Zuster Lisanne getrouwd met monteur 25% korting aardbeien Plaatselijk nieuws m 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 april 2009 Mestbassin In verband met ons 25-jarig jubileum nu Sloop Regentessestraat Wijkpark Dalempolder Opslag Nestaan Inloopdag heemkunde Akkoord molen Motor over de kop Luten wint met flinke voorsprong Top drie vangt bijna 10 meter Grenzen met Kettelerij Barok ensemble Projectavond bij Regenboog Kringloopwinkiel open Planschade 12,5 mille Rommelmarkt Pluus Fanshop 600 jaar Wandelvierdaagse Sponsorloop Volleyballers gezocht Bestelauto weg dagelijks verse M. Elenbaas Oostweg 1 Sint-Annaland Tel. 06-1809 89 68 Vrijwillige toets Eerste steen brede school Geslacht in eigen slagerij Putter en sijs Vechtpartij Spullen rommelmarkt Kinderen bakken bij de bakker Schorrekoor verloot zichzelf Bingo Voorjaarsmarkt Woord en Daad Van Hasselt beste visser Schitterend chateau Niet kappen, maar snoeien Luifel caravan in brand Bloemenmarkt Oude boeken Mestzak Groenewegeweg Schoorsteenbrand Gehandicaptensport Woord en Daad Tholen Aan de Razernijweg 1 bouwt J.C.A. Vissers een mestbassin met roerijzer. De welstandscommissie gaat ak koord wanneer er een aarden wal komt voorzien van beplanting. Bloem 8f tiborxJecoraüe Th-Jm Eendrachtsweg 10 4691 EK Tholen, tel. 0166-602662 Advertentie I.M. De gemeente raamt de sloopkosten van het voormalige aannemersbe drijf Burgers in de Regentessestraat op 30.000 euro. Daarbij is er reke ning mee gehouden, dat het een 'moeilijke locatie' in de binnenstad betreft. Vorig jaar besloot de ge meente tot aankoop om er parkeer plaatsen te kunnen realiseren. De sloopkosten zullen betaald worden uit het investeringsbudget stedelijke vernieuwing. Samen met een klankbordgroep en BTL Advies werkt de gemeente aan een ontwerp voor het opknappen van het wijkpark in de Dalempolder. BTL heeft de opdracht gekregen om een bestek te maken waar straks be drijven op kunnen inschrijven. De twee opslagcontainejs die Nes- taan Holland aan de Slabbecoorn- weg wil bouwen, moeten goed ver pakt worden. Dat was de conclusie van de welstandscommissie. De containers mogen niet los op het ter rein komen, maar moeten op de be staande bebouwing aansluiten en omkleed worden. Het gaat om stalen panelen die afgestemd dienen te worden op de bestaande situatie. De heemkundekring houdt zaterdag een inloopdag. In zaal De Klipper van zorgcentrum Ten Anker kunnen belangstellenden tussen tien en vier uur de fotocollectie van de vereni ging bekijken, of naar Thoolse voor ouders zoeken in de indexen op de burgerlijke stand. Verder is Frank Kousemaker aanwezig met oude portretfoto's. J. van Gorsel mag aan de Vlasmarkt de schuur bij de molen bekleden. De welstandscommissie had vrijdag wel een aantal eisen: mits het boeibord zonder overstek wordt uitgevoerd en vlak tegen de gevel wordt aange bracht. De houten gevelbekleding wordt zwarl-wit en er komen witte houten kozijnen en ramen. Verder worden ook de deuren wit. Aan de Vossemeerspoort mag C. Oudesluijs de kozijnen en goot ver nieuwen. Het worden groene dakgo ten. de gevels zijn van witte bak steen en de kozijnen van hardhout worden groen-wit geverfd. C. Hage mag aan de Stoofstraat een berging plaatsen op zijn achtererf. Mede gezien de specifieke plaats ging de welstandscommissie ak koord met het gele metselwerk van ijsselstenen en de zwarte, houten, gepotdekselde gevels. Een 20-jarige motorrijder uit de ge meente Tholen is zaterdagmiddag rond een uur over de kop geslagen op de Cruyshoekweg. Hij reed in de richting van de Reimerswaalseweg en verloor in de bocht voor het via duct de controle over zijn motor. Daardoor kwam hij in de berm te recht, slipte en sloeg over de kop. Er kwam een ambulance ter plaatse, maar de man en de 18-jarige vrouw die achterop zatx kwamen er vanaf met enkele schaafwonden. De motor raakte beschadigd. Peter Luten heeft met 131 punten voorsprong de wekelijkse wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen ge wonnen. Hij kaartte 5114 punten bij een. Tweede werd Joan Kon met 4983 punten. 