Ongedierte? oo oo 20% KORTING Vosmeer buigt na de rust voor kampioen ZPR '84 1 1 Bolier weer de snelste duif Titel Smash binnen handbereik Magere onderlinge score Emergo VERZORGENDEN IG M/V Dames dinsdag zegevieren thuis l'-Jdhi l Van de Breevaart ZOMERHOEDEN Rivian Donderdag 23 april 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Reserves Jeugd Vosmeer is er niet in geslaagd om ZPR '84 van het kam pioenschap af te houden. Het Bergse team, met spelers van Turkse afkomst, won met 0-5. Tot aan de rust wist het strijdende Vosmeer averij te voorkomen. In de twee de helft moest de thuisclub alsnog door de knieën en kon ZPR een feestje vieren. Coach Johan Nagtegaal was na afloop trots op het verweer iij het eerste bedrijf. „Als er toen een ploeg had moeten scoren, zouden wij het zijn geweest." Jeugd ook gelijk Emergo start Kangoeroe Klup VOOR 32 - 36 UUR PER WEEK Heren zaterdag weer gelijk Jeugd wint Ruucstoppelen versterkt koppositie Dames Ruucstoppelen winnen Derde team verliest Ruucstoppelen op kop eilandencup (van Zielst) WWW.VANZIELST.COM IN5 ALLATlt i c 11 SANITAIR TEC Op de gehele nieuwe collectie Vier doelpunten Frank den Engelsman Smerdiek 2 verliest Gelijkspel Noad 4 Winstpunten Bevelander Deken voor Moerland Tafeltennis De hoofdmacht van tafeltennis vereniging Smash '76 pakte zater dag de volle winst tegen het lastige Belcrum 4 en liep zelfs nog een puntje uit op de concurrent. Met een 8-2 zege staat heren 1 met vijf punten voorsprong op de eerste plaats. Dit weekend wordt duide lijk of de kampioenstitel binnen is. Smash speelt morgenavond de laat ste wedstrijd van de voorjaarscom petitie tegen SAR 3 in Kloosterzan- de. Gelijk spelen is voldoende voor het kampioenschap en terugkeer naar de hoogste klasse van Zeeland en Brabant. Omdat Belcrum met de sterkst mo gelijke opstelling naar Sint-Anna land was gekomen, was er toch nog enige spanning voelbaar bij Chris tian van 't Hof, Anné van Dijke en Remco Vroegop. Het beloofde een lastige en zware middag te worden. Smash begon goed geconcentreerd aan het duel en nam de leiding met 3-0. Een tik had uitgedeeld kunnen worden door het dubbelspel te win nen, maar de winst daarvan ging naar Belcrum: 3-1. De strijd bleef bij beide teams echter groot en er kwamen enkele mooie partijen voor de dag. Opvallend was het sterke spel van Van Dijke. Ondanks dat hij al enke le weken last heeft van spierpijn in zijn pols, won hij al zijn partijen met 3^0. Van 't Hof speelde degelijk en bleef evenals Van Dijke ongesla gen. Vroegop verloor één partij nipt, maar speelde verder prima. Blije gezichten en opluchting over deze uitslag, want het kampioenschap ligt nu voor de hand. Na negen wed strijden is de stand als volgt: Smash 66 p.; Back Hands 61 p.; Breda 47 p.; Belcrum 39 p.; SAR 36 p. en Ar- nemuidcn 21 p. Heren 2 trad thuis aan tegen koploper Vice Versa 5 uit Oudenbosch. Voor de Thoolse vierdeklassers valt er deze com petitie niets meer te behalen. Naast Kees van Poortvliet en David van Driel werd Harm Westdorp opgesteld. Vorige week was Westdorp nog invaller bij heren I. Vice Versa won met 6-4 en pakte de titel. Smash 2 staat stevig op de vierde plaats. Met het derde seniorentcam gaat het de ze competitie minder voortvarend. Wel licht dat het gemis van Esther Bruijnzeel (i.v.m. werk in het buitenland) te groot is, want Smash 3 komt niet weg van de voorlaatste plaats in de vijfde klasse. Nu was Kapelle 4 met 7-3 te sterk en daar door komt er vrijwel zeker een degrada tiewedstrijd tegen de nummer twee uit de zesde klasse. Cindy v.d. Klooster won tweemaal en Ellen Hagc eenmaal. Bij de jeugd waren er dit weekend een paar leuke overwinningen bij. Zo won het eerste jeugdteam met maar liefst 8-2 van het hoger genoteerde Belcrum 5 uit Breda. Daardoor neemt het eerste team verder afstand van de laatste plaats en is het vrijwel zeker van behoud in de twee de klasse. Nog een plaatsje stijgen op de ranglijst zit er ook nog in als ze zaterdag winnen. Erik Bruijnzeel bleef ongeslagen. Jan Willem van Vossen en Job Moerland wonnen elk tweemaal. Ook het dubbel spel was voor de thuisploeg. Het tweede team verloor in Biggekerke met 8-2 van 't