Vosmeer ontredderd na ongelukkig verlies 35 Thol. Boys zakt dieper in het moeras Alleen SPS proeft het zoet van de overwinning Dames van de kaart door scheids uonderdag 19 niaart 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Tweede team Derde klasse Noad houdt hoofd koel in heksenketel Domper voor WHS Lijstaanvoerder SPS maakte geen fout tegen het zwakke Brouwersha ven en hield met een 3-0 zege de titelkansen intact. Voor de overige Thoolse vierdeklassers was er geen succes weggelegd. Met name het 2-1 verlies van Smerdiek bij het lager geklasseerde ZPR'84 viel in ne gatieve zin op. Voor Vosmeer is er na de 2-1 nederlaag bij Yerseke niets meer te halen. Opvallend detail: alle doelpunten vielen in de eerste vijf minuten. Stavenisse moest zijn meerdere erkennen in het op de derde periode azende Kruiningen: 0-3. Slordige start breekt Vosmeer op Gehandicapt Smerdiek stelt teleur Stavenisse verdienstelijk Mevo is lastig voor Noad 2 Noad 4 overheerst op eigen veld Smerdiek 3 weet weer wat winnen is Voetbal programma Zaterdag 21 maart uur Tholense Boys-Meto(vr.) 15.00 Dinteloord-WHS(vr-) 14.30 Noad-Vosmeer za(vr.) 15.00 Meeuwen-Smerdiek(vr.) 14.00 SPS-Hoek 2(vr.) 14.30 Ter Leede 2-Smerdiek da. 12.30 TEC-Smerdiek 2 da. 12.30 Zaamslag-Tholense Boys da. 12.00 SSW-Vosmeer da. 14.00 SPS 2-Hr. Arendskerke 2(vr.) 14.00 Unitas 9-Noad 3 12.45 Smerdiek 2-Duiveland 3 14.30 Noad 4-Mevo 3 15.00 Tholense Boys 2-Bruse Boys 4 12.30 Rillandia 3-Tholense Boys 3 14.30 Stavenisse 2-ZPR 2 14.30 Halsteren 3-Smerdiek 3 15.00 Noad 5-Krabbendijke 3 13.00 SPS 3-Moc 9 14.30 WHS 4-DVO 3 14.30 Tholense Boys 4-FSV 3 12.30 SPS 4-Unitas 11 14.30 Zondag 22 maart uur Vosmeer-Ouwerkerk 14.30 Vosmeer 2-Robur 3 11.00 Nieuw Borgvliet 3-Vosmeer 3 11.00 Vosmeer 4-Internos 9 10.00 Voetbal Uitslagen Derde kl.: Thol. Boys-Merlijn 0-1, Ko gel vangers-Noad 1-3, Olympia-WHS 2-2. Vierde kl.: SPS-Brouwershaven 3-0, Stavenisse-Kruiningen 0-3, ZPR-Smer- diek 2-1Yerseke-Vosmeer 2-1 Vijfde kl.: Vosmeer-Volharding 1-2. Dames: Smerdiek-Jodan Boys 0-3, Everstein-Smerdiek 2 0-1, Walcheren- Thol. Boys 7-2, Vosmeer-Wieldrecht 2 6-1. Tweede kl. res.: WHS 2-The Gunners 2 3-2. Derde kl. res.: Mevo 2-Noad 2 3-3, SPS 2-Klundert 2 2-6, Noad 3-VVC 2 3-0. Vierde kl. res.: Yerseke 3-Thol. Boys 2 3-1, Noad 4-Halsteren 2 4-0, Smerdiek 3-Thol. Boys 3 5-2, Seolto 3-Stavenisse 2 3-5, Bruse Boys 4-Smcrdiek 2(restant) en Smerdiek 2-Bruse Boys 4 afgelast. Vijfde kl. res.: WHS 4-FSV 3 2-5, Thol. Boys 4-SPS 3 3-0, Alliance 3-SPS 4 4-0, Noad 5-Apollo 3 afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-NVS 3 2-0, Dosko 7-Vosmeer 3 0-4. Jeugd: Thoolse D-selectie- NAC Breda 0-3; Vosmeer D-SPS D 4-2, Vosmeer El-NVS 7-0, NVS-Vosmeer E2 4-1, Vo smeer FI-NVS 3-2, Val Aan-Vosmeer F2 1-2; Stavenisse F-Halsteren 3-7; NSV- Smerdiek A 3-6; Lepelstr. Boys-WHS B 4-2, WHS C-Kogelvangers 3-1, WHS Dl-NVS 4-1, WHS D2-Dosko 5-1, Uni- tas-WHS D meisjes 0-0, Bergen-WHS E2 2-5, Dosko-WHS E3 4-0, WHS Fl- Dosko 9-0, Halsteren-WHS F2 8-1, WHS F3-BSC 1-4; HSC-Noad B 6-0, Noad B meisjes-Welberg 2-2, Odio-No- ad C 0-2, Noad D-Grenswachters 5-0, Wemeldinge-Noad D meisjes 1-6, Noad E2-Steenbergen 3-2, Noad F1-Smerdiek F 2-3, Odio-Noad F2 6-0; SPS B-Thol. Trefzeker Topscorer 0 Willem Bevelander (SPS) 20 Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 17 ;»i Erik van Haaften (Smerdiek) 14 Drie maanden geleden scoorde hij voor het laatst, maar zaterdag wist Erik van Haaften het net weer te vinden. Deze ene treffer was niet genoeg voor Smerdiek, want tegenstander ZPR schopte er twee in. Ook de beide andere voetballers in de top drie, Willem Bevelander en Rachid Bouhoudane, scoorden één keer zodat er in het klassement weinig verandert. Van de achtervolgers maakte Corné de Frel (Noad) zijn twaalfde doelpunt, Jacco Va ders (Vosmeer) bracht zijn totaal op elf en komt daarmee naast Kees van Putte, en Hilbert van Akkeren schoot zijn tiende van dit seizoen binnen voor SPS. Boys BI 2-3, Schutters-SPS F 2-1; NSV-Smerdiek A 6-3, Smerdiek B- Klundert 2-9, Smerdiek C-Kaaise Boys 6-0, Smerdiek C meisjes-GPC