We komen er altijd uit zegt de welstand mmwppmm VZOS huldigt vijf jubilarissen Raadsfracties zien verdwijnen bieb uit kleine kernen niet zitten MAGAZIJN UITVERKOOP WAND- EN VLOERTEGELS! Relatie met haven kan beter en kleine winkels Vanaf 65,50 p/m2 Na 3 inbraken mag hek hoger bij fruitteler Bode Ko Vroegop 50 jaar, voorzitter Lia Pleune 25 jaar Spreiding PvdA: Moeite doen voor behoud, ook al is het maar tijdelijk Donderdag 23 april 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Familie Nooren uit Sint-Maartensdijk opgelucht B. en w. heffen stilleggen nieuwbouw kinderopvang op Alléén zaterdag 25 april, vrijdag 1 en zaterdag 2 mei* Resultaten enquete binnenstad Tholen Verbetering van de relatie tussen de binnenstad en de ha ven, het stimuleren van de komst van kleine winkels en het realiseren van een flaneer- en wandelboulevard. Dat zijn de belangrijkste wensen van 157 bezoekers op de twee informatieavonden over de binnenstad van Tholen. Akkoord woningen Schutse Vossemeer JLievensberg ~1 ["ziekenhuis De christelijk gemengde zangvereniging VZOS uit Sint- Annaland heeft trouwe leden en dat levert regelmatig ju bilarissen op. Bode Ko Vroegop is al een halve eeuw ac tief bij de zangvereniging. Voorzitter Lia Pleune maakt 25 jaar deel uit van het bestuur. Ina Vroegop, Bettie van Poortvliet en Jeanet van der Repe zingen al 25 jaar bij VZOS. Reden voor een feestje donderdagavond tijdens de jaarvergadering in het Trefpunt. Fijne voorzitter Afscheid organist Bron van zorg Om de hoek www.interieur-paauwe.nl JS&& z Boos gevoel „We waren echt ongerust", bekent mevr. Nooren uit Sint-Maartensdijk bij de welstandscommissie. De verbouwing van hun woning in het buiten gebied leek in duigen te vallen door een te grootse aanpak. „We komen er altijd uit!", zegt voorzitter ir. M. Onrust. De droom van de familie Nooren om hun huis op de hoek van de Provinciale weg/ Veerhoekseweg uit te breiden met een grotere keuken en een nieuw dak lijkt toch uit te komen. Na een eerdere behandeling en zelfs een bezoek aan de wethouder, konden welstandscommissie en bouwer el kaar vrijdag toch vinden. Met de eer dere suggesties van de commissie kon de familie weinig. „We vinden de eer ste schets van de commissie heel erg lelijk, terwijl we er juist iets moois van willen maken", vertelde mevr. Nooren. Zo moeten de balken bene den in het zicht blijven. Het huis min der hoog maken, zou technisch niet kunnen omdat er dan teveel kuubs in geleverd moeten worden. „Er zijn echt wel mogelijkheden", zei de optimistisch gestemde secretaris van de welstandscommissie, ir. T. Janssen, terwijl hij wat schetsen laat zien. „We moeten de rust in het bui tengebied bewaren en jullie opzet heeft een bepaald soort allure die je daar niet zou verwachten. In onze nieuwe schets hebben we jullie opzet nagenoeg overgenomen. Voor de de finitieve aanvraag wachten we op een andere, eenvoudiger opzet van jullie." Dhr. Nooren ziet dat wel zitten. „We B. en w. hebben het stilleggen van de bouw van kinderopvang Toerde- loo aan de Postweg 4 in Tholen op geheven. Het college ziet de overtre ding van de regels door de vingers. „Het maatschappelijk belang laten we prevaleren boven het handha vend optreden." De verbouwing van het voormalige cafe de Tol, vlakbij het gemeentehuis, konden b. en w. en de ambtenaren van bouw- en wo ningtoezicht elke dag volgen. Toen er op 18 maart een ambtenaar ging VERVOLG VAN ARCHIEF De reisbescheiden, technische teke ningen en akten van de burgerlijke stand zijn inmiddels door een bedrijf gescand. Het digitaliseren van bouw en hinderwetvergunningen wordt dit jaar afgerond. Deze bestanden zijn voor de betreffende afdelingen binnen het gemeentehuis, waardoor het aan tal interne opvragingen bij het archief (883 vorig jaar, 201 in 2007) zal afne men. Enkele dagdelen per week ver sterken twee cliënten van de stichting Dag- en woonvdorziening het archief