Brabant voor Thoolse raadsleden ver weg 'Melkrobots stellen ons in staat om geleidelijk uit te breiden' Betaal schadeclaims uit post onvoorzien Grondexploitatie bijna rond, Kleine Suzannapolder zeer nat Raad steunt doorlichten maatschappelijk werk Uitbreiden cultuurmenu's op scholen dankzij extra geld Veel belangstelling voor Poortvliets melkveebedrijf Hofland Donderdag 23 april 2009 Commissie bestuurszaken: meer informatie nodig De controle door de gemeenteraad op de gang van zaken in het overleg van West-Brabantse gemeenten en Tholen schiet tekort. Reden: er komt te weinig informatie be schikbaar uit het samenwerkingsverband. Zo luidde woensdag kort samengevat de kritiek in de commissie bestuurszaken. De Thoolse politiek wil graag op de hoogte blijven, aldus J.J.P.A. Boulogne (ABT). „Het is goed om te weten waar je buren mee bezig zijn." EENDRACHTBGDE, DE THOOLSE COURANT Ver van je bed Kansen Steun tien mille kunst Alma en Horn Optimistisch Legkippen De nieuwbouw van de supermarkt Cl000 in Sint-Anna- land laat op zich wachten. In 2002 werd de structuurvisie voor het dorp vastgesteld, maar er is nog geen schop in de grond gegaan voor het plan om de supermarkt te ver plaatsen. Ondernemer A. Gunter van Cl000 sprak on langs in de raadscommissie ruimte zijn ongenoegen uit over de gang van zaken. De Kleine Suzannapolder blijkt een zeer natte polder. Weegbrug Schets ABT: Zeeuwind moet op de blaren zitten ABT wil de eventuele schadeclaims die voortvloeien uit het niet honoreren van de windmolenplannen, betalen uit de post onvoorzien. „Of heeft de gemeente een aanspra kelijkheidsverzekering voor zulke fouten?" Dat stelt de fractie in een vragenlijst van vier pagina's aan b. en w. De raadscommissie ruimte sprak er vorige week al uit voerig over, waarbij ABT via commissielid J.J. van 't Hof ook een inbreng had. Gunter verbaasd over parkeren omwonenden op terrein supermarkt Extra geld voor aanpak wachtlijsten De cliënten moeten geholpen worden. Daarom is de Thoolse gemeenteraad bereid om eenmalig 47.040 euro extra op tafel te leggen voor het wegwerken van de wachtlijsten bij de stichting Maatschappelijk werk en welzijn Oosterschelderegio (SMWO). Maar voor de wei gerachtige houding van deze instelling om inzicht te ge ven in de bedrijfsvoering heeft de raad geen begrip, bleek onlangs in de commissie samenleving. Onderzoek voor monumentennota al begonnen Cultuureducatie, regionaal kunstenarrangement, het cul turele klimaat in Tholen en het immaterieel erfgoed. Aan die vier zaken wil het gemeentebestuur dit en volgend jaar prioriteit geven, blijkt uit de cultuurnota 2009-2012. In de commissie samenleving was er vorige week steun voor. Een maand geleden vond de raad het stuk niet rijp voor bespreking, macy nu ligt dat anders. Popfestival Verwijsbordjes PLEUNE In dc praktijk valt het voor raadsle den echter niet mee om de vinger aan de pols te houden en invloed uit te oefenen op het beleid. In eer ste instantie werken in de zogehe ten West-Brabantse vergadering de colleges van negentien gemeenten samen, ook b. en w. van Tholen. In dit convenant is onvoldoende gere geld hoe raadsleden moeten worden geïnformeerd. Inmiddels hebben de griffiers van de samen werkende gemeenten een reeks van aanbevelingen opgesteld die de communicatie moeten verbete ren. Gedacht wordt onder andere aan een halfjaarlijkse voortgangs rapportage. Deze zomer verschijnt bovendien nog een rapport, waarin de informatieverstrekking aan de raden wordt