Vlissin- gen 7-0, Smerdiek Dl-Lepelstraatse B. 6-0, WVV-Smerdiek D2 4-0, Smerdiek El-Dioz 3-8, Steenbergen-Smerdiek E2 8-0, Noad F-Smerdiek F 2-3; Thol. Boys B2-Vivoo 5-2, Cluzona-Thol. Boys Cl 0-2, Thol. Boys C2-Bergen 4-1, Marjola Girls-Thol. Boys C meisjes 3-0, Roosen daal-Thol. Boys Dl 1-5, Thol. Boys D2- Halsteren 6-0, Bergen-Thol. Boys El 3- 2, Thol. Boys E2-Halsteren 1-1, DVO-Thol. Boys E3 4-0, Vivoo-Thol. Boys F1 5-1, Vivoo-Thol. Boys F2 0-5, Thol. Boys F3-Meto 2-2, Dinteloord- Thol. Boys minioren 2-3. Vipide klasse Een dubieuze strafschop in de slot fase was er de oorzaak van dat Vos meer ook tegen Volharding met lege handen achter bleef. Heel Vosmeer was na het 1-2 verlies ontredderd, ook coach Johan Nagtegaal. „Deze ploeg smacht zo naar een overwin ning. Vandaag behoorde winst ook tot de mogelijkheden. We combi neerden goed, kregen kansen en verdedigden geconcentreerd. Op het laatst word je dan zelfs dat ene punt ontnomen, heel frustrerend." Meest opvallend gezicht in de be ginopstelling bij Vosmeer was Pas cal Zwegers, de ervaren kracht die in het centrum van de verdediging was gekoppeld aan de jonge Jeffrey Driehuis. Zwegers ging voorop in de strijd, door duels te winnen en zijn medespelers op de goede plek weg te zetten. Vosmeer startte voort varend, totdat een van de weinige slippertjes achterin omstreeks de 25e minuut zonder pardon werd af gestraft: 0-1. Verder gaf de thuis club tegen het normaliter vlot sco rende Volharding weinig kansen weg. Kort na rust kwam de formatie van Nagtegaal verdiend langszij. Na een slimme steekpass van Michel Neelen scoorde Jacco Vaders de 1- 1. Vosmeer rook dat er meer in zat en koos vol overtuiging de aanval. Ook de vleugelverdedigers Jeffrey Kruf en Martijn Brooijmans scha kelden zich om beurten in. Jeffrey Stolwijk, naast routinier Jacco Va ders in de voorste linie geposteerd, kopte rakelings over. De handige Hossain Almahmoudi, later afgelost door Danny Driehuis, stichtte ge vaar met mooie solo's. Ondanks het offensief van de thuisclub leek de partij op een remise af te stevenen, totdat de arbiter in de 82e minuut een overtreding zag in een sliding van Pascal Zwegers. Na aandringen van de bezoekers ging de bal op de stip: 1-2. In de resterende tijd pro beerde Vosmeer tevergeefs om met opportunistisch spel nog de gelijk maker af te dwingen. Ook de jonge pinchhitter Kevin de Jager kon als vervanger van Robin Capelle het verschil niet maken. De dames van Smerdiek hebben thuis met 0-3 verloren van Jodan Boys uit Gouda. De voetbalsters uit Sint-Maartensdijk vonden dat scheidsrechter Van der Dries veel te verwijten viel wat betreft de sco re en ze gingen na afloop met hem in gesprek. Hij gaf toe dat hij er meerdere malen naast zat, maar dat veranderde niets aan de uitslag voor Smerdiek. Damesvoetbal Smerdiek startte voortreffelijk en Jo dan Boys kwam er niet aan te pas in de eerste fase van de wedstrijd. Niets wees erop dat Jodan Boys zo hoog staat genoteerd in de standenlijst. Er waren schoten van Marieke Goeree en Wendy Metske maar ze waren niet gevaarlijk genoeg om de doelvrouw te passeren. Het was eenrichtingsverkeer naar het doel van Jodan Boys zonder echte kansen. Een schot van Wendy Metske werd met de hand weggeslagen bin nen de beruchte lijnen. Een paar mi nuten later precies hetzelfde scenario: weer werd de bal met de hand tegen gehouden. Scheidsrechter Van der Dries zag hier geen overtreding in. De dames van Jodan Boys konden gelijk counteren, de bal aan de spits geven die hem doorspeelde aan een teamgenoot die vervolgens de 0-1 scoorde. Grensrechter Rien schip per bleef staan om aan te geven dat de spits ruim buitenspel was maar de scheidsrechter was het daar niet mee eens. Smerdiek zakte door onbegrip weg en kon niet meer terugkomen. Jodan Boys kwam beter in de wedstrijd omdat de dames van Smerdiek aan geslagen waren. Hierdoor konden ze net voor rust verder uitlopen naar 0-2 met een mooie counter. Smerdiek kreeg na de rust de wed strijd niet meer onder controle. De da mes konden de tegenslagen niet meer verwerken. Er werd hard gewerkt maar