'Prachtig voorbeeld van hoe kracht inwoners bijdraagt aan leefbaarheid' Plaatselijk nieuws Tafeltennistafel Oosterscheldeschool door actie overblijfmoeders 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 maart 2009 Geen Speelmanslaan Bodemverontreiniging Camperplaatsen Tryfosa 60 jaar Eugène den Hoed in Sixties Real life Kledingbeurs Paasconcert Urker Mannenkoor Concordia geeft jaarconcert Kringloopwinkel Van Dijk is dagkampioen vissen Beste gemiddelde Jos Hommel Diploma-avond EHBO Import-Zeeuw bij Schorrekoor Spullen rommelmarkt i Geslacht in eigen slagerij Blusvijver camping Goud voor scholieren Einde faillissement Zangavond Ster in Idols Beroep Joppe Verkoping voor Malawi Polderman start visseizoen goed Kinderdienst Verbouwing camping Turegluren Bingo en viswedstrijd Leger des Heils Overblijvers Kampioen Smienten in tarwe Subsidie A.J. Polder Thoolse pionnen en loper boekenweek Reumafonds Simavi Scouting voor Jantje Beton Meeste vis Van Sas Eerste dienst in nieuwe kerk Bestel-/Bedrijfsauto's Tholen B. en w. hebben hun besluit om twee nieuwe straatnamen voor het recre atiegebied Speelmansplaten vast te stellen, ingetrokken. De Speelmans laan en de Speelmansbaai zijn nu van de baan. De toekomstig geplan de woningen aan de Speelmansplaat worden geregistreerd aan het adres Oesterdam. B. en w. hebben ingestemd met het plan van aanpak voor het saneren van de bodemverontreiniging op het perceel Postweg 4. Voor het parkeerterrein Contr' Es- carpe hebben b. en w. een verkeers- besluit genomen voor het aanwijzen van twee camperplaatsen. De ont heffing geldt echter niet voor de hele week, maar voor maximaal drie nachten per camper in de periode van I april tot 1 oktober. Vrouwenvereniging Tryfosa van de Gereformeerde Kerk vierde vorige week het zestigjarig bestaan. Het is de langst bestaande vereniging bin nen die gemeente. In een gezellig aangeklede zaal van het Visnet ver welkomde presidente K. Hoogstrate in het bijzonder de kerkenraad, le den van vrouwenvereniging Martha en verdere belangstellenden. Psalm 89 vers 1 en 6, en Psalm 25 ves 2 en 6 werden gezongen, begeleid door H. Droogers-Vogel op synthesizer. Mevrouw Hoogstrate las uit 1 Ko ningen 19:1-8 en hield daarover een korte meditatie. Na de pauze met koffie en gebak gaf mevrouw C. Meijer uit Hansweert een aanschouwelijke presentatie over het hogepriesterlijk kleed, met behulp van een als zodanig aange klede pop. Zij legde veel nadruk op de symlrólische betekenis van de kleding, wat ook is te lezen in Exo dus 28:1-34. Na weer een pauze ver telde de presidente over het ontstaan van de vereniging. Hoe vrouwen die de behoefte hadden om met elkaar te praten over het geloof en dingen uit het dagelijkse leven, samen kwamen in een bovenzaaltje van Hof van Holland. Ze lazen uit de Bijbel, een stukje uit een boek of een gedicht, of deden een spel. Ze gingen op zie kenbezoek, en op kraamvisite met zelfgebreide babysokjes. Zo is de vereniging doorgegaan, vielen leden weg en kwamen er nieuwe bij. Zes leden lazen elk een stukje dat van toepassing was op Tryfosa en staken daarna een bordje omhoog met een letter erop. Samen vormden die de naam van de vereniging, waar alle leden vervolgens bij kwamen staan. Bloemen waren er voor de or ganist en de bediening, maar ook voor twee dames die bijna vanaf het begin lid zijn van Tryfosa: D. Mos- se lman-Jeroense en C. Heuseveldt- Vos. De presidente kreeg, als dank voor haar jarenlange inzet, eveneens een boeket. Gezamenlijk werd ge zongen 'k Wil U, o God, mijn dank betalen, en het derde couplet Ik weet aan wie ik mij vertrouwe. Ten slotte feliciteerde ook dominee PA. Broe- re Tryfosa met het diamanten jubi leum, waarna hij de bijeenkomst af sloot met dankgebed. De