belicht. Burgemeester W. Nuis vindt perio dieke informatieverstrekking aan de raad hard nodig. „Tot op heden is dat in onvoldoende mate ge beurd. Door de gebrekkige infor matie komt de democratische con trole nu niet van de grond en is er volgens M.J. Klippcl (RFT) bij de raad weinig betrokkenheid. „Het is zoals bij alles wat op afstand van je staat, het raakt je wat minder. Het is allemaal wat ver van je bed.". P.W.J. Hoek (SGP) noemde de ver- betervoorstellen van dc griffiers erg waardevol. De SGP-fractie zit volgens Hoek niet te wachten op een vorm van verlengd bestuur waarbij taken en bevoegdenheden worden overgedragen. Goede in formatie volstaat. „De autonomie van onze gemeente staat voor ons voorop, zeker gezien de cultuur verschillen tussen Tholen en dc West-Brabantse gemeenten. We zijn voor samenwerking, maar al leen als het functioneel is. Zo heel veel directe belangen hebben wij nog niet bij de grote projéeten aan de overkant." Met die mening stond Hoek rede lijk geïsoleerd in de commissie. Namens het ABT zag Boulogne bijvoorbeeld kansen om aan te ha ken bij het mobiliteitscentrum in Breda dat werkzoekenden en wer kenden, die vanwege de crisis tij delijk in de WW zitten, in dc hele regio begeleidt naar ander werk of scholing. F.J.A. Hommel (VVD) noemde de lobby voor de A4 en vliegtuigonderhoud in Woens- drecht, alsmede de recente komst van een logistiek opleidinginsti tuut naar Breda, een toegevoegde waarde voor dc gemeente Tholen. Ook burgemeester Nuis onder streepte het belang om deel te ne men aan de West-Brabantse verga dering. Onlangs werd ook Tholen gevraagd om de handtekening te zetten onder een brandbrief aan de regering inzake de discussie over de JSF-straaljager, die op termijn mogelijk de nodige arbeidsplaat sen in de regio oplevert. Ook in het project Brabant aan zee, een bele venisconcept voor het West-Bra bantse watersportgebied, komt Tholen volgens hem vaak aan bod. „Ik kan u zeggen dat Tholen in één adem met de andere gemeenten in het gebied wordt genoemd." De gemeenteraad steunt het be schikbaar stellen van 10.000 euro extra om de kunstwerken van Lex Horn en Peter Alma, afkomstig uit de afgebroken technische school, te plaatsen in de nieuwbouw van Ha- estinge in Sint-Maartensdijk. In de commissie samenleving liet het CDA blijken de kosten mee te vinden vallen. Daarentegen vond de SGP juist dat het erg veel geld kost. Maar iedereen was het erover eens dat er geen weg terug meer is. Ver schillende commissieleden wilden wel weten hoe hard de toezeggingen zijn van andere partijen voor een bijdrage. „Ze staan allemaal zwart op wit. Alleen is het geld nog niet ontvangen", zei wethouder Vel thuis. Ze vertelde dat de provincie ooit 25.000 euro heeft toegezegd. Dat zou tien mille méér moeten worden en aan de aanvraag daar voor wordt momenteel gewerkt. De VVD sprak haar tevredenheid uit over het educatieve project dat van het restaureren en plaatsen van de kunstwerken wordt gemaakt. En ze kreeg te horen dat in de gemeen telijke reserve kunstbeleid onge veer een ton zit. ABT was be nieuwd wat er gebeurt als er onvoldoende geld van derden komt. „Dan komen we terug bij u als raad", zei de wethouder. De SGP stelde nog voor om uit de ton die de gemeenteraad voor cultuur beschikbaar heeft gesteld, een deel te bestemmen voor een speerpunt Alma/Horn. Veehouder Leo Hofland geeft bezoekers uitleg bij de melkrobot in zijn bedrijf. Links naast hem Jaap de Boer. Twee Sint-Annalandse peuters knijpen hun