Batje 1. Gertjan v.d. Berg was de enige die scoorde voor zijn club. Smash blijft laatste in de derde klasse ju nioren en degradatie lijkt onafwendbaar. Een magere zege was er in de vierde klasse junioren voor het derde team. Het won thuis met 6-4 van rode lantaarndra ger Witac 1 uit Willemstad. Voldoende om voorlaatst te eindigen en zich te handhaven. Grote verrassing hier was het optreden van Lonneke den Engels man. Zij had deze competitie nog geen enkele partij gewonnen en haalde nu uit met driemaal vyinst. Bennie van Poort vliet won tweemaal en Christel Vroegop eenmaal. Het vierde team is al enkele weken in volle strijd tegen degradatie met Arne- muiden 2 en Yerseke 3. De verschillen blijven minimaal. Smash verloor met 7- 3 van middenmoter Middelburg 6. Paola Ketting won tweemaal en invaller Johan Aarnoudse eenmaal. Het verschil met de concurrenten bedraagt slechts één punt je. Het vierde jeugdteam moet zaterdag winnen in en tegen Arnemuiden om zich te handhaven. De jongste jeugd van Smash won met 7- 3 van de nummer laatst Midelburg 7. De uitslag is niet meer van belang omdat Smash gaat eindigen in de middenmoot van de derde klasse aspiranten en niet meer meedingt naar de prijzen. Johan Aarnoudse beleefde een florissan te dag met driemaal winst. Joost van Dij ke liep tegen zijn eerste nederlaag van deze competitie op. Leontine Aarnoudse won eenmaal. De dubbel bracht het ze vende punt. Programma zaterdag: SAR-Smash 1 (24/4); Tanaka-Smash 2 (24/4); Oude- lande-Smash 3 (24/4); Scaldina-Smash jeugd ISmash jeugd 2-Het Markiezaat; TCS-Smash jeugd 3; Arnemuiden- Smash jeugd 4; Smash jeugd 5-Effect •71. Vosmeer trad de lijstaanvoerder te gemoet met een versterkt midden veld. Vaak was Hossain Almahmou- di de eenzame spits. Door goed bij te sluiten uit de middenlinie wist de thuisclub soms verrassend gevaarlijk te worden. Almahmoudi, Jacco Va ders en Jeffrey Kruf kregen goede kansen om de score te openen. ZPR leek op de drempel van de titel be vangen door de spanning en kwam niet in zijn gewone spel. Voor Vo smeer was er tegenslag toen de ster ke Benjamin Suurlant geblesseerd af moest haken. De jonge Danny Drie- huijs was zijn vervanger. Zes minuten na rust ging het bij een spelhervatting mis. Een vrije trap werd voorbij de tweede paal terug gelegd en achter doelman Gerwin Hoek gewerkt: 0-1. Nagtegaal noemde die cruciale openingstreffer naderhand onnodig. „We wisten dat ZPR vrije trappen en corners altijd op die manier neemt. Even staan we niet op te letten en vervolgens spe len we een verloren partij." De ruimtes werden na het eerste doel punt groter en het individueel sterke ZPR kon daardoor simpel uitlopen naar 0-5. Bij Vosmeer maakten de jongelingen Leroy van Mierlo en Robin Capelle nog hun opwachting, als vervangers voor Wesley den Ou den en Mark Mosch. Kort na de der de wissel moest Jeffrey Driehuijs tot overmaat van ramp geblesseerd naar de kant, zodat Vosmeer het du el noodgedwongen met tien man beëindigde. Na het laatste fluitsignaal reikte re giovertegenwoordiger mevrouw Van Zweeden namens de KNVB de kampioensschaal uit aan ZPR. Vo smeer-aanvoerder Gerwin Hoek kreeg zelfs applaus van de kampioe nen voor het boeket dat hij zijn Bergse collega aanbood. Emergo heeft de onderlinge wed strijd met ADO niet kunnen win nen. In 's-Gravendeel werden zeldzaam weinig doelpunten ge maakt die eerlijk verdeeld wer den met een 2-2 eindstand. Emergo en ADO hadden vorige week in hun 6-6 gelijkspel al niet vaak de korf weten te vinden, maar nu was de trefzekerheid helemaal weg bij beide ploegen. De rood zwarten kwamen nog wel op voor sprong, maar bij de rust was de stand weer gelijkgetrokken tot een magere 1-1. Hoewel het spelniveau redelijk bleef in de tweede helft, waren de scores zeldzaam. De Smurdiekse korfballers kwamen op kop, maar weer hield de thuisploeg de treffers bij. De doelpunten kwamen van de hand van Gerrie Anthonisse en Jack van Rijsbergen. De B-jeugd speelde een stuk trefzeker der, maar wist in Bergen op Zoom ook niet verder te komen dan een gelijkspel. Emergo BM1 speelde een gelijkopgaan- de wedstrijd, wat ook tot uitdrukking kwam in de score: 5-5. De thuisploeg