band The Treble Shooters geeft zondag om half vijf een concert in café The Sixties. Gitarist Eugène den Hoed en de nieuwe Engelse zan ger Chris Hoyle leiden de rythm and bluesband. Er is eigen materiaal van de hand van Eugène den Hoed en vijftiger ja ren jumpblues worden afgewisseld met rock 'n roll. Het optreden is gra tis toegankelijk. Zondag houdt de Christengemeente in de Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat 1 a een jeugddienst rondom het thema: "Gods passie voor jou!" David Sörensen van www.real-life is de spreker. De sa menzang en muzikale omlijsting wordt verzorgd door de jeugdband Selected. Aanvang vier uur. Toegang is gratis. Meer info www.christengemeentetholen.nl In de hal van de voormalige Timpa wordt woensdag een kledingbeurs gehouden. Bezoekers kunnen van negen tot twaalf uur en van half twee tot vier uur terecht voor zomerkle ding voor baby's, kinderen en da mes. Verder zijn er accessoires, schoenen en speelgoed. Ook zater dag 28 maart kan men nog terecht van half tien tot half een. Voor info, tel. 603924. Zaterdag 4 april organiseert Mission Music Concerten een koor- en sa- menzangavond in de Grote kerk. Tijdens dit concert treedt het Urker Mannenkoor Hallelujah op. onder leiding van Pert Moll. Het wordt een avondvullend pro gramma, afgewisseld met samen zang. Het concert staat in het teken van Passie en Pasen. De organist de ze avond is Harry Hamer. Aanvang 19.30 uur. Kaarten: 0187-603510 of via e-mail: missionmusic@solcon.nl of vanaf 17 maart bij Boekhandel Oostdijk in Tholen. De muziekvereniging Concordia houdt 28 maart om acht uur haar jaar concert in Meulvliet. De avond wordt geopend door de allerjongsten van de vereniging namelijk de blokfluit- groep. Verder komen alle groepen van de vereniging aan bod: harmo nieorkest, jeugdorkest, slagwerk groep en verschillende samenspel- groepen laten van zich horen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Hage textiel en Profile Peter Terlouw. Op woensdag 25 en zaterdag 28 maart is de kringloopwinkel aan de Wattstraat 1 weer geopend. Woens dag kan het publiek er terecht van 9 tot 12 uur en van half twee tot vier uur, tegelijk met de kledingbeurs. Zaterdag is men welkom tussen half tien en half vier. Goederen kunnen tijdens de openingstijden aangebo den worden. Ook voor inboedels kan men contact opnemen, tel. 604107. De heer Van Dijk heeft zondag de meeste vis gevangen. Dat betekende dat hij dagkampioen werd bij de opening van het visseizoen van hen gelsportclub De Pieterman. Met 22 leden werd er aan de buitenzijde van de Dortsmanplaat nabij Sint-Maar tensdijk gevist. Van Dijk ving der tien vissen van samen 264 cm, waar onder de grootste vis van de dag: een bot van 38 cm. Dit was teleur stellend voor de heer Vroegop, die er eerder één van 36 cm ving. Uitslag: 2. dhr. Leijdekkers 229 cm; 3: dhr. Vroegop 226 cm; 4. dhr. Verkerke 203 cm: 5. dhr. Kikkert 201 cm. Oud- Vossemeer In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Jos Hommel het hoogste gemiddel de met 2,793. De hoogste serie werd gescoord door Jos Hommel, Cees Burgers en Thedo de Reus met 10 caramboles. De kortste partij werd gespeeld door Arjan Hommel, Jos Hommel, Johan de Koning in 29 beurten. De uitslagen: N. Rooijak- kers-H. Rensink 10-9,039; A. Hom- mel-T. de Reus 10-6,269; R. de Jon- ge-J. Hommel 5-10; S. Etienne-J. de Koning 8,654-10; P. de Leeuw-C. Burgers 8,333-10. De EHBO-vereniging houdt 6 april om half acht een diploma-avond in De Wellevaete voor alle leden, dona teurs en andere belangstellenden. De avond wordt gevuld met de diploma uitreiking, een bingo en een verlo ting. Dit seizoen waren er 14 cursis ten. De cursus werd gegeven door Marjan Bruijnzeei en verschillende Lotus mensen van de