Tholenderwijs WHS D2 onverwacht kampioen SPS omzeilt lastige klip op Haestinge met 0-2 overwinning bij Smerdiek Werkzaamheden buitenterrein Brede School li Tentoonstelling van de Zeeuwse Boerderij Definitief ontwerp Haestinge Noad '67 veilig ondanks een grote wanvertoning oo Mededelingen van het waterschap Van de Breevaart OO EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 april 2009 week 18 Donderdag 30 april 2009 Derde klasse Spannend Afstraffing Stavenisse Vosmeer heer en meester Soms onzichtbaar, Paardensport Punt Akkermans Moerland weer-eerste noodzakelijk! "Veut tdoer tot ftet{ect yexeyeid! 10 Donderdag 23 april heeft burgemeester W. Nuis de eer ste steen gelegd van de Brede School te Sint-Annaland. De bouw verloopt voorspoedig. Het skelet van het ge bouw is gerealiseerd, het metselwerk en de installatie- technische werkzaamheden zijn in volle gang. Binnenkort wordt ook begonnen met de werkzaamhe den aan het buitenterrein. Het buitenterrein zal in 5 fasen worden aangelegd: Fase 1: Schoolstraat. Fase 2: Terrein aan de zijde van de Hoenderweg en een gedeelte van de Crooswijck. Fase 3: Crooswijck en schoolterrein. Fase 4: Raiffeisetistraat en schoolplein b.b.s. School met de Bijbel. Fase 5: Kruising Schoolstraat/ Raiffeisenstraat en schoolplein o.b.s. De Casembroot. Het buitenterrein zal worden aangelegd onder verant woordelijkheid van Moeskops' Bouwbedrijf B.V. De uit voerende partij is Gebr. Moerland B.V. te Sint-Anna- land. De uitvoerder op het werk is de heer G. Goedegebuure, 06 51 28 96 95. Verder kunt u met vragen terecht bij onze medewerk ster mevrouw A.M. Cats-van der Klooster 0166-668316, of per e-mail: cats.a@tholen.nl Omwonenden zullen regelmatig door de aannemer per brief op de hoogte worden gebracht over de werkzaam heden en de afsluiting van de straat. Vanaf 15 mei tot en met 30 juni is in het Atrium van het gemeentehuis in Tholen de tentoonstelling "Van woonstalhuis tot damwandloods" te zien. Deze ten toonstelling is tot stand gekomen door een samen werking tussen de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ) en de Boerderijenstichting. Op 14 mei wordt de tentoonstelling officieel geopend. Mens en dier De expositie geeft een overzicht van vier perioden: Van het begin van de jaartelling tot 1650, van 1650 tot 1900, van 1900 tot 1960 en na 1960. Daarin is de overgang te zien van boerderijen waar mens en dier onder één dak leefden (woonstalhuis met lemen wanden en rieten da ken), via een gescheiden stenen boerderij voor bewoners en een houten stal voor de die ren, tot de hedendaagse groot schalige bedrijven met damwand- loodsen. De tentoonstelling laat ook zien dat tussen de verschillende Zeeuwse eilanden sterke vér- schillen zijn. De expositie is in teractief van opzet en origineel vormgegeven. Aanvullende fototentoonstelling De tentoonstelling wordt door de Heemkundevereni-gingen 'Stad en Lande van Tholen' en 'Philippuslandt' aangevuld met een uitgebreide fototentoonstel ling van oude en nieuwe foto's van (soms reeds lang verdwe nen) boerderijen uit alle kernen binnen de gemeente Tholen. De laatste 100 jaar zijn zeer veel oude boerenwoonhui- zen en schuren afgebroken en vervangen door nieuw bouw. Er zijn niet veel boerderijen meer over waar de tijd lijkt te hebben stil gestaan. Met name de komst van de moderne landbouw met zijn grote machines is veelal een doodsteek geweest voor de traditionele schuren. En nog steeds verdwijnen er met regelmaat oude schuren onder de slopershamer of door achterstallig onderhoud. De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de opening stijden van het gemeentehuis, iedere werkdag van 8.30 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de archivaris, de heer F. van den Kieboom, telefoon 0166 668200. Het definitief ontwerp (DO) van sport- en gemeen schapscentrum Haestinge is afgerond. Ten opzichte van het voorlopig ontwerp is de indeling van de jeugdruimte, de keuken, berging en de beheerder ruimte