John den Engelsman opent finale met solo voor unieke ontknoping w Korfballers lijden nederlaag Drie Thoolse schutters winnen Ruud Havermans op podium in Ronde van Oud-Vossemeer Goede start Kot voor titelbehoud Koersballen Donderdag 19 maart 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Coen Otterspeer is zaterdag winnaar geworden van de 61e editie van de Ronde van Oud-Vossemeer. De 18-jari- ge coureur uit Ouderkerk aan de IJssel toonde zich de snelste in de pelotonsprint, een unieke ontknoping op het doorgaans selectieve parcours. Oud-Setallander John den Engelsman kleurde de finale met enkele splijtende demarrages, totdat hij en zijn vluchtmakker Gerhard Klijnhout in de voorlaatste ronde werden bijgehaald. Bij de dames toonde de eveneens uit Ouderkerk aan de IJs sel afkomstige Iris Slappendel zich de sterkste, net als eerder in 2007. Zij rekende in de slotronde af met haar laatst overgebleven concurrente Petra Dijkman. Marcel Alma won bij de Amateurs-A, juist voor thuisrijder Ruud Havermans. Gelukkig Vorm Aanvalslust Uitslagen Eén Thoolse winnaar Vijfhuizen vijfde bij trophy Anouk Fase kampioen gewest Jeugd Een dagje in Ouagadougou In "^nrkinn ~j WIK naar regiofinale Springtoernooi in Meuivliet Ruud Havermans Steenbergs sportman Tennis Spinningmarathon Smash morst punten met gelijkspel Jeugd „Ik begon er bijna in te geloven", beet de uitblazende John den En gelsman honderd meter voorbij de meet in de Dorpsweg de teleurstel ling van zich af. De 31-jarige renner opende de finale op vijftien ronden van het einde met een solo, om later gezelschap te krijgen van Ferdinand Boogaard en Davy Jaspers. Het trio werd na enkele ronden ingerekend, totdat Den Engelsman in volle fina le opnieuw aanzette. Ditmaal kon enkel Gerhard Klijnhout, twee jaar geleden al winnaar in Oud-Vosse- meer, het wiel van de ontketende Den Engelsman volgen. Eendrach tig samenwerkend leek het tweetal op weg naar de beslissende sprint, totdat het peloton op het ultieme moment besloot tot een tempover snelling. Uiteindelijk daverde het hele pak op de streep af, met eerste jaars belofte Otterspeer als winnaar. Het jonge talent van het B E Cy cling Team was blij met de zege. „Het was mijn geluk dat alles op de valreep weer samen kwam. Sprinten lukt bij mij meestal wel. Ik zag wat ruimte, dook erin en won, en dat in mijn derde koers van het seizoen." De toekomst zal duidelijk maken in hoeverre de Ronde van Oud-Vosse meer een grote naam op de erelijst mag bijschrijven. Zelf wierp Otter speer meteen al een barrière op. „Ik koers nooit op zondag." Arno Har- tog, de nummer twee in de einduit slag, sprak van een harde koers. „Op het laatst was het met zoveel renners bij elkaar gewoon kamika- ze-achtig." De als derde geëindigde Wouter de Groot had vrede met de ontknoping, ook al omdat zijn ploeggenoot Otterspeer won. „Zelf viel ik in de eindsprint stil als een huis. Met dat lange en recht stuk was dit echt een aankomst om stil te vallen." De moegestreden John den Engels man eindigde uiteindelijk ruim bui ten de prijzen. Desondanks was de tegenwoordig in Bakel wonende coureur een gelukkig mens. „Ik ben blij dat ik mij voor eigen publiek heb kunnen laten zien. In de Dorps weg hoorde ik telkens het applaus. Daar kreeg ik behoorlijk kippenvel van." De 31-jarige Den Engelsman werd in Oud-Vossemeer beloond voor de geleverde trainingsarbeid in de voorbije wintermaanden. „Ik heb harder getraind dan ooit en meer op mijn gewicht gelet, bij mij altijd een zwak punt. Ik ben hier nooit eerder zo goed geweest. Eigenlijk heb ik de Omloop van Tholen in mei hoog op mijn verlanglijstje staan. Om er dan te staan moet je nu ook al wat inhoud hebben." Den Engelsman heeft een extra reden om op 23 mei uit te blinken in de omloop over het eiland. „Die koers valt precies ge lijk met het vieren van mijn trouw dag. Ik mag alleen meedoen als ik thuis kom met de bloemen." Den Engelsman wist wel waarom het dit keer in Oud-Vossemeer op een pelo tonsprint uitdraaide. „Op de dijk hadden we de wind recht op kop. In de