Laat doelpunt velt Vosmeer SPS struikelt bij Kruiningen Setalland verliest start tennis >3 Drie punten erbij voor Smerdiek D-selectie wint zijn eerste duel S5 Gelijkspel voor dames zaterdag Dames dinsdag gaan goed door Ruucstoppelen verslaat Eegedima Dames Ruucstoppelen verliezen Donderdag 9 april 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Tweede elftal Smerdiek 2 verliest van Halsteren Noad 4 krijgt deksel op neus De titelstrijd in de vierde klasse wordt met de week spannender. De kansen van SPS op het kampioen schap zijn verkleind na de 3-2 nederlaag bij Kruinin gen. De Bevelandse ploeg voegt zich door dit resul taat ook bij de titelkandidaten. Smerdiek boekte eindelijk weer eens een zege. Het werd op Haestinge 5-2 tegen het zwakke WIK. Vosmeer deed het met 6-2 winst op Waarde zelfs nog ietsje beter. Voor het expe rimenterende Stavenisse viel er geen eer te behalen bij Mevo, nog een team dat hoopt op de titel. Het werd in Zierikzee 7-1 voor de thuisclub. Zege baat Vosmeer niet Dure misstap SPS Stavenisse betaalt leergeld Derde damesteam Voetbal Uitslagen Derde ld.: Noad-Olympia 2-0, WHS- Zwaluwc 2-4 (Zwaluwe kampioen), Beek Vooruit-Thol. Boys 1-1. Vierde kl.: Smerdiek-WIK 5-2, Vos meer-Waarde 6-2, Mevo-Stavenisse 7-1, Kruiningen-SPS 3-2. Vijfde kl.: Renesse-Vosmeer 1-0. Dames: Smerdiek-Odysseus 1-0, Smer- diek 2-Gastel 1-1. Tweede kl. res.: Kogelvangers 2-WHS 2 gestaakt. Derde kl. res.: Noad 2-Apollo 2 7-0 (Noad kampioen), Merlijn 2-Noad 3 af gelast. Kogelvangers 3-SPS 2 4-1. Vierde kl. res.: Thol. Boys 2-Noad 4 2- 1, Halsteren 2-Smerdiek 2 1-0, Thol. Boys 3-VVC 3 2-5. Vijfde kl. res.: Bergen 5-WHS 4 5-2. Zesde kl. res.: Zierikzee 4-Vosmeer 2 2- 3, Vosmeer 3-Schijf 2 3-0, Vosmeer 3- NSV 4 1-3. Vosmeer 4-BSC 12 2-2. Jeugd: Noad B-Vosmeer B 3-3, Vos meer D-WHS Dl 4-2, NVS-Vosmeer D 1-0, Vosmeer D meisjes-Internos 2-4, Vosmeer El-WHS El 3-0, Vosmeer. E2- Moc 0-6, Vosmeer Fl -WHS Fl 0-4, Vos meer F2-Halsteren 0-7; WHS A-Duive- land 2-0, WHS B-SPS B 1-0, WHS B-Roosendaal 3-0, Kruisland-WHS C 4- 2, WHS D meisjes-Vosmeer D meisjes 4-0, WHS D meisjes-Devo 2-2, Bergen- WHS El 3-2, Lepelstraatse B.-WHS E2 1-2WHS E2-Halsteren 6-3, WHS E3- Steenbergen 1-6, WHS E3-NVS 3-8, Noad F-WHS Fl 1-13, WVV-WHS F2 0-5, WHS F2-Cluzona 2-1, WHS F3- Hoeven 3-2, Odio-WHS F3 5-2; Smer- diek A-Dioz 2-6. Dioz-Smerdiek B 4-1, Welberg-Smerdiek C 1-7, Smerdiek C meisjes-NSV 8-0, Steenbergen-Smer- diek Dl 1-5, Smerdiek D2-DVO 0-0, Rimboe-Smerdiek El 3-1, Smerdiek E2- WVV 1-15, Dosko-Smerdiek F 4-2; Thol. Boys Bl-Sprundel 2-0. Thol. Boys BI-NSV 2-2, Schijf-Thol. Boys B2 3-2, Victoria-Thol. Boys B2 2-2, Thol. Boys Cl-Nw. Borgvliet 2-1, Dosko-Thol. Boys Cl 1-7, Moerse Boys-Thol. Boys C2 1-4, Hansweertse B.-Thol. Boys C meisjes 0-5, Thol. Boys D1-Steenbergen 1-3, Moc-Thol. Boys D2 3-3. Rood Wit- Thol. Boys D2 3-1, Thol. Boys D3-TPO 2-8, Thol. Boys El-Vosmeer EI 4-3, Le- Voetbal programma Zaterdag 11 april uur CSW-Smerdiek da. 14.30 Smerdiek 2 da.-Oostkapelle 2 14.30 Kapelle 3-Noad 2 14.30 Smerdiek 2-Colijnsplaatse B. 3 12.30 Smerdiek 3-FSV 2 14.30 Vrederust 3-Stavenisse 2 12.30 Noad 5-Apollo 3 14.00 Maandag 13 april uur Val Aan-Vosmeer 14.30 Gastel-Smerdiek 2 da. 14.30 Vrederust 2-Smerdiek 3 12.30 DVO 3-Tholense Boys 4 14.30 Meto 5-Vosmeer 3 10.00 Trefzeker Topscorer Willem Bevelander (SPS) 23 Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 20 Comé de Frel (Noad) Erik van Haaften (Smerdiek) 14 Corné de Frel van Noad is de top drie van het topscorerklassement binnengeslopen. Zijn treffer in de wedstrijd tegen Olym- pia bracht hem op gelijke hoogte met Erik van Haaften. Beide spelers vonden veertien keer het net. Tussen de nummer één en twee blijft het verschil drie doel punten, zowel Bevelander als Bouhouda ne scoorden zaterdag twee keer. Bij het zaterdagteam van Vosmeer had Mo El Ji- lali een belangrijk aandeel in de ruime zege op Waarde. Hij trof drie keer doel en bracht daarmee zijn