H Eieren zoeken met paashaas Plaatselijk nieuws m Geslacht in eigen slagerij EEN DRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 april 2009 Actie Amperestraat Kerkbestuurders herkozeji Brievenbussen weg Sjaak Bral Van Elzakker vangt grootste vis Meeste punten Menheere Ouderen leren over Jodendom Borstvoedingochtend Breiende kinderen op De Kraal Verbetering Patrijzenweg Bodemverontreiniging Kortste partij Thedo de Reus Eerste steen scholen Nieuwe kerkrentmeester Smalschip woonrijp Van Schotland, via Afrika naar Japan Eerste prijs solisten Optreden Massive en dartstoernooi Nieuwe bestuursleden schietclub SmdB naar drukkerij Kaartavond 'Bagger' Keetenweg Nieuwbouw Haestinge Aanmaning waterschap Ds. Joppe blijft Sanering Oostvest Rommelmarkt voor Elkie stichting Disco in Haestinge Rommelmarkt en zang ZOA Vluchtelingenzorg Zendingsvliegers 2 Tholen De provincie heeft een bedrijf in de Amperestraat gewaarschuwd om maatregelen te treffen voor strikte naleving van de wet milieubeheer. Tijdens een inspectie werd geconsta teerd dat het dak van de opslagruim te voor afgetapte vloeistoffen en ge demonteerde vloeistof bevattende onderdelen lek is, waardoor deze ruimte niet afdoende tegen inrege nen is beschermd. In de lekbak was hemelwater aanwezig. Bij de opslag van brandbare vloeistoffen ontbre ken pictogrammen dat er niet ge rookt mag worden of met open vuur mag worden gewerkt. Op het buiten terrein lagen een aantal lege; niet ge reinigde jerrycans. Ook stonden een aantal met vloeistof gevulde jerry cans tegen de buitengevel. Die moe ten echter in of boven een vloeistof dichte lekbak, die een inhoud heeft van tenminste de inhoud van het grootste vat plus 10% van de overige vaten, ten/ij het een dubbelwandige tank van een goedgekeurd type be treft. De provincie legt een dwang som op, wanneer bij herhaling over tredingen van de wet milieubeheer worden geconstateerd. Het bedrijf moet voortaan elk kwartaal gege vens verstrekken aan de provincie over afgevoerde autowrakken, afval stoffen en verbruik van oplosmidde len. Verder moet voor 2013 de vloei stofdichte vloer door een deskundig inspecteur worden beoordeeld. B. en w. en het regionaal milieuteam zijn hiervan in kennis gesteld. Eerste Paasdag worden 's avonds in de Gereformeerde Gemeente de her kozen ouderlingen H. Aarnoudse en M. van den Berge en de diakenen M. Geluk en A.P. de Vries herbevestigd. Bij drie woningen aan de Ten Anker- weg zijn in de nacht van zaterdag op zondag door onbekenden de brie venbussen meegenomen. Sjaak Bral treedt vrijdag 17 april, op uitnodiging van Uit op Thólen, op in Meulvliet. De cabaretier/columnist/ schrijver, geboren en getogen Hage nees, brengt zijn nieuwe programma 'Vanzelfsprekend'. Bral beweegt zich op geheel eigen wijze door het theaterlandschap, maar na zeven theaterprogramma's en elf oude jaarsconferences is het duidelijk dat het publiek hem omarmt. De voor stelling begint om kwart over acht. De heer Van Elzakker heeft de grootse vis gevangen bij de Sixties trofee. Hij viste samen met de ande re leden van hengelsportclub De Pie terman aan de Dortsmanplaat. Vanaf de start werden er direct al verschil lende platvissen (bot, schar en schol) gevangen. De heer van Elzakker pakte na een fraaie aanbeet een mooie bot van 40 cm, welke aan het eind van de dag de grootste bleek. Gaandeweg de dag werd er door alle vissers een leuk visje gevangen. Bij de prijsuitreiking in eetcafé de Six ties bleek de volgende score: 1. Van Elzakker 303 cm; 2. Leijdekkers 292 cm; 3. H. Kikkert 282 cm; 4. mej. M. Kikkert 262 cm; 5. Hanser 234 Bij de wekelijkse wedstrijd van kla- verjasclub Stad Tholen heeft Peter Menheere de meeste punten be haald. Uitslag: 1. P. Menheere 5477 p.; 2. G. Kolyn 