Deelnemers trappen zich in het zweet voor het goede doel Turners proberen in Tholen niveau springen te verhogen Zephyrus haalt vrouw van boord Voorsprong Smash blijft klein Koersballen Steun Lymepetitie is op gang Donderdag 26 maart 2009 Dames Smerdiek krijgen voetballes EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Monsterzege bij tweede elftal Reserves Jeugd Geluk twee keer tweede prijs Elisabeth Geluk dressuurbelofte Noad 2 mag naar halve bekerfinale Spinning in fitnesscentrum levert bijna 3400 euro sponsorgeld op voor Roparun „Ik ken veel mensen in mijn omgeving die jong gestor ven zijn. Dat is de reden waarom we hier vandaag mee doen aan de marathon." Dat zegt teamcaptain Willy van Pelt-Hage uit Sint-Annaland als drie van haar ploegge noten zich in het zweet 'fietsen' tijdens de spinning ma rathon in het fitnesscentrum Bodyzone in Sint-Maartens dijk. Met haar ploeg heeft ze 800 euro opgehaald, dat bestemd is voor de stichting Roparun. Dure klanten Makkie Emergo ten onder Hattrick Kees Vroegop bij Noad 4 Op het regionaal kampioenschap groepsspringen in Meulvliet in Tholen proberen de Zeeuwse clubs hun prestaties te verbeteren. Op het onderdeel airtumbling weten de dames van Olympia uit Tholen op het een na hoogste niveau beslag op de tweede plaats te leggen. Ze maken salto's, flikflakken en dubbele salto's. Blessures Het binnenvaartschip Engeline-2 is maandagmiddag rond kwart over drie in de Witte Tonnen Vlije bij Stave nisse in de problemen gekomen. De sleepboot Zephyrus van bergingsbedrijf Van den Berge haalde de vrouw van de schipper van boord en bracht het schip naar een zand bank in de Brabants Vaarwater. Landmacht bezoekt Thoolse scholen De dames van Smerdiek hebben de benodigde drie punten niet kunnen binnenhalen bij Ter Lee- de 2 in Sassenheim. Ze leden een 3-1 verlies in de uitwedstrijd waarbij Ter Leede de Thoolse da mes vooral in de eerste helft voet balles gaf en Smerdiek er niet aan te pas kwam. Spits Anne Hage, Sanne Dekkers en Jehonne Koree ontbraken, wegens studie of blessures en konden daar om niet hun steentje bedragen aan behoud in de eerste klasse. Ter Lee de begon zeer goed aan de wedstrijd en Smerdiek moest achter Ter Leede aanlopen. De Thoolse dames gaven te veel ruimte weg, zodat Ter Leede naar hartelust kon combineren. Toch kreeg Smerdiek in de zesde minuut een vrije trap, maar Lenny Stoutjes- dijk schoot de bal net over de lat. Na een kwartier spelen viel het eer ste doelpunt voor de thuisclub. Een afstandsschot van dertig meter over Kaylee Dielman heen, betekende 1 - 0. Een paar minuten later legde Mandy Roels de bal panklaar voor Wendy de Wilde die vrij kon uitha len. Wendy gaf echter de bal over aan Simone Scherpenisse die er niet goed bij kon komen. Smerdiek werkte keihard maar dat mocht niet baten. Een vrije trap van Lenny Stoutjesdijk ging over de keepster heen, maar belandde net langs de verkeerde kant van de paal. Net voor de rust kon de rechtsbuiten van Ter Leede vrij op snelheid door lopen. Ze kon hoog voorgeven op de spits die, tussen de verdedigers van Smerdiek, goed raak kopte: 2-0. Na de rust ging Smerdiek meer voetballen. Suus Hopstaken, bezig aan haar comeback na een blessure, speelde een voortreffelijke tweede helft. Ook Wendy Metske speelde een verdienstelijke tweede helft. Suus schoot al in de vijfde minuut de bal rakelings langs de buitenkant van de doelpaal. Smerdiek nam meer risico, maar en kele mogelijkheden werden