totaal dit seizoen op acht. Twee spelers scoorden voor het eerst deze competitie in het eerste elftal: Niels Hopmans van Tholense Boys en Sander Smits van Stavenisse. pelstr. Boys-Thol. Boys E2 1-4, Thol. Boys E2-Nw. Borgvliet 3-1, Meto-Thol. Boys E3 5-1, Thol. Boys E3-Halsteren 6-2, Thol. Boys Fl-NSV 0-10, Thol. Boys Fl-Nw. Borgvliet 0-4, Thol. Boys F2-Dosko 3-1, Thol. Boys F2-NVS 1-1, Thol. Boys smurfen-HSC 0-2, Thol. Boys smurfen-Divo 2-4. De dames van Smerdiek hebben met 1-0 gewonnen van Odysseus uit Utrecht. Het was voor beide elftallen belangrijk om de punten te pak ken, dus het beloofde zaterdag een felle strijd te worden op het veld in Sint-Maartensdijk. Damesvoetbal Odysseus liet gelijk zien waarvoor ze naar Smerdiek waren gekomen, maar het eerste doelschot was net over de lat. Beide ploegen wilden de drie punten pakken. Het spel golfde op en neer maar tot echte kansen kwam het in eerste instantie niet. Keepster Kaylee Dieleman pakte al le schoten uit de tweede lijn. In de achtste minuut stoorde Ange- lique Hage fel op de achterhoede van Odysseus. Ze pakte de bal af en gaf een prima voorzet op de inlo pende Suus Hopstaken. Die tikte de bal makkelijk binnen voor 1-0. Smerdiek ging beter spelen en de snelle Anne Hage was de verdedi ging van Odysseus dikwijls te snel af. Smerdiek haalde hier niet meer uit dan wat harde schoten, net naast of voor de keepster. De bezoeksters waren gevaarlijk met een corner die door Kaylee Dieleman uitstekend werd gered. Net voor de thee werd Anne Hage, die door de verdediging van Odys seus soleerde, tussen twee dames behoorlijk aangepakt en dan keihard onderuit geschoffeld binnen de be ruchte lijnen. De scheidsrechter zag er geen strafschop in, hoewel om standers er anders over dachten. Na de rust probeerde Odysseus om de gelijkmaker te scoren door alles op de aanval te gooien. Suus Hop staken probeerde de marge iets gro ter te maken, maar de bal ging net over. Nadat Odysseus een corner kon ne men moest Smerdiek alles uit de kast halen om de gelijkmaker te voorkomen, maar de drie punten gingen mee naar de kleedkamer. De dames van het tweede elftal van Smerdiek hebben met 1-1 gelijk ge speeld tegen Gastel. In de eerste helft lag het tempo te laag bij Smerdiek en domi neerde Gastel de wedstrijd. Kansen wer den nauwelijks gecreëerd en het wach ten was op een doelpunt van Gastel. In de dertigste minuut waren zij dichtbij de openingstreffer, maar de spits schoot de bal hoog over het doel. Onverwachts kwam Smerdiek dan toch op voorsprong via de voet van Debbie Doornen. De rust halen met deze stand, lukte niet. In de 39ste minuut viel de gelijkmaker uit een vrije trap op twintig meter van het doel. De tweede helft was eenrichtingsver keer voor Smerdiek, maar het lukte de Thoolse dames maar niet om een ope ning te vinden in de hechte verdediging. Alle speelsters van Gastel vochten als leeuwinnen om de gelijke stand en het bijbehorende punt te behouden. Irma Hage was nog het dichtst bij een treffer, maar de bal ging rakelings langs de paal. Het tweede elftal van Smerdiek heeft zaterdag met 0-1 verloren van Halsteren 2. De Thoolse voetballers kwamen op draven met een elftal dat met acht spe lers uit het derde was aangevuld. Het re sultaat was dat de gemiddelde leeftijd ver boven die van het tweede van Hal steren lag. Smerdiek ging kijken hoe lang ze het gingen volhouden tegen de jonge voetballers. De Thoolse spelers wisten elkaar goed te vinden, maar de afwerking ontbrak. De rust werd ge haald met een 0-0 stand. Halsteren had op dat moment nog niet veel kansen ge- r had want de achterhoede met Gert-Jan van Ham, Jos Leemreijze, Arjan van Bl- oppoel en Antoine Smits stond fantas tisch te verdedigen. Na de thee bleef Smerdiek goed voetballen, wat regelma tig tot wat kansjes leidde. Bram v.d. Male gaf vanaf ongeveer de middenlijn een corner weg, die in het net achter Theo Rijnberg verdween. Een Halsterse speler maakte tussen twee man een om