Jeffrey (10) en Peter (12) vinden het tijd dat hun school terugverhuist Natte Kernenslag brengt de jongeren weer in beweging 'Deze klant voelt zich thuis bij ons bedrijf en wij bij dat van hen' Speelse opening zwemseizoen De Spetter in Tholen Burgemeester Nuis legt eerste steen brede school Sint-Annaland Nieuwe Bedrijven Tholen immi Autoteam Steenbergen levert nieuw autopark aan Clysan Donderdag 30 april 2009 EENDRACHÏBODE, DE THQOLSE COURANT Ze vinden het jammer dat ze niet zijn uitgenodigd bij de symbolische eerste steen. Peter Fase (12) en Jeffrey van Herk (10) staan donderdagmiddag op de Raiffeisenstraat in Sint- Annaland achter het hek van de bouwplaats van de brede school. De verkeer de kant wat hen betreft, want ze hadden graag van dichtbij willen zien hoe burgemeester Nuis diezelf de middag de hoeksteen met gedenkplaats in het gebouw metselde. En daar na net als de mensen die wel op de bouwplaats zijn uitgenodigd, het gebouw bezichtigen, want het wordt tenslotte hun school. Lift Fantasie Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland nbva •verzekeringen «financiële diensten •hypotheken «pensioenen 1299, Gezonde prijs Navigatie 11 De 10-jarige Jeffrey van Herk en de 12-jarige Peter Fase kijken, hoewel ze geen uitnodiging hebben, ook even naar de contouren van de brede school. Nou ja, alleen voor Jeffrey dan. Hij zit in groep 7 van de School met de Bijbel. Zijn klasgenoot Peter van groep 8 gaat na de zomervakantie naar het Calvijncollege in Tholen. Jeffrey kan de verhuizing naar het nieuwe schoolgebouw nog wel mee maken. Ze vinden het wel tijd wor den dat er iets nieuws komt. „De noodlocatie is saai en ver weg. Bui ten het dorp", zegt Peter. Hij woont in de Raiffeisenstraat, dus voor hem was het wel leuk geweest als hij weer net zoals vroeger, alleen de straat hoefde over te steken om naar school te gaan. Jeffrey woont in Crooswijk, dus voor hem komt de school wel weer dichterbij met de nieuwe vestiging aan de School straat. Ze volgen dagelijks de vorde ringen aan het gebouw, maar hoe die er van binnen uitzien, dat weten ze niet. Ze mogen een kijkje nemen met de verslaggever van deze krant. De School met de Bijbel komt op de verdieping, dus we gaan de (tijdelij ke) trap op die de kinderen straks dagelijks moeten nemen om binnen te komen. De jongens bekijken alles met veel bewondering en fantaseren over wat waar gaat komen. Er zijn, op een ruimte naast de trap, nog geen lokalen zichtbaar. Het lokaal naast de trap wordt volgens de twee de kamer van de directeur. „Dan heeft hij lekker veel ruimte", vinden ze. Hun juffen staan op een 'balkon', dat voorlopig uit niet meer dan wat ruw cement en een paar houten plan ken als omheining bestaat. Die zijn enthousiast om hun leerlingen in het gebouw te zien en leggen het mo ment onmiddellijk vast met hun fo totoestel. Op de begane grond valt de jongens de kleine raampjes in de oranje gele gevel op aan de zuidkant van het ge bouw. „Wat een grappige raampjes. Maar wat zou hier komen." Bij een klein hokje van enkele vierkante me ters, denken ze het wel te weten. „Hier komt een lift", zegt Jeffrey. „Mijn vader werkt bij een liftenbe- drijf en die zei dat ze er ook eentje in de brede school zouden zetten. Het is jammer dat mijn vader hier niet aan het werk is, want dan zou ik elke dag even kunnen kijken." Bij de bijeenkomst voor de officiële eerste steenlegging