Weeffout verspilling zit in onze economie Duizenden euro's besparen en gewoon op tijd het licht uitdoen WWW.MIIKilKiNS.lll Vijf Tholenaren basis voor Bergse musical Mogelijkheden voor kinderopvang bekijken in Wimpel of Turn Tum 'Je neemt een voorsprong met duurzaam ondernemen KEUKENS Vijf scholen lopen met Joth Gemeenteraad inventariseert wensen bevolking Sint Philipsland Donderdag 19 maart 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Ruud Koornstra spreekt Clinton en Van Dis Een van de landelijke coryfeeën op het gebied van duur zaamheid, Ruud Koornstra (getrouwd met de Thoolse Haentjes Dekker en zwager van Arne Geluk), was naar het gemeentehuis in Tholen gekomen om de cursisten en ook een heleboel oud-cursisten op te peppen om aan duurzaam ondernemen te blijven doen. Vermijd energiepiek Ebbers directeur van De Schalm Platform Koperen ketels Schoffelronde Luxe boulevard Verleiden India en China Reynlof en kerk Belangrijk rol voor blazers in Jekyll Hyde Vijf Tholenaren hebben een belangrijk aandeel in het succes van de acht theatervoorstelling van de musical Je kyll Hyde waarmee de Bergse Operettevereniging BOV aanstaande zaterdag een begin maakt. De wensen van de inwoners richting de gemeente ver schillen in Sint Philipsland niet zoveel van die in de an dere Thoolse woonkernen. Dat bleek dinsdag bij het be zoek van de gemeenteraad aan het dorp. Overlast van hondenpoep kwam als probleem nummer één uit de bus. Maar ook het ontbreken van voldoende voor- en na schoolse kinderopvang werd de raadsleden nadrukkelijk onder de aandacht gebracht. Duur/aam ondernemen kent vele kanten. Voor Ron Snepvangers van Plan@office Zeeland uit Tholen betekent het een besparing van 4 a 5000 euro per jaar door afvalstromen te scheiden en gezamenlijk met andere ondernemingen te verwerken. Voor akkerbouwer Arne Geluk uit Sint-Annaiand zou het winst zijn, wanneer hij zijn vrouw en kinde ren aangeleerd krijgt dat ze het licht uitdoen. Zo waren de ervaringen van de 29 deelnemers aan de derde cursus duurzaam ondernemen in Tholen heel gevarieerd. Gedeputeerde M. Wiersma en burgemeester W. Nuis reikten woensdagmiddag de certificaten uit. De gemeente Tho len gaat door met ondernemers bewust maken van hun verantwoorde lijkheid voor deze aardbol en hun eigen portemonnee. De vierde cursus duurzaam ondernemen komt er weer aan. Milieu-ambtenaar Kees Kleppe toont de armatuur met ledlampen van een straatlantaarnwaarmee de gemeente Tholen 70% energie zou kunnen besparen. Kees de Rijke, die dit jaar nog een biogasinstallatie wil bouwen, luistert mee met ambtenaar handhaving Judy Veraart en (met bril) cursusleider Marc Herberigs van Stimular. „Mensen willen veranderen als men daarvan het nut en de nood zaak inziet", zei de Thoolse burge meester. „We moeten de troep die een aanslag op het milieu met zich meebrengt, beperken. Anders be sturen we de wereld niet goed. De overheid moet dit proces regisseren en ook faciliteiten verlenen, anders komt er van de duurzaamheid niets terecht. De resultaten zijn echter met hele slimme, maar ook met eenvoudige dingen te bereiken." Nuis zei apetrots te zijn dat weer 29 Thoolse ondernemers van de mogelijkheid gebruik maakten om meer te weten te komen over duur zaam ondernemen. „En deze derde cursus is niet de laatste. Maak alle ondernemers enthousiast voor de vierde cursus. Ik hoop dat onze sa menleving er profijt van heeft." Voor gedeputeerde Wiersma stond dat als een paal boven water. „Je neemt er een voorsprong mee', concludeerde hij. De gedeputeerde complimenteerde het gemeentebe stuur van Tholen voor de herhaalde organisatie van cursussen op het gebied van duurzaam ondernemen. Bewustwording. Dat sleutelwoord kwam telkens terug tijdens de eva luatie van de 29 deelnemers aan deze derde cursus. De contacten met mede-cursisten blijken ook gunstig uit te