groep viel het nog wel mee. La ter in de ontsnapping merkte ik pas echt hoe moeilijk de omstandighe den waren. Telkens liepen halver wege de dijk mijn benen vol. De an deren moeten dan ook gevoeld hebben." Het koersverloop bij de dames was in feite boeiender. Al vroeg in de wedstrijd wist een viertal rensters te ontsnappen, later aangevuld met een kwintet onder leiding van de latere winnares Iris Slappendel. Meesle pend was ook de achtervolging die de ervaren Baukje Doedée samen met haar beschermeling Birgit La- vrijssen inzette. Het Zeeuwse duo wist op vier ronden van het einde de aansluiting tot stand te brengen, juist nadat Slappendel en Dijkman gevlo gen waren. In de laatste ronde nam Slappendel afstand van haar metge zel. „Ik voelde me de sterkste en vertrouwde ook wel op mijn eind sprint. Zij bleef echter maar in mijn wiel zitten en toen besloot ik om er maar tussenuit de gaan." Slappendel herhaalde daarmee haar kunstje van twee seizoenen geleden. „Dit rondje Oud-Setallander John den Engelsman (rechts) rijdt een sterke koers in de Ronde van Oud-Vossemeer. ligt me wel. Op de dijk, in de wind, dat hoort bij mij, ik hou wel van een beetje stoempen." De 24-jarige Flexpoint-renster hoopt later dit sei zoen door te dringen tot de selectie voor de wereldkampioenschappen. Ook het NK en de zware Ronde van Drenthe heeft ze in haar agenda aan gestreept. De komende weken koerst ze met de nationale selectie in het Italiaanse Toscane. In de Vlaamse klassieker Het Nieuwsblad eindigde ze onlangs nog op de 22e plaats. „Ik voelde de vorm toen al een beetje komen. Nu ben ik alweer wat beter, maar nog lang niet goed genoeg. De vorm moet nog een stuk groeien, om later in het seizoen voorin mee te kunnen spelen." Bij de Amateurs-A was Marcel Al ma uit Harskamp een klasse apart. Voor de insiders geen verrassing, gezien zijn prestaties in een recent verleden bij de elite. De door bles sures en lymfoedeem geplaagde Al ma won in zijn topjaren wel dertig koersen per jaar en legde in die tijd ondertussen prof geworden renners als Johan van Summeren, Sebastien Rosseler en Kenny van Hummel er in de sprint nog wel eens op. Vorig jaar behoorde hij nog tot de uitblin kers in sterke rondes als die van Groningen en de Ster van Zwolle. In Oud-Vossemeer koos hij al vroeg het hazenpad, om later bewust te wachten op versterking uit de ach terhoede. Met de altijd doortrappen de Ruud Havermans en Eddy Herm- sen uit Ochten kreeg Alma de ideale vluchtgenoten. Voor de Thoolse coureurs Peter Metske, Johnny Pol- lie en de bijschrijvers Leo Potappel en Piet Fase was er geen rol van be tekenis weggelegd. Zij haalden het einde van de koers niet. Vanuit het peloton zette Jacques Schuit uit Oost-Souburg zijn sprong naar de frontlinie te laat in, zodat het trio leiders onderling kon uitmaken wie het meest recht had op de bloemen. Het bleek Alma te zijn, op wiens de marrage in de slotronde geen maat stond. Ruud Havermans, de man met wortels in Oud-Vossemeer, wist al bij het opdraaien van de Dorps weg dat hij geklopt was. „Ik pro beerde het nog wel, maar kon in de bocht naar beneden net niet aan zijn wiel komen. Eigenlijk moet ik zelf alleen aankomen om te kunnen win nen. Met een tegenstander als Alma zat dat er niet in vandaag." Alma zag zijn aanvalslust beloond met de zege. Ook nam hij de leidersprijs mee naar de Veluwe. „Toen ik al leen voorop zat wist ik dat het nog te ver was. Eenmaal met z'n drieën was de koers gelopen. Het was een lastig rondje en ik wist dat de rest serieus zou moeten rijden om nog bij ons te komen. In de finale was het bij mij een heel eind op. In de laatste ronde lukt het dan meestal nog wel op wat extra gas te geven." Elite/beloften: 1. Coen Otterspeer (Ouderkerk aan de IJssel); 2. Arno Hartog (Giessenburg); 3. Wouter de Groot (Lochem); 4. Patrick van Loon ('s Gravenmoer); 5. Ronald Roos (Hoogstraten, B); 6. Nick Nieuwdorp (Yerseke); 7. Rudy Vriend (Schagen); 8. Roy Pieters (Zwanenburg); 9. Niek Rentmeester (Goes); 10. Giancarlo Brand (Oud Beijerland) Dames: 1. Iris