wij op vrijdag waren gaan zitten, zouden er drie wedstrijden achter elkaar staan en dat doen renners liever niet. Bovendien kiezen ze dan eerder voor een klas sieker dan een- rondje om Poortvliet heen crossen." Het betekent dat er op 23 mei geen Thoolse namen aan de start verschij nen. „We hebben daar wel reactie op gekregen, want er is pas een Thoolse ploeg opgericht die onder TMZ rijdt. Ze waren niet blij. Dat begrijp ik na tuurlijk wel. We proberen hel volgen de jaar weer. Dan kijken we of er wel een criterium in te passen is." De afstand is langer, ongeveer 160 ki lometer in plaats van 120, en de start is niet in de Stoofstraat, maar in de Deestraat. De route is volgens Goud zwaard in principe hetzelfde. „We moesten vorig jaar noodgedwongen naar links op de rotonde aan het eind van de Ten Ankerweg. Nu kunnen we op de rotonde rechtdoor, omhoog en Remi Potappel uit Sint-Maartensdijk is zaterdag als vijftiende geëindigd In de Zeeland Classic. Potappel reed mee bij de amateurs in de wielerronde door de Zak van Zuid-Beveland. Er deden 161 deelnemers mee aan de route van 116 ki lometer met de start en finish in Hein- kenszand. Aan het jeugdtoernooi in Nieuwdorp de den zaterdag vijf Thoolse renners mee. In de hoogste categorie, zeven, eindigde Adriaan van Schilt uit Tholen als 23ste. Eva van Schilt werd zestiende in catego rie vijf. Diedeke Hageman uit Oud-Vos semeer werd 26ste en de -Smurdiekse Celesta op de Brouw werd 33ste, beiden in categorie vier. Myrthe op den Brouw uit Sint-Maartensdijk fietste naar de achtste plaats in de ronde van Nieuw dorp. dan een lus maken onderlangs de Thoolse brug." Goudzwaard verwacht twintig ploe gen van zes renners die meerijden in de twee categorieën elite en belofte. Door mee te doen aan dq Omkxrp van Tholen, zijn ze ook in de race voor de nationale clubcompetitie. Er staan weliswaar geen Thoolse namen op de lijst, Zeeuwen staan er wel op. De ploeg van Theo Middelkamp doet mee met onder meer Johnny van der Klooster (elite) en Ferdinand Boo gaard (belofte). De jonge renner Niek Nieuwdorp uit Yerseke rijdt mee voor de Van Hemert Groep en Dennis Raadtgever komt met zijn team van PRC Delta. De winnaar krijgt in elk geval wel Thoolse zoenen, want de rondemissen zijn uiteraard afkomstig van het eiland. Dit jaar zijn dat Susan van der Sterren (20) en Millani Hage (16). Voor de jeugd van 4 tot 15 jaar wordt weer een dikke bandenrace gehouden tussen de omlopen door. Dit parcours gaat zoals de vorige twee edities door de straten - van Poortvliet. „Het leeft nog niet echt op Tholen, maar het is hartstikke leuk. We krijgen steeds mee aanmeldingen. Vorig jaar waren ér ongeveer twintig kinderen. Voor de deelnemers is er een snoepfzakje en 'een medaille." De omloop aantrekkelijker maken voor sponsors, is gelukt. „Het aantal sponsors is gelijk geblevefi, maar we hebben wel meer geld opgehaald. Dat was wel nodig ook, want het is een veel duurdere wedstrijd. Er zijn meer jury's nodig." Waar Goudzwaard wel ieder jaar te genaan hikt. is om voldoende vrijwil ligers op de been te krijgen. In de or ganisatie heeft hij hulp van zijn broer Jhonny en Hugo Gravestein uit Ou- delandc. Die zijn beiden lid van de vereniging Omloop van Tholen. Rini Quist uit Tholen is coördinator van de vrijwilligers en Leo Vroegop uit Tholen verzorgt de opbouw. „We hebben nu ongeveer 