pakken. Ervaringen uitwisselen, gezamenlijk afval ver werken. Samen blijkt er nogal wat bespaard te kunnen worden. „De economische recessie vraagt ook om een andere benadering van pro cessen en productie", zei de Thool se wethouder van milieu C.L. van Dis. De ondernemers grijpen alle mo gelijkheden om kosten te besparen met beide handen aan. Deelscha- keling van verlichting en verplaat sing van compressors spaart direct energiekosten. Door niet alle ma chines 's morgens gelijk aan te zet- De belangrijkste man binnen de BOV is nu ongetwijfeld Pierre van Broekhoven uit Sint-Annaland. Hij dirigeert de muziek van het verhaal over een briljante arts (Dr. Jekyll) die de goede en kwade kanten van de mens door middel van medicij nen wil scheiden. De reguliere ge neeskundigen wijzen zijn voorstel wat dat betreft af, waarna hij zich zelf als proefpersoon opwerpt. De gevolgen zijn verschrikkelijk. Hij ontwikkelt wat je noemt een tweede persoonlijkheid (Edward Hyde) die moordend door de straten van Lon den dwaalt. Niet alleen Pierre van Broekhoven komt uit onze gemeente. Ook de voorzitter van de BOV, de van oor sprong Bergenaar Robbert Kruize, woont met vrouw en zoon Tom sinds 2004 in Tholen-stad. „Maar ik ben een krab en blijf een krab", zegt hij eerlijk. Tel daarbij op Linsey Maasland (be kend van het Schorrefestival vorig jaar), Johan van Vossen van Accele rando en Elly Doggen van de Ca- sembrootschool in Sint-Annaland en je hebt een kwintet dat de basis vormt voor een solide uitvoering. Van Broekhoven is enthousiast over de kwaliteit van de uitvoerenden. „En dan heb ik het zowel over het koor, de acteurs en het orkest. De zangers en acteurs moeten drie din- De 53-jarige Johan Ebbers uit Hal steren wordt op 1 april de nieuwe directeur van de openbare basis school de Schalm in Stavenisse. Hij volgt Gerrit Coldeweijer op die op 1 maart in Dinteloord aan de slag ging. Ebbers is nu adjunct vesti gingsleider aan de christelijke basis school De Springplank in Halsteren die 185 leerlingen telt. Ebbers is er al bijna dertig jaar aan verbonden. Het is zijn eerste school waar hij les geeft, maar nu veran dert hij alsnog van baan. „Op De Springplank is plaats voor een nieu we directeur, maar die geeft geen les meer. Dat wil ik niet. Ik ben ooit in het onderwijs gegaan om les te Volgens de laatste telling doen op 27 maart vijf scholen mee aan de wandelactie van de jongerenraad Tholen: Wandelen voor water. De basisscholieren lopen die dag een route over het eiland en laten zich daarbij sponsoren. De opbrengst is bestemd voor Aqua for All die lan delijk de sponsoractie heeft be dacht. Joth heeft haar eigen variant op de wandeling bedacht, door er een soort estafetteloop met water ten, verlaag je de energiepiek. Een betere planning bij bezorgroutes bespaart kosten. Meer samenwer ken. levert ook milieuwinst op. Bij sommige bedrijven valt ook het nodige op water te besparen. Ron v.d. Graaf uit Sint-Maartensdijk is bezig met twee projecten op water gebied. Tochtstroken, hergebruik van afgezogen lucht, het terug brengen van de verpakking, alles draagt bij aan besparingen. Een deel daarvan kan bijdragen aan verlaging van de kostprijs en dat versterkt de concurrentiepositie weer. Bij Johan Slager van Pieper- line Holland zijn de afvalcontai ners minder snel vol door de schei ding van folie en hout. „Er liggen best nog wel kansen om het uit te diepen, maar de stroom is mijn grootste probleem. Misschien kan ik het van glastuinders afnemen." Arne Geluk produceert met zijn windmolenpark Annavosdijk 37 miljoen KW per jaar. Hij is bezig om met twee partners nieuwe duurzame (zonne)energieprojecten op te zetten. Kees de Rijke ziet af van zijn plan om elektriciteit te produceren, maar hij gaat nog wel biogas maken uit mais. Daar kun nen bussen energiezuinig op rij den. Volgende maand wordt de