Minuut gratis winkelen in trouwjurk Juf Jakobien trouwt met Lennart Volgende ronde voor brandweer Spreekuur voor snurkers Wandelen in de winter rond Sint-Maartensdijk Gemeente denkt mee met schietclub Prinses Juliana Voorronde voor Women In Rock Spotprent van basisscholieren Start cursus natuurouders Platform voor lokale partijen Op zoek naar plek supermarkt Stolk blijft langer aan Cursus voor vrijwilligers Tholen haalt tweede plaats provinciale vaardigheidstoets Koersballen Nieuwe bedrijven 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 mei 2009 Penning voor vrijwillige politie Ondernemers onzeker plan Noord Tevreden Comité verwacht 300 deelnemers Schadeloosstelling 18 mille voor pistoolbaan Tholen Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet SN nbva •verzekeringen «financiële diensten •hypotheken «pensioenen Lokale rockmuzikanten kunnen strij den om een optreden op het vijfde Women In Rockfestival dat op 21 november in Meulvliet in Tholen wordt gehouden. De organisatie, de stichting Tholen Rockt, houdt hier voor een voorronde op 5 september in café An de Slöove in Sint-Anna- land. Voorwaarde voor deelname is dat minstens één bandlid vrouw moet zijn en dat de muziek in het festivalthema past. Opgeven kan via info@tholenrockt.nl, meer info op www.tholenrockt.nl. Ook nieuw is de samenwerking met het harmonie orkest Accelerando uit Sint-Anna- land en de MusicalXpress uit Poort vliet. Een aantal bekende rockballads wordt vertolkt door lokale rockmuzi kanten samen met muzikanten van Accelerando en MusicalXpress. Ver der zijn al vijf bands bekend die op het programma staan: X-Tinxion, Elektrica, Le Titre, Hells-Belles en Stream of Passion. De organisatie zoekt nog vrijwilligers om te helpen met het festival en eventueel andere activiteiten van de stichting. Vier Thoolse vrijwilligers bij de po litie zijn gisteravond onderscheiden met de Van VoUenhovenpenning. Daarmee krijgen ze een blijk van waardering voor hun inzet. Jan Rin ses uit Sint-Maartensdijk, en .uit Tholen, Jaap IJzerman, Joop van der Dussen en Janna Rinse kregen de penning uit handen van divisie chef Koos den Rooijen. Ze moesten ervoor naar het politietrainingscen- trum in Nieuwdorp, waar ze eerst deelnamen aan een schietwedstrijd. De aanstelling van een vrijwillige ambtenaar van politie in het Neder lands politiebestel ligt verankerd in de Politiewet 1993. De taken van een vrijwilliger binnen het politie apparaat komen grofweg overeen met die van een surveillant van poli tie. Dit is de rang waarop nieuwe collega's instromen. Concreet hou den de taken het volgende in: sur veilleren. opsporen van overtredin gen en. misdrijven, bekeuren, toezicht houden en het verzorgen van ingeslotenen, bureaudiensten op de receptie van het politiebureau en het verrichten van administratieve werkzaamheden Meestal wordt het werk uitgevoerd in samenwerking met een beroepscollega. De vrijwil lige politie is geen vervanging van, maar een aanvulling op de beroeps- politie. De kinderen uit groep 8 van de Thoolse basisscholen Ter Tolne en De Regenboog komen vandaag met een karikatuurtekening van zichzelf thuis. Karikatuurtekenaar Johan van Dam bezoekt vandaag de klassen. Het is de eerste prijs van de zogehe ten Bankbattle die de Rabobank elk jaar op scholen houdt. De twee Thoolse scholen wonnen uit een to taal van 14 scholen uit de regio. Ze moesten gelijktijdig opdrachten uit voeren die via internet werden door gegeven. De praktijkopdrachten en vragen leidden tot een vijfcijferige oplossing die kon worden ingevoerd in de Bankbattlekluis. De klas die de eerste correcte oplossing invoert is winnaar. Bijna alle