i 3 'Vervangende moeder' Ilona trouwt i Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 12 maart 2009 Subsidie Kunstkring Garage Julianastraat Coating zwembad Koolstofinjectie Dakkapel voldoet bijna Volvverk is eerste Zangmiddag en samenzang NPB-lezing over Etty Hillesum Geen licht en geen gordel om Rommelmarktspullen Schorrekoor verrast Bestuur Vrij en Blij Silo en loods akkoord Aanbouw bij huisarts Dakkapel en dakterras Schutsemarkt Verkoping Bethelkerk Garageperceel bouwrijp Schout- en schepenenrace Beroep Rode stenen en blauwe pannen Jaarconcert Euterpe Stemmen na kerkdienst Containers Sportlaan Dartstoernooi Geslacht in eigen slagerij Niet hangen boven de pot Paasrommelmarkt Trouwen Gouden Leeuw Sloop gymzaal Snoeien bomen Zangavond Woord en Daad Sobere maaltijd Goud van Oud Mosselkreekstraat Bingoavond Jaarconcert Concordia met gasten Lezing urineverlies Serre en veranderen gevel Steen moet frisser Liever twee dakkapellen Geense meeste vis Tholen Stichting Kunstkring Tholen krijgt 3237,50 euro subsidie van de ge meente. Dit in verband met de acti viteiten die rond Koninginnedag elk jaar worden gehouden. Op het perceel Koningin Juliana straat 45 mag een garage gebouwd worden. B. en w. hebben daartoe een verzoek ingewilligd. Aan de Jan van Bloisstraat 52 mag een garage met bergzolder aange bouwd worden. B. en w. hebben hun medewerking toegezegd. Zwembad de Spetter wordt voorzien van een nieuwe blauwe coatinglaag, evenals zwembad Haestinge in Sint- Maartensdijk. Alleen in de Spetter wordt de automatische doseerinstal- latie met toebehoren vervangen. Bioclear uit Groningen is door de provincie Zeeland uitgenodigd om offerte uit te brengen voor het uit voeren van een tweede koolstofin- jectieronde op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Kaay. Uit het onlangs uitgevoerde ijkmo- ment blijkt, dat de resultaten achter blijven bij de verwachtingen omdat de eerste koolstofinjectie in 2004 niet goed is verlopen. Tijdens die in jectie waren er de nodige proble men. Om die reden verwacht de pro vincie van Bioclear nu zekerheden. Men wil ook inzicht in het advies- en uitvoeringsdeel. De provincie stelt als voorwaarde dat ook de ge meente het onderzoeksrapport ont vangt. De dakkapel die A. van Dongen op zijn woning aan de Mosselhoekse- weg 7 w il plaatsen voldoet wat be treft afmeting en vorm, maar de wel standscommissie vindt dat de zijkanten in een donker kleur uitge voerd moeten worden. De pannen die op de kapel komen te liggen zijn dezelfde als die op de woning lig gen. Bij de wekelijkse speeldag van kla- verjasclub Stad Tholen heeft Aad Vol werk de meeste punten gehaald. Hij eindigde op de eerste plek met 5396 punten. Leen Hage haalde daarna de meeste punten met het kaartspel: 5075 p. Anita Aarnoudse werd derde met 5065 p. Vierde en vijfde waren Janet van Duivendijk (5034 p.) en Joan Kon (5003 p.). Het Thools mannenkoor zingt zater dag in de Rehobothkerk van de Ge reformeerde Gemeente. De zang middag begint om 14.30 uur. Op 21 maart is er in dezelfde kerk een koor- en samenzangavond die de Ring Zeeland van zangverenigingen van de Gereformeerde Gemeenten organiseert. De meewerkende koren zijn Jong Sursum Corda uit Krab- bendijke, Hananja uit Tholen, Vox Humana uit Rilland en Met Hart En Stem uit Sint-Maartensdijk. De col lecte is voor Helpende Handen en de avond begint om 19.30 uur. De oud-voorganger van de vrijzinni ge geloofsgemeenschap NPB, Dick Peters, leidt woensdag een lezing in over het leven en werk van Etty Hil lesum. De dagboeken en brieven van Etty Hillesum (1914-1943), een Joodse vrouw, omgekomen in een concentratiekamp, zijn wereldwijd gepubliceerd en de reacties daarop duren voort tot op de dag van