'Ik wil laten zien dat lezen stoer is' Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 april 2009 Blauwe zone Markt Vacature Immanuël Camperplaatsen Mestsilo Groeneweg Bezwaren kinderdagverblijf Afschot smienten Paasviering Leef Spullen rommelmarkt Van Deursen wint klaverjassen Zonnebloem bezoekt Keukenhof Oom gewond na familieconflict Voorrangsfout Zang op Stille Zaterdag Rondleiding in gemeentehuis Schakers zevende Geen toestemming bedrijfshal Gratis knutselen Paasstuk Hommel en Hommel in finale Touwtrekken Havenplein Geslacht in eigen slagerij Van den Berge Beveiliging B.V. Subsidie Schorrekoor Trouwen in garage Dakgoot Ooststraat Paasbingo Geen vuist, maar staaf op bar Paaszangavond Tijdelijke dirigent Schorrekoor Vriendendienst zoekt maatjes Geld voor SAS Starterslening Onderhoud molen Berger redt motorjacht Geen bodemsanering G rondtransacties Bouw Haestinge Anti-hagelkanon Waterberging Agenda Woord en Daad ZOA Vluchtelingenzorg Tholen De blauwe zone op de Markt wordt op verzoek uitgebreid met twee keer twee parkeervakken. B. en w. hopen met uitbreiding van het kort parke ren de parkeerproblemen op de Markt op te lossen. In het bericht over de komst van ds. W. Meijer uit Yersekc werd vorige week vermeld, dat daarmee alle vacatures in de hervormde PKN-ge- meenten vervuld zijn. Dat is niet juist, want de Hervormde Gemeente Immanuël (Gasthuiskapel) is hog vacant. En vervulling van die vaca ture is moeilijk omdat het alleen in combinatie met een andere gemeen te kan om een volle week werk te hebben. B. en w. hebben een aanwijzingsbe sluit genomen voor twee camper- plaatsen op het parkeerterrein Contr' Escarpe bij de jachthaven. Het college heeft verder de derde herziening van bestemmingsplan Kom vastgesteld. Aan de Groeneweg 9 komt een mest silo. B. en w. willen een vrijstellings procedure beginnen om een bouw vergunning te kunnen verlenen. Zienswijzen tegen de vestiging van een kinderdagverblijf in het voorma lige café de Tol aan de Postweg 4 zijn door b. en w. deels ongegrond en gedeeltelijk ook niet-ontvankelijk verklaard. Het college heeft de eer ste herziening van bestemmingsplan Stadszicht nu ongewijzigd vastge steld. Met uitzondering van bouw verkeer geldt er een inrijverbod in de Luch- tenburgseweg. Het bouwrijp maken van fase 2 van Stadszicht II is voor1 lopig gegund aan aannemingsbedrijf Sagro te 's-Heerenhoek. De defini tieve gunning volgt pas wanneer het bedrijf alle inschrijvingsdocumenten bij de gemeente heeft ingeleverd. De maatschap Stoutjesdijk heeft de afgelopen "Wtflfën wel smienten; maar geen rotganzen kunnen bestrij den op zes percelen graszaad en wintertarwe aan de Peukseweg, Wa- tervlietsedijk en Vrouwendijk. en aan de Rijkebuurtseweg in Oud-Vos- semeer. Het agrarische bedrijf had ontheffing van de flora- en faunawet gevraagd omdat beide vogelsoorten schade toebrachten aan de gewas sen. De ontheffing is op 12 maart verleend voor de periode 28 februari t/m 31 maart. In die periode mag tussen een half uur voor zonsop komst en twaalf uur 's middags met het hagelgeweer op smienten wor den geschoten. Maar de rotganzen zijn beschermd en mogen niet afge schoten worden. De rijksoverheid heeft eerder een schadeloosstelling van de door deze vogels aangerichte schade gegarandeerd. De Christengemeente houdt op eer ste paasdag een paasviering in Meulvliet. De evangelieboodschap met het thema Leef wordt verzorgd door Arjan Baan van de beweging Heart Cry. De muzikale omlijsting en begeleiding van de samenzang wordt verzorgd door de gospelband Surrounded. Verder is er toneel en een korte kindermusical. Voor de peuters en kleuters is er een apart programma. Het feest begint om drie uur en de toegang is gratis. Scouting Heenetrecht haalt zaterdag tussen negen en een uur spullen op voor haar