nieuwe subsidieregeling van kracht en dit jaar hoopt De Rijke dan nog te kunnen bouwen. Onder de cursisten is veel deskun digheid aanwezig, stelde wethouder Van Dis vol trots vast. „Ben v.d. Giessen van Clysan heeft samen met andere Thoolse ondernemers serieuze plannen op het gebied van houtvergassingsinstallaties. Aanne mer Paul Deurloo wil op het gebied van duurzaam bouwen wat gaan be tekenen en Sjaak Dorst van Selek- thuis mag op dit terrein ook niet on vermeld blijven. Dennis Ligtenberg van OPS recycling weet een hele boel van het hergebruik van kunst gen kunnen. Ze moeten kunnen zin gen, acteren en bewegen. Allemaal zijn ze in tenminste twee dingen bij zonder goed en in 1 ding erg goed." Als de Eendrachtbode tijdens een repetitie binnenstapt, staat Linsey te zingen dat het een lieve lust is. Elly bereidt zich voor op haar toneelrol. Het orkest heeft er duidelijk heel veel zin in. Van Broekhoven: „Het gaat om een redelijk nieuwe musi cal die in Broadway, in 1997, voor het eerst is uitgevoerd. Dat betekent dat, anders dan bij een operette waar de violisten als belangrijkste groep binnen een orkest worden aangemerkt, er nu een belangrijke rol is weggelegd voor de blazers. Ook de aanvulling van het orkest met twee keyboards is van belang voor de orkestklank." Intussen maakt Johan van Vossen duidelijk dat hij zich tussen twee enorme pauken best op zijn gemak voelt en telt hij nauwkeurig de ma ten af wanneer hij die machtige to nen uit zijn koperen ketels moet to veren. Een bekken en een xylofoon vormen daarbij van 21 maart tot en met 29 maart zijn muzikale huisje. Kaarten zijn te koop aan de kassa van Stadsschouwburg de Maagd. Reserveringen via tel. 0164-280555. geven en dat kan ik op de Schalm blijven doen. Ik vind leiding geven en lesgeven allebei leuk." Ebbers heeft voor alle groepen ge staan en was ook intern begeleider. „Ik wil me blijven ontwikkelen. Ik hoop dat de school een bijdrage kan leveren aan de dorpsgemeenschap." Hij gaat twee dagen per week les geven aan de combinatiegroepen vijf/zes en aan zeven/acht. Ebbers kent Tholen van de vele toertochten die hij op de fiets maakt, maar blijft in Halsteren wonen. Ook al omdat zijn vrouw in Bergen op Zoom werkt. Behalve Ebbers komt op 1 april ook Eetje Simons de ge lederen in De Schalm versterken. Zij wordt leerkracht voor de groe pen zeven en acht. Coldeweijer ver trok op 1 maart. Piet Bazen uit Oud- Vössemeer viel tijdelijk in. flessen tussen de scholen van te ma ken. Het Kompas, Die Heenetrecht- school. De Ark, De Regenboog en de Jenaplanschool doen daaraan mee. De deelname van De Veste in Tholen is nog niet zeker. De andere Thoolse basisscholen doen niet mee aan de sponsorloop van de Joth. De Rehobothschool in Stavenisse heeft ervoor gekozen om zich, buiten me deweten van de jongerenraad om, in te schrijven bij de landelijke organi satie. De jongerenraad heeft een bus ingezet om de kinderen niet al te grote afstanden te laten lopen, maar dat ze toch het aansluitpunt met de volgende school kunnen bereiken. stoffen. De gebroeders Bruynzeel van BCON kennen we van de ener- gyballs en die kleine windmolens worden door de firma Jansen uit Tholen gemaakt. Bij de grotere windmolens heeft Arne Geluk een staat van dienst in het voeren van jarenlange procedures, maar hij steekt niet onder stoelen of banken dat er aan duurzaamheid ook flink wat te verdienen valt. Een sprekend voorbeeld hoe mens, aarde en por- Wie meent dat er in Sint Philipsland geen behoefte zou zijn aan kinderop vang, heeft het mis. Mieke Kot fun geert in het dorp als gastouder en de opvangplaatsen die zij beschikbaar heeft zijn de hele week bezet. „Van zeven tot zeven." Ze krijgt veel vra gen, vertelt ze de raadsleden Hans Boulogne, Rien Klippel en Bram v.d. Sande. Een dorpsgenote geeft aan dat zij het als een gemis ervaart, én als een probleem