neus dicht als ze de koeienstal van de familie Hofland binnen komen. De geur van de dieren en de mest bevalt hen niet echt. Heel wat ouders met kinde ren, maar ook buren en collega's, nemen zaterdagmiddag een kijkje in het bedrijf aan de Boneputteweg in Poortvliet. „De bezoekers wa ren écht geïnteresseerd", zegt Leo Hofland. Leo en Bea Hofland, hun twee kin deren en medewerker Govert van Dieren ontvangen zaterdag naar schatting een kleine 300 mensen. Die kunnen naar de koeien- en de kalveren in de stal kijken, maar ook bij de twee melkrobots. „We krijgen nogal eens vragen van mensen die een kijkje willen komen nemen. Dat vergt veel tijd en daarom wilden we het eens op deze manier proberen", vertelt Bea Hofland over het initia tief. Het dertien jaar oude bedrijf is vorig jaar drastisch aangepast. Er is een ligstal bijgebouwd, in augustus is de eerste melkrobot geplaatst en in november de tweede, op de plaats van de oude melkstal. Een fikse in vestering, maar het stelt Hofland in staat om de komende jaren uit te breiden. „Dat willen we geleidelijk doen. Op dit moment melken we 75 koeien, terwijl elk van de robots er 65 kan hebben." Op Tholen staan volgens Holland inmiddels een stuk of zeven melkrobots. Echt bijzonder is het apparaat dus niet, maar wél is het voor mensen interessant om te zien hoe het melken ermee in zijn werk gaat. Met verbazing kijken oud-agrariër Suurland uit Scherpenisse en melk- veehouderszoon De Boer uit Sint- Annaland toe hoe een lascrgestuurde camera de spenen zoekt om er de slangen aan te schuiven voor het melken. Op een schermpje is te vol gen hoeveel melk er wordt gegeven. Als de uier leeg is, gaan de slangen er automatisch weer af. En elke keer worden de onderdelen gereinigd. El ke koe heeft een chip en daarop leest de robot om de hoeveel tijd elk dier gemolken mag worden. In de con troleruimte is op een beeldscherm te zien welke koeien er nodig gemol ken moeten worden. De veehouder kan desnoods ingrijpen en de be treffende dieren richting de robot sturen. Bij één van de twee heeft hij een wachtruimte gemaakt met hek jes die in één richting open gaan. Zo wordt een koe naar de machine ge dwongen. In een afzonderlijke ruimte staat de grote melktank van 11.500 liter, waarin alle melk wordt verzameld. Op vaste tijdstippen komt een tank auto van FrieslandCampina deze le gen. Suurland herinnert zich de melkbussen van vroeger, die voor de auto van de fabriek aan de straat werden gezet. „De chauffeur bracht meteen het melkgeld mee." Over die melkprijs is momenteel het nodige te doen omdat ze zo laag is. In fe bruari was de garantieprijs bij Fries landCampina 27,50 euro per 100 ki lo, in maart en april lag ze op 25,25 euro. Leo Hofland blijft ondanks al les optimistisch gestemd. Hij rekent er op dat de prijs weer wel aantrekt, mede omdat in de Verenigde Staten al melkveehouderijen opgedoekt worden. De Nederlandse Melkvee houders Vakbond voerde vorige week. samen met Dutch Dairymen Board, in Den Haag actie om de ex treem lage melkprijs (ver onder de kostprijs van 30 cent) onder de aan dacht van de landelijke politiek te brengen. Hofland is niet volledig afhankelijk van zijn melkkoeien. „De mond- en klauwzeercrisis van enkele jaren ge leden heeft ons aan het denken ge zet. We hebben er toen legkippen bij genomen om het risico meer te spreiden", legt Bea Hofland uit. Er lopen zo'n 35.000 kippen, die naar buiten kunnen op een omheind stuk grond, de zogenaamde vrije uitloop. Gunter had gehoopt dat