'Ik kan in alle opzichten vooruit gaan, maar mij'n tijden liggen dichter bij top' Schapen bij de pedicure Bietencampagne levert recordopbrengst op Keeper Auke Abma houdt verlies van selectie beperkt Koersballen Meidactie zorg Donderdag 5 maart 2009 EENDKACH1 «ODE, DE THOOLSE COURANT 9 De voetbalselectie van Thoolse D-junioren heeft de ko mende weken twee duels op het programma staan. Woensdagavond is de D2 van NAC Breda de tegenstan der, op 25 maart is dat de D-jeugd van WW '67 uit Woensdrecht. Onlangs speelde de Thoolse D-jeugd te gen De Jonge Spartaan uit Middelharnis. In het met 1-3 verloren duel viel met name het tienjarig Vosmeer-keep- ertje Auke Abma op. Emergo speelt thuis gelijk Jeugd De bietencampagne heeft bij Suiker Unie een recordop brengst van 12,3 ton suiker per hectare opgeleverd. Op de Zeeuwse eilanden lag de suikeropbrengst zelfs nog iets hoger met bijna 12,6 ton. Aan de telers wordt 39,44 euro per ton (exclusief btw) uitbetaald voor zowel quo tum- als surplusbieten. Schaatsenrijdster Anouk Fase maakt dit seizoen veel progressie Komend weekeinde wordt op de baan van Breda het NK afstanden voor B-junioren gehouden. De 17-jarige Anouk Fase uit Sint-Annaland doet mee op de 500, 1000 en 1500 meter. De titelstrijd wordt voor Fase het laatste hoogtepunt van een seizoen waarin ze de nodige progressie boekte. Op podiumplekken in Breda rekent ze niet. Wel is ze meer dan tevreden over haar ontwikke ling. „Ik heb dit jaar een belangrijke stap vooruit gezet." Vorm Toekomst Smerdiek dames halen fors uit Tweede elftal Thoolse D-jeugd speelt woensdag tegen NAC Breda Op sportpark De Vossenberg was een leuke, spannende wedstrijd te zien, vertelt leider Mark Smits. „Een open eerste helft, met spel dat op en neer ging." Binnen vijf minu ten kreeg het Thoolse team een kans om de score te openen. Tom van Gorkum rukte op vanaf het middenveld, schudde twee verdedi gers af. maar zag zijn schot door de doelman gestopt worden. In de twaalfde minuut nam De Jonge Spartaan de leiding. Bij een drukke situatie voor het doel van Corné Geuze werd de bal knap ingescho ten. Aan Thoolse kant vielen Sjoerd Bras en Aron v.d. Hoek invoor Ka rei van Zanten en de geblesseerde Erwin Goedegebuure. Na de rust kwam de Thoolse selec tie zwak uit de kleedkamer. De Jon ge Spartaan kreeg kans op kans om te scoren. Maar doelman Auke Ab ma, in de ploeg gekomen voor Corné Geuze, hield zijn ploeg in de wedstrijd. Smits is onder de indruk van wat de tienjarige liet zien. „Hoe die steeds weer redde. Hij moest in vijf minuten lijd wel vier keer in ac tie komen!" Abma, nog een E-pu- pil, werd ingezet omdat naast Geuze geen van de andere geselecteerde D-keepers beschikbaar was. Na tien minuten kwam Karei van Zanten te rug in de ploeg ten koste van Lars van Poortvliet. Ook werden wat om zettingen gepleegd en vervolgens ging het beter lopen. De gelijkma ker hing in de lucht en kwam er ook. Karei van Zanten gaf een steekbal op Tom van Gorkum, wiens strakke voorzet echter door iedereen werd gemist. Vlak daarop had Luuk v.d. Berge wél succes: 1- 1Opnieuw ontstond een open wed strijd met aanvallen over en weer. Gaandeweg werd duidelijk dat de spelers van De Jonge Spartaan beter op elkaar ingespeeld waren dan de Thoolse selectie, en ook meer uit houdingsvermogen hadden. In de negentiende minuut scoorden de be zoekers met een intikkertje 2-1 en vier minuten later werd het pleit be slecht met een hard schot in het dak van het doel: 1-3. Tholen kreeg in de laatste minuut een prima kans op de aansluitingstreffer. Maar het schot van Tom van Gorkum, die diep was