niet goed uitgebuit. Ter Leede kon met een mooie aanval de 3-0 op het sco rebord zetten. Smerdiek kwam te rug. Wendy Metske scoorde de 3-1 met een rustig geplaatste bal langs de keepster uit een voorzet van Mandy Roels. Smerdiek perste alles eruit om nog gevaarlijker te worden en te scoren maar de bal ging niet meer tegen de touwen. De dames uit het tweede elftal van Smerdiek hadden voorafgaand aan de wedstrijd tegen TEC enige vrees voor deze tegenstander, maar al na de aftrap werd duidelijk dat dit niet op zijn plaats was. Met 18 doelpunten van Smerdiek en 2 treffers van TEC was overduidelijk wie er overheerste op het voetbalveld. Pas na 0-4 voor Smerdiek. kwam er een tegentreffer van TEC, maar die werd al gauw weggewerkt naar 1-7. TEC sloot de eerste helft toch nog met een tweede doelpunt af, maar in de tweede helft ging het mis voor de thuisclub. TEC begon met maar tien dames aan de tweede helft en mede hierdoor werden ze onder de voet gelopen. In de 73ste minuut werd de score opgevoerd tot 18 treffers en toen speelde TEC al enige tijd met nog maar acht dames. Hierdoor be sloot de scheidsrechter, na overeenstem ming met de speelsters en begeleiding van Smerdiek, om de wedstrijd maar af te fluiten. Verder spelen had niet echt zin, omdat door niemand nog plezier werd beleefd aan de wedstrijd. In een tijdsbestek van 21 minuten werd maar liefst elf keer gescoord door verschillen de dames van Smerdiek. Ondanks de grote overwinning was er geen voldaan gevoel. Dit werd nog eens versterkt door de speelsters van TEC die na afloop me dedeelden dat dit hun laatste wedstrijd was en zich terugtrekken uit de competi tie. Smash '76 heeft zaterdag met 8-2 gewonnen van SAR 3 uit Kloos- terzande, maar is daar niets mee opgeschoten op de ranglijst. De Sint-Annaiandse tafeltennissers hadden gehoopt een paar puntjes uit te kunnen lopen op medetitel kandidaat Back Hands 2, maar dat is niet gelukt. Back Hands boekte eveneens een 8-2 zege (op Breda 1) en daardoor blijft de spanning erg groot. Smash blijft desondanks koploper, maar met slechts één puntje voorsprong. Heren 1 trad voor eigen publiek aan met Anné van Dijke, Remco Vroeg- op en Christian van 't Hof. De start was moeizaam voor de thuispelende ploeg. Van 't Hof moest alles uit de kast halen tegen zijn fanatieke tegen stander. De Smasher won in de be slissende vijfde game met minimaal verschil, waardoor hij zijn club op een 1-0 zette. Daarna verloor Vroegop vrij kansloos tegen Maas: 1-1. Nadat ook Van Dijke had ge wonnen in het enkelspel en samen met Van 't Hof in het dubbelspel ging het beter lopen bij Smash'76. Er moest nog wel hard geknokt worden, maar de winst kwam er. Alleen Vroegop maakte nog een slippertje in zijn enkelspel. Na een 2-0 voorsprong in games leek er geen vuiltje aan de lucht, maar daar na kwam vrijwel geen bal meer goed op tafel. Het tweede herenteam kwam thuis in ac tie tegen subtopper Tanaka 6 uit Etten- Leur. Smash 2 deed het prima en klopte de hoger genoteerde tegenstander met 7- 3. In deze wedstrijd in de vierde klasse kwam Smash achter de tafel met de ge broeders V.d. Graaf en Kees van Poort vliet. Marnix .v.d Graaf bleek de sterkste deze middag en hij bleef ongeslagen. Broer Mathijs won tweemaal en Van Poortvliet eenmaal. Het dubbelspel werd ook ge wonnen door de thuisploeg. Door deze mooie zege staat het tweede Smashteam stevig in de middenmoot en houdt het zicht een op de tweede plaats die recht geeft op een