Zeeuwind betreurt opstelling natuurclub 'We schrijven alles zelf en hebben ieder een aandeel in onze nummers' Rode loper op zandbed voor bruidspaar Alzheimer Inn nieuw in Tholen F0 H 'Haven Sint-Annaland volgend jaar vernieuwd en weer veilig' Donderdag 12 maart 2009 De vereniging Zeeuwind betreurt de opstelling van de natuurvereniging Tholen over de windmolens. Volgens J. Springer van Zeeuwind is de brief die de natuurvereni ging aan de gemeenteraad stuurde, tendentieus en bevat hij een aantal onjuistheden. Dat zei Springer maandag avond in de raadscommissie ruimte. Volgens H. Vinkeles Melchers van de natuurvereniging was de infoavond in Stavenisse een show. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Zonde 'Kijken of er nog een vervolg komt' Briljant Buitengebied College beantwoordt vragen G.J. Hoek In de zomer van komend jaar kan de haven van Sint-An naland weer volledig in gebruik worden genomen. Dat antwoordt het college van b. en w. op schriftelijke vragen van G.J. Hoek van de VVD-fractie. Hij heeft het college gevraagd wanneer het vernieuwen van de damwand gaat beginnen, hoeveel het gaat kosten en wanneer de veilig heid van de haven en het havenplateau weer op orde is. Bassist Tijmen en drummer Francis zijn Thoolse helft Infinite Mind Infinite Mind. Waarschijnlijk had nog bijna niemand van deze band gehoord, maar hun eerste optreden op 20 fe bruari was meteen raak. De half Thoolse band heeft na melijk bij hun eerste echte podiumvoorstelling de voor ronde van de Schouwse talentenjacht RegioRuis gewonnen. De band bestaat uit twee Brabantse en twee Zeeuwse leden. De zanger, Sven Schuurbiers, komt uit Ossendrecht en de leadgitarist is Sander van Gaans uit Bergen op Zoom. De Thoolse inbreng komt van bassist Tijmen Molengraaf en drummer Francis van Dijke. Wie zijn deze twee muzikale mensen van het eiland? Froda Drumexamen Reservestokjes Vier bijeenkomsten over dementie De ziekte Alzheimer (dementie) komt steeds vaker voor. Voor dementerenden is het een aandoening die hun leven langzaam maar zeker ingrijpend verandert. Voor familie leden en mantelzorgers van dementerenden is het om gaan met degene die lijdt aan de ziekte vaak een opgave. Om daarover ervaringen uit te wisselen en advies te vra gen aan hulpverleners wordt op vrijdag 27 maart een bijeenkomst gehouden in de recreatiezaal van Dalemhof in Tholen: Alzheimer inn Tholen. Vinkeles Melchers: 'Infoavond in Stavenisse was show In de brief wordt gewag gemaakt van de bouw van vijf nieuwe wind molens bij Stavenisse, maar dat zijn er vier. De natuurvereniging wijst er op dat de gemeente bij hel vaststel len van de nota Tholen voor de wind niet kon vermoeden dat de windtur bines zo groot zouden worden. In de nota is vastgesteld dat de maximale masthoogte is vastgesteld op 100 meter. Zeeuwind wil er turbines plaatsen die 80 meter zijn, lager dan toegestaan is. De natuurvereniging uit ook kritiek op het rendement van de turbines. Die zou worden overschat. De vier turbines die Zeeuwind wil plaatsen gaan bij een gemiddeld aanbod 30.000.000 kWh aan stroom leve ren. „Daarmee dragen deze molens bij aan de klimaatdoelstellingen van de nationale overheid om in 2020 in 20% van de energiebehoefte te voorzien. Windenergie is de effi ciëntste duurzame bron die in Ne derland beschikbaar is." Springer vindt het onjuist dat het rendement van windmolens wordt vergeleken met kolen- en gascentra- les die continue op vol vermogen kunnen draaien. „Dat kan niet met windturbines. De vergelijking is niet realistisch. Het rendement van een fossielgestookte centrale wordt uitgedrukt in de hoeveelheid in energie omgezette brandstof. Bij windenergie is de brandstof gratis en niet vervuilend, dus is het ener getisch rendement niet vergelijk baar. Het rendement van de ge plaatste windturbinegenerator is milieuwinst, denken aan de toe komst en minder afhankelijk zijn van fossiele brandstoffen." In de brief van de natuurvereniging