zijn alle betrok kenen bij de bouw, gebruikers - leerkrachten, mensen van de biblio theek en de kinderopvang -, ouder raad en bestuurlijk betrokkenen aan wezig. Het gezelschap wordt ontvangen in dorpshuis De Welle- vaete, voor koffie met gebak, een toespraak van de burgemeester en uitleg van de architect. Alle wethou ders zijn daarbij aanwezig - Van Dis, Heijboer en Goossen - op me vrouw Velthuis na. Die is verhin derd. Dat is jammer, vindt Nuis, want volgens hem is er een bijzon der moment aangebroken. Hij is van mening dat de brede school van bij zondere betekenis is voor Sint-An naland. „Ik ben ook nerveus voor het moment, want metselen is een vak waarvoor een bepaalde techniek vereist is." Hij weet wel dat de steen die hij aan het gebouw gaat toevoegen, niet de eerste is. „De contouren van het ge bouw zijn al zover zichtbaar, dat er slechts nog een kleine portie fantasie nodig is om te bedenken hoe het eruit gaat zien." Hij noemt de eerste steenlegging symbolisch. Ook de steen op zich heeft een symbolische betekenis. Het is een hoeksteen. „Ie der heeft daar een andere interpreta tie bij. Een hoeksteen staat ook aan de basis van het onderwijs in de sa menleving. De zijden komen bij el kaar. Dat maakt het allemaal wat ste viger. Een hoeksteen betekent ook ontmoeting. Tussen de leerkrachten, de ouders, de kinderen, de boekenle- ners. Kennis en ontmoeten. De basis van de toekomst." Nuis vertelt ook dat er nu zo'n 1000 brede scholen in Nederland zijn en dat het kabinet streeft naar 1600. Daar werkt de gemeente Tholen dus aan mee. De burgemeester spreekt tot slot zijn dank uit aan de vier partijen die laten zien dat ze kunnen samen werken en de bouwers die telkens de bouwplaats netjes achterlaten en pro beren de overlast voor de omwonen den te beperken. Het gebouw is ontworpen door RDBM Architecten. Directeur J. Goossenaerts legt uit hoe zij te werk zijn gegaan. „We stonden voor de vraag 'hoe gaan we al die functies in één gebouw onderbrengen?' Daarbij hebben we gekozen voor het thema kennis en ontmoeten. Wc wilden ie der zijn eigen jasje en identiteit ge ven." Dat laatste is terug te zien ip het gebruik van de verschillende kleuren voor elk blok, waaronder het 'mee- kraprood'. Daarmee is een verbin ding gelegd naar de geschiedenis van het dorp voor wat betreft de meekrap teelt. Om het gebouw eenheid te ge ven. is er een centrale hal gemaakt. De architect geeft nog een extra tip mee om de eenheid uit te beelden. „Bij de opening kun je er een strik rond doen." De voorlichtster van de gemeente Tholen, mevrouw M. Jop- se nodigt het gezelschap uit om te voet naar de brede school te gaan voor de eerste steen legging. „Daar na is er nog de mogelijkheid om het gebouw te bezichtigen. Maar er is mij gevraagd om erbij te vertellen dat het bekijken van het gebouw op eigen risico is." VERVOLG VAN GENERATIES Intussen heeft betovergrootmoeder Neeltje de kleine op schoot geno men. Uit de verhalen van de deel nemers aan de vijfde generatie bijeenkomst heeft ze 25 kleinkin deren, 37 achterkleinkinderen en nu dus een acjiter-achterkleinkind. Zo maken we kennis met Riet Ver- maas-Hoek. Die Vermaasjes zijn dus de overgrootouders van Vanes sa. Zij heeft 22 jaar in De Schutse gewerkt en kent er het klappen van de zweep. „Nee. Neeltje komt niet meer alleen buiten. Ze is wat ver geetachtig." Daar is tijdens het gesprekje niets