beslissingswedstrijd. Smash 3 speelde thuis tegen rode lan taarndrager Oudelande 3. Zowel de spe lers van Smash als die van Oudelande bestonden uit louter dames en die van de Thoolse club wonnen met 6-4. Dat was een matige zege tegen deze degradatie kandidaat in de vijfde klasse. Anky Vroegop en Ellen Hage wonnen elk tweemaal. Cindy v.d. Klooster een maal. Het dubbelspel bracht Smash de winst. Bij de jeugd waren de resultaten aan de magere kant. Van de vijf jeugdteams was er slechts één team dat won, namelijk het vierde jeugdteam. Zij wonnen van Amemuiden 2 dat met slechts twee spe lers naar Sint-Annaland kwam. Paola Ketting en invaller Joost van Dijke won nen elk eenmaal. De andere drie punten werden cadeau gegeven vanwege de ont brekende spelers. Smash kon die puntjes zeer goed gebruiken en is hierdoor van de laatste plaats gekomen in de vijfde klasse junioren. In de strijd om de per centagetrofee staat Joost van Dijke bo venaan met 100 Jongens 1 verloor dan wel met 6-4 van Scaldina 2 uit Zierikzee, maar dit was geen slecht resultaat tegen deze subtop per in de tweede klasse junioren. Erik Bruijnzeel was goed op dreef en boekte tweemaal winst. Jan-Willem van Vossen en Job Moerland sprokkelde beiden ook een puntje mee. Jongens 1 heeft hiermee afscheid genomen van de laatste plaats en staat nu een puntje voor op Wester- zicht 2 uit Vlissingen. Jeugdteam 2 blijft onderaan de derde klasse junioren staan met een 8-2 verlies tegen Het Markiezaat IPeter Overbee- ke en Leroy Geuze wonnen elk eenmaal. Smash heeft hier nog vijf wedstrijden te gaan om een verschil van zes punten goed te maken. Anders wordt het degra datie. Het derde jeugdteam speelde thuis tegen TCS 1 uit Steenbergen. Smash deed het zonder hun sterkste speler, Bennie van Poortvliet, en TCS profiteerde daarvan. De Steenbergse club won met 8-2. Pe- triek Vroegop en Christel Vroegop won nen beiden eenmaal. Het vijfde jeugdteam. spelend in de der de klasse aspiranten, ging op bezoek bij koploper Effect 2 in Temeuzen. Smash verloor met 6-4. Wederom was het Joost van Dijke die de kar trok. Voor de vijfde wedstrijd op rij wist hij alles te winnen. Ook door tegen deze titelkandidaat te winnen liet Van Dijke zien een hoger ni veau aan te kunnen. Leontien Aarnoudse won eenmaal, terwijl Louis van 't Hof niet tot scoren kwam. Programma zaterdag: The Back Hands-Smash 1 (27/3); Smash 3-TCO '78; Kerkwerve-Smash 3 (27/3); Smash jeugd 1-Middelburg; Smash jeugd 2- TCO '78; Scaldina-Smash jeugd 3; De Pinpongers-Smash jeugd 4; Hotak '68- Smash jeugd 5. Laura Geluk uit Sint-Maartensdijk viel zondag twee keer in de prijzen met haar paard Onyx. De dressuurwedstrijd bij de Niervaartruiters in Klundert leverde haar daarnaast drie winstpunten uit twee proeven op. Ze reed in de klasse M2 en haalde daarbij twee keer de tweede prijs met in de eerste proef 194 punten en in de tweede proef 196 punten. Elisabeth Geluk uit Sint-Annaland heeft van de NOC-NSF de status beloftevolle amazone gekregen. Het houdt in dat zij een dressuurtalent is dat de potentie heeft om de top te bereiken. Elisabeth is opgenomen in een talententeam van de sportorganisatie en krijgt daarom kleine financiële bijdragen en meerdere facili teiten aangeboden om zich te ontwikke len als amazone. Ze rijdt op dit moment met haar paard Samaranch in de interna tionale juniorenklasse en op ZZ-licht ni veau. Van de junioren staat ze op de twaalfde plaats van Nederland. Begin juni hoopt