had in het begin een voor sprong, maar de rood-zwarten scoorden telkens snel tegen. De ploegen gingen met 3-3 rusten. In de tweede helft namen de Smurdiekenaren het initiatief en na men bij 3-4 en 4-5 de leiding over. Een strafworp in de laatste minuut, die vol gens Emergo discutabel was, werd benut door Scheldevogels, waardoor de eind stand gelijk werd. Voor de Tholenaren, die met één punt en lichte teleurstelling Korfbalclub Emergo gaat zich op de kleintjes richten. Met het oprichten van de Kangoeroe Klub wil de Smurdiekse vereniging kinderen van drie tot zes jaar spelenderwijs in contact brengen met korfballen. Belangstellenden kunnen zaterdag, en op 16 mei vanaf half tien, terecht op het korfbalveld bij Haestinge in Sint-Maartensdijk. De Kangoeroe Klub duurt een uur en deelname is gratis. Meer info bij Petra de Jong, tel. 0166-663951, of aanmelden via emergo@live.nl. huiswaarts keerden, vonden Marcella Ballemans, Annet Bentschap Knook, Yvette v. Dijk, Joyce Hoek en Renske de Rooij de korf. Programma zaterdag: Ventura Sport- Emergo 1 15.30 u.; Volharding-Emergo 2 12 u.; Emergo BMI-VIOS 10.45 u.; Emergo CI-Scheldevogels 9.30 u.; Ter- da-Emergo Dl 10 u.; Emergo Fl-TOP 10 u. ZORG FfHiil ZORGsaam biedt op Goeree- Overflakkee een aaneengesloten keten van zorgvormen aan. Van zorginstellingen (ziekenhuis, ver pleeghuis en verzorgingshuizen) tot thuiszorg en verloskundige zorg. ZORGsaam streeft ernaar om via regionale zorgloketten op een directe en persoonlijke manier con tact te onderhouden met de cliën ten. Met 1800 medewerkers wordt zorg op maat geboden; de patiënt en cliënt/bewoner staan centraal.' Onder ZORGsaam vallen: Stichting Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Stichting Zorg en Verpleging Goeree-Overflakkee (ZVGO) met het verpleeghuis De Samaritaan en de verzorgingshuizen De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed Stichting Ondersteunende Diensten ZORGsaam Stichting Natalia - verloskundigen praktijk ■A»> DE SAMARITAAN) VERPLEEGHUIS DE SAMARITAAN Koningin Julianaweg 59 3245 KA Sommelsdijk Tel. 0187 488200 Fax. 0187 482500 De Samaritaan is het kenniscentrum voor verpleeghuiszorg voor Goeree-Overflakkee. Naast het bieden van begeleiding, verpleging en behandeling aan cliënten met een tijdelijke of langdurige (complexe) zorgvraag, biedt het kenniscentrum ondersteuning en (bij)scholing aan derden. De Samaritaan is dan ook voor Goeree-Overflakkee hèt centrum voor advies, ondersteuning en deskundigheidsbevordering op het gebied van verzorging, verpleging en behandeling. De Samaritaan werkt vanuit een protestants christelijke levensvisie. In de zorgdienst van verpleeghuis De Samaritaan hebben wij momenteel plaats voor De functie. Je zult in teamverband en in nauwe samenwerking met andere disciplines belast zijn met het verplegen en verzorgen van de bewoners. De arbeidsduur bedraagt 32 tot 36 uur per week. De aanstelling is voor bepaalde tijd, namelijk voor de duur van 1 jaar. Wie zoeken wij? Wij zoeken kandidaten die in het bezit zijn van het diploma ver zorgende IG of ziekenverzorgende. Goede contactuele eigen schappen zijn belangrijk en je dient zowel zelfstandig als in teamverband te kunnen werken. Gelet op de identiteit van onze instelling verwachten wij van de kandidaten een positief protestants christelijke levensovertuiging. Wat hebben wij te bieden? Voor de arbeidsvoorwaarden geldt de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen en Thuiszorg, met het aantrekkelijke meerkeuzesysteem arbeidsvoorwaarden. Meer weten? Mevrouw L. de Jong-Vink, locatiemanager, beantwoordt graag je vragen over deze functie, telefoonnummer 0187 - 48 82 00. Wil je solliciteren? Stuur je brief of e-mail met CV binnen twee weken naar de afdeling P&O ZORGsaam, Postbus 153, 3240 AD Middelharnis of via e-mail: sollicitatie@zvgo.