3. Magda Noordijke 4957 p.; 4. Han Visser 4950 p.; 5. Monigue Kijzers 4762 p. De top drie van tweede competitie wedstrijd van hengelsportclub De Pieterman heeft bijna tien meter vis gevangen. De heren Vroegop en Hanser waren, net als twee weken geleden, goed op dreef en vingen de ene na de andere platvis. Zij bleken aan het eind van de dag, samen met de heer Van der Rijssen. om de ere plaatsen te strijden. Er deden dit weekend 26 vissers mee die aan de buitenkant van de Dortsmanplaat visten bij zonnig weer. In de ochtend werd hier en daar een visje gevangen tot het sterk begon te stromen en er veel wier in de draden van de vissers liep. De heer De Graaf ving een mooie bot van 34 centimeter welke tevens de grootste van de dag bleek. Uitslag: 1. Dhr. Vroegop 360 cm.; 2. Dhr. Van der Rijssen 307 cm.; 3. Dhr. Hanser 265 cm.; 4. Dhr. Verker- ke 258 cm.; 5. Dhr. T. Broere 215 cm.; 6. Dhr. Bevers 207 cm.; 7. Dhr. Spapen 195 cm.; 8. Dhr. Van de Berg 186 cm.; 9. Dhr. Kikkert 182 cm.; 10. Dhr. A. Leijdekkers 179 cm. Jan Kettelerij exposeert samen met nog vier Zeeuwse kunstenaars in ga lerie Van Capellen in Capelle aan den IJssel. De expositie Grenzen opent vandaag en is tot en met 10 ju ni te bezoeken. Naast plaatsgenoot Kettelerij doen Leen Duivendijk. Hendrike Huijsmans, Betsy de Jon ge en Jorien Brugmans mee aan de tentoonstelling. Het barokensemble La Suave Melo- dia speelt zaterdag 23 mei om 20.15 uur in het oude stadhuis. De stich ting Anthonie Keldemans Concerten organiseert het concert. De kinderen van basisschool De Re genboog werken nog tot en met morgen aan het project Afrika. Daar voor houdt de school vandaag van half zeven tot acht uur een project avond voor belangstellenden waarop te zien is wat de kinderen gedaan hebben. In de hal wordt drinken en eten aangeboden, tevens worden er door de ouderraad van de school plantjes verkocht en staat er een col lectebus. Alle opbrengsten komen ten goede aan het doel 'Mercy Ships", een christelijke organisatie die hospitaalschepen gebruikt om hoop en genezing te brengen naar de allerarmsten in ontwikkelingslan den. Daarnaast is ook de Wereldwin kel met een stand aanwezig. De kin deren hebben als activiteit voor het At'rikaproject donderdag een optre den gegeven in Meulvliet, genaamd 'Reis rond de wereld in 80 dagen'. Alle leerlingen van de school lieten aan de uitgenodigde ouders horen en zien wat zij op de djembé of ander ritmisch instrument hadden ingestu deerd bij de workshop van Menno de Bruin. Omdat alle kinderen witte T-shirts én een felrode bandana droegen, was het niet alleen voor de oren, maar ook voor de ogen een bij zondere belevenis. De kringloopwinkel in de Wattstraat is zaterdag van half tien tot half vier geopend. Er worden onder andere meubelen, schilderijen, lampen, huishoudelijke artikelen, speelgoed, curiosa en tweedehands boeken ver kocht. De winkel is ook elke tweede woensdag van de maand open. De eerstvolgende keer is op 13 mei van negen uur tot half twaalf. Voor in-- boedels of zolderopruimingen kan contact worden opgenomen via tele foonnummer 604107. Oud- Vossemeer Een bewoner van de Van Zeylstraat krijgt 12.500 euro van de gemeente wegens planschade. Door wijziging van het bestemmingsplan in verband met de bouw van nieuwe huizen in de .voormalige boomgaard van Tan- ge kunnen omwonenden