5220 p.; 3. H. Visser 5178 p.; 4. mevr. M. Tazelaar 5009 p.; 5. mevr. N. Bestman 4970 p. De leden van de christelijke oude renvereniging Tholen (COVT) heb ben donderdag een lezing gekregen van mevrouw Kochen over het Jo dendom. Er waren 25 leden aanwe zig op de maandelijkse bijeenkomst in het NPB-gebouw. Interim-voor zitter mevrouw Boxhoorn las voor afgaand aan de lezing voor uit Levi ticus 19 en uit Psalm 119. Zij ging voor in gebed en hield een korte me ditatie waarbij vooral werd stilge staan bij de inhoud van de Wet des Heren zoals die aan het Joodse volk werd gegeven en opgelegd. Me vrouw Kochen stond in haar lezing ook stil bij de gebruiken in zowel de synagoge als in de huisgezinnen. Die worden niet zomaar uitgevoerd maar zien altijd terug op gebeurte nissen die hebben plaatsgevonden of op opdrachten die door God zijn ge geven aan Zijn volk. Zo wordt er in de huisgezinnen op de avond voor de Sabbat (vrijdagavond dus) een geborduurd kleed over een schaal met daarop twee gevlochten broden gelegd. Deze twee broden duiden op het manna dat in de woestijn werd gegeten na de uittocht uit Egypte. Het manna moest iedere dag worden verzameld, maar op de dag vóór de Sabbat moest er voor twee dagen worden verzameld omdat op Sabbat geen werk mocht worden gedaan. Mevrouw Kochen vertelde ook over de voorschriften bij Joodse feesten. Mevrouw Boxhoorn bedankte de spreekster voor de uitgebreide voor dracht en sloot de bijeenkomst af met dankgebed. Borstvoedingsorganisatie LLL geeft de komende maanden twee borst voedingochtenden naast de maande lijkse informatieavond. Hiermee wil LLL zwangere en pas bevallen moe ders tegemoet komen, omdat het voor hen vaak lastig is om 's avonds weg te gaan. De eerste morgen is op 16 april, de tweede op 18 juni. Ze zijn bedoeld voor informatie vooraf over het geven van borstvoeding, maar ook voor mensen met een jon ge baby, mensen die iets willen vra gen of moeders die andere moeders willen ontmoeten die ook hun kindje zelf voeden. Er wordt onder andere informatie gegeven over het aanleg gen. de melkproductie en de groei van de baby. Verder is er alle ruimte om vragen te stellen. De bijeen komst wordt gehouden op het adres Meandcrlaan 214 van tien uur tot half twaalf. Voor vragen of meer in formatie: Ria Verheul, tel. 606333. De kinderen van de midden- en bo- venbouwgroepen van de montessori school De Kraal zijn sinds een aan tal weken aan het breien. Een juf is daarmee begonnen en dat is van de bovenbouw overgeslagen op meer klassen. De school heeft meer tradi tionele activiteiten hoog in het vaan del staan en dat past bij het thema van de Kunstroute van koninginne dag dit jaar: traditie. De kinderen zijn zich hierop aan het voorberei den. Ook met Pasen worden er jaar lijks activiteiten georganiseerd vol gens traditie, zoals het paasontbijt. De kinderen komen dan in pyjama naar school en nemen allerlei lek kernijen mee. Ze hebben zelf eieren beschilderd en eten die dan op. Aan sluitend gaan de kinderen weer cre atief aan de slag onder aanwezigheid van de paashaas. Oud-Vossemeer De Patrijzenweg wordt herbestraat. B. en w. zijn van plan om het ont werp te bespreken met de bewoners. Hiervoor wordt een inloopuurtje ge pland. zodat de direct betrokkenen mondeling kunnen reageren. Afhan kelijk van de reacties maakt de ge meente een definitief ontwerp. De provincie heeft bij Micasa pro jectontwikkeling uit Sint-Annaland aangedrongen op een evaluatierap port van de bodemverontreiniging aan de Hofstraat. Na het aanvullen van het perceel zou adviesbureau Aqua Terra juli vorig jaar. al een evaluatierapport in Middelburg inge diend moeten hebben. