m 'Inpakken' Meulvliét tegen geluidsoverlast Noad 2 met zevenklapper kampioen Geen WHS-feestje op de Waaje Weg bijna vrij voor kinderopvang De Tol Laatste 20 huizen Waterfront Tholen 'Mooi plan' voor huizen Turkseweg Koersballen Donderdag 9 april 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Concurrentie nadert winnend Smash Reserves en jeugd Turnen Scherpenisse hoogste score Marleen Wesdorp toestelkampioen Waterschap wil geld gemeenten voor aanpak bruine rat Dubbele clubkampioenen bij Batho Verdienstelijk debuut Van den Boogaart Nieuwe troef Geluk meteen succes Tot de winterstop mocht WHS zelf dromen van een kampioensfeestje. Zaterdag vierde echter Zwaluwe op de Waaje dat de titel binnen was, dankzij een 2-4 overwinning op de Setallanders en de resultaten op andere velden. Na het verlies lijkt het bereiken van de nacompetitie voor de formatie van coach Joost Huls hof een bijna onmogelijke missie. Aan de overzijde van de Krabbenkreek juichte Noad '67. Na de 2-0 overwinning op directe concurrent Olympia zijn de Fluplanders nagenoeg in veiligheid. Tholense Boys is nog lang niet zover. Bij Beek Vooruit bleven de Tho- lenaren steken op 1 -1 Late bevrijding Noad Toekomst Tholense Boys ongewis Het voormalig café De Tol aan de Postweg in Tholen mag van b. en w. verbouwd worden tot kinderopvang. Er waren drie bezwaren van omwonenden. Eentje is inge trokken, eentje was te laat binnen en de derde wordt door b. en w. ongegrond verklaard. De raad moet zich er nog over buigen. Dinsdagavond wordt het punt in hel ge meentehuis besproken in de openbare raadscommissie ruimte. Privacy Pad oesterput wordt aangepast Aan het Waterfront in Tholen komen nog eens twintig woningen. De gemeente paste er het bestemmingsplan voor aan. Dinsdagavond wordt het in het gemeentehuis besproken in de openbare raadscommissie ruimte. Met de bouw van de woningen wordt de wijk afgerond. Twee woningen in Zeeuwse stijl Heel mooi. Zo noemde voorzitter M. Onrust van de wel standscommissie het plan om aan de Turkseweg/Flier- weg twee huizen in Zeeuwse stijl met een paardenstal of atelier te bouwen. Het plan werd onlangs gepresenteerd door H. van der Graaf. Het gaat om een nieuwbouwwo ning en het ingrijpend verbouwen van de bestaande wo ning op een perceel in de Broek- en Roolandpolder in Tholen. Tafeltennis Het eerste herenteam van Smash '76 heeft zaterdag met 7-3 ruim ge wonnen van het voor de Sint-Annalanders altijd lastige Breda. 1. De Thoolse tafeltennissers gaan na deze wedstrijd in de Wellevaete nog steeds aan de leiding in de competitie, maar de concurrentie nadert. Back Hands 2 uit Sint-Willebrord won namelijk met 10-0 en nadert Smash nu tot op twee punten in de race om de titel. Met nog drie wed strijden voor de boeg mag Smash geen misstap meer maken, anders kan de titel wel eens naar Back Hands gaan. gen Esther Bruijnzccl (daar voor een half jaar werkzaam en woonachtig) de den het prima tegen deze sterke tegen stander. Er werd gelijkgespeeld: 5-5. Bruijnzeel én Hagc wonnen tweemaal. Vrocgop nam één punt voor haar reke ning. In de strijd tegen degradatie kan men deze' punten goed gebruiken. De voorlaatste plaats (betekent een degrada tieduel) ligt nog steeds op de loer. Twee van de vijf jeugdteams wisten gelijk te spelen en alle andere teams verloren. Jongens I verloor met 7-3 maar dat was geen schande. Koploper Tanaka 3 uit Et- ten-Leur was een maatje te groot. Toch drie belangrijke punten voor de jeugd van Smash in de strijd voor behoud. Jan- Willem van Vossen speelde prima en won tweemaal. Het dubbelspel bracht het derde punt. Jeugdteam 2 speelde ook tegen een kop loper, namelijk Effect I in Temeuzen. Ze waren kansloos en werden met 10-0 te rug door de Westcrscheldetunnel ge stuurd. Jongens 2 kwam daardoor stevi ger op de laatste plaats, temeer daar de concurrent wel twee punten pakte. Het derde jeugdteam speelde gelijk (5-5) thuis tegen Hotak 2 uit Hoogerheide. Hotak was met slechts twee spelers naar Sint-Annaland gekomen. Bennie van Poortvliet, kopman van het team. bleef