vereniging. De cursisten hebben met succes de cur sus voltooid voor EHBO en ver bandleer. Het waren cursisten van het hele eiland, namelijk tien uit het dorp, twee uit Tholen en twee uit Poortvliet. De Zeeuwse taal dreigt te verdwij nen. Een oplossing is dat meer Zeeuwen hun taal gaan spreken, schrijven of zingen. Het Schorre koor gaf donderdag en vrijdag ge hoor aan die oproep. De door koor lid Harry Weijler als 'import Zeeuw' aangekondigde beeldend kunstenaar Marcel Warmenhoven uit Sint-An- naland vertelde in een uitverkocht Havenzicht dat we allemaal belas ting moeten betalen. Zijn Zeeuws werd op komische wijze gecorri geerd door tenor Theo Rijnberg en door het publiek. Aan het nummer My money down werkte het Trom pet Kwaajer uit Tholen mee, slag werker Johan van Vossen, de basgi- tarist van het koor Wijnand Bals en solozanger/slaggitarist Nico Neef. Over lieden die wel eens geld willen zien. Met niet minder dan drie her halingen kreeg het koor het publiek uit de stoelen. Tijdens de jaaruitvoeringen bleek dat het pad van de traditionele zee mansliedjes voor een groot deel is verlaten. Daarvoor in de plaats werd een programma gepresenteerd met Engelstalige en vaderlandse liedjes. Zo kreeg, mede dankzij de trompet listen en de slagwerkwerkgroep van Accelerando, het oer-Hollandse nummer 'Jan Klaassen, de trompet ter van de Prins' een geweldige uit voering mee. Stil werd het publiek van de manier waarop Het Schorrekoor 'Irene Goodnight' bracht. Heel ingetogen, met soms fraai aanzwellende fortis- stmi. De groep Toeval bracht een ontroe rend Steal Away ten gehore met so lozang van Arie Neef. Talent Marijn Snoep vertolkte If I were a rich man, uit Fiddler on the Roof. Snoep produceert een basge- luid dat precies past bij zijn omvang. Onder leiding van Johan van Vossen demonstreerde de slagwerkgroep een hoge kwaliteit. Onder meer door barkrukken als instrument te gebrui ken. Het Trompet Kwaajer liet in zes werken horen dat ze de trompetles- sen van Pierre van Broekhoven niet zijn vergeten. Ze zongen onder meer Songs of the Sea en Malaguena. De beamerpresentatie bleek een uit stekende ondersteuning van wat zich op het podium afspeelde. Presenta tor Sander Westdorp vormde daarbij een duidelijke aanvulling. Muziekvereniging Accelerando haalt zaterdag tussen negen en elf uur spullen op voor de rommelmarkt op Koninginnedag. Mensen kunnen de rondgebrachte flyer duidelijk zichtbaar achter het raam plaatsen zodat de spullen aan de deur worden opgehaald. De volgende ophaalron- de staat gepland op zaterdag 18 april. Tussendoor kunnen mensen ook terecht bij de schuur van de fa milie Boon aan de Ooststraat op za terdag 4 april. Zelf afgeven is moge lijk op woensdagavond 29 april bij de veiling. Voor meer informatie: 06-15094435. I Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag I Malse biefstuk Spareribs ™t/ge^ Varkensfilet I Kip gezond of kipblokjes I I I I I 250 gr 4,25 1 kg 4,95 500 gr. 4,25 500 gr. 4,25 Leverkaas 100 gram 0,99 Palingworst 100 gram 0,99 Gegrilde fricandeau Selleriesalade 100 gram 1,39 100 gram 0,99 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Rundergehakt 1 kg 4,75 Speklappen 1 kg 5,- Schouderkarbonade 1 kg 4,95 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN! I I I I I Advertentie I.M. Stavenisse C. Menheere van camping Stavenis se heeft van de provincie Zeeland een ontgrondingsvergunning gekre gen voor de aanleg van een water- partij/blusvijver aan de Scheldse- weg. Dienst Landelijk Gebied, ZLTO, Kamer van Koophandel, wa terschap Zeeuwse Eilanden, Zeeuw se Milieufederatie, rijkswaterstraat en b. en w. zijn door de provincie in gelicht over de vergunning. De maximale ontgrondingsdiepte is 1 meter beneden NAP. Als er archeo