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. De heren zaterdag van tennisclub Sint-Annaland heb ben. weer een wedstrijd met gelijkspel afgesloten. Het werd zaterdag 3-3 tegen Koskreek 1 uit Rreskens, die net als de Setallandse heren in de staart van de tweede klas se spelen. Curtis Goedegebuure beet de spits af en begon met een las tige eerste set. Tot 4-5 lagen de kansen op winst van de eer ste set bij de tegenstander, maar op het einde van de set luk te het Curtis de kansen te keren en deze met 7-5 te winnen. Toen was het ver/et gebroken en met 6-1 pakte Curtis de tweede set, de wedstrijd en de 1-0 voorsprong voor de Setallanders. Dennis Borst speelde een lange driesetter. Na de eerste set snel met 1-6 verloren te hebben, begon Dennis rustiger en ge- controleerder te spelen wat hem de tweede set met 6-4 ople verde. Tijdens de derde set kon het alle kanten op. maar zijn tegenstander bleek het koelbloedigs! en won de set met 5-7. Ook de derde enkel van Rien van Renswoude was een ware thriller. Met dezelfde soort speelstijl werd het een echt schaakspel tussen de twee spelers. De eerste set ging met 4- 6 naar Boskreck en de tweede set 6-3 naar Sint-Annaland. In de derde set kwam Rien met 1-4 achter en leek de wed strijd verloren, maar hij kwam terug tot 3-4. Bij 3-5 knokte Rien zich in lange rally's naar een 7-5 overwinning. De te genstander in de vierde enkel was een maatje te grixit voor William Quist en met 1-6 en 0-6 werd de stand naar 2-2 ge lijk getrokken. De twee dubbelspelen moesten dc beslissing in deze wed strijd brengen. William Quist en Curtis Goedegebuure gin gen met goede moed aan de slag, maar tevergeefs. Met 1-6 en 2-6 werd de wedstrijd verloren. Op de andere baan ging het met Dennis Borst en Rien van Renswoude een stuk voorspoediger. De eerste set werd met 6-4 binnengehaald en ook in de tweede set waren Dennis en Rien te sterk voor hun tegenstander. Met 6-1 brachten ze de eindstand van de wed strijd op 3-3. Ondanks het gelijke spel stijgt Sint-Annaland één plekje op de ranglijst, naar de vijfde plaats. Maar het onderlinge ver schil tussen de verschillende teams is maar een paar punten zodat alles in deze competitie nog mogelijk is. Aanstaande zaterdag spelen de heren een uitwedstrijd tegen nummer zes: Yerseke 3. Het jeugdteam heeft vorige week woensdagmiddag met 12-0 ge wonnen van Dc Klappers in Krabbendijke. Het team bestaat Romy Bniynzeel. Nikki Giljam, Pim en Coen Fase. De dubbelpartij van Nikki en Coen werd eenvoudig in het voordeel van Sint-Annaland beslist. Ook de enkelpartij van Pim werd ge wonnen. Romy had wat meer tegenstand maar won de partij met twee punten verschil. Na een korte pauze, en even bijkomen in de schaduw, gingen twee enkelpartijen en een dubbel de baan op. We derom werd de dubbelpartij van Romy en Pim eenvoudig gewon nen. en de enkelpartijen van Nikki en Coen waren in het voordeel van Sint-Annaland. v Het eerste herenteam van De Ruucstoppelen heeft met 6-0 gewonnen van Dauwendaele in Middelburg. Met die zege voeren de Fluplandse tennissers momenteel de ranglijst aan op twee punten voorsprong van Kruinin- gen. Die club ontmoeten ze zaterdag. Alex Wischlinski en Roland Walpot moesten het opnemen tegen een moeilijk te bespelen koppel. De ene tegenstander sloeg vrijwel alles zacht met een boogje, terwijl de ander bijna geen fouten maakte en lekker op tempo sloeg. Walpot verkeek zich hier vaak op en moest zijn partner Wischlinski danken dat deze de rug wel recht hield en Walpot op sleep touw nam. Na twee moeilijke sets was de winst toch nog voor het team uit Flupland, met de setstanden 7-5 en 7-6. Michiel van der Est en Jack Neele wonnen met geweldige feturns en dito servicegames hun dubbel met 6-2 en 6-2. Jack Neele overheerste in zijn enkelpartij. Zijn eerste partij won hij met een 'dubbele bagel' (6-0, 6-0) en in zijn tweede kreeg hij slechts één game tegen. Hij liet zijn tegenstander alle hoeken van de baan zien: 6-1,6-1. Michiel van der Est trof een tegenstander die met het in slaan nog gelijkwaardig leek. Maar toen de partij echt van start ging bleek de effectiviteit van de service van Van der Est de doorslag te geven. Met zijn soepel geslagen opslag bracht hij zijn tegenstander voortdurend in de problemen. Op matchpoint voor Van der Est maakte hij het mooiste punt van de dag. Een zeer hoge bal, die hij had kunnen smashen, liet hij eerst vlak achter het net stuiteren alvorens er met opzet onderdoor te smashen en de bal met een