Uitvoering van werk op de Markt loopt spaak 10 tot 70% VAN ALTEN Renaultdealer Maat Kijk op WWW.renaultmaat.nl voor uw Renault Scenic PANDORA Mestbassin Gemaalweg roept veel vragen op Specsavers in een nieuw jasje label label doekjes Officiële Mededelingen natuur en landschap Trek zelf uw korting-envelop tot 18 april! Juridisch Advies Tel: 0166 60 36 60 E-mail: info@vanaltenjuridischadvies.nl Website: www.vanaltenjuridischadvies.nl Donderdag 12 maart 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 LENTE-VOORDEEL-DAGEN Arjan van Ommen: Ondernemers verliezen omzet Bewoners en winkeliers ondervinden hinder van de werkzaamheden op de Markt in Sint-Maartendijk. Volgens Arjan van Ommen van de Spar is de hin der nu zo groot dat ondernemers het gaan merken aan de omzet. Die wordt minder. De Markt gaat op de schop en wordt opnieuw ingericht. De werk zaamheden gaan tien tot twaalf weken duren. ABT'er J. van 't Hof kaartte de kwestie maandagavond aan in de raadscommissie ruimte. Beperken In de bres Nieuw in ons assortiment: .-q,ABYMO_D» HAGE A- textt&v^ tSt*tet 17 4691 CV Thote^ Stomerijdepot Boekee s Specialisten in ondernemingsrecht en arbeidsrecht Ondernemersweg 5 4691 SL THOLEN Standaard airco, navigatie en Radio/CD op elke Scenic Minimale inruil 1.500 voor iedere auto, of gratis uitgestelde betaling tot 12 mnd. ledere Scenic heeft 6 mnd Bovag garantie. Auto jonger dan 6 jaar?, dan 2 jaar Renault Top occasion garantie!!! Wij bezuinigen zeker niet op de aflevering. Iedere auto word afgeleverd inclusief nieuwe APK, beurt volgens onderhoud schema Renault, goede banden en indien nodig nieuwe distributieriem. Veilingweg 15, Sint-Annaland Tel. 0166-653625 UW adres voor onderhoud, APK, reparaties en schade herstel aan uw auto. Gratis vervangend vervoer, gratis haal en breng service. Voorjaar^ S Zomermod V 2003 UORLOGER - JUWELIER VAN DER MAARL-WALHOUT MARKT 22 SINT-MAARTENSDIJK TELEFOON 0166-66 24 86 Bo& >o Dat zie je zo! Baby- en kinderkleding ONZE COLLECTIE IS BIJNA COMPLEET. De zeer gevarieerde collectie bestaat o.a. uit veel leuke rokken, jurken, broeken, blouses, polo's, schattige babykleding en allerlei leuke accessoires. Je bent van harte welkom om onze collectie te komen bekijken. Profiteer bovendien van £U/0 korting tijdens de op d.v. 20 en 21 maart!!! Alleen op deze dagen en op de artikelen die dan aangekocht worden krijg je de korting! Dus: tot ziens op de lente-voordeel-dagen bij Bo Co kinderkleding Dalemsestraat 4, 4691CX Tholen Tel. 06-13734993 Openingstijden: Ma. gesloten; Di t/m do 10.00 - 12.00 13.30 -17.00 uur; Vr. 10.00 - 12.00 13.30 - 20.00 uur; Za. 10.00-16.00 uur Van Ommen geeft de gemeente een pluim voor de manier waarop bewoners en ondernemers zijn ge hoord in de voorbereiding van het werk. „Maar als ik zie hoe nu de werkzaamheden worden uitge voerd, dan loopt het toch een beetje spaak." Hij wijst er op dat de Noordpoort is afgesloten (de belangrijkste toegangsweg naar het centrum van uit het noorden), maar dat ook een stuk van de Oostvest is afgesloten. Bovendien lag op enig mo ment ook de Kaaistraat open op de hoek van de Markt en in de Ds. de Bresstraat. En was de Markt alleen bereikbaar via de Oudestraat en de kruising bij de Noordpoort. „Dat komt omdat er meerdere aannemers tegelijk bezig zijn. Dat loopt niet echt lekker. Er was zoveel hinder dan mensen er bijna niet meer door konden komen. En ben je dan op de Markt aangekomen, dan kun je niet parkeren omdat een deel van het parkeerterrein met de blau we zone in beslag is genomen voor opslag. Er zijn dus nu minder plaatsen. Bewoners zetten er nu te recht hun eigen auto, maar die opslagplaats had niet op de Markt gehoeven. Die had op de Haven moeten staan." Ook wijst hij er op dat sommige panden en win kels aan de westkant van het plein niet recht streeks bereikbaar zijn omdat er een gleuf is ge graven en er bergen zand en aarde liggen. Door de bergen zijn er acht parkeerplaatsen niet te gebrui ken. Van Ommen deed dinsdagochtend een