volgens de wet op de ruimtelijke ordening aan spraak maken op schadevergoeding. B. en w. hebben echter besloten om de schade te verhalen op de bouwer van de huizen, projectontwikkelaar Micasa. Die kan nog in beroep gaan en als de termijn daarvan verstreken is, betaalt de gemeente de 12.500 euro pas uit. Peuterspeelzaal De Pluus houdt op Koninginnedag van half twee tot half vijf haar jaarlijkse rommel markt en fancy fair. Er is voor jong en oud iets te doen, onder andere en veloppen trekken, schminken, spel letjes en een loterij. De fancy fair is op sportpark de Vossenberg en de rommelmarkt zal plaats vinden aan de Molenweg 28. De opbrengst is voor de peuterspeelzaal. Spullen voor de rommelmarkt kunnen wor den afgegeven bij Rien Eversen, tel. 677035. De stichting Oud-Vossemeer 600 jaar richt voor Koninginnedag een fanshop in met jubileumartikelen. Die staat die dag tussen een en vijf uur op sportpark de Vossenberg met rode en witte wijn en Roosévelt rosé. Nieuw zijn T-shirts en vlaggen. De opbrengst van de verkoping wordt geheel aan het 600-jarig be staan van het dorp in 2010 besteed. De fanshop van de stichting wordt beheerd door Geke Smit, Weelhoek- straat 10. Wandelsportclub Vosmeer start op 11 mei het wandelseizoen met de 28ste avondwandelvierdaagse. Het startbureau in de voetbalkantine van Vosmeer is vanaf zes uur open en el ke avond wordt er tussen half zeven en zeven gestart. De routes zijn 5 en 10 kilometer en onderweg worden de wandelaars van versnaperingen voorzien. Op de laatste avond wor den de wandelaars ingehaald door muziekvereniging OVM. Drie avon den meelopen is voldoende voor een herinnering. De route is geschikt voor kinderwagens en ook Nordic walkers kunnen meedoen. Voor de grootste groep is er een beker en de wandelboekjes kunnen worden afge stempeld. De organisatie geeft de voorkeur aan vooraf inschrijven. Dat kan bij Leen Plandsoen. Ring 14, tel. 672953, of via mail cn.wscv@zeelandnet.nl. De kinderen van Die Heenetrecht- school doen op 20 mei mee aan een sponsorloop. Die wordt vanaf kwart voor negen gehouden op het voet balveld. Het sportieve spektakel zal geopend worden met een massale warming-up. Elke leerling moet voor een sponsorbijdrage een spor tieve prestatie leveren in de vorm van een aantal rondjes lopen. De rest van de ochtend is er atletiek en is er voor de kinderen van alles te bele ven op het sportveld. Vanaf vandaag komen de kinderen met sponsorlijs- ten langs de deur. Een groot gedeelte van de opbrengst zal besteed worden aan stichting AAP. Stichting AAP is een Europees opvangcentrum voor uitheemse dieren. Vaak zijn de die ren ernstig mishandeld of verwaar loosd. Bij AAP krijgen zij de profes sionele verzorging die ze nodig hebben om weer op verhaal te ko men. Er kunnen zich nog steeds teams aanmelden voor het stratenvolleybal op Koninginnedag. Jong of oud, ie dereen is welkom om mee te doen (minimum leeftijd 13 jaar). Een team telt minimaal vier spelers, waarvan één dame. Opgeven kan tot maandag 27 april bij Jacqueline Bo- lier, tel. 677210. Het stratenvolley bal begint 's middags om kwart over een. Sint-Annaland In de Voorstraat is een bestelauto ge stolen. De zilvergrijze VW Trans porter verdween dinsdagavond tus sen half negen en kwart o^r twaalf. Advertentie I.M. De eigenaar van de woning Hoen- derweg 73 verzocht de welstands commissie vrijdag om een vrijwilli ge toets voor het schilderen van zijn woning. De commissie ging akkoord met een grijze kleur. J. Goedegebuure kreeg in principe groen licht voor de bouw van een loods van 24 x 15 meter aan de Bos weg. De opslagloods wordt van damwandprofiel gemaakt. Er wordt al een aantal weken druk Donderdag, vrijdag en zaterdag WMMnandag, dinsdag en woensdag Malse runder lendesteak Verse kipfilet I Kalkoen satévlees 500 gr. 6,25 500 gr. 3,95 500 gr. 4,25 Soeppakket 3,50 Verse loempia 1,50 4 voor 5,50 I I I I I Riblappen 1 kg Drumsticks mt/pm*. 