TIIOLEN --I Cursus Duurzaam Ondernemen succesvol afgesloten Spreekuur cliëntenraad Gemeentelijke vrijwilligers- verzekering uitgebreid naar "mantelzorgers" Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 12 Donderdag 19 maart 2009 gemeente Tholen Voorelkaar MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Hl Hl In het gemeentehuis was op woensdag 11 maart de afsluiting van de derde cursus Duurzaam Ondernemen. 29 cursisten kregen op deze dag het deelnamecertificaat Duurzaam Ondernemen uitge reikt door gedeputeerde M. Wiersma en burgemeester W. Nuis. De uitreiking werd ook bijgewoond door oud-cursisten. Inmiddels hebben 89 cursisten binnen de gemeente Tholen het certificaat in hun bezit. Meten is weten De deelnemers aan de cursus zijn vier middagen te gast geweest in het gemeentehuis en hebben daar op een praktische manier stilgestaan bij de vraag hoe hun bedrijf omgaat met het Thoolse milieu. Er is veel van elkaar geleerd en er is geoefend met een handig registratiesysteem met betrekking tot milieuzaken. Dit is de zogenaamde milieubarometer. Want ook in het Thoolse geldt: Meten is Weten. Duurzaam Tijdens de bijeenkomst op 11 maart gaf ook Ruud Koornstra een lezing voor de groep Thoolse onder nemers. Ruud Koornstra geldt in Nederland als een autoriteit op het gebied van Duurzaam Ondernemen. Hij vertelde onder meer hoe hij elke keer weer met nieuwe initiatieven en producten de gevestigde grootmachten zoals multinationals en instituten als TNO heeft overtuigd dat ondernemen ook duurzaam kan. Aandeel Aan het einde van de bijeenkomst benutten de meeste ondernemers de gelegenheid om met de aan wezige Ruud Koornstra, gedeputeerde Wiersma, het college en de aanwezige deskundigen ervaringen uit te wisselen. De aanwezige inmiddels oud-cursisten gaan ongetwijfeld aan de slag in hun eigen bedrijven maar ook in hun directe omgeving. Ook zullen zij hun best doen om bij collega's hun aan deel in het streven naar een duurzamer Tholen uit te dragen en hiervoor meer en meer collega's te sti muleren om deel te nemen aan deze zeer positieve ontwikkeling. De gemeente Tholen hoopt nog een volgende cursus te kunnen organiseren. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de heer K. Kessel via e-mailadres: Kessel.c@tholen.nl. Het is een poos stil geweest. Maar nu is de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB op volle bezetting. En gaan we er met frisse moed aan werken u, als klant van Werk en Inkomen/WWB beter van dienst te kunnen zijn. De Cliëntenraad bestaat uit negen mensen, waarvan drie uit ondersteunende organisaties (ANB0, ANG0 en FNV) en zes klanten van Werk en Inkomen. Samen met de afdeling Werk en Inkomen probe ren we de rechten, maar ook de plichten, die we als klanten hebben zo duidelijk en helder mogelijk te verwoorden (vernieuwde informatiemap); we proberen uw situatie ten goede te verbeteren (duide lijkheid, uitbreiding declaratie fonds en andere vergoedingen); we proberen te werken naar een posi tievere vorm van communicatie tussen klant en case-manager; we proberen u waar dat mogelijk is te helpen met de problemen waar u tegenaan loopt in het contact met uw case-manager/afdeling Werk en Inkomen; we proberen u te helpen met andere problemen of vragen die hiermee te maken heb ben. Een van de manieren waarop we u kunnen helpen is door met u te praten. Dus is het spreekuur een van de zaken die we weer hebben opgepakt. Sinds zomer 2008 is het weer mogelijk spreekuur te houden. Niet meer op de oude manier, waar u zonder afspraak kon langskomen. Maar als volgt: Als u een vraag of probleem heeft en u wilt dat bespreken met iemand van de cliëntenraad, dan 1. belt u naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. de receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3. u wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Zo hopen we u beter van dienst te kunnen zijn. Immers, is het nu mogelijk dat u afspreekt op dag en tijd dat het u schikt. En u kunt afspreken op neutraal terrein, of bij u thuis, net wat voor u makkelijker is. Mantelzorgers zijn nu ook verzekerd voor de ongevallen- en persoon lijke eigendommenverzekering voor vrijwilligers. Hieronder valt onder andere de extra medische kosten dekking en de acute huishoudelijke hulp. De aansprakelijkheidsverzekering voor vrijwilligers en de onder delen van de VNG Vrijwilligerspluspolis zijn voor de mantelzorgers niet van toepassing. De gemeente Tholen hoopt daarmee ook voor de mantelzorgers een goede oplossing te bieden, die in overeenstem ming is met hun bijzondere maatschappelijke positie. Mantelzorgers zijn mensen, die voor hun zieke of gehandicapte familieleden, huisgenoten of vrien den zorgen. Ze doen dit niet als beroepskracht of als georganiseerd vrijwilliger. De steun die ze verle nen, vloeit voort uit de relatie met iemand in het eigen sociale netwerk die hulp nodig heeft. Meer informatie over deze verzekering voor mantelzorgers, zal gepubliceerd worden op de website van de gemeente Tholen: "www.tholen.nldoorklikken op "wonen en welzijn" en vervolgens op "ser vicebureau" - "alles over en voor vrijwilligers en mantelzorgers". Zodra deze aanvullende polissen bekend zijn of meer informatie beschikbaar komt via de VNG wordt dit op de website geplaatst. Houdt u de website en publicaties vooral goed in de gaten. Als u niet kunt beschikken over internet kunt u contact opnemen met servicebureau Voor Elkaar 0166 - 668200 voor meer informatie. Op verzoek kunnen de papieren over de verzekering aan u wor den toegezonden. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Provinciale weg 46 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een paardenstal; - Molenstraat 22 te Oud-Vossemeer: het veranderen van de woning; - Zoekweg 8 te Tholen: het veranderen van een gebouw; - Mossellaan 20 te Tholen: het bouwen van een schuur; - Mossellaan 18 te Tholen: het bouwen van een schuur; - Karreveld 12 te Sint Philipsland: het vergroten van de keuken; - Schakelweg te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfsloods; - Hogeweg 17 te Poortvliet: het plaatsen van 2 paarden- boxen; - Rosmolen 12 te Tholen: het vergroten van de garage. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 30 maart 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 26 en vrijdag 27 maart 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel 0166-668200. KAPVERGUNNINGEN Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 5 tot en met 10 maart 2009 de volgende kapvergunning(en) hebben verleend: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 3 watercipressen, Kuipersdreef t.h.v. huisnummer 67, 83 en 85. Tegen de verleende vergunning(en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 52, 4690 AB Tholen. Van de vergunning (en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstre ken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de termijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopi ge voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. ONTWERPBESCHIKKINGEN ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet ruimtelijke ordening - voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning ontheffing willen verlenen van de geldende bestemmingsplannen: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Mosselkreekstraat 32 te Sint Philipsland: het uitbrei den van een woning (2008/0359); Jan van Bloisstraat 52 te Tholen: het aanbouwen van een garage met bergzolder (2007/0298); Vanaf 20 maart 2009 tot en met 30 april 2009 liggen de ontwerpbeschikkingen met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzage termijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikkingen naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, tel. 0166-668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerpbeschikkingen ontheffing en bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend betreffende de navolgende ontwerpbeschikkingen ontheffing en bouwvergunning: Artikel 3.22, van de Wet ruimtelijke ordening: Rijksweg la te Sint Philipsland: het plaatsen van een container (2008/0117). Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Gildenstraat 12 te Tholen: het plaatsen van een tuin huis (2008/0385); Klaverveld 30 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een hekwerk (2008/0428). De ontwerpbeschikkingen met alle daarbij behorende stukken hebben van 16 januari 2009 tot en met 26 februari 2009 ter inzage gelegen. Burgemeester en wet houders zullen uiterlijk 26 maart 2009 besluiten op de aanwaag om bouwvergunning en ontheffing van de gel dende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er een zienswijzen zijn ingediend betreffende het navolgende ontwerp-vrijstellingsbesluit: Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Nijverheidsweg 8 te Sint-Maartensdijk: het uitbrei den van een bedrijfspand met een kantoor, een kantine en een magazijn (2007/599); Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken hebben van 23 januari 2009 tot en met 5 maart 2009 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders heb ben besloten voor het bouwplan een verklaring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Na ontvangst van het besluit van Gedeputeerde Staten zullen burgemeester en wethou ders besluiten op het verzoek om vrijstelling van de gel dende bestemmingsplan en op de aanvraag om bouwver gunning. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 11 maart 2009 besloten de gehandicaptenparkeerplaats voor de woning in de Oesterstraat 28 te Tholen ten behoeve van de heer L Oostdijk tot 1 maart 2014 opnieuw te reser veren. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslis sing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat er op het parkeerterrein aan de Contr' Escarpe te Tholen 2 camper plaatsen zijn aangewezen gedurende de periode van 1 april tot 1 oktober 2009 voor maximaal 72 uur. Het besluit ligt vanaf 20 maart 2009 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de openbare leesruimte ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende nadat de termijn van zes weken is verstreken. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij het college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslis sing van de overheid" die u op verzoek door cluster commu nicatie wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 9