wordt gesteld dat vooral de grondei genaren er garen bij spinnen. Sprin ger noemde dat stuitend. „De be langrijkste kosten die voor een windturbinepark gemaakt moeten worden zijn de kapitaalslasten en onderhoudskosten." Dat is 80% van de totale kosten. De andere zijn net werkkosten, beheerkosten. belastin gen en grondvergoeding. Aan de grondeigenaren wordt een markcon- forme vergoeding verstrekt. Volgens Springer is het ook niet zo dat de molens de natuur bij Stave nisse verstoren zoals de natuurver eniging stelt. De effecten op de na tuur zijn onderzocht 'door een bureau met een goede naam onder de natuurbeschermingsorganisa ties.' „De standpunten van de na tuurvereniging worden daarin niet bevestigd, wel ontkend." Volgens Zeeuwind past het plan bij Stavenisse in het windenergiebeleid van de gemeente. „De gemeente Tholen voldoet aan de aan haar zelf opgelegde taakstelling voor wind energie en levert zo een bijdrage aan duurzame energieopwekking waar menig gemeente in Nederland een voorbeeld aan kan nemen. De ont wikkeling van windenergie is een maatschappelijke noodzaak. Wind is gratis en schoon. Tegen dat voor deel kunnen aardgas en kolen niet op." Voorzitter H. Vinkeles Melchers van de natuurvereniging vond dat de turbines geclusterd moeten worden, bij de Kreekraksluizen of op het Sloegebied. En dat de molens nu zo groot zijn geworden dat ze hinder opleveren. Hij wees in dit verband op het plan voor de bouw van wind molens in de Noordpolder, vlak bij een manege. Volgens hem krijgen de paarden er last van. Ook wees hij er op dat er mensen die gewoon wa ren te recreëren aan de zeedijk langs de Annavosdijkpolder, nu wegblij ven omdat er grote turbines staan. „Het is zonde voor het landschap. De gemeente moet luisteren naar wat mensen ervaren als uiterst be zwaarlijk." Vinkeles Melchers noemde de in formatieavond in Stavenisse 'een show met leuke dingen voor het pu bliek.' Er konden wel vragen wor den gesteld, maar van een discussie was geen sprake, zei hij. Volgens wethouder K.A. Heijboer was er geen sprake van een inspraakavond, maar louter van een informatie avond. ABT-lid J.J. van 't Hof verbaasde zich erover dat de natuurvereniging geen informatie had ingewonnen over de effecten van het park De Grote Nol. „Dan hadden we met nieuwe gegevens kunnen werken." Vinkeles Melchers zei met aanna mes te moeten werken maar wees ook op de studie van de rijksuniver siteit in Groningen waarin is aange toond dat grote turbines in stille ge bieden ook 's nachts hinder veroorzaken. „Het is zeker ook een subjectief onderwerp, maar het gaat er om wat de gemeente wil: kik je op een open landschap of op ener gie? Voor het landschap is het niet mooi." Volgens M.J.' Klippel (RFT) worden er vanaf november bij de molens aan De Grote Nol vogels geteld die slachtoffer zijn geworden van de wieken. „Het is nog te kort om er algemene uitspraken over te doen, maar het valt tot nu toe mee." VERVOLG VAN WINDMOLENS Volgens RW.J. Hoek (SGP) zou er een apart debat moeten komen over hoe ver de gemeenteraad wil gaan met het opwekken van groene stroom met windmolens. K. Saris voerde het woord voor de VVD omdat raadslid G.J. Hoek zelf be trokken is bij het plan om in de Noordpolder windmolens te laten bouwen door Zeeuwind. Saris hield zich op de vlakte en zei al leen benieuwd te zijn naar de reac tie van de wethouder. J.L. Hage (CU) was ook benieuwd naar de reactie. Hij vroeg zich af of de mening van de natuurvereni ging, namelijk te handelen naar de veranderende inzichten, een nieuw licht op de zaak zou werpen. M. Ligtendag (CDA) kon zich wel vin den in wat Klippel te berde had er gebracht. „In 2003 hebben we bij na raadsbreed besloten om wind energie op te wekken, mogelijk te maken. Zeeuwind heeft daar aan voldaan. Als we geweten hadden dat de techniek zo verbeterd zou worden dan hadden we toen meer Megawatt gerekend. We moeten kijken of er nog een vervolg moet komen." Van 't Hof 2ëi