Tholenderwijs AANVRAGEN TEGEMOETKOMING LEERLINGENVERVOER SCHOOLJAAR 2009 - 2010 Tranen bij moederdagserenade Entree van Haestinge 'verrassende oplossing' Interculturele middag 16 mei 2009 VERKIEZINGEN Europees Parlement UITOEFENING VAN HET KIESRECHT DOOR PERSONEN DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN Indienen voor 1 juni: Een kijkje in het WMO-loket Voorelkaar Emergo in foyer en de Zwaluw in pilarenzaal 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 mei 2009 week 20 Donderdag 14 mei 2009 VRIJWILLIGERSWERK VOOR OUDEREN De burgemeester van Tholen herinnert in verband met de op 4 juni 2009 te houden verkiezing van de Nederlandse leden van het Europees Parlement aan de onderstaande bepalingen van de Kieswet. 1Volgens artikel J 10 van de Kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is, gelegenheid krijgt om aan de verkiezing deel te nemen, voor zover hij dat niet buiten de vastgestelde werkuren kan doen. 2. Op grond van artikel Z 9 van de Kieswet wordt de werkgever, die de hierboven vermelde hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. Plaats Tholen Datum 11-05-2009 De burgemeester voornoemd, W. Nuis Iedereen is van harte welkom in Sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen tussen 14.30 - 17.00 uur. gemeente Tholen Vijf van de 45 aangemelde moeders kregen zaterdagmid dag een serenade van de koninklijke fanfare Accelerando in Sint-Annaland. Het nieuwe initiatief van de muziek vereniging sloeg prima aan en leverde zelfs tranen van ontroering op bij een aantal moeders en een enkele vader. De moeders waren zeer blij verrast. Drie wisten nog van niets toen de fanfare voor de deur verscheen. Allen -waren zo trots als een pauw op hun kinderen die met een gedicht of liedje hun allerliefste moeder hadden beschreven. Eind september of begin oktober wordt aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk met de bouw van het nieuwe Haes tinge begonnen. Maandagochtend gaf de welstandscom missie groen licht aan het plan nadat de entreepartij op verzoek van de commissie was aangepast. Noodlokaal J Ouders van leerlingen die vallen onder de wet op het Primair onderwijs, de Wet op de expertisecentra en de Wet op het voortgezet onderwijs maken wij hierbij attent op de Verordening Leerlingenvervoer gemeente Tholen. Op grond van deze verordening kunnen ouders/verzorgers in bepaalde gevallen in aanmer king komen voor een tegemoetkoming in de vervoerkosten van het schoolbezoek van hun kind(eren) en wel in de volgende situaties: - Als uw kind een basisschool bezoekt die meer dan 6 km of een speciale school voor basisonderwijs bezoekt die meer dan 4 kilometer van de woning is gelegen. Uitzondering hierop is, in geval van overwegende bezwaren tegen de openbare school die dichterbij gelegen is, dan wel tegen de richting van de bijzondere scholen die dich- terbij gelegen zijn; - Indien uw kind een school voor speciaal onderwijs of speciaal en voortgezet speciaal onderwijs of voortgezet speciaal onderwijs als bedoeld in de Wet op de expertisecentra bezoekt; - Indien uw kind een lichamelijke, verstandelijke en/of zintuiglijke handicap heeft en als gevolg hiervan niet zelfstandig gebruik kan maken van het openbaar vervoer kunt u bekostiging aanvragen voor het bezoek van het basisonderwijs, speciale scholen voor basisonderwijs of het voortgezet onderwijs; In 1999 is de ouderlijke bijdrage vervangen door het zogenaamde drempelbedrag. Invoering van het drempelbedrag houdt in dat de kosten van het vervoer tot aan de vast gestelde kilometergrens van 6 kilometer voor rekening van de ouders komen. De hoogte van het drempelbedrag wordt bepaald aan de hand van de kosten van het openbaar ver voer voor een afstand van 6 kilometer. In het schooljaar 2009 - 2010 bedragen'de kosten 433,50 zijnde de kosten van een jeugdkaart met twee sterren. Het drempelbedrag wordt jaarlijks geïndexeerd. Wie moeten een drempelbedrag betalen? Alleen ouders van leerlingen die een reguliere school voor basisonderwijs bezoeken en in 2007 gezamenlijk een belastbaar inkomen van meer dan 22/500,hadden moeten een drempelbedrag