bij het vinden van een baan. „Ik moet gaan solliciteren. Maar als ik dan de vraag krijg op welke dagen ik kan werken, heb ik geen antwoord. Want er is nu in het dorp geen opvangmogelijkheid voor mijn kinderen." Kot is benieuwd hoe het staat met de plannen van Toerde- loo kinderopvang uit Steenbergen, dat enkele jaren geleden belangstel ling toonde om met kinderopvang te beginnen in de voormalige Rabo bank aan de Schoolstraat. Het blijft maar stil, vindt ze. Maar volgens wethouder Marianne Velthuis is dat schijn. „Er is de afgelopen tijd uit voerig gekeken naar de mogelijkhe den in het bankgebouw. De conclusie temonnee prima kunnen samen gaan. Want we hebben maar 1 aard bol en daar zullen we het mee moe ten doen. Dat schept verplichtingen en dat vraagt om het nemen van je verantwoordelijkheid." De gemeente Tholen heeft daarbij een voorbeeldfunctie, stelde Van Dis. „Het is fantastisch dat er in middels bijna 90 ondernemers de cursus duurzaam ondernemen heb ben gevolgd, die de gemeente sa- is dat het voor de lange termijn niet geschikt is. Maar voor de korte ter mijn zou het aangepast kunnen wor den", vertelt ze desgevraagd. Voor een blijvende voorziening gaat geke ken worden wat er mogelijk is met dorpshuis De Wimpel, of met peuter speelzaal Turn Turn. „Binnenkort is er weer een gesprek met Toerdeloo", zegt Velthuis. De opzet van het raadsbezoek was gelijk aan de voorgaande, 's Middags bekeken de raadseden het dorp, 's avonds ontmoetten ze de inwoners in dorpshuis De Wimpel. Naar schat ting een vijftigtal sprak in de grote zaal met de politieke vertegenwoor digers aan de hand van vier stellin gen. Leefbaarheid wordt door de inwo ners van Sint Philipsland samen in gevuld, was er een. Daarbij werd nogal wat ergernis kenbaar gemaakt over hondenpoep, meldde raadslid H. Geluk. Hij voegde eraan toe dat er op termijn een opruimplicht voor men met de provincie Zeeland en de stichting Stimular heeft georga niseerd. We willen ons meer en meer gaan richten op duurzaam bouwen, het inkopen van duurza me produkten, energiebesparings projecten voor burgers en bedrij ven en op communicatie met de samenleving als het gaat om duur zaamheid. Het realiseren van een duurzame woonwijk vraagt om een uitgekiend samenspel." De wet- hondenbezitters wordt ingevoerd. Meer aandacht voor onderhoud aan openbaar groen en straten werd ook gevraagd, terwijl een bewoner van de wijk Graefnisse wilde weten waar het groen in die wijk blijft. Ten aan zien van het openbaar groen vertelde ambtenaar J. Sneep van openbare werken dat met de wijkteams is afge sproken dat er meer uniformiteit komt in het onderhoudswerk. De eer ste 'schoffelronde' in het gemeente lijk groen vindt momenteel plaats. Vrachtwagens die de supermarkt in de Achterstraat bevoorraden, bescha digen de bestrating, klaagde iemand. Een inwoner toonde zich bereid om daarvoor een herinrichtingsplan te maken. Ook stelde iemand voor om de versmallingen uit deze straat te halen en er eenrichtingsverkeer in te stellen en parkeervakken te maken. De overlast tijdens de jaarwisseling, de schelpen op het opgespoten strandje, zwerfvuil in de straten en de behoefte aan starterswoningen waren zaken die aan de orde werden gesteld. De stelling dat parkeren in het dorp geen probleem is, werd door een deel van de aanwezigen onderschre ven. Maar er kwamen ook knelpun ten voor de dag. Zoals de personen- busjes die 's avonds langs de straten staan, waardoor inwoners geen plek hebben voor hun auto. En de vracht wagens op het havenplateau. Daar voor werden alternatieve plekken aangedragen: de grond aan de Rijksweg waar het dorpsbos had moeten komen, het industrieterrein. houder noemde verder het terug dringen van de geurhinder van in tensieve varkenshouderijen en na tuur- en milieueducatie. Tholen heeft in Den Haag subsidie ge vraagd voor lokale