H Henry maakt werk af op huwelijksdag 25% korting Plaatselijk nieuws Idee Haestinge en zwembad onder één dak 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 april 2009 Koffieochtend over mysteries C Ar j)i/uir/i/tif'n In verband met ons 25-jarig jubileum nu Kupskraan zakt weg Verjaardagsfeest juffen Hage meeste punten Disco in Timpa Zangdienst 'Meer groen Welgelegen' Opknappen kerktuin Vossenjacht voor Anthoiiiuschool Rommelmarkt en serenade Ze zijn er we Dagelijks NIEUWE AARDAPPELEN W. Hage Activiteitenmarkt met bruidsshow Snuffelmarkt Klap in gezicht na lichtsein Bestek/Bedrijfsauto's Knuist stopt met oud papier Van Pieterson vangt meeste vis Geslacht in eigen slagerij Rieburch in middeleeuwse sfeer Vergadering met excursie Jeugdlid wint viswedstrijd De Heer wint klaverjasséizoen Jeugddienst Wandeldïiedaagse Kompas herdenkt gevallenen eerder Fontijne meeste vis Verkoping Melkveehouderij mag Supermarkt drie jaar langer aan Postweg Hartstichting Agenda Voorjaarsmarkt Woord Daad Tholen Do NPB houdt woensdag om tien uur de laatste koffieochtend van het sei/oen in het kerkgebouw van de NPB Tholen. De inleider is Jos van den Enden niet Behold. I (ell you a mystery". Mysteriegodsdiensten wa ren twee duizend jaar geleden wi jd verbreid. Resten daarvan zijn aange troffen in bovenstaande aanhef van een aria uit Handels Messiah. Sinds in 1945 de Nag Haininadi-geschril ten werden gevonden zijn de bijbel se christelijke geschriften beter te begrijpen. De NPB vindt het aardig om te kijken wat de achtergronden zijn van de christelijke dogma's die bij deze tijd van het jaar. tussen Pa sen en Pinksteren, horen. Dit ge beurt aan de hand van teksten die op muziek zijn gezel en afbeeldingen uit de kunst. Er gaat een boodschap achter schuil, die volgens de NPB veel raaks lakken heeft met moderne psychologie en spiritualiteit, en zelfs met erotiek. Jos van den Enden ge noot een technische opleiding en was onder anderen werkzaam in software-ontwikkeling. Hij heeft echter altijd belangstelling gehad voor muziek, religie en filosofie. Over deze drie onderwerpen, soms in combinatie met elkaar, heeft hij al verscheidene inleidingen verzorgd. bloemde coraties woon 6i cadeauwinkel Koninginnedag open tot 12.00 uur Eendrachtsweg 8 4691 EK Tholen, tel. 0166-606382 Advertentie I.M. De brandweer heeft dinsdagmiddag water weggepompt uit een voormali ge oesterput aan de ScheldeRijnweg bij de nieuwbouwwijk Waterfront. Bij werkzaamheden aan de oever was een rupskraan van een hove niersbedrijf in de modder gezakt. De chauffeur wist zichzelf in veiligheid te brengen, maar de kraan zakte steeds verder weg De hulp van de brandweer werd ingeroepen. Die pompte een deel van het water weg. Een kraan van de lirma Elenbaas trok hel rupsvoertuig op de kant. Dinsdagavond rukte de duikploeg uit om bijstand te verlenen bij het zoeken naar een vermiste duiker bij Colijnsplaat. Halverwege werd het team teruggestuurd omdat de man al uit het water was. De juffen Christel. Riet en Karin en stagiaire Timo zijn vorige week woensdag door de klassenouders van De Kraal in het zonnetje gezet met een speciaal feestprogramma. Zij vierden deze dag samen hun ver jaardagen. Het feestje vond plaats in de Meestoof in Sint Annaland. Eerst kregen alle kinderen les in het schooltje. Zij leerden het aap. noot. mies' en daarna werd er in groepjes een speurtocht gedaan. Op vrijdag was het de beurt aan de juffen van de middenbouw. Ook juf Maartje en juf Suzanne vierden