voetballend ging het niet meer. Jodan Boys kon nog een keer scoren uit een mooie aanval en daarna zakte de wedstrijd volgens de correspon dent naar een bedenkelijk niveau. Het tweede damesteam heeft wel de score naar zich toe kunnen trekken door met 0-1 te winnen van de dames van Everstein. De omstandigheden bij de gastclub waren verre van ideaal te noemen door de harde wind die schuin over het veld stond en het hobbelige veld, waar beide teams hinder van on dervonden. Smerdiek was gelijk bij de les en kon Everstein het merendeel van de eerste helft hun wil opleggen. Na zo'n tien minuten spelen werd Debby Doornen de diepte in gestuurd door een steekpass van Simone Scher- penisse. Debby was eerder bij de bal dan de laatste dame en doordat zij te laat kwam, werd Debby in de ogen van de Smerdiekenaren onreglementair ge stopt. Was dit niet gebeurt dan had zij alleen op de keepster af kunnen gaan, maar de scheidsrechter stond er kort bij en die beoordeelde dat de bal werd gespeeld. De wedstrijd speelde zich voorname lijk af op het middenveld en de acties voor beide doelen waren op één hand te tellen. Na meer dan een half uur spelen was er een goed opgezette aan val vanaf de rechterkant die begon bij Anne Scherpenisse. Er volgde geen doelpunt. Everstein kreeg ongeveer tien minuten voor het rustsignaal de grootste moge lijkheid om te scoren. De bal belandde op de paal en kwam terug het veld in. Hiermee was het gevaar nog niet ge weken want de rechtsbuiten van Ever stein was meegelopen en zij had de bal voor het intikken. Doordat de bal stui terend aan kwam rollen raakte zij deze niet goed en werd die in het zijnet ge schoten. De thuisclub begon fel aan de tweede helft en zette Smerdiek gelijk vast op eigen helft, door een speelster uit de laatste linie door te schuiven naar het middenveld. Na iets meer dan negen minuten spelen konden de dames even aan deze druk ontsnappen. Vanuit het middenveld werd de bal door Irma Ha- ge diep gespeeld op Sanne Dekkers, die op de punt van het Eversteinse strafschopgebied haar tegenstandster aftroefde en de bal vervolgens breed legde op Debby. Het leek er op dat zij de bal niet onder controle kreeg, maar met een korte draai lukte het haar nog om de bal diagonaal op het doel te schieten die langs alles en iedereen in de uiterste hoek verdween. Er waren voldoende mogelijkheden voor de 0-2, maar de kansen werden niet goed uit gespeeld. Xander Rens middenvan Tholense Boys in een kopduel tijdens de wedstrijd tegen Merlijn. Tholense Boys is na een 0-1 nederlaag tegen Merlijn in de gevarenzone terecht gekomen. Het was alweer het derde verlies op rij voor de Thole- naren die bezig zijn met een zeldzaam zwak seizoen. Noad '67 is van de Thoolse derdeklassers het best in vorm. De formatie van Ko Stoutjes- dijk toonde zich in een turbulent duel in Willemstad de meerdere van Kogelvangers: 1-3. WHS gaf een 0-2 voorsprong uit handen bij Olym- pia'60 en sloot af met 2-2. Klundert ontpopt zich steeds meer als de ploeg die de Setallanders uit de nacompetitie kan houden. uit bij het uitverdedigen en bood Merlijn daarmee de kans om de sco re te openen. Doelman Marcel Nuij- ten redde nog in eerste instantie maar stompte de bal precies in de voeten van de spits: 0-1. Jacco Theunisse noemde de treffer onge lukkig en onnodig. „We stonden op dat moment met vier verdedigers te gen twee aanvallers. Dan ben je ge woon niet attent genoeg." Zonder de afwezige spitsen Laurens Boven berg en Tijs Nijmeijer valt ook het gebrek aan scorend vermogen bij de geelzwarten op. Tot aan de pauze wist de thuisclub zelfs geen kans af te dwingen. Na de thee leken de Tholenaren wakker te zijn geschud. In hoog tempo werd het vijandelijke doel opgezocht, met Niels Hopmans als invaller in de voorste lijn. Mid- „Je zou bijna de moed gaan verlie zen", zuchtte coach Jacco Theunis se na de negende verliespartij van Tholense Boys dit seizoen. Uitgere kend een treffer van oud-Tholenaar John Kleppe bezegelde het lot van de thuisclub: 0-1. Met name in het eerste deel van de wedstrijd bakten de Tholenaren er weinig van. Het vele