haal en schoot daarna de bal binnen: 1- 0. De scheidsrechter rekende het doel punt goed. De Tholenaren bleven knokken wat leidde tot een mooie kans voor Richard Baaiemans die schitterend de bal inschoot, maar de keeper kon er net aan met zijn vingertoppen. Velen tel den dit schot al als doelpunt, maar dat ging niet door. In de laatste minuten speelde Smerdiek een op een, maar de gelijkmaker viel niet. Een 2-1 verlies. Meer konden de man nen van het vierde team van Noad '67 er zaterdag niet uitslepen in de wedstrijd tegen Tholense Boys. Maar omdat de eerdere wedstrijd tegen die club door Noad was gewonnen, waren de revanche gevoelens groot bij Tholense Boys. No ad startte stroef, maar kwam toch verras send op voorsprong. Leo Polderman trapte met veel effect de bal via een hoekschop het veld op en onder druk van Reini Reijngoudt werkte de doelman de bal in het eigen doel. Noad bleef de bo ventoon voeren, zo waren er talrijke mo gelijkheden. Noad dacht een doelpunt te maken via een kopbal van Jaap van Ou denaarde. Die kopte de bal goed in, de keeper keerde hem, maar Reini Reijn goudt liep de terugkaatsende bal binnen. Vervolgens werd de bal achter de doel lijn weggetrapt en de scheidsrechter zag er geen doelpunt in. In de tegenaanval werd een fout afgestraft en Tholen kwam langszij. Na een half uur spelen ging Ard Beurkens alleen op de doelman af, maar hij was niet koelbloedig en ver raste zichzelf met zijn schijnbewegin gen. Het duel kantelde na de rust en Tholense Boys ging de duels scherper in. Noad verzuimde deze middag met in zet te spelen en hier moet de Fluplandse ploeg het normaliter van hebben. Noad kreeg toch nog een mogelijkheid om te scoren, maar de scherpte ontbrak bij de spitsen. In de slotfase kreeg Noad het deksel op de neus en Tholense Boys counterde naar de winst. De Thoolse D-selectie heeft de eer ste overwinning geboekt; op het ter rein van WHS werd het onlangs te gen WW '67 uit Woensdrecht verdiend 5-2. In een rommelige eerste helft had Tholen moeite om het spel te ma ken, maar het zette druk en was veel in balbezit. Dankzij een eigen doel punt van de Brabanders kwam de Thoolse D op voorsprong. De ge lijkmaker viel na een foutieve korte combinatie in de verdediging. En omdat achterin veel ruimte werd weggegeven, scoorde WW bijna nog een keer. Maar die bal belandde op de paal, zodat de volgend sei zoen bij RBC spelende doelman Auke Abma slechts één tegentreffer hoefde te incasseren. In de rust wees de trainer erop dat de spelers de verdedigende taken niet moesten vergeten én dat ze secuur moesten passen. Dat resulteerde in een beter en feller spelende selectie, die voorin de flanken goed benutte. Op links kwam Peter Hage goed door en scoorde, waarna de snelle Tom van Gorkum over rechts kwam en 3-1 maakte. Spits Carlo Schot zorgde met twee treffers, waarvan één na een verre uittrap van doelman Corné Geuze, voor een 5-2 eind stand. WW had na de 4-1 een straf schop benut na een vermeende handsbal bij een hoekschop, maar had verder nauwelijks een antwoord op de daadkracht van de selectie. Zaterdagmiddag om half zes speelt de D-selectie een interland. In Sint- Maartensdijk is het Engelse Athen- lay F£ de tegenstander. Vosmeer-speler Jeffrey Kruf (links) is met de aanvoerder van Renesse verwikkeld in een duel om de bal. Tot twee minuten voor het einde zag het er naar uit dat Vosmeer bij Re nesse een verdienstelijk 0-0 gelijkspel zou behalen. Op dat moment sloeg de thuisclub toe, na een aanval die door de Vosmeerse verdediging onvoldoende kon worden weggewerkt. Coach Johan Nagtegaal noemde het 1-0 verlies zuur. „We waren er zo dicht bij en zouden dan drie wed strijden op rij niet verloren hebben. Het mocht niet zo zijn en als je het reëel bekijkt is de uitslag ook terecht. In de tweede helft hebben we bij na voortdurend onder druk gestaan." Vijfde klasse Vosmeer greep het reisje naar de Zeeuwse kust aan om wat aan teambuilding te doen. Er werd vroeg