Slappendel (Ouder kerk aan de IJssel); 2. Petra Dijk man (Schijndel); 3. Elizabeth Braam (Warmenhuizen); 4. Suzanne Kuiper (Delft); 5. Moniek Rotmen sen (Kruisland). Amateurs-A: 1. Marcel Alma (Harskamp); 2. Ruud Havermans (Nieuw-Vossemeer); 3. Eddy Herm- sen (Ochten); 4. Jacques Schuit (Oost-Souburg); 5. Rik de Schrijver (Oosterhout) De leden van de Eendrachtruiters heb ben zaterdag bekeken hoe ze ervoor staan in de dressuur. Op hoeve Weltevre den in Tholen organiseerde de club een oefenwedstrijd. Er werden 35 proeven verreden in de klassen Bixie tot en met Ml en de deelnemers hadden de moge lijkheid deel te nemen aan een tweede proef. Het resultaat van beide proeven gold voor de eindklassering. Alleen in de klasse voor beginnende ponyruiters ging de eerste prijs naar een Thoolse deelne mer. In alle andere klassen overheersten de Brabantse ruiters. Uitslag: Bixie: 1. Manon Noteboom, Guido, 83 en 83 p.; 2. Bibi le Grand, Matsjo, 84 en 79 p.; 3. Mariet Fase, NN, 65 en 61 p. Pony's B/C. klasse B: 1. Ma rijke Koene, Mickey, 201 en 201 p.; 2. Linsey v.d. Slikke, Fleurtje 197 en 199 p.; 3. Suzanne Koene, Mickey (LI), 192 en 203 p.; 4. Sanne Baay, Black Lady, 184 en 201 p.; 5. like van Oers, Famke, 193 en 192 p.; 6. Christel Vaders, Hester, 195 en 185 p.; 7. Elvina de Schutter, Amber, 184 en 189 p.; 8. Milou Testers, Karien, 187 en 181 p.; 9. Maud Mens, Luna, 178 en 188 p. Pony's D/E, klasse B: 1. Maaike Theunis, Oosting Player, 197 en 197 p.; Jan van Dalen, Asterix, 191 en 191 p.; 3. Marieke Asselman, De mi, 184 en 192 p.; 4. Lincey van Tillo, Lady, 185 en 190 p.; Denise Swenne, Silvertom, 189 en 183 p. Pony's C/D/E, klasse LI/L2: 1. Denise Swenne, Lady, 187 en 195 p.; 2. Roxanne Bechtold, Chester, 186 en 187 p.; 3. Karen van Da len, Jorienta, 186 en 184 p.; 4. Mark Quist, Navaro, 184 en 182 p.; 5. Suzanne Koene, Rosa, 182 en 182 p. B-paarden: 1. Kim Kleisterlee. Fleur v.d. 0„ 187 en 202; 2. Annemieke Noteboom, Wudith, 199 en 193 p.; 3. Cynthia Pilaszek, Mirt- he, 187 en 190 p.; 4. Ary Drooger, Zave- sto van W„ 188 en 183 p.; 5. Annemarij Koen, Isolde v.d. B., 174 p.; 6. Danielle van Dijke, Wevita, 177 p.; 7. Jolijne de Braber, Isolde v.d. B., 174 p.; Dewi Ja cobs, Lady R. v.d. J., 173 p. Paarden L1/L2/MI: 1. Fiona van Dort, Ali B (L2), 203 en 198 p.; 2. Suze v.d. Wei, It's a boy, 187 en 200 p.; 3. Ary Drooger, Samburga v. W„ 192 en 194 p.; 4. Sha ron v.d. Veren, Verio, 188 en 188 p.; 5. Carola v.d. Slikke, Tudor (Ml), 184 p. Ingrid Vijfhuizen heeft vorige week zon dag meegedaan aan de Golden Horse Trophy in Heikant. De Fluplandse ama zone had voor twee paarden een Belgi sche startlicentie om deel te nemen aan het springconcours. Ze startte in twee ru brieken: ideale tijd en twee fasen. Van de 40 deelnemers in de eerste rubriek werd ze dertiende met Vijfhuizens Oquidou. Ze was met dat paard foutloos, maar te snel voor de ideale tijd. Met Rambling Rose had ze een balk en eindigde ze als veertiende. In het twee fasen parcours deden 25 deelnemers mee. Met Ram bling Rose liet ze alle balken liggen en werd ze vijfde. Oquidou tikte wel een paal naar de bodem en daarmee kreeg Vijfhuizen een negende prijs. Vijfhuizens dochter Britt is tweede gewor den op de FNRS-wedstrijd in Ouddorp. De 5-jarige amazone reed met haar pony een F1-proefje en haalde daarmee 229 punten. Het was voor de tweede keer dat ze op dat niveau reed. De volgende wed strijd start ze in de klasse F2. De F-wed- strijden zijn ontwikkeld door de Federatie van Nederlandse Ruitersportcentra voor alle ruiters, ook zonder eigen paard of po ny, die eens aan een wedstrijd willen mee doen. Er zijn in totaal 20 F-proeven. Schaatser Anouk Fase won afgelo pen weekeinde de gewestelijke juni- orentitel. De Sint-Annalandse was op de kunstijsbaan in Eindhoven op drie van de vier afstanden de snel ste. Ze won de 500 m in een tijd van 43,55 seconden (20 deelnemers), de 1000 m in 1.27,97 minuut (18 deel nemers) en de 1500 m in 2.15,81 minuten (19 deelnemers). Op de drie kilometer (12 deelnemers) zette de zeventienjarige