balverlies deed zeer aan de ogen. Omdat ook Merlijn rommelig speelde viel er voor de neutrale toe schouwer op de Bent lange tijd wei nig te genieten. De beslissende treffer paste bij het karakter van de wedstrijd. Marien Hopmans gleed denvelder Xander Rens keerde niet meer terug voor het tweede bedrijf, zodat Ronnie de Graaff een linie zakte. Het offensief leverde vol doende kansen op, maar geen doel punten. Met name Carlo Heijboer had de bal op aangeven van Nick de Lang voor het intikken. Verder dan een inzet in het zijnet kwam de op gerukte verdediger niet. Ook Niels Hopmans en Ronnie de Graaff lie ten prima kansen op de gelijkmaker onbenut. In het laatste kwartier ble ven ook de Tilburgers bij uitvallen in gebreke. Voor Tholense Boys komt de tiende plaats op de ranglijst nu gevaarlijk dichtbij. Alleen The Gunners en Olympia'60, de tegen stander in de eerstkomende wed strijd, staan nog lager geklasseerd. Theunisse blijft geloven in behoud. „We moeten nog twee keer zien te winnen. Alle tegenstanders die we nog treffen, zijn gelijkwaardig aan ons. Natuurlijk maak ik me zorgen maar onmogelijk is de opdracht niet." Teamgeest is volgens Theu nisse nu een absolute noodzaak. „We zaten samen in de flow in au gustus en september, nu zitten we met z'n allen in een dip. Daar moe ten we samen uit zien te komen, om te beginnen in Dongen tegen Olym- pia. Dat wordt een echte finale." Een onstuimige middag. Zo noemde NOAD-coach Ko Stoutjesdijk het bezoek aan het tegen degradatie strijdende Kogelvangers. Het duel werd door de oppermachtige Flup- landers met 1-3 gewonnen. De thuisclub ging volledig over de schreef en incasseerde een handvol gele kaarten en een rode kaart, na een zware overtreding op Martijn Reijngoudt. De begeleiding van het team uit Willemstad liet zich even min onbetuigd en kreeg rode kaar ten, vanwege commentaar op de ar bitrage. De grensrechter maakte het misschien nog wel het bontst, met een kopstoot richting scheidsrechter Van Herk die ook na dit vergrijp rood trok. In de heksenketel hield NOAD het hoofd koel en trok het na de pauze de partij naar zich toe. In feite controleerden de Fluplanders de wedstrijd ook in het eerste be drijf. Corné de Frel en Lars Steijn waren voor rust al dicht bij treffers. Toch keken de bezoekers halverwe ge tegen een 1-0 achterstand aan, na een rake kopbal van de geheel vrij staande aanvoerder van Kogelvan gers. „En dat terwijl ze bijna niet over de middenlijn waren geweest", aldus Stoutjesdijk. In de tweede helft toonde NOAD zich slagvaardi ger, ook al omdat met de komst van Wesley Kievit als vervanger van Jasper van Dijke nog meer offensie ve kracht binnen de lijnen kwam. Vrijwel vanaf de aftrap stelde Rob den Engelsman na een handige actie Lars Steijn in staat om de 1-1 bin nen te tikken. Arjan Moerland be wees zijn waarde door in de 65e mi nuut op fraaie wijze de 1-2 voor zijn rekening te nemen. Kogelvangers ging na rust steeds vaker door het lint en met name solisten als Wiljan Lisseveld en Rob den Engelsman moesten het ontgelden. In de slot minuut zette Lisseveld zijn brom mer nog eens aan, om met een gave voorzet Comé de Frel te bedienen: 1-3. Door de overwinning wipt NO AD over Tholense Boys heen en neemt het verder afstand van de be dreigde zone. Stoutjesdijk was dan ook bijzonder in zijn sas. „De ploeg verdient een groot compliment, van wege de getoonde veerkracht en omdat ze niet mee ging in het ordi naire spel van Kogelvangers. Het was anti-voetbal wat de tegenstan der liet zien. Ik heb heel wat mee gemaakt in mijn loopbaan, maar dit ging echt veel te ver." WHS loopt al weken op de tenen. Ook de rentree van Richard van de Repe, Cliff Ligthart en Perry Snoep bracht in Dongen niet het gewenste resultaat. Olympia'60 hield de op de nacompetitie azende Setallan ders in bedwang: 2-2. De remise was vooral onbevredigend omdat een 0-2 voorsprong uit handen werd gegeven. WHS kwam sterk uit de startblokken, dwong meteen een reeks hoekschoppen af en uit de vierde corner was het Arvin de Wit te die het beslissende tikje gaf: 0-1 Het matte Olympia was er lang be