vertrokken, voor een strand wandeling en aansluitend een lunch in een paviljoen. Die gedegen voor bereiding leek te lonen. Voor rust deed Vosmeer goed mee, met een gevaarlijke Jacco Vaders en Benja min Suurlant die na een kwartier een treffer zag worden afgekeurd wegens buitenspel. Gaandeweg de eerste helft werd de Schouwse ploeg dreigender, maar doelman Gerwin Hoek steeg in het Vosmeer- se doel alweer naar grote hoogten. Met name zijn reacties op een vrije trap in de openingsfase en een af standschot vlak voor de pauze mochten er zijn. Bij een uitval in de 44e minuut verscheen de naast Jac co Vaders in de spits geposteerde Benjamin Suurlant oog in oog met de keeper van Renesse, zonder te kunnen scoren. Na de hervatting maakte Vosmeer aanvankelijk een gretige indruk, met Jacco Vaders die rakelings over kopte. In de 55e minuut moest laatste man Jeffrey Driehuijs na een knietje vroegtijdig naar de kant. Jeremy Stolwijk kwam als invaller in de ploeg, met Benjamin Suurlant als nieuwe lei der van de verdediging. Na die om zettingen ging het moeizamer bij de bezoekers. Grote kansen leverde het offensief van Renesse niet op, ook al omdat Mark Mosch de meest gevaarlijke spits van de thuisclub goed in bedwang hield. Tien minu ten voor het einde maakte junior Danny Driehuijs als linkermidden velder plaats voor Robin Capelle. De remise leek voor het hardwer kende Vosmeer binnen bereik, tot dat Renesse kort voor het einde net dat ene gaatje vond: 1-0. ZPR '84 21 Hansweertse Boys 22 Kwadendamme 22 NVS 22 Lewedorpse Boys 22 WW '67 Renesse Volharding Moerstraten Val Aan Vosmeer Dreischor Ouwerkerk 22 21 22 22 21 22 21 20 53 51 49 43 37 34 28 28 28 23 13 7 3 83-21 66-29 61-29 67-40 49-32 46-47 39-35 59-61 41-46 33-47 28-60 19-72 29-86 Vierde klasse Door nog altijd een handvol af wezigen ziet Smerdiek-coach Cees Stoutjesdijk zich genood zaakt om te schuiven in de op stelling. Tegen WIK stond Sou- lyman El Bouazzaoui voor het eerst in jaren weer eens in de spits. Op diens positie achter de verdediging was opnieuw een plaats ingeruimd voor routinier Jordy Hage. El Bouazzaoui maakte zijn uitverkiezing voorin meer dan waar. Bij de eerste aanval van de middag stond hij op de goede plaats om een voor zet van Jelle Rinses binnen te werken: 1-0. Rinses, na een af wezigheid van bijna een maand weer present, zou eveneens zijn stempel op het duel drukken. Ook aan de 2-0 van Daan de Viet lag een goede actie van de linkermiddenvelder ten grond slag. Op dat moment was de rust al in zicht. Juist voor de pauze incasseerde een speler van de bezoekers zijn tweede gele kaart, zodat Smerdiek het de he le tweede helft tegen tien man moest opnemen. Verrassend ge noeg maakte dat het karwei er volgens Stoutjesdijk niet ge makkelijker op. „WIK ging met tien man voor het doel liggen. Dan wordt het moeilijk voetbal len." Om de derde en beslissen de treffer te forceren ging Smer diek te ver vooruit spelen en werden de posities verwaar loosd. Ook leed de blauwzwarte armada teveel balverlies en gin gen onderlinge duels verloren. WIK profiteerde van de wanor delijkheden met een aanslui tingstreffer, mede in de hand ge werkt door zwak ingrijpen van Ad Pipping en Hilbert Brink man. De 2-1 leidde een moeilij ke fase in voor de thuisclub, omdat WIK warempel ging ge loven in een ontsnapping. Uit een counter stelde Soulyman El Bouazzaoui vervolgens orde op zaken: 3-1. Onmiddellijk daarna sloeg Jelle Rinses toe en was de wedstrijd in de definitieve plooi gelegd, hoewel WIK zich na slecht wegwerken van Jeffrey Oudesluijs nog eenmaal op- richtte: 4-2. Het laatste woord was in de 85e minuut aan Jelle Rinses: 5-2. Vosmeer had geen enkele moeite om Waarde opzij te zetten, hoe wel die ploeg dit seizoen niet meer tot de echt zwakke broe ders behoort. Bij rust leidde de formatie van Johan Nagtegaal al met 3-0. Uiteindelijk kwam er een 6-2 overwinning uit de bus, mede dankzij drie doelpunten van Mo El Jilali. Omdat Kruinin gen won