met 4.57,39 mi nuten de vierde tijd neer. Alleen op de 500 meter kwam Fase enigszins in de buurt van haar snelste seizoen- tijd. In het totaalklassement bleef ze haar naaste concurrent Linda Klein 1,671 punten voor. Met het kam pioenschap van het KNSU-gewest Noord-Brabant/Limburg/Zeeland sloot de baan in Eindhoven het sei zoen af. Emergo speelde al snel een verlo ren wedstrijd tegen Voltreffers. Het eerste team van de Sint- Maartensdijkse korfbalclub kon tegen de ongeslagen kampioen niet voor een stunt zorgen. De thuisploeg won ruim met 20-10. De rood-zwarten speelden zelf niet onaardig, maar de lijstaanvoerder scoorde uit alle hoeken en nam zo een 5-0 voorsprong, voordat de ploeg uit Sint-Maartensdijk iets te rug kon doen. In de met 6-3 gestarte tweede helft leek het nog even een wedstrijd te worden bij 6-5. maar daarna vond Voltreffers weer gemakkelijk de korf en zo was de wedstrijd bij 12-5 gespeeld. Daarna konden de Tholenaren weer iets vaker scoren, maar de nederlaag was onvermijdelijk. De punten voor de Tholenaren kwamen van Jaco Rip (3x), Hans Peter de Jong (2x), Liesbeth Potappel (2x), Gerrie An- thonisse, Harmen v. Heemskerk en invaller Tim Withagen. Het B-team verloor met 6-5 nipt van VIOS, dat bovenin meedraait. In de eer ste helft was de thuisploeg een stuk fel ler, zodat Emergo BM1 constant achter liep en met 3-2 ging rusten. In de tweede helft gingen de rood-zwar ten fanatieker spelen, maar bij 3-3 scoor de VIOS tweemaal achter elkaar, wat de Tholenaren fataal werd. Emergo kwam tot twee keer toe terug tot een verschil van één doelpunt, maar de Smerdiekse korfballers konden de score niet ombui gen in hun voordeel. Lotte Muis (2x), Renske de Rooij (2x) en Yvette v. Dijk waren de doelpuntenmakers.. Winst was er wel voor Emergo Fl. Dat team speelde thuis tegen TOP uit Ame- muiden en won met 2-1. Emergo won ook de strafworpen met 11-8 en Bas Crezee en Ellen de Jong waren voor de eerste keer trefzeker. Programma zaterdag: Thor-Emergo 1 19.45 u. Hier in Ouaga leef ik bij de familie Dolly, be staand uit mama Hortance en papa Ambrois- se. De jongens Aziz van 4 jaar en Richard en Abdul van 9 jaar wonen ook bij hen. Deze kin deren kunnen thuis niet wonen en zijn daarom opgevangen door de familie Dolly. Ook de zus van Hortance woont hier in huis, Blanche van 24. Verder hebben we ook drie jongere meiden in huis tussen de 15 en 18 jaar. Zij wonen hier, maar als tegenprestatie zorgen zij voor het huishouden. Ongelofelijk wat deze meiden voor werk ver richten. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat zijn ze bezig met van alles; de jongens uit bed halen, eten koken, kleren wassen, schoon maken, water halen bij de waterput. Dit alles met plezier. Ik geloof niet dat ik hiertoe in staat was in mijn puberteit. Ook woont er in ons gezin een andere vrijwil ligster uit Duitsland, zij heet Anke. Voor deze familie is het hebben van een vrijwilliger in huis een inkomstenbron waar ze van kunnen leven. Verder slapen er af en toe andere mensen, geen idee wie dit zijn. Maar iedereen die een onderdak nodig heeft voor een nacht kan hier terecht Mijn eerste wekker gaat om vijf uur. Dat is de oproep om naar de moskee te komen, die je door de straten van Ouaga hoort galmen. Ik draai me dan nog even om en slaap door tot mijn eigen wekker gaat om half acht Tijd om uit bed te komen! Eerst kijk ik in de badkamer of er voldoende emmers water zijn om de wc door te spoelen en mezelf te wassen, want stromend water hebben we hier niet. Als dit niet het geval is ^oej^lujen^ar^l^meicleruJitHDuto water voor me haalt Om dit zelf te doen is zeer onbeleefd want ik ben immers de gast Na mijn koude 'douche' is het tijd voor stevig ontbijt van eieren en thee. Maar voordat ik hieraan kan beginnen, volgt er eerst een uitgebreid be groetingsritueel met de familieleden, ledereen een handje geven en we stellen vragen als; 'goed geslapen?, Veel geslapen?, 'goed wakker geworden?, 'goed gewassen?. Rond half negen vertrek ik vanuit huis door de stoffige straten van Ouaga richting