ze mee te kunnen doen aan het Nederlands kampioenschap bij zo wel de junioren als in het ZZ-licht. Ook wil ze graag meerijden bij de CHIO cup in Rotterdam, maar daarvoor moet ze wel haar plaats in de selectie vast kun nen houden. De broer van Elisabeth. Tommie, heeft zaterdag een succesvol debuut gemaakt bij de paarden. Hij heeft in Heinkens- zand de overstap van zijn pony Leonar do Z gemaakt naar zijn nieuwe paard Endless Pride. Hij werd tweede in de klasse B dressuur met 63,67 procent, één punt verschil met de eerste plaats. Het tweede elftal van Noad '67 mag naar de halve finale van de bekercompe titie. De Fluplanders hebben koploper Heinkenszand verslagen. Het werd 0-0, maar de penalty's achteraf gaven de doorslag in het voordeel van de voetbal lers uit Sint-Philipsland. Heinkenszand startte fel en Noad kwam na verloop van tijd ook in de wedstrijd. De wedstrijd speelde zich voornamelijk af op het middenveld waarbij Arjan Moerland met mooie ac ties probeerde de openingen te vinden. Ook de hardwerkende Peter van Ou denaarde knokte voor iedere meter. De hechte verdediging van Heinkenszand dekte de spitsen goed af waardoor er voor het publiek slechts wat halve kan sen waren te zien. Achterin was de ver dediging van Noad gewaarschuwd voor het hoge doelsaldo van de tegenstander maar Arjan van Dijke was samen met de geroutineerde Bram Filius en Ro van de Velde niet te passeren. Ook na rust bleken Heinkenszand en Noad niet bij machte de sterke defensies uit el kaar te trekken. Naar mate de wedstrijd vorderde liep ook de spanning meer en meer op want het was een zeer gelijk waardige wedstrijd. De zeer sportieve wedstrijd eindigde dan ook zoals hij begon met 0-0. Direct na de wedstrijd werden penalty's genomen en Pieter de Wachter groeide uit tot de held van de middag. Hij stopte twee penalty's en kon zijn geluk niet op. Voor Noad scoorden Roy van Splunter, Arjan Moerland, Danny Steijn, Bram Filius maar Dennis Kot mistte. De zesde pe nalty van Heinkenszand werd door Pie ter de Wachter uitstekend gered. Marco Reijngoudt mocht het vonnis voltrek ken. Reijngoudt schoof de bal koeltjes binnen en schoot Noad zo naar de hal ve finale. Aan het eind van het eerste uur slaat de vermoeidheid toe bij Rein Bos (rechts). Links Alfred van Vossen. De non-stop estafetteloop tussen Parijs en Rotterdam over 530 kilo meter waarvan de opbrengst be stemd is voor mensen met kanker. De marathon leverde 3389,02 euro op. De ploeg van Willy van Pelt won er een zweefvlucht mee omdat ze het hoogste bedrag had opge haald. Spinning wordt wel omschreven als aerobics op de fiets. Fietsen met weerstand op het ritme van muziek en onder leiding van een instructeur. Met een uurtje stevig trappen ver brandt een deelnemer gemiddeld 900 calorieën, maar daar ging het tijdens de marathon niet om. Om tien uur werd door Esmeralda Ize- boud het startsein gegeven. De ver pleegkundige was ooit actief bij de ambulancedienst Tholen maar werkt nu op de alarmcentrale in Tilburg. Ze stuurt ambulances en brandweer korpsen naar hun bestemming om slachtoffers te redden of branden te blussen. Zo kent ze ook de brand weerlieden van Bergen op Zoom en Roosendaal die voor het zoeken van sponsors voor de Roparun het Lo pend Vuurke hebben opgericht. Sa men hebben ze de marathon bij Bo dyzone op poten gezet. Er schreven zich 11 teams in. In totaal 70 men sen, maar een aantal schreef zich nog tijdens de dag in. Esmeral da: „De opbrengst is