Venijn in slotfase bij WHS SPS lonkt naar kampioenstitel Mariflex steekt Smerdiek in het nieuw Vosmeer in mineur na kansloze nederlaag Dames verlaten RCL met 1-2 Donderdag 12 maart 2009 EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT 13 Ook zege tweede Verkeersexamens Monsterzege Noad Problemen Tholense Boys stapelen zich op Treurige middag Smerdiek Stavenisse rommelig Geen prijzen voor Vosmeer Geel-groenen winnen van Kloetinge Voetbal programma Zaterdag 14 maart uur Tholense Boys-Merlijn 15.00 Kogelvangers-Noad 14.30 Olympia-WHS 14.30 SPS-Brouwershaven 14.30 Stavenisse-Kruiningen 14.30 ZPR-Smerdiek 14.30 Yerseke-Vosmeer 14.30 Smerdiek da.-Jodan Boys 14.30 Everstein-Smerdiek 2 da. 10.30 Walcheren-Tholense Boys da. 14.30 Vosmeer da.-Wieldrecht 2 14.00 WHS 2-The Gunners 2 14.30 Mevo 2-Noad 2 14.30 SPS 2-Klundert 2 14.00 Noad 3-VVC 2 13.00 Bruse Boys 4-Smerdiek 2 (restant in Smd) 12.15 Smerdiek 2-Bruse Boys 4 12.30 Yerseke 3-Tholense Boys 2 14.30 Noad 4-Halsteren 2 15.00 Smerdiek 3-Tholense Boys 3 14.30 Seolto 3-Stavenisse 2 12.30 Noad 5-Apollo 3 14.00 WHS 4-FSV 3 14.30 Tholense Boys 4-SPS 3 12.30 Alliance 3-SPS 4 14.30 Zondag 15 maart uur Vosmeer-Volharding 14.30 Vosmeer 2-N VS 3 11.00 Dosko 7-Vosmeer 3 10.00 Voetbal Uitslagen Derde kl.: WHS-Kogelvangers 1-1, No- ad-The Gunners 7-1, Zwaluwe-Thol. Boys 2-0. Vierde kl.: SPS-Yerseke 1-0. Smerdiek- Waarde 0-4, Brouwershaven-Stavenisse 5-1Krabbendijke-Vosmeer 2-0. Vijfde kl.: Vosmeer-Lewedorpse Boys 0-4. Dames: RCL 2-Smerdiek 1-2, Smerdiek 2-GJS 4-1, Vosmeer-Pelikaan 2-1, Thol. Boys-ZSC thuisclub niet opgekomen. Tweede kl. res.: VVGZ 3-WHS 2 3-0. Derde kl. res.: Noad 2-Kruiningen 2 4- 0. SPS 2-Unitas 9 gestaakt bi j 2-1 Vierde kl. res.: ZSC 2-Smerdiek 2 2-1, Bruse Boys 4-Noad 4 2-7, Thol. Boys 2- DFS 2 4-5. Stavenisse 2-Rillandia 3 0-9, Vrederust 2-Smerdiek 3 uitgesteld, Thol. Boys 3-Halsteren 3 5-2. Vijfde kl. res.: Kloetinge 5-Noad 5 1-3, ZPR 3-WHS 4 2-2, Bergen 5-SPS 3 3-3, DVO 3-Thol. Boys 4 uitgesteld. Zesde kl. res.: WW 4-Vosmeer 2 0-4, Vosmeer 3-Gastel 5 5-0, NSV 5-Vo- smeer 4 3-2. Jeugd: Welberg-Vosmeer B 3-2, Moc- Vosmeer D 7-0, Vosmeer D meisjes-De- vo 0-9. Noad E-Vosmeer El 2-9, Vos meer E2-Dosko 1-9, Vosmeer F2-Stavenisse F 9-0; Noad B meisjes- WDS 3-2; Smerdiek A-VVC 1-2, Le- pelstr. Boys-Smerdiek C 0-2, Meto- Smerdiek Dl 1-4, Smerdiek D2-Steenbergen 0-1. Welberg-Smerdiek El 4-7, Smerdiek E2-Odio 1-14, Smer diek F1-Vosmeer F1 0-9: WHS A-Vivoo Trefzeker Topscorer Willem Bevelander (SPS) 19 Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 16 Erik van Haaften (Smerdiek) 13 Bij Noad liep de doelpuntenmachine za terdag op volle toeren, maar bij de andere standaardteams werd er zeer beperkt ge scoord. Zeven keer troffen de Sint-Phi- lipslandcrs doel. Arjan Moerland vond twee keer het net, hij scoorde net als Je roen Rcijngoudt voor het eerst deze com petitie. Corné de Frel bracht zijn totaal op elf, en dat deed ook Kees van Putte van Stavenisse. Zij zijn Erik van Haaften tot op twee treffers genaderd. De topdrie van het klassement scoorde niet. 1-3, WHS B-Oudemolen 2-2, Dioz- WHS C 0-8, SPS D-WHS Dl 0-3, Steenbergen-WHS D2 0-4, WHS D meisjes-DVO 0-1, WHS E2-Thol. Boys E2 3-4, WHS E3-Moc 1-8, NVS-WHS F1 1-5, WHS F2-Dosko 0-16; Thol. Boys A-Zwaluwe 0-4, Thol. Boys Bl- Lepelstr. Boys 4-0, Dioz-Thol. Boys B2 2-3, Thol. Boys Cl-Halsteren 1-2, Thol. Boys C2-Meto 0-6, Thol. Boys C meis jes-Steenbergen 4-2, Thol. Boys Dl- Rood Wit 5-0. Hoeven-Thol. Boys D2 0- 3, Thol. Boys D3-WVV 1-2, Thol. Boys El-WHS El 7-2. Thol. Boys E3-Moc 2- 6, Thol. Boys F1-Grenswachters 1-6, Thol. Boys F2-Bergen 3-0, Thol. Boys minioren-Kaaise Boys 2-4. Vijfde