Harde wind stuwt kitesurfer voort Overdekt zwembad Pluimpot 'allerkleinst' Massale belangstelling bij renners voor Ronde van Oud-Vossemeer Anouk Fase 7de op NK afstanden Emergo verliest van Nikantes Bergs zwemkampioenschap jeugd Statiegeld voor lopers Roparun Nieuwe leden Joth geïnstalleerd Joth dineert met Van Heukelom Setallandse schaatster breekt Zeeuwse records Koersballen SPS'er raakt tijdelijk verlamd Donderdag 12 maart 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT la Van de Sande (CU) kritisch over afmetingen Spetter Eerste prijzen springen Olympia Eilandencup start zondag in Sint-Maartensdijk Jolet Beens uit Tholen, Herriaan Franssen uit Scherpe- nisse en Eline Bras uit Oud-Vossemeer zijn dinsdag avond door burgemeester W. Nuis officieel geïnstalleerd in de jongerenraad van Tholen. De drie nieuwe leden ko men in de plek van Angela Lindhout, Samantha Petie en Berdien Koopman die enige tijd geleden om verschillen de redenen hun periode bij de Joth afsloten. Te sterk Duel zonder punten Smerdiek 2 Kitesurfen is in opmars. Langs de Oesterdam is het een de kracht van de wind opgezocht want bij kitesurfen (ki- bijna bekend verschijnsel geworden, maar ook op andere te is vlieger in het Engels) is de voornaamste factor. De plekken op de Oosterschelde wordt deze tak van water- surfer staat op een kleine surfplank en laat zich door de sport beoefend. Bij het strandje bij de Pluimpot tussen vlieger over het water trekken. Hoe harder de wind, hoe Sint-Maartensdijk en Scherpenisse wordt ook regelmatig harder de surfer over het water vliegt. Tomeloze werklust Ongelukkige hots in g beëindigt wedstrijd Compliment verliezer voor Noad 2 Noad 4 veegt Bru van de mat Het nieuw te bouwen overdekt zwembad op het recreatieterrein De Pluimpot wordt kleiner dan het openluchtbad Haestinge. Tot die conclusie komt A.G. van de Sande (CU) nu hij de afmetingen heeft ver geleken. „Het is de vraag of een zwembad van 160 vierkante meter voldoet aan wat we ons voorgesteld hebben van de impuls voor Sint- Maartensdijk en Schcrpenisse. Straks kunnen daar ook mensen van de rest van Tholen terecht." Van de Sande baseert zich daarbij op de ant woorden van b. en w. op de vragen naar de afmetingen van het nieuw te bouwen zwembad en de twee open lucht zwembaden Haestinge in Sint- Maartensdijk en De Spetter in Tho len. Volgens b. en w. wordt het overdekte bad tenminste 160 vier kante meter groot. „Het zwembad Haestinge is 450 vierkante meter groot. Dan heb ik het peuterbad er nog niet bijgeteld. Ik heb een rondje gebeld door de provincie en dit nieu we bad is het allerkleinste." Volgens Van de Sande is de ge meenteraad ook verkeerd voorge licht. „We zijn eind oktober op de hoogte gesteld over de voortgang. Toen werd gezegd dat er afgezien werd van een zwembad bij Wulpdal omdat er een groot zwembad bij de Pluimpot zou komen. Wij vragen ons af of dit zwembad wel past bin nen de kaders die we hebben afge sproken voor de impuls. Als raad hebben we ons nooit uitgelaten over het aantal bezoekers dat er terecht zou moeten kunnen. We willen daar nu wel over gaan praten." B. en w. schrijven dat het overdekt zwembad minstens 80 centimeter diep wordt, en over een oppervlakte van tenminste 40 vierkante meter van totaal twee meter diep. De ma ten voldoen aan de wettelijke eisen volgens de richtlijnen van de exa menprogramma's voor zwemdiplo ma's. Het ondiepe gedeelte van Ha estinge is 182 vierkante meter, het diepe gedeelte 275 vierkante meter, het peuterbad 50 vierkante meter. De Spetter is groter: het ondiepe ge deelte is 290 vierkante meter, het diepe gedeelte 300 vierkante meter en het peuterbad 85 vierkante meter. Over