ongeslagen. Petrick Vroegop en Christel Vroegop kregen beiden een punt door afwezigheid van hun tegenstander. Hier door komt Smash in veiliger water met betrekking tot handhaving. Het vierde jeugdteam verloor thuis met 7-3 van koploper Scaldina 4 uit Zierik- zee. Joost van Dijke bleek goud waard met tweemaal winst. Zijn derde partij ging nipt verloren. Het dubbelspel werd gewonnen en bezorgde Smash het derde punt. Smash staat vierde, maar is door de geringe verschillen met de nummers vijf en zes nog allerminst zeker van behoud. Het vijfde jeugdteam speelde thuis ge lijk tegen de nummer twee Westerzicht 4 uit Vlissingen. Joost van Dijke was, zo als al de gehele competitie, de ster van de wedstrijd. Nog steeds is hij ongesla gen en daarnaast is hij in blakende vorm. Zelfs bij invalbeurten tegen oudere jeugd slaat hij er lustig op los met altijd aanvallend spel. Louis van 't Hof en Tom Verburg wonnen elk eenmaal. Smash staat vierde, maar maakt in theo rie nog kans op het kampioenschap. Programma zaterdag: Arnemuiden- Smash 1 (10/4); Smash 2-Smash '70; Smash 3-Scaldina; Smash jeugd I-Wes terzicht; Smash jeugd 2-Middelburg; ODT-Smash jcud 3; Smash jeugd 4-Yer- seke; ODT-Smash jeugd 5. Smash kwam tijdens de wedstrijd op een 2-0 voorsprong door over winningen van Christian van 't Hof en Remco Vroegop. Breda kreeg een punt uit het spel tegen Anne van Dijke: 2-1. Het dubbelspel is vrij wel wekelijks een punt voor de Setal landers en ook nu werd het simpel'gewonnen door het duo Van Dijke cn Van 't Hof: 3-1. In deze competitie is de dubbel nog maar één keer verloren. Vroegop had in de beslissende vijf de game een spannende strijd die hij bekroonde met een 13-11 zege, waardoor Smash op een riante 4-1 voorsprong kwam te staan. Daarna was Van 't Hof volstrekt kansloos tegen zijn tegenstander, maar Smash gaf de voorsprong niet meer prijs en won na een 5-2 en 5-3 tus senstand uiteindelijk met 7-3. Voor Smash '76 scoorden alle spelers twee van de drie keer. Op 't eind van de wedstrijd liepen de emoties nog even hoog op bij de Braban ders, wat een negatieve uitwerking had op de sfeer. Alle acht teams kwamen tijdens de ze vende speelronde van de tafeltenniscom- petitie in actie, maar er wist slechts één team te winnen en dat was heren IAlle andere senioren- en jeugdteams kwamen niet verder dan een gelijkspel of verlies. De voorjaarscompetitie nadert zijn einde dus de komende weken gaan de beslis singen vallen met betrekking tot promo tie en degradatie. In de vierde klasse leek het tweede he renteam nog kans te maken op een pro motieduel door tweede te worden, maar na afgelopen weekend lijkt deze kans weg te zijn. Heren 2 ging in Roosendaal tegen het lager genoteerde ODT 6 kei hard met 10-0 onderuit. Kees van Poort vliet, David van Driel en Jacob Elenbaas leken de broèrtjes V.d. Graaf te missen. Smash zakt zodoende weg naar de .vier de plaats. Het derde seniorenteam, spelend in de vijfde klasse, trad thuis aan tegen koplo per Middelburg 12. Ellen Hage, Anky Vroegop en de uit Engeland overgevlo- I •Melissa Scherpenisse heeft zondag bij de tweede plaatsingswedstrijd van het Van Wijlen Tumtoemooi in Waalwijk de hoogste score gehaald: 50,583 punten. De junior turnl in de eredivisie en die ca tegorie deed buiten mededinging mee. Scherpenisse komt uit Sint-Annaland en turnt nationaal voor Bosan TON in Al melo. De 13-jarige topturnster begon op de balk en startte goed met een zijwaartse salto. Daarna de flikflak loopsalto, een salto achterover cn een losse radslag die zonder wiebel ging. Ten slotte maakte ze een wisselove'rslag en als afsprong een arabier dubbelschroef. Het volgende onderdeel was de vloer. Ze opende met dubbelhoeksalto en het ver volg met de andere series ging goed. Als laatste serie maakte ze een arabier, flik flak, en een tweeënhalve scljroef tot stand. Daarna was de sprong aan de beurt. Me lissa moest even wennen aan de vering van de pegases. Met haar wedstrijd sprong had ze veel hoogte, maar ze be landde wel buiten de lijn. Hier kreeg ze toch nog een