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Thedo de Reus de kortste partij in 14 beurten en noleerde het hoogste ge middelde met 4,786. De hoogste se rie werd met 20 caramboles ge speeld door Jos Hommel. De uitslagen: N. Rooijakkers-J. Hom mel 8,621-10; K. Hommel-T. de Reus 4,857-10; R. de Jonge-H. van Daalen 10-6; S. Etienne-A. Hommel 10-5,5; M. Klijnsmit-J. de Koning 5- 10; H. Rensink-C. Burgers 7.308- 10; P. de Leeuw-P. Goossens 7.333- 10. Sint-Annaland Burgemeester W. Nuis metselt don derdagmiddag 23 april de eerste steen voor de nieuwe basisscholen met bibliotheek en kinderopvang. De opbouw van grote panelen ge beurt met behulp van een kraan in sneltreinvaart, maar de afwerking zal nog heel wal tijd kosten. B. en w. hebben RDBM architecten en advi seurs opdracht gegeven om de derde fase van het project tot en met de op levering te begeleiden. A.C. van 't Hof is door de kerken raad van de Hervormde Gemeente benoemd tot kerkrentmegster als op volger van P. Ligtendag. Aad van 't Hof was al lid van de commissie van advies en bijstand en trad als collec tant op. In de Gereformeerde Gemeente is J.G. van Vliet door de leden herko zen als ouderling. Ook de tot diaken gekozen D. Dekker en J.J.C. Hage hebben echter allebei voor hun ver kiezing bedankt, zodat de twee vaca tures blijven beslaan. De beroepen predikant ds. B.J. van Boven uit De Valk-Wekerom heeft bedankt. Aannemingsbedrijf A. Goedege- buure gaat voor 59.200 euro, exclu sief btw, het Smalschip en Tjalk woonrijp maken. In mei worden de koopwoningen door Castria/Marsaki opgeleverd en de gemeente wil de nieuwe bewoners dan een goede straat met trottoirs geven. Bij de aanbesteding was Moerland en Dost uit Steenbergen tweede met 68.800 euro, de lokale aannemer gebr. Moerland derde met 73.200 en C.A. Scherpenisse en zn. vierde met 73.500 euro. Na de zomervakantie worden de straten in de tweede fase van Vroonstede, achter de schuur van P.A. Snoep, aanbesteed. Aan de Tjalk, vlakbij de tennisbanen, wor den voorbereidingen getroffen voor de aanleg van een voetbalkooi, zodat de jeugd uit de nieuwbouwwijk Vroonstede straks naar hartelust kan spelen. Woensdag 15 april haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De koninklijke fanfare Accelerando bracht zaterdagavond een gevarieerd voorjaarsconcert met de slagwerk groep, het Klezmer duo en de fanfa re. De slagwerkers o.l.v. Johan van Vossen brachten de luisteraars in de Wellevaete via Schotland en Afrika naar Japan. Allerlei ritmes en genres passeerden de revue. Het Klezmer duo met Johan de Wit (hij is bij Ac celerando bekend als waarnemend- dirigent) op accordeon en Roger Neyt op klarinet brachten Joodse muziek. In de pauze werden alle lo ten verkocht, zodat een deel van de onkosten werden gedekt. Bouwbe drijf Rijnberg zorgde voor het overi ge stuk. De fanfare o.l.v. Clemens Rosmulder zette de variatie na de pauze voort met muziek uit alle windstreken, zoals Land of legends, Eres Tu en Hollandse hits. Hierbij schitterden een aantal solisten zoals Jacco Goedegebuure. Robert Lup- ker, Thomas van Popering en David Barnes. Verschillende donateurs en andere muziekliefhebbers moesten teleurgesteld worden omdat het maximale aantal van 130 bezoekers in de met bloemstukken versierde muziekzaal was bereikt. Op 9 mei kunnen ze Accelerando wel horen tijdens de moederdagserenade. Ver der zijn er optredens op 11 juli tij dens het Schorrefestival, op 2/3 ok tober tijdens de muziekmarathon en 11/12 december bij het winterdans- gala van Kir Royal. Ina van Schetsen en Elise de Jonge hebben beiden een eerste prijs ge haald op het solistenconcours 2009 van de KNFM. Dat vond plaats in verzorgingstehuis Ter Reede in Vlis- singen. De twee muzikanten verte genwoordigden de fanfare \gn Acce lerando. Van Schetsen speelde in de vijfde divisie op sopraansaxofoon