rommelmarkt op 30 april. Mensen kunnen ook zelf hun spullen wegbrengen naar de schuur aan de Leguitsedijk 7 te Oud-Vossemeer. Dat kan op 18 april tussen tien en twaalf uur. De rommelmarkt op 30 april vindt na de aubade plaats op de Markt van half tien tot een uur. Bij de wekelijkse speelronde van klaverjasclub Stad Tholen heeft Martin van Deursen de meeste pun ten behaald. Hij klaverjaste 5416 punten bijeen. Herman Oldenburg is tweede geworden met 5405 punten en Peter Luten eindigde op de derde plek met 5017 punten. Marian Taze- laar en Rinus Moeliker werden vier de en vijfde met 4986 en 4956 pun ten. De Zonnebloem afdeling Tholen heeft vrijdag met 31 gasten en 12 vrijwilligers de Keukenhof bezocht. De reden voor dit bezoek was dat zo wel de Zonnebloem als de Keuken hof dit jaar 60 jaar bestaan. De leden bekeken de kas 'Willem Alexander', waar allerlei tulpenrassen in diverse kleuren waren te bewonderen. Even als amaryllissen, lelies, violen en an dere bloemen. Aansluitend werd een uitgebreide lunch gebniikt en daarna bezocht het gezelschap de kas 'Beat rix' waar orchideeën te zien waren. Er werd gretig gebruik gemaakt van de mogelijkheid een orchideeplantje te kopen. Omdat het mooi weer wps, werd er ook uitgebreid in de buiten lucht gewandeld. Ook werd de Chrysantencouture van modeontwerper Edwin Oudshoorn bekeken. De bezoekers kregen 18 haute couture creaties te' zien die stuk voor stuk gebaseerd zijn op ch rysanten. Het Oranje Nassau pavil joen, was met meer dan 4500 echte chrysanten versierd. De politie heeft zaterdagmorgen rond half een twee plaatsgenoten aangehouden na een familieconflict. De 61-jarige man en zijn 18-jarige zoon hadden ruzie met een 36-jarig familielid in Hoogerheide. Toen de agenten in een brandgang bij de wo ning aankwamen, troffen ze de jon gen en zijn oom daar aan. Omdat de jongen bedreigingen uitte naar zijn oom, die verwondingen in zijn ge zicht had. werd hij door de politie gearresteerd. De Hoogerheidenaar vertelde de agenten dat er bij zijn woning een woordenwisseling was ontstaan tussen de jongen en zijn va der. Hij greep in toen het conflict dreigde te escaleren. De 61-jarige man mishandelde daarop zijn zwa ger met een schep waarmee hij hem tegen het gelaat sloeg. Een automobiliste uit de gemeente Tholen heeft donderdag in Zierikzeé een bromfietser aangereden. Ze reed over de Heuvelsweg en wilde rechts af slaan richting de Lange Blokweg. Hierbij verleende zij geen voorrang aan de 17-jarige bromfietser uit de gemeente Schouwen-Duiveland die over het fietspad op de Lange Blok weg reed. Bij de aanrijding die volg de, raakte niemand gewond. Het Eilandenkoor onder leiding van Peter Wildeman werkt mee aan een paaszangavond in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Deze vindt plaats op Stille Zaterdag (11 april) om 19.30 uur. Dominee Joppc uit Sint-Maar tensdijk verzorgt de opening en de sluiting. Verder is het Schouws jeugdorkest onder leiding van Ma rien Stouten aanwezig en Christiaan Stouten zorgt voor de begeleiding op de vleugel. Óe samenzang wordt be geleid door Marien Stouten. Het or kest zora»-voor een muzikaal inter mezzo en het koor brengt onder begeleiding van het orkest een aantal liederen ten gehore in afgewisseld met saipenzang. De plattelandsvrouwen van de afde ling Tholen hebben zich gebogen over de vraag: 'Waarom een nieuw gemeentehuis?' Het antwoord heb ben ze gekregen via een rondleiding in het-nieuwe gemeentehuis door ge meentesecretaris S. Nieuwkoop. Hij vertelde hen dat de reden niet alleen was dat bet oude te klein werd. maar ook dat de werkwijze en dienstverle ning van de lokale overheid behoor lijk veranderd is ten opzichte van ja ren geleden. De gemeente heeft geconcludeerd dat ook na een ingrij pende verbouwing of uitbreiding dit niet was te