de toekomst van De Spetter is nog geen uitspraak gedaan, zegt Van de Sande. „Maar in het masterplan wordt wel gekeken naar woning bouw op de plaats van de sportter reinen. En dan ligt het zwembad wellicht ook in de weg." Thoolse basisscholieren kunnen zich tot 20 maart inschrijven voor de open Bergse zwemkampioenschappen op 28 maart. Zwemvereniging De Krabben en zwembad De Schelp in Bergen op Zoom organiseren de zwemwedstrijd voor kin deren uit de regio van 6 tot en met 13 jaar oud. Er kan zowel met een school team als individueel ingeschreven wor den en dit jaar kunnen leerkrachten zich inschrijven voor een 4x25 meter estafet te. De kinderen zwemmen 25 m. school slag, 25 m. rugslag en 25 m. borstcrawl. Het totaalklassement bepaalt de einduit slag. Er wordt gezwommen in drie leef tijdsgroepen en voor iedere groep zijn er zowel voor de jongens als voor de meis jes prijzen beschikbaar. Voor een school team staan drie estafettes op het pro gramma: 6x25 m. vrije slag, 6x25 m. schoolslag en 6x25 m. rugslag. Over de ze drie estafettes wordt een totaalklasse- ment opgemaakt. Er zijn bekers voor de beste drie scholen. Het beste schoolteam krijgt tevens een wisselbeker en plaatst zich voor de provinciale kampioen schappen die later dit jaar in Boxtel ge organiseerd worden. De wedstrijden vin den plaats in De Schelp en het startschot wordt om 14.30 uur gegeven. Inschrijf formulieren zijn verkrijgbaar aan de kas sa van het zwembad of op één van de websites van de organiserende vereni gingen: www.dekrabben.nl en www.zwembad- deschelp.nl. Turnsters van Olympia Tholen hebben drie eerste prijzen behaald op een dis trictswedstrijd groepsspringen DE-lijn. De meisjesgroep 10-16 jaar was de sterkste op het onderdeel kast-plank E met 8,64 punten; de meisjes 9-12 jaar wonnen op de lange mat E met 8,65 p en op kast-minitrampoline E met 8,47 p. De groep 10-16 jaar sleepte bovendien drie derde prijzen in de wacht, namelijk bij lange mat E, minitrampoline D en mini- trampoline-paard D. De jongere groep werd vierde op kast-plank E en vijfde op minitrampoline D. Ook Spido Oud-Vossemeer deed mee aan deze wedstrijd in Dongen. De bes te klassering voor de groep meisjes 10- 16 jaar was de vierde plek op lange mat D, terwijl ze op minitrampoline D op de achtste plaats bleef steken. De meisjesgroep 9-12 jaar werd op zowel minitrampoline E als lange mat E ze vende. Het Running Team Tholen, dat dit jaar voor de tweede keer meedoet aan de Roparun, zamelt geld in via statiegeldbonnen. In supermarkten op Tholen en Sint-Philipsland staan boxen waarin winkelend publiek zijn statiegeldbonnen in kan depo neren. Door mee te doen aan de es tafetteloop die begint op 30 mei in Parijs en eindigt op 1 juni in Rotter dam, wil het Running Team naast het neerzetten van een sportieve prestatie, zo veel mogelijk geld in zamelen om het leven van volwas senen en kinderen met kanker te veraangenamen. De organisatie van de Eilandencup individueel start de tenniswedstrijd dit jaar met meer inschrijvingen dan vorig jaar. Op de inschrijfsite toernooi.nl staan 22 spelers geregistreerd en dat zijn er vijf meer dan bij de vorige edi tie. De eilandelijke tenniscompetitie gaat zondag om 11 uur van start bij Ja- coba van Beieren te Sint-Maartensdijk. Voor de tweede speelronde op 13 april verhuist de cup naar de tennisvelden van Sint-Annaland. Zondag 17 mei zal er worden gespeeld bij T.O.V en zondag 24 mei wordt de speeldag georganiseerd door de Ruucstoppelen te Sint-Philipsland. Maandag 1 juni zal bij Eegedima te Tholen de laatste voorronde plaatsvinden. De finale is op 14 juni bij T.O.V. Meer informatie over het programma op www.eilandencup.nl. Bij