van te merken. „Ik heb 90 jaar aan de Molendijk gewoond. Ja hoor. We hadden goed contact met de buren. Zoals de familie Gunter en José Neef", vertelt ze. Ja, naast heel veel vreugde heeft ze ook een Inschrijving in het Handelsregis ter van nieuwe bedrijven op Tho len en Sint-Philipsland in de maand januari 2009. Stichting administratiekantoor Van Meer investments. Welgelegen 4, het tegen uitgifte van certificaten op naam verwerven van aandelen in besloten vennootschappen, bestuur ders W.A. van Meer, R.H.M. van Meer, mevr. A.R van Meer-Spikker, L.L.W. van Meer, allen gezamenlijk bevoegd. Kyda klusbedrijf, Kotterstraat 24, eenmanszaak van RW. Boogaart. Foocus projectmanagement en con sultancy, Vrouwendijk 2, projectbege leiding voor met name de petroche mische industrie en utiliteitsbouw, vennootschap onder firma van E.N.A. J. Smid uit Hellevoetsluis en E.N.A. Barth uit Tholen. Bouwbedrijf Bogert b.v., Turkseweg 2, bestuurders P.C.J. Bogert en A.J. Bogert. Personeelsvereniging Van Houte Groep, Energieweg 11 J, voorzitter A. Oosdijk, secretaris mevr. M.J. Beens-van de Wetering, penning meester J.E. Uijl. W F administratieconsulenten. Raadhuisstraat 11, administratie kantoor, nevenvestiging van ven nootschap onder firma in Tholen. M.J. Bruijnzeel-Ridderhof, Burg. Smithstraat 5, bedrijfsopleiding en -training, eenmanszaak van mevr. M.J. Bruijnzeel-Ridderhof. ZLD trading c.v., Kaaistraat 8, het droevige periode gekend. „Er is een kleinkind overleden. Dat was pas acht jaar." Op welke manier je zo'n groot aantal generaties bijelkaar houdt, weet ze ook. „Eten wat de pot schaft. Geen alcohol en hard wer ken." Ook de kinderen vinden dat oma Neeltje een opgewekt karakter heeft. „Ik ben ook solist geweest in een koor", vertelt ze. Een doch ter, die het gesprek volgt, zegt dat ze in elk geval altijd zingt. „En al les uit het hoofd." En hup. om dat te bewijzen, zegt ze in rap tempo psalm 79 vers 2 op: Het kostelijk bloed van Uwe gunst genoten. In hoeverre ze aan Vanes sa de psalmen doorgeeft, ligt ver borgen in de toekomst. De kleine mag zich verheugen in de opkomst van vijf opa's en zeven oma's. In clusief de kant van vader Van Meer. verlenen van service en onderhoud op het gebied van koeling, groot handel in koeltechnische produkten, beherend vennoot Ybates limited uit Hythe, Kent, Engeland, 1 stille ven noot, gevolmachtigde M.E.M. Jo- chems. M. Brusse montage, William Booth- straat 16, het aannemen, uitbeste den, uitvoeren en adviseren van montage- en constructiewerken, eenmanszaak van M. Brusse. Roadfoto, Hogeweg 29, fotografie, eenmanszaak van R. Valkhoff. Pro Advies, Kaaistraat 2, adviesbu reau op het gebied van produktieor- ganisatie, groothandel in meet- en regeltechnische apparatuur w.o. hy grometers, eenmanszaak K.D.R. Pomme. VWK market. Kleine Loo 6, groot-, klein- en ambulante handel in partij en ongeregelde goederen, ook via internet, alsmede het zich verhuren als chauffeur, eenmanszaak van PG. van Wijk. Architectenbureau W.D. van Doorn, Engelaarsdijk 1architect b+u en in terieurarchitect, eenmanszaak van W.D. van Doorn. Timmerbedrijf G.B. van pam. Noordstraat 5, allround timmer- werkzaamheden, eenmanszaak van G.B. van Dam. APK only. Prins HendrikstraaJ 23, mobiel apk-keuringsstation, een manszaak van PR. Jelier. Winexportise b.v., Plataanstraat 25, beheeractiviteiten, directeur-groot- aandeelhouder L.P