gezamenlijk hun verjaardag met de kinderen. Ze gin gen naar kampeerterrein De Kreek in Nieuw-Vossemeer. Groep 5 ging er sportief op de fiets naar toe en de kinderen hebben de hele dag heerlijk gespeeld op het terrein. Er werd op beide feestdagen gezongen voor de juffen en ze kregen mooie cadeaus. De juffen trakteerden op cake. Leen Hage heeft de wekelijkse wed strijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen met 5527 punten. Her man Oldenburg werd tweede met 5158 punten. Geert Kolijn volgde met 5042 punten en Corrie Moeliker haalde de vierde plek met 4952 pun ten. De vijfde plek met 4816 punten was voor Martin van Deursen. De hal van de Timpa wordt op 19 ju ni omgetoverd tot een discoparadijs met muziek van de jaren '70 cn '80. Die wordt gedraaid door dj Coenjo tussen de optredens van soul en funkband Disconspiracy. Er hangen twee grote schermen waarop de hits uit die tijd kunnen worden herbe leefd. Bezoekers worden verzocht zich in de stijl van die tijd te kleden met glitterpak en afrokapsel. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij garage Bal. juwelier Angelique. de Thoolse Schatkaemer en Cl000 Stroot. De Gereformeerde Ichtuskerk aan de Doel weg houdt zondag om vijf uur een zangdienst. Het thema is 'Ik wil zingen van mijn Heiland'. Het koor Polyhymnia onder leiding van Hannie Droogers verleent haar me dewerking. De provincie heeft de gemeente ge adviseerd alvast aandacht de geven aan de groenvoorziening ui de ont wikkeling van bedrijventerrein Wel gelegen II Ze reageert op het voor ontwerp van het bestemmingsplan. De provincie is van mening dat de landschappelijke inpassing in het project de kwaliteit van het terrein en de impact op de landelijke omge ving aanzienlijk zal verbeteren. Het advies heeft tevens betrekking op de zuidzijde richting de Nieuwe Post weg/Nieuw landsedijk waar haast geen groen/.one is opgenomen. Oud-Vossemeer Het gemeentebestuur heeft besloten 19.041 euro te betalen voor het op knappen van de tuin rond de kerk van de Hervormde gemeente. Verder legt ze jaarlijks 2520 euro op tafel voor toekomstig onderhoud. Daar mee neemt de burgerlijke gemeente de helft van de kosten voor haai" re kening. zoals 42 jaar geleden is vast gelegd in een overeenkomst met de Hervormde gemeente. In de over eenkomst is bepaald dat het groen rond de kerk een openbare ruimte is. Niet alleen het feit dat het gebied vrij toegankelijk is illustreert dat. Het feit dal de gemeente er het kunstwerk Vier Vrijheden heeft ge plaatst. en eerder ook een Beatrix- boom en Roosevelt tul pen plantte, maken de openbare functie duide lijk. De kinderen van de Sint Anthoniu- school hebben vorige week woens dag meegedaan aan een vossenjacht vanwege het 100-jarige bestaan van hun school. Ze kwamen in hun blau we schoolshirt naar school, waar ze alleen juf Sandra aantroffen. Die vertelde de kinderen dat de andere leefkrachten zich als vos verstopt hadden in het dorp. De kinderen gin gen in groepjes onder begeleiding' van ouders op zoek. Wanneer de kin deren een vos gevonden hadden, moesten ze eerst raden welke leer kracht de vos was en welk Oudhol lands beroep die uitoefende. Hadden de kinderen het goed geraden, dan kreeg de onderbouw een puzzelstuk je van de vos en de bovenbouw kreeg een letter. Zo kwamen ze een wasvrouw met zinken teil en was- raam, een petroleumboer, een kant klosster. straatmuzikant met accor deon en een stratenmaker tegen. Als een groep alle tien de vossen gevon den had. mochten