van daag. Zij wordt geplaatst tussen filo sofen, mystici en literatoren van de twintigste eeuw. Haar spirituele ge- dachtengoed, haar onverzettelijk ge loof in mensen en haar radicale ethiek maken haar geschriften tot een zeldzaam document. Haar erfe nis is nog altijd springlevend. Er wordt stilgestaan bij haar persoon lijk tragisch verlopen korte leven en een aantal van haar spirituele teksten wordt nader beschouwd. De avond begint om half acht in het kerkge bouw van de NPB. De politie heeft vorige week dinsdag vijf fietsers en drie automobilisten bekeurd tijdens een verkeerscontro le. De fietsers voerden geen verlich ting en de automobilisten droegen geen gordel. De politie controleerde de fietsers tussen 19 en 22 uur op de Zoekweg, de Eendrachtsweg en de Ten Ankerweg en de automobilisten werden aangehouden op de Kuipers- dreef. Oud- Vossemeer marktspullen hebben, kunnen deze vanaf morgen elke vrijdag tussen 19 en 20 uur inleveren in de loods van de familie Van Gorsel aan de Krom- medreef 4. De spullen zijn bestemd voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Hervormde kerk op 25 juli. Voor informatie: Rudi van Putten 672231 of Peter Geene 672856. Sint-Annatand Mensen die bruikbare rommel- Het Schorrekoor houdt vandaag en morgen zijn jaaruitvoeringen in café Havenzicht. De optredens beginnen om 19.30 uur en kaarten zijn te koop bij boekhandel Heijboer aan de Ring en bij de leden van Het Schorrekoor. De muzikanten hebben zaterdag middag voorbijgangers verrast in café Havenzicht. Daar hield het koor een extra repetitie voor de jaaruit voeringen. Aan de repetitie werd meegewerkt door de slagwerkgroep van Accele rando en trompettisten van Trompet Kwaajer uit Tholen. Gezamenlijk zorgden ze voor zoveel spektakel dat bezoekers van het etablissement en voorbijgangers verbaasd kwamen kijken waar al dat geluid vandaan kwam. De medewerkers lieten zich niet van de wijs brengen en onder leiding van dirigent Pierre van Broekhoven werden de puntjes op de i gezet. Ellis Hoek en Jankees Schot zijn de twee nieuwe kandidaten voor het be stuur van speeltuinvereniging Vrij en Blij. San van Poortvliet en Marco de Jonge stoppen ermee. Voorzitter Bert van 't Hof en Anny Saarloos zijn weer herkiesbaar voor een nieu we zittingsperiode in het bestuur. Vrij en Blij houdt woensdagavond de 48ste ledenvergadering in de Wellevaete. De welstandscommissie gaat ak koord met het gewijzigde plan voor de bouw van een mestsilo en een loods bij A.C. Geluk aan de Anna- vosdijk 2. De silo komt op advies van de commissie wat verder van de openbare weg te staan. Het terrein ervoor wordt ingeplant. De silo is bestemd voor de opvang van 2500 kubieke meter mest. De rand van het bassin is 4 meter hoog. Het 'dak' van de silo steekt daar 3,80 meter boven uit. De welstandscommissie heef geen moeite met de aanbouw van een keuken achter het pand van A. van den Berge aan de Voorstraat 29. De huidige bijkeuken en garage worden er voor gesloopt. De aanbouw wordt zeven bij vijf meter. Er komt een puntdak op. Volgens voorzitter M. Onrust wordt het op het terrein bij de huisarts door de verschillende aanbouwen een 'dorpje op zich'. Gezien de speciale ligging van het pand ging de welstandscommissie akkoord met het plan van P. Dekker om de bovenwoning aan de Spuistraat 40 uit te breiden. Dat ge beurt voor een deel met een dakop- bouw en met een dakkapel. Via de opbouw krijgt Dekker toegang tot het dak waar hij een terras wil ma ken. In zorgcentrum De Schutse wordt woensdagmiddag 25 maart de jaar lijkse Schutsemarkt gehouden. Tus sen één en vier uur is er van alles te koop, zoals fruit, zelfgemaakte spul letjes en tal van aanbiedingen. Ook is een koffiehoekje ingericht, leder