dat zijn fractie in 2003 wel de juiste inschatting had gemaakt. Zijn fractie was toen te gen. „Bijna alle argumenten die nu worden genoemd zijn door ons naar voren gebracht. Maar nu hoor ik toch mensen zeggen dat ze dit niet geweten hebben. Wij zijn het eens met de natuurvereniging dat zulke grote molens bij grote wer ken moeten staan. Ik ben een beetje jaloers op Klippel met zijn vondst van 22,5 Megawatt. Het is briljant. De zaak ligt nu bij de gemeente raad." Wethouder K.A. Heijboer zei te gaan onderzoeken hoe het beleid uit 2003 zich verhoudt tot het be stemmingsplan buitengebied. „Dat is heel belangrijk." Volgens de wet houder was er wel degelijke reke ning gehouden met het grotere ver mogen van de turbines. Er waren vier zoekgebieden waar per locatie plaats was voor tien molens, maar dat hebben teruggebracht naar vijf omdat het vermogen van de turbi nes groter werd. Volgens Hoek (SGP) kan het zijn dat de beleids nota uit 2003 niet meer past binnen het bestemmingsplan buitengebied. Volgens Heijboer moet dat door het college van b. en w. onderbouwd worden. J.M. Aarnoudse (SGP) vond dat door het voorstel van RFT de ge meente een risico loopt, namelijk dat er kans bestaat op schadeclaims van ondernemers. „Als we terug komen op het raadsbesluit dan zou ook inzichtelijk moeten worden wat dat voor financiële gevolgen dat heeft. Dan moet de raad dapper zijn om daar voor te staan anders staan de ondernemers in de kou." Maar Hage vond dat Aarnoudse de bal te rugspeelde. „Het gaat er nu om na te gaan hoe het mogelijk is dat er afgeweken is van het beleid." Volgens Klippel heeft de raad de plicht zich te houden aan de beslui ten die ze heeft gemaakt. Boven dien moet volgens hem ook mee spelen dat er veel weerstand is onder de bevolking tegen molens 'dwars door een polder'. Aarnoudse wilde weten of RFT be reid was om de financiële gevolgen te dragen als het beleid wordt bij gesteld. „Als het college buiten zijn boekje is gegaan door meer te vergunnen en er komen schade claims dan zal de gemeente die ook moeten betalen." Van der Wal zei dat ze wel iets meer tijd wilde om zich met haar fractie te beraden op wat nu op tafel was gekomen. Ze vond de raadsver gadering van volgende week te vroeg voor de motie van Klippel. Die had op zijn beurt geen moeite om drie of vier weken te wachten. „En als ik dan de steun krijg van de PvdA, dan zal ik dat zeker doen." De discussie werd op de publieke trubine door zo'n twintig bezoekers aangehoord, waaronder het actieco mité uit Stavenisse, vertegenwoor digers van de natuurvereniging en Zeeuwind. In het bestemmingsplan buiten gebied staat over windenergie dat 'het gemeentelijk beleid is gericht op het realiseren van een elektriciteitsproductie door mid del van windturbines van 22,5 MW. Vanuit het belang van een ruimere toepassing van wind energie is het wenselijk om het rendement te zoeken in concen tratie op projectlocaties. Ver spreide situering of enkele turbi nes leidt tot een te beperk rendement. Bovendien zijn ver spreiden turbines vanwege de in vloed op het omliggende land schap niet gewenst.' Tijmen Molengraaf (links) uit Tholen en Francis van Dijke uit Oud-Vossemeer spelen met hun band Infinite Mind in de finale van talentenjacht RegioRuis. De 22-jarige Tijmen uit Tholen heeft tot vier jaar terug nog nooit van zijn leven een instrument aan geraakt. Totdat hij een vriend basgi taar hoort spelen. „Dat vond ik echt te gek. Hij was ook vrij laat begon nen met spelen en ik zag dat hij snel vorderingen maakte. Dal was voor mij reden om het ook te probe ren." Francis komt wel al vroeg in aanra king met muziek. De 20-jarige Bra ziliaan komt als hij drie maanden oud is in Oud-Vossemeer terecht bij zijn adoptieouders Rien en Marjan van Dijke. Die blijken zelf ook veel met muziek te hebben. Rien kan verschillende instrumenten bespe len, zoals gitaar, saxofoon en tuba en Marjan zingt opera. Francis zijn belangstelling gaat uit naar