team. Ook zijn enkele vrijwilligers bezig om indexen in te voeren in data bases. Het archief timmert nadrukke- kunnen het huis minder groot ontwer pen met een rustiger vooraanzicht; dan wordt hel beeld beter." Voorzitter Onrust maakt nog een aantal schetsen en krijgt de instemming van het paar. „Twee schoorstenen erop maakt het pand mooier. Denk ook nog maar eens na om er een dakkapel op te zet ten." Dhr. Nooren zit zelf in de bouw en is veel met restauratieprojecten bezig. „Ik wil een goed gevoel hebben wat daar past. Er zijn meer wegen die naar Rome leiden, maar ik wil wel ruimte. Optisch moet het echter goed zijn." Voorzitter Onrust heeft nog een ad vies. „Zorg dat het dak over de gevel heen valt. dat is heel belangrijk." Als ze wat kuubs betreft binnen de 750 m3 blijven, kan er zonder wijziging van het bestemmingsplan gebouwd worden. Het echtpaar Nooren is opgelucht. Te kenaar Andre van den Hoek kan aan de slag om een nieuwe planversie te maken met de door de welstandscom missie aangegeven wijzigingen. kijken, bleek de bekisting en wape ning voor de vernieuwbouw al drie kwart klaar. Eën bouwvergunning was er echter nog niet en die ver wacht het college op zijn vroegst in juni. Dit in verband met de nog lo pende procedure voor wijziging van het bestemmingsplan. Toerdeloo wil heel graag bij het begin van het nieuwe schooljaar open zijn en wan neer netjes op de bouwvergunning gewacht zou moeten worden, zou dat onmogelijk zijn. B. en w. toon den daar begrip voor en stelden zich soepel op. De dwangsom is van de baan en de bouw mag gewoon door gaan, maar wel op eigen risico, voegt het college eraan toe. lijker aan de weg dan voorheen. Zo is samen met de heemkundekringen een cursus over de Thoolse geschiedenis opgezet waarvóór de belangstelling - twee keer 34 deelnemers - boven alle verwachtingen was. Ook is een begin gemaakt met het opzetten van lessen voor het basisonderwijs, en worden geregeld rondleidingen verzorgd voor groepen en schoolklassen. De provin ciale opening van Open Monumen tendag, de opening van het gemeente huis, de vrijwilligersdag en de onthulling van het oorlogsmonument in Anna Jacobapolder waren momen ten waar het archief kleine exposities inrichtte. *Let op afwijkende openingstijden Zonnemaire ligt vlakbij Zie rik zee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Ternetwen. 92 bewoners, 42 ondernemers en 23 andere bezoekers hebben meege werkt aan de enquete die in aanslui ting op de mondelinge informatie op 23 en 25 maart in het gemeente huis werd ingevuld. B. en w. noe men de resultaten .beeldvormend voor het nog te ontwikkelen beleid.' Maandagavond 11 mei worden de resultaten van de enquete gepresen teerd aan inwoners, ondernemers en andere belangstellenden. De 157 mensen noemden het monu mentale karakter, de jachthaven, de vestingwallen, de schaalgrootte en de vestingcontouren de sterke pun ten van de Thoolse binnenstad. De inwoners noemden daarbij vooral de vestingwallen, de schaalgrootte en de jachthaven, terwijl onderne mers de jachthaven als eerste sterke punt noemden en vervolgens de schaalgrootte en het monumentale karakter. Als zwakke punten noemden alle groepen de beperkte capaciteit van de Bergsediepsluis, de slechte be reikbaarheid van het centrumgebied en het koopgedrag. „Tholenaren ko pen bij voorkeur buiten Tholen en grotere' steden concurreren Tholen uit de markt", zo gaven de 157 deelnemers aan de enquete aan. Ze reageerden overigens op sugges ties die b. en w. op het enquêtefor mulier hadden aangegeven. Zowel voor de sterke en zwakke punten als voor de verbeteringen op het gebied van winkels/bedrijvigheid, inrich ting binnenstad en vrije tijd/cultuur. Fruitteler Rien Manneke mag een hek van 2,5 meter plaatsen ter be scherming van zijn bedrijf aan de Priestermeetpolder langs de provin ciale weg van Oud-Vossemeer naar Sint-Annaland. Volgens de regels mag dat eigenlijk maar 