duusd van, maar de groenwitten vergaten om de partij snel in het slot te gooien. Halverwege de eer ste helft namen de Brabanders het heft steeds meer in handen, waarbij de fysiek sterke spitsen voor het no dige gevaar zorgden. In de rust greep coach Joost Hulshof in. De tengere Arvin de Witte ging ten on der in de felle persoonlijke duels en werd vervangen door Andreas Vroegop, van wie werd verwacht dat hij meer als rustpunt voorin zou fungeren. In de 49e minuut was er meteen succes voor Vroegop. De invaller profiteerde optimaal van mistasten in de defensie, na een pass van Perry Snoep: 0-2. Een gro ve overtreding op Dennis Vaders na een uur spelen zorgde voor de ken tering in de wedstrijd. Heel WHS bleef wachten op het fluitsignaal dat niet kwam, zodat de thuisclub vrij op doelman Anton Elenbaas mocht afgaan: 1-2. Tien minuten la ter ging Cliff Ligthart in een onge vaarlijke situatie onnodig hard in op de tegenstander, met een straf schop als onvermijdelijk gevolg. Elenbaas keerde de inzet, maar Olympia was in de herkansing het meest attent: 2-2. Verder dan een gevaarlijke kopbal van Patrick van Schetsen in de extra tijd kwamen de steeds verder wegzakkende Setal landers niet meer. Hulshof vond dat zijn ploeg de punten op een domme manier uit handen had gegeven. „Natuurlijk werd Dennis Vaders bij de 1-0 doormidden geschopt. Je moet in zo'n situatie wel verder voetballen en dat deden we niet, iets waar we voor rust ook al bijna enkele keren op werden afgere kend. Cliff deed het goed tegen een moeilijke tegenstander, maar ging bij die penalty opzichtig in de fout. Tot overmaat van ramp staan we dan in tweede termijn te slapen." Gelet op het zware programma in de resterende vijf wedstrijden wordt het voor WHS nog een hele toer om zich te plaatsen voor de na competitie. Het eerstkomende duel met de directe concurrent Klundert wordt volgens Hulshof cruciaal. „Het is te hopen dat er snel wat jon gens fit raken. Zonder Armando van de Repe en Pieter Lindhoud missen we onze twee beste spitsen. Eigen lijk doen we het op dit moment in elke linie, en juist in de as, zonder onze belangrijkste schakels. Want ook Matthijs Bruijnzeel en Patrick Ketting zijn voor dit elftal onmis baar. We komen nu kwaliteit tekort, ook al omdat andere jongens net te rug zijn en nog niet het juiste wed strijdritme hebben." Somberen over een vrije val op de ranglijst wil Hulshof niet. „We hebben het alle maal in eigen hand en mogelijk is zelfs de vierde plaats op de ranglijst genoeg om ons te plaatsen voor de nacompetitie." Zwaluwe 17 41 36-11 Internos 17 33 40-26 WHS 17 32 35-22 Klundert 17 32 35-22 Beek Vooruit 17 28 29-26 Merlijn 17 27 41-32 Noad '67 17 24 39-30 The Gunners 17 20 29-46 Tholense Boys 17 22 29-31 Olympia '60 17 19 23-26 Kogelvangers 17 8 21-40 DSE 17 2 12-57 Het begin in Yerseke was hectisch. Binnen de minuut leverde de Vosmeerse verdedi ging de bal in en scoorde de thuisclub: 1-0. Meteen had de ploeg van Johan Nagtegaal het antwoord klaar. Op aangeven van Jaouad Allouchi zorgde Rachid Bouhoudane voor de gelijkmaker: 1-1. Nauwelijks was het ge juich verstomd of Yerseke had andermaal de leiding genomen, weer na slordigheden in de defensie van de bezoekers. In die 2-1 stand kwam geen wijziging meer, hoewel Bouhoudane halverwege de eerste helft nog een treffer wegens buitenspel zag worden afgekeurd. Na de pauze was Vosmeer veruit de gevaarlijkste ploeg, ook al door het wind- voordeel. Met goede combinaties over de vleugels, vaak ingeleid door Adderahin El Fadili, werd de vijandelijke veste onder druk gezet. Verder dan een inzet op de on derkant van de lat van Bouhoudane kwam Vosmeer echter niet. De bezoekers schoven steeds meer pionnen naar voren om de ver diende gelijkmaker te forceren, zonder dat Yerseke wist te profiteren van de vele ruimte die het kreeg. Dat was Vooral de verdienste van Ilias El Jilali, de onbetwiste uitblinker van de middag. El Jilali liep gaten dicht, won duels en ontpopt zich steeds meer tot een leider in het veld. Ondanks het verdien stelijke spel moest Vosmeer de nederlaag accepteren. In feite is