boven ver wachting. Er waren ook mensen die spontaan meededen. Ze leenden hier een broekje en een shirtje en gingen spinnen." Een groot aantal deelnemers die meedoen, komen in de winter spinnen om hun conditie op peil te houden. „We noemen het een interval training." Tijdens het eerste uur is Corry van Dijke uit Tholen de instructrice. Zij zit met het gezicht naar de deelne mers toe die in een halve cirkel voor haar staan. Via een klein microfoon tje geeft ze aanwijzingen. De deel nemers beginnen rustig, maar het tempo wordt langzamerhand opge voerd met Holiday van Madonna. De weerstand kan steeds worden aangepast. Het kan snel en lang zaam gaan. Er kan een sprintje wor den getrokken en er kunnen heuvels worden beklommen. De deelnemers moeten dan op hun pedalen gaan staan. De deelnemers krijgen het steeds warmer. Zweetdruppels pare len op hun voorhoofd. De een na de ander gooit zijn trainingsjasje uit. Er zijn vijf instructeurs. Elk uur heeft een ander thema: Holiday, goud-van-oud, in hoger sferen, ski hut, Nederlands repertoire. De deel nemers kleedden zich er zoveel mo gelijk naar. Het laatste uur was in legerstijl. Izeboud was zelf in vol ornaat en speelde de 'dril-instruc- teur'. Willy van Pelt is op zoek gegaan naar deelnemers en sponsors. Ze heeft een groepje enthousiast gekre gen: Iris Dupré uit Scherpenisse, Hanny van de Putte uit Stavenisse, Henny Seegers en Corry Hobé van het chaletpark Krabbenkreek en Ja- co Heijboer uit Sint-Annaland en Lucenta Polderdijk uit Bergen op Zoom. „Je hoeft dit niet eerder ge daan te hebben. Het gaat om het goede doel. Dat je iets voor elkaar doet en dan zijn de mensen ook be reid daar voor te betalen. Haar ploeg wordt gesponsord door café The Sixties in Tholen. Alle deelnemers dragen een T-shirt van de sponsor. Ze heeft kleine en grote bedragen opgehaald. „Ik heb een tijdje bij een autobedrijf gewerkt. Die had een paar dure klanten en die hebben goed meegedaan." Het is de bedoeling dat er ieder uur een fiets door de ploeg wordt bezet. Ron van de Graaf uit Sint-Maar tensdijk is ook van de partij. Hij gaat tenminste twee keer een uur spinnen, zegt hij. Van de Graaf traint wekelijks in het fitnesscen trum en fietst bovendien bij toerclub de Bidon en Tandje Bij. Hij is door de wol geverfd. Uit Sint-Annaland heeft zich een vriendenkring ingeschreven. Ze noemen zich de Sprinters, ze zitten allemaal op fitness. De 18-jarige Colinda Goedegebuure heeft haar eerste ronde spinning afgerond. „Het ging wel goed. Dan mag je je eigen tempo aanhouden." Ze vindt het leuk om met het groepje mee te doen. „Het zijn allemaal jongelui. Het is best gezellig." Ze hebben per persoon ongeveer 35 euro opge haald. De andere sprinters zijn Mi chelle Bolier, Elles Ridderhof (die af en toe wel eens les geeft in het fit nesscentrum) en Jeroen den Haan. Uit Tholen rijdt Joop Gottmers zich in het zweet. Hij is ook verbonden aan het centrum als instructeur kick boxen. Hij kan er niet onderuit, maar doet graag mee, zegt hij als hij met een handdoek het zweet van zijn gezicht wrijft. „Het is zwaar, maar het is voor het goede doel." Hij moet alweer snel op pad. De ex- drugsverslaafde reist het hele land door om lezingen te geven om men sen te behoeden voor drugsgebruik. Gottmers moet naar Spijkenisse om voor de Zevende Dagadventisten te spreken. „Het is voor hen vandaag hun sabbat, ik spreek interkerkelijk en doe dat 750 keer per jaar. Het spinnen doe ik even tussendoor. Het