realiseren in Sint-Maar tensdijk. De gemeentesecretaris ont ving ongeveer 40 dames in de kanti ne met koffie en thee en een bolus. Hij leidde de dames rond in het ge meentehuis van de kelder tot en met de kamer van de burgemeester. De dames waren onder indruk van ge bouw. Ze vinden het prachtig en functioneel en zijn tot de conclusie gekomen dat dit de dienstverlening aan de inwoners van Tholen alleen maar ten goede komt. Het team van basisschool De Regen boog heeft een gedeelde zevende plaats behaald bij het Zeeuws kam pioenschap schoolschaken. Met dit resultaat (7-13) is het schaakavon- tuur klaar en gaat het team niet naar het Nederlands kampioenschap op 30 mei. Die uitdaging is voor De Oude Vaart uit Terneuzen (14-24). De Régenboogschool had op 21 ja nuari twee schaakteams afgevaar digd bij het Thools kampioenschap schoolschaken. Team 1 met Nathan van Egeraat. Gerco Andringa, Ma- rijn Atres en Mathijs Kranendonk ging door naar het Zeeuwse kam pioenschap dat op 21 maart werd ge houden. De provincie Zeeland heeft opnieuw een verzoek om een verklaring van geen bezwaar afgewezen voor het plaatsen van een bedrijfshal aan de Oudelandsedijk ten behoeve van de heer R de Jongste. Bij de eerste af wijzing in januari heeft de provincie de mogelijkheid geboden om op nieuw een verzoek in te dienen om eventuele knelpunten aan te voeren op basis van het Omgevingsplan Zeeland 2006-2012. De provincie heeft op basis van het nieuwe ver zoek geconcludeerd dat er geen knelpunten zijn en dat het plaatsen van een bedrijfsloods op die plek in strijd is met het provinciaal ruimte lijk beleid. De ondernemersvereniging (OVT) biedt kinderen op 11 april de moge lijkheid om gratis te knutselen in de diverse tenten is de straten in de bin nenstad. De kinderen kunnen hun eigen gip sen eierdop schilderen, tekenen, kleuren, plakken, knippen en ver ven. In de tenten is er plaats voor acht tot tien kinderen en de knutsel- dag duurt van elf tot half vier met tussen half een en half twee eenpau ze. Alle kinderen mogen komen knutselen en iets leuks maken voor pasen. Oud-Vossemeer De leden van de algemene vrouwen bond (AVB) hebben onlangs een paasstuk gemaakt tijdens hun bij eenkomst in De Vossenkuil. Chris- tien v.d. Wind begeleidde de dames daarbij. De volgende bijeenkomst is op 21 april en dan gaan de dames naar De Heen voor de activiteit Oud hollandse spelen. De vrouwenbond is nog op zoek naar nieuwe leden die ook mee willen doen aan de activi teiten van de vereniging. Meer info bij één van de bestuursleden: Toos Istha. tel. 672923, Thea v.d. Zande, tel. 672143 of Jenny Mantel, tel. 672777. Bij biljartvereniging De Treffers werden de halve finales van de beker gespeeld. Jos Hommel was hierin in 28 beurten te sterk' voor Thedo de Reus, en Karei Hommel versloeg in 26 beurten Arjan Hommel. De finale wordt dus sowieso gewonnen door een Hommel. Thedo de Reus zal in de strijd om de derde en vierde plaats proberen om de Hommel he gemonie te doorbreken. Er was ook een inhaalpartij deze avond. Deze ging tussen Pierre Goossens en Ka- rel Hommel, de nummers 1 en 2 van de ranglijst. De winst ging in 28 beurten naar Pierre Goossens en die zette zodoende een belangrijke stap naar de titel. De uitslagen: Beker competitie: J. Hommel-T. de Reus 10-8.36; A. Hommel-K. Hommel 5,5-1. Competitie: K. Hommel-P Goossens 7,571-10. De ijsclub wil op verzoek van de horecabedrijven vrijdagavond 12 juni touwtrekwedstrijden op het Havenplein organiseren. Er ligt dan toch zand, want zaterdag zijn er volleybalwedstrijden. Tot nu toe organiseerde de ijsclub de touwtrekwedstrijden op Ko ninginnedag op het sportveld, maar de ijsclub wil op 30 april lie ver activiteiten in het dorp. Be stuurslid Ad Oosdijk had daarvoor op de vergadering van de Dorpsge meenschap echter geen bijval