Kosten. Onderhoud totaal b.v.. Handelsweg 1, het verrichten van alle mogelijke onderhoudswerkzaamheden aan re- gistergoederen, bestuurder L.M. Geluk beheer b.v. SNStU Regio Bank ll^kendV'i Hypotheek adviseur MvoMcen adviseurs 95 4693 CJ Poortvliet T: (0155) 512509 F: 10156) 612912 j 4690 flfl Tholen E: info@overbeeke.nl I: ujujuj.overbeeke.nl Maak kennis met het 3 2 1* GS DVD High tech kan eenvoudig zijn. Levensechte film- en muziekbeleving, gewoon thuis. Advertentie I.M. Advertentie I.M. „De sterkste Zeeuwen zijn de Scherpe Meeuwen". Dat riepen de mei den van De Scherpe Meeuwen uit Scherpenisse zaterdag tijdens de ope ning van het zwemseizoen in zwembad "De Spetter" in Tholen. De ploeg was een van de equipes die afgelopen zaterdag deelnam aan de Natte Kernenslag 2(109. Een spellenfeest dat in 2007 is opge zet door de jongerenraad Tholen (Joth) om met name basisschoolleer lingen (kinderen van acht tot 12 jaar) en middelbare scholieren (13+) in beweging te krijgen. Ook vorig jaar organiseerde de Joth met veel succes een Natte Kernenslag. De opbrengst daarvan ging naar een waterpomp project in Burkino Faso. Dit jaar was de organisatie in handen van twee ambtenaren, Jordy Reuvers en Ingrid Bras, die zich in het dage lijks leven bezighouden met het jon gerenwerk in Tholen. Reuvers: „De Natte Kernenslag dit jaar is niet be doeld om geld op te halen voor een goed doel. Het gaat er nu om, om iets voor de jeugd te organiseren en te vens de aandacht te vestigen op de opening van het zwemseizoen." Dat betekende dat iedereen gratis kon meedoen met als hoofdzaak er een leuke dag van te maken. De kin deren uit de diverse woonkernen van de gemeente Tholen lieten zich dat geen twee maal zeggen. Niet minder dan 26 ploegen hadden zich inge- schreven. Elke ploeg bestond uit on geveer zes kinderen, waardoor er 's ochtends rond een uur of tien bijna 150 kinderen zich warm liepen om zo hoog mogelijk op het scorebord te eindigen. Want, zo viel op te maken uit de gesprekken onderling, winnen Ook het kikkerbadje van de Spetter wordt gebruikt voor een van de spelletjes. wilden ze allemaal. Dat de winst niet zonder slag of stoot kon worden binnengehaald, bleek onder meer uit het grote aantal spel len dat moest worden afgewerkt. Reuvers: „We hebben geprobeerd een zo groot mogelijke verscheiden heid te brengen. Dus heel divers. Sommigen waren best pittig, maar allemaal waren ze om te doen." Waar het vaak op aankwam was snelheid en hoeveelheid. Bijvoor beeld bij het Water uit Zee dragen. Daarvan was de bedoeling per ploeg zoveel mogelijk bekers met water boven je hoofd van voor naar achter door te geven. Na acht minu ten werd de inhoud gemeten dat in een grote emmer terecht was geko men. Of neem het hoepel- en blokkenes- tafettespel. Daarbij moesten de teams met behulp van drie hoepels en 2 pionnen een parcours afleggen zonder dat het materiaal de grond raakte. De snelste won. Spectaculair bleek ook het droog- naar-de-overkantspcl. Hier speelden steeds twee teams tegen elkaar. De deelnemers moesten over een mat lopen om de overkant van het bad te bereiken. Pas als het complete team aan de overkant was, werd de tijd stil gezet. Als de verslaggever het zonnige strijdtoneel nadert, is de spanning van de gezichten te lezen. Een jonge re waarschuwt wanneer er mag wor den begonnen Een mevrouw achter een tafeltje zit met een toeter in de