klasse Met een team dat gemiddeld nau welijks de twintig jaar haalde was Vosmeer in alle opzichten te licht om Lewedorpse Boys de voet dwars te zetten. Tot aan de pauze wist de formatie van coach Johan Nagtegaal de hrilstand op het bord te houden. Na rust buitten de bezoekers het windvoordeel optimaal uit: 0-4. Nagtegaal sprak van een terecht verlies. „We zijn te jong en te onervaren, we hadden nergens recht op." Door een samenloop van omstandig heden moet Vosmeer wekelijks een piepjong elftal de mat opsturen. Al leen doelman Gerwin Hoek en spits Jacco Vaders behoorden zondag tot de routiniers. Noodgedwongen start ten B-junioren als Danny Driehuijs en Jeremy Stolwijk in de basis. Nag tegaal noemde de leeftijdsopbouw van zijn elftal onevenwichtig. „We hebben niemand beschikbaar tussen de 23 en 33 jaar. Dan kun je wel jeugd inpassen, maar met zoveel ju nioren mag je geen resultaten ver wachten. Het houdt een keer op." Vosmeer moest zich tegen het in de middenmoot spelende Lebo beper ken tot verdedigen. Alleen Hossain Almahmoudi wist na een leuke solo een mogelijkheid te creëren. Kort na de pauze brak het verzet van de thuisclub: 0-1. In een tijdsbestek van pakweg twintig minuten liepen de bezoekers eenvoudig uit naar 0-4. Bij Vosmeer maakten in het tweede bedrijf ook de B-junioren Robin Ca- pelle, Hassan Almahmoudi en Leroy van Mierlo hun opwachting. Voor Hassan Almahmoudi bleef het optre den beperkt tot enkele minuten. Hij moest al snel weer geblesseerd naar de kant. Nagtegaal maakte zich na afloop vooral bezorgd om het gebrek aan scorend vermogen, waardoor een winstpartij dit seizoen bijna een utopie wordt. „Het gevaar bestaat dat je op deze manier in een negatie ve spiraal terecht komt en dat het plezier verdwijnt. Dat zou zonde zijn, vooral voor die jongens die hun ziel en zaligheid in het spelletje leg gen." Damesvoetbal Het bezoek aan RCL in Leider dorp heeft een positieve nasmaak voor de danies van Smerdiek. De Thoolse voetballers wonnen dit weekend met 1-2 van de Zuid- Hollandse club. De wedstrijd is nog maar net begon nen en direct is het duidelijk dat RCL zich het beleg niet van de bo terham laat eten. Er wordt van de kant van de Leiderdorpers behoor lijk fysiek gespeeld. Smerdiek pro beert het met voetballen op te los sen, maar komt niet in het spel. Een voorzet van RCL gaat over via de lat en andere schoten zijn geluk kig voor Smerdiek ver naast uit de tweede lijn. Een corner van RCL die op het doel afgaat wordt onder schept door Amber Govers en ook een andere aanval van een spits wordt door de keepster opgevangen. Kaylee Dieleman haalt de bal van de schoen van de spits. Aan de andere kant heeft Anne Ha- ge geen geluk met haar schot als ze vrij door kan gaan. De bal stuit op door het slechte veld. Ook Angeli- que Hage, alleen voor de keepster, heeft de pech dat haar mooie lob net over de lat gaat. Een paar minuten voor de rust grijpt keepster Kaylee mis bij een hoge bal en is het 1-0 voor RCL. Na de rust dringt Smerdiek RCL he lemaal terug. Er wordt met lange ballen over de achterhoede van RCL gespeeld. Hier heeft de tegenpartij geen wapen tegen en die kan het ook fysiek niet meer tegenhouden. In de zeventigste minuut is er een voorzet van Wendy Metske die de opgekomen Donna Koetsier prach tig voor de keepster kan binnenwer ken: 1-1. Smerdiek gaat door, schoten van Anne Hage. Wendy Metske, Marie ke Goeree en Wendy de Wilde wor den of gepakt door de keepster of ze gaan net naast. Toch kan aanvoer ster Lenny Stoutjcsdijk zich vrij spelen en keihard de bal in de krui sing schieten voor de winnende 1-2. De scheidsrechter fluit voor teveel genomen stappen met de bal door