is goed voor de conditie." Achsa de Bruijn uit Poortvliet zit ook op de fiets. Ze heeft zich samen met Joalien Bevelander en René van der Slikke ingeschreven. „Het is een makkie," zegt ze. Ook zij vinden het leuk en nuttig om mee te doen. Hennie Bos uit Sint-Maartensdijk heeft van bekende Nederlanders cd losgepeuterd die gekocht kunnen worden. Onder andere Van Walter Kroes, Anouk en Trijntje Ooster huis. Haar man gaat ook een rondje spinnen, maar ook haar zoons Jel- mer en Dennis en haar zwager Rein Bos doen mee. 't Lopend Vuurke is een van de 275 deelnemende teams in Nederland. Het bestaat voornamelijk uit brand weerlieden van de korpsen in Roosendaal en Bergen op Zoom, aangevuld met spuitgasten uit ande re korpsen. Ze doen al voor de tien de keer mee. Ze verkopen zakjes drop met brandweerfiguurtjes en sleutelhangers met het logo van de Roparun. Teamcaptain Nicole Huij- breghts vindt dat spinning goed past bij de Roparun. „Bij de estafette wordt gelopen, maar ook gefietst. Het is mooi dat je je door middel van sport in kan zetten voor het goe de doel voor mensen die dat zelf niet meer kunnen." Voor Izeboud is het voor herhaling vatbaar. „Mensen hebben het nu eens gezien. Ze weten hoe het gaat. Wellicht kunnen we het eens doen als er braderie in het dorp is." Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. T. Goode en A. Wielaard 30 p.; 2. C. Breure 26 p.; 3. mevr. J. Nijstad en J. Bijnagte 24 p.; 4. mevr. T. Breure en A. Poot 23 p.; 5. W. Bijl en C. van Gorsel 21 p.; 6. mevr. B. Bijnagte en mevr. L. Wielaard 18 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Ha- vermans 33 p.; 2. N. Moerkerken en mevr. R. van Driel 29 p.; 3. mevr. M. van Poortvliet en R. Nag- tegaal 13 p.; 4. mevr. L. van Poort vliet en mevr. L. Weezenaar 12 p.; 5. mevr. D. van Dijke en C. Wilsing 9p. Meulvliet: 1. mevr. N. Deurloo en W. Deurloo 42 p.; 2. mevr. L. Ver schoor en W. Bijl 33 p.; 3. mevr. J. Verbraeken en mevr. B. Schot 29 p.; 4. mevr. H. Schot en mevr. J. Bos 26 p.; 5. mevr. R. Bolier en mevr. D. Lindenberg 22 p.; 6. mevr. A. Hil- gerson en G. Bolier 19 p. Emergo is in de laatste wedstrijd van de zaalcompetitie met 10-8 ten onder gegaan tegen Thor 3 in Rot terdam. In de eerste helft zag het spel van de Sint-Maartensdijkse korfballers er nog redelijk uit, maar de vele kansen werden slechts spaarzaam benut. Omdat het verde digend nog behoorlijk goed dicht zat, werd de rust bereikt met een 3- 3 stand. In de tweede helft kwamen de twee gevaarlijkste heren van de thuisclub zeer goed op schot, zodat vanaf een 5-5 tussenstand de rood zwarten constant tegen een achters tand aankeken. De Tholenaren konden met lege handen naar huis. De treffers van Gerrie Anthonisse (3x), Liesbeth Dam (2x), Mariska Hage, Harmen v. Heemskerk en Hans Peter de Jong mochten niet baten. Het vierde elftal van Noad heeft zater dag Mevo 3 met 4-0 verslagen. Omdat Noad al eerder van deze ploeg had ge wonnen. begonnen de Fluplanders slap en geloofden ze het wel. Het eerste half uur was er alleen wat heen en weer voet bal op het middenveld. Kees Vroegop maakte een hattrick in de ze wedstrijd. Hij zorgde voor het eerste punt en het tweede van zijn voet volgde al snel. Een voorzet van Leo Polderman belandde bij Johan Reijngoudt. Die kop te de bal tegen de paal aan en Kees Vroegop kon de terugkaatsende binnen schieten. Toen kreeg Noad een hoek schop en Jaap van Oudenaarde schoot goed in, maar de bal werd van de lijn ge