hij als on dernemer betrokken zou worden bij het verkeersplan voor het ha vengebied. maar zag tot zijn verba zing dat het al was gemaakt. In het plan wordt uitgegaan van 80 eigen parkeerplaatsen voor de super markt, maar een deej van de plaat sen mogen dubbel worden ge bruikt, namelijk door bewoners uit de buurt. Hij zei het niet logisch te vinden dat bewoners er vrij kunnen parkeren. De nieuwe supermarkt zou'op het voormalige terrein van het water schap komen (aangekocht door de gemeente), maar volgens Gunter is het terrein vervuild, en is naar zijn weten de grond nog niet gesaneerd. Gunter was op zich wel te spreken over het opdelen van het plan voor het havengebied in drie bestem mingsplannen. Het plan voor het centrum en de supermarkt zou dan sneller worden uitgevoerd. Maar de kans dat het plan voor het haven plein en de Kleine Suzannapolder later of helemaal niet gerealiseerd kan worden, is volgens Gunter ook aanwezig. En dat kan dan weer ge volgen hebben voor de investering die hij moet plegen voor de nieuw bouw van de supermarkt. De ondernemer wil snel duidelijk heid. Hij wil weten waar hij aan toe is. „Als ondernemer word ik ont moedigd en dat is teleurstellend. Volgens projectbegeleider H. Wee- da is in 2006 pas met de steden bouwkundige invulling van het Ha venplein en de Kleine Suzanna polder begonnen. „We zijn nu be zig met de grondexploitatie. Dan pas kunnen we naar Gunter gaan om te kijken hoe we om kunnen gaan met de kosten. Het financiële verhaal volgt nu. Belangrijk is dat er voor het huidige gebouw een nieuwe supermarkt komt. De su permarkt is de trekker van het ge bied. We kunnen niet alles tegelijk. Het vraagt gewoon tijd, maar de grondexploitatie is bijna rond." Het onderverdelen in drie bestem mingsplannen heeft volgens Weeda puur met procedures te maken en de noodzaak om een woonzorgcen trum en dc supermarkt te kunnen realiseren. „Er is nog een probleem om op te lossen, dat is het LPG-sta- tion bij de firma Dekker. Als dat is opgelost, verwachten we geen pro blemen meer. Dan kan er zomaar volgend jaar gebouwd worden." Weeda gaf aan dat wat betreft de ontwikkeling van het havenplateau de weegbrug nog een probleem vormt en dat de damwand pas aan gepakt kan worden als de heipalen voor de appartementsgebouwen in de grond zitten. De Kleine Suzannapolder blijkt volgens Weeda een 'hele natte en zoute polder' te zijn. Er vindt nu volgens hem een onderzoek plaats naar de stabiliteit van de waterke- rende dijk en de bodemstructuur van de polder waar woningen zijn gepland. „We moeten daar oppas sen. Als we er gaan graven wordt het net zo'n zwembad als in Mid delburg (op de plek waar de schouwburg was voorzien) of krij gen we problemen vergelijkbaar met dc aanleg van de Noord-Zuid verbinding voor de metro in Am sterdam. We splitsen het totale plan voor het gebied, om te voorkomen dat het ene het andere hindert." De projectbegeleider legde uit dat eind mei of begin juni de bereke ningen voor grondexploitaties naast elkaar worden gelegd. Dan kunnen er afspraken gemaakt wor den met projectontwikkelaars. Dat is ook het moment om met Gunter te gaan praten. J.L. Hage (CU) wilde van de on dernemer weten of hij betrokken is geweest bij de architectonische in vulling van het woonzorgcomplex en de supermarkt. Gunter zei dat hij alleen een programma van eisen had ingediend. Raadslid E.M. van der Wal-Vermeulen (PvdA) ver baasde zich over de manier waarop gecommuniceerd wordt tussen de gemeente en Gunter. „Ik