THOLEN Interculturele middag Vrijwillige Thuiszorg Tholen zoekt vrijwilligers Extra vergadering gemeenteraad 31 maart 2009 Openbare bekendmakingen Evenementen en collectes in maart Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 13 Donderdag 26 maart 2009 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl 2T22C 0p 16 mei 2009 van 13.30 - 17.00 uur vindt voor de vierde keer de interculturele middag plaats in sport -en gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. De middag staat bol van de activiteiten en er is voor jong en oud(er) van alles te doen. Er wordt onder andere een kleur wed strijd uitgeschreven voor drie verschillende leeftijdscategorieën. De kleurplaten zijn vanaf april te downloaden via de website: www.tholen.nl Wonen en Welzijn servicebureau. Ze zijn ook aan te vragen bij servicebureau Voor Elkaar, tel. 0166 668200. Er is voor iedere leeftijdscategorie een mooie prijs beschikbaar. Ook zal er net als vorig jaar een groot terras gebouwd worden. Noteer deze datum alvast in uw agenda! Vrijwilligers in de vrijwillige thuiszorg bieden net dat contact of dié praktische steun waar veel men sen zo'n behoefte aan hebben. Een rustpuntje van persoonlijke aandacht. Vrijwilligers brengen een bezoekje, begeleiden naar een arts of doen een boodschap voor mensen die geen hulp of steun kun nen verwachten uit hun omgeving. Ter uitbreiding van onze huidige groep zijn wij op zoek naar: Man en/of vrouw met het hart op de goede plaats, die Een keer per week een bezoek kan brengen aan een eenzame vrouw Een a twee keer per week de zorg voor een licht dementerende vrouw kan overnemen van de vaste mantelzorger Naast persoonlijke begeleiding en een reiskostenvergoeding, ontvangt u veel dankbaarheid. Vrijwilligers ervaren hoe fijn het is dat hun hulp nodig is en gewaardeerd wordt. 'Blij je te zien', geldt voor zowel vrijwilliger als cliënt. Misschien iets voor u? Voor informatie of aanmelding: Vrijwillige Thuiszorg Tholen op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur Telefoon: 0166-668200 of mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl Kijk ook eens op de website www.schitterendemensen.nl Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers- Vreede 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Collecte Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Maandag 30 maart t/m zaterdag 4 maart Voorjaarsconcert door Kon. Fanfare Accelerando Vrijdaq 3 april Paasrommelmarkt in de Haestinqe te St-Maartensdijk Zaterdaq 4 april van 9.30 - 16.00 uur Stichting Uit op Tholen: The Amazing Stroopwafels met een schitterend concert met heel veel bekend werk in de Meulvliet te Tholen Zaterdag 4 april vanaf 20.15 uur Collecte Oranjestichting te Oud-Vossemeer Maandag 6 t/m zaterdag 11 april Collecte Stichting Woord en Daad, niet in Oud-Vossemeer Maandag 6 t/m zaterdag 11 april Verkoop van kringloopartikelen te Tholen Woensdag 8 april van 9.00 - 11.30 uur Oriëntatiepuzzelrit met personenauto's M.A.C. Tholen Zaterdag 11 april van 19.30 - 21.30 uur Collecte Nederlandse Hartstichting Dinsdag 14 april t/m zaterdag 18 april Stichting Uit op Tholen: Sjaak Bral speelt zijn nieuwe programma 'Vanzelfsprekend' in Meulvliet te Tholen Vrijdag 17 april vanaf 20.15 uur Verkoping aan de Veerdijkseweg te Scherpenisse D.A.C. de Schutse Zaterdag 18 april van 10.00 - 16.00 uur Collecte Nationaal Fonds Kinderhulp Maandag 20 t/m zaterdag 25 april Verkoop van slaatjes in Poortvliet, Tholen en Scherpenisse Georganiseerd door Hervormde Kerk Scherpenisse Vrijdag 24 april Verkoop van kringloopartikelen te Tholen Zaterdag 25 april van 9.30 - 15.30 uur Collecte Stichting Woord en Daad in Oud-Vossemeer Maandag 27 april t/m zaterdag 2 mei Koninginnedag Donderdag 30 april Oud-Vossemeer - Sint-Philipsland, Tholen Poortvliet, Stavenisse, Sint-Annaland Scherpenisse, Anna Jacobapolder Sint-Maartensdijk Accelerando's Maximale Rommelmarkt in de veilinghallen te Sint-Annaland Donderdag 30 april Kunstroute Tholen Donderdag 30 april t/m zaterdag 2 mei, met als einde een slotconcert Op 31 maart 2009 om 19.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een extra openbare verga dering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan o.a. de volgende voorstellen: Bespreekstuk: Voorstel om in te stemmen met de voorgestelde maatregelen in het kader van de economi sche tot de recessie BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Bram Groenewegeweg 6A te Poortvliet: het plaatsen van een mestzak; - Wilhelminastraat te Stavenisse: het bouwen van 2 seni orenwoningen; - Paasdijkstraat te Poortvliet: het uitbreiden van een woon-zorgcomplex; - Pelleweg 2 te Poortvliet: het bouwen van een kiem- schuur en een opslagruimte; - Bierensstraat 48 te Sint-Annaland: het bouwen van een overkapping; - Dokter Bernardistraat te Stavenisse: het bouwen van 6 seniorenwoningen; - Noormansweg 5 te Poortvliet: het plaatsen van een mestzak; - Oudelandsedijk 6 te