van SPS schoot Vos meer niets op met de zege. De vierde plaats op de ranglijst, en daarmee mogelijk deelname aan de nacompetitie, bleef tot teleur stelling van Nagtegaal buiten be reik. „Het enige wat we kunnen doen is blijven winnen." Tegen Waarde was dat in ieder geval geen probleem. De thuisclub kwam sterk uit de startblokken, met kansen voor topscorer Ra chid Bouhoudane en de ditmaal weer als voorstopper geposteer de Dave Paul. In de 20e minuut werd een treffer van Bouhoudane wegens buitenspel geannuleerd. Enkele minuten later was het wel raak. Op aangeven van Mourad Tihani zorgde Bouhoudane voor de 1-0. Dat leek ook de ruststand te worden, totdat de thuisclub kort voor de thee tweemaal uit de slof schoot. Tihani speelde zich keurig vrij en legde de 2-0 in het net. De 3-0 van Mo El Jilali was van grote schoonheid. Ver op ei gen helft begon de linkermidden velder aan een solo die hem langs een handvol tegenstanders voerde, om vervolgens ook de doelman kansloos te laten. Nag tegaal klapte langs de lijn de handen stuk. „Eigenlijk kon het niet en zou je hem stijf willen vloeken, door zo met de bal te gaan lopen. Maar het kon dus wel." In de 52e minuut tekende El Jilali ook voor de 4-0, even la ter gevolgd door de trefzekere Bouhoudane: 5-0. Vosmeer liet de teugels wat vieren, een non chalance waar de bezoekers dankbaar van profiteerden. Een rake kopbal betekende 5-1 en een prachtig schot in de kruising leverde zelfs de 5-2 op. Tien mi nuten voor het einde voorkwam El Jilali met zijn derde doelpunt van de middag dat zich op sport park De Vossenbcrg mogelijk een sensatie zou voltrekken: 6-2. Verliezen is dit seizoen voor SPS een zeldzaamheid. De 3-2 neder laag bij Kruiningen was pas de tweede misstap in deze competi tie. Eerder toonde Krabbendijke zich een keer sterker dan de for matie van Rien Voshol. Kruinin gen moest zaterdag winnen om zich nog te kunnen mengen in de titelstrijd en ging het duel vol overtuiging in. SPS werd met na me voor de pauze volledig over bluft door de gepassioneerd strij dende tegenstander. Het lukte Voshol niet om vanaf de kant in te grijpen. „We lieten ons de kaas van het brood eten door een veel feller Kruiningen. Positio neel stond het bij ons ook niet goed." Met name in de veel ge prezen middenlinie van SPS dui kelden de poppetjes soms de ver keerde kant op. Bart Vane speelde te ver vooruit, waardoor op links Jorn Elenbaas in het drijfzand raakte en zelfs een aan valler als Ramon Voshol zich ge noodzaakt zag om ver achterin assistentie te verlenen. Het koste de jonge Voshol handenvol ener gie, wat weer ten koste ging van het rendement van de aanvallen de acties. Meer dan een omhaal van Voshol in de openingsfase wist SPS in het eerste bedrijf niet te brengen. „Veel te weinig na tuurlijk", aldus Voshol senior. Halverwege de eerste helft nam de thuisclub de leiding, op een manier die typerend was voor de wedstrijd. SPS verloor simpel het persoonlijke duel en ook doelman Peter van der Male werd geklopt: 1-0. Kruiningen liep uit naar 2-0 in een verwar rende situatie, waarbij de bezoe kers tevergeefs wachtten op een fluitsignaal van de arbitrage. In de tweede helft volgde een licht herstel, zonder dat het spel veel gevaar voor het doel van Kruin ingen opleverde. Langzaam ver dween de kracht bij SPS, zodat Voshol koos voor het inbrengen van vers bloed en wat omzettin gen. Nieuwkomer Leander Rijs- tenbil werd meteen op de proef gesteld, liet zijn directe tegen stander wegglippen en met een mooie lob kwam de 3-0 op het bord. De buit was binnen en Kruiningen liet de teugels vie ren, waardoor SPS eindelijk aan voetballen toekwam. Na een goede aanval tikte Willem Beve lander de 3-1 binnen. Vijf minu ten voor het einde werd Bart Vane neergelegd in het zestien metergebied en benutte Bevelan der de strafschop: 3-2. Het was voor de bezoekers te laat om de meubelen te redden. SPS moet na het verlies de koppositie op doelsaldo afstaan aan Krabben dijke. Voshol