gestuurd door Karei van Zanten, ging net naast het doel. Woensdag neemt de Thoolse selec tie het op tegen de D2 van NAC, dat enkele Thoolse talentjes in de ploeg heeft. De wedstrijd op het WHS-ter- rein begint om half zeven. Ook de wedstrijd tegen WW, op 25 maart, is in Sint-Annaland. Deze begint om zeven uur. Overigens is de se lectie ingekrompen van twintig naar vijftien spelers. „Met twintig spe lers blijf je wisselen en dat gaat ten koste van het spel en de wedstrijd. Bij de vijftien zijn twee keepers. De overige vijf spelers staan op de re servelijst", legt Smits uit. De korfballers van Emergo 1 heb ben thuis een punt gepakt met een 9-9 gelijkspel tegen Albatros 5. De Smerdiekse club overheerste in de eerste helft. Het spel ging af en toe moeizaam, maar de Thoolse spelers maakten goed gebruik van de kansen. Daar door stond er bij de rust een 5-4 voorsprong op het bord. In de twee de helft namen de gasten het heft in handen en moest de thuisploeg knokken om bij te blijven. Het ging tot het eind toe gelijk op. Voor Emergo scoorden Jaco Rip (4x), Harmen v. Heemskerk (2x), Marco v.d Hoek (2x) en Marijke v. Keulen. De spelers van BM 1 hadden het lastig tegen Vriendenschaar en verloren met 3- 10. De gasten schoten met scherp en daardoor ontstond er al snel een grote marge. De ruststand was dan ook 2-7. In de tweede helft bleef het spelbeeld het zelfde, maar nu vielen de doelpunten wat moeizamer. De marge kon niet klei ner gemaakt worden door de thuisploeg. Yvette v. Dijk (2x) en Joyce Hoek waren de doelpuntenmakers. De treffers van Nicky Leemreijze (2x), Amber Stoutjesdijk (2x), Fabiënne v. Puijfelik en Mike Westerlaken waren niet voldoende om het Cl-team naar de overwinning te helpen. Dat verloor met 6-7 van Terda. De ploeg uit Sint-Maar tensdijk combineerde goed en bleef de hele eerste helft de bovenliggende partij. Toch had de ploeg uit Breda aan een paar momenten van onoplettendheid ge noeg om de rust in te gaan met een 3-3 gelijke stand. In de tweede helft bleven de Tholenaren in eerste instantie de voorsprong nemen, maar vanaf een 6-4 stand kwamen de gasten terug. In de slotminuten besliste Terda de wedstrijd. Keep Fit deelde de lakens uit aan Emer go Dl en won met 3-10. De rood-zwar- ten hadden geen antwoord op het snelle, trefzekere spel van de Roosendalers, zo dat de wedstrijd al snel gespeeld was. De thuisploeg vond ook nog wel een paar keer de korf, maar bij het laatste fluitsig naal was er een ruime achterstand. Voor Emergo waren Ilse Leemreijze (2x) en Carly Overbeeke trefzeker. Het E3-team kende in lijstaanvoerder TOP een zware tegenstander. De Ame- muidenaren wonnen met 2-7. Suzanne de Jong scoorde beide treffers voor haar club. Emergo F1 speelde een uitstekende wed strijd tegen ÓNDO. De gasten waren de bovenliggende partij en namen al snel een voorsprong. De ploeg uit Middel burg vond één keer de korf, maar dat was bij lange na niet genoeg om de Tho lenaren te verontrusten. Emergo speelde rustig de wedstrijd uit en zag het prima spel bekroond worden met een 1-4 over winning met bijdragen van Baukje Broe- ren (2x), Chloë Anthonisse en Lucas Geuze. Programma zaterdag: Nikantes-Emer- go 1 16.10 u.; Oranje Wit-Emergo 2 20.40 u.; Sporting Delta-Emergo BM1 19 u.; Voltreffers-Emergo Cl 10 u.; Emergo Dl-Springfield 12.45 u.; Swift-Emergo El 13 u.; TOGO-Emergo F1 11 u. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. W. Bijl 31 p.; 2. mevr. H. Schot 22 p.; 3. mevr. L. Ver schoor én mevr. D. Lindenberg 21 p.; 4. mevr. R. Bolier 17 p.; 5. mevr. B. Schot 17 p.; 6. mevr. J. Verbrae- ken 15 p.; 7. mevr. N. Deurloo 14 p.; 8. mevr. A. Hilgerson 8 punt. Gezelligheid voor Allen/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. M. Dane en mevr. L. Wielaard 32 p.; 2. W. Bijl en A. Wielaard 27 p.; 3. mevr, B. Bijnagte en J. Bijnagte 25 p.; 4. mevr. T. Goode en C. van Gorsel 22 p.; 5 mevr. A. Bocxe en mevr. A. Poot, én mevr. C. van Mierlo en C. Breure 21 p.; 7. mevr. T. Breure en mevr. W. Kloet 11 p. Oud-Vossemeer: 1N. Moerkerken en mevr. J. van Houte 33 p.; 2. me vr. C. van Mierlo en mevr. C. Wil- sing 26 p.; 3. mevr. C. Havermans en mevr. R. Nagtegaal 19 p.; 4. me vr. L. van Poortvliet en mevr. D. van Dijke 18 p.; 5. mevr. L. Weezenaar en mevr. R. van Driel 17 p. De prijs voor de quotumbieten ligt 1,87 euro per ton lager dan in de campagne 2007, wat een gevolg is van de marktordening voor suiker in de EU. Surplusbieten daarente gen leveren de telers 18,27 euro per ton meer op, doordat de raad van beheer van Cosun (waartoe Suiker Unie behoort) heeft besloten om voor beide categorieën eenmalig dezelfde prijs te betalen. De prij zen, die exclusief btw zijn, gelden bij een gemiddelde winbaarheid (91,2) en een gemiddeld suikerge halte (17,21). Uit cijfers van Cosun blijkt dat op de Zeeuwse eilanden een suikergehalte van 17,3 is ge haald en dat de winbaarheid 91,6 was. Verder was hier de wortelop brengst 72,6 ton per hectare en het tarrapercentage 14,8. De gemiddel de opbrengst per hectare ligt voor de teler bijna 400 euro hoger dan vorig jaar, heeft Cosun berekend. Het concern betaalt op oude aande len een uitkering van een kwartje per ton bieten, waar dat vorig jaar nog zes euro was. Oorzaak van dat fors lagere bedrag is de daling van het resultaat van de niet-suiker ac tiviteiten van de onderneming. De gerealiseerde hoge opbrengst wijt men aan een aantal factoren: snelle beginontwikkeling van de bieten, voldoende vocht, adequate beheersing van bladziekten, be heersing van rooiverliezen, een iets latere oogst door de lange campag ne, een bovengemiddelde nagroei en betere rassen. Van de aangevoer de bieten was, ondanks de vorstpe riode, minder dan twee procent be vroren. De fabrieken van Suiker Unie produceerden dagelijks ruim 6800 ton suiker uit gemiddeld 38.500 ton bieten. De campagne duurde 130 dagen. Er zijn 5,2 mil joen ton bieten geproduceerd en daaruit is 861.000 ton suiker ge wonnen. Het areaal bieten in ons land voor Suiker Unie zal komend jaar onge veer gelijk zijn aan dat van dit jaar, zo'n 73.000 hectare. Anouk Fase in de starthouding met haar wedstrijdschaatser Ze komt uit een echt sportnest. Va der Rien behoorde veie seizoenen lang tot de vaste kern van de hoofd macht van voetbalclub WHS. Haar broer Tim speelt nu in het eerste en is uitgegroeid tot een vaste waarde op het middenveld. Zelf reed ze als driejarige al een eind weg op kunst schaatsjes op de baan in Den Haag. In 1996 nam ze deel aan de Striene- tocht op natuurijs in Steenbergen, het moment dat het schaatsen de finitief haar hart veroverde. Toch zag het er aanvankelijk naar uit dat Fase voor een andere sport zou kiezen. Ze voetbalde bij WHS en werd gekozen voor een regionale selectie. Ook bij het turnen stak ze boven het gemiddelde niveau uit en nam ze deel aan regiokampioen schappen. Als lid van schaatsclub de Striene liet Fase eveneens van zich horen en ze drong in 2004 door tot de jeugdselectie van Zuid-Ne derland. Twee seizoenen later stap te ze over naar de Zeeuwse schaats club de Poel, vanwege trainer Peter Boonman en het hogere niveau waarop de sport er beoefend werd. Vandaag de dag is Fase een leuke sportmeid die haar studie chemi sche technologie