ge kregen, vertelde hij vrijdagavond Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandag, dinsdag en woensdag I Malse bieflappen Varkensschnitzels Bami/nasivlees I Roerbakreepjes I I I I I I 500 gr. 6,25 500 gr. 4,25 500 gr, 3,25 500 gr. 4,25 Dunne lende entrecöte Speklappen Kippenbouten Paasstammetjes 1 I I 500 gr. 6,25 500 gr. 2,75 I 1 kg 2,95 3+1 GRATIS! Gegrilde rosbief 100 gram 1,50 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Varkensrollade 100 gram 1,39 Rauwkostsalade 100 gram 0,99 Bestel tijdig uw paasbestelling! Gourmet, fondue, steengrill, salades enz. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 9 Advertentie I.M. op de jaarvergadering van de ijs club. Het touwtrekken op het Ha venplein leek hem een goed alter natief, al is dat dan niet op Koninginnedag. De leden vonden dat het zeker het proberen waard is. Overigens organiseert WHS op 30 april wel activiteiten op het sport veld. namelijk een meerkamp waar voor ploegen met minimaal 6 deel- Wij verzorgen ook tijdens de bouw van de nieuwe SCHOOL de TOTALE BEVEILIGING. Ziet u iets verdachts meldt het ons! Tel. 0166-600290 het adres in uw regio voor: ALARMOPVOLGING OBJECTBEVEILIGING Advertentie I.M. nemers en een leider zich kunnen aanmelden. Onderdelen zijn o.a. le vend tafelvoetbal en een hindernis- baan. Het Schorrekoor krijgt 750 euro subsidie van de gemeente voor de organisatie van het Schorrefestival 2009. De garage aan de Hoenderweg 70 is door b. en w. voor 1 dag aangewe zen als plaats voor het voltrekken van een huwelijk. De gemeente neemt maatregelen gezien de staat van een onbewoon de woning aan de Ooststraat. B. en w. verplichten de overtreder tot het verwijderen van een kapotte dak goot. Als hij dat binnenkort niet doet, moet de huiseigenaar een geldbedrag aan de gemeente beta len. Café An de Slööve organiseert dins dagavond om half acht een paasbin go. Er zijn acht ronden met daarna een superronde. Een man heeft zondagmorgen rond één uur met een ijzeren staaf op de bar van een horecagelegenheid in de Voorstraat geslagen. Hij deed dat nadat hij hoorde dat hij in de zaak geen sigaretten kon kopen. De hore- ca-eigenaar en een klant werkten daarop de man naar buiten. Nie mand raakte gewond. De Hervormde Gemeente houdt op 11 april een paaszangavond met het thema 'Daar juicht een toon'. De avond begint om zeven uur en de algehele leiding is in handen van P. van 't Hof. De medewerkende ko ren zijn VZOS onder leiding van Kees Quist, The Young Voices on der leiding van Mario Riedijk en het kinderkoor Soli Deo Gloria on der leiding van Heieen Troost-de Graaf. Het Schorrekoor moet dirigent Pierre van Broekhoven enkele maanden missen. Hij ondergaat een operatie. Zijn taak wordt waar genomen door musicus Rien de Jongh uit Bergen op Zoom. De Jongh (65) is afgestudeerd aan het conservatorium in Tilburg op ac cordeon, kerkorgel en koor- en or kestdirectie. Vorig jaar ging hij met het Schorre koor mee naar Ierland om enkele accordeonpartijen te vervangen. De Jongh kan het goed vinden met de leden van het koor en is daar naast bevriend met Van Broek hoven. De tijdelijke dirigent heeft inmiddels drie repetities meege maakt en is vol lof over de vereni ging. Zijn eerste concert is op 17 april bij de benefietuitvoering in Poortvliet voor de Kiwanisclub Tholen. De Vriendendienst van Emergis, het centrum voor geestelijke gezond heidszorg, zoekt nieuwe vrijwilli gers. De Vriendendienst houdt daar om volgende week donderdag van een tot vier uur op het Havenplein een wervingsactie onder de naam: Maatjes gezocht m/v. Het bezoek is onderdeel van een Zeelandbrede wervingsactie. De Vriendendienst regelt 'maatjes contact' voor mensen met een psy chiatrische achtergrond en die hier door in een isolement dreigen te raken. Daarnaast verzorgt Vrien