redelijk goede score voor. Het laatste toestel was de brug. Ze begon haar oefening met ginger gevolgd door overzwaaitje, handstand en los-om hele- draai, waarmee ze bijna met haar benen aan de grond kwam. Daarna maakte ze een reus hele draai en als afsprong een dubbeltwist salto tot stilstand. Na de prijsuitreiking mocht Melissa een dagje met haar ouders mee naar huis. Doorde weeks woont ze namelijk in Oldenzaal, in een bungalow samen met andere turn sters. Turnster Marleen Wesdorp uit Sint-An naland mag zich voor de rest van het sei zoen toestelkampioen noemen. Zij haal de zaterdag in Axel de eerste prijs bij de toestelfinale waarin de beste tien turn sters van de regio zuidwest Nederland met elkaar de strijd aan gingen. Marleen was in vorm en behaalde met een 8,65 een eerste plek op de balk. Op de vloer en op de sprong viel zij net bui ten de prijzen en behaalde zij twee maal een vierde plek. Het deelnemersveld in deze finales was enorm sterk. Het ver schil tussen de eerste en de vierde plek was nipt 0,2 punten. Ook andere turnsters van de Sint-Anna- landse gymvereniging WIK deden goe de zaken bij de wedstrijd in Zeeuws- Vlaanderen. Iris Stokx behaalde een podiumplek op het onderdeel vloer. Een 8,3 was goed voor een bronzen medail le. Amy Hage behaalde in dezelfde fina le de vierde plek en pakte nèt naast de medailles. De overige turnsters lieten hetzelfde niveau zien van eerder deze maand en waren in vorm. Zij waren dit wedstrijdseizoen succesvol, ze stonden immers bij de beste tien van de regio, maar behaalden in de finale geen podi umplek. Het inpakken van de grote zaal van Meulvliet in Tholen om de ge luidsoverlast te verminderen is geen sinecure. Het vereist bouw kundige aanpassingen. Omdat de zaal zoveel mogelijk moet worden afgesloten, moet er lucht worden aangezogen en afgevoerd. Daar is een apparaat voor nodig dat 2,5 ton weegt, 6,5 meter lang is, ruim twee meter hoog en bijna 1,40 meter breed. Het apparaat moet op het dak van het complex komen te staan, maar het is niet gemakkelijk er een geschikte plek voor te vin den. Dat bleek onlangs in de wel standscommissie. In het voorstel van de gemeente komt het op een platdak te staan tus sen de grote zaal en de sportzaal in, maar steekt het aan de voorzijde van Meulvliet voor het dak van de grote zaal uit. Aan de andere kant komt het ding met een zijde naar de nieuw te bouwen wijk te staan. In beide gevallen wil de gemeente het afschermen, maar voorzitter M. On rust deed een heel nieuw voorstel, namelijk het apparaat op het dak van de grote zaal te plaatsen en het dak te verhogen waardoor het niet zichtbaar is en het ook niet de struc tuur van het hoofdgebouw aantast. Volgens ambtenaar C. Havermans is de constructie er niet op berekend, maar zijn er voor de akoestische aanpassing drie spanten nodig. Wel licht kan het dan wel. Hij zei niet ongelukkig te zijn met de suggestie van Onrust. Het waterschap wil de bruine rat best bestrijden, maar dan moeten gemeenten meebetalen. Dat heeft voorzitter M. Sinke gezegd in de commissie waterbeheer van Zeeuwse Eilanden, waar G.J.C. Minderhoud (Partij voor Zeeland) naar dit onderwerp informeerde. Over het samen de bestrijding ter hand nemen en het gezamenlijk opzetten van een meldpunt spre ken gemeenten en waterschap al geruime tijd. En ze gaan dat op nieuw doen. zei ook gezworene J. de Jager in de commissie waterke ringen en wegen waar C. Koop man (SGP) naar deze problema tiek informeerde. Aan de hand van het gesprek moeten verantwoorde lijkheden en kostenverdeling gere geld worden. Binnen de bebouwde kom voert de gemeente de bestrijding uit, in het kader van de volksgezondheid. Buiten de bebouwde kom moeten burgers er een bedrijf voor inscha kelen. De heer Blanker van de muskusrattenbestrijding vulde in de commissie waterbeher aan dat het waterschap en gemeenten op nieuw gaan praten. De bestrijding van de bruine rat is al tien jaar een technisch probleem, want het wa terschap mag dit dier niet che misch bestrijden. Een op de vijf vangsten in klemmen voor