de bijeenkomst in het gemeen tehuis, die voorafging aan de open bare jongerenraadsvergadering, stond Nuis stil bij de beweegrede nen van de drie jongeren om zich verdienstelijk te willen maken voor de jongeren in de gemeente. Ook vroeg hij de aanwezigen om een minuut stilte in acht te nemen, om dat onlangs een Thoolse jongere is overleden. „Ik was vanmiddag op de begrafenis van een 12-jarige jon gen, Maurits Roeland. Dat was een intelligente jongen met perspectief in zijn leven en hij dacht nog een heel leven voor zich te hebben. Hij is abrupt uit ons midden weggerukt door een tragisch ongeval. Het lijkt mij goed om daarbij stil te staan en dat jongeren nadenken over de din gen die bij het leven horen." Nuis zei dat het goed is dat jonge ren vooruit kijken en dat nieuwe le den een verfrissende kijk op de zaak geven. Hij sprak de hoop uit dat ze hun taak serieus oppakken en gaan voor integriteit. „Want dat is de voorwaarde voor een goed be stuur. Jullie handelingen moeten de toets der kritiek kunnen doorstaan en die wordt door de samenleving bepaald, in jullie geval de jonge ren." Bij Jolet Beens grapte hij over haar leeftijd. Zij is met haar 20 jaar rede lijk oud te noemen voor een nieuw lid. ,,De meeste jongeren kiezen er op jongere leeftijd al voor om bij de jongerenraad te gaan. Jij hebt blijk baar even gewacht, maar ik hoop datje in die paar jaar nog een posi tieve bijdrage levert." Ook over haar opleiding Europese studies had hij wat op te merken. „Ga als je klaar bent met je studie niet naar het Europese parlement. Je kunt be ter eerst dichtbij huis beginnen en lid worden van de raad van Tholen. We hebben hier hard mensen nodig die politiek gedreven zijn." Angela Lindhout was het enige ver trekkende lid dat aanwezig was bij de verwelkoming van haar plaats vervangers. De burgemeester sprak een dankwoord naar haar uit voor haar bijdrage aan de Joth en over handigde haar een bedankbrief van uit de gemeente en 'iets waar je ge zellig iets van kunt kopen'. „We willen je niet zomaar met een ge zellige handdruk laten gaan." Nuis vertelde dat er zes kandidaten waren voor de drie vacatures. Vol wassen mensen mogen volgens hem een voorbeeld nemen aan de wijze waarop de jongeren die niet gekozen zijn. met hun afwijzing om zijn gegaan. „Het is knap dat jonge mensen in staat zijn deze teleurstel ling te verwerken en toch zeggen hier ben ik. Zij bieden nu als aspi rantlid hun diensten aan. Veel vol wassenen zouden zeggen nu hoeft het voor mij niet meer." De jongerenraad van Tholen dineert morgenavond in Middelburg met gede puteerde G. van Heukelom. Het is een etentje op kosten van de provincie om de jongerenraad te bedanken voor het organiseren van de dag voor de jongerenraden in Tholen afgelopen december. De jongeren krijgen de gele genheid om vragen te stellen aan de gedeputeerde over allerlei plannen met betrekking tot de jeugd. Het Zeeuwse wielerseizoen wordt traditioneel geopend in Oud-Vosse- meer. Komende zaterdag staat het Thoolse dorp weer in het teken van de koers. De belangstelling om deel te nemen is groter dan ooit Bij de elite is met pakweg honderd renners zelfs het maximale aantal inschrij vingen bereikt. Thoolse renners ontbreken in het hoofdprogramma. In de damescategorie komen net als in voorgaande afleveringen de meest aansprekende namen aan de start. Suzanne de Goede, onlangs al win naar van de Vlaamse klassieker Het Nieuwsblad, is de voornaamste at tractie. Bij de Aniateurs-A doen de streekrenners Peter Metske en Johnny Pollie mee. De tegenwoordig in Nieuw-Vossemeer wonende Ruud Havermans behoort in deze categorie tot de favorieten. Anouk Fase in actie op het ijs