een is welkom. De activiteitencommissie van de Hersteld Hervormde Gemeente houdt op zaterdag 9 mei een verko ping op het parkeerterrein bij de Bethelkerk. Zo'n vijftig kramen met allerhande koopwaar, waaronder da meshoeden, zullen er staan. Verder is er een doorlopende show van de nieuwste bruidsjurken. En een grote ruimte met tweedehands spullen. Wie nog bruikbare gebruikte spullen heeft voor de verkoping, kan ze af geven bij fam. C. v.d. Klooster aan de Langeweg 9. Aannemingsbedrijf Moerland en Dost uit Steenbergen gaan het per ceel aan de Veilingweg waar autobe drijf Van Vossen komt, bouwrijp ma ken. Bij de aanbesteding door de gemeente kwam de Brabantse aan nemer met 12.250 euro, exclusief btw. als laagste uit de bus. De plaat selijke aannemer gebr. Moerland zat daar slechts 650 euro boven. Over buurman aannemingsbedrijf A. Goe- degebuure schreef in voor 17.240 euro. De schout- en schepenenrace krijgt 4000 euro subsidie van de gemeente. De derde uitgave van dit evenement vindt zaterdag 20 juni plaats op de Krabbenkreek. Verschillende ge meentebesturen uit Zeeland, Noord- Brabant en Zuid-Holland strijden dan op oude zeilschepen om de hoogste eer. Commissaris van de ko ningin Karla Peijs reikt de prijzen uit. Ook voor een ander evenement dat verband houdt met de watersport - Musica Nautica - trekt de gemeente de portemonnee. Het muzikale eve nement, dat vorig jaar voor het eerst werd uitgevoerd, krijgt 1500 euro subsidie. Aan het programma met grotendeels klassieke muziek, werk te ook fanfare Accelerando mee. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. B.J. van Boven in De Valk-Wekerom. Stavenisse Vier van de zes te bouwen senioren woningen aan de Dokter Berhardis- traat van Westvest Planontwikkeling krijgen een rode gevelsteen en blauwgesmoorde pannen. De wel standscommissie ging onlangs ak koord met de monsters van steen en pan. Sint-Maartensdijk Muziekvereniging Euterpe geeft op 21 maart om 19.30 uur in Haestinge haar jaarconcert. De avond begint met de samenspelgroep, vervolgens treedt de drumband/slagwerkgroep op en het orkest van Euterpe. Tot slot is er een optreden van blaaska pel Dak 'r af die dit jaar tien jaar be staat. De Hervormde Gemeente Rehoboth gaat voor het eerst stemmen voor kerkenraadsleden na de kerkdienst op zondagmorgen. Dit wordt dan ge combineerd met koffiedrinken. Op deze manier kan de opkomst veel hoger zijn dan bij een aparte stem ming op een avond of een zaterdag. Voor Bert van Dijk moet een nieuwe kerkbestuurder gekozen worden, want hij stopt ermee. Secretaris Jaap Snoep stelt zich nog voor twee jaar herkiesbaar. Jaap Hage is voor de volle periode beschikbaar. Om te voorkomen dat er een leemte in de kerkenraad ontstaat wat kennis en ervaring betreft, wordt er voortaan een glijdende schaal gehanteerd voor verkiezing van ambtsdragers. B. en w. willen meewerken aan het plaatsen van enkele containers op het terrein van Weggemans Metaal bewerking Profielbeplating aan de Sportlaan. Daar is een bouwvergun ning voor nodig. Een omwonende heeft echter bezwaar gemaakt tegen het plaatsen van de containers en ge vraagd daar tegen op te treden, maar b. en w. willen in principe wel mede werking verlenen aan het plaatsen van containers, mits deze voldoen aan redelijke eisen van welstand. De welstandscommissie had er in prin cipe geen bezwaar tegen omdat het om een industrieterrein gaat. Dansliefhebbers kunnen op 22 maart meedoen aan een open darts- toernooi in Haestinge. De wedstrijd is toegankelijk voor mannelijke en vrouwelijk darters vanaf 16 jaar en er wordt gespeeld volgens de pun tentelling 501 single. Èr zit ruim 1200 euro in de prijzenpot en er is een game tegen de Engelse