betalen. De gemeenteraad heeft besloten om voor gezinnen die in een schooljaar voor meer dan 2 kinderen een drempelbedrag moeten betalen een reductiere geling in te voeren. De reductie bedraagt voor het derde kind 33 van het drempelbedrag en vanaf het vierde kind 50 van het drempelbedrag. Om voor het schooljaar 2009 - 2010 voor een gemeentelijke tegemoetkoming in de ver voerkosten in aanmerking te komen dient u vóór 1 juni aanstaande een aanvraag in te dienen bij het gemeentebestuur. Hiervoor zijn formulieren verkrijgbaar bij de afdeling Publiekszaken 0166-668200 E-mail: leerlingenvervoer@tholen.nl Afdeling publiekszaken en het Steunpunt Mantelzorg van de gemeente Tholen organiseert een voorlichtingsavond op donderdag 11 juni 2009 van 19.30 uur tot 21.30 uur in het gemeentehuis in Tholen Tijdens deze avond wordt het volledige traject vanaf de aanvraag voor hulp of voorziening tot de afrekening behandeld. U krijgt informatie over het PGB, het WMO-loket en welke ondersteuning of begeleiding u kunt krijgen Deze avond is vrij toegankelijk en is bedoeld voor hulpvervragers, mantelzorgers en belangstellenden. Wilt u vooraf informatie dan kunt u contact opnemen met mevrouw J. Heijboer op maandag, dinsdag of vrijdag telefoon: 0166-668315 of via mantelzorgvrijwilligers@tholen. nl De Vrijwillige Thuiszorg Steunpunt Mantelzorg Tholen organiseert samen met R0C Zeeland een cursus voor vrijwilligers in de zorg, die zich willen verdiepen in de ouderen en aanverwante onderwerpen. De cursus bestaat uit 5 bijeenkomsten van 2 uur. De cursus start op dinsdag 9 juni aanstaande en vindt plaats in het gebouw van ROC Zeeland, Schuttershof 2a in Tholen. De cursus ziet er als volgt uit: Dinsdag 9 juni 09.30 tot 11.30 uur Dinsdag 16 juni Dinsdag 23 juni Dinsdag 30 juni Dinsdag 7 juli 09.30 tot 11.30 uur 09.30 tot 11.30 uur 09.30 tot 11.30 uur 09.30 tot 11.30 uur Kennismaking, wat betekent het om vrijwilliger te zijn Wat betekent het om oud te zijn Vergeetachtig of dement? Verlies en rouw Eenzaamheid De cursus is gratis Aanmelding: Aanmelden voor deze cursus kan tot vrijdag 29 mei 2009 op werkdagen bij de vrijwillige thuiszorg/steunpunt mantelzorg telefoonnummer: 0166-668315 of via de e-mail: mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl. 2002 Sdu Uitgevers - nadruk verboden (08DD12) EP5800-9 Met als speciale gast en presentatorSoundos Verder: binnen terras met hapjes. Een goochelaar, tumblingbaan, percussie- workshop en allerlei spelen De wereldwinkel Vluchtelingenwerkgroep Bergen op Zoom/Tholen Bibliotheek met boeken in vreemde talen Anti Discriminatiebureau Zeeland De Thoolse Schatkaemer ROC - inburgering Waterproject in Burkina Faso van de Stichting Jongeren voor Jongeren, Tholen servicebureau Petra van 't Hof kreeg een moederdagserenade van Accelerando dankzij de inzendingen van haar tweelingdochters Demi en Celine. Via de twee basisscholen waren er formulieren verspreid dat Accele rando aan de vooravond van moe derdag op zoek was naar de liefste mpeders van Sint-Annaland. Uit de 45 inzendingen ha'd de jury, be staande uit drie muzikale moeders, een vijftal opmerkelijke bijdragen gekozen. Hierbij werd ook naar ver schillende leeftijden gekeken. De eigen werkzaamheid van alle kinde ren werd beloond met een"schrift en een pen om maar te blijven schrij ven. De allereerste serenade was bij Pe tra van 't Hof, die in De Casem- brootstraat omringd werd door haar hele familie toen haar 10-jarige tweelingdochters Demi en Celine naar voren werden geroepen. Acce lerando had voor een geluidsinstal latie gezorgd, zodat Celine haar bij drage ook aan de toegestroomde be langstellenden kon laten horen. Vol gens de jury had de inzending de meeste humor. En Demi had als eni ge voor een liedje met refrein ge zorgd. Namens Accelerando sprak bestuurslid Jacqueline Heijboer de moeders toe. Zij bood de gedichten en verhaaltjes ingelijst aan en voeg de er een vlijtig liesje aan toe. want de jury concludeerde uit de 45 in zendingen, dat de moeders allemaal ontzettende vlijtige liesjes zijn. De zesjarige Sanne Kooien in Crooswijck leverde haar bijdrage