dendienst Emergis aanvullende acti viteiten die bijdragen aan de maat schappelijke participatie van de doelgroep. Stavenisse De stichting Actief Stavenisse krijgt 2500 euro subsidie van de gemeente voor het organiseren van activiteiten ter bevordering van de leefbaarheid in het dorp. In de nieuwbouwwijk Poststraat Zuid kan weer een huis gebouwd worden met een starterslening. B. en w. heb ben daarvoor toestemming verleend. Donderdag 9 aprU a.s. wordt voor de zending en Adullam oud pa pier opgehaald. Advertentie I.M. Onderhoudswerkzaamheden aan de molen zijn door b. en w. gegund aan molenmakerij Hoefkens. De dakbe dekking op de kap wordt hersteld. Deze week komt het werk gereed. Bergingsbedrijf Van den Berge heeft dinsdagmiddag een echtpaar in nood gered op de Oosterschclde. Het echt paar was met hun twee kinderen aan het varen op hun motorjacht Walta. Bij de Zeelandbnig merkten de schip per en zijn vrouw dat het dertien me ter lange jacht water maakte en dreig de te zinken. Ze zonden rond vijf over vijf een sos-bericht uit. Van den Berge rukte uit met de Mistral'. Er werden twee flinke motorpompen aan boord gezet. Er stond al een meter water in het jacht. Toen het jacht leeggepompt was, bleek dat er onderweg een flinke koelwaterslang los was geschoten. Daardoor stroomde het water zo in het jacht. Het gat werd door de ber gers dichtgemaakt en het scheepje naar jachthaven Kats gesleept, waar het op de kant werd gezet. De boten van KNRM, brandweer, politie en Rijkswaterstaat waren ook onderweg. Maar toen ze bij het jacht aankwamen was de klus al geklaard. De bodem aan de Julianastraat 10 en 13 hoeft niet de worden gesaneerd. Die conclusie trekt de provincie Zee land uit het bodemonderzoek dat op die plaatsen is uitgevoerd. Wel is er sprake van licht verontreinigde grond, maar dat is niet zoveel dat er gesa neerd dient te worden. Dat zou wel het geval zijn indien er meer dan 25 m3 verontreinigde grond met een ge middeld gehalte boven de interventie waarde aanwezig was. Op het perceel met nummer 13 is er sprake van ver ontreiniging met zink boven de inter ventiewaarde. maar die is niet ernstig te noemen op basis van de wet bo demsanering. De familie Moerland wil op de genoemde percelen een huis bouwen en een tuin aanleggen. Sint-Maartensdijk De gemeente gaat grondtransacties aan met R.J. en G.C.J. Wegge- Vincent van Woerkom heeft een schilderij ontworpen voor de bibliotheek van Tholen. Samen met Melanie Vaders (links) en andere klasgenoten is het verder ingekleurd. De jongerenhoek in de bibliotheek van Tholen moet een echte hoek van en voor de jongeren worden. Daarom heeft de bieb aan leerlingen van het Westerpoortcollege gevraagd om een kunstwerk voor die plek te maken. Er is één ont werp gekozen en het eindresultaat - een twee luik- is dinsdagmorgen door de maker, de 15-ja- rige Vincent van Woerkom uit Scherpenisse onthuld. Alle leerlingen met het vak CKV is gevraagd om mee te doen, maar het ontwerp van Van Woerkom viel zo in de smaak dat het unaniem werd gekozen. CKV-docente Monique Schrooyen is trots op het kunstwerk. „Ik zou het zo thuis willen ophangen." Het was de bedoeling dat de klasgenoten uit de der de klas gemengde leerweg (GL) in hun vrije uurtjes allemaal het ontwerp zouden inkleuren, maar Vin- cent en zijn vriendin Melanie Vaders (14) uil Oud- Vossemeer waren zo enthousiast, dat ze er de mees te tijd aan hebben besteed. Het schilderij laat een scx>rt striptekening zien van stoere poppetjes - onder meer een als rapper uit ziend figuur met een geknoopte zakdoek om zijn hoofd en een neger met een zonnebril op - die een boek lezen. „Ik wil ermee laten zien dat lezen ook stoer kan zijn en niet alleen voor boekenwurmen is", zegt Vincent. Dc poppetjes heeft-hij van internet nagetekend. „Er was een Chinese