1 kg Saucijzen WK//™*™ 500 gr, Rundervinken 5 halen 4 BETALEN! Snijworst 100 gram 1,20 Schouderham 150 gram 1,20 Grillworst to vert™ 150 gram 1,20 Lentesalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 7,95 3,95 I 3,00 I I I I I I Advertentie I.M. gebouwd aan de nieuwe brede school, waarin de twee basisscho len. de bibliotheek en de kinderop vang worden ondergebracht. Van middag is er een officieel moment van het gemeentebestuur: burge meester Nuis legt de 'eerste' steen van het complex aan de School straat. Architect G.J. van Eek van RDBM architecten adviseurs past bij de verschillende onderdelen onder scheidende kleuren toe. Bij de hoofdingang en de wissellokalen is dat bijvoorbeeld meekraprood. Het schoolterrein krijgt een openbaar karakter. Maandag 27 april wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De leden van vogelvereniging Vo gelvreugd zijn weer wat wijzer over Europese cultuurvogels. De heer Vervest hield voor de 14 aanwezi gen op de ledenvergadering die vrij dag in de Wellevaete werd gehou den een lezing. Hierbij kwamen met name de putter en sijs aan de orde. De volgende vergadering is gepland op 19 juni in Meulvliet. Drie jongeren uit de gemeente zijn zaterdag aangehouden vanwege hun betrokkenheid bij een vechtpartij in het dorp. De twee 19-jarigen en de 23-jarige zijn na verhoor in de cel gezet. De politie is een onderzoek gestart naar vechtpartijen in het uit gaansleven op het dorp. Die vinden volgens de politie geregeld plaats tussen verschillende groepen jonge plaatsgenoten en jongeren uit Sint- Philipsland. De muziekvereniging Accelerando haalt zaterdag alsnog spullen op voor de rommelmarkt op Koningin nedag. Afgelopen zaterdag ging de ophaalronde wegens omstandighe den niet door. De wagen rijdt tussen negen en twaalf uur door het dorp om de spullen op te halen bij de hui zen waar de rondgebrachte fiyer zichtbaar achter het raam is geplakt. Mensen kunnen hun spullen ook zelf afgeven bij de veiling op zater dag- en woensdagochtend. Voor meer informatie tel. 06-15094435. De kinderen uit groep 3 van de School met de Bijbel werken een aantal weken over de bakker. In de klas wordt er veel gebakken, maar ze hebben ook een bezoekje bij de echte bakker in de Nieuwstraat ge bracht. De kinderen gingen met hun zelfgemaakte bakkersmutsen op pad. Bij de bakker gingen ze in groepjes aan het werk. Ze mochten koekjes bakken, eierkoeken maken en een echt paasbrood met een ei bakken. En om dit alles makkelijk mee te nemen, mochten ze een pa pieren zakje versieren. De kinderen mochten ook van de verse slagroom proeven. Sommige kinderen bleven maar eten. Groep 6 en 7 hebben een project over muziek en zijn daar voor naar de Maartenskerk in Sint- Maartensdijk geweest. Ze zongen daar psalm 108 o.l.v. Leen Heijboer en kregen daarpa een rondleiding van beiaardier Gerard de Waardt mee gegaan. Buiten hebben ze naar zijn spel geluisterd. Hij speelde on der aïidere het Wilhelmus, het Zeeuws volkslied en In Holland staat een huis. Meester Troost ging mee de toren in en vond dat heel mooi maar wel een beetje eng. Leen Heijboer heeft van alles over het or gel verteld, zoals hoe de lucht in de pijpen komt, en de verschillende re gisters. Een paar kinderen die het konden, mochten zelfs even op het oude orgel spelen. Ds. Joppe vertel de nog wat over de kerk. Na nog wat gezongen te hebben was het al weer tijd om naar huis te gaan. Het Schorrekoor zamelt via een lo terij geld in voor het Schorrefestival