bedrijven in het plan Noord in Tholen weten niet wanneer het gebied op de schop gaat. Dat be tekent dat de ondernemers hun be drijven niet verder kunnen ontwikke len. Dat schrijft de CU aan b. en w. Volgens de fractie heeft het ene be drijf geen behoefte aan uitbreiding en aanpassing, terwijl het andere be drijf overweegt uit te breiden. Maar dat laatste wordt volgens de CU niet mogelijk omdat zq niet weten wan neer het plan voor het gebied in uit voering wordt genomen. J.L. Hage van de fractie wil weten welke bedrijven er nu belemmerd worden in hun ontwikkeling. En als dat zo is, of b. en w. bereid zij snel te gaan onderhandelen over de aankoop van het pand. Verder wil hij weten of er in geval van nieuwbouw op Wel gelegen II met de verkaveling, reke ning gehouden wordt met de huidige en gewenste omvang van het bedrijf in Noord. De CU wil weten wanneer het plan Noord wordt uitgevoerd. De gemeente begint met een cursus voor natuurouders. Op dinsdagmor gen 2 juni is de eerste bijeenkomst voor ouders die belangstelling heb ben om kinderen van de basisscho len te vertellen over wat er groeit en bloeit in hun omgeving. Het thema voor de eerste cursus is water. In zes bijeenkomsten worden de cursisten door de gemeente en de 1VN consu lentschap Zeeland ingewijd in het onderwerp water. Ze leren omgaan met kinderen en leren over zoet en brak water in de buurt. De cursus is elke dinsdag van negen uur tot kwart over elf. Waar is nog niet be kend. Inschrijven kan tot 15 mei: 0113-211675. De Partij voor Zeeland wil een inter actief platform creëren met de Zeeuwse onafhankelijke lokale poli tieke partijen, waaronder Algemeen Belang Tholen. 'Aaneengeschakeld en verbonden' heet het project, dat fractievoorzitter in provinciale staten Johan Robesin presenteerde bij de viering van het tienjarig bestaan van de partij. Met het platform wil PvZ een blij vende interregionale en interlokale dialoog stimuleren en ondersteunen. Robesin: .Jn praktische termen gaat het dan bijvoorbeeld om een geza menlijke website met digitale info- en nieuwsbrief, het opzetten van the matische bijeenkomsten voor leden van lokale partijen, voor kennisuit wisseling en opinievorming. Daar naast zou een vast platform kunnen worden opgezet waarin besturen of politieke vertegenwoordigers, raads leden en wethouders, met elkaar af stemmen op bovenlokale of regio overstijgende politieke vraagstuk ken." Financiële steun van het wetenschap pelijk bureau OSF (onafhankelijke senaatsfractie), waarbij PvZ is aange sloten, maakt dit project mogelijk. De gemeente zoekt naar een ge schikte plek voor de supermarkt C1000 die nu aan de Postweg in Tholen staat. B. en w. werken aan een oplossing voor de twee super markten in Tholen-stad. Dat ant woorden b. en w. op vragen van de CU. Het gaat om een 'duurzame, maatschappelijke en economische beste supermarktstructuur voor de hele woonkern'. Verder willen b. en w. daar geen uit spraken over doen. Volgens de frac tie van de CU gaat het te lang duren voor de ondernemer van C1000. Hij kreeg onlangs een ontheffing om nog drie jaar gebruik te maken van de tijdelijke vergunning. Maar in vesteren in de zaak wordt daardoor weinig aantrekkelijk, aldus A.G. van de Sande van de CU. Voorzitter Bert Stolk en Rika Goede- gebuure van het Rode Kruis blijven langer aan als bestuurders van de af deling Tholen/Sint Philipsland. De hulporganisatie zit in een fusieproces waarbij alle ruim 300 verenigingen één rechtspersoon gaan vormen. Het proces moet eind december rond zijn. Om alles op de rails te zetten, moeten alle bestuursleden voor het hoofdbe stuur een verklaring aanvragen bij de Kamer van