en haalde daarmee 80 punten. Elise de Jonge speelde op hoorn en kreeg 87 punten. Slagwerker David Barnes slaagde voor zijn C-examen. De rockcoverband Massive treedt zaterdagavond op in café An de Slööve. Massive is een half Zeeuwse en half Brabantse formatie die mu ziek speelt van de jaren '60 tot nu. Zangeres Jolanda Bazen wordt za terdag in verband met zwangerschap vervangen door zangeres Mireille Quist. Het optreden begint om tien uur en de entree is gratis. De Slöove- gooiers organiseren op 19 april een open dartstoernooi in hetzelfde café. Er wordt single gespeeld en het toer- Donderdag, vrijdag en zaterdag Dinsdag en woensdag PAASAANB1EDING! .Varkensfiletrollade 500gr.3,95 ■Varkensfilet 500gr.3,95 I Varkenshaas of spies 250 gr. 3,75 Biefstuk 250 gr. 3,95 I Rundvleesslaatje p.st. 2,50 Bestel tijdig uw Paasbestelling Magere runderlappen 1 kg €8,50. Hachee of Soepvlees 500 gr. 3,75 Vet spek of spekblokjes 500 gr. 2,50 I Slavinken 5 halen 4 BETALEN! Speciaal voor Pasen! Vers lams- en kalfsvlees! Vrijdag zijn we tot 17.30 uur open Rundertong 100 gram 1,50 Eigen ham 100 gram 1,39 Paassalade 100 gram 1,25 Coburger rauwe ham 100 gram 1,50 Verse friet 2 kilo 1,50 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. nooi is toegankelijk voor tweede en derde divisie spelers en darters die gcc" competitie spelen. Er is een winnaar- en een verliezerronde met geldprijzen. Daarnaast zijn er onder meer prijzen voor de hoogst uit gooiende worp en de meeste 180- ers. Er kunnen maximaal 32 spelers meedoen. Het toernooi begint om half twee. Opgeven kan voor aan vang bij het café vanaf twaalf uur, maar om zeker te zijn van deelname kan men zich vooraf opgevèn bij: Wilko Elenbaas (welenbaas@ gmail.com) of Renko Tempelaars (rega@zeelandnet.nl). Schietvereniging Prinses Juliana heeft vrijdag twee nieuwe bestuurs leden gekozen. J. van der Klooster (voorzitter) en J. Bruynzeel stelden zich niet herkiesbaar. Corné van der Klooster en Pieter Jan Goedege buure zijn de twee nieuwe bestuurs leden. De functies worden opnieuw verdeeld in de volgende bestuurs vergadering. Het bestuur bestaat nu uit: R. Bruynzeel (secr.), J. Gunter, C. van der Klooster, C. van Leeu wen. C. Boot (penn.m.) en P.J. Goe degebuure. In dezelfde vergadering is ook gesproken over de nieuwe huisvesting. De gemeente heeft de schietclub laten weten binnenkort hiervoor een oplossing te hebben. De schietclub kan dan de Sakofahal verlaten, omdat de gemeente deze op termijn wil slopen. Nieuwbouw aan de Veilingweg gaat niet meer door. Groep 5 van de School met de Bij bel is in het kader van techniek op excursie geweest naar drukkerij Van Velzen in Krabbendijke. De kinde ren, juf Den Braven en meester Den Ouden werden door de techniekbus gratis naar de drukkerij gereden en weer teruggebracht naar school. In de drukkerij konden de kinderen zien hoe een drukplaat werd ge maakt, enveloppen en briefpapier werden gedrukt en tenslotte hoe fol ders geniet,gevouwen en gesneden werden. Elk kind kreeg een tasje met een folder en een schrijf- en memoblok mee naar huis. Er was ook een prijsvraag en daarmee kun nen drie boekenbonnen gewonnen worden. Voetbalvereniging WHS houdt mor genavond om acht uur de laatste van drie kaartavonden. De kaartspelen klaverjassen, petoeten en jokeren worden gespeeld. Er zijn prijzen te winnen en ook meedoen voor het algemeen klassement is mogelijk omdat de beste twee uitslagen tellen van de drie avonden. Stavenisse D.C.' Suurland vindt dat het water schap Zeeuwse Eilanden te weinig doet aan het opruimen van modder op de Keetenweg/Oudclandseweg. „Er ligt sinds vrijdag honderd meter bagger, maar er wordt niks aan ge daan. Ik heb gebeld naar het kantoor Middelburg. Er komt een opzichter uit