op 11 juli. Daaraan doen diverse muziekgezelschappen mee, maar het koor ervaart dat de kosten hoog zijn. De eerste prijs in de loterij is een optreden van Het Schorrekoor op bijvoorbeeld een bedrijfsfeest of bij een jubileum. De trekking van de loterij vindt plaats in oktober van dit jaar tijdens een informele bedrij- vencontactavond. Voor meer infor matie ingbert@zeelandnet.nl of tel. 720214. Café An de Slööve organisfeert dins dag de laatste bingo van het sei zoen. De ballen beginnen om half acht te draaien. Er zijn acht ronden met aansluitend een superronde. El ke ronde zijn er drie prijzen te win nen. Stavenisse Het comité van Woord en Daad houdt op 2 mei van negen tot half een een voorjaarsmarkt met kin derrommelmarkt op het Van der Lek de f lercqplein. Er is van alles te koop voor de tuin en er zijn broodjes haring, zure haring en mossels en droge vis. Verder ook groente en fruit, pinda's en noten, een kraam met snoep, bakproduc- ten en streekproducten. Er worden tweedehands boeken aangeboden en er zijn gebruikte fietsen te koop. Verder zijn er stands met ge schenkartikelen, cd's en babbe laars. Voor jong en oud is er een sjoelwedstrijd. Voor de kinderen is er een grabbelton, waterbak en een rondrit in een legerjeep. De helft van de verkoop van de kinderrom melmarkt is voor Woord en Daad. Voor deelname kunnen kinderen (ook uit andere dorpen) zich opge ven bij de secretaris van het co mité, Jaap Westdorp, tel. 692657. Op de voorjaarsmarkt kunnen lege cartridges, toners, postzegels en bonnen worden ingeleverd. De op brengst hiervan is geheel voor Woord en Daad. De netto op brengst van de voorjaarsmarkt is bestemd voor het project gezond heidszorg in Haïti, waarbij de op brengst wordt verdriedubbeld door het ICCO. Middels dit project ont vangen de armste gezinnen de no dige voeding en medische zorg. Boeken kunnen nog ingeleverd worden tot en met 2 mei bij de plaatselijke comitéleden. Bij on gunstige weersomstandigheden wordt de markt verplaatst naar 9 mei in dorpshuis De Stove. Sportvis- en watersportvereniging Stavenisse organiseerde zaterdag een viswedstrijd. Met dertien boot jes voeren 29 deelnemers naar het Brabantsch Vaarwater, om aan de rode kant op de plaat de hengels uit te gooien. Het was mooi, zonnig weer, maar met een noordoosten wind kracht 4 tot 5 lagen de scheep jes toch een beetje te schommelen. Er werd gevist van half negen tot halfeen en in die tijd werd 63,3 kilo vis aan de haak geslagen. Winnar van de wisselbeker werd Kees van Hasselt met 5580 gram (20 vissen). De tweede prijs was voor Kees Ge luk met 4395 gram en de derde voor Pim Fase met 4050 gram. Tim won als beste jeugdlid tevens de wissel- beker voor de jeugd. In dit klasse ment werd Marijn Poot tweede. Koen Fase derde, Angelo vierde en Izak Reins vijfde. Sint-Maartensdijk 'Een schitterend ontwerp.' De wel standscommissie was vrijdag ly risch over het chateau van dhr. Bout uit Etten-Leur dat op een van de landgoederen in de Pluimpot wordt gebouwd. Een huis, gelegen aan een oprijlaan, met een inhoud van maar liefst 3000 kubieke meter met veel natuursteen en aluminium. Architect Van Overbeek kwam het ontwerp toelichten. De woning komt op een terp van 4 meter en staat vlakbij een dijk van 8 meter hoog. „Op de verdieping kun je - met een terras - over de dijk kijken en van de horizon genieten", zei de architect. In jiet talud komen de ga rage en een gastenverblijf. Een bewoner van de Plevierlaan die last heeft van schaduwwerking van de bomen in het plantsoen in de straat, zal betrokken worden bij het snoeien om te zien wat er aan zijn klacht gedaan kan worden. De be woner had gevraagd om een elzen boom te kappen. Maar daar geven