tijdens het NK in Breda. Schaatster Anouk Fase uit Sint-Annaland heeft afge lopen weekend twee Zeeuwse records gebroken. Ze is daarmee uiteindelijk als zevende geëindigd op het Nederlands kampioenschap afstanden voor junioren B op de kunstijsbaan in Breda. De 500 meter werd twee keer verreden, ook werd er ge streden om het kampioenschap op de 1000 meter, 1500 meter en drie kilometer. Al op de eerste wedstrijddag reed Anouk het Zeeuwse record voor junioren B op de 500 meter aan flarden. Ze reed het eerste deel in 43,09 en de tweede 500 meter legde ze af in 43,12 seconden. Ze eindigde daarmee op een twaalfde plaats in een deel nemersveld van twintig rijdsters. In de laatste ronde in de 1500 meter, die diezelfde dag werd geschaatst, presteerde Anouk slecht. Ze verloor hier twee seconden te veel. De oorzaak is volgens haar dat ze normaalgesproken maar één 500 meter voor een 1500 meter rijdt. De twee 500 meters waren dus iets te veel geweest om een goede tijd neer te kunnen zetten op de 1500 meter. Hier eindigde ze dan ook op de 15de plaats. Op de tweede wedstrijddag stond de 1000 meter op het programma. De 17-jarige schaatster eindigde hier als zevende in een nieuw Zeeuws record. Het Zeeuws re cord stond al op naam van Fase, ze verbeterde het van 1.26,23 naar 1.25,73. Deze klassering was boven haar verwachting en ze kijkt terug op een geslaagd week end. Secretaris Frans Hommel van het organiserende wielercomité is blij met de grote interesse vanuit het pe loton. Samen met de in mei te ver rijden Omloop van Tholen hoort het criterium in Oud-Vossemeer tot de hoogtepunten op de regionale sport kalender. Met name het grote aantal inschrijvingen (105) bij de elite stemt Hommel tot tevredenheid. „Het is tenslotte nog niet zoveel ja ren geleden dat we het met vijftig renners moesten doen. Er staan zelfs coureurs op de wachtlijst. Na tuurlijk zullen er nog wel wat af meldingen zijn, maar ik verwacht dat er honderd deelnemers aan het vertrek zullen staan." Het peloton wordt om 15 uur weggeschoten door het lokale VVD-raadslid Frank Hommel. Uitgesproken favorieten lijken niet aan te wijzen, of het zou Gerhard Klijnhout moeten zijn. De coureur uit 's Gravendeel was twee jaar geleden de sterkste in Oud-Vos semeer. Mogelijk dat de Willebrord- se renners Wally Buurstede en Davy Jaspers een rol van betekenis kun nen spelen. Jaspers legde dit sei zoen al beslag op ereplaatsen in en kele Vlaamse koersen. Ook Gerwin de Regt uit Nispen is iemand die de aanval nooit schuwt. Dirk van Dam, Pieter Israel, Wilco Jonker en John ny van de Klooster behoren tot de meest prominente Zeeuwse klep pers die zich hebben ingeschreven. De plaatselijke favoriet Piet Fase ontbreekt. Van de onverslijtbare Ro nald Roos mag worden verwacht dat hij de finale kleurt. Wellicht lukt het de tegenwoordig in Bakel wo nende John den Engelsman om in zijn geboortestreek een stempel op de koers te drukken. Secretaris Hommel durft niet te voorspellen Emergo 1 heeft de wedstrijd tegen Nikantes niet winnend kunnen af sluiten. De Smerdiekse korfballers verloren in Hoogvliet met 12-8. Emergo speelde redelijk in de uit wedstrijd tegen Nikantes, vooral in de eerste helft. De ploegen gingen gelijk op. waardoor de wedstrijd voor de rust een zeer behoorlijk schouw spel was. De rust werd dan ook be reikt met een 6-6 stand. In de tweede helft kwam de thuisploeg gelijk op een voorsprong van twee punten, waarna in een zeer warrige fase de voorsprong werd uitgebreid naar een marge van vier. Dit bleek teveel voor de rood-zwarten, die uiteindelijk met 12-8 verloren. Hans Peter de Jong (4x), Petra de Jong (2x), Mariska Ha- ge en Liesbeth Potappel vonden