gewijzigd. De jeugdruimte heeft een L-vorm gekregen in plaats van een rechthoekige vorm. De keuken is vergroot, de bergruimte van de keuken en de beheerderruimte zijn verkleind. De indeling van de overige ruimten is ongewijzigd gebleven. In de D0-fase is de hoofdopzet van de constructie, de akoestische maatregelen en de elektrotechnische en werktuigbouwkundige installaties verder uitgewerkt. De D0-fase wordt opgevolgd door de bestekfase, waarin de technische omschrijving van het bouwplan wordt vastgelegd. De planning is om deze fase vóór de zomervakantie af te ronden met het sluiten van de definitieve aannemingsovereenkomst. De start van de bouw staat gepland in oktober van dit jaar. Voor vragen over het project kunt u contact opnemen met mevrouw A.M. Cats-van der Klooster, telefoon: 0166-668316 of e-mail: cats.a@tholen.nl Achteraf viel de schade nog mee. Doordat OIympia'60 en The Gun- ners verloren is Noad '67 definitief in veilige haven. Meer dan een doekje voor het bloeden na de zware 1-4 nederlaag op eigen terrein tegen Beek Vooruit waren de berichten van de andere velden niet. No ad maakt een teleurstellend seizoen door. wat zaterdag nog eens werd onderstreept met de wanvertoning tegen de formatie uit Prinsenbeek. Coach Ko Stoutjesdijk was kritisch. „Alles ontbrak: de rust en de scherpte, de efficiëntie voor de goal. We bouwden zo langzaam op dat de tegenstander lekker kon uitrusten. In plaats van in hoog tempo te spelen gingen we mee in het ritme van Beek Vooruit." De start van Noad in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen was nog veelbelovend. Corné de Frel was gevaarlijk met een kopbal en Koen van Dijke raakte zelfs de paal. Bij een uitval halverwege de eerste helft sloegen de bezoekers toe: 0-1Na een blessure voor de geroutineerde Johan Gabriels van Beek Vooruit liepen de gemoede ren op. Dé Brabanders zochten de rand van het toelaatbare op. ook al om dat ze nog een kansje hebben op het bereiken van de nacompetitie voor promotie. Noad legde het verrassend genoeg af op strijdlust. Tot teleurstelling van Stoutjesdijk. „De wil ontbrak bij ons om tol hel gaatje te gaan." Onmiddellijk na de pauze leek de wedstrijd te kan telen. De voor verdediger Jeroen Reijngoudt in de ploeg gekomen Danny Steijn was bij de eerste aanval meteen succesvol: 1-1. Het bleek de spreekwoordelijke zwa luw die nog geen zomer brengt. Het slechts sporadisch voor de goal van Jan van Duuren opdui kende Beek Vooruit tilde de stand kort daarop alweer naar 1-2, met een boogbal die de te ver voor zijn kooi staande Huplandse doelman zich mocht aanrekenen. Voor Stoutjesdijk het sein om in te grij pen. Met Wiljan Lisseveld en Rob den Engelsman werden twee verse krachten binnen de lijnen ge bracht. Jasper van Dijke en Corné de Frel mochten het toneel verlaten. Noad hoopte met de wissels vooral op impulsen vanaf de vleugels. Dat was volgens Stoutjesdijk hard no dig. „We zochten het veel te veel door het midden. Gevaar vanaf de zijkanten was er niet. Voor Beek Vopruit was het simpel verdedi gen." Het gehoopte offensief kwam niet uit de verf, omdat Beek ■Vooruit optimaal gebruik maakte van de zwakke omschakeling bij balverlies aan Noad-zijde. Na de 1-3 was het een gelopen koers. Een' rake kopbal betekende zelfs nog 1-4. Stoutjesdijk haalde opge lucht adem na het bekend worden van de andere uitslagen. „Het viel gelukkig allemaal onze kant op. Het had ook heel anders kunnen lopen." I)e eerste taak van de nieuwe jeugdvoorzitter van WHS, Luuk Blom, was zaterdagmiddag de huldiging van het D2-jeugdelftal als kampioen. „Fantastisch wat jullie gepresteerd hebben. Zelf voetbal ik al 30 jaar, maar ik ben nog nooit kampioen geworden. En ais je dat prachtige doelsaldo ziet met heel veel doelpunten voor en weinig tegen, dat maakt het al leen maar mooier. Ik hen dan ook trots op jullie." De jeugdvoorzit ter bedankte ook de leiders Nico Nooij en Rene van der Jagt. „Jul lie worden kampioen met een elf tal waarvan