de asfalt weg Hier probeer ik een taxi aan te houden die mij voor een goeie prijs naar mijn werk rijdt Klinkt luxe met de taxi naar het werk, maar ik betaal ongeveer vijftig cent voor de reis. Dit gaat natuurlijk niet zomaar voor die prijs, ook hiervoor heb ik leren afdingen. De taximannen laten je als blanke al snel veel betalen! Veel ge duld en lief blijven lachen is hiervoor het kunstje om toch voor een goeie prijs mee te mogen gaan. Het praatje in de taxi is altijd hetzelfde, ieder een is benieuwd waar deze 'Nassara' (blanke) vandaan komt, wat ik hier doe en of ik ge trouwd ben. Grappig is dat men het niet be grijpt dat ik nog niet getrouwd ben, dat doe je hier namelijk op je 18de en op je 20ste krijg je je eerste kindje. Aangekomen bij Maternel begint dezelfde be groeting die ik eerder die morgen thuis al heb gehad, maar nu met collega 's. Vaak hoor ik de kinderen al van verre roepen naar de Nassara. Toch leuk dat elke ochtend de kids weer blij zijn om me te zien, ze komen allemaal een handje geven. In het klaslokaal zelf moeten ze van de leraar in koor zeggen: 'Bonjour Tantie'. Waarop ik antwoord: 'Bonjour les enfants'. En zo kan de dag beginnen op Maternel! We doen wat activiteiten en maken plezier tot twaalf uur, want dan zit mijn werkdag er al weer op. De kinderen gaan gezamenlijk eten (altijd rijst met vis) in de eetzaal en daarna gaan ze naar bed voor een siësta. 's Middags zijn er geen leraren aanwezig ze zijn bezig met het voorbereiden voor een acti viteit van de volgende dag Ik vraag me tot op de dag van vandaag nog steeds af welke activi teit, maar dat laten we maar in het midden. Vaak ruim ik het lokaal nog op en hang wat werkjes op van de kinderen en vertrek dan ook richting huis. 's Middags een taxi pakken is nu makkelijker geworden, vlakbij mijn werk zijn er altijd jongens auto's aan het wassen. Ze zagen Anneloes Oudcsluijs 122) uil Sint- Miuirtcnsdijk verblijft voor drie maan den in Burkina faso. Zij werkt in die li/d in een weeshuis in de hoofdstad Ouagadougou. Hel is voor haar een droom, die ze van kleins af aan al heeft, die uitkomt. Anneloes is van plan zich ook in te zetten voor het project waar de joniferenraad Tholen geld voor inza melt: een wateqmt hij een school in het Afrikaanse land. Voor de Eendrachtho de houdt ze haar avonturen hij. me vaak stuntelen met de taxi, want 's middags vragen de taximannen altijd veel te veel. Ik word nu onder een boom gezet op een krukje en mag rustig afwachten totdat een van de jongens een taxi heeft gevonden voor een goede prijs. Geweldig wat een behulpzaam heid men hier nog kent Thuis gekomen rond half twee weer een be groeting met iedereen en daarna middageten. Eerst eten de andere vrijwilligster Anke en ik, daarna papa en mama en daarna pas de kin deren. Kinderen eten niet binnen, maar eten gezamenlijk buiten uit één grote pan met hun handen. Hortance kookt ook altijd twee verschillende dingen, zodat er altijd iets is wat je lust. Vaak is het 'to', een echt Burkinees gerecht Gemaakt van een soort dikke meelpap met een saus van bladeren. Maar ook macaroni en friet krijgen we vaak te eten! Vaak is het 's middags te heet om iets te onder nemen, langzamerhand is het hier ruim 40 graden 's middags. Dus het is vaak een dutje doen: thuis of aan het zwembad. Tegen een uur of vier komt de stad weer meer tot leven en ga ik vaak erop uit om wat te bezoeken. Bij voorbeeld naar vriend Papies die vaak met zijn vrienden thuis djembeet, naar de markt met Blanche of naar Zaka (een muziekcafeetje). Rond negen uur staat het avondeten weer op tafel, wat hetzelfde eten is als die middag en ook hetzelfde ritueel. Daarna ga ik me weer wassen, echt nodig want het is hier één grote stofvvolk waar je in leeft. Vervolgens kruip ik in mijn bedje onder de klamboe en hoor de beestjes in mijn kamer wandelen voordat ik mijn ogen sluit: muisjes, hagedissen en grote kakkerlakken.. Tja, ook daaraan raak je in Ou aga gewend. Dikke kus uit Burkina, Liefs, Loes uit Ouaga Vijf turnsters van gymvereniging WIK uit Sint-Annaland