website met alle maal van dit soort figuurtjes. Alleen het meisje heb ik zelf verzonnen De achtergrond, een boekenkast, en de boeken heeft Vincent ook zelf ontworpen. Vincent tekent zelf wel vaker. De stijl waarin hij het schilderij heeft gemaakt is nieuw. Hij maakt ge woonlijk liever portretten van dieren. Zijn kunst werk is aangeslagen bij zijn klasgenoten en de me dewerkers van de bieb, maar voor Vincent was het allemaal maar voor de lol. „Schilderen is niet echt mijn ding. Tekenen doe ik wel graag als hobby." Hij volgt de studierichting technologie (vergelijkbaar met de mavo) en wil daarna iets met theater gaan doen. Dat doet hij nu ook al met zijn rol als Kleine Jan in de musical Robin Hood van de MusicalXpres in Poortvliet. Of zijn schilderijboodschap aanslaat bij jongeren, weel hij niet. Hij leest zelf wel, maar niet vaak. „Gewoon boeken van de schoollijst die geschikt zijn voor mijn leeftijd. Van Carry Slee of Gonneke Huizing." En als hij leest, doet hij dat ook wel eens in de jongerenhoek van de bibliotheek. De bibliotheek Tholen is van plan om in de toe komst een soort wisselexpositie op de muur van de jongerenhoek te houden. Ook de leerlingen van het Calvijncollege worden daarbij betrokken. „Ik heb ook al met de CKV-docent van die school gespro ken en die was in elk geval bereid om ook mede werking te verlenen", zegt jeugdbibliothecaris Petra Das. Predikbeurten Zondag 5 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 18.30 u. ds. Zeedijk, Stavenisse. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Buitelaar, Ridderkerk. 18.30 u. kand. Kater, Kruiningen. wo 8/4 19.45 u. ds. Pronk. HERV. GEM. IMMANUËL zo 10 u. da. v.d. Poll. ma 6/4 19.30 u. vesperdienst, di 7/4 17.30 u. sobere maaltijd, wo 8/4 19.30 u. vesperdienst, do 9/4 19 u. ds. Vermeulen. H.A. GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Middelharnis. 17 u. zangdienst. do 9/4 19 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. .14.30 u. ds. De Romph. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Berk. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. do 9/4 19 u. regioviering in Lepel straat. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, openbare belijdenis. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. De Romph. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. gezinsviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Groenendijk, Bruchem. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 15.30 u. ds. Van Estrik. Goederee de. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 en 19 u. kand. Weststrate, Bar- neveld. 14.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Zwanenburg, Ede. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Groot, Nu- mansdorp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst. 19 u. ds. Van de Woestijne, Waarde, vr 3/4 15 u. ds. Reehorst, huwe- lijksdienst. do 9/4 16 u. ds. Reehorst, huwe- lijksdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Kooten. 14.30 u. ds. Kwint, Sirjansland. GEREF. GEM. 9.30 u. (H.A.), 14 en 18.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. do 2/4 19.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lingen, Sommelsdijk. do 9/4 19 u. ds. Broere, H.A. in Tholen. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Blom, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 9/4 19.30 u. ds. Moens. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ketelaar, Barendrecht. mans. B. en w. zullen de gemeen teraad voorstellen doen om budget uit te trekken voor de financiële verplichtingen die hieruit voort vloeien. De eigenaar van Molendijk 22 heeft in afwijking van de bouwvergun ning een schuur gebouwd. B. en w. hebben de betrokkene een dwang som aangekondigd. Die moet hij be talen wanneer binnenkort de schuur niet is aangepast aan de verleende bouwvergunning. Om de nieuwbouw van sport- en gemeenschapscentrum Haestinge mogelijk te maken, hebben b. en w. vrijstelling verleend van een drietal artikelen van bestemmingsplan Kom. Ook voor het plaatsen en ver plaatsen van lichtmasten aan de Sportlaan hebben b. en w. vrijstel ling verlqend. Bij wijze van proef voor één sei zoen heeft fruitteler Alkema toe stemming gekregen van b. en w. voor het gebruik van een anti-h^gel- generator in zijn boomgaard. J. Hoek heeft 20,61 are bouwland aan de Hogeweg verkocht aan het waterschap. Zeeuwse Eilanden ge- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 22 juli. donderdag 2 8.52 -21.27 vrijdag 3 10.02 -22.37 zaterdag 4 11.27 - zondag 5 0.09 -13.02 maandag 6 '1.37-14.17 dinsdag 7 2.42 - 15.12 woensdag 8 3.32 - 15.57 donderdag 9 4.15 - 16.37 vrijdag 10 4.52 - 17.15 do 9/4 16.56 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 2 apr Borstvoedingsinfoavond, LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. 2 apr Lezing Joodse gemeenschap, dhr. Vos, leden COV, NPB-gebouw, 14.30 u. 4 apr The amazing stroopwafels, muziektheater. Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 4 apr Concert Hallelujah, Urker mannenkoor, mission music. Grote kerk, 19.30 u. 8 apr Paasbijeenkomst voor leden Vrijz. Vrouwenbond, spreker Ma rianne Zandbergen, gebouw NPB, 14 u. 11 apr Knutselen voor pasen, OVT, binnenstad, 11-12.30 u. en 13.30- 15.30 u. SINT-ANNALAND 6 apr Diploma-avond EHBO met bingo en verloting, De Wellevaete, 19.30 u. 7 apr Paasbingo, café An de Slóóve, 19.30 u. 9 apr Openbare jongerenraadsver- gadering. De Wellevaete, 19.30 u. 10 apr Kaartavond, WHS, De Waaje, 20 u. 11 apr Paaszangavond, Hervormde kerk, 19u. SINT-MAARTENSDIJK t/ml aug Expositie aquarellen R. Blommaert, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. 4 apr Paasrommelmarkt, feestver- eniging, Haestinge, 9.30-16 u. 18 apr Koor- en samenzangavond. Hervormde Gemeente Rehoboth, 19.30 u. 17 apr Benefietconcert Roparun, co verband Xcept, runningteam Tho len, Haestinge, 20 u. SINT-PHILIPSLAND 4 apr Ontmoetingsdag voor mensen met verstand, beperking, LFB, Wimpel, 10-15.30 u. 11 apr en 24 mei, Excursie Slikken van de Heen, Zeeuws Landschap, start scherpe bocht Campweg, 14 u. film-film-film-film-film-film CINEM'ACTUEEL: Australia - ma 20.30 u. Bolt - za, zo en wo 13.45 u. Bride wars - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 21.15 u. Confessions of a shopaho lic - do, di en wo 20 u., vr 21.15 u., za en zo 18.45 en 21.15 u. Fast and furious 4 - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.45 u., wo 16 en 20 u. Kikkerdril - za, zo en wo 13.45 u. Limo - wo 13.45 en 16 u. Marley and me - do, ma en wo 20 u., vr en zo 21.15 u., zo 18.45 en 21.15 u. Monsters vs. Aliens - vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. Oorlogswinter - za, zo en wo 16 u. Spion van Oranje - vr 18.45 u., za en zo 13.45 u. The visitor - zo 19 u. en di 20.30 u. De stichting Woord en Daad houdt van 6 tot en met 11 april een collecte op het eiland. Er wordt in alle kernen, behalve Oud-Vossemeer, huis-aan- huis gecollecteerd voor het project gezondheidszorg in Haïti. Bij dat pro ject wordt medische hulp en voeding geboden aan de armste moeders en kinderen. De totale opbrengst van de collecte wordt verdrievoudigd door de interkerkelijke organisatie voor ontwikkelingssamenwerking (ICCO). De collecte voor de ZOA Vluchte lingenzorg heeft in Sint-Philipsland 526,31 euro en in Anna Jacobapol- der 73,58 euro opgebracht. ZOA Vluchtelingenzorg helpt mensen in gebieden waar zich een ramp of conflict heeft voorgedaan. brui kt de grond voor waterberging en het aanleggen van natuurvriende lijke oevers ZIE VERDER PAGINA 5

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2