Heropening vishandel na moeilijke periode en steun uit onverwachte hoek Proficiat familie Bout met het nieuwe bedrijfspand van visspecialist B&B carrosserie elenbaas BrT T^to/iciat! Wenst B&B visspecialist veel succes met hun nieuwe pand en verkoopwagens www.elenbaas.nl JiCi Visser Goes B.V. Leemans Nu ook ROLCONTAINERS IN ALLE MATEN Scottweg 23 4462 Gs Goes De vetafscheider werd door ons geleverd en wordt uiteraard ook geledigd. Zeer concurrerende prijzen t W Van Tilburg MhHih'a THIEU VAN DORST BEDRIJFSWAGENS Jan Leemans en team wensen de familie Frans Bout veel succes toe met de nieuwe marktwagen. Frans Bout en Jolanda Bustraan en zoon Freddy samen in visspecialist B&B Lekker eten Industrie, visverwerking en horeca OPGELET: Officieel gecertificeerd vetinzamelaar en -vervoerder m wij verzorgen het spuitwerk en reclame Y&t~s&JC& H.K J A VAN TILBURG Afvalverwerking www.vissergoes.nl info@vissergoes.nl leverancier van uw bizerba weegapparatuur Proficiat B&B visspecialist Frans en Jolanda Bout imMsm CARROSSERIEBOUW Constructeur van marktwagens, opleggers, spuiten van alle voertuigen Industriezone Hemelrijken 9 2890 Sint-Amands Telefoon 052/33 66 44 Fax 052/33 63 48 www. carrosseriebouwleemans. be carrosseriebouw. Ieemans@skynet. be Donderdag 26 maart 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT II Zaterdagavond werd aan Ambachtsweg in Tholen onder grote belang stelling de nieuwe visloods van Frans en Jolanda Bout en hun zoon Freddy heropend. Het markeert de nieuwe start voor de ondernemers na de brand in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar toen de loods en 4en vrachtwagen volledig in de as werd gelegd. Met twee viswagens be strijkt het bedrijf nu in België tien markten en één standplaats. C>0or zijn jarenlange ervaring bij de zuiderburen kan 42-jarige Bout al c|cn aardig mondje Vlaams klappen, ipit bleek toen hij zijn Belgische cjojlega's rondleidde. Ook zijn zoon Ércddy (19) heeft zijn draai in het Vjaamse land gevonden. Jolanda Bout-Bustraan (38) zorgt ervoor dat 4e viswagens elke dag bevoorraad worden met onder meer vissalades, vissoep, vispizza's en wokgerech- tfcn. Zij gaat een dag in de week mee óm de producten te verkopen. Het bedrijf telt nu 6 personeelsleden, waarvan één Belg. Visspecialist B B is de naam die liet bedrijf al voerde voor de Belgi sche markt. Het staat nu ook in blau we letters op de gevel van de loods. De ene B is van Bout, de andere van Bustraan. Het bedrijf heeft twee gra tie viswagens, een oplegger met truck én een vaste wagen. Beiden zijn üiigeiust met een laag chassis zodat de vitrine met de vis en visproduc tiet) voor de klanten goed zichtbaar zijn. De vaste vrachtwagen is omge bouwd: de aandrijving zit van voren órh er voor te zorgen dat er meer rujjmte is in de marktwagen. HP. zijn in de paradepaardjes van H* bedrijf. De bezoekers van de heropening konden binnen zien hoe de wagens er uitzien als ze op 4ó markt staan: de vitrines vol met verse vis, vis- en krabsalades, vis- Ipi^-za's, vissoep, wokvisgerechten. gerookte vis, mosselen en kreukels. Hoe groot het assortiment precies is weten ze zelf niet eens, de verschei denheid aan producten is indruk wekkend. En het wordt ook allemaal in de loods klaargemaakt. Bout: „Dat is ook wat ons onderscheid van anderen. We maken alles zelf." Maar ook aan de uitstalling van de producten wordt de nodige zorg be steed. Volgens Bout klinkt het als een klok. „Er is aan alles aandacht besteed en de klanten weten dat te waarderen." Eén wagen is vijf dagen in bedrijf, de andere zes. 