drop- shotje weg te leggen. Deze techniek wordt in het circuit ook wel een 'ghetto donut' genoemd en ziet men niet dagelijks gebruikt worden. Zelfs van de tegenstanders viel hem een ovationeel applaus ten deel. Alex Wischlinski trof als enige wel een tegenstander met een zekere klasse. Na een stroeve start en een paar superbal- len van de tegenstander van Dauwendale stond het al vlug 4-1 in het nadeel van de Fluplander. Wischlinski liet zich niet kisten en zag zijn aanvallende spel steeds meer beloond worden met een makkelijke volley of een afgedwongen fout van zijn tegenstander. Het werd 6-4,6-4. Omdat Patrick Walpot verhinderd was, moest zijn broer Ro land Walpot aantreden om het laatste punt proberen veilig te stellen. Walpot had een veel te slordig spelende tegenstan der, waarmee de eerste set in 20 minuten met 6-0 binnen was. In de tweede set dwong de tegenstander met aanval lend spel Walpot tot een inhaalrace .vanaf een 1-3 achter stand. Na veel zwoeg- en zweetwerk kwam Walpot op 6-5 in zijn voordeel toch op drie matchpoints op de service van zijn opponent, die hij met drie slechte ballen allemaal zelf teniet deed. Met een goede bal en een dubbele fout was de zege toch nog een feit. Het eerste damesteam van tennisclub de Ruucstoppelen heeft dinsdag met 0-4 gewonnen van Souburg. Deze winst in de derde competitie was totaal tegen de ver wachting van de Fluplandse dames in. Anja Jansen en Leni Verwijs hadden geen enkele moeite met hun tegenstandsters. Ze waren gewoon te sterk en won nen dan ook eenvoudig met 2-6 en 3-6. Lijdie Kot en Elly van Dijke kwamen er in de eerste set niet goed in. Er werden teveel fouten gemaakt en met 6-3 ging deze set naar de dames van Souburg. Dit lieten Lijdie en El ly echter niet op zich zitten en in de tweede set ging het door betere concentratie en samenspel een stuk gemakkelijker: 1- 6. De derde set ging in het begin gelijk op en ze kwamen zelfs 2-4 vóór te staan. Ze verspeelden deze en het werd nog erg spannend toen het 4-4 geworden was. Na lange moeiza me rally's werden er vervolgens twee games op rij gemaakt. Zo werd met 1-6 en 4-6 het tweede punt binnengehaald. Anja, bekend om haar vaste spel en lange rally's, ging ver volgens met Lijdie de baan op voor de derde partij. De eer ste set was zo'n beetje in een kwartier gespeeld want ze hadden de gastvrouwen helemaal in hun greep. De tweede set leverde wat meer strijd op en ging redelijk gelijk op. Toch wisten de Fluplandse meiden 90k deze te winnen met 4-6. Terwijl Lijdie en Anja heerlijk op het terras van het zonnetje konden genieten, leverden Leni en Elly een ware titanenstrijd. De eerste set hadden ze nog vóór gestaan met 2-4, maar het trage en hoge spel was zo moeilijk te controleren dat ze meer tegen zichzelf stonden te spelen waardoor de tie-break uiteindelijk ook werd verloren. In de tweede set kwamen Leni en Elly na voorsprong weer op achterstand, maar ze konden de set met 3-6 naar zich toe halen. Na een lange strijd in de derde set wonnen ze de partij. De dames van Ruucstoppelen 3 hebben met 1-3 verloren van de gasten uit Hulst. Ruucstoppelen gaf het niet weg, want er waren drie driesetters. Anja Everaers en Lia van Dijke maakten het enige punt. Zij begonnen de wedstrijd en wonnen vrij makkelijk de eerste set met 6-0. De tweede set ging weer makkelijk naar Hulster Am bacht met 1 -6, maar in de derde set waren de dames zich ervan be wust dat het er nu toch echt van moest komen. Het werd een span nende set. Een tiebreak moest uitkomst brengen. Die werd gewonnen door de Flupianders. Winy lntven viel in voor Joke Bo- mas en speelde samen met Els van der Giesen. Ze hadden moeite met de tegenstanders, want die speelden hoge ballen, zodat de Ruucstoppclse dames niet goed in hun spel kwamen. De partij ging overtuigend naar Hulst met 2-6 en 1-6. Lia van Dijke en Winy lntven verloren met 6-2,2-6 en 4-6. Ook An ja Everaers en Els van der Giesen hadden een driesetter, die ze verlo ren met 6-3, 2-6 en 4-6. Totaal heeft Ruucstoppelen nu slechts drie punt. na drie gespeelde wedstrijden. Zij zullen er stevig aan moeten gaan trekken om degradatie naar de derde klasse te voorkomen. Tennisclub