logische resten worden aangetrof fen, moet dat onverwijld aan de stichting Cultureel Erfgoed Zeeland worden gemeld. De kans daarop is echter klein. Direct buitendijks is een vindplaats bekend van laat-mid- deleeuwse aardewerkscherven. Ook zijn er sporen van moernering aan getroffen. De totale oppervlakte van de ontgronding bedraagt 800 m2, waarbij circia 800 m3 grond is ont graven. De vrijkomende grond is ge bruikt voor de aanleg van een grond- wal rond de uitbreiding van de camping. Het werk is in goed over leg met de gemeente en het water schap uitgevoerd. Wilfred van Haaften en Peter West dorp hebben, met drie medeleerlin gen van het Calvijn college Krab- bendijke, de finale gewonnen van het onderdeel 'teamchallenge' van de junior vakkanjerwedstrijden. In Breda moesten de vmbo'ers metaal een door mankracht aangedreven kar voorzien van remmen, zwaai licht en afstandssensoren. Volgens de jury deden ze dat het best van de zes finalisten. Jaap Eerland en Bart de Vos, die aan de school in Krabbendijke de rich ting bouwtechniek volgen, kwamen eveneens bij een vakwedstrijd in ac tie. Dat was in Bergen op Zoom de voorronde van de nationale kam pioenschappen metselen en timme ren. Jaap Eerland werd bij het tim meren tweede. Sint-Maartensdijk Wegens gebrek aan baten heeft de Middelburgse rechtbank het faillis sement beëindigd van viskwekerij Ingma b.v. aan de Pluimpotweg 25. De Rehobothkerk houdt op 18 april om half acht een koor- en samen- zangavond. Er is samenzang uit psalmen, gezangen, bundel Johan nes de Heer, toonhoogte, liedboek en de opwekkingsbundel. Gospel koor Clarity onder leiding van Ma rio Riedijk en het christelijk ge mengd zangkoor VZOS uit Sint-Annaland onder leiding van Kees Quist verlenen hun medewer king. Er wordt een collecte gehou den voor de geluidsinstallatie en na afloop is er koffie. Jeugdtheater Smerdiek voert op 27- maart om half acht in Haestinge de musical Ster in Idols op, gebaseerd op het televisieprogramma Idols. Ster in Idols Iaat bekende liedjes sa mensmelten in een verhaal over vrienden, verliefd zijn en beroemd worden. De groep spelers bestaat uit 19 kinderen van 8 tot 12 jaar. Het thema is jaloezie en vriendschap. Het verhaal gaat als volgt: 'Als je een ster wordt kom je in alle bladen, meisjes willen je vriendin zijn en jongens worden verliefd op je. Tina meldt zich aan voor een soort Idols nadat ze een spotje ziet op televisie, maar de volgende dag op school blijkt ze niet de enige te zijn. Meer dere kinderen van school hebben zich opgegeven, zelfs haar beste vriendin Roos. Roos blijkt moeite te hebben met de prestatiedrang van haar eigen moeder, en Priscilla een krengerig meisje uit hun klas maakt het er ook niet makkelijker op. De meesten in de klas zijn dan ook ja loers op Priscilla omdat ze altijd al le aandacht opeist, tot duidelijk wordt, wat er werkelijk met haar aan de hand is. De leukste jongen van school is Sjoerd. Hij zoekt contact met Tina en vindt haar meer dan leuk. natuurlijk komt hij ook kijken. Alles wordt gefilmd, ze komen zelfs op tv. Maar of haar moeder tijd zal hebben weet ze niet, die heeft het altijd zo druk.' Meer informatie op www.jeugdtheatersmerdiek.nl. De Hersteld Hervormde gemeente te Haaften-Waardenburg in combinatie met Poederoijen heeft een beroep uitgebracht op dominee J. Joppe. Hij heeft tot 4 april de tijd om te beslis sen of hij dit beroep aanneemt. De Hersteld Hervormde Gemeente houdt woensdagmiddag van half twee tot half vijf een verkoping ten behoeve van het project Malawi. Er wordt van alles te koop aangeboden in het gebouw Calvijn aan de Markt. P. Polderman heeft een goede start van het nieuwe visseizoen gemaakt. Hij ving de meeste vis bij de eerste wedstrijd van de