50 vrijwilligers. maar we hebben er minimaal nog 50 nodig. Die kunnen zich nog aanmel den (via www.omloopvantholen.nl). Vorig jaar hadden we er 90, maar het ideaal is 150." Goudzwaard vertelt, dat het allemaal wel lukt met minder vrijwilligers, maar dat betekent ren nen en vliegen. „We hebben busjes met verkeersregelaars die van het ene naar het andere punt rijden. Vorig jaar haalde eentje het net niet om voor de doorkomst in Tholen te zijn. Het was een enorme verkeerschaos. De politie reed mee met de kopgroep, dus die kon gewoon doorrijden, maar bij de achterkomers was het verkeer al gaan rijden. Het was een gekrioel van ren ners tussen de auto's door. Dat ge beurt er dus als er geen verkeersrege- laars zijn. Het is gelukkig allemaal goed afgelopen." Maar dat er een verkeersregelaar staat, wil niet zeggen dat al het ver keer daar zich wat van aantrekt. Vorig jaar negeerde een automobilist een stopteken en reedt de motor van de verkeersregelaar omver. „Zoiets is al meerdere keren gebeurd, maar ilat houd je nooit tegen. We geven de vrijwilligers een papier mee, zodat ze alles kunnen invullen als er iets ge beurt. Zo willen we in elk geval het kenteken registreren en schetsen wat er is gebeurd en waar. Dat geven we door aan de politie." Poortvliet Start Deestraat om 12 u„ door komsten om 13 u.. 14. u„ 15 u., 15.12 u. 15.24 u.. 15.36 u. en finish 15.48 u. Tholen 12.08 u„ 13.08 en 14.08 u. Oud-Vossemeer 12.17 u., 13.17 u. en 14.17 u. Sint-Annaland 12.30 u„ 13.30 u. en 14.30 u. StavenLsse 12.40 u„ 13.40 u. en 14.40 u. Sint-Maartensdijk en Scher- penisse 12.50u„ 13.50 u. en 14.50 u. In de Hokweg hadden de Poortvlietse wandelaars de oostenwind pal van voren. Met 226 wandelaars op de .startavond is de deel name aan de Poortvlietse wandeldriedaagse praktisch gelijk aan vorig jaar. Toen kuierden 221 liefhebbers hun rondjes door de polder. Op vallend is altijd weer de animo voor de langste afstand. Ook dinsdag kozen vier op de tien deel nemers voor de tien kilometer. Negentig totaal, en 136 legden vijf kilometer af. Het was een grij ze, kille en winderige avond. Maar gelukkig is het droog, reageerden veel wandelaars. Toch was met name het stuk Sehoondorpseweg en Hokweg, pal tegen de wind in. best lastig. „Op 't êne stikje stong fluks vee wind", meldde een da me bij terugkeer in de SPS-kantine. Daar was het hectisch bij het vertrek. Want er meldden zich nogal wat wandelaars die niet te voren hadden ingeschreven; 67 om precies te zijn. Veel meer dan anders, zeggen Petra Hage en Riet Krijger. Inschrijfkaarten en routebe schrijvingen waren er onvoldoende, die moesten tussendoor extra gekopieerd worden. Er waren 159 voorinschrijvingen, tegen 180 vorig jaar. „Terwijl het toch een euro in prijs scheelt", al dus Petra Hage. De wandelorganisatie Poort- In Scherpenisse wordt tijdens de Thoolse Dag van de Fiets op 4 juli een wielerreünie gehouden. Deze is bedoeld voor oud KNWU-ren- ners, organisatoren en juryleden uit Zeeland en West-Brabant. Dit wielerpcloton van destijds kan dan herinneringen ophalen met hun- oude wielervrienden waarmee ze menig sportief duel hebben uilge vochten in de klassiekers, kam pioenschappen en regionale criteri ums in Zuid-West Nederland. Ook de racefiets komt van stal voor een ontspannen tocht van ongeveer 100 kilometer door de Zeeuwse pol ders. Het gezamenlijk