die terug naar school lopen. Daar kregen ze het ontbrekende elfde puzzelstukje waarmee ze de oplossing konden vinden, legen het einde van de och tend kregen de kinderen een brunch aangeboden, met soep, broodje kaas. broodje frikadel, drinken, bitterbal letjes en als toetje, ijs. De volgende activiteit in hei kader van het lüü-ja- rig bestaan is de reünie op 19 juni. Opgeven kan via de website van de school: www.sintanthonius.nl. Sint-Annaland Muziekvereniging Accelerando houdt vandaag van tien tol een uur een rommelmarkt in de hallen van de veiling. Er is daarnaast een gera- niummarkt, er zijn verse oliebollen en de rommelmarkt wordt geëindigd niet een verkoping bij opbod. De op brengst is voor de vereniging, die het geld onder andere gebruikt voor de aanschaf van instrumented en het opleiden van nieuwe muzikanten. Een andere actie van Accelerando is een serenade voor Moederdag. Ba sisschoolleerlingen kunnen een ver haal. gedicht of lied insturen waarin zij vertellen waarom hun moeder de liefste is. De vijf origineelste inzen dingen worden beloond met een mu zikale verassing voor hun moeder. Dat wil zeggen dal de fanfare bij haar rondgang van vier uur tot half zes op 9 mei een extra muziekstuk bij vijf voordeuren spelen. De in schrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij boekhandel Heijboer aan de Ring en kunnen nog tot dinsdag daar wor den ingeleverd. Langeweg 6 Sint-Annaland 06-46474314 Advertentie I.M. De activiteitencommissie van de Hersteld Hervormde Gemeente houdt op 9 mei van tien tot vier uur een activiteitenmarkt op het parkeer terrein van de Bcthelkerk Er zijn di verse activiteiten, Waaronder een rommelmarkt met om half twaall een verkoping bfj opbod, een bruids modeshow, diverse demonstraties en verlotingen en een rondrit met paard en wagen. Ook is er een terras, zijn er kapsters aanwezig, worden orgel concerten gegeven en hel kinderkooi treed op. Er is van alles te koop. waaronder hoeden, cds. boeken, no ten. kaas. eieren, friet, schoenen, tas sen. stoffen, babyartikelen. (werk)kleding, schoonmaakartike len. (foto)kaarten, sieraden, boerde rijproducten. banketlekkernijen en speelgoed en nog veel meer. De op brengst is ten behoeve van het bouwfonds. Stavenisse De Hervormde Gemeente houdt op 16 mei van half. tien tot drie uur een snuffel- en rommelmarkt in vereni gingsgebouw de Schuilplaats. Ook is er om tien uur en om half twee een creatieve workshop. De opbrengst van deze dag gaat naar de kerk. Voorafgaand aan de markt kunnen er morgenavond en op 15 mei van ze ven tot acht uur bruikbare spullen worden afgeleverd. Indien verhin derd kan er contact worden opgeno men met mevrouw N. de Vos. tel. 692785. Sint-Maartensdijk Een 18-jarige automobilist uit de ge meente Tholen is maandagavond rond half twaalf^nkele keren in zijn gezicht geslagen door een andere automobilist. Deze laatste reed met groot licht achter de 18-jarige ovei de Provineialeweg. De 18-jarige gal daarop een.seintje met zijn mistach- terlicht. maar dat werd door de an dere bestuurder kennelijk niet op prijs gesteld. Hij reed zijn voorgan ger klem. dwong hem lot stoppen en gaf hem enkele klappen in het ge zicht door het geopende autoraam. Daarna stapte hi j in zijn auto en reed weg. De politie heeft de zaak in on derzoek. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Zaterdag is dc oud papiercontainer van de Juliana van Stolbergschool aan de Westvest voor de laatste maal open. De vaste oud papierman A. Knuist stopt er mee. Hij nam ruim twaalf jaar geleden het werk over van J. Nelisse en diens zoon Kees. De laatste jaren werd Knuist bijge staan door J A. op den Brouw. Het bestuur van de school is beide heren zeer erkentelijk voor al de noeste ar beid. Volgens secretaris H. Quist is het vaak ondankbaar werk. iets wat weinig mensen beseffen. „Een slecht ingepaste container levert na aftrek van vervoerskosten bijna niets op." Het bestuur beraadt zich op de nieuwe situatie en bekijkt of het mo gelijk is om op een andere wijze pa pier m te zamelen om toch dit ex traatje voor de school te behouden, aldus Quist. De leden van de Oosterscheldevis- sers hebben zaterdag hun vierde wedstrijd vervist. Jan van Pieterson Vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Malse Biefstuk 250 gr. 4,25 I Spare Ribs mtum/geiouid 1 kg 4,95 Cordonbleu 250 gr. 2,45 Bij 500 gr. Shoarma, 4 broodjes en saus GRATIS! Gebraden gehakt 100 gram Eigen gekookte ham 100 gram Koninginnesalade 100 gram Gekookte worst 150 gram Oranjeburgers 4 1 GRATIS S Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Rundergehakt 1 kg 4,75 Speklappen met zwoerd 1 kg 5,- Schouderkarbonade 1 kg 4,95 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN! I I I I I 0.99 1,39 1,- 1,35 Advertentie I.M. heeft daarbij de meeste vis gevan gen. De volgende wedstrijd is op 9 mei van half drie tot half zes. Uit slag: 2. A. Hoogendoorn; 3. M. van Houdt; 4. J. v.d. Rhee; 5. F. Boom; 6. A. Aarden: 7. B. Beringer; 8. R. Vermaas; 9. G. v.d. Rhee; 10. H. Hartog. Junioren: l. Martin Bijl. Basisschool De Rieburch was don derdag voor een dag veranderd in Slot Rieburch om terug te keren naar middeleeuwse sferen en de tijd van Jacoba van Beieren. De voor deur was vervangen door een poort, compleet met ophaalbrug, 's Avonds konden belangstellenden de tentoonstelling bekijken van cre atieve werkstukken die de kinderen 's middags hadden gemaakt met be hulp van ouders, grootouders, sta giaires en leerkrachten. Er herleef den oude ambachten als manden vlechten, leer bewerken en kaarsen maken. Kwakzalvers brouwden ge neeskrachtige drankjes, maar ook ouderwetse appeltaart stond op het menu. Ridders maakten schilden, helmen en harnassen en jonkvrou wen hielden zich bezig met het ma ken van spiegels, kammen en met juwelen versierde puntmutsen. De donkere kerker werd alleen be woond door ongedierte en de punti ge hekken hoefden niet te worden, gesloten om aanvallers buiten te houden. Het district Zeeland van de vereni ging Natuurmonumenten houdt op 9 mei een jaarvergadering voor haar leden met aansluitend een excursie door de Scherpenissepolder. De bij eenkomst begint om half twee in Scaldis Naturalis en wordt rond drie uur afgerond. Dc leden kunnen tij dens de vergadering kenbaar maken hoe de vereniging meer voor hen kan betekenen. De vereniging-kiest er elk jaar voor om in een ander deel van de provincie haar jaarver gadering te houden om meer in con tact te komen met haar leden. Scherpenisse Jeugdlid P. Fase van hengelclub de Zeebaars heeft zaterdag de meeste vis gevangen. Bij de derde wed strijd die werd vervist aan Moggers- hil hebben van de 53 deelnemers er 31 vis gevangen. Dat leverde een to taal van 17 metervis op. De uitslag: l. P. Fase (jeugd) 132 cm; 2. D. van Vossen 128 cm; 3. H. Dijke lOOcm; 4. B. Guriter 90 cm; 5. L. Poot 88 cm: 6. D. Westdorp 86 cm; 7. J. den Engelsman 79 cm; 8. A. Heijboer 75 cm; 9. J. Kodde 68 cm; 10. B. Polderman 67 cm. Paul de Heer is de winnaar van het