Koophandel. Als Stolk nu zou aftreden dan zou er voor de vol gende voorzitter weer een verklaring aangevraagd moeten worden. Om kosten te besparen blijft Stolk wat langer aan. Als dat is afgerond, stop pen Stolk en Goedegebuure. Op de algemene ledenvergadering in de gemeentewerkplaats in Sint-Maar tensdijk werden zij dinsdagavond bij acclamatie herkozen. Ook Vincent Nooren en Laura Blok werden herko zen. Ze waren wel herkiesbaar. Er waren maar negen vrijwilligers aan wezig. De vrijwillige .thuiszorg Tholen or ganiseert samen met ROC Zeeland een cursus voor vrijwilligers in de zorg, die zich willen verdiepen in de zorg voor ouderen en aanverwante onderwerpen. De cursus start op 9 juni en bestaat uit vijf bijeenkomsten op dinsdagmorgen van half tien tot half twaalf in het ROC-gebouw aan Schuttershof 2a in Tholen. Aanmel den kan bij de vrijwillige thuiszorg via telefoonnummer 0166-668315 of e-mail mantelzorgvrijwilligers@tho- len.nl. Deelnemen is gratis, er is een maximum van 15 personen. Het Lievensbergziekenhuis is per 1 mei een poliklinisch spreekuur gestart voor patiënten met de diagnose OSAS, ofwel het Ob structief Slaap Apneu Syndroom. Obstructief wil zeggen dat de bo venste luchtwegen tijdens de slaap geheel of gedeeltelijk wor den afgesloten. Dit wordt in de meeste gevallen opgemerkt door de partner. De patiënt snurkt erg tijdens de slaap en heeft regelma tig adeitistops. Omdat patiënten onvoldoende uit gerust wakker worden, komen ze vaak via de huisarts bij de longarts terecht. Om te achterhalen of er sprake is van OSAS, wordt er in het ziekenhuis, of soms ook thuis, een slaapregistratie gedaan. Blijkt de patiënt inderdaad OSAS te hebben, dan kan er een zogenaamd CPAP- apparaat worden voorgeschreven. Dit is een apparaat waarbij tijdens de slaap via een masker positieve druk wordt gegeven. De luchtwegen blijven open. het snurken stopt en ademstops treden niet meer op. Twee verpleegkundigen besteden veel aandacht aan de uitleg over de aandoening. Zij leren de patiënt om gaan met de CPAP-apparatuur en zorgen daarnaast voor begeleiding. Zij zijn tijdens het spreekuur aan wezig samen met een longarts en de leverancier van CPAP-apparaten. Esther Buth en Alex Macfssen liehhen op hun trouwdag nog even boodschappen mogen doen. Nog even boodschappen doen op je huwelijksdag en die dan ook nog zelf afrekenen. In je bruidsjurk weliswaar. Dat overkwam Esther Buth dinsdagmiddag toen ze trouwde met Alex Maassen. Haar broer Sander is supermarkteigenaar in Oud-Vossemeer en die vond het wel leuk om zijn zus en winkelmedewerkster een minuut gratis winkelen cadeau te doen voor haar huwelijk. De verrassing was blijkbaar groot, want eenmaal hij de kassa bleef de rekening op een bescheiden 38 euro steken. De 21-jarige Poortvlietse is in het oude stadhuis in Tholen getrouwd met de 24-jarige Abbenbroeker die hovenier is bij Van Dis in Tholen. Het huwelijk is kerkelijk ingezegend door dominee Gielen in de Hersteld Hervormde kerk in Poortvliet. Na het winkelen is het bruidspaar naar de Nieuwe Kloof in Bergen op Zoom gereden voor de receptie en het feest. Ze gaan aan de Oostsingel in Sint-Maar tensdijk wonen, waar hij zich verder kan richten op het klussen dat hij graag doet. Zij houdt van sieraden maken en is gek op fotografe ren en woningstyling (beide hobbymatig). Esther is een poosje uit de roulatie geweest in de supermarkt, maar gaat binnenkort weer aan de slag in een andere functie. Juf Jakobien Boone van de Eben Haëzerschool in Tholen is getrouwd met Lennart van der Oost. Dat betekende feest voor groep 0, de jong ste kleuters van de Thoolse school. De kinderen stonden met bogen bij