's Ochtends om vijf uur rijden de wagens de Thoolse brug over naar een van de markten zoals die van Herentals, Lokeren, Dendermonde, Hcist-op-den-Berg, Temse en Kortenberg. B&B staat op markten waar 100 tot 150 kra men staan. Ze zijn een van de drie of vier viswagens op zo'n markt. Bout: „Er komen heel veel mensen op zo'n markt. Dat is anders dan op een standplaats. Belgen maken er echt een uitje van. Het is een sociaal gebeuren. Zc komen naar de markt, gaan eerst koffie drinken, doen dan hun inkopen en gaan daarna weer wat drinken. Het is Bourgondisch. Het is een geweldig land,. Echt waar." De markten zijn om half één weer afgelopen. De wagens zijn rond drie uur 's middags weer in Tho len. Ze worden schoongemaakt en de schalen worden gevuld voor de volgende dag. In de loods wordt ook het smeltwater van het ijs van beide wagens opgevangen. „Als wij op de markt hebben gestaan, kun je dat niet zien. Er is een speciale opvang- bak voor het ijswater." De Belgen hebben ook meer over voor lekker eten. Jolanda Bout weet het uit ervaring. „Je praat daar nooit van een onsje of anderhalf ons zoals hier. De mensen zeggen veel eerder: doe het schaaltje of de pot met sala de maar vol. Als er wat te veel is en ik wil het er afhalen, dan is dat niet nodig is. Alles wat te veel is eten we eerst, zeggen ze dan." Bout leerde de Belgen op zijn beurt kibbeling en lekkerbek eten. „Dat kenden ze niet. We hebben steeds kibbeling uitgedeeld aan de mensen die stonden te wachten. Dat heeft gewerkt." In het nieuwe gebouw is een grote keuken annex verwerkruimte waar de vis en de visproducten bereid worden. Er is een koelcel en een vriescel om de vis en de visproduc ten te bewaren. Aan de achterzijde is een kantine. Boven beschikt Bout over een zolder van 100 vierkante meter voor opslag van verpakkings materiaal. De loods is 450 vierkante meter groot. Aanzienlijk groter dan de vorige die 150 vierkante meter groot was. Bout benutte een groot deel van het perceel van 650 vier kante meter voor de nieuwbouw. De nieuwe loods verrees er na de brand in maart toen aan de achterkant van het bedrijf een container met oud papier vlam vatte. Het werd een uitslaande brand waar de blusgroep Tholen, Sint-Maartensdijk, Sint-An- naland en Bergen op Zoom voor uit rukten. Bij de brand ging een viswa- gen verloren. Bout had hem er nog uit willen redden, maar mocht van de brandweer niet naar binnen. De brandweer was net iets eerder gear riveerd. Frans ziet zijn pand en de wagen voor zijn ogen verloren gaan. Als hij er aan terugdenkt, raakt hij er nog geëmotioneerd door. „We heb ben er met zijn allen voorgestaan. In tijd van een uur raak je alles kwijt. Het doet je wat als je weet waar je vandaan gekomen bent." Bout zegt dat hij door de brand gevloerd was. „Het was een grote teleurstelling. Mijn droom viel in duigen. Mijn zoon moest nog achttien worden en hij zou ook op een wagen gaan rij den. Ineens hadden we niks meer." Na de brand zat hij thuis een week aan tafel. Hij kreeg het ene na het andere telefoontje. Veel blijken van medeleven. Ze kregen kaarten, bloe men. Er werd hulp aangeboden. Er werd zelfs een kaartje met een biljet van tien euro in de bus gestopt. In de Gereformeerde Gemeente werd zelfs een collecte gehouden voor de wederopbouw van het bedrijf. Dat heeft het gezin goed gedaan. „De betrokkenheid is heel groot. Daar zijn we heel dankbaar voor." Bout moest zich herpakken maar dat kon hij niet uit zichzelf. Jolanda: „Het is vooral Freddy geweest die hem er doorheen heeft gehaald. Hij zei: ik ga weer terug naar de markt. Dat heeft ons een push gegeven." Ook de andere kinderen Janco (16) Frans, Jolanda en Freddy Bout (v.r.n.l.) voor hun nieuwe marktwagen in de loods aan de Ambachtsweg in Tholen. en Franke (9) hebben daartoe bijge dragen. Bout zocht een hoofdaannemer voor de nieuwbouw. Hij vond Jo- han Huijbregts uit Prinsenbeek die het allemaal voor hem regelde. Uit Goes kreeg Bout steun van Jan Mal- jaars van M.A.N. Drie dagen na de