1 meter hoog zijn. „Maar daar kan een kind van 10 jaar zo overheen", vertelde Manneke vrijdag aan de welstands commissie in het gemeentehuis van Tholen. Hij wilde voor de veiligheid een hek van 2,5 m hoog, want na drie inbraken was voor hem de maat vol. „Er is voor 25.000 euro aan machines gestolen, een andere keer verdween er dieselolie en een aantal keren hebben we inbrekers ge stoord. Dat gaf zoveel emoties, dat we de dam van 12 meter dicht wil len hebben", zei Manneke. Hij kon bovendien voordelig een bestaand henk«overncmen. „Voor ons is dat een lastig verhaal", zei voorzitter ir. M. Onrust van de welstandscommissie. „Uw verhaal zo aanhorend, zitten we wel met een dilemma, maar ja zeggen, schept een precedent. Volgens de wel standsnota mag er voor een woning maar een hek van 1 meter komen." Manneke maakte duidelijk, dat het huis 40 meter van de dam af staat. Bovendien wees hij op situaties aan de Langeweg in Oud-Vossemeer en de Molenvlietsedijk in Tholen, waar wel een hoog hek staat. „En aan de Langeweg gaat het alleen om mod der, terwijl het bij ons om de veilig heid van ons bedrijf gaat." Voorzit ter Onrust concludeerde, dat gelet op de zeer specifieke situatie en de beperkte lengte (alleen de dam) een groen hek van 2,5 m toegestaan zou worden. „Dank voor het begrip", zei een tevreden fruitteler Rien Manneke. „Een aanzienlijke verbetering, het is veel rustiger geworden." Voorzit ter ir. M. Onrust van de welstands commissie was vrijdag heel tevre den over de herziene opzet van het woonfcomplex dat aan de Coentjes- weg ip Oud-Vossemeer gebouwd wordt. De Schutse Zeeland heeft hier al een dagactiviteitencentrum voor gehandicapten en daarvoor komt nu een woonéómplex voor 12 mensen. De architect van bureau Joriss^n en Simonetti uit Maarssen had er twee zelfde huisjes van ge maakt zoals die meer voorkomen aan de Coentjesweg. „Het lijkt saai, maar deze plaats vraagt om een rustige aanpak", zei ir. T. Jans sen van de welstandscommissie. „Dit ontwerp past in de Coentjes weg." De Schutse Zeeland heeft alle 12 plaatsen al toegewezen. In juli be gint de selectieprocedure voor de aanbesteding en in oktober start de bouw. Op de begane grond komen 6 meervoudig complex gehandi capten (mensen met zowel een ver standelijke als een lichamelijke be perking). Op de verdieping komen zes mensen voor begeleid zelfstan dig wonen, die veel minder zorg nodig hebben dan de zes bewoners op de begane grond. 30 APRIL (KONINGINNEDAG) EN 5 MEI (BEVRIJDINGSDAG) zijn alle poliklinische afdelingen gesloten, met uitzondering van de afdeling spoedeisende hulp. Bergen op Zoom: Zeelandhaven 7, T 0164 - 27 15 00 www.logus.nl Advertentie I.M. Voorzitter Lia Pleune v.l.n.r.Jeanet van der Repe, Ko Vroegop, Bettie van Poortvliet en Ina Vroegop vormden de vijf jubilarissen bij VZOS Sint-Annaland. Dhr. Sandee van de afdeling Zee land van de koninklijke Nederland se Zangersbond was er voor naar Sint-Annaland gekomen. Bas Ko Vroegop zingt niet alleen 50 jaar bij VZOS. hij is al die tijd ook nog bo de. Dat betekent stoelen klaar zetten voor de wekelijkse repetitie en als koerier dienst doen om de leden van informatie te voorzien. Ondanks de vele moeilijke jaren door de ziekte en het overlijden van zijn zoon Siem. bleef hij de zangvereniging trouw. Ko Vroegop is trouwens toch een echte verenigingsman. Iemand waarop je kunt rekenen. Zowel bij de ijsclub, waar hij onlangs nog ge huldigd werd bij zijn afscheid als commissaris, als bij de vakbond FNV waar Vroegop vorige maand in het zonnetje werd gezet. En nu weer een hulde van VZOS. Een mooi wandbord en een oorkonde waren de blijken van waardering voor dit gouden jubileum. Voorzitter Lia Pleune vierde haar zilveren jubileum als bestuurslid. „Ze is al 16 jaar een fijne, goede voorzitter", vertelde Sandee. „On bevangen en vriendelijk gaat ze moeilijke situaties niet uit de weg. Ze weet altijd voor iedereen een