aan de Avans Ho geschool in Breda combineert met de schaatssport. Ambities heeft ze zeker, hoewel de nationale top nog buiten bereik is. „Wel ben ik dit jaar met mijn tijden dichter bij de top gekomen. De verschillen zijn kleiner geworden en ook op de trai ningen gaat het supergoed. Boven dien kan ik nog in alle opzichten vooruit gaan. Zeker qua kracht en duurvermogen moet ik nog flink kunnen verbeteren. De 3000 meter is bijvoorbeeld voor mij nog veel te lang. In het tweede deel laat de techniek me in de steek en is het ploeteren." Fase leeft als lid van de juniorense lectie Zuid-Nederland volledig voor haar sport. Met passie en in Thools dialect vertelt ze er over. April is voor haar de maand waarin ze veel rust, en het hoofd leegmaakt na een zwaar seizoen. Vanaf mei start de opbouw van een nieuwe jaargang vol competitie. Ze trekt er met de racefiets op uit, doet aan skeeleren, loopt hard en doet aan krachttrai ning. De zomer staat in het teken van het opbouwen van duurvermo gen. Vanaf augustus wordt de inten siteit van de training opgevoerd. In oktober staat ze weer voor het eerst op het ijs. Al snel volgen dan de wedstrijden, waarin ze zich moet zien te plaatsen voor de titeltoer- nooien. Ondertussen wordt er pittig doorgetraind, richting de piek in de echte wintermaanden. Fase was dit seizoen al vroeg in vorm. Op het ijs van Thialf in Heerenveen verpulverde ze begin december al haar Zeeuws record op de 1500 meter en bracht het op 2.11,54, vijf seconden sneller dan haar oude toptijd. Ook op de 500 meter reed ze een Zeeuws record (43,39 seconden). Fase hield haar vorm vast en eindigde begin fe bruari bij het NK allround in Utrecht als vijftiende, een flink aantal plaatsen hoger dan op basis van haar 'ranking' verwacht mocht worden. Ook daarom is ze tevre den. „De tijden waren belabberd, dat was wel jammer. Het kam pioenschap werd gehouden op een buitenbaan, de omstandigheden waren verschrikkelijk zwaar en het ijs slecht. Zeker voor iemand als ik die het vooral van techniek moet hebben." In de aanloop naar het kampioenschap had ze niets aan het toeval overgelaten. „De wedstrijden begonnen 's ochtends om negen uur. De hele week daar voor was ik om half zeven opge staan, om mijn lichaam te laten wennen aan dat vroege tijdstip." Het schaatsen heeft Fase veel ge bracht. Behalve in de schaatstempel van Thialf stond ze als lid van de re gionale selectie al op het ijs van Erfurt en ook de buitenbaan in het legendari sche Inzeil heeft voor haar geen ge heimen meer. Met de familie staan de vakanties ook altijd in het teken van sport, met een soort van trainings kampen in de heuvels van Toscane en het hoog gelegen Sankt Moritz. Het natuurijs liet ze deze winter aan zich voorbijgaan, bewust. „Ik ben wel een paar keer op het Rammegors gaan kijken. Het is bij kijken gebleven. Ik wilde niets riskeren. Ik ben gewend aan binnenbanen en ben bang om te vallen op natuurijs, met al die scheu ren en zo. Voor je het weet is ook je materiaal beschadigd." Voor de foto tovert ze haar op maat gemaakte schaatsen tevoorschijn. Een klein maatje, dat duidelijk maakt dat de car rière van Fase in feite nog in de kin derschoenen staat. Hoe ver haar sportieve toekomst reikt, durft ze niet te zeggen. Voor het mo ment is ze tevreden met haar progres sie en persoonlijke records. In Breda hoopt ze komend weekeinde opnieuw haar grenzen te verleggen. Van zenu wen zal ze geen last hebben. Fase heeft een grote innerlijke rust, samen met haar techniek een belangrijke kwaliteit. „Ik beleef kampioenschap pen net zoals andere wedstrijden. Ik ga gewoon aan