hand. Daarmee worden start en einde van de tijd aangegeven. In het kan toor van het zwembad is het ook druk. Zo'n elf badmeesters en bad juffrouwen hebben zich spontaan aangemeld om mee te helpen de Nat te Kernenslag tot een succes te ma ken. Inmiddels is het aftellen begonnen. Uit de luidsprekers op het terrein gaat het van tien naar NU. De toeter doet de restDan beginnen de Twee- nies en Ruby's Team aan de loop- mat-run. De meesten duikelen na een paar passen ongewild het water in. Het hele strijdveld is in een oog wenk veranderd in een enthousiast juichende, gillende en schreeuwende kindermassa. „Doe maar rustig aan", zegt een van de coaches bij het tol lend basketbalspel. Daarbij moet een deelnemer met een bal naar een hoe pel rennen en met de hand op de bal tien rondjes draaien om vervolgens de bal in een net te gooien. Het advies van de coach aan een jon gen die heel snel zijn rondjes wil draaien, is terecht. De knaap valt haast ondersteboven van duizelig heid. Hij zigzagt naar het net en gooit prompt mis. Zijn teamgenoten malen er niet om. Ze blijven hun maatje toejuichen. En zo gaat het de hele dag. Er is sprake van veel teamgeest. De kinde ren moedigen elkaar aan. Plezier straalt van de lachende gezichten. Een geschaafde knie mag de pret niet drukken. Daar hebben de mensen van de EHBO pleisters voor. Reu vers: „De EHBO hoefde niet voor ernstige zaken in actie te komen. Er is eigenlijk niks gebeurd." In een hal aan de zijkant van het veld liggen tientallen hoopjes met kle ding. Het lijkt voor dieven en zak kenrollers een eldorado. „Het lijkt misschien of die hal onbewaakt was, maar we hadden heej wat toezicht houders op het veld. Dat viel mis schien niet op, maar ze hielden alles in de gaten", weet Reuvers, Hij is diktevreden met het resultaat. „Volgend jaar? Misschien wel weer. Er is veel vraag naar dit soort activi teiten. En je kunt zien dat het ook bij ouderen aanslaat. Er waren zaterdag heel wat ouders en oma's en opa's om hun kroost aan te moedigen." „De wensen van de chauffeur zijn gerespecteerd. De één wil een bus, de ander een dubbele cabine en weer een ander wil een Zafira. Al les is ook afhankelijk van de privé- situatie. De één heeft de auto veel voor eigen gebruik nodig en de an der juist niet. Alle auto's zijn uitge rust met een navigatiesysteem. Niet een standaard type, maar een zeer modern systeem." Van der Giessen kan wel lachen om de opmerking van Flipse, maar hij verwent zijn chauffeurs met een re den. „Wij doen veel aan binding met onze medewerkers. In de veer tig jaar dat wij bestaan, hebben wij vrijwel geen verloop van medewer kers. En dat komt zeker niet alleen door het salaris. We besteden aan dacht aan een goed contact en daar bij hoort bijvoorbeeld dit rond zo'n oplevering. We willen een wagen park waar iedereen met plezier in rijdt. We zijn zuinig op onze mede werkers. Het is belangrijk dat men sen het naar hun zin hebben." Clysan heeft onlangs het bedrijf Klimaattechniek Brabant in Roosendaal overgenomen, waar mee het zich meer wil gaan richten op duurzame energieftrojecten, zo als warmte en koude opslag. De au to's van het Brabantse bedrijf zijn nog niet aan vervanging toe, maar op den duur rijden alle chauffeurs in een nieuwe leaseauto in blauwe lak met het vlammetjeslogo. Uiter aard geleverd door Autoteam Steenbergen, (advertentie I.M.) In het midden staat een trotse