mogen deelnemen aan de regiofinale op 28 maart. Ze plaatsten zich zaterdag tijdens de wedstrijd in Sas van Gent. In de categorie junior 10 be haalden Demi de Jong en Nadia Mossel man een eerste en een tweede plek. Mar leen Wesdorp, uitkomend in de categorie senior 8. behaalde tevens een podium plek en mocht een zilveren medaille mee naar huis nemen. Ook de resultaten van Leonie Mosselman (4de senior 9) en Chantal Hage (9de pupil 2 11) waren goed genoeg om een plek te reserveren in de regiofinale. In totaal deden 15 turn sters van WIK mee. Alle deelnemers haalden in totaal 16 toestelfinales. De leiding kijkt daarom terug op een suc cesvolle wedstrijd. Vier gymverenigingen van het eiland Tholen - Excelsior. Olympia, S.H.F en Spido - organiseren zaterdag samen met de KNGU een springtoernooi in Meui vliet in Tholen. Van in totaal 18 vereni gingen uit Zeeland en Brabant doen 170 groepen mee. Ook van Excelsior uil Poortvliet en Olympia uit Tholen komen springgroepen op de wedstrijd in actie. Op vijf banen wordt in de categorieën A, B, en C gesprongen met turntoestellen. Er zijn salto's, schroeven en nog meer spectaculaire sprongen te zien op air- tumbling. minitramp, minitramp met kast, tafel en pegases. Per baan beoorde len vier juryleden de sprongen op hun waarde en hun technische uitvoering. Een groep bestaat uit zes springers of springsters, die tien sprongen moeten maken en dat betekent dat een jurylid per zes minuten circa 60 sprongen krijgt te zien en moet beoordelen. De wedstrijd begint om negen uur en zal om ongeveer kwart voor vijf afgelopen zijn. De entree is gratis. Ruud Havermans (43) uit Nieuw- Vossemeer is gisteravond uitgeroe pen tot sportman van de gemeente Steenbergen. Hij was de enige ge nomineerde voor de prijs. De uit Oud-Vossemeer afkomstige wiel renner dankt zijn verkiezing vooral aan het behalen van de Europese ti tel masters 40+, vorig jaar in Heus- den. Daarnaast boekte hij vorig jaar twaalf overwinningen, werd tweede in de Omloop van Tholen en vijfde bij de amateurs-A in de Ronde van Oud-Vossemeer. Ook won Havermans het klassement van de vrije wielrenbond TMZ (Trimbelangen Midden-Zeeland). Hij fietst per jaar zo'n 18.000 kilo meter en heeft 23 keer een podium plaats behaald. Het sportgala in Steenbergen is voor de vijfde keer gehouden. Drie Tholenaren zijn met een eer ste prijs naar huis gegaan tijdens de finale van de winterwedstrijd tussen de Zeeuwse schietvereni gingen. De helft van de deelne mers uit de drie voorronden, mochten zaterdag meedoen aan de laatste wedstrijd op de baan van schietvereniging Prinses Ju liana te Scherpenisse. En daar za ten winnaars J. Moerland, C. Lindhoud en M. Neele tussen. Van de 135 deelnemers die waren uitgenodigd voor de finale, zijn er 93 komen schieten in zestien cate gorieën met pistool, klein kaliber pistool, karabijn en geweer. Ook was er een jeugdklasse. De schut ters komen van de twaalf Zeeuwse schietverenigingen die zijn aange sloten bij de Kring Zeeuwse Sport- schutters. Moerland schoot met een pistool 10 meter in de klasse E en scoorde 346 punten. Het lid van schietvereniging Prinses Juliana uit Sint-Annaland liet daarmee onder anderen eiland- genoot L. Anthonisse van de schiet- club uit Scherpenisse achter zich. Die eindigde op de tweede plek met 329 punten. In dezelfde categorie schoot J. Koese van de club uit Scherpenisse 303 punten bij elkaar, goed voor een vijfde plaats tussen acht deelnemers. Lindhoud sloeg zijn slag in de cate gorie karabijn staand klasse 2. Het lid van Scherpenisse haalde er 551 punten mee. J. Gunter van de Sint- Annalandse club werd tweede met 528 punten en A. Reijngoudt van de organiserende vereniging was hek kensluiter van de zes met 472 pun ten. Het geweer 12 meter in de klasse B lag Neele het beste, en hij won die categorie met 571 punten. Clubge noot P. Poot Jz„ beiden van Scher penisse, werd derde met 565 pun ten. Overige Thoolse uitslagen: Pistool 10 meter klasse B: 4. L. de Jonge, 330 p.; 5. M.C. Bruijnzeel (St. Annal.), 323 p. Karabijn staand