Oosterscheldevis- sers. B. Beringer werd tweede en G. van Ham werd derde. Verdere uit slag: 4. Linda v.d. Velde; 5. Sander Aarden; 6. A. Aarden; 7. Iz. Lind- hout; 8. Govert v.d. Rhee; 9. Arjan Goedegebuure; 10. B. Boogaard. De volgende wedstrijd is op 28 maart van twee tot vijf uur. De Hervormde Gemeente Rehoboth houdt zondag een kinderdienst voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Het thema van de dienst is 'Kom aan boord'. De dienst begint om tien uur en de voorganger is ds. Reehorst. Er is medewerking van de kinderen en na de dienst is er voor ieder wat te drinken. Scherpenisse B. en w. gaan akkoord met de ver bouwing en uitbreiding van een campinggebouw aan de Gorishoek- sedijk. Zo mag er ook een overkap ping komen. Op een perceel aan de Havenweg in het buitengebied bij Gorishoek mag een berging/carport gebouwd wor den. B. en w. hebben ook daarvoor vrijstelling verleend van het gelden de bestemmingsplan. Staatsbosbeheer organiseert op 21 maart en 25 april een excursie langs Plan Tureluur in de Scherpenissepol- der. Op het ogenblik zijn er grote groepen smienten en wintertalingen maar ook kluten, grutto's, eenden en ganzen te zien. Vaak zijn er ook bui- zerden, kiekendieven en slechtvalken in de buurt van grote groepen vogels te vinden. Vanaf de hoger gelegen randen van het gebied is dat heel goed te bekijken zonder dat de vogels worden verstoord. Staatsbosbeheer heeft drie informatie- en uitkijkpun ten langs de zuidkust van Tholen en een vogelkijkhut bij Boezem en Bot- gat. De wandeling staat onder leiding van een gids. De tocht duurt onge veer anderhalf uur en begint om half twee vanaf de voormalige kruising Platteweg/Gatweg/ Schoondorpse- weg. De hond mag aangelijnd mee. Meer informatie en aanmelden bij VVV Tholen, tel. 663771. Hengelclub De Zeebaars vervist 28 maart haar eerste clubwedstrijd aan de Oesterdam. Er wordt van drie uur tot zes uur gevist en na afloop zal er bij voldoende animo een bingo wor den gehouden. Inschrijven voor de bingo kan nog tot en met zaterdag via de website www.hsvdezeebaars.nl. De plattelandsvrouwen van afdeling Scherpenisse zijn woensdag in het Holland Huis meer te weten geko men over het Leger des Heils. Kapi tein Heerlien en consulent Ton Gee- ne vertelden over het ontstaan en de inhoud van het Leger des Heils, met behulp van een beeldscherm. The Salvation Army is gesticht door do minee William Booth (1829-1912). De organisatie bestaat uit de vol gende onderdelen: kerkgenootschap Tafeltennisser Christian van 't Hof legt de jarige Joey Brose aan de fonkelnieuwe tafel uit hoe hij het batje vast moet houden om de bal te slaan. „Op een bijeenkomst waar ik gisteren was, over leefbaarheid in de kleine kernen, werd een nieuwe kijk gepresenteerd. Leefbaarheid heeft te maken met de kracht van de inwoners, werd daar gezegd. En wat is dit een prachtig voorbeeld, dat jullie dit hebben gerealiseerd." Onderwijswethouder Marianne Velthuis was vrijdagmorgen in Scherpenisse enthousiast over een actie van een aantal overblijfmoeders van de Oosterscheldeschool, waardoor een ta feltennistafel en ander spelmateriaal aange schaft kon worden. De kinderen uit de midden- en bovenbouw van de Oosterscheldeschool kunnen zich voortaan met tafeltennis vermaken op het schoolplein. Drie overblijfmoeders namen in het najaar het initia tief om voor deze leeftijdsgroep een extra spelge- legenheid te realiseren. Ellen Muller - de kartrek- ker volgens schooldirecteur Peter Tange - schetste vrijdag op een zonovergoten schoolplein kort de voorgeschiedenis. Hoe er geen budget was, en ze daarom samen met Esther v.d. Wal en Maaike Mouji besloot om sponsors te zoeken. Uiteindelijk leverden 31 bedrijven en instellingen een bijdrage in geld of