had steeds het idee dat alles uitstekend verliep." Weeda zei dat het in het begin 'ronduit stroef was verlopen' toen de ondernemer een adviseur van de Cl000 in de arm had genomen. „Er zijn periodes geweest dat er heel in tensief overleg is geweest, maar ook periodes dat het wat minder in tensief was." Volgens wethouder F.J. Goossen nadert met de steden bouwkundige opzet het einde van het dossier. „Dan ga ik samen met Weeda naar de familie Gunter." J.J. van 't Hof (ABT) merkte op dat de supermarktwereld erg dyna misch is. Hij had niet het idee dat het gemeentebestuur dynamisch is als het gaat om het veilig stellen van de belangen van de onderne mer. „Hij kan op dit moment niet verder." Gunter beaamde dat. „Als de win kel te klein wordt of er komen te weinig parkeerplaatsen, dan heb ik een probleem. Een supermarktfor mule heeft een doorlooptijd van zes tot tien jaar." M.J. Klippel (RFT) zei het maar vreemd te vinden dat er zonder overleg met Gunter wordt bepaald dat het parkeerterrein door omwo nenden gebruikt mag worden. „En wethouder Goossen bedenkt een gebouw waar Gunter geen inspraak in heeft." Volgens Weeda is er een verkeersplan voor heel het dorp ge maakt. Niet alleen voor het hayen- project hoewel de supermarkt er wel de motor is, zei hij. „Er is on derzoek gedaan naar het aantal par keerplaatsen dat nodig is. Daarin is de wens van Gunter om 80 parkeer plaatsen te kopen meegenomen, maar dat is nog afhankelijk van het financiële plaatje. Door de exploita tie mede te laten dekken door om wonenden zouden die er ook ge bruik van kunnen maken. Maar het is nog niet zeker wat het wordt." Wat de architectonische uitwerking betreft is er in 2006 van uitgegaan dat de supermarkt onder de wonin gen aan de oostkant van het Haven plein zou komen. „Er zou dan een vereniging van eigenaren moeten komen, maar er is steeds gescho ven met de locatie. Nu is de super markt als losstaand gebouw in het gebied gepland, tussen het Haven- De eierprijs is momenteel goed. Een kleine dertien jaar geleden ver plaatste Hofland zijn bedrijf vrijwil lig van Moordrecht bij Gouda naar Tholen. „We hadden een klein be drijf zonder uitbreidingsmogelijkhe den. Hier op Tholen kregen we via de ruilverkaveling méér ruimte." Het gezin woont er prima naar dc zin, zegt Leo Hofland. Zijn vrouw £iet als groot voordeel van de melk robots dat ze minder aan huis zijn gebonden voor het melken van de koeien. Zaterdagmiddag is er voor de bezoe kers koffie of thee met cake, en voor de kinderen frisdrank. Ook heeft Hofland promotiemateriaal gekre gen van FrieslandCampina, en tech nische informatie over de DeLaval melkrobots. Peuterleidster Marijke van Dijke uit Sint-Annaland vindt het goed dat kinderen op deze ma nier kunnen zien waar de melk van daan komt. Want ze ervaart dat steeds minder kinderen dat weten. „Als je het ze vraagt, zeggen ze: de C1000. Toen we onlangs tijdens een project over de boerderij uitlegden hoe het zat, zei een jongetje dat ont dekte dat de melk van de koe kwam: Ik moet nooit meer melk!" Het gezin Hofland is tevreden over hoe de dag is verlopen. „Met zoveel bezoekers hebben we het niet voor niks gedaan. En de mensen die kwa men, waren geïnteresseerd", aldus Leo Hofland. Bram Gunter (geheel rechtstijdens de schouwronde van bestuurders van TOF en Activa en ambtenaren van de gemeente in de Voorstraat te Sint-Annaland. Links projectleider Henny Weeda van de havenplannen, die volgens Gunter vee! te traag verlopen. plein en de oostelijke