Kaylee Dieleman. RCL krijgt daar om een vrije trap binnen de zestien meterlijn. Kaylee gooit zich voor de bal en behoedt zo haar club voor een tweede doelpunt tegen. De dames uit het tweede elftal hebben met 4-1 de wedstrijd tegen koploper GJS winnend afgesloten. Vanaf het eerste fluitsignaal werd de besproken strategie om zeer compact te spelen uitgevoerd. Door het veld klein te maken kon de te genstander niet haar spitsen bereiken, die de vorige wedstrijd een nachtmerrie wa ren voor de verdediging van Smerdiek. Suus Hopstaken profiteerde in de negen de minuut van de ruimte bij GJS. Zij passeerde na een steekpass van Josca Jansen met een boogbal de keepster. Na iets meer dan een kwartier spelen was GJS dicht bij de gelijkmaker, maar het schot vanaf de rand van het straf schopgebied ging net naast. In de 32ste minuut kwam Smerdiek op een 2-0 voorsprong door een schitterend doel punt van Ramona van Tiggele. Er volgde weer een aanval van GJS, maar Smer diek sloeg die af. De bal belandde via via bij Ramona. die vanaf zo'n 22 meter de bal in één keer over de iets voor haar doel staande keepster schoot. GJS begon fel aan de tweede helft om te proberen zo snel mogelijk de aanslui tingstreffer te maken. In de 50ste minuut kregen zij hier een mogelijkheid voor door een indirecte vrije trap net binnen het Smerdiekse strafschopgebied. Het schot kon worden geblokt. Na wissels vanwege blessures, verloor Smerdiek de grip op de wedstrijd en deed GJS weer een aanval op het doel. De bal ging naast. Dan kreeg Suus de mogelijkheid om de wedstrijd te beslis sen, maar de keepster bleef goed naar de bal kijken en blokte haar inzet. Deb- by Doornen was dicht bij haar eerste doelpunt voor Smerdiek, maar haar schot miste precisie en ging langs de verkeerde kant van de paal. Drie minu ten later was het wel raak. Suus kon al leen richting de keepster die zij met een geplaatste bal het nakijken gaf. Ook Il se Polderman pakte haar doelpuntje mee en in de 78ste minuut was het haar beurt om alleen op de keepster af te gaan en ook zij maakte het beheerst af. Dat GJS in de 81ste minuut nog tegen scoorde deed er voor Smerdiek niet meer toe, want de drie punten waren binnen. De provincie Zeeland trekt maxi maal 780 euro subsidie uit voor de verkeersexamens van 390 basis schoolleerlingen in Tholen. Hoewel de gemeente Tholen 12 weken te laat was met het indienen van haar subsidieverzoek, heeft de provincie besloten het bedrag tóch toe te ken nen. Zwaar teleurgesteld stapte WHS na de 1-1 tegen het bijna al gedegra deerde Kogelvangers van de mat. l)e Setallanders domineerden de par tij, hielpen een handvol kansen om zeep en zagen de op dat moment al bijna een halfuur met tien man spelende bezoekers op de valreep gelijk komen. Door het gelijke spel is de afstand met lijstaanvoerder Zwaluwe vrijwel onoverbrugbaar geworden en moet de formatie van Joost Huls hof hopen dat het via de derde plaats toegang krijgt tot de nacompeti- tie, met als inzet promotie naar de tweede klasse. Derde klasse Hel consolideren van die derde plaats wordt volgens Hulshof nog een zware opgave. „We hebben een waslijst aan afwezigen. Op een ge geven moment wordt het teveel. Vooral het gebrek aan scorend ver mogen doet ons de das om, ook van daag. Want ook met dit elftal had den we moeten en kunnen winnen." Hulshof noemde het lijstje met ab senties nog maar eens op: Malthijs Bruijnzeel, Patrick Ketting, Robin van Dijke en Rien Wesdorp ontbra ken vanwege blessures. Richard van de Repe was geschorst. Perry Snoep en Dennis Vaders waren niet fit ge noeg om te starten, ondanks een be zoek aan een specialist in Almelo op de ochtend van de wedstrijd. Door dat