vond dat zijn team collectief had gefaald. „We kwa men samen te kort tegen een op ponent die veel gretiger was. Je weet dat zoiets een keer gaat ge beuren. Het komt alleen wel op een rotmoment." Niettemin blijft de coach geloven in de titelkan- sen. „Ik weet zeker dat we zo'n misstap geen tweede keer meer zullen maken." De opdracht voor de afsluitende drie duels is vol gens Voshol duidelijk. „Het gaat om drie echte finales, waarin we vol gas moeten geven." Experimenteren gaat met vallen en opstaan. Ook Stavenisse kwam daar zaterdag bij Mevo achter en verloor met 7-1. Het ontbreken van automatismen in de dit seizoen voortdurend ver anderde defensie kwam de for matie van Wim Westerhuis duur te staan. Na de pauze koos de coach van de rode lantaarndrager zelfs voor een laatste lijn met slechts drie verdedigers. „We zijn bij Stavenisse uitsluitend be zig met het komende seizoen. Ik wilde zien of we ook in staat zijn om pressie te spelen. Op de trai ning lukt dat wel, in de wedstrijd nog niet. We geven wel druk op de bal maar durven daarna niet te kiezen voor de vervolgactie. Ze durven gewoon niet weg te lopen bij hun directe tegenstander. Het gaat om een omslag in denken die tijd kost en soms doelpun ten." Na ruim een kwartier kwam Sta venisse op achterstand. Laatste man Marco Klippel raakte uit positie en Mevo profiteerde me teen: 1-0. De bezoekers hadden het antwoord snel klaar. Kees van Putte werd foutief gestuit en bij de toegekende vrije trap toon de Sander Smits zich het meest attent: 1-1. Mevo was uiteraard sterker maar had een strafschop nodig om op voorsprong te ko men. In de 41e minuut vergreep John Klippel zich aan de tegen stander en werd doelman Aalt de Rijke vanaf de stip gepasseerd: 2-1. Nog juist voor de pauze prikte Mevo na balverlies bij Stavenisse de 3-1 binnen. De ge durfde opstelling na rust werd niet vertaald in een positief re sultaat. Een slippertje in de de fensie betekende 4-1. Bij de vijf de en zesde treffer van de thuisclub leek keeper De Rijke niet vrijuit te gaan. Een kwartier voor het einde werd de roodgele verdediging met een mooie diep tepass uiteen gescheurd: 7-1. De moed was Stavenisse toen al lang in de schoenen gezonken, zodat zelfs een strafschop niet aan Marco Klippel besteed was. De heren zaterdag van tennisclub Sint-Annaland hebben zaterdag de openingswedstrijd van het seizoen met 2-4 verloren van Animo 3 uit Terneuzen. Na vorig jarig gepromoveerd te zijn uit de derde klasse was dit de eerste test om te zien hoe de Thoolse heren zich staande zouden houden in de sterkere tweede klasse. Andre Verheul en Rien van Rens- woude startten met het dubbelspel. Ze verloren de eerste set met 2-6, maar herpakt en zich in de tweede. Toch moesten zij hun meerdere er kennen in hun tegenstanders en ze verloren de tweede set met 6-7 en daarmee ook de wedstrijd. De tweede dubbelpartij verliep wat voorspoediger. Dennis Borst en Curtis Goedegebuure kwamen goed uit de startblokken en wonnen hun dubbel met tweemaal 6-4 en brach ten de stand dus gelijk 1 -1 Curtis Goedegebuure beet de spits af met het eerste enkelspel. De eer ste set wefd een prooi voor zijn te genstander met 3-6. In de tweede set kwam Curtis nog met 4-1 voor maar daarna zette zijn tegenstander nog een tandje bij en moest een tie break de beslissing brengen. Daarin was de speler van Animo de boven liggende partij en hij won. In de tweede enkelpartij speelde Den nis Borst een wedstrijd met vooral veel harde en strakke slagen. On danks dat Dennis dit spel goed be heerst vond hij ditmaal een tegenstan der die ook van wanten wist. Hij ver loor zijn partijen met tweemaal 1-6. De laatste twee enkelpartijen moes ten gewonnen worden om er een ge lijkspel uit te halen. Rien van Rens- woude zorgde dat de hoop bleef leven door de derde enkelpartij naar zich toe te trekkep. Hij won de eer ste set heel snel met 6-0 en ook in de tweede set liep hij snel uit naar een 4-1 voorsprong. Toen begon