dezelfde dag na uitreiking van de uitnodiging op de basisschool al in. Helemaal zelf gemaakt, zonder eni ge hulp. Moeder Natasja Koolen- Ketting kreeg er een serenade voor van Accelerando. Ook moeder Jose Keur aan de Ring kreeg een muzi kale hulde omdat haar zevenjarige dochter Danielle volgens de jury de mooiste tekening had gemaakt. En welke twaalfjarige jongen schrijft er nog zo leuk over zijn moeder als Koen Blom. De jury bekroonde daarom zijn inzending met een sere nade voor moeder Fien, die erdoor geroerd was, evenals haar echtge noot, Tweede Kamerlid Luuk Blom. Van de Weststraat liep de fanfare tenslotte naar de rand van het dorp, want op de Oude Zeedijk had de achtjarige Anne Ligtendag naast haar eigen bijdrage ook nog een ge dichtje voor haar vijfjarige broertje Wilbert gemaakt. Mooi op rijm en helemaal zelf gedaan. Moeder Rian- ne kreeg de laatste serenade van Ac celerando, die een hele kluif had aan de rondgang. Tussendoor was in de BurgemCfesTer" Baasstraat öBk nog een serenade gebracht aan Hans Kats, die een koninklijke onder scheiding had gekregen. Dat was eerder op Koninginnedag al de be doeling, maar toen werd de rond gang door het drama in Apeldoorn afgelast. Nu werd de hulde tegelijk met de moederdagserenade gecom bineerd. Boven de ingang van het gebouw komt de naam Haestinge te staan in 'uitgesnedenletters. lendijk zou, mogelijk binnen vijftig jaar. een brug moeten komen liggen als de haven van Sint-Maartensdijk weer gedeeltelijk is hersteld. In de toekomst komt er ook een weg voor langs het gebouw richting de Geer- truidepolder, legde de architect uit. Omdat het dorp ongeveer drie meter hoger ligt dan de Sportlaan is er vol gens Van Eek veel aandacht besteed aan de daken van het complex. De drie ruimtes, voor de jeugd, sport en muziek worden voorzien van alumi nium daken. „Een verrassende oplossing," noem de voorzitter M. Onrust het voorstel van architect Van Eek. Bij de ingang van het complex komt nu een roest vrijstalen balk met de naam Haestin ge er in grote letters boven. Twee pa len ondersteunen de dwarsligger met de uitgesneden letters die worden verlicht. Daarmee wordt de ronding in het gebouw doorgezet. In de eer ste opzet was de ingang een open ruimte, een uitparing in de gevel tus sen de grote zaal en de muziekruim- te. Volgens de welstandscommissie moest het gebouw afgemaakt wor den door de ronde vorm door te trek ken door middel van een luifel met twee kolommen (palen) er onder. De architect. Van Eek. kwam nu met eeq verrassende oplossing door de benaming van het complex en de verlichting van de entree samen te brengen. De opening is gericht naar het centrum van het dorp. Daar. ter hoogte van de afslag Sportlaan/Mo- Het kunstwerk van Alma, afkomstig uit ue technische school, komt in de grote zaal boven twee van de drie grote ramen. Bezoekers zien de wandschildering als ze de zaal bin nenkomen. Het was volgens Van Eek de beste plek, zei hij tegen voorzitter M. Onrust van de wel standscommissie die zich afvroeg waarom het daar komt en niet op een blinde muur in de zaal. Die blinde muur bleek een schuine wand te zijn waarop het kunstwerk minder goéd tot zijn recht 2ou ko men. Het zeven ton wegende kunst werk wordt eerst geplaatst en daar na ter plekke gerestaureerd. De glasapplique van Lex Horn komt in twee delen in het plafond van de foyer. De indeling van de ruimtes is ook nog aangepast. Zo is de ruimte voor de beheerder kleiner gewor den. maar de keuken groter. De ge bruikers van Haestinge en leden van de stichting Gemeenschap Sint- Maartensdijk hebben daar van de gemeente bericht over gekregen. Het clubhuis van de korfbalvereni ging en het inkorflokaal van de dui vensportvereniging De Zwaluw moeten wijken voor de nieuwbouw. Volgens projectleider A. Cats-van de Klooster krijgt de Zwaluw tij dens de bouw een noodlokaal. Als het nieuwe Haestinge in gebruik is genomen, kunnen de duivenmelkers in de pilarenzaal van het oude dorpshuis en de korfbalvereniging in de foyer van het gebouw dat vol gens Cats nog tien jaar blijft staan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 10