vertrek is om een uur bij dorpshuis Holland Huis aan de Laban Deurloostraat. Diezelfde dag wordt er tevens een wielertentoonstelling georganiseerd over de historie van het wielrennen in Zeeland. Hiervoor is de organisa tie nog op zoek naar plakboeken, t tijdschriften, foto's, films en kleding uit de oude doos. Deelnemers voor de wielerreünie en wielerverzamelaars kunnen zich melden bij organisator Witte An- driesse. Maluslaan 14 in Scherpe nisse, tel. 0166-664421, e-mail ma- lus@zeelandnet.nl. Tijdens de Thoolse Dag van de Fiets worden sponsorgelden ingezameld voor Joël en Aron Beurkens uit Scherpenisse. Zij hebben de spier ziekte Duchenne. Met de opbrengst van sponsorfietstochten worden twee speciale sportrolstoelen aange schaft voor de gehandicapte broers. Ze kunnen dan actief blijven in hun favoriete sport rolstoftlhockey. Meer info hierover op www.actiebeur- kens.nl. vliet (een samenwerking van Excelsior, SPS, Plattelandsvrouwen en Oranjecomité) verbond dit keer een goed doel aan de tocht Voor elke deelnemer wordt twee kwartjes geschonken aan de rolstoelactie voor de broers Joel en Aron Beurkeas in Scherpenisse. Op de inschrijftafel stond dinsdag een collectebus en af en toe stopte iemand ook daar wat in. Wandelden de deelnemers dinsdag ten zuiden van het dorp - de tien kilometer ging naar de Schelphoek, gisteren gingen ze richting Roo- landpolder. Rien Fonteijne van duivenclub De Zwaluw in Oud-Vossemeer had za terdag de snelste Thoolse duif van uit Peronne. Zijn vogel vloog met een gemiddelde snelheid van 1478.349 meter per minuut, zo'n 88 kilometer per uur, over een afstand van ongeveer 200 kilometer naar huis. In het samenspel van Tholen/Sint-Philipsland/Schouwen- Duiveland waren 16 duiven sneller dan die van Fonteijne. Van de Thoolse deelnemers had Dick de Wilde van de duivenclub in Sint- Maartensdijk de tweede snelste duif. André Havermans uit Oud- Vossemeer werd derde. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 400 dui ven van 21 deelnemers. Eerste duif 10.47.50 u. is 1478,349 m/min. Laatste duif 10.53.22 u. is 1388,345 m/min. R. Fonteyne 1, 28. 51; A. Havemians 2, 1113, 3132. 33.44.45, 50,54,62, 75, 77.99; J. Capelle 3,6, 10, 19,37,39,55, 59, 69, 81, 83, 86, 95; S. Berkey 45, 23, 29, 30, 89, 92; T. de Koning 7. 97; D. Vaders 8, 15, 18. 20. 47. 52, 65, 71: K. Rijnberg 9, 53. 91; T. de Graaff 12, 21, 58. 73; P. Hommel 14; P. Vis 16, 38. 40, 76. 78, 94; F. Bal 17, 34. 41, 72, 84; P. de Wilde 24, 66. 67. 96; J. Toetenel 25, 68; M. de Jager 26. 46, 48, 70. 85, 90. 93, 98: H. Rensink 35, 36. 100; Comb. Hommel-Walpot 56. 79: R. Vaders 57, 61,63. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 209 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 10.43.56 u. is 1472,261 m/min. Laatste duif 10.58.25 u. is 1333,104 m/min. D. de Wilde 1, 4. 6. 17. 20, 22. 27, 28. 3132, 34, 36, 37, 42, 44,45.46. 51H. van Hemert-Rijnberg 2, 3, 7, 8, 11. 13, 16, 19, 29; C. Potappel 5, 10. 12. 14.41, 47, 48, 49, 50: A.J. Scherpenisse 9, 21, 23. 24.25, 35, 38,52; J. Heijboer 15.26, 30; A. Bijl 18, 43; J. Benningshof 33; J. de Rijke 39,40. De Trouwe Duif Tholen, 145 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 10.46.38 u. is 1463,127 m/min. Laatste duif 10.5536 u. is 1378,726 m/min. M.J. Laban 1, 4, 7, 8. 9, 20, 27, 28, 29; D. Noom 1. 6, 12, 16, 30, 33, 37; C. Moeliker 3, 5. 