de start staan en ik rij weg." Aan de rand van de Scherpenissepolder worden de schapen behandeld. Met schone hoeven het voorjaar in. Dat gaan de schapen van de kudde van Klaas Jan van der Kolk uit Heinkenszand die op Tholen grazen. Zondag is het meteorologische voorjaar begonnen, zaterdag werden 140 schapen van de kudde bijeengedreven aan de binnenzijde van de zeedijk bij het Boezemgat in de Scherpenissepolder. Van der Kolk en zijn mede werker namen alle dieren onder handen. De hoeven werden met een mesje schoongemaakt en waar nodig bijgeknipt. Door het grazen op stukken met een zachte ondergrond slijten de hoeven niet af. Dat is de reden om ze bij te knippen. „Als ze straks weer langs de dijken en over de wegen lopen is dat niet nodig, maar nu wel," zegt Van der Kolk. Na dat elke schaap is behandeld brengt de herder met een spuitbus een vlek op de vacht aan met blauwe verf. Op die manier weten hij welk schaap is gepedicuurd. De kudde van het begrazingsbedrijf Weide Liene uit Heinkenszand wordt in opdracht van Staatsbosbeheer vanaf 2007 ingezet om dijken bij Oud-Vossemeer te begrazen. De kudde van Van der Kolk bestaat uit Drentse heideschapen en Vlaamse schapen en een kruising van beide rassen. Ze zijn uitermate geschikt om dijken kort te houden. Ze vreten ook distels. Vorig jaar zijn de schapen ook ingezet om het dorpsbos van Tholen te begrazen. Het weitje waar de schapen werden bijgeknipt is van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Het wordt gebruikt door schapenhouders die elders tijdelijk geen gebruik kunnen maken van de zeedijk in verband met de dijkversterking. Zorggebruikers en zorgverleners kunnen hun ervaringen met patiëntenrech ten kenbaar maken via een meidactie die nog loopt tot en met zondag. Op internet, www.klaverbladzeeland.nl, kunnen zij een vragenlijst invullen van patiëntenorganisatie Klaverblad Zeeland, andere regionale zorgbelangenor- ganisaties en de Nederlandse patiënten consumenten federatie. De uitkom sten van de meidactie worden gebruikt in een advies aan minister Klink van volksgezondheid. Die bereidt momenteel een nieuwe wet voor over patiën tenrechten, die bedoeld is om de positie van de cliënt in de zorg te verbete ren. De organisatie van de meidactie vindt het belangrijk dat de wet mede gebaseerd wordt op ervaringen van gebruikers. De dames van Smerdiek speelden zaterdag thuis een competitiewed strijd tegen Wartburgia 2 uit Am sterdam. De Thoolse voetbalsters wonnen met 9-2. De thuisploeg startte voortvarend. De eerste kansen waren voor Smer diek. In de tiende minuut knalde Anne Hage de 1 -0 binnen. Een paar minuten later kopte Wendy de Wil de raak uit een corner van Lenny Stoutjesdijk. De kcepster haalde een inzet van Anne Hage goed weg na twintig minuten spelen. Na vijfen twintig minuten kon Wartburgia profiteren van slordig uitverdedigen van Smerdiek en maakte de 2-1 Smerdiek ging door, de kar werd getrokken door Lenny Stoutjesdijk. Ze zorgde zelf voor de 3-1 na een geweldige solo door de verdediging van Wartburgia. In de vijfendertig ste minuut was er een mooie corner van Smerdiek. Aanvoerster Lenny Stoutjesdijk gooide de bal goed voor en met een geweldige sprong kon Claudia de Frel hard uit deze corner inkoppen. Vlak voor de rust testte Marieke Goeree de keepster met een geweldige knal. Na de rust drong Smerdiek weer fel aan. Een mooie actie van Wendy de Wilde werd keurig afgerond door Anne Hage voor 5-1. Een corner van Lenny Stoutjesdijk werd door Claudia de Frel boven alles en ie dereen ingekopt: 6-1. Wederom zorgde Lenny Stoutjesdijk voor een voorzet op