brand mocht Bout een oplegger en truck gebruiken. Ze zochten zelf contact met Bout. En kon het bedrijf zes maanden de loods van Leo Pol derman van Van Vossen-Kiremko in Oud-Vossemeer huren. Andere ondernemers in de vishandel staken de helpende hand toe. „In nood leer je je vrienden kennen. Dat is hier echt zo geweest." Het waren hectische en moeilijke maanden, maar vanaf oktober staat het bedrijf weer helemaal op de rails. De gemeente heeft volgens Bout haar goede wil getoond door snel in te spelen op het verstrek ken van vergunningen. Fred haalde binnen een aantal maanden nadat hij achttien was geworden, zijn rij bewijs voor de vrachtwagen en op legger. Bout nam ook een bedrijf in België over. Frans en Jolanda sloten de winkel aan de Eendrachtsweg. Daar hebben ze geen moment spijt van. Het trok een grote wissel op het gezinsleven. „We zaten 's avonds om acht uur pas aan de aardappelen. Daarna gingen we naar bed. Nu is het half zes." Het pand aan de en tree van het winkelgebied is een ge liefd object. Bout kan het verhuren maar doet dat niet. „We wonen er met plezier. We wachten rustig af of er een koper langskomt die het wil hebben voor het bedrag dat we in ons hoofd hebben." Jolanda steekt nu haar uren in het bereiden van gerechten en salades in de loods en heeft niet meer de zorg om de winkel. Ze kijken nu weer met vertrouwen de toekomst in. Het is zoals in het gedicht op de uitnodiging, Luctor et Emergo, staat dat Jolanda schreef. 'Een jaar met zoveel emotie, maar toch zoveel ge luk samen. Een jaar dat Uw oog op ons was. Een jaar dat U ons sterkte gaf. God zij de eer.' Wethouder F.J. Goossen sprak bij de heropening van een jaar van we deropbouw. Hij memoreerde het af gelopen jaar waarbij heel snel aller lei zaken geregeld moesten worden (onder meer sloop- en bouwvergun ning). Het is volgens Goossen dc feniks, de mythologische vogel die verbrandt en uit de as nog mooier tevoorschijn komt. „Daarmee wil ik het verdriet wat u hebt gehad niet teniet doen, maar aansluiten op dc woorden op de uitnodiging: het jaar van wederopbouw, een nieuw pand en een nieuw marktwagen. Maar ook nieuwe vrienden, steun waneer u het nodig had, soms uit onver-! wachte hoek of van vreemden." De wethouder overhandigde een map met etsen van Tholen. V Rioolontstopping V Camera - inspectie V Rioolstank identificatie v1 Riool inventarisatie V Lediging en levering van vetputten, olie- en benzineafscheiders Klaverveld 5, 4698 PS Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 67 21 30, Telefax (0166) 67 21 52 Bezoek ook onze website: www.boersriooltechniek.nl Kreeft 24 4401 NZ «Yerseke'T 0113 - 574548 F 0113-574549 Met deze uitbreiding kunnen wij u een compleet assortiment containers van 1/4 m3 tot 60 m3 leveren. Ook speciale vloeistofdichte containers. Stoofdijk 8, 4671 CR Dinteloord Telefoon 01 67 - 52 23 72, telefax 01 67 - 52 21 58 e-mail: j.tilburg@hccnet.nl www.vantilburg-afvalverwerking.nl .balwtoad ,nforn<«t». installatiebedrijf b.v. V centrale verwarming luchtbehandeling V sanitaire installaties airconditioning V gas- en waterleidingen zink- en dakwerken Vierlinghweg 36 Postbus 647 4600 AP Bergen op Zoom www.eti-installatiebedrijf.nl info@eti-installatiebedrijf.nl fax:0164-254622 tel.: 06-22550844/0164-235432 I IMW Uneto-Vni Nieuwe Bredase Baan 24 4825 BP Breda Bedrijfnr. Breda 3024 Telefoon 076-571 55 00 Telefax 076-5715512 Bredaseweg 221 4705 RN Roosendaal Industrieterrein Majoppeveld-Noord Telefoon 0165 - 55 06 40 Telefax 0165- 56 1689 Pea ry weg 7 4462 GT Goes Industrieterrein De Poel II Telefoon 0113-25 22 00 Telefax 0113-25 23 13 Website w ww.tliieuvandorst.nl E-niail info@thieuvandorst.nl MAN dealer Breda - Roosendaal - Goes .«♦ii'ir*#'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 11