een oud drumstel. Als zijn ouders doorheb ben dat hij er niet meer van achter is weg te slaan, besluiten ze dat hij op drumles mag en komt er een be ter drumstel. Hij volgt acht jaar les op de Zeeuwse muziekschool en haalt zijn A, B, C en vorig jaar zijn D-diploma. Dat is voor hem vol doende en daarom is hij gestopt met muziekles. Nu heeft hij het spelen op keyboard en gitaar eigen ge maakt, maar drummen blijft 'zijn ding'. „Dat is lekker fysiek, je zit nooit vooraan 'in the picture'. Dat hoeft niet voor mij. Ik zit liever achteraan waar ik mijn ding kan doen." Tijmen en Francis kennen elkaar uit een andere band Froda, waar op dat moment ook zanger Sven deel van uitmaakt. Froda is een poprockband die in 2005 wordt opgericht door de zanger en een gitarist. Tijmen komt erbij als bassist, maar noemt dat meer liefdadigheid van de andere bandleden. „Ik kon nog niet veel, maar kreeg in Froda de kans om te leren. Ze dachten eerst, 'wat doen we?', maar op een gegeven moment ben ik gaan groeien. Ik heb me het spelen zelf aangeleerd, met wat tips en aanwijzingen van een vriend, en ik heb heel veel geleerd van het spelen in een band." Als Tijmen in de jeugdsoos van Halsteren komt, ziet hij Francis daar drummen tijdens een jamses sie. „Ik dacht, die uitslover moeten we hebben." En zo komt Francis bij de voor hem ook eerste band. In 2007 valt Froda uit elkaar, vanwege meningsverschillen over muziek stijlen. Froda hield volgens Tijmen te strak vast aan het genre poprock, terwijl hij liever experimenteert met andere muziekstijlen. Daarom heet het genre waarin Infinite Mind valt, progressieve rock. De naam van de band. die in 2008 is ontstaan, bete kent volgens Tijmen 'onbezonnen geest'. „Het heeft te maken met on ze muziek en de manier waarop wij nummers schrijven. De progressie ve rock is ontstaan in de jaren '70 met het Sergeant Pepper-album van The Beatles. Dat brak toen alle re gels in de muziek. Andere bands, zoals Pink Floyd, zijn daarop ver der gegaan. Ze bouwen verder zon der op de bands van vroeger te lij ken. Het is veel genres bij elkaar en veel combineren." Infinite Mind heeft op één bandlid na, dezelfde leden als in Froda. „We hebben een klein jaartje zon der gitarist gezeten. Toen vonden we Sander." De nummers die de band speelt, zijn zelf geschreven. „Die schrijven we met zijn allen. We nemen het instrumentale als ba sis en daar gaat Sven op verder met zang. We hebben allemaal een groot aandeel in alle nummers. Het is niet zo dat iedereen voor zijn ei gen instrument schrijft." Zo brengt Francis ook wel eens een gitaarlijn in. „En als iemand voor mij een drumlijn schrijft, wil ik die ook graag spelen." Omdat iedereen zijn eigen inbreng heeft, komen er vanzelf verschillen de muziekstijlen bijeen. „Iedereen Dankzij het opgebroken Zuidplantsoen lag vrijdag in Poortvliet de rode loper uit voor Jacomien Krijger en Marcel Riemens. Op het Zuidplantsoen in Poortvliet werd vrijdagmorgen de rode loper uitgerold. Het tapijt moest er voor zorgen dat Marcel Riemens en zijn bruid Jacomien Krijger met schone voeten in de bruidsauto konden stappen. Stoofstraat en Zuidplantsoen worden grondig aangepakt. Op 20 oktober is men begonnen en sindsdien is het verkeer in de straat ge stremd. De bestrating is verwijderd, de riolering vervangen, waterlei ding vernieuwd en oude kabels weggehaald. Eind februari had de klus geklaard moeten zijn, maar de vorst en een periode met veel regen heb ben roet in het eten gegooid. Voor het bruidspaar kwam dat slecht uit. Gelukkig was het de dagen vóór vrijdag droog, want bij tijd en wijle was het in de opgebroken straat een ware modderpoel. Aannemer KWS Infra en de gemeente wa- Volgens Hoek staan er sinds augus tus 2007 tijdelijke dranghekken op het havenplateau, omdat de veilig heid daar niet meer gegarandeerd kon worden. De damwand van de haven bleek te zwak. De damwand is voorafgaand aan het vaarseizoen 2008 gestabiliseerd en eind vorig jaar