Sint-Maartensdijk, maar die vindt het niet onveilig. Het wordt niet opgeruimd, maar wij moeten er wel met onze auto's door." Volgens woordvoerder Danielle Steijn van het waterschap klopt het dat na con trole is gebleken dat de situatie niet onveilig was. „Dan ondernemen we geen stappen. We hebben wel ge probeerd de vervuiler te achterha len, maar dat is niet gelukt. Als het echt onveilig was geweest, hadden we het wel opgeruimd en de kosten daarvan verhaald op de vervuiler." Suurland had geen contact opgeno men met de boer die op het land be zig was geweest, zegt hij. Hij vindt dat hét waterschap de mond vol heeft over veiligheid. „Maar wij moeten de bonken modder maar accepteren. We betalen toch veel geld aan het waterschap?" Volgens Steijn was het beter geweest als de boer er bordjes had gezet. „We gaan pas echt oprui men als het onveilig is. Anders wor den de kosten ook weer hoger." Sint-Maartensdijk RDBM architecten en adviseurs heeti.Yiyi„tj..,efl w. ondrachi y^kre- gen om de tweede fase van de nieuwbouw van Haestinge uit te voeren. Het gaat om de begeleiding tot en met de aannemingsovereen komst. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een ambtelijke aanmaning van de provincie gekregen in verband met het niet goed naleven van de wet milieubeheer voor de vestiging aan de Oudelandseweg. Tijdens de in spectie van een toezichthouder van de provincie is geconstateerd, dat er geen gegevens beschikbaar zijn van het verwijderen van het olie-water mengsel of het slib-olie-water- mengsel uit de olieafscheider en slibvangput in 2008. Uit navraag is gebleken, dal er vorig jaar geen rei niging heeft plaatsgevonden. Hier mee zijn volgens de provincie de voorschriften van de vergunning overtreden. Een daartoe erkend in- zamelbedrijf moet elk jaar het olie- watermengsel verwijderen. Als na 15 april blijkt dat de zaak nog niet opgelost is, komt de provincie met een formele waarschuwing. B. en w. en het regionaal milieuteam te Mid delburg zijn hiervan in kennis ge steld. Ds. Joppe heeft bedankt voor het beroep van de Hersteld Hervormde Gemeente Poederoijen en Loeves- tein in combinatie met Haaften/ Waardenburg. De provincie heeft bij Lindhout projecontwikkeling uit Sint-Anna land aangedrongen op een verslag van de saneringswerkzaamheden aan de Oostvest. Dit op grond van het besluit uniforme saneringen. De werkzaamheden zijn al in december 2007 afgerond en de provincie dreigt met een dwangsom wanneer het verslag binnenkort niet binnen is. Boerderijdier.nl houdt op 9 mei een rommelmarkt waarvan de opbrengst naar de Elkie stichting in Tholen gaat. De Elkie stichting verzorgt op vang, herplaatsing en seniorenop- vang voor honden en katten en tij dens de rommelmarkt zijn er medewerkers aanwezig om meer in formatie te geven over de stichting. De rommelmarkt wordt van elf tot vier uur gehouden aan de Provincia- Ieweg 60. De toegang is gratis en parkeren kan aan de Keizersweg. Op de rommelmarkt zijn spelletjes, bouwartikelen. boeken, usb-toetsen- borden, computerspullen.badka- merspullen, haardhout, vazen, pot ten, curiosa, kruiwagens en meer te vinden. Op Koninginnedag is de rommelmarkt ook open bij wijze van voorverkoop. De Feestvereniging organiseert za terdag een 'Zo disco'-feestavond in Haestinge. De foyer is in stijl aan gekleed en uit de luidsprekers schallen de 70- en 80-er jaren klas siekers. Het is de tweede feestavond uit de reeks van 'I love 2 dance'. Vanaf negen uur kan er gedanst worden op de muziek die gedraaid wordt door dj U-Nc en dj Gerard. De entree is gratis. De Hervormde Gemeente Reho- both houdt op 18 april 's middags een rommelmarkt voor de partner gemeente S/.