darter Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Malse rosbieflapjes 500 gr 6,25 lïartaartjes 4+1 GRATIS!! Verse varkenslever 500 gr 1,90 Kip-Siamreepjes 500 gr 4,25 I I I I I Riblappen Drumsticks Varkenspoten Varkenshieltjes 1kg 1kg 1 kg 1kg Eigen gekookte ham Gebraden gehakt Jong bel. kaas gesn. Grillworst div. soorten 100 gram 100 gram 150 gram 150 gram 1,39 1,00 1,50 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 7,95 3,95 - 0,99 1 3,50 I I I I I Advertentie I.M. Tony O'Shea (Silverback) te win nen. Aanmelden kan via haestin- ge@zeelandnet.nl of www.mari- flex.net en meer info is verkrijgbaar bij Hans Visser via 06-25034559. Het toernooi begint om 13 uur. Je moetje bekken trainen om klach ten te voorkomen. Dat hebben de plattelandsvrouwen donderdag te horen gekregen van Sarien Geluk Breure. De fysiotherapeut die ge specialiseerd is in bekkentherapie hield voor hen een lezing met als onderwerp 'Houd uw bekken in ba lans'. Er kwamen veel kwalen aan de orde waarbij therapie heel veel kan oplossen. In tegenstelling met een operatie, waarbij de klachten na verloop van tijd weer terug komen, kan met een goede training heel veel worden verbeterd volgens Sa rien. Na de pauze moesten de dames zelf aan de slag. Ze moesten op een stoel zitten en heen en weer wiebe len van de ene bil naar de andere om te voelen waar nu precies de zit- beenderen zitten. Ook moesten de vrouwen de juiste piashouding aan nemen en hoorden ze tot hun verba zing dat men vaak een urineweg ontsteking krijgt van hangen boven een toilet, wat mensen heel vaak doen in restaurants of winkels. Het werd de dames duidelijk gemaakt dat ze gewoon moeten gaan zitten met de voeten op de grond. De plat telandsvrouwen moesten ook een aantal vragen op papier beantwoor den, zoals wat kan een bekkenfysio therapeut doen bij een vrouw van 48 jaar met klachten over een steeds terugkerende urineweginfectie, ob stipatie en pijn bij het vrijen? De antwoorden werden met elkaar ver geleken en vervolgens gaf Sarien haar mening over de gewenste be handeling. Sarien werd met luid ap plaus bedankt voor de leerzame avond en de voorzitter overhandig de haar als dank een enveloppe met inhoud. De feestvereniging van Haestinge organiseert op 4 april een rommel markt in het dorpshuis. De paas rommelmarkt begint om half tien en duurt tot vier uur. Er is een drive-in show van dj U-Nc en de entree is gratis. Meer informatie bij Miranda Visser 06-23999788 of 662865. Scherpenisse Meldden we vorige week dat er in het Holland Huis getrouwd mag worden, ook de Gouden Leeuw heeft toestemming gekregen van b. en w. om op 4 september een bruidspaar onderdak te bieden. Het restaurant huurt van de gemeente ook het voormalige gemeentehuis van Scherpenisse, waar vele jaren huwelijken zijn gesloten. Na de sloop van de gymzaal aan de Laban Deurloostraat zullen gebrui kers uit moeten wijken naar gymlo kalen in Sint-Maartensdijk en Poort vliet, of gebruik maken van Holland Huis of de lokalen in de eigen school. Dat antwoorden b. en w. op vragen van P. Suurland (PvdA). Volgens b. en w. is er met een deel de gebruikers nog geen overleg gepleegd. Volgens Suurland was dat vorig jaar wel afge sproken met de gebruikers. B. en w. antwoorden dat het er eerst op gele ken had dat de huidige gymzaal nog beperkt gebruikt zou kunnen worden. Maar vanwege de kosten kan dit nu niet meer. B. en w. wil zo snel moge lijk rond de tafel met de gebruikers van de gymzaal. Met de vaste gebrui kers van de gymzaal (scholen, jud overeniging en gymnastiekvereni ging) die mogelijk moeten uitwijken naar andere dorpen is wel overleg ge weest. Poortvliet Aannemingsbedrijf J. Tijssen uit Sint-Maartensdijk heeft van de pro vincie Zeeland opdracht