Tholen: het vernieuwen van een garage; - Oudelandseweg 2 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een mestbassin; - Voorstraat 6 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een serre; - Vlasmarkt 1 te Tholen: het bekleden van een schuur en het plaatsen van deuren; - Philips van Dorpstraat 20 te Oud-Vossemeer: het plaat sen van een aanbouw; - Klinket 16 te Tholen: het wijzigen van de voorgevel van de garage/berging; - Burg Versluijsstr 20 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een gebouw ten behoeve van kinderopvang. Ingekomen sloopaanvragen - Wilhelminastraat (ongenummerd) te Scherpenisse: het slopen van een schuur berging; - Pelleweg 2 te Poortvliet: het slopen van een kiem- schuur, veestal en berging. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 30 maart 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 26 en vrijdag 27 maart 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Blauwstraat 1 t/m 31 te Sint-Maartensdijk: het vervan gen van de kozijnen: verz. 13-03-2009 - Burgemeester van Doornstraat 1 te Poortvliet: het wij zigen van de garagedeuren: verz. 13-03-2009; - Hogeweg 15 A te Poortvliet: het bouwen van een loods, verz. 13 maart 2009; - Nieuwstraat 33 A en B te Sint-Annaland: het verbouwen van twee woningen, verz. 13 maart 2009; - Schelpkreekstraat te Sint Philipsland: het plaatsen van een voetbalkooi, verz. 13 maart 2009; - Nieuweweg 1 te Poortvliet: het intern aanpassen van een woning: verz. 16 maart 2009; - Julianastraat 16 te Sint-Annaland: het plaatsen van een berging: verz. 16 maart 2009; - Oesterdam te Tholen: het bouwen,van een recreatiewo ning: verz. 17 maart 2009; - Julianastraat 20 te Poortvliet: het uitbreiden van een woning: verz. 17 maart 2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel 0166-668200. ONTWERPBESLUIT VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plan: Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Groeneweg 9 te Tholen: het plaatsen van een mestsi- lo (2007/15); Vanaf 27 maart 2009 tot en met 7 mei 2009 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kan een ieder een zienswijze over het ontwerpbe sluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schrif telijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren wor den gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. 0166-668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 18 maart 2009 besloten 1. een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 maart 2014 voor het pand Cureestraat 16 in Sint- Annaland ten behoeve van de heer F. Prins. 2. de gehandicaptenparkeerplaats voor het pand Bloemenlaan 56 te Sint-Maartensdijk tot 1 april 2014 opnieuw te reserveren ten behoeve van Nasib de Nijs. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 04 - 2009. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen van 10 februari 2009 tot vaststelling van de wijziging van het Besluit maat schappelijke ondersteuning Gemeente Tholen 2006 en de Beleidsregels maatschappelijke ondersteuning Gemeente Tholen 2006. Toelichting Op 10 februari 2009 heeft het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot wijziging van het Besluit maatschappelijke ondersteuning Gemeente Tholen 2006 over te gaan. In de eerste plaats is het derde lid van artikel 1 vervallen, waarin was vermeld dat woonvoorzieningen in de vorm van tilliften en trapliften uitsluitend in natura worden verstrekt. Een belangrijke wijziging is vervolgens neergelegd in arti kel 4, te weten: de vaststelling van het bedrag aan per soonsgebonden budget voor hulp bij het huishouden. Per 1 januari 2009 gelden hiervoor nieuwe uurtarieven. Daarnaast vindt berekening van het persoonsgebonden budget niet langer meer plaats op basis van het midden van de klasse waarin men is ingedeeld, maar op basis van de werkelijk geïndiceerde uren per week. Overige wijzigingen in het besluit hebben betrekking op de hoogte en de berekening van de eigen bijdrage en het eigen aandeel (artikel 2), almede de hoogte van de finan ciële tegemoetkomingen, zoals genoemd in de artikelen 1, 5 en 9. Dit houdt verband met indexering van deze bedra gen per 1 januari 2009. De Beleidsregels maatschappelijke ondersteuning Gemeente Tholen 2006 zijn als volgt gewijzigd. De tekst van artikel 1.5 is aangepast voor de situatie per 1 januari 2009. Verder is in de laatste alinea van artikel 1.5 verduidelijkt hoe de kosten van een voorziening wor den berekend. Dit heeft zowel betrekking op naturavoor- zieningen als op de berekening van het persoonsgebon den budget. In de Beleidsregels is een nieuw artikel 4.1.3 toegevoegd. Hierin is nader geregeld hoe naturavoorzie- ningen in bruikleen worden toegekend op basis van een systeem van herverstrekking en welke gevolgen dit heeft voor de berekening van de eigen bijdrage. Het besluit onder 1 treedt met terugwerkende kracht per 1 januari 2009 in werking.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13