aanvaardbare oplossing te vinden." De jubilaris kreeg een zilveren ket ting omgehangen. Annie Geluk overhandigde de voor zitter namens de leden een cadeau bon voor een schoonheidsbehande ling. „Bedankt voor de fijne kameraadschap in het bestuur, waarin alles veelal gladjes verliep. maar we hebben ook flinke stormen meegemaakt", zei mevr. Geluk. Lia Pleune bedankte voor de attenties en het vertrouwen. Drie zangeressen vierden hun zilve ren verenigingsjubileum. Sopraan Ina Vroegop. die samen met Marie Boogaard deze partij goed invult. En ook al gaat het eens niet zoals het moet, samen lachen ze heel wat af. Ina Vroegop is een zeer trouw lid en mist geen enkele repetitie, ook niet in moeilijke tijden, vertelde de voorzitter. Alt Bettie van Poortvliet heeft ook jarenlang deel uitgemaakt van het bestuur. Elke repetitie-avond zorgt ze voor een heerlijk bakje koffie. Bovendien is ze actief in de activi teitencommissie. De voorzitter be dankte haar nog eens extra voor de steun die het bestuur van haar kreeg. Jeanet van der Repe was de derde zilveren jubilaris. Zij is ook al acht jaar penningmeester en zorgt elk jaar voor zwarte cijfers, maar ook voor lekkere koeken bij de koffie. De voorzitter onderstreepte haar dank met een attentie. Jeanet van der Repe bedankte bestuur en leden voor het vertrouwen. Alle drie zilve ren jubilarissen kregen de dhr. San dee een sjaal van de Kon. Ned. Zan gers Bond, terwijl het bestuur nog bloemen aanbood. Organist Leen Heijboer nam na veertien jaar afscheid als vaste be geleider van VZOS. „Je was een ge weldige organist", zei de voorzitter, die terugkeek op een fijne samen werking. „Ik hoop dat je dat zelf ook zo hebt ervaren." De organist kreeg een speld ter herinnering aan de jaren bij VZOS; voor zijn vrouw waren er bloemen. Adriaan Hoek uit Tholen, die tijdens het Paasconcert het gemengd koor begeleidde op piano, komt 7 mei kennismaken om Leen Heijboer op te volgen. Penningmeester Jeanet van der Repe was niet herkiesbaar, maar ook voor haar was er een opvolger. Arianne Werkman uit Scherpenisse werd tot haar verrassing gekozen. Zij is nog maar kort lid en daarom verbaasde ze zich over het vertrouwen dat ze nu al van de leden kreeg. Theo Baaij werd herkozen als bestuurslid. Piet Mosselman en Wim van Vossen kwamen in de kascommissie en Ko Vroegop werd als bode herkozen. De activiteitencommissie heeft dit jaar nog een bootreis voor de leden in petto ter gelegenheid van het 70- jarig bestaan van VZOS. kernen, „óok wij willen Stavenisse en Oud-Vossemeer niet weg heb ben." Poortvliet is volgens haar een andere zaak: „Dat gebouw moet daar een keer weg." Op zijn beurt zag het RFT-raadslid graag dat b. en w. bekijken of er op enige manier in Poortvliet, en indien mogelijk ook in Stavenisse en Oud-Vossemeer, een servicepunt overeind gehouden kan worden. Die wens werd ingege ven door de zinsnede in het college voorstel dat de kosten van zo'n ser vicepunt ongeveer gelijk zijn aan die van een bibliobus (een uur per week op jaarbasis), maar dat een servicepunt dan wel méér beschik baar is. Hoewel de bibliotheek bijdraagt aan de leefbaarheid, is het voor de ge meente een bron van zorg omdat de kosten de pan uit rijzen, stelde H. Geluk namens de SGP. De kosten staan niet meer in verhouding tot de totale uitgaven voor cultuur. „Het is een keuze: kwaliteit of spreiding. Kies je voor het laatste, dan moet je op het eerste inleveren." Mevrouw Bastianen interrumpeerde met de vraag hoe de sluiting van drie onder delen aan de kwaliteit ten goede kan komen, en Klippel zei dat de Thoolse lezer gewoon een boek wil lenen. De SGP stelt de kwaliteit voorop. „Ten koste van het andere en dat is ver drietig", gaf Geluk toe. Zijn fractie steunt het voorstel van b. en w. Vol gens Geluk worden aan vrijwilligers tegenwoordig dermate eisen gesteld, dat het inzetten daarvan slechts een marginale besparing oplevert. Dat bij