Havenweg. Dan is Gunter ook niet afhankelijk van de mensen die boven de super markt wonen. Ook nu is Gunter ei gen baas. De vormgeving van het gebouw is nog maar een schets, maar ik begrijp dat het voor hem wel lang duurt." Omdat er nog zoveel vragen zijn over het plan, stelde J.L. Hage (CU) voor om het plan voor het gebied nog eens te bespreken in de commissie ruimte. P.W.J, Hoek (SGP) was het met hem eens. Hij riep b. en w. op om snel met de ondernemer rond de tafel te gaan om meer duidelijkheid te schep pen. ABT vindt dat het college ,zijn boekje heel ver te buiten is gegaan door het uitgeven van teveel vergun ningen voor windmolens.' B. en w. hadden bij 22,5 MW moeten stop pen in plaats van door te gaan naar 54 MW. Volgens ABT zijn er ten onrechte bouwvergunningen ver leend en moeten die worden inge trokken. Het college spreekt over milieuwinst, maar ABT vindt dat je zo'n conclusie pas na een gedegen onderzoek kunt trekken. De fractie wijst erop, dat b. en w. aangeven dat er bij Zeeuwind e.a. verwachtingen zijn gewekt, maar volgens ABT zijn er gezien de beleidsvisie windener gie met 22.5 MW ook bij de burgers verwachtingen gewekt. „En hun be langen moeten wij toch in eerste in stantie dienen." Wat de investeringen voor de netin- passing betreft - een zeer belangrijk aspect, aldus ABT - vindt de fractie dat de betrokken partijen de beleids visie niet serieus genomen hebben. „Het is dan heel normaal dat je zelf op de blaren gaat zitten." De partij meent overigens, dat de bouw van een verdeelstation in Bergen op Zoom niets te maken heeft met de inpasbaarheid, maar met het feit dat ,een marktpartij meer voor de ener gie wil betalen dan Delta.' Als Zeeuwind e.d. schadeclaims kunnen indienen, kunnen burgers ook met planschadeclaims aanko men, zegt de partij. Overigens noemt ABT het schermen van b. en w. mèt schadeclaims van marktpar tijen ,een minachting van de bur-1 gers.' Bij SMWO liggen de kosten per ar beidsplaats aanmerkelijk hoger dan landelijk in deze branche. De ge meenten, die de instelling subsidië ren, vinden dat niet acceptabel en zijn benieuwd naar de oorzaken. Ze willen weten of er efficiënter gewerkt kan worden. „Maar tot nu toe krijgen we geen antwoord op de vragen die we stellen, of voort durend andere antwoorden", zei wethouder Velthuis in de commis: sie. „Het is uitermate frustrerend om met deze zaak bezig te zijn. Omdat we het niet helder krijgen, zijn we een extern onderzoek ge start." Alle fracties gaven aan, een onder zoek op dit terrein te steunen. „Ik wil nu toch wel eens weten hoe de bedrijfsvoering in elkaar steekt. Want ik maak me zorgen over de overhead. Gebruik vijf tot acht mille om de organisatie door te lichten", zei J.P.M. Heshof (PvdA). En H. Geluk (SGP) meende dat een orga nisatie die 47 mille extra subsidie krijgt (en nog 64.960 euro van Schouwen-Duiveland - red.) zich loyaal dient op te stellen. Een ambtelijke werkgroep werkt, in opdracht van Tholen, Schouwen en de deelnemende Bevelandse ge meenten, sinds vorig jaar aan een advies over de wijze van financie ring van de SMWO - van subsidie naar inkoop. Ze bekijkt tevens of de geleverde producten ook bij ande ren ingekocht kunnen worden en wat daarvan de voor- en nadelen zijn. VVD, ABT en RFT zijn be nieuwd naar het advies, dat er dit voorjaar moet liggen. P. van Belzen (CU) zette vraagtekens bij het even tueel in zee gaan met andere instel lingen. „Je ziet dat ook op andere terreinen gebeuren. Is het middel niet erger