de motor wat te haperen en zag zijn te genstander kans meer in zijn spel te komen. Een tiebreak moest de be slissing brengen. Rien hervond zich en zette zo zijn club op 2-3. In de laatste enkelpartij kreeg de te genstander van André Verheul last van een kleine spierblessure, maar die speelde ondanks het ongemak toch door. Verheul verloor de eerste set met 2-6. In de tweede set kwam André sterk terug, maar zijn inzet mocht niet baten, want hij verlcxrr ook deze set met 5-7. De dames zaterdag van tennisclub .Sint-Annaland zijn zaterdag net als de heren van de vereniging gestart met de eerste competitiedag in de tweede klasse. Het werd 3-3 tegen De Boskreek op het tennisveld in Breskens. Na een hartelijk ontvangst begon nen Hilde Moerland en Jolita Meyn- derts met hun enkel spel. Beide da mes liepen gelijk op. Zo hadden ze al vrij snel een set gewonnen met 6- 2. Hilde kon deze overwinning niet vasthouden en verloor hierna beide sets met 1-6 en 1-6. Bij Jolita ging de tweede set iets moeizamer. Na een voorsprong van 4-1 kwam haar tegenstander terug naar 4-4. maar toch won Jolita deze set met 6-4. Jacqueline Bruynzeel had haar overwinning al gauw binnen met 6- 3, 6-3. Voor Marion Quist pakte het net iets anders uit. Zij verloor haar eerste set met 2-6. Met een voor sprong van 4-1 in de tweede set werd er snel gedacht aan een drie setter, maar Marion kon dit spel niet vasthouden. De tweede set ging met 4-6 naar De Boskreek. Na de lunch startten de damesdub- bels gelijktijdig. Voor Hilde en Joli ta pakte deze partij iets anders uit dan dat ze hadden verwacht. De wedstrijd lag vrij snel in handen van de tegenpartij. En zodoende verlo ren ze met 2-6 en 3-6. Op de andere baan wonnen Jacqueline en Marion hun eerste set met 6-3. De tweede set verloren ze vrij snel met 1-6 en in de derde set ging het gelijk op. Deze laatste set was een nek-aan- nek race, maar de overwinning ging naar Sint-Annaland. Jacqueline en Marion wonnen na ruim twee uur spelen hun laatste set met 7-5. De dames dinsdag van tennisclub Sint-Annaland hebben de goede lijn van vorig jaar voortgezet. Ze zijn dinsdag de voorjaarscompetitie ge start met een 3-1 zege op de dames van Boskreek 2 uit Breskens. Corrie Bazen en Willy de Rijke had den niet veel moeite met hun tegen standers en wonnen de partij vlot met 6-2 en 6-1. Hanna Moerland en Gerda van Vossen kregen meer te genstand te verduren. De eerste set ging gelijk op. maar ze wonnen die toch met 7-5. In de tweede set kwa men ze op een 5-3 voorsprong, maar daarna ging het even wat min der. Een tiebreak moest de beslis sing brengen. Die werd gewonnen met 7-3, zodat de tweede set ook gewonnen werd. Corrie Bazen en Carina Droogen- dijk speelden een wedstrijd met mooie slagenwisselingen en lange games. De eerste set werd gewon nen met 6-3. De tweede set was erg spannend en werd uiteindelijk ver loren met 5-7. De tegenstand was gebroken en Corrie en Carina won nen de derde set vrij snel met 6-2. Hanna en Willy speelden de vierde partij, maar die verloren ze. De eer ste set was nog afgerond met 6-3 en in de tweede set kwamen ze op een 4-1 voorsprong. Maar omdat de te genstanders sterk terugkwamen, werd er een tiebreak gespeeld die met 7-0 werd verloren. De derde set ging met 4-6 naar de Boskreek. Op Tholen is de competitie van het Zeeuwse tennis zaterdag gestart met een strijd tussen twee clubs van eigen bodem: De Ruucstoppelen uit Sint-Fhilipsland en Eegedima uit Tholen. De Fluplanders versloe gen het thuisspelende Eegedima met 4-2. Het team uit Flupland heeft al jaren lang dezelfde samenstelling met Alex Wischlinski, Jack Neele, Michiel van der Est en Roland en Patrick Walpot. Als eerste betrad Alex Wischlinski de baan tegen de sterkste man van Tholen Bob van Leeuwen. De eind stand was 2-6, 6-0 en 6-4 in het voordeel van Eegedima. Jurgen Bevelander bewoog de eer ste set erg goed tegen Roland Wal pot en het werd dan ook 6-2 voor 'Tholen. Walpot anticipeerde goed op