rondje langs de ondernemers op de Markt. „Ik heb nu wel de onvrede gemerkt over de werkzaamheden. Ie dereen spreekt nu over omzetverlies." Volgens Van Ommen is het belangrijk dat bewo ners en ondernemers weten wanneer wat gebeurd en hoe lang het duurt. „Maar dat krijgen we niet te horen. We hebben wel een nieuwsbrief gekregen maar daar staat alleen in wanneer ze waar begin nen. We willen graag weten in welke fase we zit ten en wanneer welke fase klaar is. Dat mogen ze gerust ruim nemen." In de commissie zei Van 't Hof dat er loopbruggen waren toegezegd, maar dat de mensen er bij 'over een sleuf moeten springen'. „Dat is niet meer van deze tijd." Volgens Van 't Hof moet de gemeente zuinig zijn op de ondernemers en zeker in Sint- Maartensdijk. Volgens wethouder C.L. van Dis is er in de voor bereiding over de herinrichting van de Markt en over de werkzaamheden voordurend overleg ge weest tussen ondernemers en de gemeente. „We hadden al eerder kunnen beginnen, maar hebben dat op verzoek van de ondernemers een paar maanden uitgesteld. Het is nu later klaar, in juni. De uitvoerder van de aannemer kan door bewo ners en ondernemers worden aangesproken. De overlast is inherent aan de werkzaamheden, maar we proberen het tot een minimum te beper ken." J.M. Aarnoudse (SGP) begreep niet waarom Van 't Hof het te berde bracht. Volgens de SGP 'er had Van 't Hof meteen een mail moeten sturen aan de gemeente zodat er sneller maatregelen ge nomen zouden kunnen worden. Maar van 't Hof vond dat een afgeleide van waar het echt om ging: „Wat is van belang: formaliteit of de bur ger? Volgens M.J.Klippel (RFT) is het van groot be lang dat de hulpdiensten er 'op een fatsoenlijke manier' moeten kunnen komen. Hij vond het een 'schande hoe de openbare ruimte door kabelleg gers wordt achtergelaten.' M. Ligtendag (CDA) was het eens met Aarnoud se. „Van 't Hof zegt dat het een zootje is, Van Dis zegt dat het in orde is." Ook E. van der Wal- Vermeulen (PvdA) vond dat er twee geluiden te horen waren. „Ik geef toe dat de Markt flink op zijn kop ligt. maar op de drukste momenten heb ik er goed boodschappen kunnen doen. Als de Markt vol is, zijn er altijd nog parkeerplaatsen vrij achter de Lidl." G.J. Hoek (VVD) zei er van uit te gaan dat de hulpdiensten toegang hebben tot de Markt, van uit te gaan dat winkels bereik baar zijn. Volgens Hoek is parkeren geen pro bleem. „En na een poosje is het weer gewoon." Van 't Hof was teleurgesteld in de opstelling van de meeste fracties. „Het valt me tegen dat we niet allemaal in de bres springen. Zo beperken we ondernemers in hun bedrijfsvoering." Van der Wal noemde Van 't Hofs reactie kort zichtig. Waarop de ABTér zei dat hij het pas kon staven als hij actie ziet. „Je hebt er geen groot inlevingsvermogen voor nodig om te bedenken dat de opslag op de parkeerplaats in de blauwe zone daar niet hoort." Specsavers opticiens in de Wouwsestraat in Bergen op Zoom is opge frist. Met een kortingsactie van 50% vond zaterdag de heropening plaats. Het presentatie gedeelte heeft de groene huiskleur van Specsa vers gekregen, de ontvangsthoek en de oogmeetruimte zijn natuurlijk geel. De monturen worden gepresenteerd in transparante eigentijdse displays. Al zijn er monturen in allerlei kleuren en maten, de nieuwe trend wordt de iets grotere bril in de jaren 50 stijl, in zwart of gevlekt met bruin/zwart. Was vroeger de bril een hulpmiddel, tegenwoordig is de bril een modeaccessoire. Een blauwe bij de blauwe jurk, een rode bij de rode jurk, aldus gediplomeerd opticien Joep Mannaerts, die vier medewerkers heeft. Het concept van zijn zaak speelt hierop in: twee monturen voor de prijs van één. Klanten krijgen eerst een uitgebreide oogmeting. Ook de oogdruk kan worden gemeten en vervolgens wordt een gefundeerd advies gegeven. De glazen worden in het atelier boven de winkel geslepen en in de monturen gezet. Zo kunnen de brillen snel klaar zijn. I)e brillenmodewinkel in de Wouwsestrat opende 9 jaren ge leden zijn deuren en is