de Ruucstoppelen gaat aan de leiding na de eerste speeldag om de GoedVVare eilandencup voor teanis. Die werd zondag gehouden bij Eegedima in Tholen. Met een 100 procent score in hun partijen hebben ze nu een voorsprong van zes pun ten op de nummer twee Jacoba van Beieren. Ruucstoppelen staat met twaalf punten op kop met nog vier rondes te gaan. T.O.V. staat met vijf punten op de derde plaats, Eegedima is vierde met vier punten en Sint-Annaland staat laatste met drie punten. Van de dertig deelnemers stonden als eerste Antal Joppe en Eric van Haaften van Jacoba van Beieren op de baan tegenover Adrie van Dijke en Stephan v.d. Peet van de Ruucstoppelen. Laatstgenoemden waren duidelijk wat sterker dan hun tegenstanders en zo pakten zij de eerste twee punten voor hun team. door met 11-4 te winnen. Monique Ruinard en Nelly Breker van Eegedima speelden tegen Emy Hommel en Yvonne Havermans van T.O.V. En de Setallandse dames Mieke van 't Hof en Hilde Wielaard namen het op tegen Ly- dia v.d. Peet en Elly van Dijke uit Sint-Philipsland. Routiniers Mo nique en Nelly wonnen met 13-3 en ook Lydia en Elly pakten de volle buit door met 11-4 te winnen. André Verheul en Curtis Goedegebuure zorgden voor de eerste puntjes voor Sint-Annaland door met 9-5 van de Tholenaren Jacco Kooy en Steven van Dijke te winnen. De Flupianders Stephan v.d. Peet en Ton Buys wonnen de eerste close match van de dag met 10- 8 van de Vossemeerders Bram Filius en Frank Schoep. Ook de da mes van de Ruucstoppelen. Lydia v.d. Peet en Lia Buys, pakten we derom de winst voor hun vereniging door met 11 -3 Mariska v.d. Werf en Diane van Bloppoel opzij te zetten. In de gemengd dubbels namen Ruud Schot en Rebecca Bijl van Ja coba van Beieren het op tegen Hilde Wielaard en Curtis Goedege buure. Ruud en Rebecca stonden heel de wedstrijd voor maar bij 8- 7 werd het nog even spannend toen de bel ging dat het tijd was. Twee punten voor Smerdiek. Tegelijkertijd pakte de Ruucstoppelen alweer de vijfde overwinnig door met Adrie en Elly van Dijke met 10-5 te winnen van T.O.V.-ers Frank Schoep en Henny Filius. En ook Eegedima voegde twee punten toe aan haar totaal. Jacco Kooy en Monique Ruinard versloegen eenvoudig William Quist en Irene Verheul met 13-4. In de vierde serie werden de punten gedeeld. Emy Hommel en Hen ny Filius van T.O.V. stonden op 7-7 tegen Mieke van 't Hof en Irene Verheul van Sint-Annaland toen de gong ging. De dames Rebecca Bijl en Mariska v.d. Werf hielden Jacoba van Beieren in de race voor een toppositie en wonnen met 10-5 van Marjet Bakx en Jo- landa Surit. Voorzitter Bart Hertog van T.O.V. won samen met Yvonne Havermans de gemengd dubbel van Eegedimaspelers Mar- tijn v. Balen en Lindy Bolsman met 9-3. In een leuke herendubbel wonnen Ruud Schot en Antal Joppe van Smerdiek met 9-7 van de Setallanders William Quist en André Ver heul. T.O.V.-heren Bram Filius en Bart Hertog haalden flink uit met 14-1 tegen de Tholenaren Martijn van Balen en Steven van Dijke. En op de laatste baan verloor Ruucstoppelen bijna de eerste punten, maar met een stand van 7-6 toen de tijd om was, wonnen Ton en Lia Buys toch van Diane van Bloppoel en Eric van Haaften van Jacoba van Beieren. De eerstvolgende speelronde is op zondag 7 juni bij Jacoba van Beieren in Sint-Maartensdijk. De dames dinsdag van tennisclub Sint- Annaland hebben dinsdagmorgen Hon- tenisse 1 met 3-1 verslagen. Carina Droogendijk en Corrie Bazen hebben hun spannende driesetter verloren met 2-6, 6- 3 en 4-6. Willy de Rijke en Irene Verheul wonnen de eerste set vrij eenvoudig met 6-1. Bij de tweede set kregen ze meer te genstand, maar uiteindelijk is deze toch nog binnen gehaald met 6-4. Bij de derde wedstrijd gingen Corrie en Willy voortva rend van start. Al snel zat de eerste set in de knip met 6-3. de tweede set ging wat moeizamer. Mede door discussies op de andere baan werden de dames wat afge leid. maar ze wisten zich weer goed te concentreren en wonnen de set met de zelfde cijfers. Ondertussen hadden Hanna Moerland en Carina het zwaar te verduren in hun partij, met veel discussies over bal len die in of uit waren. Maar de Setalland se dames lieten zich