Cliff Ligthart in de warming-up afviel moest Vaders noodgedwon gen wel aan de bak. Ook Perry Snoep maakte vroeger dan verwacht zijn entree, na een zware blessure voor spits Armando van de Repe. Pieter Lindhoud was evenmin be schikbaar. „We moeten hopen dat er snel wat jongens terug komen", al dus Hulshof. „Met name spelers die een wedstrijd kunnen openbreken." Onvoldoende scherpte voor de goal stond succes voor WHS lang in de weg. Armando van de Repe zag een treffer wegens buitenspel worden afgekeurd, alvorens in de 21e mi nuut na een forse charge van het veld te moeten. Arvin de Witte schoot vrij voor de Bredase keeper naast en wist ook na een pass op maat van Patrick van Schetsen het net niet te vinden. Op slag van rust volgde de beste kans uit het eerste deel. Perry Snoep stond aan de basis met een mooie steekpass op Jeroen Oosdijk die zijn lob vervolgens te weinig gevoel meegaf, zodat de 0-0 op het bord bleef. Vanaf de 68e nii- nuut moesten de massaal verdedi gende bezoekers met tien man ver der, na een wat snel getrokken rode kaart.WHS voerde de druk nog wat meer op, met een gemiste kans voor Arvin de Witte en een vrije trap van Ronald van de Repe op de boven kant van de lat als meest tastbare momenten. Aan de overkant redde doelman Anton Elenbaas magis traal, na geknoei van Jeroen Oos dijk. In de 82e minuut leek WHS de partij alsnog naar zich toe te trek ken. Van Schetsen werd tegen de grond gewerkt in het zestienmeter gebied en de bal ging op de stip. Bij afwezigheid van specialisten als Pa trick Ketting en Matthijs Bruijnzeel nam Van Schetsen de verantwoor ding. Tot wanhoop van heel WHS werd de slappe penalty gestopt door de Brabantse goalie. „Hij ging er re soluut achter staan, maar het paste in de sfeer van deze wedstrijd om te missen", aldus Hulshof. Het ver driet sloeg bij de volgende aanval om in uitbundige vreugde, na een voorzet van Andreas Vroegop die via de paal in het doel eindigde: 1 -0. Het venijn zat in de staart van de wedstrijd. Doelman Elenbaas koos bij het uitverdedigen voor de voet ballende oplossing, tot schrik van Dennis Oosdijk die de bal prompt verloor en Kogelvangers profileerde dankbaar van het buitenkansje: 1-1. Van de Thoolse derdeklassers wist alleen Noad '67 een aansprekend resultaat te boeken. De Fluplanders versloegen The Gunners met 7-1 en namen met die zege afstand van de tiende plaats op de ranglijst, een po sitie die leidt tot nacompetitie. Ook Tholense Boys is nog lang niet vei lig, na het 2-0 verlies bij lijstaan voerder Zwaluwe. WHS kan de kampioenstitel definitief uit het WHS-spits Patrick van Schetsen, hier in een kopduel met verdedigers van Kogelvangers, zag zijn strafschop gekeerd worden, waarmee de thuisclub een voorsprong misliep. Andreas Vroegop lukte dat even later wel, maar door een blunder in de WHS-defensie verspeelden de Sint-Annalanders alsnog twee dure punten. hoofd zetten na een teleurstellend 1- 1 gelijkspel met laagvlieger Kogel vangers. Voor Noad betekende de monsterze ge op The Gunners de eerste thuis overwinning van deze competitie. De formatie van Ko Stoutjesdijk kwam geladen uit de startblokken en kreeg via Corné de Frel meteen een goede kans. Alleen voor de doelman wist de Fluplandse aan valsleider het net nog niet te vinden. Wel stond de spits in de tiende mi nuut aan de basis van de 1-0 met een prima pass op doelpuntenmaker Wiljan Lisseveld. Halverwege de eerste helft werd de score uitge bouwd, dankzij een raak afstand schot van de weer in de basis terug gekeerde Jeroen Reijngoudt. Ook Arjan Moerland deed mee, zodat de thuisclub eindelijk over een ijzer- sterke as beschikte. Volgens Ko Stoutjesdijk maakt dat het