mus kusratten is een bruine rat. Vol gens Blankers moeten ook landei genaren iets doen, en moeten op akkers de resten van gewassen weggehaald worden zodat ratten er geen voedsel kunnen halen. Het tweede elftal van Noad is kampioen geworden met de volgende opstelling: Adriaan den Braber, Roy van Splunter. Arjan van Dijke, Ro van de Velde, Remco Buijs, Dennis Kot, Peter van Oudenaarde, Arjan Moerland, Dennis van Starkenburg, Jeroen Verwijs, Frank den Engelsman, Sven Buijs, Pim van der Est en Marco Reijngoudt. Met nog vier wedstrijden voor de boeg heeft Noad '67 2 het kampioen schap al binnengehaald. Noad wist vooraf dat als het deze wedstrijd zou winnen, en concurrent Yerseke zou verliezen in de uitwedstrijd te gen 's Heer Arendskerkc, de titel gepakt kon worden. Het werd op ei gen veld 7-0 tegen Apollo '69 2. Noad begon zeer geconcentreerd maar oogde wel wat gespannen. Apollo liet zich steeds ver terug zakken waardoor de ruimtes erg klein waren. Na 20 minuten in de strijd werd Frank den Engelsman letterlijk uit de wedstrijd geschopt na een grove overtreding van Apollo '69. Fysiotherapeut Adri van Dijke constateerde dat er waarschijnlijk niets gebroken was, maar Den Engelsman moest ver vangen worden door Sven Buijs. Er waren wel wat kansen geweest, maar de beloning voor de inzet kwam pas na een half uur. Peter van Oudenaarde schoot de 1 -0 binnen. Noad haalde opgelucht adem, ging vanaf dat moment vrij er spelen en er ontstonden meer kansen. Vlak voor rust kwam de 2-0 via de voet van Dennis van Starkenburg. De laatste kans voor de pauze was een goed geplaatst afstandsschot van Roy van Splunter, maar de bal kon met moeite van de lijn ge haald worden. Na de rust was het alleen nog maar Noad wat de klok sloeg. Na zeer langdurig balbezit was er een steekbal van Sven Buijs in de loop bij Dennis van Starkenburg en die maakte 3-0. Enkele minuten latei- was er weer een aanval over de linkerkant, Remco Buijs werd goed aangespeeld door Ro van de Velde. Buijs passeerde zijn directe tegenstander en gaf de bal keurig terug op Arjan Moerland die op zijn beurt de 4-0 binnenschoot. Na een half uur spelen werd een vrije trap van Remco Buijs door Pint van der Est snoeihard op de lat gekopt. Toen kwamen de mo menten voor Marco Reijngoudt. Hij kwam na een goed opgezette aanval alleen voor de keeper. Zo'n reuzenkans liet Reijngoudt zich niet ontnemen en schijnbaar ach teloos schoot hij de 5-0 binnen. Nog geen twee minuten later stond Reijngoudt opnieuw op de juiste plaats. De voorzet van Roy van Splunter werd binnengescho ten door Arjan Moerland, het schot werd echter van richting veranderd en viel voor de voeten van Reijngoudt die toen ook maar de 6-0 binnentikte. De zevenklapper werd compleet uit een hoekschop van Dennis van Starkenburg. Achterin stonden drie Noadspelers klaar om binnen te koppen. Ro van de Velde be kroonde de uitstekende wedstrijd door de 7-0 op het bord te zetten. Daarna was het wachten op de uit slag van Arendskerke tegen Yerse ke en om vijf over vier kwam het verlossende antwoord: Yerseke had met 3-0 verloren waardoor Noad niet meer ingehaald kan worden. De Sint-Philipslanders zijn na drie seizoenen terug in de tweede klasse reserve. Noad'67 2 16 43 69-11 Yerseke 2 17 33 42-22 Kruiningen 2 17 30 46-28 Duiveland 2 17 29 46-28 Kapelle 3 16 28 51-48 H.Arendskerke 2 18 27 32-31 SSV'65 3 17 26 54-39 Mevo 2 17 25 44-51 Apollo'69 2 16 17 29-50 Colijnspl. Boys 2 18 0 27-76 Wemeldinge 2 17 -1 17-71 Martijn de Jonge en bij de jeugd Robin Junge zijn de grote clubkampioenen van bad mintonclub Batho uit Tholen. Zij hebben in meerdere categorieën de eerste prijs bin nengehaald, waarbij Junge zelfs drie keer. Afgelopen weekend streden de competitie spelers en de recreanten tegen elkaar in Meulvliet om de hoogste clubeer. Het was voor het eerst dat de volwassen wedstrijdspelers en de recreanten bij elkaar zijn gevoegd, maar met de grootte van de groepen was dat mogelijk. Van negen tot zeven uur zijn er 129 wedstrijden afgewerkt in de onderdelen jeugd tot 12 jaar 1de