dan de kwaal?" Mevrouw Velthuis gaf aan dat voor haar alle opties open zijn, dat de insteek is een kwalitatief goed en betaalbaar maatschappelijk werk in Tholen. De PvdA kan zich helemaal vinden in de speerpunten, zei J.P.M. Hes hof, die tevreden is met het voor stel om 20.000 euro uit de ton die via het WMO-beleid beschikbaar is, voor nieuw cultuurbeleid te be stemmen. „Over de verdeling van de financiën zul je moeten discus siëren." In de nota wordt voor 2010 voorgesteld om de 20 mille te ge bruiken voor regionale kunstenar rangementen (7500 euro), een Thoolse canon (5000 euro), imma terieel erfgoed (2500 euro) en kunststad Tholen en de ontsluiting van cultureel erfgoed (5000 euro). In de begroting 2009 is bijna 1,25 miljoen opgenomen voor cultuur. En bovendien 28.700 euro extra voor nieuw beleid. Daarvan wil het gemeentebestuur vier jaar lang de cultuurmenu's in het onderwijs (vervolg en uitbreiding) betalen. Prima, vond mevrouw Boxstart (ABT). H.W. van Eenennaam zei dat de SGP bij de educatie gereser veerd dan wel afwijzend staat te genover theater. Maar zaken als een Thoolse canon en aandacht voor het dialect steunt de fractie. „Bijbelse uitgangspunten zijn onze kaders." Ook met het regionaal kunstenar rangement gaat de SGP niet ak koord. Dit betreft het popfestival Women in Rock en de musicalop leiding MusicalXpress. Opname in het arrangement betekent, dat de provincie de gemeentelijke subsi die van respectievelijk 2500 en 5000 euro verdubbelt. Ook RFT zou popfestivals en rock beslist niet als speerpunt willen zien, zei M.J. Klippel. „Maar het positieve heeft in dit stuk de overhand." Wet houder Velthuis gaf ten aanzien van het arrangement aan dat de provin cie op dit moment alleen beide ge noemde activiteiten honoreert. De CU stelde bij monde van P. van Belzen, dat er misschien beter min der speerpunten gekozen kunnen worden zodat die uitputtend behan deld kunnen worden. „Moet je, ge let op de beschikbare financiën, wel op zo'n brede toer gaan? Want een goed beleid vergt heel veel geld." Ook de VVD gaf aan, dat er naast de post voor educatie weinig geld beschikbaar is voor nieuw be leid. De wethouder antwoordde dat het college meent voldoende finan ciële armslag te hebben. ABT wees op het vele moois dat de andere kernen, buiten Tholen. te bieden hebben en wat maar mondjesmaat in de nota is terug te vinden. Box start noemde expliciet het plan voor een watersnoodmuseum in Stavenisse, wat aansluit bij het on derdeel educatie. Mevrouw Ligten- dag (CDA) wil lokale verenigingen en initiatieven prioriteit geven. De VVD was nog benieuwd naar de samenwerking met de VVV. De wethouder zei te denken aan de pu bliciteit, maar ook aan het koppe len van zaken. Voorzitter Blaas van de heemkun dekring gebruikte het spreekrecht om zijn waardering te uiten voor de nota zoals die er nu ligt. „Een hele verbetering." Wel miste hij een on derzoek ten behoeve van een mo numentennota in de planning. „Ik pleit er voor om dat op te nemen. Ik schat in dat het één goede dag werk vergt." Intern is het onder zoek al opgestart, liet wethouder Van Dis in een reactie weten. En waar mevrouw Boelhouwers (VVD) wees op lacunes ten aan zien van verwijzingsbordjes, zei de wethouder dat er volgend jaar een totaalevaluatie komt op dit punt. Vanavond stelt de gemeenteraad de cultuurnota vast'. SGP. RFT en CU kondigden in de commissie aan. met een stemverklaring te zullen komen. 3KKKSSÏÏ r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 5