verschil. „In deze bezetting zijn we comple ter en spelen we rustiger." In het doel stond Pieter de Wachter. Hij verving de in het vriendschappelijk duel met Colijnsplaatse Boys ern stig geblesseerd geraakte Jan van Duuren. De eerste keeper heeft zijn hand gebroken en wordt dit seizoen niet meer terug verwacht. De Wach ter werd tegen het zwakke The Gun ners nauwelijks op de proef gesteld, ook al niet omdat de Bredanaars vanaf de 35e minuut met tien man verder moesten na een rode kaart (2x geel). Onmiddellijk na de pauze besliste Noad het duel. Lisseveld klopte de trage backs van de bezoe kers weer eens op snelheid en werd in het zestienmetergebied onregle mentair gestuit, met een door De Frel benutte strafschop als sanctie: 3-0. De voor Lars Steijn in de ploeg gekomen Koen van Dijke tekende na een mooie dieptepass van Iwan Geense voor de 4-0. Geense zelf zorgde met een geplaatst afstand schot voor de 5-0. Arjan Moerland deed hetzelfde bij de 6-0 en stond ook nog eens op de goede plaats om voorbereidend werk van Lisseveld af te ronden: 7-0. In de slotfase liet de thuisclub de teugels vieren, met de 7-1 en een inzet op de lat als ge volg. The Gunners is nu tiende, op vier punten afstand van Noad. In de nieuwe samenstelling meedoen in de derde periode is voor Stoutjes dijk niet aan de orde. „Daar wil ik helemaal niet aan denken. We heb ben een chaotisch jaar achter de rug, met de nodige tegenvallers. Meer dan overleven moet de doelstelling niet zijn." „We zijn afgetroefd door een slim mere, meer professionele en soms gemene tegenstander en door ons eigen gebrek aan durf in de eerste helft. Ook treffen we het in deze cruciale fase niet met de scheids rechters." Coach Jacco Theunisse vatte de partij van Tholense Boys na het 2-0 verlies bij kampioenskandi daat Zwaluwe bondig samen. In het eerste halfuur wist de thuisclub geen raad met een drietal open kan sen die de zonder de geschorste Carlo Heijboer aangetreden Thoolse defensie weggaf. In de vierde mi nuut al werden de Tholenaren na een vloeiende aanval gered door de paal. Bij de volgende mogelijkhe den werd naast geschoten of trad doelman Marcel Nuijten goed op. Voorin ontbraken wegens blessures nog altijd spitsen als Laurens Bo venberg en Tijs Nijmeijer. Zwaluwe gooide alle middelen in de strijd, waaronder ook de provocatie en het bespelen van de arbitrage. Juist op het moment dat de bezoekers meer aan voetballen toekwamen, nam Zwaluwe de leiding. Jeroen Nieuw koop kreeg een bal in het zestien metergebied onvrijwillig tegen de arm en de arbiter toonde geen gena de. Vanaf de stip werd keeper Nuij ten gepasseerd: 1 -0. Tholense Boys kon er in het eerste deel maar wei nig tegenover zetten. Alleen Hans Willem Hopmans stootte enkele malen gevaarlijk door. Het gebrek aan een goede eindpass stond suc ces in de weg. In de tweede helft moest Niels Hopmans voor meer dreiging zorgen, als vervanger van de verdienstelijk spelende Joris van Dijke. Reinier de Groen dwong de Brabantse doelman in de 47e mi nuut tot een redding met een mooi afstandschot. Uit de daaropvolgen de hoekschop kopte Freddy Simons rakelings naast. Een kwartier voor het einde viel de beslissing. Bij een uitbraak nam Zwaluwe de bal met de hand mee, een overtreding die niet werd geconstateerd en de 2-0 was een feit. Verder dan een inzet op de paal van Niels Hopmans en een goede mogelijkheid voor Ronny de Graaf kwamen de bezoekers niet meer. Tot overmaat van ramp moest Freddy Simons na commentaar op de leiding (2x geel) voortijdig van het veld. Om niet dieper in het moe ras te zinken moet Tholense Boys komende zaterdag winnen van Mer- lijn, een tegenstander die tot dusver twee punten meer