het spel van zijn tegenstander en ging gevarieerder spelen zodat Be velander steeds meer moest lopen. Walpot won uiteindelijk de wed strijd makkelijk met twee keer 6-2. Jack Neele blies Arthur Zuurdeeg van de baan in minder dan drie kwartier spelen. Tussenstand 2-1 voor Ruucstoppelen. Die voor sprong wilde Patrick Walpot uiter aard verder uitbouwen, maar hij had een harde dobber aan een zeer soli de spelende Samir Llaljak. De derde set werd er eentje om van te smullen met een matchpoint vóór de Thole- naar en een tiebreak voor Walpot. De Fluplander zorgde uiteindelijk voor een 3-1 voorsprong voor de Ruucstoppelen na het enkelspel. Wischlinski en Walpot maakten vanaf het begin veel te veel fouten om het geroutineerde dubbel Van Leeuwen-Van Kempen angst in te boezemen. Ondanks dat het koppel van De Ruucstoppelen nog zes matchpoints wegwerkten was de eindstand toch 7-5. 7-6 in het voor deel van Eegedima. Neele en Van der Est zetten de eindstand van 4-2 voor De Ruucstoppelen op het bord. Deze week moet het eerste heren team van De Ruucstoppelen aantre den tegen het eerste team van Brui- nisse dat ook een sterke opening van de competitie kende. Het eerste damesteam van tennis club De Ruucstoppelen had een moeizame start. De wedstrijd in Goes tegen de dames van het Hal ve Maantje werd met 3-1 verlo ren. De dames van Ruucstoppelen spelen voor het vierde jaar in de hoofdklasse. De eerste competitiedag begon so wieso slecht voor het Fluplandse team, omdat er meteen al een inval ster gezocht moest worden wegens ziekte en een blessure van twee vas te speelsters. Anja Jansen en invalster Leonie van Egeraat bleven in de eerste set dicht bij elkaar. Er werden spannende ga mes gespeeld maar de set ging met 6-4 naar de thuisspelende ploeg. Ook de tweede set ging in het begin gelijk op maar de Goese dames wonnen ook deze set met 6-3. Betsie Huijsmans en Elly van Dijke hadden grote moeite met hun tegen standers. De eerste set wisten ze na lange rally's met 4-6 naar zich toe te trekken, maar hoewel de tweede set ook lang gelijk op ging, werd deze met dezelfde cijfers gewonnen door het Halve Maantje. Zodoende moest de derde set gespeeld worden die ook nu weer heel spannend was. Op 3-5 voorsprong had Elly de kans om het winnende punt te slaan, maar ze sloeg de bal naast de lijn. Uiteinde lijk werd de tiebreak gespeeld en na ruim twee uur werd het eerste punt binnengehaald. Anja en Betsie begonnen hun partij voortvarend en met goed samenspel wonnen ze de eerste set. De tweede was erg close maar doordat het goe de spel van de Fluplanders steeds verder wegzakte ging deze naar het, andere team. In de derde set konden Anja en Betsie zich niet meer opla den en verloren ze de partij met de setstanden 4-6, 6-4 en 6-0. Leonie en Elly wonnen de eerste set met 4-6 door degelijk spel. Leonie, die in haar eerste partij niet goed in haar spel kwam. wist de ballen goed te raken en ook het begin van de tweede set ging het nog goed. Toen kwam er een wat mindere periode waardoor met 6-4 de set verloren ging. De tweede set werd bijna een thriller want na met 1-3, 2-4 en 3-5 voor gestaan te hebben werd er toch nog met 7-5 verloren. Zodoende ging er maar een punt mee naar huis. Ruucstoppelen 3 speelde dinsdagmor gen thuis gelijk tegen de Klappers 1: het werd 2-2. Anja Everaers en Els van der Giesen beten de spits af. Ze verloren de eerste set met 2-6, de tweede wonnen ze met 6-2. maar in de derde was het ge daan met 0-6. Joke Bomas en Lia van Dijke deden het beter. Ze wonnen met 7-5 en 6-3. Anja Everaers en Lia van Dijke wonnen de eerste set makkelijk met 6-3, ze verloren met 2-6 de tweede set en ook in de derde set waren de Klappers te sterk: 3-6. Joke Bomas en Els van der Giesen speelde de laatste partij tegen Krabbendijke. maar kregen het niet cadeau. Ze wonnen de eerste set met 6-4 en in de tweede set sleepten ze via een tiebreak het punt bin nen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 17