het seizoen nu afgelo pen voor zijn ploeg, erkende Nagtegaal. „Bij winst zouden we nog een waterkansje hebben gehouden op een prijs. Daar hoeven we nu definitief niet meer aan te denken." Pas op het eind van zijn wedstrijdanalyse stipte Cees Stoutjesdijk de waslijst met af wezigen bij ZPR'84 aan. De coach van Smerdiek wilde zich niet verschuilen achter de absenties van Bart Stoutjesdijk, Herbert Vermaas, Jelle Rinses, Jan de Viet en Alex Stoutjesdijk. „De jongens hebben keihard gewerkt, maar vijf invallers was teveel." Stoutjesdijk bleef ook realist. „We zijn ge woon heel slecht aan de wedstrijd begon nen. Anders hadden we ook met dit elftal de punten gepakt." Met name Hilbert Brink man had er in de openingsfase het hoofd niet bij. Na een actie over de flank liet Op voorhand was SPS niet gerust op een goede afloop tegen het op papier gemakke lijk te kloppen Brouwershaven. Aanleiding voor de twijfel was stemmingmakerij op het internet vanwege onverkwikkelijke tafere len in de heenwedstrijd. In de praktijk viel het karwei alles mee, zowel binnen de lij nen als qua randgebeuren. Wel maakte de thuisclub voor rust de fout om mee te gaan in het matte spel en de matige beleving van Brouw. Een boeiende vertoning werd het dan ook niet op sportpark D'n Aekerboam. Na een kwartier nam SPS de leiding, dank zij een individuele actie van Willem Beve lander. De topscorer nam de bal goed aan en schoot uit de draai droog binnen, met een doelman die aan de grond genageld stond: 1-0. Het betekende alweer de twin tigste treffer van Bevelander dit seizoen. Tot aan de pauze kwam er in de stand geen verandering meer. SPS domineerde, zonder goed te spelen of achterin ook maar een kans weg te geven. Coach Rien Voshol was halverwege de partij niet echt tevreden. „Ik heb de jongens verteld dat we niet mochten volstaan met de drie punten, maar dat we ook moesten laten zien dat we kunnen bal len." Die woorden waren niet aan dove mansoren gericht. Onmiddellijk na de her vatting sloeg SPS voor de tweede maal toe, met ditmaal Bevelander in de rol van aan gever en Bart Vane die onhoudbaar in de kruising schoot: 2-0. Daarmee was de wed strijd meteen beslist, een scenario dat de bezoekers moeilijk konden verkroppen. De frustraties namen toe. met de nodige gele kaarten als gevolg. Het tekende de groeien de volwassenheid van SPS dat het niet in de val van de provocatie trapte en het einde haalde zonder administratieve waarschu wingen. Tien minuten voor het einde legde Hilbert van Akkeren vanaf de penaltystip de 3-0 eindstand vast. een strafschop die ge makkelijk werd gegeven na een val van Le onard Quist even buiten de beruchte zone. Voor Brouw het sein om het bijltje er voor goed bij neer te gooien, zodat SPS free wheelend het laatste fluitsignaal haalde. Na afloop trok de selectie nog naar een horeca gelegenheid in Nieuw-Vossemeer voor een gezellig samenzijn, met barbecue. Brinkman de gevaarlijke centrumaanvaller van ZPR teveel vrijheid: 1-0. Bij de volgen de aanval was het weer raak, met Brinkman die opnieuw aan het zwemmen was en een Bergenaar die juist voor Rens de Viet kroop en intikte: 2-0. „Twee goals achter na drie minuten. Daar loopje de rest van de middag tegenaan te voetballen", verzuchtte Stout jesdijk. Het had in het eerste kwartier nog erger kunnen worden, nadat Smerdiek an dermaal mistastte in de door routinier Jordy Hage geleide verdediging. Ditmaal werd in valler-goalie Corné van Haaften bij een lob gered door de paal. Het pleitte voor Smer diek dat het zich wist te herpakken en het initiatief naar zich toe trok. Erik van Haaf ten sneed na een mooie aanval door de Bra bantse defensie en gaf ook de keeper het na kijken: 2-1. Pech stond nog voor de thee de verdiende gelijkmaker in de weg. Van Haaf ten werd gestuit door de paal en Ad Pipping raakte bij een doelpoging de lat. In het twee de bedrijf was Smerdiek weer veruit het meest in balbezit, met goede mogelijkheden voor Van Haaften en diepe spits Niels Hage. Stoutjesdijk vond dat zijn ploeg veerkracht had getoond. „Maar de bal wilde er niet meer in." In het restant