niemand het ver wacht had." Ook de sponsor. DES uit Rotterdam, die na de winter stop aanhaakte bij het D2-team had volgens Luuk Blom een goede stimulans betekend voor het be halen van de titel. Zaterdagmorgen was in Bergen op Zoom de ontknoping pas tegen Dosko D2, dat tweede stond met 3 punten achterstand. In principe was er door de 18-0 zege van een week eerder geen vuiltje aan de lucht voor WHS 1)2, maar tegen de naaste concurrent blijft het al tijd spannend. WHS begon slecht aan de wedstrijd, maar dat verbe terde snel en bij de rust had de Sint-Annaland.se ploeg al een comfortabele 0-3 voorsprong. WHS 1)2 won uiteindelijk met 1-4 en het kampioenschap werd bij terugkeer in de kantine uitge breid gevierd door keeper Jordy Hage, Angclo van Oeveren, Stefan van Haaften, Niels Lobbezoo, Guldo van Tiggele, Dimitri Mos selman, Jordy van der Jagt, Youri Overbeeke, Koen Blom, Dion Westdorp, Jair Nooij, Robin van 't Hof, Jorick Vroegop, Yordi Quist en Yoeri Sandee met de lei ders Rene van der Jagt en Nico Nooij. Jeugdvoorzitter Luuk Blom is Miranda Ketting opge volgd, die het secretariaat heeft overgenomen van Iwan Hage, die verhuisd is naar Zuid-Beveland. SPS houdt een theoretische kans op de kampioenstitel in de vierde klas se. De formatie van coach Rien Voshol omzeilde op Haestinge een lasti ge klip door erfvijand Smerdiek met 0-2 te verslaan. Willem Bevelan der en Hilbert van Akkeren sloegen toe op cruciale momenten. Stavenisse kon de titelstrijd niet beïnvloeden en werd door lijstaanvoer der Krabbendijke met 6-0 van de mat geveegd. Vosmeer behaalde een 4-3 zege op WIK'57, in een wedstrijd waar niets meer op het spel stond. werden de mouwen opgestroopt. Hoewel hij al een wedstrijd bij de A-jeugd in de benen had, behoorde Stefan Lindhout tot de meest op vallende spelers. Allee!) de lat stond de gelijkmaker van het jonge talent in de weg. Óok Erik van Haaften was enkele malen dicht bi j een treffer. Op slag van rust volgde een nieuwe opdoffer voor de thuis club. Na een gemakkelijk gegeven vrije trap wegens hands sloeg Hil bert van Akkeren met zijn fluwelen traptechniek voor de tweede maal toe. Ap van de Belt leek ook kandi daat om de vrije schop te nemen, in de muur liepen enkele SPS-ers weg en doelman Alex Stoutjesdijk stond verkeerd opgesteld: 0-2. Volgens Smerdiek-trainer Cees Stoutjesdijk kregen de bezoekers teveel van het goede. „Natuurlijk is SPS op dit moment een completere ploeg dan Smerdiek. Zeker aanvallend zijn ze goed. Ik vind de verdediging min der. Als je druk zet op hun laatste lijn gaan ze fouten maken. We kre gen ook kansen, maar maakten ze niet." Na twee nederlagen op rij was SPS op voorhand niet gerust op de goe de afloop in de derby tegen Smer diek. Een doelpunt van topschutter Willem Bevelander in de derde mi nuut effende hei pad naar uiteinde lijk een 0-2 overwinning. De ope ningstreffer was typisch Bevelander. Met de rug naar de goal draaide de aanvalsleider zich keurig vrij, om vervolgens zwaar belaagd een weg langs de Smer- diekse verdedigers te zoeken. Al struikelend liet Bevelander keeper Alex Stbutjesdijk kansloos: 0-1. Het vroege doelpunt was voor SPS een geschenk uit de hemel. Voshol had in de aanloop naar het streek- duel alle moeite gedaan om de druk van de ketel te halen. „We hebben enkel maar gevoetbald op de trai ning. Niks geen moeilijke dingen gedaan. We moesten vergeten wat achter de rug was en ons op een ontspannen manier voorbereiden op wat komt. Onbewust heeft de spanning de voorbije weken toch een belangrijke rol gespeeld, met name bij de jongens die nog niets meegemaakt hebben. We zijn blan co aan de wedstrijd begonnen. Een vroeg doelpunt geeft dan extra rust." Smerdiek liet zich niet van de wijs brengen door de achters tand. Ondanks het ontbreken van een vijftal potentiële basisspelers In de tweede helft toonde SPS zich opnieuw de betere ploeg, zonder dat er nog gescoord werd. Voshol noemde de overwinning achteraf gezien eenvoudig. „Eigenlijk