natura. Binnen een maand was er 1975 euro ingezameld. Behalve een tafel tennistafel voor buiten, kon van dat geld nog an der spelmateriaal aangeschaft worden: straatvoet- baldoelen, floorhockeysets, basketbalnetjes, een voetbal, wedstrijdnet en een volleybal. Materiaal dat zeker van pas komt bij de gymlessen als er straks - tijdelijk - geen gymzaal is in het dorp, zegt leerkracht Marjet Bakx. De tafeltennistafel op het plein is niet alleen be doeld voor vertier in de schoolpauzes, maar ook voor de kinderen die tussen de middag overblij ven. En dat worden er steeds meer. „Inmiddels zo'n twintig. De jongste kinderen die op school komen, blijven allemaal over. Dus zal het aantal blijven groeien", zegt Ellen Muller. De openbare Oosterscheldeschool telt een kleine zestig leerlin gen. Mevrouw Velthuis prees niet alleen de initiatief nemers, ze noemde ook alle sponsoren op en be dankte hen voor hun bijdrage. Een aantal was aanwezig, en zij kregen als blijk van waardering een roos met een pingpongbal eraan. Een zelfde attentie was er voor de aanwezige overblijfmoe ders. De wethouder vertelde de kinderen, die on der een met lampions versierde partytent verza meld waren, kort iets over de geschiedenis van het tafeltennis. De tafel was verborgen onder twee vrolijk beschilderde lakens. Die trok me vrouw Velthuis weg, en ze werd daarbij geholpen door Noah Mouji, Fleur Muller, Marvin Vroegop en Alicia v.d. Wal. Hierna was het de beurt aan Christian van 't Hof, de tafeltennisser uit Sint-Annaland. Al tien keer kampioen van Midden-Zeeland, introduceerde Ellen Muller hem bij de kinderen. Aan de hand van enkele vragen vertelde hij iets over de tafel tennissport en zijn vereniging Smash '76. En daarna werd de buitentafel ingewijd met enkele spelletjes, waarvoor zes kinderen waren geselec teerd: Tessa Bolier, Stijn Munter, Joey Brose, Nick Paulusse, Kelly Vroegop en Kristian Benko. Eerst moesten ze proberen een balletje te slaan in de open mond van een clownsgezicht. En daarna sloegen ze om beurten een balletje terug naar Van 't Hof, waarbij de missers afvielen. Het ging steeds beter en de toekijkende kinderen moedig den hun schoolgenoten aan. Na een onderbreking voor koffie of fris met een bolus, mochten de kin deren verder spelen. Niet alleen op de tafeltennis tafel, maar ook op een springkussen dat op het plein stond opgesteld. Voor het tafeltennis maakt de school een speelschema, zodat alle kinderen de kans krijgen om er gebruik van te maken. Predikbeurten Zondag 22 niaart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJssel. 18.30 u. ds. Vos, Wijk en Aalburg. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Van der Palm, Nieuw en Sint Joosland. 15.30 u. kand. Kos, Barneveld. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Amstel Barendrecht. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boiten. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. 16 u. David Sörensen, jeugddienst. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Petter, Woudrichem. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dr. Van Harten, Ridderkerk. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Kos, Barneveld. 16 u. ds. Dubbeldam, Gouda. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lassche, Oud dorp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst. 19 u. ds. De Rooij, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. V.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. De Graaf, Zevenber gen. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 26/3 19.30 u.ds. Melis. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Kunz, Dordrecht. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's-Heer Abtskerke. Leger des Heils, stichting Leger des Heils fondsenwerving, stichting Le ger des Heils, stichting Leger des Heils dienstverlening, en de stich ting Leger des Heils welzijn en ge zondheidszorg. Het hoofdkwartier is gevestigd in Londen. Het hoofd kwartier voor Nederland en Tsje chië zit in Almere. Het Leger des Heils is verspreid over 120 landen. In Tholen kan men terecht bij de Raad en Daad balie, voor vragen op allerlei gebied. Ook is het de wens van het Leger des Heil om in Tho len een gebouw te hebben voor op slag van tweedehands kleding en andere zaken. Na deze uitleg, die de vrouwen erg interesseerde, bedank te de voorzitter beide heren en over handigde hen een attentie. Poortvliet Aan de Pelleweg en Roolandsedijk doen smienten zich tegoed aan de wintertarwe van C.P. de Rijke. Vlaggen, zakken, lappen, vogelver schrikkers, een knalapparaat en een Ansia pistool hebben tijdelijk een gunstig effect, maar er treedt al snel gewenning op. Een beperkte mate van afschot met een hagelgeweer is een prikkel die effectief is gebleken. Van een halfuur voor zonsopkomst tot twaalf uur 's middags mogen de smienten tot 31 maart geschoten worden. Gedeputeerde staten heb ben hiervoor ontheffing verleend van de flora- en faunawet. De werkgroep Dorp in Anna Jaco- bapolder krijgt 300 euro subsidie van de gemeente, zo hebben b. en w. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL di 24/3 9-12 u. CWI, Hof van Tho len 2, Tholen, afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 27 maart, donderdag 19 8.32 -20.47 vrijdag 20 9.42 -22.17 zaterdag 21 11.32 - zondag 22 0.12 -12.52 maandag 23 1.22 - 13.52 dinsdag 24 2.07 -14.32 woensdag 25 2.47 -15.09 donderdag 26 3.22 - 15.42 vrijdag 27 3.55 -16.17 do 26/3 17.08 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Vier Tholenaren figureerden zondag op het centraal station in Utrecht als schaakstukken bij de wedstrijd tus sen Tim Krabbé en Hans Böhm. Beide schakers gingen de strijd aan in het kader van de boekenweek. Carlijn Diemei en Lenneke Schot uit Sint-Maartensdijk en Maud Muller en Marieke Verkamman uit Tholen waren als leden van de Mu- siccompany uit Bergen op Zoom uitgenodigd daar aanwezig te zijn als schaakstuk. Maud was loper, de andere drie waren pion. De wed strijd eindigde in remise. De collecte op het eiland voor het Reumafonds heeft 4277,17 euro op gebracht uit de volgende plaatsen: in Sint-Annaland hebben de collec tanten 1101,53 euro opgehaald; en in Poortvliet 715,15 euro; in Sint- Maartensdijk was de opbrengst 852,19 euro; in Stavenisse 615,67 euro; en in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder 992,63 euro. Deze week komen de vrijwilligers voor Simavi collecteren in de ge meente Tholen vanwege de landelij ke collecteweek die tot en met zon dag duurt. Simavi is een internationale gezondheidsorganisa tie die werkt aan de gezondheid van mensen in ontwikkelingslanden. De leden van scouting Heenetrecht hebben met hun collecte voor Jantje Beton 1173 euro opgehaald. Ze col lecteerden in Sint-Annaland en Tholen. In het eerste dorp was de opbrengst 442 euro en in Tholen be droeg die 731 euro. besloten naar aanleiding van een verzoek. Leo van Sas heeft zaterdag de meeste vis gevangen bij de viswed strijd van zeehengelclub De Ma kreel. Hij ving 44 centimeter vis bij een totale visvangst van 4,81 meter. Tweede bij de senioren was Joost Kunst met 41 centimeter. Drie, vier en vijf werden Arjaan den Braber (41 cm), Adrie Reijngoudt (40 cm) en Arjan van Moort (40 cm). De Oud Gereformeerde Gemeente buiten verband heeft zondag voor het eerst in het nieuwe kerkgebouw de kerkdienst gehouden. De leden hebben na een maandenlange ver bouwing het voormalige gemeente huis in gebruik genomen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2