ékelykal en 's avonds is er een koor- en samenzangaxttnd in de kerk. De rommelmarkt wordt van tien uur tot drie uurgehouden in de loods van de familie Wielaard aan de Wouthoekweg 5. Op 16 en 17 april tussen half zeven en half negen 's avonds is er nog de moge lijkheid om spullen bij de loods af te geven. Er kan ook contact wor den opgenomen met Wil Stolk (663511) of Adrie Wielaard (662777) om ze eventueel te laten ophalen. De koor- en samenzang- avond begint om half acht en het gospelkoor Clarity onder leiding van Mario Riedijk en VZOS onder leiding van Cees Quist verlenen hun medewerking. Er is samenzang uit psalmen, gezangen, de bundel Johannes de Heer, Toonhoogte, Liedboek en de Opwekkingsbun del. ZIE VERDER PAGINA 15 In j Hummeltje in Sint-Maartensdijk leest de paashaas na het zoeken van de eieren een verhaaltje voor. De dertien kinderen op peuterspeelzaal 't Hummeltje in Sint-Maartensdijk hielpen dins dagochtend de paashaas met het zoeken van eieren. De eieren zaten in zakjes en lagen ver spreid door het lokaal van het gebouw aan de Bloemenlaan. Eén van de moeders speelde de paashaas. Ze kwam verkleed naar 't Hummel tje met een lege mand. Niet alle kinderen ver trouwden het. Een van de peuters, Danielle, zei meteen dat het geen paashaas was, maar de moeder van een van de kinderen. Dat had ze goed gezien. In het pak met de lange oren liep Manon Wintersteijn, de moeder van peuter Ronald. Danielle ging niet meteen mee zoeken, maar deed later wel mee zoals de meeste kin deren. Ze zochten achter de bank, onder het speelhuis, bij de verwarming en onder tafel. Overal lag wel een zakje. Toen ze allemaal wa ren gevonden, las de paashaas een verhaaltje voor. Na het verhaal gingen ze aan de tafel zit ten en mochten ze van de chocolade-eieren snoepen. Aan het begin van de ochtend hadden de kin deren, samen met de leidsters Danielle Ligten dag en Lia Smits, al genoten van een paasont bijt met eieren, krentenbollen en broodjes. Het paasontbijt werd dinsdag al gehouden omdat 't Hummeltje vrijdag dicht is en de kinderen alleen op dinsdag- en vrijdagochtend de speel zaal bezoeken. Predikbeurten Goede vrijdag 10 april, eerste paasdag zondag 12 april en twee de paasdag maandag 13 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. prof. dr. De Reuver, Delft, zo 9.30 u. kand. Van 't Hof. Sint-An naland. 18.30 u. ds. Blom, Ridderkerk, ma 9.30 u. ds. De Groot. Dordrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. kand. Kater, Kruiningen. zo 8.45 u. ds. v.d. Want, Schiedam. 18.30 u. ds. Joppe, St.-Maartensdijk, ma 9.30 u. ds. v.d. Palm, Nieuw en Sint Joostland. HERV. GEM. IMMANUEL do 19 u. ds. Vermeulen, H.A. vr 10 u. 19.30 u. vesperdienst, za 19.30 u. vesperdienst, zo 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK do 19 u. ds. Broere. vr 19 u. ds. Broere. zo 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK vr 19 u. ds. Den Boer, gez. dienst te Oud-Vossemeer. zo 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. ma 10 u. leesdienst. GEREF. GEM. vr 19 u. ds. De Jongste, zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE vr 20 u. dhr. Wisse. H.A. zo 15 u. dhr. Baan. dienst in Meul vliet. R.K.-KERK do 19 u. regioviering in Lepelstraat, vr 18.30 u. kruishulde. zo 11 u. eucharistieviering, ma 9.30 u. viering in Halsteren. VRIJZ. GEL. GF.M. N.P.B. zo 10.30 u. da. Punt, Zierikzee. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Scheurwater, H.A. zo 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater, ma 10 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK do 20.30 u. ds. Broere, H.A. vr 20 u. mevr. Littel. za 19.30 u. mevr. Littel. zo 10 u. mevr. Littel. CHR. GEREF. KERK vr 10 u. leesdienst. 