burgemeester en wethouders geen vergunning voor. In de eerste plaats omdat de bomen onderdeel zijn van de 'groenstructuur', maar ook om dat de conditie van de boom nog goed is. Scherpenisse De brandweer van Sint-Maartens dijk rukte maandagavond rond kwart over elf uit voor een brand op camping De Zeester aan de Goris- hoeksedijk. Een kunststof luifel van een stacaravan had door onbekende oorzaak vlam gevat. Omstanders waren al met blussen begonnen - de eigenaren waren er niet - maar waarschuwden de brandweer van wege de rookontwikkeling. Mede door hun actie kon de caravan be houden worden. De schade bleef tot de luifel beperkt. Lisanne Priem uit Tholen is donderdagmid dag in het gemeentehuis getrouwd met Aart de Ruiter. Het paar werd in een oldtimer bij de ambtenaar van de burgerlijke stand gebracht. De 23-jarige bruid werkt als verzorgende bij De Smisse in Sint-Annaland, onderdeel van Curadomi. De collega's van Curadomi kwa men de twee geliefden met bogen verwelko men bij het gemeentehuis. Het huwelijk is ker kelijk bevestigd in de Hersteld Hervormde kerk in Poortvliet door dominee Gielen. Het feest vond plaats bij Erato in Roosendaal. De 29-jarige bruidegom komt uit Uddel en werkt als monteur bij Vlieger in 's-Heer Arendsker- ke. Het paar gaat in Poortvliet wonen. Predikbeurten Zondag 26 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. De Kruijf. Oud-Alblas. 18.30 u. ds. Van Kooten, Scherpenis se. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 18.30 u. kand. Donselaar, Ooster- land. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Slik. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. prof. Den Hertog. 18.30u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en I8.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, H.D. 18.30 u. ds. v.d. Woestijne, Waarde. GEREF. KERK 10 u. ds. Reehorst, St.-Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. prof. dr. Den Hertog. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. vr 24/4 14.30 u. ds. Schultink, hu welijksbevestiging. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend.- 15.30 u. kand. Verhaar, Genemui- den. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. do 23/4 19.30 u. ds. Terlouw. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butter, Aalst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Reinders, Hars kamp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Rotterdam. 19 u. ds. Reehorst, St.-Maartensdijk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. Van Veen, Ha- zerswoude. 14.30 u. leesdienst. wo 29/4 19.30 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Hartogh, Krimpen a/d IJssel. 14.30 u. ds. v.d. Woestijne, Waarde. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Boeder. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Woel, Dinteloord. De activiteitencommissie van de Groen van Prinstererschool houdt za terdag haar jaarlijkse bloemen- en ge- raniummarkt. Er is allerlei perkgoed te koop. De verkoping wordt gehou den op het schoolplein aan de Water torenstraat van tien tot twaalf uur. De Gereformeerde Gemeente wil op 20 juni een boeken- en rommelmarkt houden in de schuur van M.J. Elen baas aan het Lenteplein. Mensen met oude boeken of bruikbare spullen voor de markt kunnen die inleveren bij de familie Boone aan de West straat, tel. 667330. De opbrengst is bestemd voor de bibliotheek. Poortvliet Roos Agro b.v. wil aan de Bram Groenewegeweg 6a een tweede mestzak maken. Mede gezien de be staande situatie bij de varkenshou derij ging de welstandscommissie hiermee akkoord. In een woning in de Stoofstraat ont stond zaterdag rond tien uur een schoorsteenbrand. De blusgroep Tholen rukte uit en wist de vuur haard in de schoorsteen onschade lijk te maken. ZIE VERDER PAGINA 7 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen:- Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 april t/m vrijdag 1 mei donderdag 23 3.02 - 15.29 vrijdag 24 3.42 -16.07 zaterdag 25 4.22 -16.45 zondag 26 5.02 -17.25 maandag 27 5.42 -18.07 dinsdag 28 6.22 - 18.49 woensdag 29 7.07 -19.35 donderdag 30 7.57 - 20.22 vrijdag 1 8.52-21.22 vr 1/5 22.45 u. Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 23 apr Inloopavond Afrikaproject, Regenboogschool, 18.30-20 u. 23 apr Gemeenteraadsvergadering, gemeentehuis, 19.30 u. 25 apr. Inloopdag heemkundekring, Ten Anker, 10-16 u. 25 apr Natte kernenslag voor jonge ren, zwembad De Spetter, 10 en 14 u. 25 apr, 30 mei en 27 jun Kledingin- zameling Dorcas, Regentessestraat 50,9-12 u. 25 apr Kringloopwinkel, Wattstraat, za 9.30-15.30 u. en wo 9-11.30 u. SINT-ANNALAND 28 apr Bingo, café An de Slööve, 19.30 u. STAVENISSE 25 apr Rommel- en activiteiten- markt, Rehobothschool, 10-15 u. 2 mei Voorjaarsmarkt met kinder rommelmarkt, comité Woord en Daad, v.d. Lek de Clercqplein, 9- 12.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 25 apr Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9.30-12 u. 25 apr en 16 mei Kangoeroe Klup, korfbalkennismaking voor peuters, Emergo, veld Haestinge, 9.30-10.30 u. 25 apr Demonstratie hagelafweer- systeem, Alkema fruit. Veerhoekse- weg, v.a. 13.30 u. SCHERPENISSE 25 apr Bloemen- en geraniummarkt. Gr. van Prinstererschool, 10-12 u. 25 apr Turegluren, excursie. Staats bosbeheer, start kruising Platte- weg/Gatweg/Schoondorpseweg 13.30 u. POORTVLIET 25 apr Psalmzangavond, Hersteld Hervormde Gemeente, 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 4 mei Dodenherdenking, Concor dia, grasveld Hervormde kerk, v.a. 19 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 17 again - do 20 u., vr. 18.45 en 21.15 u„ za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma t/m wo 16 en 20 u. Beverly Hills Chihuahua - za t/m wo 13.45 en 16 u. Bride wars - do 20 u., vr en za 18.45 u. Confes sions of a shopaholic - vr t/m zo 21.15 u. Fast and furious 4 - do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma 13.45 en 16 u., di es wo 16 en 20 u. Gomorra - ma 20.30 u. He's just not that into you - do, di en wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma 16 en 20 u. Limo - za t/m wo 13.45 u. Maanprinses - za t/m ma en wo 13.45 u. Milk - zo 19 u., di 20.30 u. Monsters vs. Aliens -za t/m wo 13.45 u. X;men origins: wolveri ne - di en wo 16 en 20 u. De collecte voor het fonds gehandi captensport heeft in Sint-Maartens dijk 529,65 euro opgebracht. Fonds Gehandicaptensport maakt sport mogelijk voor alle gehandicapten, zodat zij zich minder geremd en/of beperkt voelen in het dagelijkse le ven. Het fonds is van mening dat sport je lichamelijk en mentaal sterk maakt en daarom voor mensen met een handicap essentieel is. De jaarlijkse collecte van Woord en Daad, die van 6 tot en met 11 april huis-aan-huis. werd gehouden, heeft op het eiland 4717,50 euro opgele verd. De collectant heeft in Tholen 1691 euro opgehaald, in Poortvliet 453 euro, in Stavenisse 497,50 euro, in Sint-Maartensdijk 610 euro, in Scherpenisse 616 euro en in Sint- Annaland 850 euro. In Oud-Vosse meer wordt van 26 april tot en met 2 mei gecollecteerd. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor het project gezondheidszorg in Haï ti, waarbij de armste en meest hulp behoevende moeders en kinderen de nodige medische zorg en voeding ontvangen. De totale opbrengst van de collecte voor dit project wordt verdriedubbeld door het ICCO.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2