jeugd vanaf 12 jaar (2) en de volwassenen. Uitslagen: Heren: 1. M. de Jonge;, 2. S. Bout; 3. E. Sundermeijer en E. Ruiter. He- rendubbel: l.M. de Jonge en E. Ruiter; 2. F. Lammers en E. Sundermeijer; 3. T. van Elsacker en R. de Korte, én M. Brander en R de la Haye. Dames: IA. Eindhout; 2. D! v.d. Berge; 3. S. v.d. Sandeen M. v. Zetten. Damesdubbel: I. H. Dieleman eh M. Potappel; 2. A. Lindhout en J. Nijs; 3. D. v.d. Berge en S. v.d. Sande. Gemengd dub bel: 1F. Lammers en A. Lindhout: 2. E. Sundermeijer en S. v.d. Sande; 3. M. de Jon ge en D. v.d. Berge, én P. de la Haye en M. Verkamman. Winnaars jeugd: Gemengd dubbel: L. Verkamman en M. Nelen (2). R. Junge en j. Sundermeijer (1). Enkelspel: W. Hagen (2) en R. Junge (1). Dubbel: L. Verkamman en J. van Winsen (2), R. Junge en S. van Winsen (1). Enkelspel meisjes: A. Lindhout (2) en T. Dieleman (1). Dubbel meisjes: A. Lindhout (2) en L. Junge (1). Wielrenner Johan van den Boogaart uit Tholen is zaterdag in Nisse in zijn allereerste koers bij de amateurs B op een verdienstelijke vijfde plaats geëindigd. De sterk bezette koers liep uit op een massasprint waarin John Akkermans uit Rilland zich de snelste toonde. Van den Boogaart was tevre den over zijn prestatie, ook al omdat hij eerder in de koers een premiesprint won. „Jammer dat de meet geen honderd meter verderop lag. Ik was op stoom om alles en iedereen voorbij te steken." Zerida, zo Heet het nieuwe, nog jonge, paard van Laura Geluk. De Smerdiekse amazone deed zaterdag voor het eerst met dit vijfjarige paard mee aan een dressuurwedstrijd van de Grevelingen- ruiters in Oude Tonge. En dat was me teen raak: twee eerste prijzen en twee winstpunten in de klasse LI. De eerste proef was goed voor 185 punten en in de tweede proef was de combinatie op gewarmd en liep de teller op naar 193 punten. De 23-jarige Geluk rijdt vol gens haar vader Adrie nu zes weken op de bij het stamboek KWPN ingeschre ven Zerida. De medewerkster van Allé- vo heeft het paard gekocht, zodat ze in de toekomst alvast wat achter de hand heeft als haar andere paard Onyx te oud wordt voor de sport. Die is nu tien en daarmee rijdt ze dressuur op M2-niveau. Daarom heeft ze met Zerida de klasse B overgeslagen en is ze meteen in de LI gestart. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. H. Schot en W. Bijl 43 p.; 2. mevr. D. Lindenberg en G. Bolier 35 p.; 3. mevr. R. Bo- lier en mevr. N. Deurloo 34 p.; 4. mevr. J. Bos en W. Deurloo 29 p.; 5. mevr. A. Hilgerson en mevr. J. Ver- braeken 20 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1mevr. B. Bijnagte en T. Goode 34 p.; 2. mevr. W. Kloet en mevr. M. Dane 29 p.; 3. mevr. C. van Mierlo en C. Breure 27 p.; 4. mevr. L. Wielaard en A. Wiel aard 25 p.; 5. A. Poot en mevr. J. Nijstad, én mevr. A. Bocxe en W. Bijl 18 p.; 7. mevr. T. Breure en C. van Gorsel 13 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 18 p.; 2. mevr. L. Weezenaar én mevr. J. van Houte 14 p.; 4. me vr. L. van Poortvliet, mevr. D. van Dijke én N. Moerkerken 13 p.; 7. mevr. C. Havermans 12 p.; 8. mevr. C. Wilsing 11 p.; 9. mevr. M. van Poortvliet 4 p. Tv Derde klasse mocht zich in de 64e minuut de 1- 3 aanrekenen. Kort daarvoor was Dennis Oosdijk op de rand van het eigen zestienmetergebied op zichtig in de fout gegaan, wat hem een gele kaart opleverde. Oosdijk dreigde door het lint te gaan en werd uit voorzorg gewis seld. Zijn vervanger Niels West- dorp stond aan de basis van de aansluitingstreffer in de 73e mi nuut. Westdorp ging sterk door over de rechterflank cn liet een snoeiharde voorzet los die door Arvin de Witte diagonaal werd ingekopt: 2-3. WHS putte moed uit het doelpunt, hoop die luttele minuten later vervloog bij een snelle tegenaanval: 2-4. Enige lichtpuntje van de middag was de rentree in de tweede helft van Matthijs Bruijnzeel. Mogelijk sluit ook Armando van de Repe na het vrije paasweekeinde bij de selectie aan. In duels met Beek Vooruit, Tholense Boys en Noad '67 moeten de Setallanders als nog een toegangsbewijs voor dc nacompetitie