heeft verzameld. Theunisse onderstreepte het belang van die confrontatie. „Als we ook die partij verliezen hebben we een probleem en neemt de stress nog meer toe, iets wat eigenlijk niet no dig zou moeten zijn met deze selec tie." - Zwaluwe 16 38 34-11 Internos 16 33 40-24 WHS 16 31 33-20 Klundert 16 29 33-22 Beek Vooruit 16 28 29-24 Merlijn 16 24 40-32 Tholense Boys 16 22 29-30 Noad'67 16 21 36-29 Olympia '60 16 18 21-24 The Gunners 16 17 24-46 Kogelvangers 16 8 20-37 DSE 16 2 12-52 Vierde klasse SPS blijft de trotse koploper in de vierde klasse. De formatie van coach Rien Voshol wees de directe concurrent Yerseke in een onder ling duel terug: 1-0. Jorn Elenhaas besliste de topper met een fraaie treffer. De rol van Vosmeer en Smerdiek lijkt uitgespeeld.Vo- smeer moest met 2-0 zijn meerdere erkennen in Krabbendijke. Smer diek ging op Haestinge verrassend onderuit tegen het lager geklas seerde Waarde: 0-4. Brouwersha ven maakte duidelijk dat Stavenis se op dit moment de zwakste ploeg in het Zeeuwse zaterdagvoetbal is. Het jonge team van Wim Wester huis verloor met 5-1. SPS bevestigde zaterdag op sport park D'n Aekerboam dat hel de be langrijkste titelkandidaat is in de vierde klasse. De 1-0 overwinning op Yerseke was zwaar bevochten, in de slotfase bijna letterlijk. Met wat duwen en trekken rond het middel punt Leonard Quist werd het vuur in de extra tijd geblust. Rien Voshol vond de zege terecht. „Als je alle plussen en minnen optelt waren wij de meest voetballende ploeg. Het spel van Yerseke zag er misschien dreigend uit, gevaarlijk was het niet. De organisatie stond goed bij SPS, zeker na rust." Het eerste kwartier van de topper was in het voordeel van de thuisclub. Ramon Voshol ging goed door en zag zijn scherpe voorzet op de lat eindigen, met Wil lem Bevelander ditmaal als iets te gretige goaltjesdief in de buurt. Yer seke nam het initiatief over, ook al omdat SPS iets te laconiek verde digde. Sjaak Quist moest met het hoofd redding brengen op het mo ment dat de te ver voor zijn doel staande Peter van der Male al was gepasseerd. Ook werd een treffer van de bezoekers geannuleerd we gens onreglementair aanvallen van de keeper. Voshol moest de touwtjes in de rust aantrekken. „De weeg schaal sloeg in de eerste helft licht door in het voordeel van Yerseke. We lieten ze teveel ruimte, met na me tussen het middenveld en onze verdediging. Ik heb erop gehamerd dat we het spel kleiner moesten ma ken." Het tweede bedrijf bood Yer seke inderdaad minder gelegenheid om de sterke spitsen te zoeken. Na een uur spelen sloeg SPS toe. Ap van de Belt lanceerde Jorn Elenbaas die met een harde schuiver voor de 1-0 zorgde. Yerseke raakte gefrus treerd na die achterstand en zocht zijn heil soms in grove overtredin gen. Met name schutter Willem Be velander werd zwaar belaagd. De ploeg uit het vissersdorp probeerde met twee verse krachten de wed strijd een ander aanzien te geven. Voortdurend werd gezocht naar vrije trappen en hoekschoppen, standaardsituaties waaruit door Yer seke veel wordt gescoord. Ook SPS sloeg aan het wisselen. Voor de pau ze was de geblesseerd geraakte Jan Deij al vroeg vervangen door Leo nard Quist. Leo Vroegop maakte plaats na een knietje in het dijbeen voor de balvaste Michel Lisseveld. In de turbulente slotfase maakte Martin Quist zijn rentree en kon Jasper Slooten naar de kant. Rien Voshol was blij met het resultaat. „Heel het seizoen is voor ons al een belevenis. Ik heb de jongens op het hart gedrukt om vooral te genieten van het spelen van een topper. Jam mer dat dit soort wedstrijden bijna nooit het niveau brengt dat je mag verwachten. Ook vandaag was dat niet het geval. Het