18 u. ds. Den Boer. zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 15 u. kruisweg 18.30 u. kruishulde. za 20 u. woord-, gebed- en commu nieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Versluis, zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Den Boer, St.-Philipsland. ma 10 u. ds. Kunz, Dordrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. onbekend, zo 10 u. kand. Diepeveen, Stellen dam. 15.30 u. kand. v.d. Brink, Ede. ma 10 u. kand. Kater, Kruiningen. GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. zo 9, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. ma 9.45 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Zeedijk, zo 10 en f8 u. ds. Zeedijk, ma 10 u. ds. Catsburg, Stad a/h Ha ringvliet. OUD GEREF. GEM. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. ds. Joppe. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. ma 9.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH vr 19 u. ds. Reehorst. zo 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees- diehst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. vr 19 u. leesdienst. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Van Kooten. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. ma 9.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u.ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. vr 19 u. ds. v.d. Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. ma 9.30 u. ds. v.d. Sleen, belijdenis des geloofs. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 19 u. ds. Gielen. zo 9.30 en 18 u. ds. Gielen. ma 10 u. ds. Gielen. GEREF. KERK do 19 u. ds. Broere, H.A. in Tholen. vr 20.15 u. ds. Broere. zo 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. vr 19 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 11 u. ds. Meeuwse. wo 15/4 19.30 u. ds. Brugge. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE vr 19 u. ds. Den Boer. zo 9.30 u. ds. Den Boer 17 u. ds. Versluis, St.-Annaland. ma 9.30 u. ds. Geluk, Rotterdam. GÊREF. GEM. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17^-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HU1.P 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk. ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE IHl ISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VPTZ VRIJWILLIGERS PAL- LIATIEVE TERMINALE ZORG WEST-BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490. ma t/m vr 9.30- 12 ii. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 14/4 9-12 u. CWI. Hof van Tho len 2, Tholen. afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 april, donderdag 9 4.15-16.37 vrijdag 10 4.52 -17.15 zaterdag 11 5.29-17.52 zondag 12 6.05 -18.27 maandag 13 6.42 -18.59 dinsdag 14 7.15-19.27 woensdag 15 7.47 - 19.57 donderdag 16 8.19 -20.32 vrijdag 17 9.07 -21.12 vr 17/4 15.39 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. CiLLirCïlil De collecte voor ZOA Vluchtelin genzorg heeft in Tholen (stad) 1253,14 euro opgebracht. Het the ma van de nationale collecteweek is '[rjecht geven aan de vluchteling'. Het woord echt staat voor betrok kenheid en borduurt voort op de eerdere campagne 'Wij blijven'. Met het woord recht wil ZOA Gods oproep om recht te doen opvolgen. Mission Music heeft zaterdag tij dens het paasconcert in de Her vormde Kerk in Tholen een collecte gehouden. De opbrengst van 553,38 euro is bestemd voor het werk van de Mission Aviation Fellowschip (MAF) zendingsvliegers. do 19.30 u. ds. Moens. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. vr 19.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) vr 19.30 u. ds. Van der Meer. zo 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ma 10 u. ds. Yan der Meer. ANNA JACOBAPOI.DER GEREF. KERK vr 19 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. zo 10 u. ds. Klap.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2