klasse I: 3. L.J. Reijn goudt, 559 p.; 7. A.D. Zwagemaker (St. Annal.), 549 p. Karabijn liggend klasse I: 4. J. Dorst, 586 p. Karabijn liggend klasse 2: 4. J. Vos (St. Annal.), 550 p. Geweer 12 meter klasse A: 2. L. Bijnag- te, 576 p.; 4. J.W. Bijnagte Lzn., 570 p. Geweer 12 meter klasse C: 4. A.C. Lind houd, 514 p. Geweer 12 meter klasse D: 3. P.J. Goedegebuure (St. Annal.), 507 p.; 4. A. Goudzwaard, 503 p. Jeugd klas se 1: 2. N. de Jonge, 363 p.; 3. M. He- ijboer, 324 p. Bij de eerste speeldag van de GoedWare eilandencup individu eel, heeft Lijdie een goede start gemaakt voor prolongeren van haar titel. De tenniskampioen van vorig jaar gaat na de start van de Thoolse tenniscompetitie aan de leiding in poule A. Ook de num mer twee geplaatste Antal Joppe uit Sint-Maartensdijk maakte zijn positie waar door zijn tegen stander tweemaal met 6-0 te ver slaan. De tennissers kwamen zondag bij een op de kunstgrasbanen van Jaco- ba van Beieren in Sint-Maartens dijk. Het werd een zonnige dag met weinig wind wat het ideaal tennis- weer maakte. Als eerste gingen Frans Hommel uit Oud-Vossemeer en Antal Joppe de baan op en tegelijkertijd stond Bart Hertog van TOV tegenover Ton Buijs van Sint-Annaland. Allebei de wedstrijden waren wedstrijden in de heren klasse 7/8/9. Deze klasse had vorig jaar maar vier deelnemers. maar is dit jaar doorgegroeid naar tien. Joppe behoudt, zoals eerder vermeld, zijn hoofdpositie van pou le B. Het lukte Bart Hertog na een spannende strijd om Ton Buijs te verslaan met de 6-3 en 6-4. Daarna was het de beurt aan de da mes klasse 7/8/9. De enige klasse voor de dames dit jaar. Met zes deelneemsters is ook deze klasse groter dan vorig seizoen toen er vier meededen. De Setallandse Marion Quist nam het op tegen de Vosmeer- se Sandra Hommel en titelverdedig ster Lijdie Kot van de Ruucstoppe- len stond op de baan tegen Petty Menheere van Sint-Annaland. Sandra Hommel startte sterk en won de eerste set met 6-1. In de tweede set kwam Marion wat meer in haar ritme, maar toch was het Sandra die de boventoon voerde en met 6-3 de tweede set en de wedstrijd won. Lij die Kot won met 6-1 en 6-2 van Pet ty- De volgende speeldag om de GoedWare Eilanden Cup Individu eel is op maandag 13 april (tweede paasdag) op het sportpark van ten nisclub Sint-Annaland. Dan komen ook de heren van de 4/5/6 klasse in actie. Fitnesscenter Bodyzone organiseert zaterdag in samenwerking met het Lopend Vuurke (de brandweer Ber gen op Zoom en Roosendaal) een spinning marathon. Teams fietsen acht uur achtereen op de circa 30 spinningfietsen in de sportclub om op die manier geld in te zamelen voor de Roparun. De marathon be gint om tien uur. De teams bestaan uit één tot acht personen die mini maal 150 euro moeten ophalen per fiets. De opbrengst gaat in zijn ge heel naar de stichting Roparun. De Roparun is een hardloop estafette van Parijs naar Rotterdam die met Pinksteren begint. De loop gaat over een afstand van 530 kilometer, met teams die met deze sportieve presta tie geld ophalen om het leven van mensen met kanker nog zo aange naam mogelijk te kunnen maken. men zonder punten naar huis. Jeugdteam 2 verloor thuis met 7-3 van 't Batje 1 uit Biggekerke. Alle punten kwa men van Gertjan v.d. Berg die daardoor een prima prestatie leverde. Jochem v.d. Klooster en Peter Overbeeke bleven op de nul steken. In de vierde klasse junio ren speelde het derde jeugdteam een de gradatieduel tegen Witac 1 in Willem stad. Witac won met 6-4. Bennie van Poortvliet verkeert in goede doen en ont wikkelt zich goed. Hij bleef ongeslagen. Christel Vroegop snoepte ook een puntje mee. maar voor Lonneke den Engelsman was de tegenstand te groot. De goede uitslagen dit weekend zaten bij de twee laagst spelende teams. Zelfs met een invaller won het vierde jeugd team met 7-3 van Middelburg 6. Paola Ketting won al haar partijen deze mid dag, maar ook invaller Joost van Dijke kon trots zijn. Ook hij nam driemaal winst voor zijn rekening. Het dubbelspel bracht het zevende punt. Arjen v.d. Klooster kwam niet tot