resultaat was hei lig." Komende zaterdag moet SPS het opnemen tegen staartploeg Brouwershaven. „Dat zijn voor ons de moeilijkste wedstrijden. Een top per spelen is vele malen gemakke lijker." Trainer Cees Stoutjesdijk was na de 0-4 nederlaag van Smerdiek te gen het zwakke Waarde de eerste om toe te geven dat zijn ploeg niet goed had gespeeld. Volgens Stout jesdijk was het verlies veroorzaakt door een optelsom van tegenval lers. De blauwzwarten misten scha kels als doelman Alex Stoutjesdijk, Hilbert Brinkman en Bart Stoutjes dijk. Ook moest Herbert Vermaas al vroeg in de partij geblesseerd naar de kant. wat tot de nodige om zettingen leidde. Bovendien miste aanvalsleider Erik van Haaften na zijn blessure nog voldoende wed strijdritme en steeg de doelman van Waarde met soms onmogelijke red dingen boven zichzelf uit. De arbi trage werkte ook al niet mee, met enkele dubieuze beslissingen die het wedstrijdverloop beïnvloedden. Stoutjesdijk sprak van een treurige middag. „Want een wedstrijd als vandaag mag je niet verliezen. We hebben ook de kansen gehad en waren zeker niet minder dan Waar de." In het eerste kwartier zag het er op Haestinge nog volstrekt niet naar uit dat Smerdiek een teleur stelling tegemoet ging. De thuis club liet goede combinaties zien, zonder dat dit in een treffer resul teerde. Waarde kwam daardoor be ter in de wedstrijd en nam uit een hoekschop de leiding: 0-1. Kort daarop raapte invaller-goalie Corné van Haaften een met het dijbeen te ruggespeelde bal van Soulyman El Bouazzaoui op, wat door de Smerdiek poseert in het nieuwe tenue, samen met de technische staf en de pupil van de week. Rechts het echtpaar Cogels van Mariflex, de hoofdsponsor van de Voetbalclub. Naast hen staat Henk Brinkman van de sponsorcommissie. (Advertentie I.M.) liet eerste elftal van s.v. Smerdiek was aan een nieuw tenue toe. Hoofd sponsor Mariflex uit Vlaardingen werd bereid gevonden oin de groep in het nieuw te steken. Zaterdag presenteerden spelers en technische staf zich vóór de wedstrijd tegen Waarde. Namens de sponsorcommissie be dankte Henk Brinkman de gulle gevers, Ruud en Monique Cogels, en bood een boeket aan. Ruud Cogels is zelf elftalleider bij Smerdiek. Zijn bedrijf Mariflex opereert wereldwijd op het gebied van overslag van vloeibare producten. scheidsrechter als een overtreding werd beoordeeld. Tot overmaat van ramp leverde de toegekende vrije trap de 0-2 op. De voor Vermaas in de ploeg gekomen Remy Korthou- wer leek na voorbereidend werk van Erik van Haaften en El Bouaz zaoui voor de aansluitingstreffer te zorgen, totdat een vlagsignaal de arbitrage op andere gedachten bracht. Op slag van rust liet Jelle Rinses na om zijn team terug in de wedstrijd te brengen, door in riante positie naast te schieten. Het werd nog erger toen Waarde in de extra tijd voor de derde maal Van Haaf ten passeerde. In de tweede helft gooide de thuisclub alles in de strijd om het tij te keren. Bij een uitval werd het echter 0-4 en stond Smerdiek voor een onmogelijke opgave. De blauwzwarten lijken dit seizoen genoegen te moeten nemen met een plek in het rechterrijtje. Het leerproces van Stavenisse gaat soms gemoeid met pijnlijke tegen vallers. Ook bij de andere laagvlie ger Brouwershaven werd dik ver loren: 5-1. Voor de zoveelste keer werden de laatste minuten voor de pauze de ploeg fataal. Drie treffers in korte tijd resulteerden in een kansloze 3-0 ruststand. Pas in de slotfase redde Kees van Putte de eer: 5-1. Hoewel Stavenisse dit maal op volle oorlogssterkte aan de aftrap verscheen, volgde in Brouwershaven een matte verto ning. Coach Wim Westerhuis noemde de wedstrijd rommelig. „Er zat helemaal niets