de Nederlands Hervormde kerk van Goudswaard hun juf en haar man op te wachten. Het huwelijk werd kerkelijk bevestigd door ds. Breugem. Na de dienst werd er een groepsfoto gemaakt waarna er een kinderreceptie was. De juf en haar man gaan in Dinteloord wo nen. De brandweerposten van Tholen en Sint-Maartensdijk mogen door naar de volgende ronde van de vaardigheidstoetsen. Ze zijn tweede ge worden in de provinciale vaardigheidstoetsen en doen zodoende mee aan de gewestelijke wedstrijd op 13 juni in Vlissingen. De uitslag van Sint-Maartensdijk was al eerder hekend, dat korps deed op 4 april mee aan de 112-toets in Sas van Gent. Zaterdag was de beurt aan Tholen, bij de laatste toets in Zierikzee. Er zijn twee categorieën waarin de brandweerkorpsen hun vaardigheid kunnen toetsen: Tas, een hogedruk- wedstrijd met behulp van de tankau tospuit, en 112, voor hel brede ramp scenario. De brandweer van Tholen zag meer uitdaging in de laatste cate gorie omdat die een groter deel van de praktijksituaties bestrijkt. In de klasse 112 wordt aan de deelnemers een scenario gepresenteerd dat kan worden aangepakt met de standaard bepakking van de bluswagen. Dat kan zijn brand, hulpverlening, ge vaarlijke stoffen of een combinatie van dat alles. Het scenario dat de groep van zater dag (bevelvoerder Peter Schoneveld, chauffeur Arjan Eskes, aanvalsploeg Jaco van der Welle en William Rie- dijk. blusstofploeg Mark Loos, en Wim van der Maas) voorgeschoteld kreeg, voltrok zich volledig op een mosselkotter die gelegen was in de haven van Zierikzee, De melding was een brand na een explosie aan boord van dit schip. Verder werden er geeil bijzonderheden gegeven. Voor ver trek vanuit de uitgangstelling werden daarom de redvesten al omgedaan. Ter plaatsegekomen trof men de schipper aan die met een beenwond op de aanlegsteiger zal. Tevens zag men een kleine brand in een oliedrum op het scheepsdek. De brand was ontstaan als gevolg van werkzaamhe den met een snijbrander. De schipper, die op één been kon lopen, werd van de steiger gehaald en ondervraagd of er nog meer bemanningsleden aan boord waren. Hij vertelde dat er mini maal twee mensen aan boord waren. Hij gaf ook aan dat zijn collega in het ruim lag. Maar om bij deze persoon te komen, moest eerst de brand ge blust worden. Hier werd een hoge- drukslang voor afgerold. Deze werd Achter v.l.n.r.: Wim van der Maas, Mark Loos, Jaco van der Welle, William Riedijk. Voor v.l.n.r.: Arjan Eskes (chauffeur) en Peter Schoneveld bevelvoerder overigens niet gebruikt, want de brand was met een schuimblusser te doven. Daarna konden de brandweer mensen met behulp van een zelf ge plaatste ladder in het ruim afdalen. Hier trof men een tweede persoon aan die met zijn arm bekneld zat on der een betonblok. Dit blok moest opgetild worden met de hydraulische spreider. In de tussentijd werd er nog een persoon (de machinist) aange troffen bij de gog draaiende motor van het schip. Deze persoon man keerde niets en kon op verzoek de motoren stilzetten waardoor een vei lige werkomgeving werd geschapen. Samen met de verpleger van de am bulance werd toen de persoon onder het betonblok bevrijd en fictief afge voerd naar een ziekenhuis. Als beste kwam de post Ovezande 1244 pun ten) uit de bus, de post Tholen haalde 1236 punten. Brandweercommandant Koos de Feijter kijkt dik tevreden terug op de provinciale vaardigheidstoetsen. Sint-Philipsland en Sint-Annaland, die respectievelijk een achtste plaats in Sas van Gent en negende plaats in Schoondijke behaalden, hebben zich niet geplaatst voor de volgende ronde waar alleen de eerste drie ploegen naar doorgaan. De Feijter is er nuch