maat, waaruit Wendy de Wilde hard kon inknallen, maar de bal werd net voor de lijn wegge werkt. De inkomende Mandy Roels pakte hem nog mee voor de 7-1. Wartburgia gaf antwoord met 7-2. In de tachtigste minuut werd Anne Hage hard onderuit gehaald binnen de beruchte lijnen. Mandy Roels verzilverde de strafschop. Het was bijna tijd toen Suus Hopstaken via de binnenkant van de paal de 9-2 binnenschoot. Het scorebord liep op dat moment nog een punt achter, maar scheidsrechter De Graaf had geturfd en kwam na de wedstrijd de juiste score mededelen. 't Zand 15 42 64-10 JodanBoys 15 29 36-26 Muiden 15 28 41-30 Ter Leede 2 15 22 25-20 Berkel 15 18 21-39 Smerdiek 14 17 30-29 csw 14 17 19-29 Wartburgia 2 15 17 24-42 Odysseus '91 15 16 15-21 RCL 2 15 15 20-24 Oostkapelle 15 14 29-37 Stedoco 2 15 13 12-29 De dames van het tweede elftal hebben met 4-1 gewonnen van Everstein. Vanaf de eerste minuut zaten de Thoolse da mes in de wedstrijd en kregen ze een aantal kansen om de score te openen, maar het vizier van Wendy Metske en Il se Polderman stond nog niet op scherp, want schoten gingen over en naast. In de 17de minuut was het wel raak met een doelpunt van Ilse, die scoorde uit een voorzet van Wendy. Everstein probeerde het na twintig minuten, maar het schot werd door Sandra van Eenennaam klem- vast onderschept. In de 22ste minuut werd de score verdubbeld en opnieuw was het Ilse die de bal tegen de touwen kreeg, maar ditmaal met het hoofd. Uit een strak genomen hoekschop van Wen dy kopte zij de bal binnen. Everstein was dicht bij een tegentreffer, maar Sanne Dekker kon de bal net tijdig weg wer ken. Ilse scoorde daarna haar hattrick, via een snel genomen vrije trap van Jos- ca. Alleen voor het doel hield zij het overzicht en schoot de bal hard onder de duikende keepster door. De tweede helft gaf een heel ander spel beeld. Everstein begon feller dan Smer diek, om zo toch nog te proberen wat aan de achterstand te doen. Smerdiek kon hier nauwelijks iets tegenover stel len. Ondanks het lichte overwicht van Everstein maakte Smerdiek via Ilse haar voorsprong groter. De laatste 25 minuten kreeg Everstein een aantal goede moge lijkheden om de nul van het scorebord te halen. Ook de Thoolse dames kregen nog een goede mogelijkheid om de score verder op te voeren, maar deze kans werd door Cynthia niet benut. In de 84ste minuut kwam de tegentreffer van Everstein. Een als voorzet bedoelde bal ging richting het doel, waarop Sandra zich verkeek en de bal verdween via haar handen in het doel. GJS 14 37 48-11 Tricht 13 25 36-20 Nieuwdorp 13 25 31-16 Zierikzee 14 22 29-29 SC Everstein 13 20 29-29 Smerdiek 2 12 19 27-24 SC Gastel 12 19 21-19 Papendrecht 14 19 30-30 Oostkapelle 2 12 12 23-23 TEC 12 11 22-53 Kerkwijk 13 9 18-30 WIK '57 14 6 21-51 THOLEN 5 mrt Israëlreis van fam. De Pater, voor leden chr. ouderenver. COV, gebouw NPB, 14.30 u. 5 mrt Borstvoedinginfobijeenkomst, LLL, Stoofstraat, 20-22 u. 7 mrt Sing-in voor basisscholieren, thema 'Jij bent een koningskind'. Meulvliet. 15-16.15 u. 8 mrt Jamsessie, café The Sixties, 16.30 u. 9 mrt Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30u. 10 mrt Vergadering comm. samen leving, gemeentehuis, 19.30 u. 10 mrt Openbare jongerenraadsver- gadering, gemeentehuis, 19.30 u. 11 mrt Vergadering comm. be stuurszaken, gemeenthuis, 19.30 u. 11 mrt Dia's Estland, W. Stuy, voor leden vrijz. vrouwenbond VVB, ge bouw NPB, 14 u. 11 mrt Info borstvoeding peuters, LLL, Meanderlaan 214, 10-11.30 u. 12 mrt Klassiek concert, sopraan K. ten Cate en gitarist P. Pleijsier, Ten Anker, 14.30 u. 14 mrt Oefenwedstrijd, springen en dressuur, Eendrachtruiters, Hoeve Weltevreden. 