in. We wa ren bang om de duels aan te gaan. Brouw was veel gevaarlijker." Door goed optreden van keeper Aalt de Rijke leek een 0-0 rust stand binnen bereik. In de 43e mi nuut ging het echter alsnog mis. De Rijke en Marco Oosdijk reken den bij een hoge voorzet op elkaar en de thuisclub profiteerde: 1-0. Vervolgens leidde een vrije trap de volgende treffer in, met eerst nog De Rijke die de inzet tegen de paal wist te werken. In de herkansing toonde Brouw zich het meest at tent: 2-0. In de extra tijd van de eerste helft werd het zelfs 3-0. Westerhuis noemde die cruciale fa se naderhand leerzaam. „Bij een tegentreffer zijn we ineens niet meer met voetbal bezig. Dan lig gen we in de clinch met onszelf, de tegenstander en de scheidsrechter. We hebben er uitvoerig over ge sproken. Iedereen weet nu waar de fout ligt. In die zin hebben we een belangrijke stap vooruit gezet." De gesprekken in de kleedkamer le verden een goede start van het tweede bedrijf op. Marco Oosdijk, Kees van Putte, Sander Smits en Marco Klippel vonden elkaar in soms goede combinaties. In de 65e minuut werd het 4-0 voor Brou wershaven, na een steekpass waar op Jan Kees Oosdijk onvoldoende anticipeerde. Stavenisse zocht de aanval om de score een draaglijker te geven, maar liep in het mes van de counter: 5-0. Pas toen zorgde Kees van Putte na voorbereidend werk van Marco Oosdijk voor de eretreffer: 5-1. Westerhuis heeft zich erbij neergelegd dat Stavenis se dit seizoen hekkensluiter blijft. „We gaan de komende wedstrijden gebruiken om te experimenteren. De ploeg is aan verandering toe." Voor het zaterdagteam van Vo smeer is het seizoen voorbij. Na de 2-0 nederlaag bij Krabbendijke weet de formatie van Johan Nagte gaal dat de prijzen buiten bereik zijn. Krabbendijke, een van de laatst overgebleven belagers van koploper SPS, toonde zich effec tiever dan de bezoekers. In het eer ste halfuur waren er nog goede mogelijkheden voor Rachid Bou- houdane en Adderahin El Fadili. Bij de 1-0 bewees de vaak scoren de spits van Krabbendijke ander maal zijn waarde. Kort voor het rustsignaal ging Vosmeer in de fout bij de opbouw en stond het 2- 0. In de resterende speeltijd zoch ten de bezoekers het teveel door het midden om de partij nog een andere wending te kunnen geven. Alle aanvallen strandden ruim voor het zestienmetergebied, zodat alleen afstandschoten soms voor wat gevaar zorgden. Nagtegaal wil de handdoek nog niet definitief werpen. „Maar het is een feit dat het gat met de top langzamerhand te groot is geworden. We zijn af hankelijk van de resultaten van an dere ploegen." Noad 5 heeft met 1-3 gewonnen van Kloetinge. In het begin van de wedstrijd gingen beide ploegen gelijk op. maar de Sint-Philipslanders kregen meer grip op het midden veld en creëerden gevaarlijke kansen. In de 30ste minuut opende Edwin Braai de sco re. Hij schoot de bal via de binnenkant van de paal binnen. De ploeg uit Kloetinge ging op zoek naar de gelijkmaker. Op slag van rust kregen de Bevelanders een grote kans doordat een schot via Stephan v.d. Velde van richting veranderde, maar de doel man redde fraai. Het begin van de tweede helft was even voor Kloetinge. maar de geel-groenen herstelden zich snel. Ron van Dijke schoot via een pass beheerst de 0-2 in. Kloetinge kwam met het tegenoffensief en scoorde de aansluitingstreffer. De Be- velandse ploeg had de gelijkmaker in het vizier, maar Noad-doelntan Leen Kegge hield met goed keeperswerk zijn ploeg op de been. In de 83ste minuut besliste Noad de wedstrijd door een prachtig doelpunt van Adriaan Filius. die vanaf de zestien me ter hard in de kruising schoot.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13