klaverjasseizoen van klaverjasclub de Roemers. Het was tot de laatste partij spannend, ontdal de punten dicht bij elkaar lagen. Leen Poot is winnaar van de marsenprijs. Hij heeft 63 marsen gewonnen. Uitslag: l. P de Heer 120.276 p. (39 mar sen); 2. W. van Haaften 120.125 p. (33); 3. C. Rietveld 120.025 p. (38); 4. L. Poot 119.895 p. (63): 5. Marie L. v.d. Molen 116.135 p. (39); 6. Ditta van Gijlswijk I 14.591 p. (34); 7. W. Breuer 114.491 p. (34); 8. Ria van Putten 113.846 p. (27): 9. B. Emmelot 113.314 p. (39); 10. J. Op- ree 112.051 p. (30): II. P Poot 112.733 p. (43): 12. J Bijl 112.051 p. (30): 13. L. Mayer 110.750 p. (33): 14. J. Kon 109.368 p. (27): 15. J. Smits 108.924 p. (36): 16. P. Op- ree 108.876 p. (36); 17. C Opree 107.945 p. (21); 18. Lien Duvaloois 104.862 p. (32): 19. S. Breuer 101.856 p. 19); 20. Jacqueline Du vatoois 100.303 p. (21): 21 R. Breuer 99.963 p. (17). Poortvliet 'Eerst zien. dan geloven' is het the ma van de jeugddienst die op 10 mei om half drie in de Ontmoe- tingskerk wordt gehouden Domi nee Broere gaat m deze dienst voor en gospelkoor Clarity verleent mu zikale medewerking. Er wordt in de dienst met elkaar nagedacht over de vraag wat is geloven Ofndat het dan Moederdag iv. wordt de jeugd eventueel santen met hun moeders in de dienst verwacht. Maandag 4 mei hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. De wandelorganisalic Poortvliet start op 12 mei met de zevende edi tie van de plaatselijke wandeldrie- daagse. De starttijd voor de 5 en 10 kilometer is op de eerste en tweede avond om zes uur en op de derde- avond om kwart over zes voor de 10 kilometer en zeven uur voor de vijl kilometer. Een deel van het in schrijfgeld wordt gebruikt om de rolstoelactif- voor twee Duchenne- patiënten. de actie Beurkens. te on dersteunen. Meer informatie tel. 612731 of 612858. In verband met de meivakantie heb ben de leerlingen van basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder op donderdagmiddag al bloemen geplant bij het monument voor de gevallenen in het dorp. Op school werd vooraf bij de groepen 7 en 8 het lesprogramma aangepast. Na de wandeling van de school naar de algemene begraaf plaats en het planten van de bloe men. wilde een aantal een leerlin gen uitleg over de tekst op het ge denkteken. De zeer geïnteresseerde leerlingen kregen deze van juf Greelje de Jong-van Helden en Jan Kempeneers van de heemkunde kring Philippuslandt. Terug op school zei juf Greelje tegen de leerlingen dat deze herdenking jaarlijks moet terugkeren. Zij ver ving jul Adrianne Neele-van Poort vliet. die nog heerlijk geniet van haar verlof na de geboorte van zoon Finn. Andrë Fontijne heeft zaterdag de viswedstrijd van de Makreel ge wonnen. Hij ving 67 centimeter vis. Ook Jan Verwijs ving iets meer dan een halve meter vis (62 cm) en werd daarmee tweede. De totale vis vangst was 3,09 meter. Verdere uit slag: 3. Dirk Breeman 39 cm; 4. Pieter Verwijs 35 cm; 5. Coen Noorthoek 33 cm Dc hervormde vrouwenvereniging 'Rondom Het Woord' houdt op 9 mei van tien uur tot een uur een verkoping in het jeugdgebouw. Er zijn onder andere kaas. fruit, ko- kienen, advocaat, schoolspullen, moederdagcadeautjes kaarten en handdoeken te koop. Er is de mo gelijkheid om koffie of thee te drinken met een plakje cake, er zijn slaatjes te koop en tussen de mid dag worden er broodjes' frikandel en kroket verzorgd. Bezoekers kunnen zich ook laten verzorgen door de aanwezige kapsters. Verder kan er worden geraden voor