zou er volgens het raadslid dui delijkheid zijn over de definitieve vormgeving van het havenplateau. Het college antwoordt dat de ver nieuwing van de damwand nauw samenhangt met de ontwikkelingen in het kader van het project haven gebied Sint-Annaland. Ingenieurs bureau Fugro heeft onderzocht dat er zogenaamde groutankers in het havenplateau dienen te worden aangebracht om de damwand te ze keren. Maar deze ankers kunnen pas worden bevestigd als de heipa len van de te realiseren woningen in de grond zijn geslagen. Een al ternatief zou een betonnen dam wand op eigen fundering zijn, maar deze is volgens het college aan zienlijk kostbaarder in realisatie. Er moet nog afstemming plaatsvin den tussen de gemeente en de pro jectontwikkelaar over de aanpas singen. maar het college denkt binnen de eerste helft van volgend jaar te kunnen beginnen. Over de kosten wil het college nu nog geen uitspraken doen. Verwacht wordt, dat die over een half jaar wel be kend zijn. in de band luistert naar andere mu ziek. Mijn muzieksmaak is heel breed. Dat gaat van rock tot elek trisch, zoals Aphex Twin en Boards of Canada richting alternatief, bij voorbeeld The Mars Volta", zegt Francis. Bij Tijmen is zijn smaak in de loop van de tijd ontwikkeld. Voorheen was ik meer rock geo riënteerd. maar nu gaat het ook alle kanten op: van bluesrock tot progressieve metal tot Jacques Brei." Podiumervaring hebben de mannen opgedaan bij Froda. „Maar dat zijn met name kroegen." Hun grootste optreden vinden ze dat bij De Botte Hommel in Bergen op Zoom. „We traden op bij het festival Alive. Om daar mee te kunnen doen, moet je een demo opsturen. Het is een be kend podium voor Bergse begrip pen. Vroeger stonden daar hele avonden bandjes te spelen, maar dat kan nu niet meer. Het is daarom wel bijzonder als je daar nu mag optre den." RegioRuis, de wedstrijd van de jon- gerenraad Schouwen-Duiveland voor beginnende bands, is het eer ste optreden voor Infinite Mind. „Oké, we hebben opgetreden voor familie op het drumexamen van Francis, als je dat optreden wilt noemen. Maar dat waren bekenden en we hadden niet eerder voor een publiek gespeeld waarin je niemand kent." De deelname aan de talentenjacht is eigenlijk toeval. Francis studeert geluidstechniek op het ROC in Ber gen op Zoom en loopt momenteel stage bij een geluidstechnicus in Goes. Die levert de geluidsappara tuur voor RegioRuis en zo komt Francis in contact met de organisa tie. „Er viel een band uit en toen vroegen ze mij of wij wilden mee doen." Ze vinden het wel tijd om naar bui ten te treden na alleen maar repete ren. Dat doen ze in een schuur van een kennis in Bergen op Zoom. „Daar zit een repetitieruimte van een andere band in. Er was nog plek voor andere bands om te repe teren. Wij gaan er elke donderdag avond oefenen." De jongens vinden het best span nend om zich voor de eerste keer aan een publiek te laten horen. „Je wilt wel dat je muziek zo overkomt zoals je het bedoeld hebt." Zenu wen? „Tuurlijk, altijd. Je weet niet hoe mensen zullen reageren. En je moet op dat moment wel presteren. Het is de bedoeling datje iets neer zet", zegt Tijmen. „Het zijn wel lekkere zenuwen. Anders dan wan neer je een tentamen hebt waarvoor je niet geleerd hebt", aldus de stu dent aan de lerarenopleiding in Til burg. Francis is niet echt zenuwach tig voor het optreden voor publiek, maar meer voor zichzelf. „Ik wil voor mezelf gewoon goed spelen. Mijn muziek gaat niet veranderen, omdat mensen het niet mooi vin den." Toch gaat er iets mis tijdens hun podiumdebuut. Tijmen: „Bij het eerste nummer zag ik ineens een drumstok voorbijvliegen. Maar die dingen gebeuren, zoals een noot die je mis slaat. Ik had zoiets van oké, dan hebben we dat gehad. Francis slaat met één drumstokje net zo vrolijk verder, dat doet hij in de re petities ook wel eens. Maar natuur lijk had je reservestokjes bij je, hé Francis? Het publiek hoort het vaak toch niet als je mis slaat." Wat het