het stoppen van het contract met de bibliobus een afkoopsom betaald moet worden, noemde het raadslid vervelend. „Maar ik erken dat we dat van tevoren wisten." Volgens mevrouw Velthuis kreeg de bibliotheek de voorbije jaren gere geld meer geld en is er eigenlijk nooit bezuinigd. Maar wanneer er niets gebeurt, komt de gemeente in een soort spagaat en zal er steeds ex tra geld nodig blijven. Ze legde uit dat in de nieuwe opzet er een moge lijkheid zal zijn dat boeken aan huis worden gebracht - Van Belzen had het 'Thoversysteem' genoemd waar van in Bestemming Tholen sprake is, maar waar sindsdien niets van ge komen is - en projecten die de bibli otheek samen met scholen opzet. De wethouder kon niet nalaten 0111 op te merken, dat juist de fracties die nu niet op de bibliotheek willen bezui nigen, in de jaren negentig nog ver zuchtten dat het geen miljoen gulden mocht gaan kosten. Ze gaf de com missie als overweging mee dat een beperkt aantal kwalitatief goede voorzieningen de kleine kernen méér kan bieden. Uitgezonderd SGP en RFT wilden alle commissieleden het voorstel nog eens in hun fracties bespreken. Vanavond moet in de raadsvergade ring blijken hoe de standpunten zijn. Een spreiding van bibliotheekvoorzieningen zoals in de gemeente Tho len, tref je volgens wethouder Velthuis doorgaans op het platteland niet aan. Op dit moment zijn er drie vestigingen, twee uitleenposten, en twee dorpen waar de bibliobus komt. Van de negen woonkernen heb ben alleen Scherpenisse en Anna Jacobapolder geen bibliotheekvoor ziening. Hoe is dat gesteld in de zes andere gemeenten waar de BibliOoster- schelde actief is? In Schouwen-Duiveland zijn er drie vestigingen, veertien dorpen waar de bibliobus komt en zes zonder. In Noord-Beveland komt de bibliobus in alle zes dorpen, maar ontbreekt een vaste vestiging. Reimerswaal telt vijf vestigingen en twee kernen met de bibliobus. In twee van de drie dorpen in Kapelle is een vestiging, in het derde komt de bibliobus. In Goes hebben twee dorpen geen voorziening, komt in drie de biblio bus en is er in Goes zelf een vestiging. Ten slotte Borsele, met twee vestigingen en de bus in de dertien overige kernen. zet van vrijwilligers, het kan alle maal niet meer. Poortvliet sluiten, de nog maar drie jaar geleden in Stavenisse en Oud-Vossemeer geïntroduceerde bibliobus weer af schaffen (vanaf 2010), dat moet de oplossing zijn. „Een goed en sterk plan", aldus me vrouw Boelhouwers die oud-voor zitter is van de Thoolse bibliothe ken. „Kijk eens naar de kwaliteit en niet naar de spreiding. Moet je dan per se alles om de hoek hebben? Mensen gaan voor een supermarkt toch ook vaak genoeg rijden." M.J. Klippel (RFT) diende haar meteen van repliek. „Alles om de hoek? Er zijn inmiddels kernen waar je hele maal nfks meer om de hoek kunt ha len." Hij benadrukte het goede werk van de vrijwilligers en het sociale aspect van de uitleenpost: „Een punt waar mensen elkaar ontmoe ten, een praatje maken. Daar moe ten we zuinig op zijn." Maar vol gens wethouder Velthuis is dat heel wat anders dan de kwaliteit van een bibliotheek. Ook P. van Belzen had oog voor de oudere inwoners, die niet zo ge makkelijk naar een andere plaats kunnen om een boek te halen. „Ze worden zwaar getroffen als dit doorgaat. Het is de dood in de pot voor de kleine kernen. Is er dan geen mogelijkheid om iets in stand te houden voor de mensen die voor hun plezier lezen, en voor de scho len?" zei het commissielid dat ook toegaf dat de kosten flink stijgen. Mevrouw M. Ligtendag (CDA) kon zich voorstellen dat mensen in een dorp waar de bieb verdwijnt, zullen zeggen: wat krijg ik er voor terug. Ze was benieuwd of er een beroep gedaan kan worden op het geld dat minister Plasterk beschik baar stelt voor het bibliotheek werk. Maar volgens wethouder Borek: duurzaam tuinmeubilair met een unieke vormgeving. Kom kijken bij dé nieuwe Borek-dealer in uu; regio. Zu,d*eê 