de korf. Het B-team heeft met 8-4 verloren van Sporting Delta. Emergo BM1 be gon zeer behoorlijk aan de uitwed strijd tegen het sterke team. Er werd goed verdedigd en aanvallend wer den de kansen goed benut. Daardoor ging het tot 3-3 gelijk op. Daarna was het toch de thuisploeg die een 5-3 voorsprong nam. In de tweede helft probeerde de ploeg uit Sint-Maar tensdijk wel terug te komen, maar Sporting Delta bleek iets te sterk. Desondanks was het een goede wed strijd van de Tholenaren, waarvoor Yvette v. Dijk. Heieen Hoek, Lotte Muis en Renske de Rooij de doelpun ten maakten. Een 3-6 eindstand was er in het voor deel van Emergo Cl na de wedstrijd tegen Voltreffers. Het team speelde een prima wedstrijd in Oosterhout, al was dat in de score van de eerste helft nog niet terug te vinden. Beide ploe gen vonden nauwelijks de korf, zodat de ruststand 1-1 was. In de tweede helft kwamen de rood-zwarten echt los en zo kwamen de doelpunten ook wat makkelijker. Nicky Leemreijze (3x), Giulia Priem (2x) en Robin v. Tilborg waren de doelpuntenmakers. In de nummer twee van de ranglijst had Emergo Dl een zware tegenstander, maar de Tholenaren sloten de wedstrijd af met een 6-2 zege. Springfield werd vastgezet en de kansen werden zeer trefzeker benut. Daardoor bleef de thuisploeg de hele tijd aan de goede kant van de score en was de overwinning constant binnen handbereik. Ilse Leemreijze (2x). Romy Stoutjesdijk (2x), Sanne Jansen en Jennifer Leemreijze scoorden. Emergo Fl, dat een goede zaalcompetitie draait, had weinig kans tegen de nummer twee van de ranglijst. Togo was zeer ge vaarlijk met snelle passes als de bal een maal onderschept was, waardoor er al snel een achterstand op het bord kwam. De ploeg uit Sint-Maartensdijk probeerde wel verwoed om de eretreffer op het bord te krijgen, maar de verdediging van de thuis ploeg zat er te goed bij. De eindstand werd bepaald op 5-0, terwijl de strafwor- pen ook verloren gingen voor de Tholena ren met 16-6. Programma zaterdag: Voltreffers-Emer- gol 19.10 u.; VIOS W)-Emergo BM 1 12 u.; Emergo Fl-TOP 10 u. Een leuk opgaand uitduel tegen ZSC '62 heeft Smerdiek 2 geen punten opgele verd. De Thoolse voetballers namen het zaterdag, met vier spelers van het derde elftal in hun team, op tegen de club uit Scharendijke. Het werd 2-1 in het voor deel van de thuisclub. Het was in het begin even zoeken voor de verdediging van Smerdiek. Na 15 mi nuten spelen had de spits van ZSC al drie keer de lat en de paal geraakt, dus dat beloofde nog wat die middag. Toch pakten de Tholenaren de draad goed op, en namen het initiatief over. Na een paar leuke aanvallen konden ze gevaarlijk worden voor de goal van ZSC, maar de laatste pass om doeltreffend te zijn ont brak. Harold Vermeulen speelde lekker kort naast Niels Hage zodat hij vaak de com binatie kon maken, en zodoende de ruimte open liet aan de zijkanten. Daar kwam dan ook de voorsprong uit. Gert- Jan Snip stuurde Richard Baaiemans weg op de rechterkant en kon vrij de zestien inlopen. Iedereen dacht dat hij de bal breed zou schieten, maar Richard Baaiemans schoot verrassend zelf de 0-1 binnen. Smerdiek kon lekker doordrukken en speelde veel op de helft van de tegen stander. maar echt gevaarlijk werd ze niet. ZSC kwam er een paar keer gevaar lijk uit via de sterk spelende spits van ZSC. Daar had Arjan van Bloppoel zijn handen vol aan. Bij een aanval van Smerdiek in de twee de helft werd Niels Hage op de rand van de zestien gevloerd, waarna Marcel Baan de vrije trap op de lat schoot. Rieni Moerland ging halverwege de fout in, doordat hij een terugspeel bal niet goed wegwerkte en een overtreding moest maken in zijn eigen strafschopgebied. De scheids kon niets anders doen dan een penalty geven, die goed ingeschoten werd door de spits van ZSC. De ver moeidheid ging bij velen opspelen en zodoende moest Smerdiek nog een te gentreffer incasseren. Het was weer die zelfde spits die na een dieptepass be heerst afrondde: 2-1. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid voor Alles/Sint- Maartensdijk: 1. Mevr. W. Kloet en C. van Gorsel 42 p.; 2. mevr. L. Wielaard en mevr. T. Goode 38 p.; 3. mevr. A. Poot en mevr. T. Breure 36 p.; 4. W. Bijl en C. Breure 33 p.; 5. mevr. M. Dane en mevr. C. van Mierlo 27 p.; 6. mevr. A. Bocxe en mevr. J. Nijstad 10 p. Meulvliet: 1. mevr. B. Schot en G. Bolier 39 p.; 2. mevr. H. Schot en W. Deurloo 32 p.; 3. mevr. R. Bolier en W. Bijl 26 p.; 4. mevr. A. Hil- gerson 24 p.; 5. mevr. J. Bos en me vr. J. Verbraeken 23 p.; 6. mevr. D. Lindenberg en mevr. N. Deurloo 21 P- Oud-Vossemeer: 1. mevr. R. van Driel en mevr. L. Weezenaar 39 p.; 2. mevr. C. Havermans 33 p.; 3. me vr. L. van Poortvliet en mevr. C. Wilsing 23 p.; 4. mevr. C. van Mier lo en N. Moerkerken 22 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet en mevr. D. van Dijke 17 p. wie de opvolger van Sander Lor- mans wordt. „Vorig jaar kregen we te maken met een groot aantal bij schrijvingen van renners die hun sport op een bijna professionele ma nier beleven. Voor ons als comité is dat misschien wel mooi, maar voor de andere jongens in hel peloton niet. Ik verwacht een open koers en dat is zowel voor de renners als het publiek leuker." Bij de dames lijkt de internationale topper Suzanne de Goede de mees te tegenstand te mogen verwachten van Iris Slappendel, in 2007 nog winnares in Oud-Vossemeer. Sissy van Alebeek en de sterke Nathalie van Gogh behoren tot de voornaam ste outsiders. Zelf is secretaris Hommel benieuwd naar de presta tie van Moniek Rotmensen uit Kruisland. „Maar dat komt vooral omdat zij behoort tot een fiets- groepje uit Steenbergen waar ik zelf ook deel van uit maak." De da mes vertrekken om 13.15 uur. De spits wordt afgebeten door de om 11.30 startende Amateurs-A. Ruud Havermans wordt algemeen gezien als de te kloppen man. In 1998 was hij de laatste Thoolse winnaar van de koers. Ook in zijn nadagen is Havermans nog vaak de man die met zijn tomeloze werklust de ron des hard maakt. Bij gebrek aan een goede eindsprint blijven de bloe men meestal net buiten zijn bereik, zodat solo aankomen voor de ranke coureur noodzakelijk is. Peter Metske uit Poortvliet maakt na twee seizoenen zonder wedstrijden zijn rentree in de koers. Tholcnaar Johnny Pollie zorgt voor nog meer plaatselijke inbreng. De voornaam ste tegenstander van Havermans is waarschijnlijk de rappe Jacques Schuit uit Oost-Souburg. Richard Slabbekoorn, als uniek talent in 2001 nog winnaar van het hoofd programma, gaat mogelijk ook mee tot in de finale.Van routiniers als Matti de Baat en Eric Vereecken mag eveneens een rol van betekenis worden verwacht. Johan Peemen is een kandidaat als het op een eind sprint aankomt. De rugnummers worden, vanwege het sluiten van het traditionele verzamelpunt Hof van Holland, uitgereikt in dorps huis De Vossenkuil. Nieuw in het programma zijn muzi kale optredens op het kerkplein. Het leerlingenorkest van muziek vereniging OVM zorgt voor de om lijsting. Ondanks de financiële cri sis is er in Oud-Vossemeer weer een goed gevulde premiepot. Toch heeft het comité de gevolgen van de economische malaise volgens Hommel wel ondervonden. „Ge lukkig hebben we trouwe sponsors, maar we hebben wel wat meer ons best moeten doen dan in voorgaan de jaren." Het gaat elke dag een beetje beter met David van Houte uit Scherpenis se. De