klimaatinitia tieven. Het gemeentebestuur denkt aan het instellen van een platform waar duurzaamheid een vaste plaats kan krijgen in het uitwisse len van ervaringen en het delen van informatie. of de aanleg van een parkeerterrein op de voormalige vuilstort aan de noordkant van het havenplateau. Maar diezelfde plek was bij anderen in beeld voor een ijsbaan. Over de haven in het dorp wordt heel verschillend gedacht, bleek uit de reacties op de stelling 'De haven Wethouder Van Dis was blij de nummer 12 uit de top 100 van de in vloedrijkste duurzame ondernemers te kunnen begroeten. Volgens een klassement van dagblad Trouw laat Koornstra klinkende namen als mi lieuminister Cramer (35ste) en kroonprins Willem Alexander (37ste) achter zich. „Inspiratie, cha- risme, daadkracht, vernieuwing, een brede visie, goede contacten, kennis en geld kenmerken hem", zei Van Dis. Koornstra vertelde 1 april Tony Blair (oud-premier Groot Brittan- nie), de voormalige Amerikaanse president Clinton en de premier van Zweden te spreken over duurzame energie. Eerder ontmoette hij Clin ton al in Nederland bij een lampen actie van de Postcodeloterij. Koorn- sta droomde vroeger van een prachtige BMW. maar toen hij die fraaie auto op zijn 36ste had na ver koop van zijn tv-produktiebedrijf Idee TV, bleek dat ook niet alles te zijn. „Ik had vrij veel geld, maar geen werk meer en op een zolderka mertje bedacht ik dat we iets moes ten doen aan de puinhoop op onze aardbol. Ik wilde werken aan een betere wereld." Er valt veel te verbeteren, want vol gens Koornstra verspillen we 98% van ons kapitalisme. „De weeffout van de verspilling zit in de econo mie. En we doen het nog steeds, maar de wereld verandert. Vijftig jaar hebben we geprobeerd om te rug te gaan, te boeten, maar het is niet gelukt. We moeten verleiden in plaats van verbieden." Met de groene energiemaatschappij Oxio behaalde hij 250.000 klanten in 1 jaar. Naast elektriciteit werd er ook gas geleverd. „Eerlijkheid en echtheid is het belangrijkste voor je produkt. Het moet ook voordelig zijn en je moet er blij van worden", zo noemde Koornstra een aantal on derdelen van zijn succes. Na ge sprekken met Shell waar de groene stroom mislukte, werd Oxio na 2,5 jaar voor 144 miljoen euro verkocht aan een Engelse onderneming. Met Tendris solutions, waarvan ook Philips-man Frans Otten deel uit maakt, ontplooit Koornstra nu aller lei initiatieven op het gebied van duurzaam ondernemen. „Met zeven dissidente techneuten zijn we aan de moet blijven zoals hij is'. „Iedereen vindt dat de haven bij het dorp hoort", deed raadslid Eefke Bastia- nen verslag. Er waren inwoners die vinden dat er alleen plaats moet zijn voor binnenschepen, anderen wil den daarnaast een steiger voor plat bodems. Voorstanders van een kleinschalige jachthaven waren er ook. Dat zou een impuls kunnen zijn voor het dorp en de midden stand, werd opgemerkt. Een luxe boulevard met woningbouw vond ook iemand een prima idee. Verder werd bij deze stelling gepleit om de Tramput te behouden voor de jeugd. Een opknapbeurt van dit ter rein was een verzoek dat leerlingen van de Kon. Julianaschool aandroe gen. Zij willen ook dat de politie va ker controleert hoe hard er op de Rijksweg wordt gereden. Ook om afvalbakken bij de zitbankjes bij de haven werd gevraagd, maar die moeten dan wel regelmatig geleegd worden. De laatste stelling was dat Sint Phi lipsland goed is aangesloten op het openbaar vervoer. Erg veel werd daar niet op gereageerd. Iemand klaagde dat er op zaterdag en zon dag geen bussen zouden rijden, maar een dorpsgenoot attendeerde op de belbus. Een oudere inwoner wist niet hoe hij goede informatie over de vertrektijden moest krij gen. „Dat lossen we in dit geval praktisch op, maar kennelijk is het voor oudere inwoners een lastig punt", concludeerde raadslid Bram v.d. Sande. Hij meldde