publiek en de jury van de muziek vindt, mag duidelijk zijn na het winnen van een finaleplaats. „Mensen waren heel positief. Ze hadden zoiets nog nooit eerder ge hoord en dat was voor ons het grootste compliment. Ook van an dere bands kwamen ze naar ons toe om te zeggen dat ze onze mu ziek relaxt vonden. Maar dat von den wij ook van een andere band." Toch is er ook nog kritiek. Ze heb ben de jury kunnen bekoren, maar die heeft nog wel wat verbeterpun- ten. „We moeten nog strakker gaan spelen, met name in de ritmesectie. We hadden nog wat fouten op be paalde momenten. Ook het geluid kan beter wat betreft de afstelling van de versterker. En ze hadden kritiek op onze presentatie voor aanvang van het optreden. We stonden op ons gemakje onze ins trumenten op het podium te stem men. Dat vonden ze niet professio neel. We moeten voortaan sneller beginnen. Zulke kritiek, daar kun je wat mee." De finale van RegioRuis is op 16 mei in Brogum in Zierikzee. Drie van de tien bands winnen een prijs, maar daar is hel Infinite Mind niet perse om te doen. „Het is fijn om nog een keer te kunnen optreden. Het is podiumervaring opdoen en dat je naam genoemd wordt is ge noeg." Volgens de jongens is die naamsbekendheid positief bij het regelen van optredens. Daar maken ze zelf ook gebruik van in hun con necties met Capital Sentimental, een band die al wat beter bekend is in de regio. „We hebben afgespro ken om samen op te treden." Wat de toekomst betreft, zit Infinite Mind volgens Tijmen en Francis op de juiste weg. „Het liefst gaan we op deze koers verder. Het zou mooi zijn om zoveel mogelijk met mu ziek bezig te zijn. Het liefst fullti me. De kans is klein, maar we wil len het wel." Er wordt gewerkt aan een website. „Mensen moeten ons toch ook kunnen vinden." Francis weet al langer dat muziek maken leuk is en Tijmen is nu ook hele maal om:",Het is te gek om te doen en het houdt je van de straat." Het is een nieuwe activiteit van de Alzheimer werkgroep Tholen, de vrijwillige thuiszorg en het steun punt mantelzorgers van de gemeen te. Op de eerste bijeenkomst komt psychogeriatrisch verpleegkundige Frans van Dun van Emergis uitleg gen wat dementie is. Hij zal onder meer vertellen over vergeetachtig heid, soorten dementie en oorza ken, de verschijnselen en de ver schillende fasen van dementie. Bezoekers kunnen vragen stellen, maar er is ook gelegenheid om on gestoord en informeel met elkaar praten, en ervaringen uit te wisse len. Ook wordt voor ontspanning gezorgd. Na de pauze speelt Jean- net de Vos uit Sint-Maartensdijk op accordeon. De Alzheimer Inn duurt van twee tot vier uur. De toegang is gratis. Aanmelden hoeft niet. Later in het jaar worden er nog drie bijeenkomsten gehouden. Steeds op vrijdag. Op 12 juni staat dementie en medicijngebruik centraal, op 25 september dementie en de buiten wereld. Op 11 december is het the ma: als het thuis niet meer gaat. ren bereid tot een voor deze bijzondere gelegenheid ook bijzondere ge ste: ze zorgden dat er een rode loper lag vanaf het tuinpad van Jaco- miens ouderlijk huis naar de bruidsauto op de rijbaan. Zo konden zij en haar bruidegom Marcel uit Scherpenisse gemakkelijk bij de auto komen om naar het gemeentehuis in Tholen te rijden. En ze stelden de geste op prijs. Vrijdag waren bouwvakkers bezig om trottoirbanden te plaatsen. Als de straat straks klaar is, is de rijbaan smaller. En er zijn versmallingen in aangebracht om de snelheid van het verkeer af te remmen. Het fiets pad en de trottoirs zijn verbeterd. De Stoofstraat kri jgt een asfaltlaag, het Zuidplantsoen blijft de klinkerbestrating houden. De verwachting is dat de klus eind april geklaard zal zijn. Dus,zoekt u modern designt |taliaans?Ofjuist meer Je Z^&f'ïoi3i8 lUje.nl natuurlijke materialen in More than Classic? Houdt u juist OU ,e,\eUf-Pa van de warme klassieker? Interieur Paauwe is erin thuis: litu stijl- vcwvr .W Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 3