13, 14, 15, 23, 24. 26; M. de Graaf 10, 19. 31, 34; P. Laban 11, 17, 18.21.22. 25, 32,35; J. Baay 36. De Vredesduif Sint-I'hilipsland, 690 duiven van 23 deelnemers. Eerste duif .10.53.11 u. is 1454,499 m/min. Laatste duif 11.06.37 u. is 1321,153 m/inin. A.W.A.P. Bolijn 1, 52, 89, 110, 130, 158: K. van Dommelen 2.48,55. 81. 82, 92, 100. 103, 109, 140, 146. 166, 169. 173; Comb. Hoek 3. 4, 11, 12, 15, 17, 18, 19, 2127, 3.0, 3133, 34,45.46,61 63. 64, 67. 68. 84. 85, 90. 138, 161; I. Quist 5. 10, 39, 40. 51, 70, 87, 98, 99. 112. 113, 134, 139, 148, 153, 171, 172; Gebr. Reijngoudt 6, 9, 25, 58, 66, 116, 122, 144; Comb. Reijngoudt 7, 71, 74, 96. 123, 124, 128, 150. 160; A. Gouds zwaard 8. 44. 105, 106, 125, 127, 137; K. de Frel 13.56.79. 164; R. Reijngoudt 14. 16, 20. 23,36,43,49,57, 69, 76, 83, 104. 129, 149, 157, 159, 167; P. Wage- maker 22, 26. 37, 59, 60, 65, 73, 93, 94. 101.126, 131, 132, 147; Comb. Vermaas 24, 35. 91, 95. 114, 152; Comb. Reijn- goudt&zn 28, 151, 162, 163; E.J. van Riessen 29; L. Reijngoudt 32, 50. 53, 54. 62, 72, 75, 78. 115, 121, 170; JAC Reijngoudt 38. 41, 42, 107; J.D. Quist 47. 77, 80, 117, 120, 136, 154. 165; J.C. Verwijs 86, 102, 108, 119, 142, 143; M. Meijer 88, 118, 135, 155; R. Vermaas 97, 133, 141, 145, 156, 168; J. Zuidweg Ui. De Reisduif Scherpenisse, 277 duiven van 12 deelnemers.. Eerste duif 10.46.2(1 u. is 1462.763 m/min. Laatsté duif 10.54.21 u.is 1381.665 m/min. P. Potappel 12, 6, 23.' 27, 28. 30. 4164; J. Moerland 3, 8, 19, 20, 33, 36, 69, 70; J.J. Bolier 4, 5, 12. 15, 29, 40. 48. 52, 53, 54, 55, 58,63, 67, 68, 78. 80. 81, 82. 83, 85, 92; L. de Kwak-Koolaard 7, 21, 39, 43. 49, 75; D-J. Menheere 9. 16. 18. 37, 44. 50. 51, 72, 84. 90; L. Hage 10, 31, 32, 38, 57, 59, 60. 61, 62. 71, 79; A. Moerland 11.17, 45. 74, 76; J. de Graal 13. 14, 22. 25, 26. 34,46.47. 65. 66, 73; Comb. Wols Uil 24, 86,88. 89: A. Ha ge 35, 56,91; M.Y. Ponse 42. 77, 87. Met 182 en 188 en wellicht een tevreden gevoel, is Marjolein Akkermans zater dag vanuit Roosendaal huiswaarts ge keerd. Ze haalde daar de twee winstpun ten in de klasse LI-dressuur. De Setallandse amazone deed mee op haar paard Verona aan de wedstrijd van rij- vereniging Argonaut op manege Den Ze hebben weliswaar verloren, toch hebben de tennisheren van Sint-Annaland zaterdag twee punten erbij gesprokkeld in de strijd tegen degradatie uit de tweede klasse. Thuis verloren ze met 2-4 van TEBO 1 uit Hein- kenszand. William Quist en Curtis Goedege- buure beten de spits af met de he- rendubbel. Binnen een mum van tijd stond Setalland met 0-1 aéhter na een tweemaal 0-6 nederlaag. De herendubbel met Rien van Rens- woude en Dennis Borst begon beter. Zij kwamen op een 3-0 voorsprong maar ook toen ging het bergaf waarts en met twaalf verloren ga mes op rij werden zij met 3-6 en 0-6 verslagen, in de enkelspelen zouden dan punten gepakt moeten worden wilde Sint-Annaland niet onder de degradatiestreep terecht komen. Curtis lukte het na veel strijd om het eerste punt voor de thuisploeg bin nen te slepen met 7-6 en 7-5. De te genstander van William was een maatje te groot voor hem. De Setal- lander verloor met tweemaal 0-6. Ook Dennis Borst die daarna de baan op kwam kon geen enkele ga me pakken krijgen in zijn enkelpartij wat de stand op 1 -4 bracht. Rien van Renswoude. nog ongeslagen in zijn enkelspelen, moest