verder dat er gevraagd was om voldoende speelvoorzieningen voor de jeugd, een skatebaan en een verhard speelterrein. Een ondernemer pleit te voor een snelle en passende uit breiding van het industrieterrein, aangezien dat belangrijk is voor slag gegaan en een van de ontdek kingen is, dat 23% van de energie in de wereld opgaat aan pompsyste- men. TNO, dat ons eerder tegen werkte, is nu zelfs aan het verande ren, zoals alles in onze wereld verandert." Koornstra weet uit de praktijk, dat mensen niet zo gemakkelijk de stap naar duurzaam ondernemen zetten. „Zorg dat er geen verliezer is, dan lukt het wel. En wanneer je alle sub sidies afschaft, dan blijken duurza me dingen nog gemakkelijker te re aliseren." De nummer 12 van de duurzame top 100 blies de loftrompet over de led lamp. „Negentig procent energiebe sparing en warm, wit licht! De 3 Watt ledlamp als vervanger van de 40 Watt gloeilamp. Neem leds, in plaats van gloeiende spijkers. Een ledlamp gaat 35 jaar mee!" Volgens Koornstra gaat de aanpassing naar een duurzame economie zo lang zaam omdat .rijke en machtige be drijven een broertje dood hebben aan veranderingen.' „Vernieuwing komt juist van arme ondernemingen in schuurtjes. En duurzaam onder nemen loont, want bijvoorbeeld to maten- en rozenkwekers kunnen 70% energie besparen met andere verlichting." Tendris levert nu 35 produkten in India en ook aan China worden led lampen verkocht. „Daar is sprake van een enorme doorbraak. In een dictatuur is het gemakkelijker om zo'n verandering door te voeren." In 100 steden in Nederland is er in middels led-verlichting. Koornstra had in het gemeentehuis van Tholen een armatuur van een straatlantaarn met ledlampen bij zich. „Met twee lantaarns kun je een heel weiland verlichten, dus wilt u zicht of licht?" Ruud Koornstra bezocht onlangs ook het economisch forum waar hij alle wereldleiders sprak en een prijs ontving voor zijn bijzondere inzet op het gebied van duurzaam onder nemen. Zo rijdt hij zelf in een elektrische auto, waarmee hij ook naar Tholen gekomen zou zijn, als het opladen niet zoveel tijd gevergd zou hebben. „Ik werk nu aan een systeem om de auto in een halfuur op te laden. Dan heb ik voor 5 euro een volle tank." gevestigde bedrijven. Achterin de zaal was het meldpunt aanwezig, waar bezoekers met klachten of problemen betreffende hun woonomgeving terecht konden. De ambtenaren die daar zaten kre gen 45 meldingen, waarvan er - zei Sneep - tien betrekkelijk snel waren op te lossen. In zeven gevallen be trof het openbaar groen, zes meldin gen gingen over bestrating, vijf over hondenpoep, tien over verkeers overlast en twee over geluidsover last. Vijf gevallen moet de gemeente doorspelen aan het waterschap of de provincie. De door de inwoners gemaakte op merkingen zijn genoteerd en wor den in het gemeentehuis besproken, legde raadslid Jan Oudesluijs de aanwezigen uit. Via de voorlich tingsrubriek Tholenderwijs zal te ruggekoppeld worden wat er mee gebeurt. In twee groepen verdeeld nam de gemeenteraad 's middags een kijk je in het dorp. De ene groep be zocht basisschool De Luyster en Geluk schilders. Verder bekeek ze de plek waar het woningbouwpro ject Pakuus gerealiseerd gaat wor den. De andere groep bezocht wit lofkweker Reynlof, de Kon. Julianaschool en de kerk van de Hervormde Gemeente. Deze kerk heeft 95 mille nodig om het metsel werk en de goten te herstellen. En Reynlof dreigt uit zijn jasje te groeien maar heeft geen uitbrei dingsmogelijkheden, kregen de raadsleden te horen. Overigens vin gen ze zowel in het dorp als op de bijeenkomst in De Wimpel positie ve geluiden op over het wonen in het dorp. Advertentie I.M. Mieke Kot (links) en enkele dorpsgenoten attenderen ABT-gemeenteraadslid Hans Boulogne op het gemis van een kinderdagverblijf in het dorp.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 5