van het seizoen zou Stavenisse gaan experimenteren, kondigde trainer Wim Westerhuis na het 5-1 verlies bij Brouwers haven vorige week aan. Tegen Kruiningen werd de daad bij het woord gevoegd, met Marco Klippel op zijn vroegere stek als laat ste man en Jeremy Gierman doorgeschoven naar een positie als extra controleur voor de verdediging. Voor Sander Smits was er een minder centrale rol op het middenveld. Jo han Smits, zaterdag weer even hoofdcoach wegens de afwezigheid van Westerhuis, zag het goedkeurend aan „We hebben goed meegevoetbald. Kruiningen sprong alleen effectiever met de kansen om. Voor de rest was het veel middenveldspel." In de 26e mi nuut namen de bezoekers de leiding. Aan de openingstreffer lag een dood spelmoment ten grondslag. De vrije trap werd onberispe lijk achter keeper Aalt de Rijke gekopt: 0-1. Vier minuten later werd de jonge Jan Kees Oosdijk bij een ongevaarlijke situatie onvol doende gecoacht, waardoor hij in paniek in eigen doel schoot: 0-2. Bijna was het kort daarop voor Oosdijk raak aan de overkant. De kopbal ging rakelings over de lat, zodat een persoonlijke revanche uitbleef. In de tweede helft bleef Stavenisse verder zonder moeite overeind, ook al omdat een speler van de bezoekers wegens twee gele kaarten voortijdig werd weggezonden. Een reserve kreeg zelfs direct rood na commentaar op de leiding. Ook het sterke spel van John Klip- pel hielp mee. Klippel hield de meest ge vaarlijke aanvaller van de Bevelandse ploeg goed uit de wedstrijd. Pas in de slotminuten werd het bij een uitval 0-3. De start van de wedstrijd Noad '67 2 te gen Mevo 2 liet even op zich wachten, omdat de doelman van Mevo later kwam door een file. Het werd een lastige uit wedstrijd in Zierikzee die eindigde in 3- 3. Noad opende met een fantastische aan val door een steekpass van Dennis Kot op Sven Buijs. Buijs kwam alleen voor de keeper maar raakte de bal niet goed zodat de keeper redding kon brengen. Na deze openingsfase kwam Mevo sterk uit de startblokken. In de derde minuut kwam, door slecht uitverdedigen, de bal op de rand van de zestien meter in het bezit van Mevo. De speler twijfelde niet en schoot stijf in de hoek 1-0. Enkele minuten haalde Mevo opnieuw uit na een identieke situatie. Hierna werd Noad wat feller en won bij na alle duels maar kwam moeizaam door de stugge defensie van Mevo. Na een half uur goed rondspelen van Noad begonnen er wat scheurtjes te ko men in het verdedigingsblok en werd Roy van Splunter goed aangespeeld. Van Splunter sprintte de zestien meter in en werd getorpedeerd door de laatste man. penalty. Van Splunter nam de penalty maar deze werd uitstekend gepakt door de keeper van Mevo. Vijf minuten na de gemiste penalty kopte Roy van Splunter uit een uitstekende voorzet van Marco Reijngoudt via de handen van de keeper tegen de lat. De terugketsende bal kwam tegen het hoofd van de keeper en zo werd het 2-1 In de veertigste minuut werd er door Mevo slecht ingegooid en Roy van Sp lunter bracht met een prima pass Sven Buijs in stelling. Buijs sprintte de verde diger er uit en tikte de 2-2 binnen. In de laatste minuut van de eerste helft kwam Noad uit een prima lopende aanval nog op voorsprong. Thom Buijs speelde Marco Reijngoudt aan die op zijn beurt de bal diep gaf op Roy van Splunter. Van Splunter legde bal terug op Danny Steijn en die tikte de bal opzij zodat Dennis van Starkenburg vrij kon uithalen, 2-3. In de tweede helft ging Noad nadrukke lijk op zoek naar de 4-2 maar Mevo kreeg direct een goede mogelijkheid. Adriaan den Braber redde bekwaam. Noad speelde uitstekend en liet de bal goed rond gaan. Het enige wat ontbrak waren de kansen, want de spitsen wer den goed verdedigd. Mevo was enkele malen gevaarlijk met snelle uitvallen maar deze werden door de verdediging van Noad goed afgestopt. Toch kwam Mevo op 3-3 uit een hoekschop. Het vierde team van Noad heeft Halste ren 2 met nul punten naar huis gestuurd. Het werd 4-0. Door de afwezigheid van de leiders Kees Ligtendag (vakantie) en Leo Zuidweg (knieoperatie) neemt Jaap van Oudenaarde de honneurs waar als interim-leider. Hij