verdienen. Joost Hulshof wilde na de 2-4 neder laag niet wanhopen. „Er zijn vele scenario's mogelijk en we doen nog altijd mee. Ook vandaag zijn we geen moment weggespeeld te gen de terechte kampioen van de ze klasse. Zwaluwe beschikt over spitsen die de kwaliteit hebben om een fout onmiddellijk af te straffen en daar zijn wij vandaag het slachtoffer van geworden." Persoonlijke fouten deden zijn ploeg volgens Joost Hulshof de das om tegen Zwaluwe. Met het wegvallen van een aantal basis spelers door blessures lijkt ook het zelfvertrouwen en het overleg bij WHS verdwenen te zijn. Illus tratief was dc manier waarop na een kwartier de 0-1 tot stand kwam. De onstuimige Dennis Oosdijk maakte een nodeloze overtreding die de bezoekers een vrije trap opleverde. Cliff Ligt- hart, in dc eerste competitiehelft nog een zekerheidje achterin, taxeerde de hoge voorzet volledig verkeerd en de vrijstaande spits van Zwaluwe mocht ongehinderd de openingstreffer inschieten. Het stroeve WHS moest het vooral hebben van spelhervattingen. Per ry Snoep zag zijn vrije trap, via het hoofd van een verdediger, op de lat eindigen. Patrick Ketting vuurde een vrije trap rakelings naast. In de 37e minuut kwam de thuisclub langszij, na weer een vrije trap van Ketting die ditmaal in de muur smoorde en in de kluts een prooi werd voor Patrick van Schetsen: 1-1. Tot aan de pauze bleef WHS de meest gevaarlijke ploeg in het boeiende voetbalge vecht, zonder dat het net nog bol de. Ook kort na de hervatting kwamen de Setallanders enkele malen dreigend voor het doel. In de 49e minuut was het echter aan de overkant raak, met weer een mistastende Ligthart in dc nega tieve hoofdrol: 1-2. Tim Fase Met een 2-0 overwinning op Olympia '60 heeft Noad zich pri ma herpakt na de zeperd tegen Merlijn. Dankzij de zwaar be vochten zege op de ploeg uit Dongen heeft Noad zowaar weer uitzicht op een positief slot van de competitie. De Fluplanders hoeven zich in feite geen zorgen meer te maken over degradatie en zijn kansrijk in de derde periode. De ploeg van Ko Stoutjesdijk heeft slechts één punt achterstand op Klundert. Stoutjesdijk blijft voorzichtig. „We zijn nog niet thuis." Winst op Olympia was cruciaal voor Noad. „Het hoefde niet mooi te zijn, als we de drie punten maar pakten", aldus Stoutjesdijk. Zijn team had die boodschap goed in de oren ge knoopt. Achterin werd geen en kel risico genomen en vanaf de aftrap zat elke speler van de thuisclub er bovenop. Olympia zocht het vooral in lange ballen naar voren, waarbij het gedegen Noad in de middenlinie koos voor meer voetballende oplossin gen. In die botsing van speelstij len bleken de ploegen gelijk waardig aan elkaar. Kansen vielen nauwelijks te noteren, tot dat Corné de Frel in de extra tijd van de eerste helft plotseling een vrije trap inkopte: 1-0. Zo pal voor rust een ideaal moment, al dus Stoutjesdijk. „Zoiets geeft een opkikker." Olympia was en kel gebaat bij winst en zocht na de hervatting vol overtuiging de aanval. De thuisclub profiteerde onvoldoende van de geboden ruimte, zodat het spannend bleef tot de slotseconden. De in de ba sis gestarte Koen van Dijke werd vervangen door Christiaan van Hekken. Na een uur maakte Mar tijn Reijngoudt plaats voor Rob den Engelsman. Noad ontsnapte bij een inzet op de lat en kroop daarna nog enkele malen door het oog van de naald. De zenuwslo pende partij kreeg een extra di mensie toen laatste man lwan Geense geblesseerd naar de kant moest. Thom Buijs kwam voor hem in de ploeg. Corné de Frel werd laatste man en met de snelle Wiljan Lisseveld in de spits hoopte Noad op de bevrijdende tweede treffer. Pas in de slotfase werd het beoogde draaiboek wer kelijkheid. Lisseveld stootte door en vond de vrijstaande Rob den Engelsman: 2-0. Na de 1-1 remise bij Beek Voor uit blijft Tholense Boys leven tussen hoop en vrees. De marge met Olympia '60 bedraagt nog altijd maar vier punten. The Gun ners is langszij gekomen en Noad heeft afstand genomen van plaats tien. Met nog drie wedstrijden voor de boeg ziet de toekomst voor het