gekregen om voor 6755 euro, exclusief btw, bomen te snoeien langs de Postweg en Lageweg. Tijssen is ook nog in de race voor maaiwerk en bijko mende werkzaamheden op provin ciale (parlallel)wegen, fietspaden en kanaaldijken in de regio's Noord en Zuid van de provincie Zeeland. Het comité van Woord en Daad houdt zaterdag om half acht een zangavond in de Hervormde Kerk. Medewerking wordt verleend door de zangverenigingen Crescendo uit Tholen o.l.v. dirigent Paul Heijboer en organist Eric Quist en VZOS uit Sint-Annaland o.l.v. dirigent Cees Quist en organist Leen Heijboer. De samenzang wordt begeleid door organist Jaap de Graaf en dominee C. Gielen verzorgt de opening en meditatie. De collecte is bestemd voor het project gezondheidszorg Bangladesh. De netto opbrengst wordt verdriedubbeld door subsi die. De ZWO-commissie (zending we- relddiaconaat en ontwikkelingssa menwerking) en de diaconie van de Gereformeerde Kerk organiseren 26 maart om 18.30 uur een sobere maaltijd, in het kerkgebouw aan het Zuidplantsoen. De maaltijd valt in de 40-dagentijd, de tijd van bezin ning en inkeer. Er wordt tijdens de bijeenkomst stilgestaan bij het the ma: Een ramp laat je niet los. De kerk is om 18 uur open en vooraf kan nog een kopje koffie worden gedronken. Na de maaltijd is er een collecte voor de gemaakte kosten. Belangstellenden kunnen zich voor 24 maart telefonisch opgeven bij El- la Dijke. 663245. Café 't Centrum houdt zaterdag een Goud van Oud-avond met muziek uit de jaren '50 tot en met '90. Dj Robert zorgt vanaf negen uur voor de sfeer van vervlogen tijden en de entree is gratis. Sint-Philipsland De woning Mosselkreekstraat 32 mag uitgebreid worden. Hiervoor moet nog wel een ontheffingsproce dure worden gevoerd, maar b. en w. hebben hun medewerking toege- Aan de Langeweg 49 in Anna Jaco- bapolder mag een berging gebouwd worden, maar ook hiervoor moet volgens de wet op de ruimtelijke or dening nog een procedure afge werkt worden. De werkgroep Dorp AJP houdt 20 maart om acht uur een bingoavond in het dorpshuis Anna Jacobapolder. Opgeven kan tot en met maandag bij Sjaan Kaashoek, tel. 572843 of Jolanda van Alphen tel. 572450. Bij te weinig opgaven gaat de avond niet door. Muziekvereniging Concordia geeft 21 maart haar jaarconcert in dorps huis De Wimpel. Het thema voor deze avond is: Water. De slagwerk groep maakt een reis langs verschil lende tropische plekken en heeft haar nummers en instrumenten aan gepast op het thema. De fanfare speelt naast de eigen nummers sa men met enkele gasten, namelijk de blokfluitgroep van basisschool De Luyster en de Fluplandse band In finity. De coverband verzorgt na het concert een afterparty. Het concert begint om 19.30 uur en kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis naar binnen. Meer informatie is te vinden op www.concordia-sintphilipsland.nl. Belangstellenden kunnen woensdag naar de bijeenkomst van de platte landsvrouwen afdeling Sint-Philips land. Die komen bijeen voor een le zing over ongewild urineverlies. Urologisch verpleegkundige Marti nique Jaspers vertelt over het ont staan van de klachten, de ongemak ken en de mogelijke behandelingen. De avond wordt gehouden in de Wimpel en begint om acht uur. Voor de bouw van een serre en het veranderen van de gevel van de wo ning van H.H. Krijger aan de Zuid- dijk 72 deed de welstandscommis sie onlangs enkele suggesties. In de gevel wordt een schuifdeur vervan gen door een stuk muur en een raam. Volgens de commissie komt het raam in het plan te dicht op de voordeur te staan. De commissie stelt voor de afstand wat groter te maken. En volgens voorzitter M. Onrust heeft de serre weinig relatie met de bestaande bebouwing. Hij had het idee dat de serre