scoren. Smash blijft ondanks deze mooie winstpartij in de degradatiezone van de vijfde klasse junioren. Het jongste team van Smash blijft het in de derde klasse aspiranten goed doen. De promovendus won nu thuis met 8-2 van Middelburg 7. Joost van Dijke. nu spelend in zijn eigen team, bleef ook hier iedereen de baas. Leontine en Johan Aamoudse namen elk tweemaal winst voor hun rekening. Het dubbelspel bracht het achtste punt. Smash jeugd 5 staat in de middenmoot, maar met een wedstrijd minder gespeeld. Bij een goed resultaat van dit inhaalduel kan er zelfs nog een stunt inzitten om de titel te pak ken. Morgenavond om half acht houdt Smash haar ledenvergadering in de Wel- levaete met na afloop bingo en een film van het dertigjarig bestaan. Programma zaterdag: Smash 1-SAR '72; Smash 2-Tanaka; Smash 3-Oude- lande; Smash jeugd 1-Scaldina; Het Markiezaat-Smash jeugd 2; Smash jeugd 3-TCS; Smash jeugd 2-Arnemui- den; Effect '71-Smash jeugd 5. De koploper in de tafeltenniscom- petitie, Smash '76, is vrijdag niet verder gekomen dan een gelijk spel. De Heren 1 van de Sint-An nalandse club beleefden een lood zware avond in Breda tegen het een na laatste team op de ranglijst van de eerste klasse, Belcrum 4. Op papier was het een gemakkelijke tegenstander waar ruim van gewon nen moest kunnen worden. Al vroeg in de wedstrijd werd echter duide lijk dat het een zware dobber zou worden. De Brabanders stonden de ze avond voor het eerst in hun sterk ste opstelling en lieten zien vorig jaar niet voor niets tweede te zijn geworden en op één punt de titel te hebben gemist. Christian van 't Hof, Remco Vroegop en Anné van Dijke knokten voor elk punt maar hun tegenstander gaf niets weg. De Smashers waren er van onder de in druk en vertoonden angstig spel op de snelle tafels van Belcrum. Met hard werken eindigde het duel in een 5-5 gelijkspel. Belcrum was ge lukkig met de uitslag, terwijl Smash teleurgesteld huiswaarts keerde. Van 't Hof verloor won tweemaal en liep tegen de eerste nederlaag van deze competitie aan. Het verloren duel kwam tot stand na een riante 2-0 voorsprong en een 11-9 verlies in de vijfde game. Van Dijke won evenals Vroegop eenmaal. Het dubbelspel werd gewonnen door het duo Van 't Hof en Van Dijke. Smash blijft kop loper, maar ziet concurrent Back Hands 2 uit Sint Willebrord op slechts één puntje naderen. Zater dag spelen de mannen thuis tegen SAR 3 uit Kloosterzande, dat in de middenmoot zit. Het tweede herenteam ging vrijdag avond op bezoek bij Vice Versa 5 in Oudenbosch. In de tot tafeltennis- zaal omgebouwde boerenschuur werd het een 7-3 nederlaag voor Mathijs v.d. Graaf, Kees van Poort vliet en Jacob Elenbaas. V.d. Graaf won tweemaal en Van Poortvliet voegde daar een punt aan toe. Vice Versa gaat daardoor aan kop van de vierde klasse, terwijl Smash in de gevarenzone van degradatie komt. Het derde seniorentam kwam dit weekend niet in actie. Het eerste jongensteam staat laatste in de tweede klasse junioren en tracht elke week punten te sprokkelen. Zaterdag werd het een 8-2 nederlaag in Breda te gen Belcrum 5. Materiaalspeler Jan-Wil lem van Vossen was de enige die scoor de. Tweemaal winst voor hem, maar Erik Bruijnzeel en Job Moerland kwa- Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo en N. Moerkerken 38 p.; 2. mevr. R. Van Driel, én mevr. C. Wil- sing en mevr. R. Nagtegaal 17 p.; 4. mevr. D. van Dijke en mevr. J. van Houte 14 p.; 5. mevr. L. van Poort vliet en mevr. L. Weezenaar 9 p. Meuivliet: 1. mevr. L. Verschoor en mevr. J. Bos 46 p.; 2. mevr. R. Bo- lier en W. Bijl 44 p.; 3. mevr. N. Deurloo en G. Bolicr 34 p.; 4. mevr. H. Schot en W. Deurloo 30 p.; 5. mevr. B. Schot en mevr. D. Linden- berg 25 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. A. Poot en C. van Gorsel 31 p.; 2. mevr. T. Breure en C. Breure 29 p.; 3. mevr. A. Bocxe en mevr. L. Wielaard 28 p.; 4. mevr. J. Nijstad en A. Wie laard 27 p.; 5. mevr. W. Kloet en W. Bijl 24 p.; 6. mevr. M. Dane en me vr. C. van Mierlo 23 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 15