een taart en een worst. De provincie heeft aan de ZLTO laten weten dat ze geen probleem heeft met het omschakelen van het akkerbouwbedrijf aan de Rijks weg naar een melkveehouderij. De Z1 I O-cliënt, de heer A. Kamp uit Waspik, is voornemens het bedrijf nabij de Bruintjeskreek aan te ko pen. In verband met het program ma Ruimte voor de Rivier moet het bedrijf verplaatst worden en daarom wordt het omgevormd naar een melkveehouderij. Ook gebiedsbeheerder stichting Het Zeeuwse Landschap maakt geen bezwaar tegen omvorming, omdat hel gebied kalkrijke gronden bevat die weinig gevoelig zijn voor ver zuring. Een iiUjToncr van Sint-Maartënsdijk heeft dw-'geniéentc de suggest+e-aon de hand gedaan om de nieuwbouw van Haestinge te combineren met het nieuwe overdekte zwembad. Hel complex zou volledig in handen van een private partij moeten komen en in de Geertruidapolder moeten verrijzen. Die plek zorgt voor min der geluidsoverlast. En omdat de gemeente geen sporthal hoeft te ex ploiteren. zou het bedrijven als Weggemans en Schot-Oudesluijs kunnen uitkopen en verplaatsen naar Tholen. Langs de Sportlaan komt dan. aldus de inwoner, plaats v oor woningbouw. In zijn brief ver wijst hij als voorbeeld naar het sportcomplex De Haamen in het Limburgse Beek. In hun reactie laten f. en w. de briefschrijver weten, dat aanpassing van de plannen betreffende Haestin ge en hel zwembad bij De Pluimpot niet wenselijk of mogelijk is. Het definitieve ontwerp voor Haestinge is nagenoeg gereed. En met De Pluimpot heeft de gemeente een jaar geleden een overeenkomst ge sloten; opnieuw onderhandelen is voor geen van beide partijen yan be lang. Beide genoemde bedrijven aan de Sportlaan maken geen on derdeel uit van de plannen, reden waarom de gemeente daar voor zichzelf geen actieve rol ziet-. Henry Aamoudse derde van rechts) maakt onder toeziend oog van zijn collega 's in zijn huwelijkspak nog even zijn werk aan de dakgoot af. Henry Aarnoudse (24) mocht vrijdag met Ma- rike Deij (20) trouwen, maar dan moest hij wel eerst zijn werk komen afmaken. Dat was de ludieke actie van zijn baas André Visser van technisch bureau Visser uit Poortvliet. Het paar werd na hun jawoord in het gemeen tehuis met een oldtimer naar de Prins-Mau- ritsstraat in hun woonplaats Oud-Vossemeer gereden. Daar waren de collega's van Henry bezig aan het vervangen van dakgoten aan een woning. Het bruidspaar werd op de stei ger gezet, zodat de bruidegom nog even in zijn nette pak 'aan het werk' kon. De twee konden er wel om lachen. De kerkelijke inze gening van het huwelijk vond plaats in de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Ne derland door dominee A. Schultink. De recep tie vond plaats in restaurant Grevelingen bij Bruinissc. De medisch secretaresse bij GGZ in Bergen op Zoom en de elektricien gaan in Poortvliet wonen. Predikbeurten Zondag 3 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en lfe.30 u. ds. Prins, Ederveen. HERSTELD HERV. GEMEEN I K 10 u. ds. Kot. Borssele. 14.30 u. ds. Juffer, Amemuiden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. gez. dienst in Ichthuskerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Boyr. 's Gravendeel, gcz. dienst Immanuel. 17 u. zangdienst m.m.v. Polyhymnia. CHR. GEREF KERK 10 u. ds. Aarnoudese. 18.30 u.ds. Westerink. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMHEN l'K 10 u. dhr. v.d. Berk. H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B 10.30 u. da. Zandbergen. Poortvliet. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 ti. ds. Boon. Krabbendijke. 18.30 u. evang. Van Welic. Rotterdam. GEREF. KHRK 10 u. ds. Melse. Vrouwenpolder. CHR GEREF. KERK 10 u. ds. Westerink. 15.30 u. ds. Aamoudse. Doornspijk. GEREF. GEM IN NED. 10. 14.30 en 18.3üu. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu nieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maas. Nieuwe-Tonge. 18 u. kand. Rietveld. Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Ooischot. Stellendam. 16 u. ds. Gielen, Poortvliet. GEREF. GEM 9,30. 14 en 18 u. leesdienst. wo 6/5 19.30 u ds. Meèuwse. GEREF. GEM. IN NED. 9.45.14,15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Jongkind. Brandwijk. 18 u. ds. Van Kooten. Scherpenisse. OUD GEREI GEM 9.30. 14 en I8u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 e\i 14.30 u.ds.Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Vreesw ijk. Poeldijk. 19 u. ds. De Graaff. Mijnsheerenland. OUD GEREF. GEM IN NED 9.30.14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 kand. Kleinbloesem, Nieuw Lek- kerland. 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en J,8.30 u.ds. Bakker 14 u. leesdienst. wo 6/5 19.30 u. ds. Rijken. Gameren, tijdrede SGP. VRIJE HERVORMDE GEM 9.30 en 14.30 u. ds v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. mr. Wouters. Middeburg- 14.30 u. ds. Kant. Ouddorp. GEREI GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds Bakker. wo6/5 19.30 u. bijbelstudie. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Van Eckeveld. Katwijk aan Zee. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30.14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM IN NED. (B V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNAJACOBAPOLDER GEREI KERK 10 u. mevr. D. Timmers-Huigcn. De Cl (WK) supermarkt van Jurgen Stroot in Tholen mag tot juni 2012 aan de Postweg blijven zitten. Het gemeentebestuur heeft de. in 2004 verleende, gedoogbeschikking niet drie jaar verlengd. De insteek van de gemeente blijft dat de plek waar de supermarkt nu zit. tijdelijk is. En dat er ruimte voor komt in plan Noord. Het plan is om daar verouderde be drijfspanden te slopen en er huizen, kantoren en winkels te bouwen. Bin nenkort gaat men aan de slag met een bestemmingsplan. Hoeveel ruimte er voor een of meerdere supermarkten komt, wordt nog onderzocht. De Cl 000 is vijf jaar geleden vanuit dc Eendrachtsweg - waar ze een knelpunt was met betrekking tol par keren - naar de voormalige hallen van Schot aan dc Postweg verplaatst. Ondernemer Stroot zou daar graag blijven zitten. Er is een gedoogbe schikking afgegeven dat de bestem ming niet strookt met het gebruik als winkel. Zou de beschikking niet ver lengd worden, dan zou dc supermarkt weg moeten. Dat vindt het gemeente bestuur maatschappelijk gezien niet wenselijk. De nieuwe beschikking is voor drie jaar omdat de verwachting is dat binnen die periode een super markt in plan Noord gerealiseerd kan zijn. De collecte voor de Hartstichting heeft in Sint-Annaland 1330,84 eu ro en in Poortvliet 745,92 euro op gebracht. De geldinzameling werd gehouden tijdens de Hartweek van 12 tot en met 18 april, een campag ne van de Hartstichting. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEKTHOLEN VIiethof8, za ll-12u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596.- KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0II3-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HO( )G WATERSTANDEN Donderdag 30 april t/m vrijdag 8 mei. donderdag 30 7.57 -20.22 vrijdag I 8.52-21.22 zaterdag 2 10.02 -22.32 zondag 3 11.22 -23.52 maandag 4 12.45 - dinsdag 5 1.12-13.52 woensdag 6 2.15 -14.47 donderdag 7 3.05 - 15.3-2 vrijdag 8 3.49 -16.12 vr 1/5 22.45 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMl tel. 0900-9771. THOLEN t/m 2 mei Kunstroute, div. locaties, 11 -18 u. t/m 7 mei Expositie, A. Harting e.a., Gasthuiskapel, 11 -18 u. en na 2 mei 13-17 u. 2 mei Slotconcert Kunstroute. Red Dice Jazzband en Misty Basement, havenplateau, 14.30-17.30 u. 6 mei Koffieochtend met Jos van den Enden, vrijzinnige geloofsgem. NPB. NPB-gcbouw. 10 u. 7 mei en 11 jtin Borstvoeding, info- bijeenkomst, LLL. Stoofstr. 8. 20- 22 u. 9 mei Kledinginz.ameling, Sam's kledingactie, parochiecentrum ka tholieke kerk. 10-12 u. OUD-VOSSEMEER 9 mei Kledinginzameling, Sam's kle dingactie. katholieke kerk, 10-12 u. 9 mei Verkoping, vrouwenver. Wees een Zegen, De Voorhof, 10-14 u. -SINT-ANNALAND' t/m 31 okt Exposities Oud speel goed en Hoe de was. was, streekmu seum De Meestoof, Bierensstr., di t/m z.a 14-17 li. 9 mei Verkoping met bruidsshow, Hersteld Hervormde Gemeente, Bcthelkerk. 10-16 u. STAVENISSE 2 mei Voorjaarsmarkt met kinder rommelmarkt, comité Woord en Daad. v.d. Lek de Clercqplein, 9- 12.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 9 mei Rommelmarkt, Boerderij- dier.nl, Provineialeweg 60. 11-16 u. SCHERPENISSE 9 mei Verkoping met boeken- en rommelmarkt. Hervormde Gemeen te. Veerdijkseweg, va. 9.30 u. POORTVLIET 9 mei Fietstocht, 15 en 30 km, Her steld Hervormde Kerk, vertrek ver. gebouw Ebcn Haëzer 13-14 u. SINT-PHILIPSLAND 4 mei Dodenherdenking, Concor dia. grasveld Hervormde kerk, v.a. 19 u. 9 mei Verkoping, hervormde vrou wenvereniging, jeugdgebouw, 10- 13 u. +filin+++filni+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 17 again-do 20 u.. vr t/m zo 13.45. 18.45 en 21.15 u.. ma t/m wo 13.45 en 20 u. Beverly Flills Chihuahua - vr t/m wo 13.45 en 16 u. Confessions of a shopaholic - vr t/m wo 16 u. Fast and furious 4 - do 20 u .'vr en za 16. 18.45 en 21.15 u.. zo 16 en 21.15 u.. ma en di 16 u.. wo 16 en 20 u. He's just not that into you do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. Limo - vr t/m wo 13.45 u. Monsters vs. Aliens -vr t/m wo 13.45 u. Stella - ma 20.30 u. The boy in the striped pyamas - zo 19 u. en di 20.30 u. X-men origins: wolver ine - do 20 u., vr t/m zo 16. 18.45 en 21.15 u„ ma t/m wo 16 en 20 u. Het comité van Woord en Daad or ganiseert zaterdag van negen tot half één een grote voorjaarsmarkt met kinderrommelmarkt op het Van der Lek der Clercqplein in Stavenis se. De markt wordt reeds voor de zesde keer op de eerste zaterdag in mei gehouden. Op deze voorjaars markt is er van alles te koop voor de tuin, er zijn etenswaren, diverse stands met tweedehands boeken en er worden gebruikte fietsen ver kocht. Voor jong en oud is er een sjoelwedstrijd. Voor de kinderen is er een grabbelton, waterbak en een rondrit in een legerjeep. Er is een kinderrommelmarkt waarvan de helft van de opbrengst naar Woord en Daad gaat. Ook kunnen lege car tridges, toners, postzegels, bonnen, mobiele telefoons en oud of buiten lands geld worden ingeleverd. De netto opbrengst van de voorjaars markt is bestemd voor het project gezondheidszorg in Haïti. Boeken kunnen nog tot en met zaterdag worden ingeleverd bij de comitéle den. Meer info bij Jaap Westdorp, tel. 0166-692657.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2