Thoolse vlaggenschip er ongewis uit. Coach Jacco Theu- nisse putte niettemin vertrouwen uit het resultaat in Prinsenbeek. „We waren zeventig minuten de betere partij en halen twee keer op rij een punt in uitduels, tegen niet de meest gemakkelijke ploe gen. Met twee thuiswedstrijden op het programma moeten we ons veilig kunnen spelen." Tho lense Boys kwam bij Beek Voor uit goed uit de startblokken. On middellijk werd de geroutineerde opponent onder druk gezet, zon der dat dit resulteerde in open kansen. Halverwege de eerste helft toonden de Brabanders zich voor het eerst een geslepen te genstander. Bij een vlijmscherpe counter kwamen de Tholenaren met de schrik vrij. Even later was het wel raak. na een vrije trap die achter doelman Marcel Nuijten werd gekopt: 1-0. Na die treffer waren de bezoekers een tijdlang de weg kwijt. Beek Vooruit kreeg goede mogelijkheden op de 2-0 en de onderlinge irritaties bij de Tholenaren namen toe. In de tweede helft tapten de geel-zwar- ten uit een ander vaatje. In de zelfde samenstelling werd de thuisclub achteruit gedrongen. De stormloop leverde tal van aantrekkelijke momenten voor het Brabantse doel op. Door het ontbreken van 'de goede laatste pass en onvoldoende rust werd echter niet het maximale resul taat in de wacht gesleept. Verder dan de gelijkmaker van Niels Hopmans, een intikker nadat de Brabantse doelman een inzet van Nick de Lang slechts half ver werkte, kwamen de Tholenaren niet. Kort voor het einde kroop de ploeg van Theunisse zelfs nog een keer door het oog van de naald bij een kopbal die rakelings voorlangs ging. Geuzes bezwaar ongegrondMoerlands ingetrokken Het pand is eigendom van Toerde- loo onroerend goed b.v. in Steenber gen. Die wil er 36 kinderen in op vangen. Het perceel heeft nu een horeca-, een woon- en een verkeers- bestemming. Volgens b. en w. past een kinderdagverblijf niet binnen deze bestemming. Maar ze zien de vestiging als een opwaardering van het gebied. Het past binnen de be staande jonge woonwijk en in een omgeving met woonbebouwing en meerdere maatschappelijke activi teiten (gemeentehuis en kerk). B. en w. stellen voor om het bestem mingsplan er voor aan te passen, na melijk met een bestemming maat schappelijke doeleinden met als subbestemming kinderdagverblijf. Met dat laatste wordt volgens b. en w. rekening gehouden met een wens van een omwonende. Hiermee wordt voorkomen dat bij een even tueel vertrek van het kinderdagver blijf er zich allerlei maatschappelij ke voorzieningen kunnen vestigen. Mocht het kinderdagverblijf er weer vertrekken, dan zijn b. en w. be voegd de bestemming te wijzigen in een woonbestemming. Het bezwaar van het echtpaar Moer land van dc Luchtenburgseweg 2 (de directe buren) is ingetrokken na dat er met de exploitant van het kin derdagverblijf concrete afspraken zijn gemaakt over een aantal zaken. De heer J.C.M. Geuze van de Wind- singel 79 had bezwaar tegen de wij ziging van de horecabestemming in een bestemming alle maatschappe lijke doeleinden. Geuze vreest dat de weg dan vrij staat voor allerlei soorten gebruik. Bovendien wijst hij er op dat de bovengrond sterk ver ontreinigd is. Zonder sanering is de plek volgens hem niet geschikt om er kinderen te laten spelen. Volgeas b. en w. wordt het pand in het bestemmingsplan aangewezen als kinderdagverblijf. Juist om te voorkomen dat andere vormen van maatschappelijke voorzienin gen zich er zullen vestigen (welzijn. volksgezondheid, cultuur, religie, sport, onderwijs, openbare orde en veiligheid). Het college van b. en w. vindt dat niet iedere vorm van maat schappelijke voorzieningen er mo gelijk is. De bodem is inmiddels ge saneerd. B. en w. stellen voor om de zienswijze van Geuze ongegrond te verklaren. Het bezwaar van W. Dolman en W. de Rijke van het Voorerf (ingediend door Koch Van den Heuvel uit Breda) is niet-ontvankelijk ver klaard omdat het te laat was inge stuurd. B. en w. zien geen reden om het alsnog te behandelen, omdat het eerder ingediend had kunnen wor den. 