voetballer van SPS belandde zaterdagmiddag in het Rotterdam se ziekenhuis na een ongelukkige botsing met een speler van de tegen partij tijdens de wedstrijd tegen Unitas '30. De 23-jarige Van Houte viel op de grond en bleef daar stil liggen, tot grote schrik van de om standers. Hij bleek een kortstondige verlamming te hebben na beknel ling van een zenuw. Nu ligt hij nog steeds in het ziekenhuis in Rotter dam ter observatie. „Normaalgesproken schreeuwt ie mand het uit van de pijn, maar hij bleef heel stil liggen en dat was voor ons het signaal dat het niet goed zat", vertelt SPS-bestuurslid Corné Polderman over het voorval. Het ongeluk heeft grote impact op zowel hem als de omstanders ge maakt. „Het komt wel eens voor dat er een ambulance op het veld komt en dan heeft een voetballer bijvoor beeld een gebroken been, maar dat er een traumahelikopter komt, heeft bij iedereen een diepe indruk ach tergelaten. Niet alleen David zelf, maar iedereen is geschrokken." De voetballer was na zijn val tegen het eind van de eerste helft bij ken nis, maar had nauwelijks gevoel in zijn armen en benen. „De verzorger van het eerste elftal vloog erop af en besloot de ambulance te bellen. Het was toen kwart over twee,ongeveer vijf minuten na het ongeval. De am bulance was snel ter plaatse, maar het personeel wilde graag een dok ter erbij hebben om de situatie beter te onderzoeken. Ze durfden David niet te verplaatsen voordat de arts erbij kwam en hebben hem gestabi liseerd en toegedekt." Omdat de traumahelikopter van Rot terdam voor een ander ongeval was uitgerukt, kwam de arts met de heli kopter vanuit Nijmegen. „Dat duur de best een poosje voordat die er was, ruim een half uur." Daarna is de verlamde speler per ambulance naar het ziekenhuis in Rotterdam ver voerd. „Alles bij elkaar heeft hij on geveer een uur op het veld gelegen." In Rotterdam is Van Houte onder zocht en is er onder meer een mri- scan gemaakt. Na die onderzoeken is geconstateerd dat de Scherpenis- senaar extra kwetsbaar is op zijn ze nuwbanen. „De buizen waar zijn ze nuwen door lopen zijn smaller dan normaal. Het blijkt een aangeboren afwijking aan zijn ruggenwervelka- naal." Op zaterdagavond kreeg David gro tendeels weer gevoel in zijn armen en benen. „Op zondagochtend had den we contact en hij vertelde dat hij alleen nog last had van zijn on derarm. Maandag was dat ook al be ter en het herstel zet zich voort. Wel moet hij nog een paar dagen in het ziekenhuis blijven. Het bestuur gaat hem daar opzoeken." Polderman vertelt dat de betrokken heid bij de leden van de club groot is. „We kregen heel veel vragen van mensen die benieuwd zijn hoe het nu met hem gaat. We houden ze on der andere via de mail op de hoog te." De penningmeester benadrukt dat er bij het ongeval geen schuldige is aan te wijzen. „Het was een onge lukkige botsing met de tegenstan der. Die kon daar niets aan doen." De wedstrijd is daarna stilgelegd. Of Van Houte weer gaat voetballen, weet Polderman niet. „We weten nog niet wat hij met deze ontdek king gaat doen. Het is voor hem ook nieuw. Het is misschien niet ver standig om nog te voetballen, maar ik weet niet wat de artsen daarover zeggen." De voetballers van het tweede team van Noad hebben een compliment van hun tegenspelers ontvangen na hun 4-0 over winning. De Fluplanders speelden tegen Kruiningen 2, dat kansloos verloor. De spelbepaler van Kruiningen gaf volgens de correspondent direct na de wedstrijd aan dat hij zich geen wedstrijd kon her inneren dat ze zo kansloos verloren had den. Noad begint met routinier Bram Filius als achterste man op het middenveld en Danny Steijn als meest vooruit gescho ven middenvelder