ter over: „Dat is het gevolg van het wedstrijdelement in de vaardigheids toetsen. Het is zo dat een lage klasse ring niets zegt over de kwaliteit van de blusgroep op zich, maar alleen een vergelijking is met de 'concurrent'. Het juryrapport laat een beoordelin- genstaat zien van circa 130 tot 170 punten waarvan tussen nul en tien punten per onderdeel gescoord kan worden. Ik heb in de afgelopen jaren aan het eind van het seizoen wel eens een omrekening gedaan naar een soort rapportcijfer. Dan komt de nummer één op een 9 uit en de num mer tien op een 7. Dus al wordt een ploeg laatste, dan is dat kwalitatief niet onvoldoende. Je moet je vooral geen zorgen maken over de vaardig heid van een blusgroep, al worden ze mogelijk een keer laatste." Het evenementencomité Smalstad heeft een nieuwe activiteit in de win ter gepland. Het gaat om wandeltochten van 5, 10, 15, 20 en 30 kilome ter op 27 februari die onder auspiciën vallen van de Zeeuwse Wandel- sportbond. Het comité verwacht tussen de 200 en 300 wandelaars. Volgens voorzitter J. de Feijter van het comité komt het evenement op de officiële wandelkalender van de Ne derlandse wandelsportbond. „Dat be tekent dat we moeten rekenen op mensen van buiten de regio, fanatieke wandelaars die bijvoorbeeld ook op de Zevendorpentocht in Oud-Vosse- meer afkomen. Er komt dan meer bij kijken. Wc zullen stempelposten en rustplaatsen met EHBO moeten in richten. We gaan overleggen met an dere comités en stichtingen in Scher- penisse. Poortvliet en Stavenisse om dat te realiseren. Het is zeker de be doeling dat we die plaatsen aandoen. met het vertrek in Sint-Maartensdijk." De Zeeuwse wandelsportbond orga niseert in de provincie tochten, maar volgens De Feijter was Tholen nog een blinde vlek. „Een van de wande laars die aan onze avondwandelvier-' daagse in Sint-Maartensdijk meedoet heeft ons gevraagd of we eens zo'n tocht wilden houden. Er is nu een klein comité gevormd om het voor te gaan bereiden." Of het een vast onderdeel wordt van het jaarprogramma van het comité is niet zeker. „Dat zal ook afhangen van de agenda van de Zeeuwse wandel sportbond." Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. J. Bos 37 p.; 2. mevr. H. Schot en W. Bijl 27 p.; 3. mevr. J. Verbraeken en mevr. D. Lindenberg 22 p.; 4. mevr. R. Bolier en mevr. B. Schot 17 p.; 5. mevr. E. Kakurn en W. Deurloo 16 p.; 6. me vr. L. Verschoor en H. Kakurn 7 p.; 7. mevr. A. Hilgerson en mevr. N. Deurloo 6 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. T. Goode en C. van Gorsel 28 p.; 2. A. Poot en J. Bijnagte 27 p.; 3. mevr. T. Breure en W. Bijl 25 p.; 4. mevr. M. Dane en C. Breure 24 p.; 5. mevr. A. Bocxe en mevr. B. Bijnagte 18 p.; 6. mevr. L. Wielaard 17 p.; 7. mevr. W. Kloet en A. Wielaard 16 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Micrlo en mevr. C. Havermans 50 p.; 2. mevr. R. van Driel 31 p.; 3. mevr. L. van Poortvliet en mevr. M. van Poortvliet 17 p.; 4. mevr. J. van Houte en mevr. L. Weezenaar 16 p.; 5. mevr. D. van Dijke en mevr. C. Wilsing 10 p. De gemeente denkt met het bestuur van schietvereniging Prinses Julia na te Sint-Annaland mee over vervangende huisvesting, en is zonodig bereid om te bemiddelen. De schietclub heeft een eigen pistoolhaan bij de Sakofahal, maar dat gemeentelijke gebouw staat op de nominatie om gesloopt te worden. Verplicht om te zoeken is de ge meente niet, schrijven burgemeester en wethouders aan RFT-raadslid M.J. Klippel. Deze heeft vragen ge steld over de kwestie, waarbij hij benieuwd is naar de rol van de ge meente. RFT vindt dat een verhui zing het bestaan van de vereniging - die volgend jaar het eeuwfeest viert - niet in gevaar mag brengen. Bij huurders van gemeentelijke accom modaties die weg moeten, bemid delt de gemeente normaliter bij het vinden van vervangende ruimte. De pistoolbaan is echter eigendom van de vereniging. In de overeenkomst die de gemeen te met de schietvereniging over het gebruik van de Sakofahal heeft ge sloten, is destijds nadrukkelijk op genomen dat de gemeente geen in spanningsverplichting heeft bij het vinden van een andere ruimte. Wel krijgt Prinses Juliana, wanneer ze het gebouw moet verlaten, een be drag van 18.151 euro als schade loosstelling voor de door de club zelf gebouwde pistoolbaan. Dat geld is door de gemeenteraad al be schikbaar gesteld toen ze het krediet voteerde voor de uitbreiding van De Wellevaete. De gemeente heeft Prinses Juliana al eens een stuk grond te koop aange boden waarop de vereniging zelf een nieuw onderkomen kon bouwen. Maar dat gaat de financiële draag kracht van de schutters te boven, liet het bestuur de gemeente in een ge sprek weten. Een andere oplossing is er nog niet. Burgemeester en wet houders wijzen RFT erop dat, na het mislukken van pogingen om één centrale schietaccommodatie op Tholen te realiseren, de gemeente raad besloot om geen geld beschik baar te stellen voor de bouw van af zonderlijke schietbanen. Prinses Beatrix Stavenisse en Prinses Julia na Scherpenisse hebben hun accoim modatie dan ook volledig zelf moe ten betalen. Ook de Si'rit-Annalandse) vereniging hoeft derhalve niet op een bijdrage te rekenen. Het gemeentebestuur geeft in het antwoord wél aan, dat er voor de sloop van de Sakofahal geen con creet plan ligt. 'Maar gelet op de ge steldheid van het gebouw zal op niet al te lange termijn actie onderno men moeten worden' voegen b. en w. daar aan toe. Inschrijving in het Handelsregis ter van nieuwe bedrijven op Tho len en Sint-Philipsland in de maand februari 2009. Fysio4All b.v., Regentessestraat 26, het oprichten van een praktijk voor fysiotherapie en het geven van groepslessen, bestuurder mevr. J.D. Bogert. Kiwanisclub Tholen. Zuid Oudaan 6, het in praktijk brengen van de gulden regel 'Behandel een ander zoals je zelf ook behandeld wil wor den' president O. Wentholl, secre taris M. Overbeeke. penningmeester R.A.J. Bal. AVD advies, Markt 9, adviesbureau op het gebied van innovatie en gees telijke gezondheidszorg en het ver zorgen van trainingen, eenmanszaak van A. van Dijk. Van Oers timmer- en onderhoudsbe drijf, Tjalk 8, eenmanszaak van M.H.L. van Oers. KDS Sint-Annaland, De Casem- brootstraat 4, het zichzelf verhuren als opperman, straatmaker, chauffeur, koerier en verhuizer, een manszaak van A.C.C. Stouthandel. Stichting vaste vistuigen visserij Oosterschelde, Geulweg 23, het be vorderen van een duurzame visserij door beroepsvissers die vissen met vaste vistuigen op de Oosterschel de, voorzitter PM. Scherpenisse, se cretaris-penningmeester A.C. Ver sluis. Grono holding b.v.. Kerkstraat 24, holding, bestuurders J.L.M. Noom en I.B. Noom-de Groen. Eljo vastgoed b.v., Kerkstraat 24, het verwerven en exploiteren van onroerende zaken, directeur-groot aandeelhouder Grono holding b.v. Freelens fotografie en beeldbewer king, Molenstraat 13, eenmanszaak van R. Heuvelman. H.J. Poot, Randweg 7, het telen van granen, peulvruchten, oliehoudende zaden, aardappels, suikerbieten en overige wortel- en knolgewassen, sierplanten en bloembollen, een manszaak van H.J. Poot. Bank Hypotheek adviseur Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet T: (0166) 612509 F: (01661 612912 Postbus 47 4690 flfl Tholen E: info@overbeeke.nl I: ujujuj.overbeeke.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 12