inmiddels één van de honderd Specsavers-vesti- gingen in Nederland. (Advertentie I.M.) De provincie eist van de gemeente aanvullende informatie voordat een ver klaring van geen bezwaar kan worden gegeven voor het plaatsen van een fo- liemestbassin aan de Gemaalweg bij Sint-Maartensdijk. Het verzoek is strij dig met het provinciaal en gemeentelijk beleid, maar b. en w. willen een uitzondering maken. Om een goede afweging te kunnen maken, willen ge deputeerde staten weten wat de agrarische adviescommissie heeft geadvi seerd omtrent de noodzaak tot het oprichten van een agrarisch bouwwerk buiten het bouwblok. Het mestbassin zal op de Gemaalweg verkeer aantrek ken en de provincie wil weten of het waterschap met een mestbassin aan de Gemaalweg kan instemmen. De situatieschetsen van de gemeente zijn de provincie niet geheel duidelijk en spreken elkaar tegen. Hetzelfde geldt voor de hoogte van het bassin. In de ruimtelijke onderbouwing is sprake van 1,5 meter, terwijl de bouwaanvrage spreekt van een dijk van bijna 5 meter. Gezien de grote invloed op het landschap wil de provincie hier duidelijk heid over. Ook over het hekwerk zijn er vragen. Er is een hekwerk op het bassin getekend, wat de provincie gezien de grote landschappelijke beteke nis onacceptabel vindt. Het andere hekwerk is aan de voet van het bassin gepland, maar uit de stukken is volgens de provincie niet duidelijk waar het hekwerk nu komt te staan. De provincie vindt de landschappelijke inpassing belangrijk. De buitenkant van de grondwal laten begroeien met gras e.d. lijkt de provincie gezien de open polder en de beoogde plaats tussen dijk en opstal een goede keuze. „Maar duidelijk moet zijn, op welke wijze het bas sin gerealiseerd wordt, inclusief hekwerk", schrijven gedeputeerde staten in een brief aan b. en w. van Tholen. "i r diverse modellen van de Provincie Zeeland Anne-Lique Mode Langeville 17 4401 GL. Yerseke Tel. 0113-57 42 57 www.anneliquemode.nl Open: 9.30-11.30 en 13.00-17.30 u. Zat. 9.30-12.00 en 13.00-16.30 u. Vrijdag koopavond: 19.00-21.00 u. Maandag gesloten Ontheffingen Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 10 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing hebben verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan C.P. de Provincie Zeeland Rijke te THOLEN voor het doden van smient en daarbij gebruik te maken van het hagelgeweer van een half uur voor zonsopkomst tot 12.00 uur, voor de periode van 4 maart 2009 tot en met 31 maart 2009. De ontheffing heeft betrek king op een perceel wintertarwe aan de Pelleweg/Roolandse Dijk te Poortvliet, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw H.J. Mersie-du Cloo (tel. 0118-631907), mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118- 631196). Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de ontheffing bezwaar tegen de ontheffing indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinzagelegging. Op boven staande telefoonnummers kan informatie wor den ingewonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6.16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar, ingevol ge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuurs recht bij de president van de rechtbank te Middelburg. Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www zeeland.nl VOORDEELACTIE BIJ MAAT Scenic 1 PH 2 Scenic RX4 Scenic 2 PH 1 Grand Scenic Scenic 2 PH 2 6* 7% Bouwjaar vanaf 2002. Zeer nette kilometerstanden. Allemaal met airco. Ook automaat op voor- I raad! Vanaf 8.450,- IZeer bijzondere uitvoering, 4x4. Zeer complete uitvoerin gen Bouwjaar 2002. Vanaf 11.950,- Bouwjaar vanaf 2003. 90°/o van eerste eigenaar!!. Allemaal zeer compleet uitgevoerd met o.a. I Airco, Cruise Control, enz. Vanaf 11.950,- IDe ruimste Renault Scenic. Allemaal voorzien van krachtige 2.0-16v motor. Bouwjaar vanaf 2004. Vanaf 14.950,- Ex company car. Zeer jonge en complete auto's met grote prijs I voordelen. Vanaf 22.950,-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 17