20' „Het is een enorme verarming als dit doorgaat." P. van Belzen (CU) liet er in de commissie samenle ving geen onduidelijkheid over bestaan wat hij vindt van de plan nen om de uitleenpost van de bi bliotheek in Poortvliet én de bi bliobus in Oud-Vossemeer en Stavenisse te laten verdwijnen. De CU staat daarin niet alleen, zo bleek. PvdA, ABT en RFT vinden ook dat er alles aan gedaan moet worden om in de drie genoemde woonkernen een bibliotheekvoor ziening in stand te houden. Van avond neemt de gemeenteraad een besluit. Kwaliteit of spreiding, en de kosten daarvan. Dat is waar het in de dis cussie met betrekking tot het biblio theekwerk al jaren over gaat. „Er wordt al twintig jaar gepraat, maar Tholen zal ééns een keuze moeten maken", zei mevrouw G. Boelhou- wers-Stigter (VVD) in de commis sie. Een bibliotheek moet, ook in de ogen van de landelijke politiek, méér zijn dan alleen een uitleen van boeken. Daar wordt in Tholen op in gezet in de vestigingen in Tholen, Sint-Madrtensdijk en Sint-Anna land, die moeten voldoen aan het landelijke kwaliteitscertificaat. Ook Sint Philipsland zou - vanwege de decentrale ligging - in de toekomst zo'n vestiging moeten krijgen. Om dat allemaal te kunnen blijven beta len - dit jaar krijgt de bibliotheek al 675.000 euro subsidie en daarnaast zijn er de kapitaalslasten van de huisvesting - valt volgens het ge meentebestuur niet aan keuzes te ontkomen. Een simpele uitleen, in- In januari kreeg de BibliOosterschelde het landelijke kwaliteitslabel. Wethouder Velthuis bevestigt het bijbehorende schildje aan de ingang van de bibliotheek en het Westerpoort college in Tholen. Velthuis is dat geen structurele zaak. Van ABT mag de politiek zich méér inspannen om te proberen in elke woonkern een bibliotheekvoorzie ning te houden. „Wij vinden het verontrustend dat Poortvliet dicht kan met het argument van een klei ne afstand naar Tholen. En dat de bibliobus weg gaat", zei mevrouw A. Boxstart. „Bijzonder ongelukkig ook dat we de jeugd willen stimule ren om te lezen, en de mogelijkheid om dat te doen nu gaan bemoeilij ken. De jeugd en mensen die min der mobiel zijn; kunnen niet zo makkelijk naar elders." Boxstart noemde het beschamend om 'iets basaals' weg te bezuinigen, en tege lijkertijd een fikse overschrijding van de bouwkosten van het gemeen tehuis te accepteren. Ze vroeg zich af of er niet ergens anders geld is te vinden dat voor de bibliotheek kan worden ingezet. „Zeven bibliothe ken op Tholen kan natuurlijk niet. Maar wees creatief om voorzienin gen in de kleine kernen in stand te houden", riep ze de raad op. Ook de grootste raadsfractie, de Pv dA, steunt het voorstel van b. en w. niet. „We wisten dat een bezuini ging er aan zat te komen, maar hier bekruipt me toch een beetje een boos gevoel", zei mevrouw E. Bas tianen. „We moeten de grootst mo gelijke moeite doen om de voorzie ningen in de kleine kernen nog een aantal jaren in stand te kunnen hou den. Hoewel we weten dat het na tuurlijk een keer ophoudt." De soci aaldemocraten zouden er geld voor willen vinden in de cultuurnota, on der meer door te bezuinigen op het gemeentearchief. Bastianen ging nader in op enkele facetten van het voorstel ^Ze zei dat het leesbevorde ringsproject dat b. en w. in Stavenis se willen voortzetten, slechts op één van de twee basisscholen - De Schalm - plaatsvindt. En richting de VVD gaf ze aan het niet eens te zijn met het bagatelliseren van afstan den. „Als alleenstaande moeder met kinderen, en wonend in de polder, kost het me heel wat organiseren om naar de bibliotheek in Sint-Anna land te gaan. En alleen kunnen de kinderen er niet naar toe." Klippel (die zei tegen het voorstel te zijn) constateerde dat mevrouw Boelhouwers 'een hele zwaai' maakte, toen de VVD-vertegen- woordigster zei blij te zijn met de reacties ten aanzien van de kleine

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 3