zijn we na rust niet meer in gevaar ge weest. We wisten dat ze na die 0-2 vooral zouden gokken op de lange bal van Jordy Hage. Die angel heb ben we goed uit het spel van Smer diek weten te halen. Voor rust lie ten we vooral hun backs opbouwen en ook daar hadden ze moeite mee. Ik denk dat we het tactisch goed voor elkaar hadden." Met uitvallen was SPS nog het dichtst bij een treffer. Goede- reacties van Alex Stoutjesdijk op inzetten van Beve lander en Van Akkeren voorkwa men een derde doelpunt. Jordy Ha ge ging steeds meer Voor zijn verdediging spelen en Soulyman El Bouazzaoui schoof door naar de voorste lijn als derde spits. Die offensieve zetten leverden niet het beoogde resultaat op. Wel bleef de derby spannend tot het eind, met soms ook felle duels en toenemen de irritaties over en weer. Stoutjes dijk vond dat zijn ploeg zichzelf te kort had gedaan. „Ik heb het gevoel dat er voor ons meer in heeft geze ten. Als je de echte kansen van de middag optelt waren we tenminste gelijkwaardig. De jongens hebben ook keihard gewerkt. We hebben er in ieder geval een echte wedstrijd van gemaakt." Voshol keek alweer vooruit naar de slotdag van de competitie, waarop zijn team het in een rechtstreekse confrontatie ïpoet uitvechten met Krabbendijke. SPS moet dat duel winnen om mis schien een beslissingswedstrijd uit het vuur te slepen. Yerseke heeft ook goede papieren met een rela tief gemakkelijke uitwedstrijd bij ZPR'84. In theorie kunnen de drie titelkandidaten zelfs gelijk eindi gen. een scenario dat zou leiden tot een heuse nacompetitie. Volgens Voshol zijn de kansen op de titel voor zijn team minimaal. „Natuur lijk zullen we tegen Krabbendijke zoeken naar onze mogelijkheden. Niet door als een kip zonder kop de aanval te zoeken. We gaan voor de voetballende oplossingen, daarin ligt onze kracht. Krabbendijke is een geweldige ploeg, hoewel ze achterin op de vleugels kwetsbaar zijn. Daar zullen we van moeten profiteren, maar dan nog hebben we het niet in eigen hand. Ik zie Yerseke geen fout maken bij ZPR. Misschien worden zij wel de la chende derde. Ik ga er vanuit dat wij via de nacompetitie promotie moeten zien af te dwingen." Lijstaanvoerder Krabbendijke kon zich ontspannen voorbereiden op de cruciale ontmoeting met SPS. De ploeg uit Zuid-Beveland had geen kind aan hekkensluiter Stave nisse. De bezoekers mochten blij zijn dal de dubbele cijfers niet wer den bereikt en de teller op 6-0 bleef staan. In de eerste minuten miste Krabbendijke al enkele riante kan sen. Bij rust stond er niettemin een 3-0 stand op het bord. Na de her vatting bleef het eenrichtingsver keer, met uiteindelijk zes vol treffers. Johan Smits verving de vanwege werkverplichtingen afwe zige hoofdtrainer Wim Westerhuis en hoefde weinig woorden aan hel duel vuil te maken. .We hebben geen kans gehad en zijn nauwelijks over de middenlijn geweest. Het klassenverschil was te groot. We moeten accepteren dat we er niet aan te pas kwamen tegen volgens mij de beste ploeg die we dit jaar zijn tegengekomen." Smits was on der de indruk van de kracht van de tegenstander. „Vaak kun je op dit niveau in je voorbereiding wijzen op enkele gevaarlijke spitsen. Bij Krabbendijke beweegt iedereen, ook zonder bal. Het is een goed in gespeeld collectief." Pikant detail: vrijwel het gehele basisteam van de lijstaanvoerder stond bij de jeugd nog onder leiding van de afwezige Westerhuis. Johan Smits: „Het is een jong team dat nog verder kan doorgroeien. Wim heeft hier goed werk verricht. Na deze afstraffing zou je bijna wensen dat hij dat niet had gedaan." De 4-3 einduitslag deed vermoeden dat Vosmeer een zware middag had tegen laagvlieger WIK'57. De thuisclub was echter op alle fronten veruit de betere ploeg en kon enkel betrapt worden op nonchalant ver dedigen. met daarbi j een negatieve hoofdrol voor doelman Ibrahim El- jiiali. Met name voor de pauze liet Vosmeer voetbal van de bovenste plank zien. met snelle combinaties en een uitgekiend positiespel. Mo Eljilali wees Vosmeer de weg met de 1-0. een treffer waar ook enkele oogstrelende combinaties aan vooraf gingen. Hoewel WIK zich nauwelijks op de vijandelijke helft waagde kwamen de bezoekers wel op gelijke hoogtl'. 