uitstekend aan de wedstrijd. Binnen vijf minuten komt er een diepe bal van Thom Buijs op de snelle Dennis van Starkenburg. Laatstgenoemde passeert op de achter lijn zijn tegenstander en zet voor op Roy van Splunter, die in de 16 meter knap weg draait van zijn tegenstander en de bal rakelings langs de buitenkant van de paal schiet. Daarna komt er een fase met rommelig voetbal van Noad en veel on nodig balverlies. Kruiningen strijdt zoals verwacht voor iedere meter en krijgt na tien minuten ook de eerste scoringskans. Een lange hoge bal wordt niet goed ver werkt in de verdediging, waarna de spits van Kruiningen op het doel kopt. Met een katachtige redding houdt Adriaan den Braber zijn doel schoon. Enkele mi nuten later komt Noad op voorsprong, Jeroen Verwijs wordt vanaf het midden veld aangespeeld en zet met een briljant steekpassje Dennis Kot alleen voor de keeper. Deze twijfelt niet en tikt de 1-0 binnen. Na de rust is er een aantal kansen van Noad. die net het doel missen, maar na twintig minuten is het dan wel raak. Dennis Kot speelt Marco Reijngoudt aan die met een kopbal Danny Steijn in stel ling brengt. Met een rustig puntertje gooit Steijn de wedstrijd op slot. Dennis Kot knikt even later keurig de 3- 0 binnen. Vijf minuten voor tijd soleert Roy van Splunter langs de verdedigers en wordt binnen de beruchte lijnen neergelegd: penalty. Van Splunter benut de penalty uiterst koel: 4-0. In de 88ste minuut laat Kruiningen zien dat het nog wel in de wedstrijd zit en schiet voor de tweede keer deze middag tevergeefs op het doel. Noad 4 is met 2-7 huiswaarts gekeerd vanuit Bruinisse. Het vierde team van de voetbalclub uit Sint-Philipsland veegde Bruse Boys van de mat. Bruse Boys begint al in de eerste minuut met een kans. maar gelukkig voor Noad is de ploeg niet scherp. Noad heerst in elke linie, met name het middenveld is aangepast naar aanleiding van de vele afmeldingen. De verrassende oude rot Frans Quist vervult de rol van 'stofzui ger'. Een pass van Quist belandt bij spits Kees Vroegop die de bal gelijk goed door speelt naar Ard Beurkens. De snelle spits kan alleen op de doelman afgaan en scoort de 0-1. Bruse Boys kan er niets tegenover zetten en wordt naar achter geduwd in haar eigen verdediging. Zo is Beurkens een plaag voor de verdediging met zijn snelheid. Leo Polderman stuurt hem diep op links, Beurkens omspeelt de doelman en legt de bal opzij voor Ed win Hage. die de bal een meter voor de doellijn in kan glijden. Noad blijft druk zetten en ziet haar kansen in Bruinisse. Rechtsback Stefan Fontijne maakt vlak voor de rust het tweede doelpunt. Bruse Boys trommelt nog een aantal spelers op voor de tweede helft om de achterstand in te halen, maar het eerste doelpunt na de rust komt wederom van Noad. Leo Polderman zet de bal voor en Ronald den Braber kopt hem in. Noad blijft het veldspel bepalen, maar de scherpte is er een beetje af. Toch kan Le on Hoek vrij inkoppen na een voorzet van Roel den Engelsman, maar hij kopt naast het doel. Ook Jaap van Oudenaar de kopt goed in, maar de bal wordt van de lijn gehaald door een verdediger. Na een foutje in de verdediging kan Bru se Boys de 1-4 maken. Leo Polderman krijgt daarna de bal van broer Hans, sprint iedereen eruit en schuift de bal langs de doelman. Ook Ronald den Bra ber kan zijn tweede treffer inschieten na weer een steekbal van Leo Polderman. Roel den Engelsman krijgt de band van de moegestreden aanvoerder Reini Reijngoudt om de arm en verschijnt met Ronald den Braber voor de doelman. Hij krijgt de bal van Den Braber en scoort: 1-7. In de slotfase maakt Bruse Boys de 2-7.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 15