posteert Edwin Hage tussen de palen en laat Rien Filius na een lange periode van afwezigheid zijn rentree in de basis maken. Het begin van de wedstrijd is van beide kanten romme lig. Er wordt matig gespeeld en de pas sing is vrij zwak. Naarmate de wedstrijd vordert, neemt Noad het heft meer en meer in handen. Er komen een paar goe de aanvallen, maar de scherpte in de voorhoede is nog niet aanwezig. Na 25 minuten komen de Sint-Philipslanders op een voorsprong. Stefan Fontijne geeft van uit de verdediging een goede pass op Leo Polderman. Die speelt zijn tegen stander in één vloeiende beweging uit en scoort met een droge knal in de korte hoek. Noad verslapt niet en wil de voor sprong zo snel mogelijk uitbreiden. Tien minuten voor rust geeft Leo Polderman een splijtende pass op Kees Vroegop. De controleert de bal goed. maar op het mo ment dat hij uit wil halen, wordt hij op zijn hakken getrapt. De volgens de cor respondent uitstekend leidende scheids rechter Wim v.d. Ree kan niet anders dan de bal op de stip leggen. De penalty wordt benut door Leo Polderman. Rust stand 2-0. Noad trekt na de rust het ster ke spel van de eerste helft door. De aan vallen volgen elkaar in hoog tempo op. De spitsen zijn scherper en als vlak na rust Ard Beurkens op de rand van het strafschopgebied neergelegd wordt, be last Leo Polderman zich met het nemen van de vrije trap. Met veel gevoel krult hij de bal om de muur en scoort zo zijn derde treffer van deze middag. De wed strijd is dan gespeeld en het spelpeil daalt. Toch weet Noad nog een vierde keer te scoren. Eerst mist Ard een enor me kans als hij alleen op de doelman af gaat. maar de bal om onbegrijpelijke re den breed legt. Binnen een minuut herstelt hij zijn fout en scoort hij uit een pass van Reinie Reijngoudt. Vlak voor tijd krijgt Halsteren nog twee kansen om de eretreffer te scoren, maar eerst redt Edwin met een katachtige reflex en ver volgens blokken de verdedigers tot drie keer toe een doelpoging. Het derde team van voetbalclub Smer diek heeft met 5-3 gewonnen van Tho lense Boys en weet hierdoor weer wat winnen is. Het eerste kwartier was voor de Tholense Boys maar zij wisten het net niet goed te vinden. Een keer lukte het wel, maar toen werd er buitenspel geconstateerd, dus de 0-1 ging niet door. Daarna ging het beter met Smerdiek wat op een bepaald moment de 1 -0 oplever de door Marc Dawson. Er werd een aan val opgezet en via Jaap Bosman kwam de bal bij Marc Dawson terecht die de 1- 0 binnen schoot. Tien minuten later speelde Wim Vroegop de bal in op Frans Ista die op zijn beurt zag dat Harold Ver meulen wegliep bij zijn tegenstander Ista gaf de bal precies op maat en met een schijnbeweging ging Harold om de keeper en tikte de 2-0 binnen. Tholense Boys ging zoeken naar de aan sluitingstreffer die er ook kwam. Een vrije trap werd snel genomen en keeper Theo Rijnberg jr., die nog niet klaar stond, had het nakijken. Het werd 2-1 wat tevens de ruststand was. Na de thee kreeg Smerdiek uit over en weer een aantal aanvallen een comer. Die werd door een Thoolse speler in de voeten van Harold Vermeulen gegeven die in twee keer de 3-1 op het bord zette. Voor Tholen een teken om er nog een tandje bij te doen wat de 3-2 voor hen opleverde. Bram v.d. Male kreeg de bal bij de vrij- gelopen Harold Vermeulen die koelbloe dig de 4-2 in de verre hoek schoot. Toen was het verzet van de Tholense Boys ge broken en kon Smerdiek regelmatig richting het Tholense doel, dit leverde de 5-2 op na een schitterende aanval over een paar schijven. Vanaf Theo Rijnberg ging de bal naar Wim Vroegop, die hem op zijn beurt richting Ivo gaf die hem doorspeelde op Willem Jan Wage die John Pais wist te vinden die niet zelf zuchtig was en zag dat Harold Vermeu len er iets beter voorstond. Vermeulen kon zo voor zijn vierde treffer zorgen wat meteen de eindstand opleverde. Subsidie Roparun. Het running- team Tholen dat meedoet aan de Roparun - een estafette ten bate van de kankerbestrijding - krijgt 1250 euro subsidie van de gemeente Tho len.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13