'Eén vrije trap werd onvoldoende weggewerkt door de Vosm£eB>V^fdediging en de Schouwse ploeg frommelde de 1-1 binnen. Op slag van rust onder scheidde topscorer Rachid Bou- houdane zich. De bonkige spits maakte een slimme loopactie, draaide zich keurig vrij en schoot beheerst de 2-1 achter de WIK- goalie. Wild uitkomen van doel man Eljilali leverde WIK na de pauze een penalty op, waaruit de stand weer gelijk werd getrokken: 2-2. Na deze tegenvaller liet Vos meer zien dat het dit seizoen in tac tisch opzicht is gegroeid. De ploeg bleef de bal rustig rond spelen en rekende erop dat het krachtsver schil zich zou uitbetalen. Na een fijne combinatie tussen Jaouad Al- louchi en Ayoub Tihani zorgde Bouhoudane inderdaad voor de 3- 2. De precies op het goede moment in de voorste linie opduikende Mo Allali tekende op aangeven van Adderahin El Fadili voor 4-2. In de laatste minuten maakte doelman Eljilali andermaal een slippertje bij een afstandschot dat via zijn han den en de lat over de lijn stuitte: 4- 3. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Verkeersbesluit Het volgende verkeersbesluit op Zuid-Beveland is genomen: Instellen verplicht fietspad De Poel, tussen Heinkenszand en Goes, vanaf de Bimmelsweg tot aan de Verbartelweg, inclusief het regelen van voorrang op aansluitingen en kruisingert. Ter Inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen vanaf 4 mei tot en met 15 juni 2009 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaal- weg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 4 mei tot en met 15 juni 2009 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, Sector bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Aanwijzing toezichthoudend ambtenaren Bij het besluit van 15 april 2009 zijn de onderstaande personen aangewezen als toezichthoudend ambtenaar. Ze zijn met ingang van 1 mei 2009 belast met het houden van toezicht op de naleving van genoemde wetten en verordeningen. Wet milieubeheer Wet verontreiniging oppervlaktewateren Kees de Landmeter Peter van Zalen Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2007 en Wet op de waterhuishouding Kees de Landmeter Peter van Zalen Wegenverordening Zeeland 1994 Kees de Landmeter Peter van Zalen Verordening waterhuishouding Zeeland Kees de Landmeter Peter van Zalen De aanwijzing als toezichthoudend ambtenaar voor Machiel Weezepoel is per 1 april 2009 ingetrokken. Marjolein Akkermans uit-Sint- Annaland heeft er weer een winstpuntje bij in de klasse LI dressuur. Ze deed zondag mee aan een wedstrijd in Ruephen en haalde met haar paard Vero na in de eerste proef 184 pun ten. Hoewel de tweéde proef naar Maijoleins eigen idee het- zelfd.e ging als de eerste, had het andere jurylid er een andere mening over. De combinatie bleef steken op 164 punten. Om in vorm te blijven heeft Jaap Moerland donderdag een manegewedstrijd van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint-Joos- land bezocht. Hij deed niet Tim mee aan het een nieter parcours. Na een foutloze en snelle barra ge mocht de combinatie weder om de eerste prijs in ontvangst nemen. Ook Josje Moerland van de partij bij De Kroo. Ze wordt steeds meer een combi natie met haar paard Ego. Josje startte in de rubriek 80 centime ter en was twee keer foutloos wat voor haar ook een eerste prijs opleverde. Handelsonderneming Vroegindeweij TE KOOP: Middelharnis Tel. 0187-482319 fax 0187-482118 http://www.vroeghef.nl Gebruikte Elektrotruck 1,5 ton in prima staal Verkoop en verhuur van nieuw en gebruikt intern transport Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Canadaweg 12a 4661 PZ Halsteren T 0164 630 329 www.vdbkeukens.nl 5^ keukens badkamers vloeren

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 10