haald. Vlak voor de rust liep Vroegop een voorzet van Polderman binnen en daarmee was zijn derde doelpunt op rij een feit. Een conflict tussen de scheids rechter en Cenny Reijngoudt werd ge wonnen door de scheidsrechter die Reijngoudt vijf minuten eruit stuurde. In de rust werd Reijngoudt disciplinair ge wisseld voor Frans Quist. Edwin Hage zorgde in de slotfase voor de vierde treffer. Hij verraste de keeper met een boogbal en maakte zo zijn vijfde goal in elf wedstrijden. De dames van Olympia in actie op het onderdeel airtumbling in de sportzaal van Meulvliet in Tholen. De hele zaal is verdeeld in verschil lende banen voor de verschillende onderdelen zoals minitrampoline kast, lange mat, plank pegases en ta fel. De acht dames van Olympia ko men om kwart voor twee de zaal binnen. Compleet met een mascotte. Ze komen voor het onderdeel air tumbling en presenteren zich voor het publiek als hun naam wordt om geroepen. Ze doen een stap naar vo ren en strekken de armen omhoog als groet. De dames variëren in leef tijd van 12 tol en met 23 jaar. Onder leiding van Arnold Barewijk begin nen ze aan het inspringen om een gigantisch luchtkussen. Voor de ogen van de jury beginnen ze vervolgens aan de echte wedstrijd. Er zijn zes verplichte onderdelen waaronder twee synchroonsprongen. De dames vliegen soms hoog door de lucht als ze een salto maken. In hoog tempo gaan ze over de baan, de ene flikflak volgt de andere op, de ene salto wordt afgewisseld door de andere. Een sprong wordt branie ge noemd. Dan maken de turnsters een halve draai terwijl ze een salto ma ken. De ploegen hebben ongeveer tien minuten om een onderdeel uit te voeren. Barewijk is na afloop van het onderdeel airtumbling wel tevreden. Dat kwam ook tot uitdrukking in de eindstand op dit onderdeel. Van de vijf ploegen die op dit onderdeel op B-niveua uitkwamen, legden de da mes van Olympia beslag op de twee de plaats. De jury gaf 7,30 punten voor de waardering en 7.25 punten voor de uitvoering. Dat leverde een score op van 14.55 maar dat was on voldoende om naar het hoogste ni veau (A) over te gaan. Daarvoor zijn 17 punten nodig. De nummer 1 van deze categorie MTV'69 uit Middel burg lukte dat wel. De Walcherse da mes behaalden 18,10 punten en pro moveren. De dames van Olympia eindigden bij de minitrampoline op de zevende plaats in een poule van acht deelnemende teams. Ze behaal den 14,75 punten. Op het onderdeel pegases (minitrampoline) kregen ze 6,85 punten van de jury. Een lage score vergeleken met de twee ploe gen die boven hen eindigden, 13,35 voor Samen Sterk uit Rijsbergen en 15,90 punten voor MTV'69 uit Mid delburg. De meisjes van Olympia in de leef tijd van 9 tot 12 jaar kwamen uit op het onderdeel plank kast. Ze behaal den het cijfer 7. Op de minitrampo line kast een score van 4. Op het on derdeel airtumbling 8,45 en dat was net te weinig voor een plaatsje bij de eerste drie. Op het onderdeel minitrapoline behaalden ze twaalf punten en eindigden ze op een ne gende plaats. De gemengde groep van Exelsior uit Poortvliet behaalde 9,55 punten op het onderdeel minitrampoline. De wedstrijden worden georgani seerd door vier Thoolse gymnas tiekverenigingen: Spido uit Oud- Vossemeer, Excelsior uit Poortvliet, SHF uit Scherpenisse en Olympia uit Tholen. De EHBO is ook pre sent. 