'De heren Dolman en De Rijke waren ook vroegtijdig op de hoogte van het ter inzage leggen van het ontwerp-bestemmingsplan.' Dol man en De Rijke stellen dat kinder opvang niet past binnen de omge ving. Zij stelden voor enkel een woonbestemming aan het pand te geven. Het grootste probleem is vol gens hen dat er een speelterreintje wordt ingericht dat grenst aan hun percelen. Ze vrezen voor ernstige geluidsoverlast. Over geluidsover last wordt volgens de bewoners van het Voorerf met geen woord gerept. Het ontwerp-bestemmingsplan is volgens hen dan ook onvoldoende gemotiveerd. Geluidwerende maat regelen ontbreken in het plan. Door de uitbreiding van het gebouw aan de achterzijde met een dakop- bouw voelen ze zich aangetast in hun privacy. Vanuit de opbouw is er zicht op hun tuinen tot in de woning. Ook zij hadden bezwaar tegen dc functie maatschappelijke voorzieningen. Dolman en De Rijke vre?.en dat de waarde van hun huis vermindert als er een kinderdagverblijf komt. In het ontwerp-bestemmingsplan staat dat' de kans op het toewijzen van plan- schade te verwaarlozen is, maar daar twijfelen ze ernstig aan. Het gaat om twaalf geschakelde wo ningen langs Slikkenburg en de Schelde-Rijnweg, en acht vrijstaande woningen op kavels van verschillen de grootte aan de waterkant. Tussen de geschakelde woningen en de vrij staande komt een weg, of een plein, die leidt naar het stuk rond de meest zuidelijke voormalige oesterput. Vanaf het plein lopen voetpaden naar de bestaande steigers en lig plaatsen van het bestaande apparte mentsgebouw. Het bestaande pad aan de zuidkant van de oesterput wordt aangepast, de richting wordt enigszins gedraaid. Om de doorkijk naar de haven mogelijk te maken blijft er tussen de vrijstaande wo ningen drie meter afstand. De nieu we woningen worden gebouwd 2,5 meter boven NAR Dat betekent dat de bouwvoorschriften voor de goot- hoogte zijn aangepast. De nieuwbouw past in het woning- bouwprogrammg van de gemeente. Tussen 2005 en 2015 worden er 1535 huizen gebouwd. In Tholen zelf 695 tot 2016, waarvan 289 tot 2001 en 406 huizen tot 2016. Tegen het plan zijn geen bezwaren ingediend. Rijkswaterstaat wilde wel weten wat de kwaliteit is van de bodem in de oesterputten. Het he melwater van de huizen wordt hier naar toe geleid. Via een overloop kan het in de haven terecht komen. Rijkswaterstaat stelde voor er een afsluiter op de plaatsen. De voorma lige oesterputten zijn geen eigen dom van de gemeente. De gemeente gaat het regelen met de projectont wikkelaar. Voor het bouwen van een nieuwe woning wordt de bestaande en ver- "pauperde loods gesloopt, legde de bouwkundig tekenaar uit. Het ge hele perceel is 2500 vierkante me ter groot. Het past binnen de nieu we regeling ruimte-voor-ruimte van de provincie. Die houdt in dat op de plaats van gesloopte bedrijfs gebouwen of kassen woningen kunnen worden gebouwd. Die moeten wel passen in het land schap. Ook worden eisen gesteld aan inrichting van de omgeving. De twee woningen zijn even groot, maar door een andere indeling van de gevel wijken ze van elkaar af. Op de daken komen rode gebakken pannen. Beiden krijgen dakkapel len aan dc voorkant en dakramen aan de achterzijde. De schuur van de bestaande wo ning wordt bij het huis getrokken. Een deel wordt opgetrokken uit ge- potdekselde zwarte planken. Op de plek van de staldeur komt een raampartij, maar openstaande stal deuren moeten het landelijke ka rakter versterken. In het stalopening had Van der Graaf het kozijn op de gevellijn ge plaatst en wit geschilderd, maar volgens architect T. Jansen zou het beter zijn om het kozijn minder op vallend te maken en achter de dag te zetten (een stukje naar achteren). Op die manier wordt de ruimte meer als een gal ervaren, zoals bij oudë boerderijen, en zouden de deuren ook gesloten kunnen wor den. De commissie ging in principe ak koord met de opzet en de architec tonische uitwerking. Subsidie Delta Tour. Het wielere- venement Delta Tour Zeeland 2009 krijgt een subsidie van 25.000 euro van de provincie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 19