Soundos overzicht Jongerenraads- vergadering in Tholen oj Vervolg openbare bekendmakingen THOLEN De gemeenteraad vergadert Natte Kernenslag 2009 Donderdag 9 april 2009 CM Servicebureau Voor Elkaar van de gemeente Tholen nodigt alle inwoners uit voor een gezellige middag. (13.30 - 17.00 uur Gemeentenieuws openbare, bekendmakingen gemeente Tholen week 15 Met als speciale gast en presentator Zij is bekend als stand-up comedian bij Comedytrain, ze is actrice in onder andere "Shouf Shouf Habibi "en co presentator van "Cor achter de dijken". Ze is ook te zien in het NPS-TV programma "De meiden van Haram zie ook www.soundos.nl zie ook www.tholen.nl //wonen en zorg/servicebureau Voorelkaar gemeente Tholen ll Tholenderwijs De raad heeft in zijn vergadering van 19 maart jl een tweetal besluiten genomen. Richtlijnen VZG. De raad heeft besloten om de richtlijnen VZG voor het opstellen van de begrotingen 2010 van de gemeen schappelijke regelingen, waaraan Zeeuwse gemeenten1 deelnemen, vast te stellen op 2,5% voor de salariskos ten en 1% voor de overige kosten. Leerlingenvervoer: De raad heeft besloten tot intrekking van de verorde ning leerlingenvervoer 2008 en vaststellen van de ver ordening leerlingenvervoer 2009. De raad heeft in zijn vergadering van 31 maart jl één besluit genomen. Recessie: De raad heeft besloten om in te stemmen met de voor gestelde maatregelen in het kader van de economische recessie. De jongerenraad wil alle jongeren van Tholen de gelegenheid geven om de openbare jonge- renraadsvergaderingen te bezoeken en verga dert daarom regelmatig in de verschillende kernen. Op deze manier hoopt de jongeren- raad de jongeren te stimuleren om gebruik te maken van de inspraakmogelijkheid, die iedere vergadering op de agenda staat. Ook worden jongeren in de kernen op de hoogte gehouden van de onderwerpen waar de jon gerenraad zich mee bezig houdt. Het is voor de jongerenraad van groot belang om te weten welke zaken jongeren raken, zodat zij het college van B en W goed kunnen advise ren over het jeugdbeleid van de gemeente Tholen. De jongerenraad (Joth) vergadert op don derdag 9 april 2009 in sport- en gemeen schapscentrum De Wellevaete Ie Sint- Annaland. De vergadering begint om 20.00 uur. Voorafgaand aan de openbare jothvergade- ring zal er om 19.30 uur een besloten verga dering zijn met wethouder Velthuis tot 20.00 uur Agenda: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. Opening door de voorzitter Mededelingen Ingekomen post Inspraakmogelijkheid Notulen vergadering 10 maart Evaluatie MADD Evaluatie Workshopdag Evaluatie Wandelen voor Burkina Faso Werkgroep website Werkgroep Jeugdbeleidverkiezingen Werkgroep Grote aktiviteit Rondvraag Afsluiting servicebureau Vanaf 10 april 2009 tot en met 23 april 2009 ligt de ont werpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166- 68363/ 668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerp-beschikkingen, dat zij ontheffing van de gelden de bestemmingsplannen en bouwvergunningen verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Kruittoren 7 te Tholen: het plaatsen van een erker, dakkapel, tuinmuur en uitbreiding van een berging (2008/388; verzonden 31 maart 2009); Langeweg 8 te Sint-Annaland: het gewijzigd uitvoeren van een tuinbouwkas (2005/206; verzonden 2 april 2009); Langeweg 10 te Sint-Annaland: het gewijzigd uitvoe ren van een tuinbouwkas (2005/207; verzonden 2 april 2009). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaar schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Gildenstraat 12 te Tholen: het plaatsen van een tuin huis (2008/385); Klaverveld 30 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een hekwerk (2008/428); Meliasweg 1 te Sint-Maartensdijk: plaatsen van een berging met overkapping (2004/010); Artikel 3.22, van de Wet ruimtelijke ordening: Rijksweg la te Sint Philipsland: het tijdelijke plaatsen van een container (2008/117); Vanaf 10 april 2009 tot en met 21 mei 2009 liggen de beschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroep schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezon den aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voor ziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden (telefoon 0166-668210/668388). BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 05 - 2009 Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen van 24 maart 2009 tot vaststelling van het aanwijzingsbesluit voor twee kam peerplaatsen in de Gemeente Tholen. 2. Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 19 maart 2009 tot intrekking van de verordening Leerlingenvervoer gemeente Tholen 2008 en vaststelling van de verordening leerlingenvervoer gemeente Tholen 2009. Op grond van deze verordening kunnen ouders/verzorgers van in de gemeente verblijvende leerlingen een vervoers voorziening ten behoeve van het schoolbezoek aanvragen bij de gemeente. Toelichting punt 1 Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen heeft op 24 maart 2009 besloten twee kampeerplaatsen op de Contr'Escarpe in Tholen aan te wij zen, waar het gedurende de periode 1 mei tot 1 oktober 2009 is toegestaan campers te parkeren ten behoeve van recreatief verblijf. De kampeerplaatsen zijn gesitueerd naast de havenontvangstinstallatie van Watersportvereniging De Kogge. Op de kampeerplaatsen mogen uitsluitend campers worden geplaatst. Het besluit van het college is een experiment, dat gedu rende 1 seizoen zal plaatsvinden. Na dit seizoen zal wor den bekeken of het wenselijk is de plaatsen permanent aan te wijzen als kampeerplaats. Het realiseren van kam peerplaatsen nabij de haven in Tholen betekent een diffe rentiatie van verblijfsrecreatieve voorzieningen. Hiermee wil de gemeente Tholen een nieuwe doelgroep naar Tholen trekken. De gemeente Tholen werkt tijdens dit experiment samen met Watersportvereniging De Kogge. Kampeerders kunnen tegen betaling gebruik maken van de voorzieningen van de watersportvereniging. Het besluit onder 1 treedt op de achtste dag na publicatie in werking. Het besluit onder 2 treedt per 1 augustus 2009 in werking. Bekendmaking De gemeente Tholen heeft ten behoeve van de uitbreiding het bedrijventerrein Welgelegen II een 2e herziening van het bestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder- Welgelegen opgesteld. Het voorontwerp van het nieuwe bestemmingsplan ligt met ingang van 14 april 2009 voor een ieder tijdens de openingsuren gedurende vier weken ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeente huis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens kan het vooront werp worden ingezien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, onder de rubriek Actueel, sub-rubriek Bekendmakingen, onderdeel Bestemmingsplannen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer drs. ing. G.H. Kooiker, telefoonnum mer 0166-668302. Ingezetenen en natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben kunnen, indien zij daartoe aanleiding zien, schriftelijk inspraakreacties indienen omtrent deze bestemmingsplanherziening. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van terinzageleg- ging naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51 te 4690 AB Tholen, gestuurd'worden. MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 0p 23 april 2009 om 19.30 uur houdt de gemeente raad van Tholen een openbare vergadering in de raad zaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan o.a. de volgende voorstellen: Bespreek/hamerstukken Voorstel tot het nemen van maatregelen in het kader van rechtmatigheid over 2008 Voorstel om het college van burgemeester en wet houders toestemming te verlenen tot het wijzigen van de gemeenschappelijke regeling "De Betho" Voorstel tot besluitvorming bibliotheekvoorziening kleine kernen en het ter beschikking stellen van een eenmalig krediet voor de inrichtingskosten van de nieuwe bibliotheekvoorziening in Sint-Annaland Voorstel om de kunstwerken van Alma en Hom te herplaatsen in het nieuw te bouwen Haestinge Voorstel om ten laste van de algemene reserve, vrij besteedbaar, een incidentele subsidie van 47.040 beschikbaar te stellen aan het SMW0 voor 2009 om de wachtlijsten dit jaar terug te brengen tot een acceptabel niveau Voorstel tot vaststelling van de Sportnota gemeente Tholen 2009-2012 Voorstel tot vaststelling van de Cultuurnota Tholen 2009 - 2012 Voorstel om geen opmerkingen te maken over de concept begrotingswijziging 2009 van het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio en de tweede begrotingswijzi ging 2009 en de financiële overzichten van het SW0 voor kennisgeving aan te nemen Voorstel om een positief advies te geven aan het Commissariaat voor de Media met betrekking tot de aanvraag voor zendtijd door Omroep Tholen Voorstel tot het deels ontvankelijk en ongegrond en deels niet-ontvankelijk verklaren van tegen de le herziening van bestemmingsplan Stadszicht inge diende zienswijzen en het bestemmingsplan onge wijzigd vast te stellen Voorstel tot ongewijzigde vaststelling van de 3e her ziening van het bestemmingsplan Kom Tholen (Waterfront II) Voorstel tot ongewijzigde vaststelling van het bestemmingsplan Camping Stavenisse Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 155.000,00 voor het effectueren van een tweetal grondtransacties met de heren R.J. en G.C.J. Weggemans te Scherpenisse/Sint-Maartensdijk en de begroting 2009 dienovereenkomstig te wijzigen 0p 25 april is het zover! Natte kernenslag 2009. In het ochtendprogramma zullen er activiteiten plaats vinden in en rondom zwembad 'De Spetteri te Tholen. Dit is voor de leeftijdsgroep 8 t/m 12 jaar (basis schoolleerlingen), aanvang ca. 10.00 uur. Dezelfde activiteiten vinden ook 's middags plaats, maar dan voor de leeftijdsgroep 13+ (leerlingen vanaf middelba re school). Aanvang ca. 14.00 uur. Er zullen onder andere een aantal spellen in het water worden gedaan en er is een spectaculair eindspel. Neem dus zwemkle- ding mee! Hoe schrijf je jouw team in? Ga naar www.tholen.nl en klink op 'Natte kernenslag 2009'. Inschrijven kun je doen tot uiterlijk zaterdag 11 april! Hoe stel je jouw team samen? Een team bestaat uit 6 personen en eventueel een reserve. Verder kun je 1 coach aanwijzen. Meer informatie en/of vragen? Jongerenwerk gemeente Tholen tel: 0166-668276 of 0166-668243

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 14