's Middags zitten Marcella Hoeven uit Scherpenisse en Lia van den Hoek uit Tholen gereed om blessures te behandelen. Ze hebben tegen twee uur nog niets te doen ge had. Hun collega's van de ochtend ploeg wel. Zij moesten bij een aan tal turners een drukverband aanleggen aan bovenbeen en pols maar konden gewoon aan de wed strijden deelnemen. Het schip van 1000 ton, had 17 rol len staal van 30 ton aan boord. Door de hoge golfslag en het slingeren van het schip raakten een paar rol len los die naar één kant rolden. Het schip maakte 30 graden slagzij en kapseisde bijna. De schipper sloeg alarm. De Zephyrus was snel ter plekke en duwde het schip tegen een zandbank. De wind was west 8 met windstoten tot 10. Toen de schipper dacht dat het schip ten onder ging, werd de Zephyrus gevraagd om de vrouw van de schipper van boord te halen. Toen ze aan boord van de sleepboot sprong, verloor ze bijna haar even wicht. Net voordat de twee schepen tegen elkaar bonkten, werd ze aan boord van de Zephyrus gehesen. Ze raakte niet gewond. In het Brabants Vaarwater waar minder wind stond, werden de rol len weer goed gelegd. Om negen uur was de klus geklaard en kon de Engelina haar reis vervolgen. De Nederlandse Vereniging voor Lymepatiënten (NVLP) heeft inmid dels de eerste 10.000 handtekeningen binnen voor haar petitie. De ver eniging heeft 40.000 handtekeningen nodig om de ziekte van Lyme on der de aandacht van de politiek te brengen. In Tholen maakt Lymepatiënt Marja Visser zich sterk voor deze actie. Mensen die het burgerinitiatief willen steunen, kunnen terecht op de website van de Lymevereniging: www.lymevereniging.nl. Om mensen attent te maken op het gevaar van tekenbeten, houdt de vereniging van 30 maart tot en met 5 april de Week van de teek. De ziekte van Lyme is een ziekte die wordt overgedragen door een beet van een besmette teek. Ieder een die in het groen werkt of re- creëert, loopt het risico door een teek gebeten te worden. Het aantal besmette teken neemt de laatste tijd drastisch toe en de gevolgen van een beet kunnen dramatisch zijn. Voorlichting over teken(be- ten), door teken overgedragen ziekten en de gevolgen ervan vindt de Lymevereniging van groot be lang. Daarnaast zijn er grote problemen rond de diagnose en behandeling van de ziekte van Lyme, waardoor mensen onnodig ziek worden en blijven. De Lymevereniging wil oplossingen voor deze problema tiek door onder ander mee te wer ken aan een betere behandelricht- Iijn voor de ziekte van Lyme en de oprichting van Lyme expertisecen tra in Nederland. 'De ziekte van Lyme is niet alleen een medische zaak maar ook een politieke, me de door de enorme omvang van het probleem', stelt de Lymevereni ging in haar oproep. Naar schat ting hebben een half miljoen men sen in ons land de ziekte van Lyme en er komen jaarlijks duizenden nieuwe patiënten bij. Sportvereniging doven. De ge meente Tholen geeft de Zeeuws- Brabantse sportvereniging voor do ven 105 euro subsidie. De jongerenraad organiseert van daag een workshopdag op het Cal- vijncollege en het Westerpoortcol- lege in Tholen om de leerlingen van deze scholen met een verschillende grondslag met elkaar in contact te brengen. Het idee komt voort uit het antipestproject, dat er op ge stoeld is om meer begrip te kweken tussen de jongeren. De leerlingen kunnen de hele dag verschillende workshops volgen. Nieuw is een activiteit met de landmacht en met de basketballers van The Giants. Daarnaast is er wederom een workshop djembé en streetsoccer en geeft de politie voorlichting over de hulpdiensten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 17