THOLEN Oproep voor kranslegging Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 14 Donderdag 2 april 2009 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen'(0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Dit jaar zal de gemeente Tholen in samenwerking met het 4 mei Comité de officiële 4 mei herdenking organi seren in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort te Tholen. Alle inwoners van de gemeente Tholen, jong en oud, worden uitgenodigd om deze plechtigheid bij te wonen. In vergelijking met voorgaande jaren zijn er een paar wijzigingen aangebracht in het programma. Dit jaar zal burgemeester W. Nuis een toespraak houden en het kransleggen zal op afroep plaatsvinden. In verband met de aanpassingen in het programma is er dit jaar ook een geluidsinstallatie aanwezig. De wijzigingen in het programma zijn doorgevoerd naar aanleiding van diverse verzoeken uit de Thoolse samenleving, en na over leg met het 4 mei Comité. Het programma van de 4 mei herdenking 2009 ziet er als volgt uit: Vanaf 19.15 uur Leden van het korps Nationale Reserve betrekken de dodenwacht bij het monument. Vanaf 19.45 tot ongeveer 20.00 uur Koninklijke Muziekvereniging Concordia speelt een aantal koralen. Even vóór 20.00 uur Klinkt 'The Last Post' Van 20.00 uur tot 20.02 uur 20.02 uur 20.05 uur 20.10 uur Wordt twee minuten stilte in acht wordt genomen Zingen eerste couplet van het Wilhelmus Toespraak van burgemeester "Kranslegging, onder begeleiding van liederen die een zangkoor ten gehore zal brengen Oproep kranslegging Omdat dit jaar de kranslegging op afroep plaatsvindt, willen wij inwoners, verenigingen of instanties die Roe men/kransen willen leggen, oproepen om dit vooraf aan te geven bij de gemeente Tholen. Op deze maniër zijn wij tijdig in het bezit van uw gegevens, die wij verwerken in de lijst met af te roepen namen. Wilt u bloe men of een krans leggen, dan kunt u uw gegevens mailen naar voorlichting@tholen.nl, t.a.v. mevrouw M. Teeuw. U kunt ook contact opnemen met mevrouw M. Teeuw via telefoonnummer 0166-668388. Wij verzoeken u vriendelijk om voor 24 april 2009 uw gegevens door te geven. Uiteraard kunt u ook na de plechtigheid in stilte uw bloemen/krans leggen. Vrijheid Tijdens de Nationale Herdenking herdenken wij allen - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oor logssituaties en bij vredesoperaties. Juist omdat Nederland in de periode 1940-1945 onderdrukking heeft gekend, zetten we ons in voor vrij heid in andere landen in de wereld. Sinds 1947 is Nederland betrokken geweest bij ruim vijftig vredesmissies. Inmiddels hebben ruim tachtig duizend Nederlandse soldaten gediend in onder meer Libanon, Irak, Cambodja, Angola, Oeganda, Rwanda, Kosovo, Bosnië, Liberia en Afghanistan. Deze militairen hebben zich ingezet voor vrede en veiligheid, in dienst van de inter nationale rechtsorde. Tijdens som mige van deze vredesmissies vallen er ook slachtoffers. Ook deze slachtoffers herdenken we op 4 mei. voor Klachten of BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Stoofweg 4 te Sint-Annaland: het bouwen van een opslagloods; - Paasdijkweg 16 te Poortvliet: het wijzigen van de voor gevel en vernieuwen van het dak; - Langeweg 64 te Sint Philipsland: het plaatsen van een zwembad; - Oostdijk 30 te Sint Philipsland: het plaatsen van een dakkapel; - Kotterstraat te Tholen: het vernieuwen van een fiets- voetgangersbrug; - Langeweg 8, 10 en 12 te Sint-Annaland: het plaatsen van een warmteopslagtank; - Burg v Oeverenstr 3 te Poortvliet: het veranderen van de voorgevel; - Langeweg 8, 10 en 12 te Sint-Annaland: het bouwen van een corridor; - Ring 34 te Sint-Annaland: het plaatsen van een schuur/berging; - Veerhoekseweg te Sint-Maartensdijk: het vernieuwen van een schuur. Ingekomen monumentenaanvraag - Vlasmarkt 1 te Tholen: het wijzigen van kozijn in deu ren. Ingekomen sloopaanvragen - Stoofweg 4 te Sint-Annaland: het slopen van een schuur. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op Vrijdag 17 april 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op woensdag 15 en donderdag 16 april 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Voorstraat 51 te Sint-Annaland: het vergroten van een aanbouw: verzonden 20-03-2009 - Westvest 11 te Sint-Maartensdijk: het uitbreiden van de woning, verzonden 20-03-2009 - Schelpkreekstraat 11 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning: verzonden 20-03-2009 - Havenweg 3 te Scherpenisse: het bouwen van een ber ging/carport, verzonden 24-03-2009; - Gorishoeksedijk 25 te Scherpenisse: het verbouwen van een gedeelte van camp'inggebouw, verzonden 24-03-2009; - Prins Clauslaan 1 te Tholen: het gedeeltelijk verande ren van de constructies: verzonden 25-03-2009. - Schoolstraat 32 te Sint Philipsland: het vergroten van de woning: verzonden 26-03-2009. - Hoogaarsstraat 2H te Tholen: het plaatsen van een dakkapel: verzonden 25-03-2009. Verleende sloopvergunningen - Prins Clauslaan 1 te Tholen: het slopen van binnen wanden: verzonden 25-03-2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhavinq. tel 0166 - 668200. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van V.o.f. Van Poortvliet, Hikseweg 1 te Oud-Vossemeer, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrich ting, gelegen aan de Hikseweg 1 te Oud-Vossemeer, kada straal bekend Oud-Vossemeer, sectie H, nummer(s) 1085, die zij hebben ontvangen op 23 februari 2009 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan- wel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 april 2009 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Thólen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toe lichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kun nen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeen tehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inza ge bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerpver- gunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schrif telijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voor keur voor 1 mei 2009 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage- Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. ONTWERPBESCHIKKING ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet ruimtelijke ordening - voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning ontheffing willen verlenen van het geldende bestemmingsplan: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Zuiddijk 76A te Sint Philipsland: het veranderen van een erfafscheiding (2008/468); Vanaf 3 april 2009 tot en met datum 14 mei 2009 ligt de ontwerpbeschikking met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzage termijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikkingen naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. 0166-668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende vrijstelling ex artikel 19, lid 1 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 17 maart 2009 ten behoeve van het bouwen van een sport- en gemeenschapscentrum (nieuwbouw Haestinge) op een perceel aan de Sportlaan te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 1976 (ged.) vrijstelling hebben verleend van het geldende bestemmingsplan "Kom Sint-Maartensdijk - le herziening" van een drietal artikelen van de bestemmingsplanvoor schriften op grond van artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Op grond van artikel 49, lid 5 van de Woningwet staat tegen de verlening van de vrijstelling van het bestem mingsplan ingevolge hoofdstuk 8 van de Algemene wet bestuursrecht voor belanghebbenden de mogelijkheid van bezwaar en beroep open bij het verlenen van de bouwver gunning die hierop betrekking heeft. Dit betekent dat pas na de verlening van de bouwvergunning bezwaar kan wor den gemaakt door een belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling en die redelijkerwijs niet kan worden verweten tegen het ontwerp vrijstellingsbe- sluit geen zienswijze te hebben ingebracht. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat de blauwe zone in de kern Tholen uitgebreid wordt met 2x2 parkeerplaatsen aan de Markt in Tholen ter hoogte van het pand Ben van der Heiden Optiek. In deze zogenaamde blauwe zone mag alleen geparkeerd worden met gebruik van een parkeerschijf. De maximale parkeerduur is 1,5 uur tijdens de winkeltijden. Het besluit ligt vanaf 3 april 2009 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de open bare leesruimte ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende nadat de termijn van zes weken is verstreken. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat voor het onlangs geasfalteerde gedeelte van de Luchtenburgseweg een inrijverbod geldt voor ALLE VERKEER met uitzondering van bouwverkeer. Het besluit ligt vanaf 3 april 2009 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de open bare leesruimte ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen van 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende na publicatie. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemees ter en wethouders van die gemeente aan hem verleent mandaat, het volgende bekend. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 24 maart 2009 besloten de 9e wijziging van het bestem mingsplan Buitengebied vast te stellen. Deze wijziging betreft een vergroting van de bouwvlakken op de perce len Kalfdamseweg 6 en Abraham Groénewegeweg 6a te Poortvliet en Razernijweg 1 te Tholen. Met ingang van 3 april 2009 ligt het besluit, samen met het wijzigingsplan en het desbetreffende bestemmings plan, gedurende 6 weken tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer M de Koeijer, telefoonnummer 0166-668560. Tegen het besluit tot wijziging van het bestemmingsplan kan gedurende de termijn van terinzagelegging door belanghebbenden bezwaar worden ingediend bij het col lege van burgemeester en wethouders, Postbus 51 te 4690 AB Tholen. Vooraankondiging o.g.v. artikel 1.3.1 Besluit ruimte lijke ordening Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit rüimtelijke ordening (Bro) maakt het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen, daar toe gemachtigd door burgemeester en wethouders, bekend dat het bestemmingsplan Kom Scherpenisse, le herziening in voorbereiding is. Het betreft een herzie ning welke tot doel heeft woningbouwmogelijkheden te scheppen nabij de Pyruslaan, Maluslaan en Molenweg te Scherpenisse. Het ontwerpbestemmingsplan zal omstreeks 10 april 2009 ter inzage worden gelegd. Op grond van artikel 1.3.1, tweede lid, Bro, wordt hier gemeld dat met betrekking tot het genoemde plan op dit moment geen inspraakreacties/zienswijzen naar voren kunnen worden gebracht. Ook liggen nu nog geen stuk ken ter inzage. Onafhankelijke instanties worden niet in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het plan. Als het ontwerpbestemmingsplan ter inzage wordt gelegd kunnen zienswijzen worden ingediend bij de gemeente raad gedurende de termijn dat het ontwerpbestemmings plan ter inzage wordt gelegd. De kennisgeving van de ter inzage legging van het ontwerpbestemmingsplan Kom Scherpenisse, le herziening, wordt omstreeks 10 april 2009 gepubliceerd in de rubriek Tholenderwijs van de Eendrachtbode, in de Staatscourant en op de gemeente lijke website. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer mr. G. Vos via telefoonnummer 0166-668327. Vooraankondiging o.g.v. artikel 1.3.1 Bro Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) maken burgemeester en wethouders van Tholen bekend dat zij het bestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen, 2e her ziening in voorbereiding hebben. Het betreft een herzie ning welke tot doel heeft het bedrijventerrein Welgelegen II uit te breiden met ca 6,2 ha uitgeefbaar terrein aansluitend op het bestaande terrein. Het voor ontwerpbestemmingsplan zal omstreeks april 2009 ter inzage worden gelegd. Op grond van artikel 1.3.1, tweede lid, Bro wordt hier gemeld dat met betrekking tot het genoemde plan op dit moment nog geen inspraakreacties naar voren kunnen worden gebracht. Ook liggen nu nog geen stukken ter inzage. Onafhankelijke instanties worden nu in de gele genheid gesteld advies uit te brengen over het plan. Inspraakreacties kunnen pas door een ieder naar voren worden gebracht gedurende de termijn dat het vooront werpbestemmingsplan ter inzage wordt gelegd. De ken nisgeving van de ter inzage legging van het vooront werpbestemmingsplan Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen, 2e herziening wordt omstreeks april 2009 gepubliceerd in de rubriek Tholenderwijs van de Eendrachtbode en op de gemeente lijke website. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer drs. ing. G.H. Kooiker via telefoonnummer 0166- 668302.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 9