Jan van der Giessen met links naast hem Bert Flipse van liet leasebedrijf en rechts Leon Paassens van Autoteam Steenbergen. LCD Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 plasma www.verburgh.nl Automatisering De werknemers van Clysan in Sint-Philipsland gaan sinds vrijdag op pad in een nieuwe auto. Het bedrijf voor stookinstallaties heeft elf nieu we auto's van Autoteam Steenbergen in de lease genomen. Niet alleen de auto's zijn nieuw, ook het logo, dat op de nieuwe wagens te zien is, is in een moderner jasje gestoken. Het is inmiddels het derde autopark dat Clysan bij Autoteam afneemt. Vestigingsleider Leon Paassens is dolblij met zijn trouwe klant en steekt dat bij de overhandiging van de nieuwe serie bedrijfsauto's dan ook niet onder stoelen of banken. Er is een feestelijke receptie gere geld met gebak, borrelhapjes en champagne. Alle medewerkers van Clysan zijn daarvoor uitgenodigd bij het autobedrijf. Er wordt overigens ook een feestje gemaakt van het overhandigen van de sleutels. Directeur Jan van der Giessen van Clysan krijgt de sleu tel van één van de auto's die in de garage op hem staat te wachten, in zijn handen gedrukt. Om er een spektakel van te maken, hangt er een goudkleurig papieren scherm in de deuropening en Van der Gies sen rijdt daar dwars doorheen en komt zo tussen de overige auto's terecht.. Die staan buiten in twee rijen schuin tegenover elkaar uitge stald. Achter de ramen zijn keurig brietjes geplaatst met de namen van de chauffeurs. Het zijn allemaal auto's van het merk Opel: vijf personenauto's van het type Zafira en zes bussen van het type Vivaro. Van der Giessen is zeer te spreken over deze auto's. „Het is een combinatie van een ge zonde prijs en prestatie." Hij heeft voorheen, steeds gebruik gemaakt van eigen auto's, maar vanaf 2001 heeft hij gekozen voor lease. Elke keer een vierjarig contract. De auto's worden geleverd door Autoteam Steenbergen en het leasecontract verloopt via Zuid- West lease, dat onder Autoteam valt. Die combinatie bevalt de drie partijen prima. Paassens: „We hechten waarde aan kwaliteit en een langdurige relatie. Deze klant voelt zich thuis bij ons bedrijf en wij bij dat van hen. Dat werkt pret tig." Van der Giessen vertelt dat hij ongeveer veertig jaar een relatie met het autobedrijf heeft. „Wij zij als Clysan erg trouw aan onze leve ranciers. Dat kenmerkt ons be drijf." Directeur Bert Flipse is ook aanwe zig bij de overdracht van de auto's. Ook hij is te spreken over de relatie met Clysan. Hij meent dat er onge veer twintig auto's in totaal in het leasecontract met Clysan zitten, maar dat ze nog niet allemaal aan vernieuwing toe zijn. „Twee auto's hadden nog maar weinig kilome ters gemaakt, dus dat contract heb ben we voor een jaar doorgezet. Dat kan ook bij ons. Als een lease- contract wel eens anders loopt, proberen wij oplossingen te beden ken en hier zijn wij er op deze ma nier uitgekomen. Hel is plezierig samenwerken met Clysan." Het leasebedrijf beheert de reparatie, eventuele schade aan de auto's en de verzekering. Flipse vindt wel dat het Fluplandse bedrijf haar werknemers verwend met de auto's. „Dat zal lang niet el ke werknemer doen." Hij vertelt dal de berijders zelf mochten kie zen hoe ze hun auto wilden hebben en welk type hun voorkeur heeft. Burgerneet Postbus 47 zSSSSZ Hi-Fi. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 11