19 mrt Vergadering comm. be stuurszaken, gemeentehuis, 18 u. 19 mrt Gemeenteraadsvergadering, gemeentehuis, 19.30 u. 21 mrt Toen verstuikte ik mijn voet, toneel. Rederijkers, Meulvliet, 19.30 u. 27 mrt Zeeuwse vrouwen, muziek theater, Uit op Tholen, Meulvliet. 20.15 u. 28 mrt Kledinginzameling Dorcas, Regentessestraat 50,9-12 u. OUD-VOSSEMEER 7 mrt Toen verstuikte ik mijn voet, toneel, Rederijkers, Vossenkuil, 19.30 u. 16 mrt Bridge, Vossenkuil, 14-16 u. SINT-ANNALAND 7 mrt Jamsessie, café An de Slööve, 20 u. 13 en 14 mrt Jaaruitvoering Schor- rekoor, café Havenzicht, 19.30 u. 17 mrt Altijd Lapland, lezing G.J. Zwier, bibliotheek, 19.30 u. 20 mrt Algemene ledenvergadering. Smash '76, de Wellevaete, 19.30 u. 25 mrt Vrijwilligersworkshops, ser vicebureau Voor Elkaar, de Welleva ete, 19.30 u. STAVENISSE 21 mrt Verkoping Adullam, voor ge handicaptenzorg, Pilootweg, 10-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 5 mrt Presentatie bekkenbodem door Sarien Geluk, plattelandsvrou wen, Haestinge, 19.45 u. 7 mrt Brugpieperkampioenschap, evenem.comité Smalstad, Haestin ge, 14-17 u. 7 mrt Knijn, Iers, Schots en scheve theaterfolk, Haestinge, 20.15 u. 12 mrt Klassiek concert, sopraan K. ten Cate en gitarist P. Pleijsier, Maartenshof, 19.30 u. 13 mrt I love 2 dance, dansfeest met dj's, feestvereniging. Haestinge, 22 u. 23 mrt Jos Broeke over het weer, plattelandsvrouwen, Haestinge, 19.45 u. 27 mrt Ster in Idols, musical jeugd theater Smerdiek. Haestinge, 19.30 u. 28 mrt Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9.30-12 u. SCHERPENISSE 7 mrt Bingo, klaverjasclub De Roe mers, café Zeelands welvaren, 20 u. POORTVLIET 14 mrt Zangavond. Woord en Daad, Hervormde Kerk. 19.30 u. 26 mrt Sobere maaltijd voor 40-da- gentijd. Gereformeerde Kerk. 18.30 u. SINT-PHILIPSLAND 17 mrt Kernbezoek gemeenteraad, Wimpel. 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 7 mrt Expositie sieraden van Ya- el Heller, galerie Govert van Dijck, do, vren za 12-17 u. t/m 15 mrt Politieke spotprenten van Fritz Muller, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. t/m 21 mrt Expositie Floris Hovers, industrieel handwerk, galerie COSC, do t/m za v.a. 11 u. t/m 29 mrt Carnavalsdagen, fototen toonstelling, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 6 mrt Wim Helsen, cabaret, de Maagd, 20 u. 7 mrt Van Dik Hout, theaterconcert, de Maagd, 20 u. 8 mrt Kikker en zijn vriendjes, kin dertheater, de Maagd, 14 en 16 u. 8 mrt Indigo en Alex Vermeulen, kamermuziekconcert, Den Enghel, 15 u. 11 mrt Boeing Boeing, blijspel, de Maagd. 20 u. 12 mrt Niet voor de poes, komedie, de Maagd, 20 u. 19 mrt Infoavond aanstaande ou ders, Lievensberg, 19-21.45 u. 25 mrt Congres palliatieve zorg, Lievensberg. +film+++film+++film+++filni+ CINEM' ACTUEEL: Bolt - za. zo en wo 13.45 en 16 u. Bride (light - zo 19 u. en di 20.30 u. Cordero de Dios - ma 20.30 u. Hondenhotel - vr 18.45 u„ za en wo 13.45 en 16 u„ zo 13.45 u. Kikker dril - za, zo en wo 13.45 u. Madag ascar: Escape 2 Africa (Nederlands talig) - za. zo en wo 13.45 u. Marley and me - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u„ ma en di 20 u„ wo 16 en 20 u. Oorlogswinter - vr t/m zo 18.45 u., wo 16 u. Spion van Oranje - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 16 en 21.15 u„ ma en wo 20 u. The curious case of Benjamin Button - do, di en wo 19.30 u„ vr t/m zo 20.45 u. Watchmen - do 19.30 u., vr 20.45 u., za en zo 15.45 en 20.45 u., ma t/m wo 19.30 u. Wit licht-za en zo 18.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 9