er toen voor zor gen dat de nederlaag minder zwaar zou worden. Het lukte Rien om zijn ongeslagen status te behouden. Met 6-3 en 6-0 haalde hij een belangrijk punt binnen. De heren staan nu nog steeds op een gedeelde vijfde plaats met een punt voorsprong op Yerseke die op de zevende plaats staat en vijf op Slag vast die de rode lantaarn draagt. De laatste twee ploegen de graderen. Zaterdag wordt de beslis sende wedstrijd gespeeld tussen Sint-Annaland en Slagvast. Emergo heeft zaterdag met 14-7 van Voltreffers gewonnen. Het eerste team van de korfbalclub uit Sint-Maartensdijk kreeg thuis de eerste overwinning op het veld. Emergo speelde een uitstekende eerste helft. De gasten kwamen na de snelle openingstreffer nog wel langszij, maar daarna denderde de thuisploeg over de tegenstander heen. Met prima korfbal werd er een ruime voorsprong genomen, waardoor de rust werd bereikt met een 7-1 voorsprong. Halverwege de tweede helft kwam Voltreffers nog één keer wat dichterbij tot 11-7. Voor Emergo vonden Gerrie Antho- nisse (4x), Hans Peter de Jong (4x), Harmen v. Heemskerk (3x), Jaco Rip (2x) en Petra de Jong de korf. Emergo 2 versloeg Hoogerop. dat nog niet verloren had op het veld. met 11 -3. De gasten openden de score, maar daar na ging de thuisploeg erop en erover en werd er een ruime voorsprong gepakt. In de tweede helft bleven de Tholenaren het spel goed spelen, waardoor de voor sprong alsmaar groter werd. Arie Jansen (4x), Pascal Farla (2x). Marco v.d Hoek (2x), Marijke v. Keulen, Jeffrey Pals en Charlotte Weijenberg waren de doelpun tenmakers. Een week eerder kwam het tweede seni orenteam van Emergo als enige team van de Smurdiekse korfbalvereniging aan de bak. Het was met 8-5 te sterk voor Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinde ren. Emergo BM1 kende een zeer zware te genstander in Springfield, dat al snel een voorsprong nam. De wedstrijd werd met een 11-2 nederlaag afgesloten. Geduren de de eerste helft werd er regelmatig gescoord, zodat de ruststand op 5-2 werd bepaald. In de tweede helft pro beerden de rood-zwarten nog wel te sco ren. maar het verlies was onvermijdelijk. Heieen Hoek en Lotte Muis maakten de doelpunten. Juliana was sterker dar^de gasten van het CM 1-team uit Sint-Maartensdijk. Maar die wisten het spel toch nog behoorlijk te ontregelen. Desondanks nam de ploeg uit Oud-Gastel toch de leiding en die werd niet meer afgestaan. De eindstand werd 5-2 door doelpunten van Nicky Leemreijze en Giulia Priem aan Thoolse zijde. Spannend was de wedstrijd van Emergo El tegen koploper Luctor. Beide ploe gen combineerden goed en zo kwam de s^ore snel op gang. Het werd 4-4. Ilse Leemreijze maakte alle vier de doelpun ten. Emergo F1 zegevierde met 0-6 tegen TOGO. De Tholenaren speelden snel en gevarieerd, zodat de eerste helft werd af gesloten met een 0-3 voorsprong. In de tweede helft bleef de ploeg uit Sint- Maartensdijk de betere, zodat de voor sprong verdubbeld werd. Voor Emergo, dat de strafworpen met 5-10 won, waren Chloe Anlhonissc f2x), Baukje Broeren, Bas Crezee, Jarno Jansen en Ellen de Jong trefzeker. Programma zaterdag: Voltreffers- Emergo 1 14 u.; Hoogerop-Emergo 2 12.15 u.; Emergo BM1- Keep Fit 10.45 u.; Emergo Cl-Korbatjo 9.30 u.; Emergo Dl-Scheldevogels 10.30 u.; Emergo FI- TOGO 9.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 15