de kaas niet van het brood eten. In een spannende derde set waren Carina en Hanna het sterkst en ze wonnen met 6-4, 2-6 en 6-3 Ongediertebestrijding 0166-610480 06-47037346 keukens badkamers vloeren f/eut utoex tot yereqetdl Canadaweg 12a 4661 PZ Halsteren T 0164 630 329 www.vdbkeukens.nl Zandpad 110, t/oHema Middelharnis. Tel. 48 07 06 Jan Jaap Bolier start het duivenseizoen sterk. Vorige week won hij al de opening vanuit Ponuneroeul, zondag was zijn duif weer het snelste thuis vanuit Peronne. Met een snelheid van 1189,414 nieter per minuut vloog de vogel van de Scherpenissenaar in ongeveer twee uur en drie kwartier naar zijn hok. Daarmee was hij derde in het samenspel van Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland. Ook Jan Moerland uit Stavenisse deed goede zaken op de afstand van ongeveer 200 kilome ter. Hij had van de 1084 Thoolse duiven de op een na snelste. De Vredesduif Sint-Philipsland, 218 21.22,23,27,29.30.35,39.41.41.45; J. duiven van 14 deelnemers. Eerste duif 12.55.52 u. is 1091,128 m/min Laatste duif 13.24.18 u. is 944,357 m/min A.W.A.P. Bolijn 1, 8, 11, 14. 19. 20; R. Reijngoudt 2. 16, 28, 35. 41. 50. 51; Comb. Hoek 3,4, 9, 15, 17. 54: A. Goud zwaard 5,6; Comb. Reijngoudt zn 7,24, 32.43; R. Vermaas 10:1. Quist 12, 13,23, 42. 53; Gebr. Reijngoudt 18, 22, 25, 30, 34, 40. 52. 55: L. Reijngoudt 21. 26, 27, 33; J.C. Verwijs 29. 49; Comb. Vermaas 31, 36, 39. 46; Comb. Reijngoudt 37, 44, 45; M. Meijer 38.38; J.H. Lindhout 47. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 220 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 12.41.43 u. is 1119,928 m/min. Laatste duif 13.11.57 u. is 958,224 m/min. H.van Hemen-Rijnberg I, 4. 21. 22, 24, 3137,49; A. Bijl 2.4142; AJ. Scherpe- nisse 3. 9. 10. 12, 13. 16. 19. 28. 30. 38, 40, 46. 51; D. de Wilde 5, 7, 14, 17. 25. 26.27, 34.35.36,50; J. Heijhoeró, 8,47, 48. 55; C. Potappel 11. 20, 23. 29. 54; J. de Rijke 15. 18. 32. 33.43,44.45.52.53; J. Benningshof 39. De Reisduif Scherpenisse, 138 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 1231.34 u. is 1189,414 m/min. Laatste duif 12.53.43 u. is 1049.809 m/min. J.J. Bolier 1,9. 10. 12. 13. 14. 15. 16, 20, Moerland 2.4, 5, 6, 7, 31, 32. 37, 38. 46; A. Moerland 3. 11. 24. 25, 36, 40. 43; P. Potappel 8, 17, 18. 33. 34. 44; D.J. Men- heere 19,26.28. IX' Trouwe Duif Tholen, 147 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 12.44.25 u. Ls 1118,862 m/min. Laatste duif 13.06.46 u. is 994,924 m/min. D. Noom 1.4, 11, 23. 27. 37: M.J. Laban 2. 10. 16. 17; L. Hage 3; C. Moeliker 5.6. 9, 15. 28. 29. 32. 34: M. de Graaf 7. 14. 22. 26. 35; P. Laban 8. 12. 13. 18. 20. 24, 25, 30.31,33; P. van Driel 19, 21.36; De Zwaluw Oud-Vossemeer, 361 duiven van 20 deelnemers. Eerste duif 12.45.18 u. is 1128,723 m/min. laatste duif 13.08.18 u. Ls 1000.450 m/min. A. Havermans 1, 3. 6. 10, 20, 23. 25. 35, 50. 55; P. Vis 2. 26. 32. 38. 69. 90; J. Ca pelle 4. 8, 11, 30, 47, 59. 66; P. de Wilde 5. 24. 34, 40.41,43, 91; K. van de Berge 7,22.29, 81R. Vaders 12.64. 86; Comb. Hommel-Walpot 13; H. Rensink 14. 80. 83; D. Vaders 15, 21. 39. 49. 52. 53, 58. 65, 67. 72, 73, 79; S. Berkey 16. 31. 44. 51. 54. 60. 61. 74. 85; A. Capelle 17. 18, 46.48.57. 87,89; R. Fonteyne 19.71.76. 88: F. Bal 27,45.62.63.68. 84; T. dc Ko ning 28. 82; J. Toetenel 36.37,42.78: M. de Jager 70,75; J. van de Beige 77. Een punt in de eerste helft en drie in de laatste minuten van de wedstrijd heeft het tweede elftal van Noad '67 een 0-4 overwinning opgeleverd tegen het derde van SSV '65. Alle vier de punten kwa men van de voet van Frank den Engels man. Noad had een aantal spelers uit het derde elftal meegenomen, vanwege di verse afmeldingen. Noad kwam geleide lijk op gang. maar kreeg wel veel kansen uit aanvallend spel. De eerste treffer viel na ongeveer twintig minuten spelen door Frank den Engelsman. Na de rust kreeg Noad nog meer ruimte en er waren prachtige aanvallen te zien. In de 78ste minuut was het dan eindelijk weer raak. Robin Kot stuurde met een prima pass langs de lijn Frank den Engelsman weg. Den Engelsman startte van eigen helft en kon de diverse slidings ontwijken waarna hij de 0-2 