er 'een beetje aan hing.' Hij stelde voor de serre iets hoger te maken waardoor het meer Ilona Quist en Clément Oosse worden met bogen opgewacht door schipperskinderen van het internaat in Krimpen aan den IJssel. Voor de kinderen van het reformatorisch schippersinternaat De Driemaster in Krim pen aan de IJssel is Ilona Quist uit Tholen een vervangende moeder. Sinds vrijdag is ze ook de echtgenote van politieagent Clément Oosse uit Rotterdam. Het stel werd opge wacht door tien kinderen tussen de 11 en 16 jaar waarvoor zij op het internaat de 'ver vangende moeder' is. Ze stonden met ver sierde bogen bij het oude stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen. Ilona was er door ver rast. Aan de overzijde van de straat stonden belangstellenden, maar ook twee agenten in uniform. Dat waren collega's van Oosse uit Vlaardingen. Met een bosje bloemen voor het bruidspaar. Het echtpaar kwam te voet met familie en ge nodigden uit het verenigingsgebouw De Win gerd via de Kerkstraat naar de Hoogstraat. Het was zonnig maar koud. Na de plechtig heid in het stadhuis werd het huwelijk kerke lijk bevestigd in de Grote Kerk. Ilona blijft werken in De Driemaster. Het stel gaat in Rotterdam wonen. Zondag 15 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Blom, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Donselaar, Ooster- land. 18 u. ds. Hoek, Hoevelaken. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Sluis. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. mevr. ds. Zandbergen, Poortvliet. wo 18/3 19.30 u. lezing over Etty Hillesum. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Doornebal, Benschop. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek, Hoevelaken. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Talsema, Middelburg. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Amers foort. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 19/3 19.30 u. ds. Reinders, Harskamp. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Kooten. 14.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. do 19/3 19.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Palm, Nieuw- en Sint Joosland. 16 u. ds. Bouman. Nijkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Bijman, Arnemuiden. 14.30 u. ds. Zijlstra, Yerseke. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, di 17/3 19.30 u. ds. Van Gelder. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. mr. Kooij, Baren- drecht. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers, Lage Zwaluwe. in overeenstemming komt met de ramen van de bestaande woning. De gevelsteen van het nieuwe ap partementencomplex aan de Een- drachtstraat moet frisser. Dat vindt de welstandscommissie die onlangs de monsters van de stenen bekeek. Er lag een roodpaarse en een licht rode steen op tafel, maar die laatste was volgens de commissie veel te flets. „Die slaat heel de gevel dood," zei voorzitter M. Onrust. De roodpaarse steen vond de commis sie goed, maar de andere die heel licht was, werd in de ban gedaan. „We willen een frissere heldere oranjerode steen, gelet op de archi tectonische vormgeving van het ge bouw." Met de bouw van het com plex is inmiddels begonnen. Er komen dertien appartementen in. De welstandscommissie is akkoord met de hoofdopzet van de uitbrei ding van de woning aan de Noord- dijk 4 van M. de Jonge. De eigenaar gaat er een slaapkamer en een tuin kamer aanbouwen. Op de tekening stond ook één grote dakkapel, maar volgens de commissie die, vanwege de vlakverdeling, beter uit twee dakkapellen kan bestaan. Johan Geense heeft de meeste vis gevangen op de viswedstrijd van De Makreel van vorige week zaterdag. Hij ving 76 centimeter vis bij een totale visvangst van 2,82 centime ter. 2. Bram den Braber 45 cm; 3. Dirk Breeman 40 cm; 4. Leen Rei- jngoudt 38 cm; 5. André Fontijne 31 cm. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HllLP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bcvallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 12 t/m vrijdag 20 maart donderdag 12 4.15-16.40 vrijdag 13 4.52 - 17.19 zaterdag 14 5.32 -17.55 zondag 15 6.05 -18.29 maandag 16 6.42 -18.59 dinsdag 17 7.15-19.29 woensdag 18 7.52 -20.02 donderdag 19 8.32 -20.47 vrijdag 20 9.42 -20.17 wo 18/3 18.50 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 12 mrt Klassiek concert, sopraan K. ten Cate en gitarist P. Pleijsier, Ten Anker, 14.30 u. 14 mrt Oefenwedstrijd, springen en dressuur, Eendrachtruiters, Hoeve Weltevreden. 14 mrt Zangmiddag met Thools mannenkoor, Rehobothkerk, 14.30 u. 18 mrt Lezing over Etty Hillesum, vrijz. geloofsgemeenschap, NPB- gebouw, 19.30 u. 19 mrt Vergadering comm. be stuurszaken, gemeentehuis, 18 u. 19 mrt Gemeenteraadsvergadering, gemeentehuis, 19.30 u. 21 mrt Toen verstuikte ik mijn voet, toneel, Rederijkers, Meulvliet, 19.30 u. 21 mrt Koor- en samenzangavond, Rehobothkerk, 19.30 u. 27 mrt Zeeuwse vrouwen, muziek theater, Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 28 mrt Kledinginzameling Dorcas, Regentessestraat 50, 9-12 u. OUD-VOSSEMEER 16 mrt Bridge, Vossenkuil, 14-16 u. SINT-ANNALAND 13 en 14 mrt Jaaruitvoering Schor rekoor, café Havenzicht, 19.30 u. 17 mrt Altijd Lapland, lezing G.J. Zwier, bibliotheek, 19.30 u. 20 mrt Algemene ledenvergadering, Smash '76, Wellevaete, 19.30 u. 24 mrt. Jaarvergadering heemkun dekring, Wellevaete, 19.30 u. 25 mrt. Schutsemarkt, De Schutse, 13-16 u. 25 mrt Vrijwilligersworkshops, ser vicebureau Voor Elkaar, Wellevaete, 19.30 u. 27 mrt. Kaartavond WHS, kantine, 20 u. STAVENISSE 21 mrt Verkoping Adullam, voor ge handicaptenzorg, Pilootweg, 10- 15.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 12 mrt Klassiek concert, sopraan K. ten Cate en gitarist P. Pleijsier, Maartenshof, 19.30 u. 13 mrt I love 2 dance, dansfeest met dj's, feestvereniging, Haestinge, 22 u. 21 mrt Jaarconcert Euterpe, optre den muziekvereniging, Haestinge, 19.30 u. 22 mrt Open darts, dartwedstrijd volgens telling 501 single, Haestin ge, 13 u. 23 mrt Jos Broeke over het weer, plattelandsvrouwen, Haestinge, 19.45 u. 27 mrt Ster in Idols, musical jeugd theater Smerdiek, Haestinge, 19.30 u. POORTVLIET 14 mrt Zangavond, Woord en Daad, Hervormde Kerk, 19.30 u. 14 mrt Goud van Oud, muziek van af jaren '50 tot '90, café 't Centrum, 21 uur. SINT-PHILIPSLAND 17 mrt Kernbezoek gemeenteraad, Wimpel, 19.30 u. 18 mrt Lezing ongewild urinever lies door M. Jaspers, plattelands vrouwen, Wimpel, 20 u. 20 mrt Bingoavond, werkgroep Dorp AJP, dorpshuis Anna Jacoba polder, 20 u. 21 mrt Jaarconcert Concordia, De Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM CINEM'ACTUEEL: Bolt - za. zo en wo 13.45 en 16 u. Confessions of a shopaholic - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za 16, 18.45 en 21.45 u., ma en di 20 u„ wo 16 en 20 u. Despereaux de dap pere muis - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Kikkerdril - za, zo en wo 13.45 u. Marley and me - do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 16, 18.45 en 21.15 u„ ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. Oorlogswinter - vr en za 18.45 u„ zo 19 u., di 20.30 u. Spion van Oranje - do 20 u., vr 18.45 u„ za en zo 13.45 en 18.45 u„ wo 13.45 u. The curious case of Benjamin Button - vr t/m zo 20.45 u„ wo 19.45 u. Vicky Cristina Bar celona - ma 20.30 u. Watchmen - do en ma t/m wo 19.45 u„ vr t/m zo 20.45 u. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2