binnenprikte. Hierna werd Adriaan den Braber in het veld gebracht voor de licht geblesseerde Erik Fontijne. Ook Den Braber kreeg direct een grote kans toen hij door Frank den Engelsman alleen voor de keeper werd gezet, maar hij raakte de bal niet goed. SSV '65 was leeg gespeeld en Noad bleef goed voet ballen. Een actie van Marco Reijngoudt over de rechterkant eindigde in een uit stekende bal op Frank den Engelsman. Den Engelsman raakte de bal fantastisch en schoot de 0-3 binnen. Een minuut la ter kreeg Marco Reijngoudt de bal voor zich. Door het matige veld van SSV '65 stuitte de bal net op toen Reijngoudt die wilde binnenschieten. Hierdoor ging de bal naast. In de laatste minuut gaf Kevin Trilsbeek een steekbal op Frank den En gelsman en die besloot de wedstrijd met een schitterend schot, buitenkant rechts Het tweede elftal van Smerdiek heeft met 3-6 verloren van Tholense Boys 2. Na de donderdagwedstrijd (2-0 verloren van Bru) was dit voor een aantal spelers de tweede wedstrijd in drie dagen tijd. Smerdiek begon dc wedstrijd goed en kwam al snel op een 2-0 voorsprong met doelpunten van Richard Baaiemans en Ed Mastbergen. Daarna werd het 2-1, maar niet veel later tekende Richard Baa iemans de 3-1 aan. Nog voor rust werd het 3-2. Na de thee maakte Smerdiek niet veel meer klaar en liep Tholense Boys uit naar de eerdergenoemde overwinning. Er stond een 2-2 gelijkspel op het score bord na de wedstrijd tussen Noad 4 en koploper DFS 2. Op verzoek van DFS had de KNVB een officiële scheidsrechter aan gesteld voor dit duel op het Fluplandse veld. Hierdoor stonden de spelers van No ad '67 scherp, maar het was DFS dat met lange ballen naar de verdediging van Noad de toon zette. Toch kon Noad genoeg aan vallen opzetten. Een voorzet van Edwin Hage belandde bij Ronald den Braber. maar met een snoekduik kon hij geen juis te richting aan de bal geven. Ook een vrije trap van Bram Filius kon de keeper net tot hoekschop verwerken. DFS scoorde de 0- 1. Een hard schot stuiterde net op voor doelman Ligtendag. die de bal niet klem- vast kreeg, en de spits schoot in. DFS ging na rust goed uit de startblokken en pro beerde Noad terug te drukken op de eigen helft. Maar met name Frans Quist op het middenveld haalde de aanvallen eruit en Noad werd gevaarlijker. Een solo van Frans Quist eindigde in de zestien over een been van een tegenstander, maar de scheidsrechter stond op gepaste afstand en oordeelde dat het erbuiten was. Leo Pol derman scoorde de bal uit de vrije trap. maar volgens de scheidsrechter had hij niet gefloten, dus moest hij opnieuw. Hij schoot over. Even later scoorde Ronald den Braber alleen voor de doelman. Leo Pol derman gaf vervolgens de bal weer mee aan Ronald den Braber en er volgde een kopie van het eerste doelpunt. De stem ming sloeg op het laatste moment nog om. Een effectvolle voorzet van DFS belandde raar op de punt van de schoen van Frans Quist die de bal in eigen doel school. Lieke Bevelander heeft zondag in één wedstrijd vier winstpunten bijeen gere den. Dat leverde haar tevens een eerste en een tweede prijs op. De Setallandse amazone reed met haar paard Orchidee in Rucphen mee in de klasse B dressuur. Voor de eerste proef kreeg de combina tie van de Eendrachtruiters 197 punten en in de tweede proef 199 punten. Jaap Moerland heeft zaterdag manege Den Goubergh in Roosendaal verlaten met een deken en een eerste prijs. Het Eendrachtruiterslid deed met zijn paard Tim mee aan de spring wedstrijd en reed daar twee keer een foutloos parcours in de klasse L. Van de 45 combinaties lukte het er maar twee om dubbel nul te rijden. Jaap en Tim waren een seconde sneller dan de andere foutloze combinatie. Het was een goede voorbereiding op het Nederlands kampioenschap voor veteranen dat op Ko ninginnedag wordt gehouden ifi Mierlo. Mandy Deurloo uit Tholen heeft op twee de paasdag een oefenwedstrijd gereden in Bergen op Zoom. Eerst moest ze een cross rijden, wat foutloos ging. en daarna was er voor de liefhebbers de gelegenheid voor het rijden van een dressuurproef. in de klasse B haalden Mandy en haar paard Ohio 175 punten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 17